خرید ارز دیجیتال وی چین | فروش VeChain | قیمت VET

در ابتدا، ارزهای دیجیتالی، مانند بیت کوین، با هدف ارائه‌ی جایگزینی غیرمتمرکز برای پول‌های سنتی به بازار آمدند. با رشد و بلوغ دنیای کریپتو، توکن‌ها و کوین‌های دیگری معرفی شدند که هرکدام هدف متفاوتی را دنبال می‌کردند. کم‌کم پروژه‌های کریپتو به حوزه‌های مختلفی ورود کردند و جذابیت ارزهای دیجیتال دوچندان شد. یکی از پروژه‌های جذاب و منحصربه‌فردی که با تمرکز بر حوزه‌ی به‌خصوصی معرفی شده، وی چین (VeChain) با توکن اختصاصی VET است. وی چین پلتفرمی مبتنی بر بلاک چین محسوب می‌شود که راهکارهایی سازمانی را برای مدیریت زنجیره تأمین و فرایندهای تجاری ارائه می‌کند.


ویژگی‌های این پروژه باعث شده که افراد زیادی به خرید وی چین و سرمایه‌گذاری روی این پروژه علاقه‌مند شوند. به‌خاطر همین، در این مقاله از اکسبیتو، به‌سراغ ارز VET رفته‌ایم تا این پروژه را به‌طور کامل بررسی کنیم و نحوه خرید و فروش وی چین را در صرافی اکسبیتو به شما توضیح دهیم.


قیمت ارز دیجیتال وی چین VET

قیمت ارز دیجیتال وی چین VET

با نگاهی به تاریخچه قیمت وی چین، می‌بینیم که قیمت VET از زمان معرفی این رمزارز در سال 2018 تا دسامبر 2020، رشد قابل توجهی نداشته است. بالاترین قیمت وی چین در این بازه زمانی، مربوط به ژوئیه 2020، برابر با 0.017 دلار بوده و در باقی مواقع، قیمت وی چین در زیر این محدوده نوسان کرده است. البته باید به این نکته توجه کنیم که در روزهای آغازین عرضه، قیمت VET در حدود 0.02 دلار بوده و سپس کاهش پیدا کرده است.


بااین‌حال، در دسامبر 2020، قیمت وی چین یک روند صعودی شدید را آغاز می‌کند و تا آوریل 2021، به اوج خود یعنی 0.2 دلار می‌رسد. در دو ماه آینده، قیمت VET کاهش پیدا می‌کند و تا 0.09 دلار نیز پایین می‌آید. در چهار ماه بعد، قیمت وی چین نوساناتی را تجربه کرده و سعی می‌کند که دوباره اوج بگیرد؛ در نتیجه، در اکتبر 2021، قیمت وی چین را در 0.13 دلار مشاهده می‌کنیم که دومین اوج تاریخی این ارز دیجیتال است.


پس از آن، دوباره روند نزولی قیمت VET آغاز می‌شود. اگرچه در این مسیر، یکبار در مارس 2022، قیمت وی چین تا 0.07 دلار بالا می‌آید؛ اما دوباره به سیر نزولی خود ادامه می‌دهد و در ژانویه 2022، به 0.02 دلار می‌رسد. قیمت وی چین سال 2023 را نیز در همین محدوده آغاز کرده و تا ماه اکتبر، 0.003 دلار دیگر نیز کاهش پیدا می‌کند.


خرید و فروش ارز دیجیتال وی چین (VET) در ایران

پلتفرم وی چین (VET) یکی از پروژه‌های قدیمی و موفق حوزه‌ی کریپتو است که راه‌حل‌های سازمانی مبتنی بر بلاک چین را به کسب و کارها پیشنهاد می‌کند. به‌خاطر همین، امکان خرید و فروش وی چین در اکثر صرافی‌های معتبر دنیا، مانند بایننس، کوکوین، هیوبی گلوبال، بیت‌مارت، کوین بیس و... فراهم شده است. بااین‌حال، اغلب این صرافی‌ها کشور ایران را تحریم‌ کرده‌اند و به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌کنند. ازاین‌رو، کاربران ایرانی برای خرید و فروش وی چین در این صرافی‌ها با چالش‌های زیادی مواجه هستند و حتی ممکن است که دارایی‌هایشان را از دست بدهند. از طرفی، امکان خرید و فروش وی چین با ریال نیز در هیچ‌کدام از این صرافی‌های جهانی فراهم نشده است.


در نتیجه، برای خرید و فروش وی چین به یک صرافی معتبر ایرانی نیاز دارید. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو امکان خرید و فروش VET را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. یکی دیگر از مزایای خرید و فروش وی چین در صرافی اکسبیتو، امکان استفاده از بازارهای ریالی و تتری محسوب می‌شود؛ بنابراین، شما با 3 روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سواپ» می‌توانید ارز VET را در صرافی اکسبیتو معامله کنید.


وی چین (VeChain) چیست؟

وی چین (VeChain) چیست؟

پروژه‌ی وی چین یک بلاک چین عمومی را با عنوان «وی چین تور» (VeChainThor) ارائه کرده است. وی چین تور شبکه‌ای محسوب می‌شود که برای استفاده‌ی گسترده از فناوری بلاک چین در شرکت‌هایی با ابعاد مختلف طراحی شده است. ازاین‌طریق، یک اکوسیستم غیرمتمرکز سازمانی انعطاف‌پذیر و قابل توسعه پدید می‌آید. این شبکه از برنامه‌های غیرمتمرکز خصوصی و بازار انبوه نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (dApps) پشتیبانی می‌کند. پلتفرم وی چین، در سال 2015، راه‌اندازی شد و از آن زمان، توانسته به یکی از بهترین راه‌حل‌های سازمانی جامع و تأثیرگذار تبدیل شود. این پلتفرم به کسب‌و‌کارها در زمینه‌ی بهبود عملکرد زنجیره تأمین کمک می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد که برای توسعه‌ی تجارت خود، نرم‌افزارهای اختصاصی غیرمتمرکز را راه‌اندازی کنند. ازاین‌رو، تمرکز اصلی وی چین کمک به سازمان‌ها است تا بتوانند فرایندهای دنیای واقعی را با استفاده از فناوری بلاک چین مدیریت کنند. ازاین‌طریق، کسب‌ و‌ کارها در حوزه‌های مختلفی مانند پزشکی، انرژی، بازی، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) و... می‌توانند از وی چین برای توسعه‌ی تجارت خود بهره ببرند. این پلتفرم دارای دو توکن اختصاصی است:


 • ارز VET که توکن اصلی پلتفرم بوده و برای انتقال ارزش در پرداخت‌ها، حواله‌ها و دستمزدها استفاده می‌شود.

 • توکن VTHO که با استفاده از ارز VET تولید شده و برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها و هزینه‌های ایجاد قراردادهای هوشمند کاربرد دارد.

وی چین به‌عنوان یک راه‌حل غیرمتمرکز جهانی، در کشورهای مختلفی مانند سنگاپور، چین، ژاپن و ایالات متحده شعبه دارد. این شعبه‌ها تلاش می‌کنند که وی چین به‌طور گسترده مورد پذیرش عموم قرار بگیرد.


وی چین (VeChain) چگونه کار می‌کند؟

وی چین (VeChain) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به‌سراغ خرید و فروش وی چین برویم، باید با نحوه عملکرد این پروژه آشنا شوید تا عوامل موثر بر قیمت VET را بشناسید. به‌خاطر همین، در این بخش، جنبه‌های فنی وی چین را برای شما شرح خواهیم داد.


وی چین تور (VeChainThor)

وی چین بر روی بلاک چین وی چین تور (VeChainThor) ساخته شده است. وی چین تور یک پلتفرم دفترکل توزیع شده محسوب می‌شود که از قراردادهای هوشمند سازمانی پشتیبانی می‌کند. این قراردادهای هوشمند سرعت زیاد و عملکرد سطح بالایی دارند و از نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (dApps) سازمانی میزبانی می‌کنند.


الگوریتم گواه اثبات اعتبار (Proof of Authority)

پلتفرم وی چین تور از یک مکانیزم اجماع ویژه به‌نام الگوریتم «گواه اثبات اعتبار» (Proof of Authority) یا PoA سود می‌برد. این الگوریتم وضعیت بلاک چین را حفظ کرده و امنیت تراکنش‌ها را تأمین می‌کند. در گواه اثبات اعتبار وی چین تور، 101 اپراتور با عنوان «مسترنود اعتبار» (Authority Masternode) امنیت پروتکل را حفظ کرده و خط‌مشی‌های حاکمیتی وی چین تور را اجرا می‌کنند. این اپراتورها یا گره‌های اصلی، با پردازش و تأیید تراکنش‌ها، قراردادهای هوشمند شبکه را اجرا خواهند کرد.


کاربرانی که می‌خواهند به یک مسترنود این پلتفرم تبدیل شوند، باید فرایندهای سختگیرانه‌ی احراز هویت وی چین را پشت‌سر بگذارند. افراد، سازمان‌ها و شرکت‌هایی که از این احراز هویت عبور کنند، به‌طور فعالانه در ایجاد امنیت شبکه مشارکت خواهند داشت.


سیستم اقتصادی دو توکنی (Two-Token Economy System)

بلاک چین وی چین تور از یک سیستم اقتصادی دو توکنی سود می‌برد. این مسئله باعث می‌شود که تخمین‌ زدن هزینه‌های تراکنش‌ها ساده‌سازی شود و برای پیش‌بینی آن‌ها نیازی به حدس و گمان نباشد. اولین توکن این پلتفرم، ارز VET است که سرمایه‌گذاران برای خرید وی چین، باید همین توکن را تهیه کنند. این توکن واحد اصلی در مبادلات و تراکنش‌های شبکه است.


توکن بعدی، VeChainThor یا VTHO بوده که برای پرداخت هزینه‌های گس یا کارمزدها کاربرد دارد. این کارمزدها برای پردازش تراکنش‌ها و ایجاد قراردادهای هوشمند پرداخت می‌شوند. به‌این‌ترتیب، کسب‌ و‌ کارها از هزینه‌های عملیاتی خود مطمئن می‌شوند و نیازی به گمانه‌زنی در این زمینه نخواهند داشت. همچنین، نوسانات بازار و دخالت دلالان هم هزینه‌های عملیاتی سازمان را تحت‌الشعاع قرار نمی‌دهند.


نرم‌افزارهای کاربردی (dApps)

وی چین تور به‌گونه‌ای طراحی شده که بستری ایمن را برای توسعه و اجرای نرم‌افزارهای اختصاصی سازمانی فراهم می‌کند. فرقی نمی‌کند که کسب و کارها در چه ابعادی بنا شده باشند؛ وی چین به آن‌ها کمک می‌کند که نرم‌افزار سازمانی خود را راه‌اندازی کنند. در همین راستا، وی چین ابزاری را به نام «تول چین» (ToolChain) توسعه داده است. کسب و کارهای مختلف با استفاده از تول چین، می‌توانند به‌راحتی و با سرعت زیاد، نرم‌افزار خود را راه‌اندازی کنند. تول چین شامل چند عنصر اساسی است. این عناصر عبارت‌اند از:


 • Baas: ابزار "Blockchain as a Service" یا Baas رابط‌های کاربری (API) را ارائه می‌دهد تا کاربران بتوانند از قراردادهای هوشمند استفاده کنند. همچنین، Baas چند سرویس دیگر را نیز مانند پلتفرم ردیابی مواد غذایی، راه‌حل‌های دیجیتال رد پای کربن، برنامه کنترل ریسک و... ارائه کرده است.

 • Paas: ابزار "Platform as a Service" یا Paas قالب‌هایی آماده را برای راه‌اندازی نرم‌افزارهای غیرمتمرکز ارائه می‌کند. ازاین‌طریق، توسعه‌دهندگان، بدون نیاز به طراحی نرم‌افزار از پایه، می‌توانند با سرعت بیشتری dApp خود را ایجاد کنند.

 • Saas: ابزار "Software as a Service" یا Saas با همکاری شرکت آمازون ساخته شده و طیف وسیعی از امکانات قابل ردیابی، مانند گواهی‌های کیفیت را در اختیار نرم‌افزارهای غیرمتمرکز می‌گذارد.

وی چین (VeChain) چگونه کار می‌کند؟

متاتراکنش‌ها (Meta Transactions)

وی چین برای کاربردهای سازمانی، از ویژگی‌های متاتراکنش‌ها سود می‌برد. این تراکنش‌ها به سازمان‌ها کمک می‌کنند که نرم‌افزارهای کاربرپسندتری را ارائه کنند. ویژگی‌های متاتراکنش‌ها عبارت‌اند از:


 • پرداخت چندطرفه (Multi-Party Payment): با استفاده از این ویژگی، توسعه‌دهندگان می‌توانند نرم‌افزارهایی فریمیوم یا رایگان‌پایه (Freemium) را راه‌اندازی کنند. در چنین نرم‌افزارهایی، امکانات اولیه رایگان هستند و برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر، باید هزینه‌هایی پرداخت شوند. این قابلیت به‌راحتی از طریق قراردادهای هوشمند وی چین در دسترس توسعه‌دهندگان قرار دارد.

 • چرخه عمر تراکنش قابل کنترل (Controllable Transaction Lifecycle): این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد که با استفاده از فیلدهای BlockRef و Expiration، زمان پردازش و تاریخ انقضای تراکنش‌ها را تنظیم کنند.

 • وابستگی تراکنش (Transaction Dependency): با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند بین دو تراکنش وابستگی ایجاد کنند؛ به‌طوری که تا شرایط تجاری یکی فراهم نشده باشد، تراکنش دیگر انجام نشود.

 • تراکنش چندکاره (Multi-Task Transaction): این ویژگی که MTT نیز نامیده می‌شود به کاربران اجازه می‌دهد که تراکنش‌های اتمی چندمنظوره را انجام دهند. در این روش، چندین فراخوان تراکنش به توابع قرارداد هوشمند متصل می‌شوند تا همگی در کنار هم پردازش شده و نهایی شوند.

حاکمیت (Governance)

کمیته راهبری وی چین که اعضای آن توسط جامعه‌ی ارز VET انتخاب می‌شوند، درباره‌ی فرایندها و به‌روزرسانی‌های آتی این پروژه تصمیم‌گیری می‌کنند. فرایند تصمیم‌گیری توسط مکانیزم حاکمیت زنجیره‌ای، شامل مراحلی مانند پیشنهاد، تأیید و اجرا، انجام می‌شود.


همچنین، این مدل حاکمیتی کمک می‌کند که وی چین نیازهای سازمانی را برطرف کرده و مشکلات فنی را رفع کند.


بنیان‌گذاران وی چین (VeChain) چه افرادی هستند؟

اطلاع از بنیان‌گذاران این پروژه به شما کمک می‌کند که با ارز VET بیشتر آشنا شوید و برای خرید وی چین تصمیم درستی بگیرید. وی چین در سال 2015، توسط مدیر ارشد شرکت لویی ویتون چین (Louis Vuitton China)، «سانی لو» (Sunny Lu) و بنیان‌گذار چینی-کانادایی صرافی بایننس، «چانگپنگ ژائو» (Changpeng Zhao)، پایه‌گذاری شد. وی چین یکی از شرکت‌های زیرمجموعه‌ی Bitse است که راه‌حل‌های سازمانی مبتنی بر بلاک چین را ارائه می‌کند.


در ابتدا، توکن بومی وی چین VEN نام داشت و بر روی بلاک چین اتریوم کار می‌کرد. بااین‌حال، در سال 2018، وی چین به بلاک چین خود نقل مکان کرد و به «وی چین تور» (VeChanThor) تغییر نام داد. به‌این‌ترتیب، توکن این پروژه نیز VET نام گرفت. از آن زمان، وی چین با شرکت‌های بزرگی مانند رنو، فولکس واگن و بی‌ام‌و همکاری کرده و امیدوار است که تحولی عظیم را در حوزه‌ی زنجیره تأمین ایجاد کند.


چه چیزی وی چین (VeChain) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی وی چین (VeChain) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

ویژگی‌های منحصربه‌فرد وی چین این پروژه را از سایر رقبا متمایز می‌کنند و روی قیمت VET نیز اثر می‌گذارند. این پلتفرم به‌دنبال ارائه‌ی راه‌حلی جامع برای کسب و کارهایی است که به‌دنبال بهبود فرایندهای خود هستند و از راهکارهای نوآورانه در تجارت و مدیریت عملکرد استقبال می‌کنند. برای رسیدن به این هدف، وی چین مجموعه‌ای از ابزارها و سرویس‌ها را به توسعه‌دهندگان معرفی کرده است که برخی از آن‌ها را در این بخش توضیح می‌دهیم.


پروتکل تفویض کارمزد (Fee Delegation Protocol)

این پروتکل منحصربه‌فرد به شرکت‌ها اجازه می‌دهد که هزینه‌های گس (کارمزدها) شبکه را با استفاده از یک قرارداد هوشمند مدیریت کنند. یعنی شرکت‌ها بدون نیاز به برنامه‌نویسی و رمزنگاری، می‌توانند سرویس‌ها و ابزارهای وی چین تور را به کاربران و مصرف‌کنندگان ارائه دهند.


پیشنهادات قرارداد کلید در دست (Turnkey Offering)

ساخت راه‌حل‌های مبتنی بر بلاک چین بسیار چالش‌برانگیز است و شرکت‌ها را مجبور به استخدام مهندسین، کارشناسان و افراد خبره می‌کند. در عوض، وی چین طیف وسیعی از نرم‌افزارها و راه‌حل‌های سخت‌افزاری را به شرکت‌ها ارائه کرده تا بدون نیاز به تجربه و با سرعت زیادی بتوانند نرم‌افزارهای اختصاصی مبتنی بر بلاک چین را راه‌اندازی کنند. ازاین‌طریق، سرعت توسعه‌ی پروژه‌ها افزایش یافته و هزینه‌ی اجرای آن‌ها تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند.


بازدهی بالا (High Efficiency)

ازآنجایی‌که وی چین تور از سیستم اجماع مبتنی بر مسترنودها استفاده می‌کند، نسبت به اغلب بلاک چین‌ها سریع‌تر بوده و انرژی بسیار کمتری را مصرف می‌کند. بنابر گفته بنیان‌گذاران وی چین، انرژی مصرفی یک سال این پروژه تنها 2.4 درصد انرژی مورد نیاز برای ساخت یک بلوک بیت کوین است. از طرفی، کارمزدهای وی چین نیز به‌طور قابل توجهی از اتریوم پایین‌تر بوده و کاربران با پرداخت هزینه‌های کمتری می‌توانند از قراردادهای هوشمند این شبکه استفاده کنند.


قابلیت‌های توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs Capabilities)

از سال 2018، گره‌های وی چین به‌صورت توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) با استفاده از استاندارد VIP-181 فعال شده و در قسمت‌های مختلف شبکه قرار گرفتند. از آن زمان، وی چین قابلیت‌های NFTها را نیز ارائه کرده است. سپس، یکی از بزرگان دنیای ممیزی و صدور گواهینامه، به‌عنوان DNV، با استفاده از وی چین، آغاز به صدور گواهینامه‌هایی، مانند ISO، کرد. این گواهینامه‌ها به‌صورت توکن‌های غیرقابل تعویض، در شبکه وی چین ثبت می‌شوند. هم‌اکنون، اکوسیستم NFT VeChain به برنامه‌ها و بازی‌های روی وی چین متصل شده و به‌طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه‌بر آن، در سال 2021، وی چین 1 میلیون دلار را به صندوق توسعه توکن‌های غیرقابل تعویض اختصاص داد تا پذیرش NFTها را در جامعه گسترش دهد.


ارز دیجیتال وی چین (VET) چیست؟

ارز دیجیتال وی چین (VET) چیست؟

ارز VET توکن بومی پلتفرم وی چین است. این توکن ابزاری، کاربردهای گسترده‌ای در وی چین دارد و به اقتصاد آن کمک زیادی می‌کند. کاربردهای گسترده‌ی این توکن، باعث شده‌اند که افراد زیادی به خرید وی چین اقدام کرده و از این ارز برای توسعه‌ی نرم‌افزارهای اختصاصی خود و یا حتی برای سرمایه‌گذاری استفاده کنند. برخی از اصلی‌ترین کاربردهای ارز VET عبارت‌اند از:


 • استیکینگ: وی چین از مکانیزم گواه اثبات اعتبار برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کند. کاهش تعداد گره‌ها، به وی چین کمک می‌کند که نسبت به شبکه‌های مبتنی بر اثبات کار و اثبات سهام، مقیاس‌پذیری بالاتری داشته باشد و هزینه‌ی تراکنش‌ها را کاهش دهد. به همین منظور، هر کسی که بخوا‌هد به‌عنوان یک گره در وی چین فعالیت کند، باید حداقل 25 میلیون VET داشته باشد. این گره‌ها بابت حفظ امنیت شبکه و تأیید تراکنش‌ها، پاداش‌هایی را با ارز VET دریافت می‌کنند.

 • حاکمیت: دارندگان ارز VET، می‌توانند در تصمیمات حاکمیتی پروژه مشارکت داشته باشند. مسترنودها حدود 40 درصد از حق حاکمیتی را در اختیار دارند و کاربران دیگری که حداقل 1 میلیون VET داشته باشند نیز می‌توانند در نظرسنجی‌ها مشارکت کنند.

 • پول هوشمند: ارز VET وسیله‌ای برای انتقال ارزش در شبکه وی چین است و به‌عنوان یک پول هوشمند در تمام فرایندها حضور دارد. این ارز دیجیتال باعث ساده‌سازی فرایند پرداخت در نرم‌افزارهای کاربردی مبتنی بر وی چین می‌شود.

 • بازار وی چین: وی چین بازاری اختصاصی را با عنوان Crowdsale به کاربران ارائه کرده است. کاربران برای خرید محصولات این بازار باید از ارز وی چین استفاده کنند.

توکنومیک ارز دیجیتال وی چین VET

توکنومیک ارز دیجیتال وی چین VET

ارز وی چین (VET) عرضه‌ی کلی برابر با 86،712،634،466 توکن دارد. درحال‌حاضر (19 اکتبر 2023)، 72 میلیارد توکن از ارز VET در گردش بازار کریپتو وجود داشته و حجم معاملات این ارز دیجیتال، حدود 1.2 میلیارد دلار است. همچنین، کل واحدهای ارز وی چین به‌صورت زیر تخصیص داده می‌شوند:


 • 5 درصد به تیم اصلی

 • 41 درصد به بازار Crowdsale

 • 9.72 درصد به سرمایه‌گذاران سازمانی

 • 13.28 درصد به توکن‌سوزی

 • 9 درصد به سرمایه‌گذاران خصوصی

 • 22 درصد به توسعه عملیاتی

شرکای مشهور وی چین (VeChain) چه شرکت‌هایی هستند؟

وی چین یکی از معدود بلاک چین‌هایی محسوب می‌شود که به‌طور گسترده مورد پذیرش جامعه قرار گرفته و در حوزه‌ی تخصصی خود موفق بوده است. به‌خاطر همین، شرکت‌ها و برندهای سرشناسی با وی چین مشارکت کرده‌اند. این مسئله روی قیمت وی چین نیز تأثیر زیادی دارد. برخی از مشهورترین شرکای وی چین عبارت‌اند از:


 • BMW: بی‌ام‌و یکی از سرشناس‌ترین شرکت‌های خودروسازی دنیا است که در زمینه‎ی ثبت خودروها در زنجیره‌ی بلوکی با وی چین همکاری می‌کند. این فرایند از طریق برنامه BMW Startup Garage صورت می‌گیرد.

 • Renault: گروه خودروسازی فرانسوی رنو نیز یکی دیگر از شرکای وی چین بوده که این همکاری در زمینه‌ی تولید خودروهای دیجیتالی صورت گرفته است.

 • LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton: چندین برند از طریق نام لوییس ویتون از وی چین استفاده می‌کنند تا اقدامات ضدجعل را به کاربران خود ارائه دهند.

 • Walmart: یک برند چینی مشهور است که از وی چین برای ایجاد زنجیره‌ی تأمین خود استفاده می‌کند. این زنجیره‌ تامین اقلام مختلفی را مانند گوشت، سبزیجات و غذاهایی دریایی ردیابی خواهد کرد.

 • PricewaterhouseCoopers: یکی از غول‌های حسابداری است که از وی چین برای ارائه‌ی راه‌حل‌های مبتنی بر بلاک چین به کاربران خود، استفاده می‌کند.

مزایا و معایب وی چین (VeChain) چیست؟

همه‌ی پروژه‌های ارز دیجیتال در کنار مزایایشان، معایبی نیز دارند. اطلاع از مزایا و معایب وی چین نیز به شما کمک می‌کند که با شناخت کافی به خرید VET اقدام کنید. به‌خاطر همین، در این بخش، مزایا و معایب وی چین را توضیح خواهیم داد.


مزایا و معایب وی چین (VeChain) چیست؟

چه چیزی وی چین (VeChain) را ایمن می‌کند؟

وی چین برای افزایش مقیاس‌پذیری و کاهش هزینه‌های خود، از الگوریتم گواه اثبات اعتبار (PoA) استفاده می‌کند. در این فرایند، اعتبار مسترنودها توسط یک کمیته راهبری تعیین می‌شود. سپس، مسترنودها وظیفه‌ی تأیید تراکنش‌ها و تأمین امنیت شبکه را بر عهده دارند. این روش به سازمان‌ها اطمینان می‌دهد که تراکنش‌های سازمانی‌شان با امنیت بالایی پردازش شده و توسط گره‌های مخرب تهدید نمی‌شوند.


ارز دیجیتال وی چین (VET) را کجا ذخیره کنیم؟

برای سرمایه‌گذاری روی وی چین، پس از خرید VET به کیف پولی برای نگهداری از توکن‌های خود نیاز دارید. در انتخاب کیف پول مناسب برای ارز وی چین باید به مواردی مانند امنیت، سرعت انتقال و کارمزدها توجه داشته باشید. به‌خاطر همین، در این بخش، بهترین کیف پول‌هایی را که پس از خرید وی چین می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، معرفی خواهیم کرد:


 • اتمیک ولت (Atomic Wallet)

 • وی چین تور ولت (VeChainThor Wallet)

 • گواردا ولت (Guarda Wallet)

 • تراست وی چین ولت (Trust VeChain Wallet)

 • لجر نانو اس پلاس (Ledger Nano S Plus)

 • کیف پول اختصاصی اکسبیتو

علاوه‌بر کیف پول‌های سرد و گرم نامبرده، پس از خرید وی چین، می‌توانید از کیف پول اختصاصی‌ خود در صرافی اکسبیتو برای نگهداری از توکن‌هایتان استفاده کنید. کیف پول اکسبیتو امنیت بسیار بالایی دارد و به شما کمک می‌کند که هزینه انتقال ارز وی چین را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال وی چین (VET) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال وی چین (VET) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید وی چین در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو با کمترین قیمت و با سرعت بسیار بالایی انجام می‌شود. برای خرید VET در صرافی اکسبیتو مراحل زیر را دنبال کنید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را بسازید.


2_ به حساب کاربری‌تان وارد شوید و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید. (احراز هویت اکسبیتو به‌راحتی و با سرعت زیادی انجام می‌شود. این احراز هویت دو مرحله دارد. مرحله اول احراز هویت اکسبیتو که تنها 1 دقیقه طول می‌کشد، امکان خرید و فروش وی چین و سایر رمزارزها را برای شما فراهم می‌کند. مرحله دوم نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو است. برای اطلاع از این مراحل می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه کنید.)


3_ اطلاعات کارت یا حساب بانکی خود را برای واریز نقدی ارائه دهید. (واریز پول توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ برای خرید وی چین با ریال، مبلغ مورد نظر را به حساب خود در اکسبیتو واریز کرده و برای خرید VET با تتر، مقدار USDT مد نظرتان را به کیف پول اختصاصی خود در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و تکمیل مراحل خرید، مقدار VET مورد نظر به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود.


فروش ارز دیجیتال وی چین (VET) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال وی چین (VET) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش وی چین (VET) در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش وی چین، معادل ریالی و یا تتری آن، به کیف پول اختصاصی‌تان در صرافی اکسبیتو منتقل شده و شما به‌سرعت می‌توانید وجه خود را برداشت کنید. برای فروش وی چین در صرافی اکسبیتو، مراحل زیر را پشت‌سر بگذارید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2_ به حساب کاربری‌ خود وارد شوید و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید.


3_ اطلاعات کارت و یا حساب بانکی‌ خود را برای واریز پول ارائه دهید.


4_ ارز وی چین را به صرافی اکسبیتو منتقل کنید. (درصورتی‌که ارز VET در کیف پول اختصاصی شما در اکسبیتو قرار دارد، نیازی به انجام این مرحله نخواهید داشت.)


5_ سفارش فروش وی چین را در صرافی اکسبیتو ثبت کنید.


6_ پس از فروش وی چین، معادل ریالی و یا تتری آن به کیف پول اختصاصی شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا به‌راحتی و با سرعت زیادی می‌توانید وجه خود را از اکسبیتو برداشت کنید.


تسویه حساب وی چین (VET) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ریالی، پس از فروش وی چین، در صرافی اکسبیتو، به‌صورت تسویه حساب آنی یا واریز آنی پول به حساب بانکی انجام می‌شود. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی ارز VET و سایر رمزارزها را تا سقف 50 میلیون تومان در روز و توسط 14 بانک معتبر کشور انجام می‌دهد. علاوه‌بر آن، تسویه حساب آنی اکسبیتو به‌صورت شبانه‌روزی و در تمام روزهای هفته انجام شده و فقط بین 3 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد.


درصورتی‌که در مراحل خرید و فروش VET و یا سایر ارزهای دیجیتال با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه کنید. در ضمن، همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو، به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته، پاسخ‌گوی سوالات شما هستند.