کارمزدها و سطوح کاربری

کارمزد معاملات صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

پلتفرم‌های معاملات رمزارز به واسطه ارائه خدمات مالی و انتقال بین شبکه‌ای کارمزد انجام تراکنش پرداخت می‌کنند. کارمزد معاملات انجام شده در اکسبیتو نیز بر اساس سطح کاربری از معامله‌گران در زمان معامله کسر می‌گردد.


باید در نظر داشت که افزایش سطح کاربری با در نظر گرفتن افزایش میزان معاملات ارتقا پیدا می‌کند. در اکسبیتو هر 24 ساعت یکبار، به صورت اتوماتیک حجم معاملات کاربران بررسی می‌شود و در صورتی که حجم معاملات شما در طول یک روز افزایش یابد، پس از گذشت 24 ساعت، سطح کاربری شما افزایش یافته و از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی می‌شود.


بر همین اساس سطوح کاربری و کارمزد معاملات با در نظر گرفتن نقش کاربر و بازار معاملاتی هدف در جدول زیر آورده شده است.

0000
سطوح کاربری
کاربران عادی
برنز
نقره
طلا
کاربران ویژه
پلاتین
یاقوت
زمرد
الماس
کارمزد برداشت ریال
سقف برداشت رمزارز
کارمزد سفارش‌گذاردر بازارهای ریال
کارمزد سفارش‌گذاردر بازارهای تتر
کارمزد سفارش‌پذیردر بازارهای ریال
کارمزد سفارش‌پذیردر بازارهای تتر
% 0.05
500 $
0.2
0.1
0.4
0.2
% 0.05
1000 $
0.2
0.1
0.35
0.2
% 0.04
3000 $
0.2
0.1
0.3
0.2
% 0.02
5000 $
0.2
0.1
0.25
0.2
% 0.01
20000 $
0.15
0.1
0.2
0.13
% 0
50000 $
0.15
0.1
0.2
0.13
% 0
70000 $
0.15
0.1
0.2
0.13
 • معرفی بازارهای ریال و تتر (Market) :
  به بازارهایی که یک سمت ریال قرار بگیرد بازارهای ریالی و به بازارهایی که یک سمت آن تتر(USDT) قرار بگیرد بازارهای تتر گفته می‌شود.
 • سفارش پذیر (Maker) :
  چنانچه سفارش ثبت شده توسط کاربر در هنگام استفاده از گزینه سفارش بازار به نحوی باشد که بلافاصله انجام/تکمیل شود، سفارش ثبت شده به عنوان «سفارش پذیر» تلقی می‌گردد.
 • سفارش گذار (Taker) :
  اگر سفارش ثبت شده توسط کاربر به صورت «سفارش محدود» بوده و قیمت آن به شکلی باشد که بلافاصله انجام/تکمیل نشود نقش کاربر «سفارش گذار» تلقی می‌گردد.
 • سقف برداشت رمزارز :

  1. هر سطح کاربری امکان برداشت محدود رمزارز (معادل دلاری آن) با توجه به سطح کاربری خود را دارد. جزئیات هر سطح کاربری در جدول بالا آمده است. به عنوان مثال در سطح کاربری برنزی، امکان برداشت معادل ۵۰۰ دلار از هر نوع رمزارز وجود دارد.

  1. سقف برداشت نسبت به یک دوره 24 در شبانه روز سنجیده می‌شود. برای مثال در صورتی که یک کاربر با سطح برنزی درخواست برداشت 1000 دلار را داشته باشد، باید درخواست 500 دلار را ثبت کند که آنا به حساب ارزی او انتقال داده می‌شود و پس از گذشت 24 ساعت، درخواست 500 دلار دیگر را ثبت کرده تا مبلغ مورد نظر به حساب او واریز شود.
 • سقف برداشت ریال :

  در حال حاضر در هیچ یک از سطوح کاربری محدودیتی برای برداشت ریال لحاظ نشده است ولی چنانچه قصد برداشت بیش از ۵۰۰ میلیون تومان در یک بیست و چهارساعت را دارید، حتما از طریق تیکت با ما هماهنگ کنید تا در زمان واریز شما تأخیری ایجاد نگردد.

  گفتنی است که برداشت آنی ریالی از صرافی ارزدیجیتال اکسبیتو امکان ویژه این صرافی رمزارزی است. (سقف برداشت آنی، 150 میلیون تومان در لحظه است)

 • کارمزد برداشت رمزارز :
  کارمزد برداشت ارزدیجیتال در لحظه و بر اساس دریافت شبکه بلاک چین رمزارز مربوطه محاسبه می شود. اکسبیتو هیچ گونه منفعتی در میزان کارمزد دریافتی رمزارز ندارد و این کارمزدها عیناً به شبکه بلاکچین پرداخت می شود. شما می‌توانید مبلغ کارمزد پرداخت شده از سمت اکسبیتو به شبکه بلاکچین را در تراکنش خود مشاهده کنید.
 • کارمزد برداشت ریال :

  با توجه به میزان هزینه‌های بانکی و دریافت کارمزد انتقال وجه از سوی بانک‌ها، شبکه‌های پرداخت‌یاری و شبکه شاپرک در حال حاضر کارمزد برداشت ریال نسبت به سطوح کاربری و درصد میزان برداشت تعیین می‌شود.

  نکته: اکسبیتو تلاش دارد تسویه حساب ریالی در اسرع وقت انجام شود. در حال حاضر تسویه حساب آنی با مقصد بانک آینده و چندین بانک دیگر در لحظه صورت می‌پذیرد و مبلغ درخواستی در لحظه به حساب کاربر واریز می‌شود.
  در صورت بروز مشکل در شبکه بانکی، شبکه پرداخت‌یاری و شبکه شاپرک و همینطور تعطیلات آنها پرداخت آنی انجام نخواهد شد. اما لازم است بدانید مدت زمان تسویه حساب بیشتر از ۲۴ ساعت طول نخواهد کشید.

درباره کارمزدها یا سطوح کاربری سوالی دارید؟

برای اطلاعات بیشتر درباره کارمزدها یا سطوح کاربری و پاسخ به سوالات احتمالی، سوالات پرتکرار را ببینید.

آیا برای نگه‌داری دارایی‌ ارزدیجیتال در اکسبیتو کارمزد دریافت می‌شود؟ در صورت انتقال رمزارزها به حسابی در اکسبیتو کارمزد کسر می‌شود؟

کارمزد واریز و برداشت ریال چه مقدار است؟

آیا امکان برداشت ریال با شماره کارت وجود دارد؟ مدت زمان تسویه ریال چند ساعت است؟

تفاوت بازار های ریال و تتر چیست؟

کارمزد ثبت سفارشات چقدر است؟