خرید ارز دیجیتال مانا دیسنترالند| فروش MANA | قیمت مانا

در سال‌های گذشته، گسترش پروژه‌های کریپتو رشد سریعی داشته است. اغلب این پروژه‌ها مبتنی بر فناوری بلاک چین‌ ایجاد می‌شوند و ویژگی‌های خاص خود را دارند. یکی از معروف‌ترین پروژه‌های بلاک چین، دیسنترالند (Decentraland) با ارز دیجیتال اختصاصی مانا (MANA) است. دیسنترالند با ارائه‌ی یک نرم‌افزار غیر متمرکز مبتنی بر شبکه‌ی اتریوم، کاربران را به جهان مجازی متاورس متصل می‌کند. این ویژگی‌ها باعث شهرت دیسنترالند شده و افراد زیادی به سرمایه‌گذاری روی مانا علاقه‌مند شده‌اند. به‌خاطر همین، در این مقاله، به‌سراغ این پروژه رفته‌ایم تا ببینیم که چه عواملی روی ارزش دیسنترالند تأثیر می‌گذارند و خرید و فروش MANA در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو چگونه است.


قیمت ارز دیجیتال مانا (MANA)

با نگاهی به تاریخچه‌ی قیمت ارز دیجیتال دیسنترالند، اولین قیمت MANA در آگوست 2020، برابر با 0.09 مشاهده می‌شود. قیمت دسنترالند تا فوریه‌ی 2021 تغییر چندانی ندارد؛ اما در این ماه با یک روند صعودی به 1.48 دلار می‌رسد. در پنج ماه آینده، قیمت مانا کاهش پیدا کرده و 0.68 دلار را نشان می‌دهد. بااین‌حال، در سپتامبر این سال، با یک روند صعودی شدید مواجهیم، به صورتی که قیمت ارز مانا در ماه نوامبر به بالاترین قیمت خود، یعنی 4.64 دلار می‌رسد. سپس با ریزش کل بازار کریپتو، روند نزولی آرام و ادامه‌داری نیز در قیمت ارز دیجیتال MANA ایجاد می‌شود و در نهایت، در آگوست 2023، شاهد 0.37 دلار هستیم.


خرید و فروش ارز دیجیتال دیسنترالند (MANA) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال دیسنترالند (MANA) در ایران

دیسنترالند یکی از ارزهای دیجیتال سرشناس دنیا محسوب می‌شود و به‌خاطر همین، امکان خرید و فروش MANA در صرافی‌های معتبر جهان، مانند Binance، OKX و Coinbase فراهم شده است. بااین‌حال، اغلب صرافی‌های جهان، ایران را تحریم کرده‌اند و به کاربران ایرانی خدماتی را ارائه نمی‌کنند. همچنین، امکان خرید و فروش ریالی مانا در هیچ‌کدام از این صرافی‌ها فراهم نیست.


در نتیجه، برای خرید و فروش ارز دیجیتال مانا، به یک صرافی معتبر ایرانی نیاز دارید. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو امکان خرید و فروش MANA را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. یکی دیگر از مزایای خرید و فروش ارز دیجیتال دیسنترالند در صرافی اکسبیتو، امکان استفاده از بازارهای ریالی و یا تتری است؛ بنابراین، شما می‌توانید با 3 روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سواپ» ارز دیجیتال مانا را در صرافی اکسبیتو معامله کنید.


دیسنترالند (Decentraland) چیست؟

دیسنترالند (Decentraland) یک بازی دیجیتالی است که واقعیت را به‌صورت 3 بُعدی (3D) شبیه‌سازی می‌کند. در واقع، دیسنترالند که یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین اتریوم است، سه مفهوم زیر را با یکدیگر ترکیب کرده می‌کند:


 • واقعیت مجازی (Virtual Reality)

 • واقعیت افزوده (Augmented Reality)

 • اینترنت (Internet)

از این طریق، یک جهان باز متاورس (Open-world Metaverse) ایجاد می‌شود و کاربران می‌توانند در آن، اقدامات زیر را انجام دهند:


 • بازی‌کردن

 • تبادل کلکسیون‌ها

 • خریدوفروش املاک و پوشاک

 • مبادله‌ی آواتار

 • معاشرت با سایر کاربران

⚠️در نتیجه، دیسنترالند بخشی مهم از دنیای روبه‌رشد متاورس است و توکن‌های مبتنی بر جهان مجازی را گسترش می‌دهد. همچنین، دیسنترالند به‌صورت یک سازمان مستقل خودمختار (DAO) درآمده و کاربران این پلتفرم می‌توانند درباره‌ی گسترش جهان دیسنترالند تصمیم بگیرند.

دیسنترالند (Decentraland) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به‌سراغ خرید و فروش ارز دیجیتال دیسنترالند (Decentraland) برویم، باید ببینیم که این پلتفرم چگونه کار می‌کند و چه عواملی روی قیمت مانا (MANA) تأثیر می‌گذارند. دیسنترالند هیچ مرجع متمرکزی ندارد و کل اکوسیستم توسط کاربران آن اداره می‌شود. این اکوسیستم به‌صورت یک جهان واقعیت مجازی عمل می‌کند و کاربران در آن، می‌توانند املاک و مستغلات مجازی را خریدوفروش کنند. همچنین، این پلتفرم امکان بازی‌کردن را برای کاربران فراهم کرده و آن‌ها می‌توانند از زمین‌های خود، استفاده‌های گوناگونی را با توجه به قوانین این بازی داشته باشند.


دیسنترالند (Decentraland) چگونه کار می‌کند؟

در نتیجه، این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد که در یک محیط دیجیتالی، با دیگران ارتباط برقرار کرده و کسب درآمد داشته باشند. حتی آن‌ها می‌توانند جهان دیسنترالند را گسترش دهند. علاوه‌بر آن، این پلتفرم 2 نوع توکن دارد که به بهبود عملکرد سیستم کمک می‌کنند:


 • LAND: لند یک توکن غیرمثلی یا غیرقابل‌تعویض (NFT) است و در حکم سند مالکیت یک قطعه زمین به کار می‌رود. در نتیجه، آن‌ها به‌عنوان یک ارز عمل نمی‌کنند؛ بلکه برای ایجاد و مبادله‌ی قطعات زمین کاربرد دارند.

 • MANA: مانا نشان بومی توکن اختصاصی دیسنترالند است و یک توکن قابل‌تعویض محسوب می‌شود. در نتیجه، مانند یک ارز دیجیتال است و امکان خرید و فروش مانا وجود دارد.

شکل‌گیری جهان دیسنترالند (Decentraland)

هدف اصلی دیسنترالند (Decentraland) ایجاد املاک مجازی بر اساس بلاک چین و ارائه‌ی حق مالکیت آن‌ها است. در همین راستا، دیسنترالند تاریخچه‌ی تحولی داشته که به‌صورت زیر است:


 • عصر حجر (Stone Age): در این عصر، زمین‌ها به‌صورت پیکسل‌های دوبُعدی بودند و هرکدام اطلاعات مربوط به مالک را در خود داشتند.

 • عصر برنز (Bronze Age): این عصر، در سال 2016 شروع شد و زمین‌ها به‌شکل سه‌بُعدی درآمدند. اطلاعات مربوط به مالکان نیز با یک بسته‌ی شامل کد هش (Hash) بلاک چین بیت کوین (Bitcoin) از سایر مالکان متمایز می‌شد.

 • عصر آهن (Iron Age): عصر نهایی دیسنترالند آهن است که اکوسیستم را بر اساس بلاک چین اتریوم اجرا می‌کند. در این عصر، اقتصاد دیسنترالند بر اساس قطعات زمین و اشتراک‌گذاری محتوا شکل گرفته است. در نتیجه، توسعه‌دهندگان و تولیدکنندگان می‌توانند محتوای اختصاصی خود را در زمینشان، با سایر مالکان به اشتراک بگذارند. همچنین، امکان ادغام این جهان مجازی با نرم‌افزارهای غیرمتمرکز و پلتفرم‌های گوناگون فراهم شده است.

واقعیت مجازی دیسنترالند (Decentraland) به چه صورت است؟

واقعیت مجازی دیسنترالند (Decentraland) به چه صورت است؟

جهان مجازی دیسنترالند (Decentraland) به تعداد زیادی زمین تقسیم می‌شود که در کنار یکدیگر قرار دارند. هر زمین، در مجاورت تعداد محدودی زمین دیگر است؛ اما قطعات دیگر نیز از دور قابل‌مشاهده هستند. در نتیجه، شما می‌توانید با مالکان مجاور ارتباط برقرار کنید و همچنین، زمین‌های دوردست را ببینید. از طرفی، امکان سفر میان قطعات زمین‌ نیز برای کاربران فراهم شده است.


از این طریق، اکوسیستمی جامع و سریع ایجاد می‌شود که تمرکز اصلی آن روی ارائه‌ی محتوای اختصاصی کاربران است. این اکوسیستم امکانات زیر را به شما ارائه می‌کند:


 • تولید محتوا: شما می‌توانید محتوای خود را در زمینتان قرار داده و با دیگران به اشتراک بگذارید. تبلیغ: مشاغل گوناگون می‌توانند تبلیغات خود را روی بیلبوردهای این جهان قرار دهند و محصولات خود را معرفی کنند.

 • شبکه‌ اجتماعی: امکان ادغام دیسنترالند با شبکه‌های اجتماعی و گروه‌های مجازی فراهم شده است. کلکسیون‌ها: یکی از محتواهایی که قابلیت اشتراک‌گذاری دارد، توکن‌ غیرقابل تعویض (NFT) است؛ بنابراین، شما می‌توانید ان‌اف‌تی خود را به‌صورت کلکسیون به نمایش بگذارید.

بنیان‌گذاران دیسنترالند (Decentraland) چه افرادی هستند؟

شناخت بنیان‌گذاران دیسنترالند به شما کمک می‌کند که این پروژه را بهتر بشناسید و درباره‌ی خرید MANA تصمیم بهتری بگیرید. دیسنترالند توسط «استبان اوردانو» (Esteban Ordano) و «آریل میلیچ» (Ariel Meilich) پایه‌گذاری شد. در واقع، شکل امروزی این پلتفرم، در سال 2017، در اختیار کاربران قرار گرفت؛ اما نسخه‌ی اولیه که به عصر حجر شهرت داشت، در سال 2015 طراحی شده بود.


در بین سال‌های 2017 تا 2020، میلیچ نقش سرپرست پروژه‌ی دیسنترالند را برعهده داشت. او همچنین در چندین استارتاپ دیگر به‌عنوان کارآفرین همکاری کرده است. اوردانو نیز سابقه‌ای طولانی در زمینه‌ی فناوری بلاک چین دارد و به‌عنوان مهندس نرم‌افزار در پروژه‌هایی مانند INC و BitPay فعالیت داشته است. علاوه‌بر آن، او سمت مشاور شبکه‌ی Matic را نیز در کارنامه‌ی خود دارد.


اگرچه دیگر این دو نفر دیسنترالند را مدیریت نمی‌کنند؛ اما اعتبار آن‌ها نقشی مهم در پیشرفت این پروژه داشته است.


چه چیزی دیسنترالند (Decentraland) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی دیسنترالند (Decentraland) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

ویژگی‌های منحصربه‌فرد این پروژه روی ارزش ارز دیجیتال دیسنترالند تأثیر می‌گذارند و سرمایه گذاران را به خرید MANA ترغیب می‌کنند. دیسنترالند اولین اکوسیستم غیرمتمرکز واقعیت مجازی است که امکان ایجاد تعامل بین کاربران را فراهم می‌کند. همچنین، جهان متاورسی دیسنترالند مالکیت مجازی زمین‌ها را برای کاربران فراهم می‌کند.


از این طریق، یک محیط سریع و پویا ایجاد می‌شود که کاربران آن، بدون نظارت شخص ثالث، می‌توانند جهان متاورس را گسترش دهند. در این جهان، با استفاده از توکن‌های LAND، مالکیت بر زمین‌ها اثبات می‌شود و هیچ شخصی نمی‌تواند ادعایی دروغین را درباره‌ی مالکیت املاک داشته باشد.


ارز دیجیتال مانا (MANA) چیست؟

مانا (MANA) یک توکن مبتنی بر اتریوم (ERC-20) است که به‌عنوان ارز دیجیتال اختصاصی دیسنترالند عمل می‌کند. تعداد کل توکن‌های MANA برابر با 2.19 میلیارد واحد است. همچنین، توکن مانا برای کاربردهای زیر استفاده می‌شود:


 • ایجاد بازی‌ها، نرم‌افزارها و سایر سرویس‌های غیرمتمرکز

 • درآمدزایی در محیط اکوسیستم

 • ساختن آیتم‌های دیجیتالی

 • اکتشاف در جهان مجازی

 • شرکت در رویدادهای مختلف موجود در محیط دیسنترالند

 • خریدوفروش آثار هنری و کلکسیون‌ها

توکنومیک ارز دیجیتال مانا MANA

توکنومیک ارز دیجیتال مانا MANA

در ابتدا، عرضه‌ی کل واحدهای مانا (MANA) برابر با 2.8 میلیارد بود که این تعداد در هنگام مزایده‌ی توکن LAND، با روش سوزاندن، کاهش پیدا کرد. در نتیجه، در حال حاضر، تعداد عرضه‌ی نهایی آن برابر با 2.19 میلیارد واحد است. این تعداد توکن نیز به‌صورت زیر اختصاص داده می‌شوند:


 • 40 درصد به عرضه‌ی اولیه (ICO)

 • 20 درصد به تیم تخصیص دیسنترالند

 • 20 درصد به مشوق‌های اجتماعی

 • 20 درصد به توسعه‌دهندگان و تیم اصلی

مزایا و معایب دیسنترالند (Decentraland) کدام‌اند؟

همه‌ی پروژه‌های ارز دیجیتال در کنار مزایایشان، معایبی نیز دارند. اطلاع از مزایا و معایب دیسنترالند نیز به شما کمک می‌کند که با این پروژه بیشتر آشنا شوید و برای سرمایه گذاری روی مانا (MANA) تصمیم درستی بگیرید. .

Your (43).png

ارزش دیسنترالند (MANA) از چه چیزی ناشی می‌شود؟

ارزش ارز دیجیتال دیسنترالند (MANA) از پتانسیل‌های فنی این پلتفرم ناشی می‌شود. همچنین، ویژگی‌های منحصربه‌فرد این پروژه می‌توانند روی قیمت ارز دیجیتال دیسنترالند تأثیر بگذارند. علاوه‌بر آن، تقاضای گسترده برای خرید مانا (MANA) و استفاده از آن در محیط بازی، تأثیر زیادی روی قیمت ارز دیسنترالند خواهد داشت.


خرید ارز دیجیتال مانا (MANA) برای بازی دیسنترالند (Decentraland)

خرید ارز دیجیتال مانا (MANA) برای بازی دیسنترالند (Decentraland)

همان‌طور که دیدید، توکن مانا (MANA) کاربردهای بسیار گسترده‌ای در محیط بازی دیسنترالند (Decentraland) دارد. به‌این‌ترتیب، کاربرانی که این توکن را در اختیار داشته باشند، به‌راحتی می‌توانند از انواع امکانات اکوسیستم دیسنترالند استفاده کنند. توکن مانا در اثر فعالیت درون بازی به دست می‌آید؛ اما ازآنجایی‌که کسب آن کمی دشوار است، برخی از کاربران دوست دارند که توکن را از صرافی‌های ارز دیجیتال بخرند و از آن در محیط بازی استفاده کنند.


به‌خاطر همین، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، امکان خرید ارز دیجیتال دیسنترالند یا مانا را با روش پرداخت ریالی و یا تتری برای شما فراهم کرده است. در نتیجه، به‌راحتی و با سرعت زیاد می‌توانید ارز دیجیتال مانا را از صرافی اکسبیتو بخرید و سپس آن را به محیط دیسنترالند انتقال دهید. از این طریق، امکان استفاده از امکانات این بازی برای شما فراهم می‌شود و می‌توانید از دیسنترالند، درآمد بیشتری کسب کنید.


ارز دیجیتال دیسنترالند (MANA) را کجا ذخیره کنیم؟

برای سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال دیسنترالند (Decentraland)، پس از خرید مانا (MANA)، به کیف پولی نیاز دارید تا از توکن‌های خود نگه‌داری کنید. در انتخاب کیف پول مناسب MANA باید به مواردی مانند امنیت، سادگی کاربری، شبکه‌ی انتقال و... توجه داشته باشید. به‌خاطر همین، در این بخش، بهترین کیف پول‌های مانا را به شما معرفی می‌کنیم:


 • Trust Wallet

 • MetaMask

 • Ledger

 • imToken

 • Torus

 • Coinbase

 • TokenPocket

 • iToken Wallet

علاوه‌بر این کیف پول‌ها، پس از خرید مانا، شما می‌توانید ارز دیجیتال خود را در کیف پول اختصاصی‌تان در اکسبیتو نگهداری کنید. کیف پول اکسبیتو امنیت بسیار بالایی دارد و به شما کمک می‌کند که هزینه‌ی انتقال دیسنترالند را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال دیسنترالند یا مانا (MANA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال دیسنترالند یا مانا (MANA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال دیسنترالند (MANA) در صرافی اکسبیتو با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. برای خرید مانا در صرافی اکسبیتو، مراحل زیر را دنبال کنید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری خود و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت اکسبیتو بسیار سریع است و در دو مرحله انجام می‌شود. مرحله‌ی اول که تنها 1 دقیقه طول می‌کشد، به شما امکان خرید و فروش دیسنترالند و سایر رمزارزها را می‌دهد. مرحله‌ی دوم نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر صرافی اکسبیتو است. در ضمن، برای اطلاع از این مراحل، می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه کنید.)


3_ ارائه‌ی اطلاعات حساب یا کارت بانکی برای واریز پول (واریز پول توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ برای خرید ریالی مانا (MANA) باید مبلغ موردنظر را به اکسبیتو واریز کنید و برای خرید تتری دیسنترالند باید مقدار تتر مدنظرتان را به کیف پول خود در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و خرید ارز دیسنترالند، مقدار MANA موردنظر به کیف پول اختصاصی شما در اکسبیتو منتقل می‌شود.


فروش ارز دیجیتال دیسنترالند یا مانا (MANA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال دیسنترالند یا مانا (MANA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال دیسنترالند (MANA) در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت فروش و با سرعت بسیار بالایی انجام می‌شود. پس از فروش MANA معادل ریالی و یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود و شما به‌سرعت می‌توانید وجه خود را برداشت کنید. برای فروش مانا در صرافی اکسبیتو، مراحل زیر را انجام دهید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل احراز هویت


3_ ارائه‌ی اطلاعات حساب یا کارت بانکی برای واریز پول


4_ انتقال مانا (MANA) به کیف پولتان در صرافی اکسبیتو (اگر ارز دیسنترالند را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انجام این مرحله ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش ارز دیسنترالند در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش MANA، معادل ریالی و یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا به‌راحتی می‌توانید تسویه حساب آنی را انجام داده و وجه خود را از صرافی اکسبیتو برداشت کنید.


تسویه حساب آنی دیسنترالند یا مانا (MANA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ریالی پس از فروش ارز دیجیتال دیسنترالند (MANA) و سایر رمزارزها، در صرافی اکسبیتو، به‌صورت تسویه حساب آنی یا واریز آنی پول به حساب بانکی انجام می‌شود. صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو تسویه حساب آنی مانا و سایر ارزهای دیجیتال را تا سقف 50 میلیون تومان توسط 14 بانک معتبر کشور انجام می‌دهد. این تسویه حساب آنی تنها 3 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد و در تمام روزهای هفته و به‌صورت 24 ساعته صورت می‌گیرد.


درصورتی‌که در مراحل خرید ارز دیجیتال دیسنترالند (MANA) و سایر رمزارزها با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه کنید. در ضمن، همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام ایام هفته پاسخ‌گوی سوالات شما هستند.