خرید ارز دیجیتال کانوکس فایننس | فروش Convex finance |قیمت CVX

مشارکت در استخرهای نقدینگی و استیکینگ ارزهای دیجیتال یکی از روش‌های کسب درآمد غیرفعال از بازار ارزهای دیجیتال است. در تمام بلاک چین‌ها و به‌خصوص اتریوم، پلتفرم‌های مختلفی وجود دارند که امکان استیکینگ و مشارکت در تأمین نقدینگی را به کاربران ارائه می‌دهند. هرکدام از این پلتفرم‌ها، استراتژی‌های منحصربه‌فردی برای ارائه سود به کاربران دارند و افراد باید با تحقیق و بررسی لازم، بهترین پلتفرم برای کشت سود را پیدا کنند. کانوکس فایننس (Convex Finance) یکی از پلتفرم‌های دیفای برای کشت سود و کسب درآمد غیرفعال از بازار ارزهای دیجیتال است. این پلتفرم با استفاده از استراتژی نوین برای ارائه سود در ازای استیکینگ یا تأمین نقدینگی، به یکی از پرطرفدارترین ابزارها برای کسب درآمد غیرفعال از بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.


در این مقاله از صرافی اکسبیتو توضیح می‌دهیم کانوکس فایننس (Convex Finance) چیست، توکن بومی آن (CVX) چه کاربردی در این پلتفرم دارد و چطور می‌توان این توکن را در ایران خرید و فروش کرد.


قیمت ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX

قیمت ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX

توکن CVX در اواخر ماه می ۲۰۲۱ با قیمت ۵.۷۸ دلار به بازار عرضه شد و در کمتر از دو هفته اوج قیمت مقطعی ۲۰.۱۶ دلار را تجربه کرد. بعد از آن، روند نزولی قیمت CVX آغاز شد و نرخ این ارز دیجیتال تا پایان جولای ۲۰۲۱ به ۲ دلار رسید. روند صعودی جدید این توکن از اوایل آگوست ۲۰۲۱ آغاز شد و قیمت این توکن تا ۱۳ دلار بالا رفت؛ پس اصلاح قیمت کوتاهی که در اواخر سپتامبر و اوایل اکتبر اتفاق افتاد، صعود دوباره آغاز شد. در ۱۱ نوامبر ۲۰۲۱ قیمت CVX اوج جدید ۴۰ دلار را تجربه کرد. بعد از آن، روند بازار CVX تا هفته اول دسامبر نزولی بود و نرخ هر توکن تا ۲۱ دلار هم پایین آمد.


روند نزولی دوام چندانی نداشت و از هفته دوم آخرین ماه ۲۰۲۱، صعود دوباره آغاز شد. در اولین روز سال ۲۰۲۲، اوج قیمت تاریخی CVX در نرخ ۴۹.۲۳ دلار به ثبت رسید. تا ۵ ژانویه ۲۰۲۲، قیمت CVX تا ۳۵.۵ دلار هم پایین آمد؛ اما پس از آن دوباره اوج گرفت و در ۱۶ ژانویه به ۴۵.۶۸ دلار رسید.


از نیمه دوم ژانویه تا هفته اول مارس ۲۰۲۲، روند قیمت CVX نزولی بود و نرخ این ارز دیجیتال به ۱۵.۶۲ دلار رسید. از نیمه دوم مارس روند صعودی جدیدی در بازار این توکن آغاز شد و تا ۴ آوریل ۲۰۲۲، قیمت را به ۳۶.۲۵ دلار رساند. این آخرین روند صعودی بود که CVX تجربه کرد.


از اواسط آوریل، CVX در موج ادامه‌دار کاهش قیمت گرفتار شد و نرخ آن تا ۴.۵ دلار هم پایین آمد. بعد از اصلاح قیمتی محدود و کوتاه‌مدت، نرخ به نزدیکی ۸ دلار بازگشت؛ اما این اصلاح ماندگار نبود و دوباره روند نزولی، ‌قیمت را کاهش داد. از آگوست ۲۰۲۲ تا زمان نگارش این مقاله در ۱۸ اکتبر ۲۰۲۳، قیمت CVX دیگر نرخ ۷ دلاری را تجربه نکرده و در بازه ۲ تا ۶.۵ دلار در نوسان است. در زمان نگارش این مقاله هر توکن CVX با قیمت ۲.۶ دلار خرید و فروش می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال کانوکس فایننس (CVX) در ایران

CVX یکی از توکن‌های معتبر بازار ارزهای دیجیتال است که در لیست معاملاتی بسیاری از صرافی‌ها قرار دارد. تریدرهای بازار ارزهای دیجیتال می‌توانند در صرافی‌هایی مثل کوکوین، بایننس، کراکن، بیت‌استمپ، یونی سواپ، کرو و سوشی سواپ توکن CVX را خرید و فروش کنند. بعضی از این صرافی‌ها به احراز هویت نیاز دارند و کاربران ایرانی نمی‌توانند در آن‌ها ثبت نام کنند. از طرف دیگر، حتی اگر مرحله احراز هویت را هم پشت‌سر بگذارید، امکان خرید و فروش CVX با ریال را نخواهید داشت و باید یک تراکنش اضافی برای تبدیل ریال به تتر انجام دهید.


تریدرهای ایرانی ترجیح می‌دهند برای خرید و فروش ارز دیجیتال CVX از یک صرافی معتبر ایرانی استفاده کنند که این توکن را در لیست معاملاتی خود داشته باشد. صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو خدمات خرید و فروش CVX را به سه روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سواپ» ارائه می‌دهد. این صرافی همچنین امکان خرید CVX به صورت مستقیم با ریال ایران را فراهم کرده است. خرید و فروش CVX در صرافی اکسبیتو با سرعت بالا، بهترین قیمت و کمترین کارمزد انجام می‌شود.


کانوکس فایننس (Convex finance) چیست؟

کانوکس فایننس (Convex finance) چیست؟

کانوکس یکی از پلتفرم‌های نسل دوم دیفای (DeFi 2.0) است که در سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد و به‌عنوان زیرمجموعه صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال Curve Finance کار می‌کند. Curve یک بازارساز خودکار (AMM) است که امکان مبادله ارزهای دیجیتال را بر بستر اتریوم فراهم می‌کند؛ تمرکز اصلی این صرافی غیرمتمرکز روی مبادله استیبل کوین‌هاست. کاربران با پلتفرم کرو می‌توانند تراکنش‌هایشان را با سرعت بیشتر و در مدت‌زمان کوتاه‌تری پردازش کنند. همچنین، آن‌ها اجازه دارند که با تأمین نقدینگی در این صرافی و کشت سود پاداش بگیرند.


کانوکس فایننس (Convex finance)، به تأمین‌کنندگان نقدینگی پلتفرم کرو کمک می‌کند سود حاصل از مشارکت در استخرهای نقدینگی را به حداکثر برسانند. در واقع، هدف پلتفرم کانوکس این است که با ارائه پاداش بیشتر، کاربران را برای مشارکت در تأمین نقدینگی در کرو فایننس (Curve Finance) ترغیب کند. در برخی موارد، پاداش مشارکت در استخرهای نقدینگی کانوکس تا چندبرابر بیشتر از استخرهای نقدینگی Curve می‌شود. در قسمت بعدی عملکرد کانوکس فایننس را به‌صورت دقیق‌تر بررسی می‌کنیم تا متوجه شوید استراتژی توسعه این پلتفرم برای افزایش پاداش تأمین نقدینگی چیست.


کانوکس فایننس (Convex finance) چطور کار می‌کند؟‌

کانوکس (Convex) به کاربران اجازه می‌دهد تا به استخرهای نقدینگی Curve دسترسی داشته باشند و از استخرهای استیبل کوین این پلتفرم، کارمزد بگیرند. کاربران برای دریافت پاداش از این طریق، توکن‌هایشان را در Curve سپرده‌گذاری می‌کنند و سپس آن‌ها را برای استیکینگ در اختیار کانوکس قرار می‌دهند. کانوکس در این فرایند، نوعی استخر واسطه محسوب می‌شود که توکن‌های اختصاص‌یافته برای استیک را به‌صورت خودکار جمع‌آوری می‌کند. در نهایت، پاداش‌ حاصل از استیکینگ توسط کانکوس، به شکل توکن CVX بین تأمین‌کنندگان نقدینگی تقسیم می‌شود.


وقتی کاربران مقدار مشخصی از توکن CRV را در پلتفرم کانوکس استیک می‌کنند، می توانند در ازای آن توکنی به نام cvxCRV بگیرند. cvxCRV نوعی توکن رپد شده است که هم قابلیت استیک شدن در کانوکس به عنوان توکن بومی CVX را دارد و هم می‌تواند پاداش حاصل از Curve باشد که از طریق Convex دریافت می‌شود. این پاداش شامل بخشی از توکن‌های سهام‌گذاری‌شده در کرو فایننس (Curve Finance) و بخشی از توکن‌های CVX به صورت ایردراپ است.


بنیان‌گذاران کانوکس فایننس (Convex finance) چه کسانی هستند؟

این پلتفرم توسط گروهی به نام C2tp توسعه پیدا کرده است و اعضای این گروه هم به اندازه ساتوشی ناکاماتو (بنیان‌گذار بیت کوین) ناشناخته مانده‌اند! احتمال می‌رود تیم C2tp از چند نفر توسعه‌دهنده نرم‌افزار تشکیل شده باشد.


کانوکس فایننس در ماه مه ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد. این پلتفرم در آوریل همان سال در لیست سفید کرو فایننس (Curve Finance) قرار گرفت و اجازه مشارکت در حاکمیت این صرافی غیرمتمرکز را به دست آورد. درحال‌حاضر، بسیاری از توکن‌های CRV در پلتفرم کانوکس سهام‌گذاری شده‌اند؛ به همین دلیل، این پلتفرم نقش مهمی در حاکمیت کرو (Curve) ایفا می‌کند.


چه چیزی کانوکس فایننس (Convex finance) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی کانوکس فایننس (Convex finance) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

کانوکس فایننس پلتفرمی است که سیستم پاداش‌دهی نوآورانه‌ای برای تأمین نقدینگی و استیکینگ ارز دیجیتال ارائه داده است. این پلتفرم به‌گونه‌ای کار می‌کند که هم سهام‌گذاران و تأمین‌کنندگان نقدینگی به بیشترین سود می‌رسند و هم استخرها، نقدینگی مورد نیازشان را به دست می‌آورند. به عبارت دیگر، می‌توان گفت کانوکس فایننس یک بستر برد-برد برای استخرهای نقدینگی و مشارکت‌کنندگان در این استخرها ایجاد کرده است.


از دیگر ویژگی‌های منحصربه‌فرد کانوکس فایننس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


دریافت سود حداکثری از سهام‌گذاری CRV بدون نیاز به قفل کردن توکن


امکان واریز و برداشت بدون پرداخت کارمزد برای توکن‌های CVX ،CRV و توکن‌های تشویقی چون SNX


ارز دیجیتال کانوکس فایننس (CVX) چیست؟

CVX توکن بومی پلتفرم کانوکس فایننس است. این توکن هم برای استیکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد و هم برای پاداش دادن به تأمین‌کنندگان نقدینگی کاربرد دارد. این ارز دیجیتال، توکن حاکمیتی کانوکس هم محسوب می‌شود و دارندگان آن می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های پلتفرم برای به‌روزرسانی‌های جدید مشارکت داشته باشند. ارز دیجیتال CVX یک توکن ERC-20 است و تنها بر بستر بلاک چین اتریوم کار می‌کند.


توکنومیک ارز دیجیتال کانوکس فایننس CVX

عرضه کلی CVX در نهایت قرار است به ۱۰۰ میلیون توکن برسد. در زمان نگارش این مقاله (۱۸ اکتبر ۲۰۲۳) ۸۱ میلیون و ۲۵۹ هزار و ۶۱۹ توکن در گردش بازار وجود دارند و ارزش بازار این ارز دیجیتال به ۲۰۶ میلیون و ۲۲۴ هزار دلار می‌رسد.


شیوه تقسیم توکن‌های مینت شده‌ در کانوکس فایننس به شکل زیر است:


 • ۵۰ درصد برای پاداش دادن به تأمین‌کنندگان نقدینگی در Curve

 • ۲۵ درصد برای استخراج نقدینگی که طی ۴ سال وارد بازار می‌شود.

 • ۹.۷ درصد برای ذخیره در خزانه (این بخش از توکن‌ها برای فعالیت‌های جامعه‌محور و ارائه تشویقی به کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد.)

 • ۱ درصد برای اختصاص به دارندگان veCRV به‌عنوان ایردراپ

 • ۳.۳ درصد برای سرمایه‌گذارانی که دارایی‌هایشان را بیش از یک سال در کانوکس یا کرو ذخیره کرده‌اند.

 • ۱۰ درصد برای تیم توسعه‌دهنده

مزایا و معایب کانوکس فایننس (Convex finance) چیست؟

بررسی مزایا و معایب هرکدام از پروژه‌های ارز دیجیتال به نظر شخصی شما و ویژگی‌هایی که برایتان اهمیت دارد، وابسته است. ما در ادامه به تعدادی از مزایا و معایب کلی کانوکس فایننس اشاره می‌کنیم تا بتوانید این پروژه را از جنبه‌های مختلف بررسی کنید.


مزایا و معایب کانوکس فایننس (Convex finance) چیست؟

ارز دیجیتال کانوکس فایننس (CVX) را کجا ذخیره کنیم؟

ارز دیجیتال CVX یک توکن اتریومی است و می‌توان آن را روی تمام کیف پول‌هایی که از استاندارد ERC-20 پشتیبانی می‌کنند، ذخیره کرد. بهترین کیف پول‌های دیجیتال برای ذخیره ارز دیجیتال CVX عبارت‌اند از:


 • Trust Wallet

 • MetaMask

 • Ledger

 • imToken

 • Torus

 • Coinbase

 • TokenPocket

 • iToken Wallet

 • کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو

کیف پول ارز دیجیتال اکسبیتو یکی از بهترین ابزارهای ذخیره ارز دیجیتال CVX برای کاربران ایرانی است. این کیف پول ایرانی، از مسدود شدن دارایی‌های دیجیتال شما به‌خاطر تحریم‌ها پیشگیری می‌کند، از پیشرفته‌ترین پروتکل‌های امنیتی در برابر تهدیدات سایبری بهره می‌برد و به‌خاطر اتصال مستقیم به صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، خرید و فروش CVX را تسهیل می‌کند.


خرید ارز دیجیتال کانوکس فایننس (CVX) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال کانوکس فایننس (CVX) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

اکنون می‌دانید کانوکس فایننس (Convex Finance) چیست و راحت‌تر می‌توانید درباره خرید و فروش CVX تصمیم بگیرید. صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو جزء معتبرترین صرافی‌های ایرانی است که به‌صورت دانش‌بنیان فعالیت می‌کند و خدمات پیشرفته‌ای را به کاربران خود ارائه می‌دهد.


این صرافی‌ همچنین لیست معاملاتی متنوعی برای کاربران ایرانی فراهم کرده است و امکان خرید ارز دیجیتال CVX را هم به شما می‌دهد. برای خرید CVX هم می‌توانید هزینه را به‌صورت ریالی بپردازید و هم تتر را با CVX مبادله کنید. خرید CVX در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت و در سریع‌ترین حالت انجام می‌شود. مراحل خرید CVX در اکسبیتو به شرح زیر است:


1_ وارد سایت اکسبیتو شوید یا اپلیکیشن موبایلی صرافی را نصب کرده و سپس، روی گزینه «ثبت‌نام» کلیک کنید.


2_ مراحل ثبت‌نام را با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز طی کنید.


3_ برای خرید CVX باید مرحله اول احراز هویت را انجام دهید. این مرحله بسیار ساده است و در عرض یک دقیقه به پایان می‌رسد. (مرحله دوم احراز هویت نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو است که با مراجعه به بخش احراز هویت، می‌توانید اطلاعات مورد نیاز را درباره آن به دست آورید.)


4_ اطلاعات کارت یا حساب بانکی‌تان را برای واریز پول ارائه دهید. (واریز پول توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


5_ اگر قصد خرید ریالی دارید، حساب کاربری خود را با درگاه‌های پرداخت اکسبیتو شارژ کنید.


6_ اگر هم قصد دارید با تتر توکن کانوکس بخرید،‌ تترهایتان را به کیف پول اکسبیتو انتقال دهید.


6_ درخواست خرید CVX را ثبت کنید و منتظر بمانید.


7_ صرافی به‌صورت خودکار سفارش شما را پردازش می‌کند و خرید را انجام می‌دهد. بعد از تکمیل تراکنش، CVX به حساب کاربری شما در صرافی اضافه می‌شود و امکان انتقال آن به انواع کیف پول‌های ارز دیجیتال وجود خواهد داشت.


فروش ارز دیجیتال کانوکس فایننس (CVX) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال کانوکس فایننس (CVX) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

اگر اکنون در کیف پول خود ارز دیجیتال کانوکس دارید و می‌خواهید برای فروش CVX اقدام کنید، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو خدمات مورد نیاز را به شما ارائه می‌دهد. در این صرافی، فروش CVX با بهترین قیمت فروش و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. در ادامه آموزش مرحله به مرحله فروش ارز دیجیتال CVX را در صرافی اکسبیتو ارائه می‌دهیم:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری‌تان را بسازید.


2_ اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام را وارد کنید. دقت داشته باشید که برای فروش کانوکس (CVX) باید مرحله اول احراز هویت را انجام دهید. این مرحله یک دقیقه طول می‌کشد و سریع به پایان می‌رسد.


3_ اطلاعات کارت یا حساب بانکی‌تان را برای واریز پول ارائه دهید.


4_ اگر توکن‌های CVX در کیف پول دیگری ذخیره شده، آن‌ها را به والت اکسبیتو انتقال دهید.


5_ دستور فروش CVX را ثبت کنید و منتظر بمانید.


5_ بعد از پردازش سفارش و تکمیل فرایند فروش CVX، معادل ریالی یا تتری (هرکدام که شما انتخاب کرده‌اید) توکن‌های فروخته‌شده، به حساب شما در صرافی اکسبیتو اضافه می‌شود.


تسویه حساب آنی CVX در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی CVX در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

یکی از خدمات صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو که چالش‌های بسیاری را برای کاربران ایرانی ارزهای دیجیتال حل می‌کند، تسویه حساب آنی است. اکسبیتو با ۱۴ بانک در سراسر کشور فعالیت دارد، به همین دلیل ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه بعد از اینکه کاربران درخواست تسویه حساب را ثبت می‌کنند، مبلغ مورد نظر به حساب بانکی‌شان واریز می‌شود. خدمات تسویه حساب آنی اکسبیتو بدون محدودیت در مبلغ انجام می‌شود. شما در هر ساعتی از شبانه‌روز و حتی روزهای تعطیل می‌توانید درخواست برداشت خود را ثبت کنید و از تسویه حساب آنی اکسبیتو بهره ببرید.


اگر سوالی درباره فرایند مراحل ثبت نام، فرایند خرید و فروش توکن CVX یا تسویه حساب آنی دارید، بخش سوالات متداول اکسبیتو را بخوانید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری نیاز دارید یا سوالتان در لیست پرسش‌های متداول نیست، با بخش پشتیبانی تماس بگیرید. کارشناسان پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته پاسخگوی شما هستند و راهنمایی‌های لازم را در اختیارتان قرار می‌دهند.