خرید ارز دیجیتال پولکادات | فروش Polkadot | قیمت DOT

گسترش استفاده از فناوری بلاک چین، مشکلات مختلف این حوزه را آشکار کرد. با افزایش تعداد کاربران، عملاً بلاکچین‌های اولیه با مشکلات سرعت و مقیاس‌پذیری مواجه شدند. برای رفع این محدودیت‌ها، پولکادات (Polkadot) پا به عرصه گذاشت. پروژه پولکادات با ارائه شبکه‌ای مقیاس‌پذیر، ایمن و کارآمد، انقلابی در دنیای کریپتو ایجاد کرد؛ به‌طوری که ارز اختصاصی این پروژه، با نماد اختصاری DOT، به‌سرعت رشد یافت و در رتبه‌های بالای بازار قرار گرفت. همین مسئله باعث شده تا بسیاری از سرمایه‌گذاران به خرید پولکادات تمایل نشان دهند. ازاین‌رو، در این مقاله، با بررسی کامل این پروژه، عوامل مؤثر بر قیمت پولکادات را توضیح می‌دهیم. همچنین، نحوه خرید پولکادات و فروش آن را در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، برای شما شرح خواهیم داد.


قیمت ارز دیجیتال پولکادات DOT

قیمت ارز دیجیتال پولکادات DOT

با نگاهی به تاریخچه قیمت پولکادات، اولین نرخ این رمز ارز را در اوت 2020، برابر با 6.27 دلار مشاهده می‌کنیم. تا اکتبر همان سال، قیمت پولکادات تا 4.18 دلار هم کاهش پیدا کرده، اما در ماه‌های بعد، روندی صعودی را در پیش می‌گیرد؛ به‌طوری که تا مارس 2021، به 37.07 دلار می‌رسد. بااین‌حال، قیمت پولکادات در این محدوده دوام نمی‌آورد و در 3 ماه بعد، برابر با 16.4 دلار مشاهده می‌شود. پس از اینکه نرخ DOT کمی درجا می‌زند، ناگهان با سرعت رشد کرده و تا اوت 2021، به 31.35 دلار می‌رسد. این ارز دیجیتال برای یک ماه روندی اصلاحی را در پیش می‌گیرد و در ماه اکتبر، با اوج قیمت پولکادات، در 42.77 دلار، مواجه می‌شویم.


البته ارز دات نیز از سقوط کلی بازار کریپتو در امان نمی‌ماند و نرخ DOT تا مارس 2022، به 21.33 دلار می‌رسد. سپس، روند نزولی این ارز دیجیتال دوباره ادامه پیدا می‌کند و تا 4.3 دلار هم پایین می‌آید که از نرخ اولیه آن هم کمتر محسوب می‌شود. این قیمت پولکادات در دسامبر 2022 به ثبت رسیده و هم‌اکنون (دسامبر 2023)، نرخ ارز دات، با کمی رشد، تا 8.7 دلار افزایش داشته است.


خرید و فروش ارز دیجیتال پولکادات (DOT) در ایران

پولکادات (Polkadot) یکی از مدرن‌ترین پروژه‌های دنیای کریپتو است که بر توسعه نسل جدید اینترنت تمرکز داشته و اکوسیستمی جامع و مقیاس‌پذیر را به کاربران ارائه می‌دهد؛ به همین خاطر، خرید و فروش پولکادات در بسیاری از صرافی‌های معتبر جهان، مانند بایننس، کراکن، اف تی ایکس و... فراهم شده است. بااین‌حال، به‌علت تحریم‌های جهانی علیه ایران، کاربران ایرانی نمی‌توانند به‌راحتی از خدمات این صرافی‌ها استفاده کنند و حتی احتمال دارد که با خطر ازدست‌رفتن دارایی‌هایشان مواجه شوند. علاوه‌بر آن، امکان خرید پولکادات با ریال نیز در هیچ‌کدام از صرافی‌های بین‌المللی فراهم نشده است.


در نتیجه، شما برای خرید و فروش پولکادات، به یک صرافی معتبر ایرانی نیاز دارید. در همین راستا، صرافی آنلاین ارز دیجیتال اکسبیتو، امکان خرید و فروش پولکادات و سایر رمز ارزها را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. یکی دیگر از مزایای خرید و فروش DOT در صرافی اکسبیتو، امکان پرداخت ریالی و تتری محسوب می‌شود؛ بنابراین، شما می‌توانید به 3 روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سواپ» ارز پولکادات را در صرافی اکسبیتو معامله کنید.


پولکادات (Polkadot) چیست؟

پولکادات (Polkadot) چیست؟

پولکادات (Polkadot) یک شبکه‌ی چندزنجیره‌ای (Multi-chain) مقیا‌س‌پذیر، ایمن و غیرمتمرکز است که با هدف گسترش نسل بعدی اینترنت، یعنی وب 3 (Web 3.0)، توسعه یافت. فناوری زیربنایی پولکادات را چارچوبی به نام «سابستریت» (Substrate) تشکیل داده که امکان ایجاد بلاک چین‌های سفارشی‌سازی‌شده را فراهم می‌کند. این زنجیره‌های بلوکی با اهداف مختلفی ساخته می‌شوند و همگی با یکدیگر سازگاری دارند.


ازاین‌طریق، Polkadot قصد دارد تا اکوسیستمی غیرمتمرکز را برای اینترنت ارائه دهد که مقیاس‌پذیری بالایی داشته و خود کاربران مدیریت جوانب مختلف آن را بر عهده می‌گیرند. پولکادات می‌تواند زنجیره‌های خصوصی، شبکه‌های عمومی و انواع اوراکل‌ها را به یکدیگر متصل کند؛ به‌این‌ترتیب، هرکدام از این بلاک چین‌ها قادر هستند که داده‌های کاربران را بدون نیاز به نظارت شخص ثالث ثبت نمایند.


با کمک پولکادات، اکوسیستمی جامع از زنجیره‌های ناهمگن (heterogeneous) پدید می‌آید که جامعه‌ای گسترده از شرکت‌کنندگان، توسعه‌دهندگان و کاربران را ایجاد می‌کند. این ویژگی‌ها باعث شده‌اند تا پولکادات به‌عنوان یکی از خلاقانه‌ترین پروژه‌های کریپتو شناخته شود.


پولکادات (Polkadot) چگونه کار می‌کند؟

پولکادات (Polkadot) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به‌سراغ آموزش نحوه خرید پولکادات برویم، باید ببینیم که این پروژه چگونه کار می‌کند. این مسئله به شما کمک خواهد کرد تا با عوامل مؤثر بر قیمت پولکادات بیشتر آشنا شوید. در حالت کلی، سه محدودیت عمده‌ی مقیاس‌پذیری، سرعت و امنیت، کارایی فناوری بلاک چین را به چالش می‌کشند. زنجیره‌های بلوکی نسل اول در زمینه‌ امنیت به پیشرفت‌های خوبی دست یافتند، اما اغلب آن‌ها هنوز با مشکلات سرعت و مقیاس‌پذیری دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند. ازاین‌رو، شبکه پولکادات با هدف رفع تمام محدودیت‌های بلاک چین‌ها پایه‌گذاری شد. این شبکه دارای جنبه‌های مختلفی است که در این بخش، به آن‌ها می‌پردازیم.


پاراچین‌ها (Parachains) و زنجیره رله (Relay Chain)

پاراچین‌ها (Parachains) و زنجیره رله (Relay Chain)

پاراچین‌ها زنجیره‌هایی هستند که از مکانیزم اجماع «اثبات سهام» (PoS) بهره می‌برند. ازاین‌طریق، آن‌ها می‌توانند به‌طور مستقل عمل کنند و توسط مالکشان شخصی‌سازی شوند. هر کدام از پاراچین‌های پولکادات دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند و به‌شکل ویژه‌ای برنامه‌نویسی می‌شوند. آن‌ها در لایه حاکمیتی شبکه حضور دارند و از مکانیزم‌های مدیریتی برای پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کنند.


از طرفی، پاراچین‌های پولکادات از طریق زنجیره رله به یکدیگر متصل می‌شوند. در واقع، زنجیره رله مسئولیت امنیت اکوسیستم، اجماع کلی و برقراری ارتباط میان زنجیره‌ها را بر عهده دارد. این زنجیره باید داده‌ها را تأیید کرده و از قابل فهم بودن آن‌ها اطمینان حاصل کند. به‌این‌ترتیب، زنجیره رله اجماع سراسری و تأیید تراکنش‌های پولکادات را فراهم خواهد کرد.


پل‌ها (Bridges) و پاراتردها (Parathreads)

شبکه پولکادات (Polkadot) دارای پل‌هایی است که زنجیره‌های بلوکی را به یکدیگر متصل کرده و امکان انتقال داده‌ها را بین آن‌ها فراهم می‌کنند. پل‌ها عوامل اصلی ایجاد قابلیت همکاری در شبکه هستند و حتی می‌توانند با بلاک چین‌های خارجی، مانند بیت کوین (Bitcoin) و اتریوم (Ethereum) نیز ارتباط برقرار نمایند.


یکی دیگر از جنبه‌های پولکادات، پاراتردها هستند. پاراتردها نسخه‌های کوچک‌تری از پاراچین‌ها محسوب می‌شوند که مدل‌های پرداختی را به توسعه‌دهندگان ارائه می‌دهند. این زنجیره‌های کوچک برای ایجاد بلاک چین‌هایی که نیازی به اتصال مداوم به پولکادات ندارند، مفید خواهند بود.


ساختار بلاک چین پولکادات (Polkadot Blockchain Architecture)

ساختار بلاک چین پولکادات بر اساس 3 مفهوم پل‌ها، پاراچین‌ها و پاراتردها بنا شده که توسط زنجیره رله به یکدیگر متصل می‌شوند. زنجیره رله لایه صفر بلاک چین است که اجماع، امنیت و قابلیت همکاری را مدیریت می‌کند. همچنین، برخی از تراکنش‌های حاکمیتی نیز توسط این زنجیره پردازش می‌شوند. در واقع، عمداً عملکردهای کمتری برای زنجیره رله در نظر گرفته شده‌اند، تا این زنجیره بتواند به‌عنوان یک لایه پایه یا مرکزی عمل کند.


پاراچین‌ها «شاردهایی» (Shards) هستند که به زنجیره رله متصل شده و امکان پردازش تراکنش‌ها را فراهم می‌کنند. در واقع، آن‌ها بلاک چین‌هایی به حساب می‌آیند که برای هدف خاصی بهینه شده‌اند. از طرفی، پاراتردها جایگزین‌هایی برای پاراچین‌ها هستند که به‌صورت «بلوک به بلوک» (block-by-block) در شبکه قرار گرفته‌اند. ازاین‌طریق، پروتکل‌ها می‌توانند از مزایای پولکادات بهره‌مند شوند و نیازی به پرداخت هزینه اجاره یک پاراچین نداشته باشند.


پل‌ها نیز قابلیت همکاری و مقیاس‌پذیری پولکادات را افزایش می‌دهند. پاراچین‌ها می‌توانند از طریق این پل‌ها، به سایر بلاک چین‌ها متصل شوند. ازآنجایی‌که خود پولکادات برای اجرای قراردادهای هوشمند طراحی نشده، این پل‌ها به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهند تا به‌راحتی زنجیره‌های خود را به قراردادهای هوشمند مرتبط کرده و به مزایای این قراردادها در اکوسیستم Polkadot دسترسی پیدا کنند.


بنیان‌گذاران پولکادات (Polkadot) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران پولکادات (Polkadot) چه افرادی هستند؟

آشنایی با بنیان‌گذاران Polkadot به شما کمک می‌کند که دید بهتری نسبت به این پروژه داشته باشید و تصمیم مناسب‌تری برای خرید پولکادات بگیرید. این پروژه یکی از محصولات شاخص «بنیاد وب 3» (Web3 Foundation) محسوب می‌شود که توسط «گوین وود» (Gavin Wood)، یکی از بنیان‌گذاران اصلی اتریوم، پایه‌گذاری شد. وود سابقه توسعه زبان برنامه‌نویسی «سالیدیتی» (Solidity) و مدیرعاملی شرکت «پریتی تکنولوژیز» (Parity Technologies) را نیز در کارنامه دارد. او هم‌زمان با این مسئولیت‌ها، بر روی پولکادات و فناوری زیرساختی آن کار می‌کرد. علاوه‌بر وود، «رابرت هابرمیر» (Robert Habermeier) و «پیتر زابان» (Peter Czaban) نیز در توسعه پولکادات نقش داشته‌اند. هردوی این افراد سوابق گسترده‌ای در زمینه فناوری‌ها نوظهور دارند.


وایت‌پیپر پولکادات در سال 2016 منتشر شد. یک سال بعد، این پروژه توانست 145 میلیون دلار سرمایه اولیه را جمع‌آوری کند. ازاین‌طریق، شبکه اصلی پولکادات در مه 2020، فعالیت خود را آغاز کرد. به‌مرور، مدیریت این شبکه به خود کاربران واگذار شد تا یک اکوسیستم کاملاً غیرمتمرکز ایجاد شود. بنابراین، کاربرانی که به خرید پولکادات اقدام می‌کنند، می‌توانند در تصمیمات حاکمیتی این پروژه نقش داشته باشند.


چه چیزی پولکادات (Polkadot) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی پولکادات (Polkadot) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

Polkadot ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که این پروژه را نسبت به سایر رقبا متمایز می‌کنند و می‌توانند بر روی قیمت پولکادات نیز اثر بگذارند. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:


 • پولکادات در میان راه‌حل‌های حوزه بلاک چین، روشی بسیار نوآورانه است که از شاردینگ، زنجیره رله مرکزی، امنیت تلفیقی، اجماع قابل انطباق و قابلیت همکاری برای ارائه درجه بالایی از مقیاس‌پذیری استفاده می‌کند.

 • امکان پردازش موازی تراکنش‌ها در زنجیره‌های متعدد این شبکه، کارایی پولکادات را به‌طور چشمگیری افزایش می‌دهد.

 • عملکرد «میان زنجیره‌ای» (Cross-chain) انتقال هر نوع داده‌ای را بین پاراچین‌ها مقدور می‌سازد.

 • پولکادات امکان تعامل بین پاراچین‌ها و بلاک چین‌های اتریوم، بیت کوین و... را فراهم کرده و سایر شبکه‌ها را از انزوا بیرون می‌آورد.

 • زنجیره‌های این شبکه می‌توانند حاکمیت مستقلی داشته باشند و به‌طور خودکار به‌روزرسانی شوند.

 • ازآنجایی‌که پولکادات از فناوری زیربنایی سابستریت بهره می‌برد، سایر بلاک چین‌هایی که بر اساس این فناوری ایجاد شده‌اند نیز می‌توانند به شبکه Polkadot بپیوندند و به یک زنجیره بومی آن تبدیل شوند. ازاین‌طریق، توسعه‌دهندگان می‌توانند بلاک چین اختصاصی خود را ساخته و آن را آزمایش کنند؛ سپس، هر زمانی که تمایل داشتند، آن را به پولکادات ملحق نمایند.

 • بااینکه برخی از افراد، این شبکه را «قاتل اتریوم» می‌نامند، اما در اصل پولکادات به‌دنبال همکاری میان‌زنجیره‌ای است و قصد رقابت با سایر بلاک چین‌ها را ندارد.

 • امکان راه‌اندازی توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs)، نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (dApps)، بازی‌های مبتنی بر بلاک چین، اوراکل‌ها و... بر روی پولکادات فراهم شده است.

ارز دیجیتال پولکادات (DOT) چیست؟

ارز دیجیتال پولکادات (DOT) چیست؟

ارز دات (DOT) توکن بومی پروژه پولکادات است که عرضه نامحدودی داشته و هیچ سقفی برای تعداد این توکن در نظر گرفته نشده است. همان‌طور که BTC در شبکه بیت کوین و ETH در شبکه اتریوم اهمیت فراوانی دارند، DOT نیز در پولکادات دارای نقش مهمی است. کاربردهای ارز پولکادات عبارت‌اند از:


 • حاکمیت: افرادی که به خرید پولکادات اقدام می‌کنند، می‌توانند در تصمیمات حاکمیتی این شبکه مشارکت داشته باشند. این مشارکت شامل تعیین هزینه‌ها، تصمیم‌گیری در مورد به‌روزرسانی‌ها و تأیید استقرار پاراچین‌های جدید می‌شود.

 • اعتبارسنجی: کاربران می‌توانند با خرید پولکادات و سهام‌گذاری (Staking) آن در شبکه، درآمد غیرفعال کسب کنند. در واقع، افرادی که به استیکینگ توکن‌های خود اقدام کرده باشند، به‌طور خودکار تراکنش‌ها را تأیید کرده و بلوک‌های جدید را به زنجیره بلوکی می‌افزایند.

 • اتصال به شبکه: توسعه‌دهندگان برای اینکه پاراچین خود را به پولکادات متصل کنند، باید برای مدتی معین، مقداری ارز دات را در شبکه قفل نمایند. این توکن‌ها تا پایان زمان اتصال، به حالت قفل باقی خواهند ماند.

توکنومیک ارز دیجیتال پولکادات DOT

توکنومیک ارز دیجیتال پولکادات DOT

همان‌طور که گفتیم، ارز پولکادات (DOT) عرضه نامحدودی دارد. درحال‌حاضر (27 دسامبر 2023)، حدود 1.2 میلیارد واحد از ارز دات در گردش بازار قرار گرفته‌اند و ارزش بازار این رمز ارز نیز به 11.5 میلیارد دلار می‌رسد. همچنین، معاملات روزانه DOT در حدود 709 میلیون دلار بوده و دامیننس یا میزان تسلط آن بر بازار 0.66 درصد است.


از طرفی، توکن‌های پولکادات به‌صورت زیر تخصیص داده می‌شوند:


 • 3.42 درصد به سرمایه‌گذاران در فروش خصوصی

 • 5 درصد به سرمایه‌گذارانِ «توکن قراردادی» (SAFT)

 • 50 درصد به سرمایه‌گذاران در مزایده

 • 11.58 درصد به «فروش آتی» (Future Sales)

 • 30 درصد به بنیاد وب 3

ارزش پولکادات (Polkadot) از کجا ناشی می‌شود؟

ارزش پولکادات (Polkadot) از کجا ناشی می‌شود؟

پولکادات (Polkadot) یکی از ارزشمندترین پروژه‌های کریپتو است که ارز دات را به کاربران ارائه می‌کند. علاوه‌بر اینکه این توکن از رمز ارزهای محبوب بازار به حساب می‌آید، امکان کسب درآمد غیرفعال را نیز برای کاربران فراهم کرده است. در واقع، کاربرانی که به خرید پولکادات اقدام کنند، می‌توانند ضمن نگهداری طولانی‌مدت آن، با استیکینگ ارز دات هم سود به دست آورند.


همچنین، ویژگی‌های این شبکه مانند مقیاس‌پذیری، قابلیت همکاری بین‌زنجیره‌ای و کارایی بر روی قیمت پولکادات تأثیری مثبت می‌گذارند. شبکه Polkadot طوری طراحی شده تا به یک اکوسیستم جامع در حوزه وب 3 تبدیل شود؛ ازاین‌رو، انتظار می‌رود که با گسترش استفاده از نسل جدید اینترنت، کاربران این شبکه افزایش یافته و تقاضا برای DOT بیشتر شود. این مسئله نیز از عوامل مؤثر بر قیمت پولکادات در آینده است.


مزایا و معایب پولکادات (Polkadot) چیست؟

پولکادات (Polkadot) نیز مانند اغلب پروژه‌های کریپتو، در کنار مزایایش، معایبی دارد. اطلاع از مزایا و معایب این پروژه به شما کمک خواهد کرد که با شناخت کامل‌تری به خرید پولکادات اقدام کنید.


مزایا و معایب پولکادات (Polkadot) چیست؟

امنیت پولکادات (Polkadot) چگونه تأمین می‌شود؟

پولکادات (Polkadot) از یک نوع مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS)، با نام «اثبات سهام کاندیدشده» (Nominated Proof-of-Stake) یا NPoS، برای ایجاد امنیت در شبکه استفاده می‌کند. در این مکانیزم، 4 نقش اساسی وجود دارند:


 • اعتبارسنج‌ها (Validators): اعتبارسنج‌ها با سهام‌گذاری ارز دات (DOT)، گره‌هایی را ایجاد می‌کنند. این گره‌ها مسئولیت اعتبارسنجی و تأیید تراکنش‌های زنجیره رله را بر عهده دارند. همچنین، آن‌ها پاراچین‌ها را تأیید کرده و در مورد وضعیت کلی شبکه به اجماع می‌رسند. درصورتی‌که اعتبارسنج‌ها تراکنش نامعتبری را مشاهده کنند، آن را مردود خواهند کرد. بلوک‌های جدید نیز از طریق همین گره‌ها به زنجیره رله اضافه می‌شوند.

 • تلفیق‌کنندگان (Collators): تلفیق‌کنندگان تاریخچه کامل گره را برای زنجیره رله حفظ می‌کنند. همچنین، آن‌ها با جمع‌آوری تراکنش‌های پاراچین‌ها، بلوک‌های جدید را به‌عنوان «نامزدِ تأیید»، به اعتبارسنج‌ها ارائه می‌دهند. تازمانی‌که نامزد مورد نظر یک گره تلفیق‌‌کننده تأیید نشود، این گره نمی‌تواند بلوک جدیدی را پیشنهاد کند. در ضمن، این گره‌ها با استفاده کلید پیام‌رسانی بین‌زنجیره‌ای "XCMP"، با یکدیگر تعامل برقرار کرده و از وضعیت هم آگاه می‌شوند.

 • ماهی‌گیران (Fishermen): ماهی‌گیران گره‌های کاملی درون پاراچین‌ها هستند که بر روی عملکرد تلفیق‌کنندگان نظارت دارند. آن‌ها بررسی‌های انجام‌شده را به اعتبارسنج‌ها گزارش می‌دهند. درصورتی‌که گزارش ارسالی یک گره ماهی‌گیر نادرست باشد، این گره با جریمه مواجه خواهد شد.

 • معرفی‌کنندگان (Nominators): افرادی که به خرید پولکادات اقدام کرده‌اند، می‌توانند ارز دات را در اختیار یک گره اعتبارسنج بگذارند و بخشی از سود آن گره را دریافت کنند. این کاربران با عنوان معرفی‌کنندگان شناخته می‌شوند. ازاین‌طریق، می‌توان با سرمایه کمتری نیز در شبکه Polkadot مشارکت داشت و درآمد غیرفعال ایجاد کرد.

ارز دیجیتال پولکادات (DOT) را کجا ذخیره کنیم؟

ارز دیجیتال پولکادات (DOT) را کجا ذخیره کنیم؟

برای سرمایه‌گذاری بر روی این پروژه، پس از خرید پولکادات، به کیف پولی برای نگهداری از توکن‌هایتان نیاز دارید. در انتخاب کیف پول مناسب برای ارز دات، باید به مواردی مانند امنیت، کارمزد تراکنش‌ها و قابلیت ادغام با نرم‌افزارهای کاربردی توجه داشته باشید. به همین خاطر، در این بخش، بهترین کیف پول‌هایی را که پس از خرید پولکادات می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، معرفی خواهیم کرد:


 • تراست ولت (Trust Wallet)

 • متامسک (MetaMask)

 • آیم توکن (imToken)

 • کوین هاب (Coinhub)

 • توکن پاکت (TokenPocket)

 • کریپتو دات کام (Crypto.com)

کوین 98 (Coin98)


 • هالو ولت (Halo Wallet)

 • کیف پول اختصاصی اکسبیتو

اگرچه ولت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری متعددی از ارز پولکادات پشتیبانی می‌کنند؛ اما استفاده از یک کیف پول ایرانی، برای هم‌وطنان ما می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. ازاین‌رو، کیف پول اکسبیتو با استفاده از بهترین پروتکل‌های امنیتی، فضای امنی را برای ذخیره‌سازی رمز ارزهای شما فراهم کرده است. در ضمن، این ولت با صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو ادغام شده و شما به‌راحتی می‌توانید از داخل کیف پولتان، به خرید و فروش پولکادات اقدام نمایید.


خرید ارز دیجیتال پولکادات (DOT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیت

خرید ارز دیجیتال پولکادات (DOT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید پولکادات (DOT) در صرافی اکسبیتو، با کمترین قیمت و با سرعت بسیار بالایی انجام می‌شود. برای خرید ارز دات در صرافی اکسبیتو، کافی است که مراحل زیر را پشت‌سر بگذارید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2_ به حساب کاربری‌تان وارد شوید و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید. (احراز هویت در صرافی اکسبیتو سرعت بسیار بالایی دارد و به‌راحتی انجام می‌شود. احراز هویت صرافی اکسبیتو شامل دو مرحله است. مرحله‌ی اول که تنها 1 دقیقه طول می‌کشد، به شما امکان خرید و فروش پولکادات و سایر رمز ارزها را می‌دهد. مرحله‌ی دوم نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو بوده و برای اطلاع از آن، می‌توانید به بخش احراز هویت این صرافی مراجعه کنید.)


3_ اطلاعات کارت یا حساب بانکی خود را برای واریز پول ارائه دهید. (واریز پول توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ برای خرید پولکادات با ریال، مبلغ مورد نظر را به حساب خود در اکسبیتو واریز کنید و برای خرید ارز DOT با قیمت لحظه‌ای تتر، مقدار تتر مد نظر را به کیف پول اختصاصی‌تان در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و تکمیل مراحل خرید پولکادات، مقدار DOT مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل خواهد شد.


فروش ارز دیجیتال پولکادات (DOT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال پولکادات (DOT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش پولکادات (DOT) در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش ارز دات، معادل ریالی و یا تتری آن، به کیف پول اختصاصی‌تان در اکسبیتو منتقل شده و شما به‌راحتی می‌توانید وجه خود را از این صرافی برداشت کنید. برای فروش پولکادات در صرافی اکسبیتو، مراحل زیر را انجام دهید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2_ به حساب کاربری‌ خود وارد شده و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید.


3_ اطلاعات کارت و یا حساب بانکی‌ خود را برای واریز پول ارائه دهید.


4_ ارز پولکادات را به صرافی اکسبیتو منتقل کنید. (درصورتی‌که توکن‌های DOT در کیف پول اختصاصی شما در اکسبیتو قرار دارند، نیازی به انجام این مرحله نخواهید داشت.)


5_ سفارش فروش پولکادات را در صرافی اکسبیتو ثبت نمایید.


6_ پس از فروش پولکادات، معادل ریالی و یا تتری آن (به انتخاب خودتان) به کیف پول اختصاصی شما در اکسبیتو منتقل خواهد شد. حالا با ثبت درخواست برداشت ریالی، می‌توانید وجه خود را به‌سرعت برداشت کنید و یا اینکه تترهایتان را به آدرسی دیگر انتقال دهید.


تسویه حساب آنی پولکادات (DOT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی پولکادات (DOT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ریالی، پس از فروش پولکادات، در صرافی اکسبیتو به‌صورت تسویه حساب آنی یا واریز آنی پول به حساب بانکی انجام می‌شود. صرافی اکسبیتو از 14 بانک معتبر کشور برای واریز آنی پول استفاده می‌کند. تسویه حساب آنی اکسبیتو تنها 3 ثانیه تا 1 دقیقه طول کشیده و تا سقف 50 میلیون تومان در روز انجام می‌شود. به‌این‌ترتیب، شما به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته می‌توانید تسویه حساب آنی ارز دات (DOT) را در اکسبیتو انجام داده و وجه خود را با سرعت بسیار بالایی برداشت کنید.


درصورتی‌که در مراحل خرید و فروش پولکادات (DOT) و سایر ارزهای دیجیتال با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه نمایید. علاوه‌بر آن، همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو، به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته‌ پاسخگوی سوالات شما هستند.