ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot)، پروتکلی است که زنجیره‌های بلوکی را به هم متصل می‌کند. این ارز دیجیتال، به‌گونه‌ای طراحی شده که سریع و مقیاس‌پذیر باشد. ارز دیجیتال پولکادات را می‌توانید از صرافی ایرانی اکسبیتو خریداری کنید. با ما همراه باشید تا ببینیم قیمت پولکادات در آینده چگونه خواهد بود.

پولکادات چیست؟

پولکادات، مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال پس از بیت کوین، رمز ارزی است که می‌توان آن را از طریق صرافی‌ ایرانی ارز دیجیتال مانند اکسبیتو و یا یک پروتکل غیرمتمرکز خریدوفروش کرد. پروتکل Polkadot به‌گونه‌ای طراحی شده است که به بلاکچین‌های نامرتبط اجازه می‌دهد تا به‌طور ایمن با یکدیگر تعامل داشته باشند، به‌طوری‌که ارزش یا داده می‌تواند بدون هیچ واسطه‌ای بین بلاکچین اتریوم ارز دیجیتال و ارز بیت کوین جریان داشته باشد.

توکن پولکادات ارز دیجیتال اصلی این شبکه است که با نماد DOT در بازار معامله می‌شود. این توکن دو کارکرد اصلی را در شبکه پولکادات انجام می‌دهد: اول اینکه یک توکن حاکمیتی است که به دارندگان اجازه می‌دهد در آینده پروتکل سهیم باشند و در مورد آن نظر بدهند و دیگری اینکه دارندگان پولکادات می‌توانند از آن برای استیکینگ استفاده کنند. استیکینگ روشی است که شبکه پولکادات تراکنش‌ها را تأیید می‌کند و DOT جدید صادر می‌کند. DOT را می‌توان در صرافی‌ آنلاین ایرانی مانند اکسبیتو به‌عنوان بخشی از استراتژی سرمایه‌گذاری معامله کرد.

ساختار پولکادات چگونه است؟

شبکه پولکادات شامل یک بلاک چین اصلی به نام «relay chain» و بسیاری از زنجیره‌های موازی یا «پاراچین» ایجادشده توسط کاربران است. همچنین دارای یک لایه اتصالی یا «پل» است که اجازه می‌دهد ارزش و داده بین اکثر زنجیره‌های بلوکی جابجا شود و حتی می‌توان از آن برای اتصال به پایگاه‌های غیربلاکچینی نیز استفاده کرد.

پولکادات چگونه کار می‌کند؟

دلیل اینکه پولکادات می‌تواند تمام این اطلاعات را پردازش کند این است که پاراچین‌های زیادی کارهای سنگین را برای زنجیره اصلی آن انجام می‌دهند. درنتیجه، شبکه پولکادات می‌تواند بیش از 1000 تراکنش در ثانیه را پردازش کند، در مقایسه با 7 مورد برای بیت کوین و 30 تراکنش برای اتریوم که مقدار بسیار زیادی است. همان‌طور که شبکه رشد می‌کند و پاراچین‌های بیشتری به آن اضافه می‌شوند، پولکادات باید سرعت خود را افزایش دهد و به‌ یک‌میلیون تراکنش در ثانیه برسد. زنجیره اصلی پولکادات مسئول دستیابی به اجماع و تحویل تراکنش در بین پاراچین‌ها است. پاراچین‌ها (Parachains)، بلاکچین‌های کاربردی خاص در شبکه پولکادات هستند. هر پاراچین به‌خودی‌خود یک بلاکچین کامل با منطق و ویژگی‌های خاص خود است.

پولکادات چگونه کار می‌کند؟

چه کسی پولکادات را تأسیس کرد؟

پولکادات توسط هم بنیان‌گذار اتریوم یعنی گاوین وود) (Gavin Wood) در 26 مه 2020 تأسیس شد. بنیاد غیرانتفاعی وب ۳ (Web3)، سازمان تحقیقاتی است که از کد منبع باز پولکادات محافظت می‌کند.

استکینگ پولکادات چگونه کار می‌کند؟

پولکادات از مکانیسم اجماع اثبات سهام (برخلاف سیستم اثبات کار که بیت کوین استفاده می‌کند) برای ایمن‌سازی شبکه، تأیید تراکنش‌ها و ایجاد و توزیع DOT جدید استفاده می‌کند. راه‌های مختلفی وجود دارد که دارندگان DOT می‌توانند با سیستم سهامداری تعامل داشته باشند. اعتباردهندگان بیشترین کار را در این پلتفرم انجام می‌دهند. این یک تعهد بزرگ برای آن‌ها است و به دانش فنی نیاز دارد. برای تبدیل‌شدن به یک اعتبارسنج، باید یک گره (یکی از دستگاه‌هایی که شبکه را تشکیل می‌دهد) را با زمان کم یا بدون توقف اجرا کنید و مقدار قابل‌توجهی از DOT خود را به اشتراک بگذارید. درازای آن شما این حق را دارید که تراکنش‌های قانونی را تأیید کنید، بلوک‌های جدیدی از تراکنش‌ها را به زنجیره اصلی اضافه کنید و DOT جدید ایجاد کنید.

اعتبارسنج‌ها به سرمایه‌گذاران عادی اجازه می‌دهند تا به‌طور غیرمستقیم در استیکینگ شرکت کنند. شما می‌توانید مقداری از DOT خود را به اعتبارسنجی که به آن اعتماد دارید واگذار کنید تا طبق قوانین آن را افزایش دهد. مراقب باشید که چه کسی را انتخاب می‌کنید. همچنین ممکن است مقداری از سهام خود را درصورتی‌که اعتباردهنده شما قوانین را زیر پا بگذارد، از دست بدهید. با استیکینگ و شرکت در شبکه، می‌توانید ارز پولکادات به‌عنوان پاداش دریافت کنید. دارندگان DOT همچنین در اداره شبکه حرفی برای گفتن دارند و می‌توانند در مورد ارتقای نرم‌افزار رأی دهند.

قیمت ارز dot

قیمت پولکادات هم مانند ارزهای دیگر نوسان دارد. برای اطلاع از قیمت ارز پولکادات می‌توانید به صفحه این ارز در سایت اکسبیتو سر بزنید. در آنجا قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال dot را مشاهده خواهید کرد. پولکادات با ارزش بازار حدود ۱۹.۴۴ میلیارد دلار، در رتبه ۱۱ بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. این ارز دیجیتال سهم ۰.۹۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. درمجموع تعداد 1.103.303.471 توکن دات در جهان وجود دارد که از این تعداد 987.579.000 آن در بازار در حال گردش است.

خرید ارز dot (پولکادات)

برای خرید ارز دیجیتال پولکادات باید یک صرافی معتبر پیدا کنید. ما در اینجا صرافی آنلاین معتبر ایرانی اکسبیتو را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این صرافی، معتبر و ایمن است و تراکنش‌های شما را به‌راحتی انجام می‌دهد. برای آغاز معاملات در این صرافی باید مراحل زیر را طی کنید.

  1. به صرافی اکسبیتو رفته و در آن ثبت‌نام کنید.
  2. پس از ثبت‌نام و ایجاد یک حساب کاربری باید احراز هویت شوید.
  3. در مرحله احراز هویت باید اطلاعات خود را به‌دقت و از روی شناسنامه و کارت ملی وارد کنید.
  4. در مرحله بعد باید یک شماره شبا که متعلق به خودتان است را وارد کنید.
  5. حالا یک ایمیل تأیید برای شما ارسال می‌شود که با کلیک بر روی آن تأیید می‌کنید که اطلاعات خود را صحیح وارد کرده‌اید.
  6. حساب کاربری شما آماده است. در این مرحله باید حساب خود را از طریق همان شماره شبا و با ریال شارژ کنید.
  7. تمام! در این مرحله می‌توانید ارز دیجیتال پولکادات را به‌راحتی خریداری کنید. فقط کافی است به قسمت قیمت ارز دیجیتال رفته، ارز پولکادات و تعداد آن را وارد کنید و منتظر بمانید تا تراکنش شما انجام شود. برای فروش ارزهای دیجیتال هم می‌توانید به همین طریق عمل کنید.

خرید ارز dot (پولکادات)

پیش‌بینی قیمت پولکادات

بر اساس آخرین داده‌های جمع‌آوری‌شده، قیمت پولکادات در زمان نگارش این مقاله ۱۹.۵۹ دلار است. در 24 ساعت گذشته، قیمت ارز پولکادات 3.94- درصد کاهش یافته است. پولکادات برای رسیدن به سایر ارزهای دیجیتال با مشکل مواجه است. DOT در 7 روز گذشته 12.57- درصد کاهش قیمت داشته است. این ارز دیجیتال ممکن است پایه‌های بنیادی قوی داشته باشد، اما بازهم برای خرید آن باید تحلیل نمودارها را انجام بدهید.

پس از مقایسه قیمت فعلی پولکادات با قیمت 30 روز گذشته، می‌بینیم که قیمت پولکادات 2.979 درصد افزایش یافته است. میانگین حداقل قیمت برای ماه 17.81 دلار است درحالی‌که حداکثر میانگین قیمت 19.01 دلار است. این بدان معناست که این ارز دیجیتال دارایی مناسبی برای درازمدت خواهد بود.

پیش‌بینی قیمت پولکادات تا پایان سال 2022

با توجه به تحلیل‌های فنی بر روی داده‌های قیمت گذشته پولکادات، پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۲ قیمت این ارز دیجیتال به حداقل سطح ۲۴.۳۸ دلار برسد. قیمت DOT می‌تواند به حداکثر سطح 30.20 دلار با میانگین قیمت معاملاتی 25.33 دلار برسد.

پیش‌بینی قیمت پولکادات تا پایان سال 2023

با توجه به پیش‌بینی قیمت و تحلیل فنی پولکادات، انتظار می‌رود در سال 2023 قیمت DOT از سطح قیمت متوسط 37.16 دلار عبور کند. حداقل ارزش قیمت مورد انتظار پولکادات تا پایان سال 2023 باید 36.15 دلار باشد. علاوه بر این، پولکادات می‌تواند به حداکثر سطح قیمت 42.73 دلار برسد.

پیش‌بینی قیمت پولکادات تا پایان سال 2024

طبق پیش‌بینی قیمت پولکادات و تحلیل تکنیکال، انتظار می‌رود در سال 2024 قیمت ارز پولکادات از سطح متوسط قیمت 53.48 دلار عبور کند. حداقل ارزش قیمت مورد انتظار پولکادات تا پایان سال 2024 باید 51.63 دلار باشد. علاوه بر این، ارزش DOT می‌تواند به حداکثر سطح قیمت 62.27 دلار برسد.

پیش‌بینی قیمت پولکادات تا پایان سال 2025

پیش‌بینی قیمت پولکادات تا پایان سال 2025

پیش‌بینی قیمت ارز dot و تحلیل انجام‌شده نشان می‌دهد که قیمت ارز پولکادات در سال 2025 از سطح متوسط 77.71 دلار عبور می‌کند. حداقل قیمت مورد انتظار برای پولکادات تا پایان سال 2025 باید 75.03 دلار باشد. علاوه بر این، قیمت خرید پولکادات می‌تواند به حداکثر سطح قیمت 88.29 دلار برسد.

کلام آخر

انتظار می‌رود که ارزش پولکادات همچنان به رشد خود ادامه دهد، زیرا این ارز دیجیتال تمایل به افزایش قیمت دارد. لطفاً توجه داشته باشید برای خرید پولکادات به تحلیل فنی آن که در سایت اکسبیتو قرار داده‌شده نگاهی بیندازید. قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری باید ریسک آن را بپذیرید. قبل از اینکه به هر نتیجه‌ای برسید روی دارایی اضافی خود سرمایه‌گذاری کنید و حداکثر تحقیقات ممکن را انجام دهید.