فروش و خرید دای (Dai)

رمز ارز دای در واقع یک توکن است که بسیار مشابه به تتر می باشد زیرا هر دو شامل ویژگی استیبل کوین هستند و بر پایه شبکه اتریوم هستند. این توکن از استاندارد ERC-20 استفاده می کند و قیمت حدودی آن معادل یک دلار آمریکا است. ارز دیجیتال دای هم مانند دیگر ارزهای دیجیتال دارای نوسان قیمتی است اما تلاش آن بر این است که قیمت خود را برابر با دلار آمریکا کند. ارزش بازار این توکن حدود 9,719,670,089$ است.


دای چیست؟

علاوه بر تتر ارز دای نیز یکی دیگر از استیبل کوینهای بر پایه دلار آمریکا میباشد که در سال 2017 توسط شرکت MAKER معرفی شد. ارز دیجیتال دای بر بستر بلاکچین اتریوم منتشر شده است و یک شبکه غیر متمرکز میباشد. ارزش هر توکن دای با فرایند های پیچیده؛ ارزشی معادل یک دلار آمریکا دارد و توسعه دهندگان آن همواه این ارزش را حفظ میکنند. مهم ترین تفاوت دای با ارز دیجیتال تتر این است که بر خلاف تتر؛ ارز دای به هیچگونه پشتوانه دلاری نیاز ندارد بنابراین تحت نظارت هیچ فرد یا موسسه ای نیست و پشتوانه آن رمزارزی همچون اتر میباشد که به صورت متمرکز کنترل نمیشود. ممکن است این سوال بوجود بیاید که با وجود استیبل کوینی نظیر تتر دیگر چه ضرورتی برای وجود و محبوبیت دای وجود دارد.


قیمت ارز دای:

پاسخ این است که استیبل کوین هایی با پشتوانه مالی دلاری و متمرکز امنیت کمتری نسبت به پشتوانه های غیرمتمرکز دارند. در واقع دای پاداشی است که هر کاربر با ارائه اتر قابلیت دریافت آن را دارد. همانطور که پیش تر از این توضیح داده شد بازار ارز های دیجیتال همواره با نوسانات شدید همراه بوده است بنابراین سرمایه گذاری در حوزه استیبل کوین هایی نظیر دای و تتر همواره حوزه ای کم ریسک برای سرمایه گذاران بوده است. کاربران صرافی ایرانی ارز دیجیتال اکسبیتو این امکان را دارند که بتوانند در هر لحظه از شبانه روز قیمت دای را رصد نمایند و در بازارهای معاملاتی ترید کنند.


dai coin


خرید رمز ارز دای:

چنانچه تمایل دارید روی رمز ارزی سرمایه گذاری کنید که از نوسانات بازار ارز های دیجیتال در امان باشد خرید دای میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در اکسبیتو میتوانید در هر زمان با شارژ ریالی کیف پول خود با کارت ثبت شده به اسم خودتان نسبت به خرید دای اقدام نمایید. خرید دای به صورت ۲۴ ساعته و در هفت روز هفته در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو فراهم می باشد و این امکان در اختیار کاربران است که بتوانند به سرعت در بازارهای جهانی معاملات خود را صورت دهند.


فروش ارز دیجیتال دای:

فروش دای نیز از طریق ثبت سفارش در بازار دای-ریال و به دو صورت ثبت سفارش به صورت محدود و بازار امکان پذیر است. سفارشات فروش ثبت شده در سفارش بازار در لحظه انجام خواهد شد اما سفارشات ثبت شده در بخش محدود به دلیل تفاوت های قیمتی با عدد در حال معامله بازار با تاخیر انجام شود.


خرید و فروش دای در اکسبیتو:

برای خرید و فروش ارز دیجیتال دای در اکسبیتو می بایست مراحل کوتاهی را طی نمایید تا بتوانید از معاملات امن اکسبیتو بهره مند شوید و سرمایه گذاری خود را آغاز نمایید. اکسبیتو همواره در تلاش است بستری امن را جهت خرید و فروش ارز دیجیتال برای کاربران فراهم سازد و روش های خرید و فروش محدود و بازار را در اختیار شما بکذارد.


  • ورود و ثبت نام در سایت اکسبیتو (برای شروع ثبت نام و احراز هویت باید وارد صفحه ساخت حساب کاربری شوید.)

  • تکمیل فرایند احراز هویت و ثبت نام در اکسبیتو (برای کسب اطلاعات بیشتر درباره احراز هویت در اکسبیتو بر روی لینک کلیک کنید.)

  • واریز و برداشت ریال در کیف پول (برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اینکه چگونه باید واریز و برداشت ریال انجام دهید،‌ می توانید بر روی لینک کلیک کرده و مطالعه نمایید.)

  • واریز و برداشت کریپتو کارنسی (برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اینکه چگونه باید واریز و برداشت کریپتوکارنسی انجام دهید،‌ می توانید بر روی لینک کلیک کرده و مطالعه نمایید.)

  • افزودن کارت و یا حساب بانکی (جهت افزودن اطلاعات بانکی خود می توانید بر روی لینک کلیک کرده و مطالعه نمایید.)

خرید دای از بهترین صرافی آنلاین ایرانی:

اکسبیتو صرافی آنلاین ارز دیجیتال می باشد که می توانید با خیالی آسوده سرمایه خود را وارد این پلتفرم معاملاتی کنید و سرمایه گذاری خود را آغاز نمایید. توجه نمایید که کارمزد معاملات در زمان انجام آن در پلتفرم معاملاتی اکسبیتو کسر میشود و کارمزدها بر اساس سطوح کاربری متفاوت می باشد. در صورتیکه میزان معاملات شما افزایش یابد کارمزد کسر شده کاهش می باید و شما جزو مشتریان ویژه اکسبیتو می شوید.