خرید ارز دیجیتال زیلیکا | فروش Zilliqa | قیمت ZIL

بلاک چین‌های اولیه با استقبال گسترده‌ای مواجه شدند و توسعه‌دهندگان فراوانی به آن‌ها روی آوردند. بااین‌حال، افزایش تراکنش‌های این شبکه‌ها، مشکلات آن‌ها را پدیدار کرد. اصلی‌ترین محدودیت‌های بلاک چین‌های آغازین سرعت کم، مقیاس‌پذیری پایین و کارمزد بالای تراکنش‌هایشان بودند. این مشکلات به‌شدت کارایی آن‌ها را پایین می‌آوردند و نرم‌افزارهای مبتنی بر بلاک چین را با چالش مواجه می‌کردند. به همین خاطر، شبکه‌های جدیدتری ایجاد شدند تا بستر مناسب‌تری را برای راه‌اندازی نرم‌افزارها و پلتفرم‌های مختلف، در اختیار توسعه‌دهندگان بگذارند. یکی از همین فناوری‌های نوآورانه، زیلیکا (Zilliqa) با توکن اختصاصی ZIL است. ازاین‌رو، در این مقاله، قصد داریم تا به معرفی این پروژه بپردازیم و نحوه خرید و فروش ارز زیلیکا را در صرافی اکسبیتو برای شما شرح دهیم.قیمت ارز دیجیتال زیلیکا ZIL

با مراجعه به تاریخچه قیمت زیلیکا (ZIL)، اولین نرخ این رمز ارز را در فوریه 2019، برابر با 0.01 دلار مشاهده می‌کنیم. تا پایان سال 2019، قیمت زیلیکا کم‌کم کاهش پیدا کرده و به محدوده 0.005 دلار می‌رسد. بااین‌حال، از آوریل 2020، قیمت ZIL رشد خود را آغاز می‌کند؛ به‌این‌ترتیب، در ماه مه تا 0.01 دلار و در اوت تا 0.02 دلار بالا می‌آید. در اواخر سال، روند صعودی Zilliqa شدت بیشتری پیدا کرده و سال را در 0.08 دلار به پایان می‌بَرد. در سال 2021، این روند سرعت زیادتری می‌یابد و قیمت زیلیکا تا ماه آوریل، به اوج خود، یعنی 0.2 دلار می‌رسد. البته این نرخ دوام چندانی ندارد و این رمز ارز در میانه سال، به نوسان در محدوده 0.1 دلار می‌پردازد و در نهایت، سال را در 0.4 دلار به پایان می‌رساند.


در سال 2022، قیمت زیلیکا دوباره با یک رشد ناگهانی مواجه شده و در ماه مارس برابر با 0.17 دلار دیده می‌شود. پس از آن، دوباره کاهش یافته و این‌بار، در پایان سال در سطح 0.01 دلار قرار می‌گیرد. قیمت زیلیکا در سال 2023، در محدوده 0.01 تا 0.02 دلار نوسان کرده و به رشد چندانی دست نمی‌یابد.


خرید و فروش ارز دیجیتال زیلیکا (ZIL) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال زیلیکا (ZIL) در ایران

زیلیکا (Zilliqa) یکی از پیشروترین شبکه‌های بلاک چین است که با استفاده از روش شاردینگ، کارایی بالایی را برای توسعه نرم‌افزارها و بازی‌ها فراهم می‌کند؛ به همین خاطر، خرید و فروش زیلیکا در اغلب صرافی‌های معتبر خارجی، مانند آپ هولد، کوکوین، پی بیس و... فراهم شده است. بااین‌حال، اغلب این پلتفرم‌ها ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داده‌اند و به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌دهند. از طرفی، امکان خرید زیلیکا با ریال نیز در هیچ‌کدام از صرافی‌های بین‌المللی فراهم نشده است.


در نتیجه، برای خرید و فروش زیلیکا به بهترین صرافی برای ترید در ایران نیاز دارید. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، امکان خرید و فروش زیلیکا و سایر ارزهای دیجیتال را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. یکی دیگر از مزایای خرید و فروش ZIL در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، امکان پرداخت ریالی و تتری محسوب می‌شود؛ بنابراین، شما می‌توانید به 3 روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سواپ» ارز زیلیکا را در صرافی اکسبیتو معامله کنید.


زیلیکا (Zilliqa) چیست؟

زیلیکا (Zilliqa) چیست؟

زیلیکا (Zilliqa) یک بلاک چین عمومی و غیرمتمرکز است که با هدف رفع مشکل مقیاس‌پذیری اکوسیستم دیفای پدید آمد تا کارایی بالایی را به کاربران ارائه کند. زیلیکا برای دستیابی به سرعت، مقیاس‌پذیری و امنیت بالا از روش تقسیم شبکه به گره‌هایی که فرایندها را به‌صورت موازی به اجرا درمی‌آورند، بهره می‌برد. توسعه‌دهندگان شبکه و ارز زیلیکا معتقدند که این بلاک چین اولین نمونه‌ای است که برای حل مشکل مقیاس‌پذیری، به‌طور کامل بر «شاردینگ» (sharding) یا تقسیم‌بندی اطلاعات تکیه می‌کند. به‌این‌ترتیب، زیلیکا می‌تواند سرعت پردازش تراکنش‌ها را تا هزار برابر شبکه اتریوم افزایش دهد.


همچنین، زیلیکا یک شبکه بلاک چین بدون مجوز محسوب می‌شود؛ یعنی توسعه‌دهندگان می‌توانند آزادانه از توان عملیاتی بالای آن برای راه‌اندازی نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (dApps) و اجرای قراردادهای هوشمند استفاده کنند. ازاین‌طریق، سرعت تراکنش‌های این نرم‌افزارها افزایش یافته و کارمزدهای آن‌ها تا حد زیادی پایین می‌آیند.


زیلیکا (Zilliqa) چگونه کار می‌کند؟

زیلیکا (Zilliqa) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به‌سراغ نحوه خرید زیلیکا برویم، باید ببینیم که این شبکه چگونه کار می‌کند و چه عواملی بر روی قیمت زیلیکا تأثیر می‌گذارند. به همین خاطر، در این بخش، جنبه‌های مختلف Zilliqa را بررسی خواهیم کرد.


ایمن‌سازی شبکه (Securing the network)

زیلیکا (Zilliqa)، همانند بیت کوین، از الگوریتم اجماع «اثبات کار» (PoW) استفاده می‌کند. این فرایند به ماینرهایی که به شبکه متصل می‌شوند، وابسته است. ماینرها بابت فعالیت خود در شبکه و ایمن‌سازی آن، ارز زیلیکا را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند. در ضمن، ماینرها قادر هستند تا از قابلیت «ماینینگ دوگانه» (Dual Mining) نیز بهره‌مند شوند و در کنار ارز زیلیکا، توکن‌های دیگر را نیز استخراج نمایند.


از سوی دیگر، این شبکه از الگوریتم «تحمل خطای بیزانس عملی» (Practical Byzantine Fault Tolerance) یا PBFT نیز برای افزایش امنیت، سود می‌برد.


پردازش تراکنش‌ها (Processing transactions)

معماری شبکه زیلیکا (Zilliqa) بر اساس فناوری «شاردینگ» (Sharding) بنا شده و با خُرد کردن تراکنش‌ها به اجزای کوچک‌تری، آن‌ها را بین گره‌ها توزیع می‌کند. ازاین‌طریق، تراکنش‌ها به‌صورت موازی پردازش می‌شوند و توان عملیاتی به‌صورت خطی، با افزایش ابعاد شبکه، بالاتر می‌رود.


از طرفی، برخلاف بلاک چین‌هایی مانند بیت کوین و اتریوم، در زیلیکا، تراکنش‌ها نیازی به تأیید ندارند و به همین خاطر، با سرعت بالاتری نهایی می‌شوند. در ضمن، ازآنجایی‌که این تراکنش‌ها بین گره‌ها توزیع می‌گردند، شبکه با ترافیک مواجه نشده و کارمزد پردازش تراکنش‌ها هم تا حد زیادی کاهش می‌یابد؛ به‌طوری که Zilliqa برای هر تراکنش، تقریباً 0.1 ارز زیلیکا دریافت می‌کند. بااین‌حال، در مورد هزینه‌های نهایی، کاربران تصمیم‌گیری خواهند کرد. کارمزدهای تراکنش‌های شبکه در قالب ارز زیلیکا به ماینرها پرداخت می‌شوند؛ ازاین‌طریق، امنیت شبکه تأمین شده و تبهکاران نمی‌توانند فعالیت مخربی را در زیلیکا انجام دهند.


حاکمیت (Governance)

حاکمیت (Governance)

Zilliqa حاکمیتی باز و دموکراتیک را ارائه می‌دهد؛ به‌این‌ترتیب، افرادی که به خرید زیلیکا اقدام کرده‌اند و یا اینکه این ارز را به هر طریقی به دست آورده‌اند، می‌توانند در تصمیمات حیاتی پروژه مشارکت داشته باشند. هر واحد ارز زیلیکا به‌عنوان یک رأی در نظر گرفته می‌شود و افرادی که توکن بیشتری دارند، از حق رأی بالاتری برخوردار خواهند بود. ازاین‌طریق، آینده زیلیکا در دستان اعضای جامعه‌اش قرار گرفته و هیچ شخص یا نهاد متمرکزی نمی‌تواند در آن دخالت کند.


اعضای این جامعه می‌توانند پیشنهاداتی را تحت‌عنوان «پیشنهاد بهبود زیلیکا» (Zilliqa Improvement Proposal) یا ZIP ارائه دهند. از طریق ZIPها، هر کسی اجازه دارد تا پیشنهاد ارتقا و بهبود شبکه را ارسال کند. این افراد باید درباره پروپوزال خود به‌خوبی تحقیق کرده و روشی کارآمد را به جامعه پیشنهاد دهند تا مورد تصویب قرار گیرد.


زیلیکا در فضای دیفای (Zilliqa in the DeFi space)

زیلیکا با صرافی غیرمتمرکز «زیل سواپ» (ZilSwap) در فضای امور مالی غیرمتمرکز (Defi) حضور دارد. کاربران با خرید زیلیکا می‌توانند به استخرهای نقدینگی زیل سواپ بپیوندند و درآمدزایی داشته باشند. علاوه‌بر آن، امکان تبادل ارز زیلیکا و توکن‌های ERC-20، بین دو شبکه زیلیکا و اتریوم، از طریق پل بلاک چینی «زیل بریج» (ZilBridge) فراهم شده است. این پل تعامل میان اتریوم و زیلیکا را امکان‌پذیر می‌کند.


متاورس (Metaverse)

زیلیکا (Zilliqa) استاندارد ZRC-6 را برای توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) ایجاد کرده است. با استفاده از این استاندارد، توسعه‌دهندگان می‌توانند دارایی‌های منحصربه‌فردی را برای استفاده در بازی‌ها، نرم‌افزارها، پلتفرم‌ها و کلکسیون‌ها تولید کنند. این دارایی‌ها غیرقابل دستکاری هستند و به‌راحتی توسط کاربران ساخته خواهند شد. همچنین، هر کسی که به‌دنبال راه‌حل‌هایی برای سخت متاورس است، می‌تواند ابزارهای این حوزه را در پلتفرم «متاپلیس» (Metalopolis) بیابد. این پلتفرم که به‌عنوان «ابزاری برای متاورس» (metaverse-as-a-service) یا MaaS شناخته می‌شود، به‌گونه‌ای طراحی شده که مسیر ایده تا اجرا را برای ساختن واقعیت مجازی هموار می‌سازد.


بازی (Gaming)

زیلیکا مجموعه ابزاری (SDK) را برای توسعه بازی‌های مبتنی بر بلاک چین ارائه داده است. این ابزارها به توسعه‌دهندگان کمک می‌کنند تا بازی‌ها را با سرعت بالاتری ایجاد نمایند. برای دسترسی به هرکدام از این ابزارها، باید مقداری ارز زیلیکا را در اختیار داشته باشید.


بنیان‌گذاران زیلیکا (Zilliqa) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران زیلیکا (Zilliqa) چه افرادی هستند؟

شبکه Zilliqa در سال 2017 ایجاد شد و یک سال بعد، ارز زیلیکا (ZIL) را به‌عنوان یک توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 به بازار کریپتو ارائه داد. این پروژه حاصل پژوهش‌ها و اندیشه‌های «پراتیک ساکسنا» (Prateek Saxena)، استاد دانشگاه سنگاپور است. در سال 2015، ساکسنا به‌همراه عده‌ای از دانشجویانش، به این موضوع پرداخت که یک بلاک چین با استفاده از روش شاردینگ، چگونه می‌تواند کارایی و سرعت را افزایش دهد. این مقاله و سایر اندیشه‌های او، پایه‌های شبکه و ارز زیلیکا را تشکیل دادند.


در همان زمان، «مکس کانتلیا» (Max Kantelia)، کارآفرین حوزه فناوری و «جوزار موتیوالا» (Juzar Motiwalla)، سرمایه‌گذار خطرپذیر، برای همکاری با ساکسنا پیش‌قدم شدند. این همکاری به تأسیس شرکت «انکوان کپیتال» (Anquan Capital) انجامید. در سال 2017، تحقیقات شرکت انکوان و ایده‌های موسسه پژوهشی زیلیکا ادغام شدند و پروژه Zilliqa را پدید آوردند. امروزه هردوی این موسسات، مقادیر زیادی ارز زیلیکا را در اختیار دارند.


چه چیزی زیلیکا (Zilliqa) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی زیلیکا (Zilliqa) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

ویژگی‌های منحصربه‌فرد Zilliqa این پروژه را نسبت به سایر بلاک چین‌ها متمایز می‌کنند و بر روی قیمت زیلیکا نیز تأثیر می‌گذارند. بنیان‌گذاران این پروژه معتقدند که زیلیکا اولین بلاک چینی به حساب می‌آید که به‌طور کامل از شاردینگ برای افزایش مقیاس‌پذیری و بالا بردن سرعت پردازش تراکنش‌ها استفاده می‌کند. ازاین‌رو، زیلیکا می‌تواند با سیستم‌های پرداخت سنتی، مانند ویزا و پی‌پل، به رقابت بپردازد.


استفاده از معماری مبتنی بر تراکنش‌های خردشده، در کنار مکانیزم اجماع ترکیبی، به زیلیکا کمک می‌کند تا به یکی از بهترین بسترها برای راه‌اندازی‌ نرم‌افزارهای غیرمتمرکز، بازی‌های بلاک چینی، تبلیغات، توکن‌های غیرقابل تعویض و... تبدیل شود.


علاوه‌بر آن، زیلیکا از زبان برنامه‌نویسی Scilla بهره‌ می‌برد تا کارایی شبکه را افزایش داده و تراکنش‌ها را با سرعت بی‌نظیری نهایی سازد.


ارز دیجیتال زیلیکا (ZIL) چیست؟

ارز دیجیتال زیلیکا (ZIL) چیست؟

ارز زیلیکا (ZIL) توکن بومی پروژه Zilliqa است. ابتدا این رمز ارز بر اساس استاندارد ERC-20 و بر روی بلاک چین اتریوم راه‌اندازی شده بود، اما پس از مدتی، به شبکه زیلیکا نقل مکان کرد. کاربردهای این ارز دیجیتال عبارت‌اند از:


 • وقتی نرم‌افزار غیرمتمرکزی با استفاده از زیرساخت‌های Zilliqa ساخته می‌شود، به‌طور پیش‌فرض، ارز زیلیکا به‌عنوان توکن کاربردی این نرم‌افزار به کار گرفته خواهد شد.

 • همه هزینه‌های استفاده از خدمات این بلاک چین با ارز زیلیکا پرداخت می‌شوند.

 • علاوه‌بر خرید و فروش زیلیکا، کاربران می‌توانند به استخراج این رمز ارز نیز بپردازند.

ازآنجایی‌که این شبکه از الگوریتم تحمل خطای بیزانسی عملی نیز بهره می‌برد، کاربران اجازه دارند تا با استیکینگ ارز زیلیکا، درآمد غیرفعال کسب کنند. برای این هدف، کاربران به حداقل 10 واحد ZIL نیاز دارند. همچنین، میزان بازدهی سالانه این فرایند نیز بستگی به شرایط شبکه خواهد داشت.


توکنومیک ارز دیجیتال زیلیکا ZIL

توکنومیک ارز دیجیتال زیلیکا ZIL

عرضه کل ارز زیلیکا (ZIL) برابر با 21 میلیارد واحد است. درحال‌حاضر (ژانویه 2024)، از این مقدار توکن، حدود 17.3 میلیارد واحد در گردش بازار قرار دارند. همچنین، ارزش بازار ارز زیلیکا برابر با 437 میلیون دلار بوده و حجم معاملات روزانه آن به 15.6 میلیون دلار می‌رسد.


علاوه‌بر آن، کل این واحد‌ها به‌صورت زیر تخصیص داده می‌شوند:


 • 30 درصد به مشارکت‌های اولیه و اجتماعی

 • 40 درصد به پاداش ماینینگ

 • 30 درصد به شرکت، تیم و آژانس‌ها

ارزش زیلیکا (Zilliqa) از کجا ناشی می‌شود؟

ارز زیلیکا (ZIL) می‌تواند به‌عنوان یک ذخیره‌کننده ارزش و وسیله‌ای برای مبادله استفاده شود. همچنین، کاربران می‌توانند با استیکینگ، از این رمز ارز، درآمد غیرفعال کسب کنند. در ضمن، دارندگان ZIL اجازه دارند تا در مدیریت اکوسیستم مشارکت داشته باشند. ازاین‌طریق، کاربردهای متعددی برای ارز زیلیکا تعریف شده‌اند که بر روی قیمت زیلیکا نیز اثر می‌گذارند.


از سوی دیگر، برای تعداد ZIL محدودیتی در نظر گرفته شده و احتمال دارد که با پایان عرضه و افزایش تقاضا، قیمت زیلیکا نیز رشد خوبی را تجربه کند.


مزایا و معایب زیلیکا (Zilliqa) چیست؟

اگرچه زیلیکا (Zilliqa) یکی از کارآمدترین بلاک چین‌های دنیای کریپتو است، اما طبیعتاً در کنار مزایایش، معایبی نیز دارد. به همین خاطر، در این بخش، درباره مزایا و معایب این پروژه بحث خواهیم کرد تا با آگاهی کامل برای خرید زیلیکا تصمیم بگیرید.


مزایا و معایب زیلیکا (Zilliqa) چیست؟

امنیت زیلیکا (Zilliqa) چگونه تأمین می‌شود؟

زیلیکا (Zilliqa) از ویژگی‌های امنیتی منحصربه‌فردی بهره می‌برد که ترکیب آن‌ها جلوی انواع تهدیدها و خطرات را می‌گیرد. این ویژگی‌ها شامل موارد زیر هستند:


 • اولین رویکرد زیلیکا استفاده از مکانیزم «تحمل خطای بیزانس عملی» (Practical Byzantine Fault Tolerance) است که شامل دو لایه برای تأیید می‌باشد. لایه اول جلوی حملات را می‌گیرد و لایه دوم تراکنش‌ها را تأیید می‌کند.

 • زیلیکا برای ایمن کردن سوابق تراکنش‌ها به فناوری «رمزنگاری منحنی بیضوی» (elliptic-curve cryptography) متکی است.

 • مکانیزم اجماع اثبات کار (PoW) نیز برای تولید شاردها و تعیین هویت گره‌ها کاربرد دارد.

 • زبان برنامه‌نویسی Scilla به زیلیکا اجازه می‌دهد تا تهدیدات امنیتی را به‌صورت خودکار شناسایی و برطرف کند.

ارز زیلیکا (ZIL) را کجا ذخیره کنیم؟

برای سرمایه‌گذاری بر روی ZIL، پس از خرید زیلیکا، به کیف پولی برای نگهداری از رمز ارزهایتان نیاز دارید. در انتخاب کیف پول مناسب برای ارز زیلیکا، باید به مواردی مانند امنیت، کارمزدها، دسترسی به نرم‌افزارهای کاربردی و... توجه داشته باشید. ازاین‌رو، در این بخش، بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال Zilliqa را به شما معرفی خواهیم کرد:


 • تراست ولت (Trust Wallet)

 • متامسک (MetaMask)

 • توکن پاکت (TokenPocket)

 • کوین هاب (Coinhub)

 • او کی ایکس ولت (OKX Wallet)

 • سیمپل هولد ولت (SimpleHold Wallet)

 • کیف پول اختصاصی اکسبیتو

علاوه‌بر ولت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، شما می‌توانید از کیف پول ایرانی اکسبیتو نیز برای نگهداری از ارز زیلیکا استفاده کنید. کیف پول اکسبیتو از قدرتمندترین پروتکل‌های امنیتی برخوردار بوده و ایمنی بالایی را برای ارزهای شما فراهم خواهد کرد.


خرید ارز دیجیتال زیلیکا (ZIL) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال زیلیکا (ZIL) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید زیلیکا (ZIL) در صرافی اکسبیتو، به‌سرعت و با کمترین قیمت بازار انجام می‌شود. علاوه‌بر آن، این صرافی برای خرید زیلیکا پایین‌ترین کارمزد را در نظر گرفته است. برای خرید زیلیکا در اکسبیتو، باید مراحل زیر را پشت‌سر بگذارید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2_ به حساب کاربری‌ خود وارد شده و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید. (احراز هویت در صرافی اکسبیتو سرعت بالایی داشته و به‌راحتی انجام می‌شود. احراز هویت اکسبیتو در دو مرحله صورت می‌گیرد که مرحله‌ی اول آن تنها 1 دقیقه طول می‌کشد و به شما اجازه می‌دهد تا به خرید و فروش زیلیکا و سایر رمز ارزها بپردازید. مرحله‌ی دوم نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو در نظر گرفته شده و برای اطلاع از آن، می‌توانید به بخش احراز هویت این صرافی مراجعه کنید.)


3_ اطلاعات کارت یا حساب بانکی خود را برای واریز پول ارائه دهید. (واریز پول توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ برای خرید زیلیکا با ریال، مبلغ مورد نظر را به حساب خود در اکسبیتو واریز کنید و برای خرید ZIL با قیمت تتر، مقدار تتر مد نظر را به کیف پول اختصاصی‌تان در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و تکمیل مراحل خرید زیلیکا، مقدار ZIL مورد نظرتان به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل خواهد شد.


فروش ارز دیجیتال زیلیکا (ZIL) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال زیلیکا (ZIL) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش زیلیکا (ZIL) در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت فروش و در کمترین زمان ممکن صورت می‌گیرد. پس از فروش ZIL، معادل ریالی و یا تتری آن (به انتخاب خودتان)، به کیف پولتان در صرافی اکسبیتو منتقل خواهد شد و شما می‌توانید وجه دریافتی‌تان را با سرعت زیادی از اکسبیتو برداشت کنید. برای فروش زیلیکا در اکسبیتو، مراحل زیر را انجام دهید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2_ به حساب کاربری‌ خود وارد شده و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید.


3_ اطلاعات کارت و یا حساب بانکی‌‌تان را برای واریز پول ارائه دهید.


4- ارز زیلیکا را به صرافی اکسبیتو منتقل کنید. (اگر توکن‌های ZIL در کیف پول اختصاصی شما در اکسبیتو قرار دارند، نیازی به انجام این مرحله نخواهید داشت.)


5_ سفارش فروش زیلیکا را در اکسبیتو ثبت کنید.


6_ پس از فروش زیلیکا، معادل ریالی و یا تتری آن (به انتخاب خودتان) به کیف پول اختصاصی شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. سپس با ثبت درخواست برداشت ریالی، می‌توانید وجه خود را به‌سرعت برداشت کرده و یا اینکه تترهایتان را به آدرسی دیگر انتقال دهید.


تسویه حساب آنی زیلیکا (ZIL) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی زیلیکا (ZIL) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ریالی، پس از فروش زیلیکا (ZIL)، در صرافی اکسبیتو به‌صورت تسویه حساب آنی یا واریز آنی پول به حساب بانکی انجام می‌شود. صرافی اکسبیتو از 14 بانک معتبر کشور برای واریز آنی پول استفاده کرده و این تسویه حساب، تنها 3 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد. ازاین‌طریق، شما می‌توانید به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته، تا سقف 50 میلیون تومان در روز، درخواست تسویه حساب آنی ارز زیلیکا را در اکسبیتو ثبت کنید و وجه خود را با سرعت بالایی برداشت نمایید.


درصورتی‌که در مراحل خرید و فروش زیلیکا (ZIL) و یا سایر رمز ارزها با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه کنید. همچنین، همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو، به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته‌ پاسخگوی سوالات شما هستند.