خرید نیر و فروش NEAR | قیمت نیر پروتکل

نیر(Near) یکی از جدیدترین و بهترین بلاکچین‌های تولید شده در زمینه پلتفرم‌های غیرمتمرکز است. با توجه به تکنولوژی مورد استفاده در این پلتفرم انتظار می‌رود توکن یا همان ارز دیجیتال نیر آینده روشنی داشته باشد اگر قصد سرمایه گذاری یا خرید و فروش نیر را دارید تا انتها با ما همراه باشید.بلاک چین نیر پروتکل چیست؟

بلاکچین نیر پروتکل یک پلت فرم برنامه غیرمتمرکز (DApp) است که بر قابلیت استفاده در میان توسعه دهندگان و کاربران تمرکز دارد. Near Protocol به عنوان رقیب اتریوم، قابلیت قرارداد هوشمند و یک بلاک چین اثبات سهام (PoS) را نیز دارد.


نیر از فناوری شاردینگ برای دستیابی به مقیاس پذیری استفاده می کند، یک جنبه اصلی که بعداً مورد بحث قرار می گیرد. توکن بومی، NEAR، برای کارمزد تراکنش ها و ذخیره سازی در پلتفرم کریپتو Near استفاده می شود. توکن‌ها همچنین می‌توانند برای سهامداری توسط دارندگان توکن NEAR که می‌خواهند اعتباربخش تراکنش‌ها شوند و به اجماع شبکه کمک کنند، استفاده شوند.


تولد نیر پروتکل

Near توسط نیوکالکتیو ساخته شد و به عنوان یک پلتفرم محاسبات ابری اداره شده توسط جامعه، طراحی شد که میزبانی برنامه های غیرمتمرکز را برعهده دارد. همچنین به گونه‌‌ای ساخته شده که مورد پسند توسعه‌دهندگان و کاربران باشد؛ از این رو دارای ویژگی‌هایی مانند نام حساب‌هایی است که برای انسان قابل خواندن هستند (به‌جای آدرس‌های کیف پول رمزنگاری).


تولد نیر پروتکل

نیر پروتکل به عنوان یک پلتفرم غیرمتمرکز است که به افراد اجازه می‌دهد نرم افزارهای خود را در یک بستر ساده بنویسند. این پلتفرم توسط دو برنامه نویس با سابقه کار در مایکروسافت را داشتند ایجاد شد. نیر پروتکل حدود دوسال بعد از شروع کار خودش یعنی در سال 2019 توانست بودجه مالی کسب کرد و با بودجه مالی این بستر را به خوبی گسترش داد و بهبود بخشید.


عملکرد نیر پروتکل

برنامه های غیرمتمرکز در جامعه رمزنگاری رونق گرفته اند، با برنامه های DA که از بازی ها تا خدمات مالی را اجرا می کنند. با این حال، همچنین آشکار شده است که مقیاس پذیری در اکثر بلاک چین ها یک مشکل باقی می ماند.


مسئله مقیاس پذیری در میان بلاک چین ها، به ویژه در میان بلاک چین های قدیمی مانند بیت کوین و اتریوم رایج است. چالش‌ها عمدتاً به دلیل دشواری بلاک چین در مدیریت تعداد زیادی از تراکنش‌ها با سرعت‌های بالا و هزینه‌های قابل مدیریت به وجود می‌آیند. پروژه هایی مانند Near با ساختن یک بلاک چین کاملاً جدید با استفاده از معماری متفاوت به دنبال حل این مشکل هستند. راه‌حل Near برای حل این مشکل، اجرای اشتراک‌گذاری بود.


عملکرد نیر پروتکل

با استفاده از استراتژی اشتراک گذاری، Near می تواند زنجیره بلوکی را به بخش های کوچکتر قابل مدیریت تقسیم کند. این امر با کاهش بار محاسباتی بار روی شبکه را کاهش می دهد و در نتیجه توان عملیاتی تراکنش ها افزایش می یابد.


همانطور که قبلا ذکر شد، پروتکل Near از یک سیستم PoS استفاده می کند. گره هایی که علاقه مند به اعتبارسنجی تراکنش هستند، توکن های NEAR خود را برای مشارکت در نظر می گیرند. دارندگان توکن همچنین می توانند در صورت عدم تمایل به اجرای یک گره، سهام خود را به اعتبارسنجی انتخابی خود واگذار کنند.


به طور کلی، اعتباردهندگان با سهام بزرگتر تأثیر بیشتری در روند اجماع دارند. اعتبار سنجی ها در Near از طریق یک سیستم حراج انتخاب می شوند و در هر دوره، معمولاً با فاصله 12 ساعت انتخاب می شوند.


در همین حال، DApp ها را می توان بر روی Near درست مانند اتریوم ساخت. این امر توسط زیرساخت ابری Near امکان پذیر شده است که محاسبات بدون سرور و ذخیره سازی غیرمتمرکز داده را ترکیب می کند. Near با استفاده از صدها سرور در سطح جهانی کار می کند. ویژگی‌های نیر پروتکل


استراتژی شاردینگ

گره ها، در هر زنجیره بلوکی، معمولاً سه عملکرد اصلی دارند: پردازش تراکنش ها، ارتباط تراکنش های معتبر و بلوک های تکمیل شده با یکدیگر و ذخیره تاریخچه تراکنش های شبکه. همانطور که یک شبکه رشد می کند و شلوغ تر می شود، مدیریت این توابع برای گره ها دشوارتر می شود.


Nea از یک رویکرد اشتراک گذاری استفاده می کند که ظرفیت شبکه را قادر می سازد حتی با پیوستن گره های بیشتری رشد کند. استفاده زیاد از شبکه باعث می شود که گره های شبکه به صورت پویا به چند قطعه تقسیم شوند. سپس محاسبات روی این قطعات موازی می شود و بار محاسباتی مورد نیاز هر گره را کاهش می دهد.


استراتژی شاردینگ.png

از طریق شاردینگ، گره‌ها نیازی به اجرای کل کد شبکه ندارند (که در مورد گره‌های بیت کوین صدق می‌کند)، فقط کد مربوط به خرده‌های آن است. Near Protocol فرض می کند که تراکنش ها چندین قطعه را لمس می کنند، که رفتار پیش فرض برای اکثر قراردادهای هوشمند است.


تمرکز بر عدم تمرکز

برای حفظ تمرکز زدایی واقعی، یک شبکه باید بدون مجوز باشد، به این معنی که اپراتورهای بالقوه گره باید بتوانند آزادانه به آن بپیوندند (برخلاف ایجاد انگیزه در ادغام).


Near از آستانه اثبات سهام استفاده می کند، یک تکنیک شرط بندی که هم منصفانه و هم قابل پیش بینی در نظر گرفته می شود. این امر از ادغام اعتباردهنده های قدرتمند جلوگیری می کند و مشارکت در مقیاس گسترده را در بین اعضای شبکه تشویق می کند.


رویکرد اول قابلیت استفاده

Near Protocol رویکرد اول قابلیت استفاده دارد که از یک مدل "امنیت پیشرو" پیروی می کند که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا یک تجربه کاربری شبیه به تجربیات وب ایجاد کنند.


Near قبل از هر چیز نیاز به قابلیت استفاده را درک می کند، زیرا توسعه دهندگان احتمالا فقط برنامه هایی ایجاد می کنند که ارزش و قابلیت استفاده را به کاربران خود ارائه دهند. Near اشتراک‌های آسان، ورود ساده، قیمت‌های قابل پیش‌بینی و سبک‌های استفاده آشنا را به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای پیگیری کاربر محوری ارائه می‌دهد.


حکومت

حاکمیت نزدیک پروتکل همچنین امکان بهبود سریع پروتکل را فراهم می کند در حالی که ارائه ورودی و نظارت مفید برای جامعه برای اطمینان از استقلال پروتکل حفظ می شود. بخشی از اهداف Near حفظ خلاقیت جامعه از طریق اجرای کارآمد، تصمیم گیری و نمایندگی کافی در شبکه است.


ارزان ترین قیمت NEAR در ایران

برای خرید هر ارز دیجیتال بهتر است ابتدا در مورد آن تحقیق کرده و سپس برای خرید آن‌ها اقدام کنید. اکسبیتو امکانات زیادی از جمله تحلیل بازار ارزهای دیجیتال را برای شما قرار داده‌ تا به‌راحتی بتوانید برای خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود تصمیم‌ گیری کنید. ارز دیجیتال نیر پروتکل برای انجام معاملات در فضای غیرمتمرکز اهمیت بسیار زیادی دارد. پس اگر برای خرید ارز دیجیتال نیر پروتکل تصمیم خود را گرفته‌اید، هر چه زودتر خرید خود را از طریق صرافی ایرانی اکسبیتو انجام دهید.


خرید وفروش نیر پروتکل

خرید و فروش نیر پروتکل با ریال و تتر

برای اینکه بتوانید خرید ارزهای دیجیتال را به‌راحتی و با ایمنی بالا انجام دهید، باید از یک صرافی معتبر استفاده کنید. کاربران ایرانی بهتر است از صرافی‌های ایرانی برای خرید ارزهای دیجیتال استفاده کنند. خرید ارزهای دیجیتال از صرافی اکسبیتو به‌راحتی انجام می‌شود. برای خرید ارز نیر باید به سایت اکسبیتو رفته و در این سایت ثبت‌نام کنید. پس از ثبت‌نام می‌توانید اکانت خود را با ریال شارژ کرده و سپس با تبدیل ریال به تتر ارز دیجیتال نیر پروتکل را خریداری کنید. بعدازاینکه خرید خود را انجام دادید، بهتر است ارز دیجیتال نیر پروتکل را به یک کیف پول ایمن انتقال دهید. با خرید از صرافی ایرانی اکسبیتو خیالتان راحت است که سرمایه‌تان دچار هیچ مشکلی نمی‌شود.