خرید ارز دیجیتال سیویک | فروش Civic | قیمت CVC

اگرچه حوزه بلاک چین با خاصیت غیرمتمرکز بودن خود شناخته می‌شود و افراد می‌توانند بدون افشای هویت در آن فعالیت کنند؛ اما در برخی از موقعیت‌ها، حفاظت از داده‌ها و استانداردهای تأیید هویت مؤثر برای کاربران و شرکت‌ها در حوزه کریپتو و Web3 ضروری است. یکی از پروژه‌های کریپتو که روی مدیریت هویت کاربران در بلاک چین فعالیت می‌کند، با عنوان پروژه سیویک (Civic) شناخته می‌شود. ارز دیجیتال سیویک (CVC) در بازار کریپتو عرضه شده است. در این مقاله، کارکرد سیویک، نحوه خرید و فروش CVC و عوامل موثر بر قیمت لحظه‌ای CVC را بررسی خواهیم کرد.


قیمت ارز دیجیتال سیویک CVC

قیمت ارز دیجیتال سیویک CVC

ارز دیجیتال سیویک (CVC) برای اولین‌بار در ماه ژوئن 2017 با نرخ حدود 0.176719 دلار در بازار کریپتو عرضه شد و تا دسامبر همان سال در حدود قیمت‌های 0.1 تا 0.4 دلار در نوسان بود؛ اما در اواسط دسامبر توانست به یک دلار برسد. بالاترین قیمت سیویک تا به امروز 1.28 دلار بوده که در ژانویه 2018 به ثبت رسیده است. توکن سیویک از ژوئن 2018 وارد روند نزولی شده و به زیر یک دلار سقوط کرد. افت قیمت سیویک همچنان ادامه داشت تا اینکه این توکن کمترین نرخ تاریخی خود را در مارس 2020 با قیمت 0.0145960 دلار تجربه کرد. این ارز دیجیتال هم‌اینک (نوامبر 2023) با قیمت 0.1437 دلار معامله می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال سیویک (CVC) در ایران

برحسب اطلاعات ثبت‌شده در وب‌سایت جامع کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، ارز دیجیتال سیویک (CVC) در بهترین صرافی‌های جهان معامله می‌شود. ازجمله‌ی این صرافی‌ها می‌توان بایننس (Binance)، کوین بیس (Coinbase)، کراکن (Kraken)، کوکوین (KuCoin) و اوکی ایکس (OKX) را نام برد. کاربران ایرانی به‌خاطر تحریم‌‌ نمی‌توانند از صرافی‌های خارجی نامبرده استفاده کنند؛ به همین دلیل، بیشتر کاربران ایرانی، خرید ارز دیجیتال سیویک را از طریق صرافی‌های ایرانی انجام می‌دهند. توکن سیویک (CVC) در صرافی اکسبیتو قابل معامله است. می‌توان یکی از اصلی‌ترین مزایای خرید ارز دیجیتال از اکسبیتو را معامله در بازارهای ریالی و تتری این صرافی با بهترین قیمت و کمترین کارمزد در نظر گرفت. خرید توکن سیویک در صرافی اکسبیتو از سه روش زیر انجام می‌شود:


 • خرید و فروش محدود

 • خرید و فروش فوری

 • سواپ

سیویک (Civic) چیست؟

سیویک (Civic) چیست؟

سیویک (Civic) یک شرکت هویت دیجیتال است. این پروژه به کسب‌وکارها و افراد کمک می‌کند تا اطلاعات شخصی خود را با راه‌حل‌های تأیید هویت مبتنی بر بلاک چین کنترل و محافظت کنند. در وصف بیشتر ماهیت پلتفرم سیویک می‌توان گفت:


 • سیویک در تلاش است تا یک پلتفرم شناسایی غیرمتمرکز ایجاد کند که به کاربران اجازه می‌دهد اطلاعات شناسایی شخصی خود را کنترل کنند.

 • درحال‌حاضر، خدمات شناسایی شخصی سیویک از طریق اپلیکیشن موبایل سیویک ارائه می‌شود. این اپلیکیشن به کاربران اجازه می‌دهد تا داده‌های شخصی خود را که به‌صورت محلی در دستگاه آن‌ها ذخیره می‌شود، با استفاده از رمزگذاری و قفل‌های بیومتریک آپلود کنند.

 • ذخیره‌سازی داده‌ها با سیویک به کاربر کنترل کامل بر داده‌های خود را می‌دهد و می‌تواند خطرات مربوط به نگهداری داده‌ها در یک پایگاه داده مرکزی را از بین ببرد.

 • سرویس‌های فعلی احراز هویت در جهان «متمرکز» هستند؛ یعنی اطلاعات کاربران بر روی یک سرور ذخیره می‌شوند؛ بنابراین، سازمان‌ها یا دولت‌ها به‌راحتی به این اطلاعات دسترسی دارند. هدف سیویک، ایجاد یک سیستم ذخیره هویت غیرمتمرکز است که اطلاعات را از دسترس سازمان‌ها در امان نگه‌ می‌دارد. این سیستم، توانایی دولت‌ها یا سایر سازمان‌ها برای سانسور داده‌ها را از بین می‌برد.

سیویک (Civic) چگونه کار می‌کند؟

سیویک (Civic) چگونه کار می‌کند؟

راه‌حل تأیید هویت سیویک از فناوری دفترکل توزیع‌شده برای مجوز استفاده از هویت در زمان واقعی استفاده می‌کند. کاربران سیویک، تمام داده‌های حساس خود را در دستگاه تلفن همراهشان ذخیره می‌کنند. کاربران می‌توانند با ارائه یک امضای بیومتریک از طریق برنامه سیویک، اشتراک‌گذاری داده‌های شخصی خاص خود را مجاز کنند.


هویت خودمختار (Self-sovereign Identity)

در پلتفرم سیویک می‌توان چگونگی حفظ اطلاعات شخصی را کنترل کرد. در واقع، کنترل داده‌های شخصی به این معنی است که شما فقط داده‌های خاص مورد نیاز برای یک تراکنش داده را به اشتراک می‌گذارید (درحالی‌ که اجازه می‌دهید بقیه داده‌های شما خصوصی بمانند). برای مثال، می‌توانید سن خود را بدون آشکار شدن آدرستان به اشتراک بگذارید تا محصولی با محدودیت سنی خریداری کنید؛ به این نوع عمل، هویت خودمختار (Self-sovereign Identity) می‌گویند. ابزارهای مدیریت هویت بلاک چین مانند سیویک می‌توانند فعالیت‌های متقلبانه مانند جعل هویت آنلاین، حملات هک و اشکال بی‌شماری دیگر از کلاهبرداری‌های آنلاین را کاهش دهند.


سیویک پَس (Civic Pass)

ابزارهای ارائه‌شده توسط سیویک به هر کاربر اجازه می‌دهند یکبار هویت خود را تأیید کرده و سپس در هر کجا که نیاز دارد، از هویت تأییدشده خود مجدداً استفاده کند. سیویک برای ارائه چنین ابزاری، سرویسی به‌نام سیویک پس (Civic Pass) را عرضه کرده است.


سیویک پس به‌عنوان یک راه‌حل زنجیره‌ای، به برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) امکان می‌دهد با بررسی کاربران، دسترسی به پیشنهادات خود را محدود کنند؛ به‌طوری که از حریم خصوصی کاربران محافظت کرده و در عین حال، به سازندگان و کاربران dApp آزادی استفاده از dApp را می‌دهند. سیویک پس، پرچمدار محصولات مدیریت هویت در پلتفرم سیویک محسوب می‌شود. برخی از ویژگی‌ها و ابزارهای خاص سیویک پس عبارتند از:


1_ سیویک پس برای NFTها

این ابزار ضد ربات می‌تواند برای دراپ، فروش و حراج توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) استفاده شود. سیویک پس این کار را با استفاده از هوش مصنوعی (AI) انجام می‌دهد تا خریداران را از طریق فرایند احراز هویت تصویربرداری از صفحه نمایش تأیید کند.


2_ سیویک پس برای دیفای

با رشد روزافزون حجم معاملات مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi) و فعالیت صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX)، بسیاری از حوزه‌های قضایی با دقت بیشتری این فضا را بررسی می‌کنند. بسیاری از مؤسسات درحالی که می‌خواهند در چارچوب قانون باقی بمانند، علاقه‌مند به فرصت‌های سرمایه‌گذاری دیفای هستند. تیم رمزنگاری سیویک با ارائه یک لایه هویت داخلی به برنامه‌های غیرمتمرکز، امکان دسترسی مجاز به dApps و DEX را فراهم می‌کند. به عنوان مثال، «Solrise DEX Pro» یک صرافی غیرمتمرکز است که از سیستم احراز هویت (KYC) سیویک پس استفاده می‌کند.


در سیویک پس، هیچ اطلاعات شناسایی شخصی در بلاک چین ذخیره نمی‌شود؛ بلکه فقط یک هش مربوط به داده‌های شناسایی در بلاک چین قرار می‌گیرد. ازآنجایی‌که سیویک پس، یک راه‌حل زنجیره‌ای است، کاربران نهایی می‌توانند از طریق یک رابط کاربری (UI) یا یک رابط برنامه‌نویسی (API) با نرم‌افزارهای غیرمتمرکز تعامل داشته باشند.


بنیان‌گذاران سیویک (Civic) چه افرادی هستند؟

پروژه سیویک در سال 2015 تأسیس شد. بنیان‌گذاران اصلی سیویک، دو نفر بودند که آن‌ها را می‌توان به‌صورت زیر معرفی کرد:


1_ وینی لینگهام (Vinny Lingham)

وینی لینگهام بنیان‌گذار سیویک است. وی یک کارآفرین سریالی محسوب می‌شود که در سال 2016 در آفریقای جنوبی آغاز به کار کرد و چندین شرکت برجسته از جمله یک صندوق سرمایه‌گذاری مستقر در آفریقای جنوبی به نام «Newtown Partners» را بنا نهاد.


2_ جاناتان اسمیت (Jonathan Smith)

جاناتان اسمیت مدیر ارشد فناوری فعلی پلتفرم سیویک و یکی دیگر از بنیان‌گذاران آن است. وی بیش از 15 سال تجربه در صنعت بانکداری دارد. اسمیت قبل از فعالیت در سیویک، نقش‌های مدیریتی مختلفی در شرکت‌های برجسته‌ای همچون «Deloitte MCS Limited» و «HSH Nordbank» داشت. وی همچنین رئیس جهانی پلتفرم‌ها در (Genpact Headstrong Capital Markets) بوده است.


درحال‌حاضر وبسایت سیویک، کریس هارت (Chris Hart) را به‌عنوان مدیرعامل خود معرفی می‌کند. همچنین یک تیم 38 نفره روی پروژه سیویک فعالیت دارد. دفتر مرکزی توسعه‌دهندگان این پروژه در کالیفرنیا است.


چه چیزی سیویک (Civic) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی سیویک (Civic) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

سیویک به‌گونه‌ای ساخته شده که کاربران بتوانند هویت خود را با ارائه‌دهندگان خدمات تأیید کرده و در عین حال، کنترل کامل بر اطلاعات شخصی خود را حفظ کنند. این موضوع به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا با استفاده از سیستم راستی‌آزمایی مبتنی بر هوش مصنوعی، سریع‌تر کاربران را شناسایی کنند. این سیستم وقتی با بازبینی انسانی ترکیب می‌شود، به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا کلاهبرداری را کاهش دهند و با مقررات AML و قوانین OFAC مطابقت داشته باشند.


ارز دیجیتال سیویک (CVC) چیست؟

توکن بومی و اختصاصی پلتفرم سیویک با نماد «CVC» در بازار کریپتو شناخته می‌شود. پروژه سیویک در ابتدا روی شبکه بلاک چین اتریوم ایجاد شد؛ اما این پروژه در مارس 2021 اعلام کرد که با بلاک چین سولانا یکپارچه شده است. این به‌روزرسانی، استفاده از توان بالای سولانا و هزینه‌های تراکنش پایین را به‌همراه داشت. با توجه به اینکه سیویک در ابتدا روی اتریوم اجرا می‌شد، توکن بومی این شبکه از استاندارد «ERC-20» پیروی می‌کند. از جمله کاربردهای توکن CVC می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


1_ از توکن CVC برای تسویه تراکنش‌های مرتبط با هویت بین شرکت‌کنندگان سیویک استفاده می‌شود.


2_ کاربران می‌توانند توکن‌های CVC را برای انجام کارهای مختلف، همچون ثبت‌نام برای یک سرویس از طریق پلتفرم یا معرفی کاربران جدید، کسب کنند.


3_ اعتبارسنج‌ها می‌توانند به‌ازای تأیید اسناد برای ارائه‌دهندگان خدمات، CVC دریافت کنند.


توکن CVC در خارج از پلتفرم سیویک در بازار کریپتو قابل معامله است. تریدرها می‌توانند از نوسان قیمت این ارز دیجیتال سود بگیرند. همین حالا می‌توان برای خرید و فروش CVC از طریق صرافی اکسبیتو اقدام کرد.


توکنومیک ارز دیجیتال سیویک CVC

عرضه کل توکن‌های CVC برابر با یک میلیارد واحد است که می‌توان گفت قریب به کل این عرضه در گردش قرار دارند (تا اواخر دسامبر 2020، دقیقاً 670 میلیون توکن CVC در گردش قرار داشت). توزیع توکن‌های CVC به قرار زیر بوده است:


 • حدود 33 درصد برای فروش توکن

 • حدود 33 درصد برای خود پلتفرم سیویک

 • حدود 33 درصد برای تشویق و پاداش

 • حدود 1 درصد برای پوشش هزینه‌ها

مزایا و معایب سیویک (Civic) کدامند؟

مزایا و معایب پروژه هویت دیجیتال سیویک را می‌توان در جدول زیر مشاهده کرد:


مزایا و معایب سیویک (Civic) کدامند؟

ارز دیجیتال سیویک (CVC) را کجا ذخیره کنیم؟

شما برای نگهداری از توکن‌های سیویک خود، به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت. در انتخاب کیف پول دیجیتالی مناسب برای CVC، باید به مواردی چون مقدار کارمزد، نوع شبکه‌ی انتقال و امنیت آن کیف پول توجه داشته باشید. بهترین کیف پول‌هایی که درحال‌حاضر می‌توانید پس از خرید CVC از آن‌ها استفاده کنید، موارد زیر هستند:


 • لجر (Ledger)

 • ترزور (Trezor)

 • متامسک (Metamask)

 • تراست والت (Trust Wallet)

 • کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو

شما می‌توانید علاوه‌بر کیف پول‌های بین‌المللی، پس از خرید CVC از کیف پول اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو استفاده نمایید. این کیف پول امنیت بالایی دارد؛ همچنین، به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ی انتقال CVC را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال سیویک (CVC) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال سیویک (CVC) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید سیویک در صرافی اکسبیتو فرایند راحتی دارد. همچنین می‌توان قیمت لحظه‌ای سیویک را به‌صورت 24 ساعته، در اکسبیتو مشاهده کرد. خرید سیویک یا هر ارز دیجیتال دیگر از اکسبیتو با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. برای خرید CVC در صرافی اکسبیتو، باید مراحل زیر را طی کرد:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری‌ اکسبیتو و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت در صرافی اکسبیتو با سرعت بالا و در دو مرحله قابل انجام است. مرحله‌ی اول تنها 1 دقیقه طول می‌کشد و به شما اجازه خرید و فروش سیویک و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. مرحله‌ی دوم برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر صرافی اکسبیتو در نظر گرفته شده و برای اطلاع از آن می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه نمایید.)


3_ ثبت اطلاعات کارت بانکی برای واریز وجه (واریز وجه در اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ پس از طی کردن مراحل فوق، برای خرید سیویک به‌صورت ریالی، باید مبلغ مورد نظر خود را به صرافی اکسبیتو واریز نمایید. از طرفی دیگر، برای خرید سیویک به‌صورت تتری نیز باید مقدار تتر مورد نظرتان را به کیف پول خود در اکسبیتو انتقال دهید.


پس از ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال سیویک، مقدار CVC مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل شده و در داشبورد حساب کاربری‌تان قابل مشاهده خواهد بود.


فروش ارز دیجیتال سیویک (CVC) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال سیویک (CVC) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال سیویک در صرافی اکسبیتو نیز با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش سیویک، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل خواهد شد. برای فروش CVC در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی طی شوند:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مرحله اول احراز هویت صرافی اکسبیتو


3_ وارد کردن اطلاعات کارت بانکی برای برداشت پول


4_ انتقال ارز دیجیتال سیویک به کیف پول اختصاصی‌ اکسبیتو (درصورتی‌که CVC را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انتقال آن نخواهید داشت.)


5_ ثبت سفارش فروش CVC در صرافی اکسبیتو


پس از فروش سیویک، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا شما به‌راحتی و با سرعت می‌توانید تسویه حساب آنی را انجام داده و وجه حاصل از فروش CVC را از اکسبیتو برداشت نمایید.


تسویه حساب آنی سیویک (CVC) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

پس از فروش سیویک می‌توان برای تسویه حساب آنی در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو اقدام کرد. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان در روز انجام می‌دهد. همچنین، امکان تسویه حساب آنی در صرافی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته در تمام روزهای هفته وجود دارد. پس از ثبت تسویه حساب آنی در اکسبیتو، بین 3 ثانیه تا یک دقیقه بعد، وجه مورد نظر به حساب شما واریز خواهد شد.


اگر در هریک از مراحل خرید و فروش سیویک یا سایر ارزهای دیجیتال با مشکل مواجه شدید، می‌توانید به بخش سؤالات متداول اکسبیتو مراجعه نمایید. همچنین، همکاران ما در واحد پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته به‌صورت آنلاین پاسخگوی سؤالات شما هستند.