خرید وی چین و فروش VET | قیمت وی چین (VeChain)

یکی توکن‌هایی که در حال حاضر محبوبیت فراوانی به دست آورده VET است. این توکن که دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است روی پلتفرم اجرا می‌شود. به دلیل کثرت و تنوع بالای توکن‌های جدید ممکن است نام این توکن به گوشتان نخورده باشد ولی باید بدانید به دلیل ویژگی‌های منحصربه فردی که دارد مورد استقبال مردم قرار گرفته است. اگر علاقه به خرید و فروش وی چین دارید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا ضمن کسب اطلاعات کافی مناسب‌ترین سرمایه‌گذاری را انجام دهید.


VeChain چیست؟.png

VeChain چیست؟

VeChain یک پلت فرم بلاک چین است که برای بهبود مدیریت زنجیره تامین و فرآیندهای تجاری طراحی شده است. این پلتفرم یکی از اولین بلاک چین هایی بود که به طور انحصاری برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان در سطح سازمانی ساخته شد. توسعه دهندگان این پروژه به دنبال بهبود زنجیره تامین و مدیریت چرخه عمر محصول از طریق استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) هستند.


VeChain به کسب و کارها توانایی ردیابی حجم عظیمی از داده ها را می‌دهد. این شاخص‌ها می‌توانند شامل مواردی مانند کیفیت، اصالت، دمای ذخیره سازی و وضعیت حمل و نقل باشند. به طور چشمگیری، VeChain همه این ویژگی ها را از طریق یک اکوسیستم تجاری و توزیع شده فراهم می‌کند. به این ترتیب VeChain مسئولیت پذیری را بهبود می‌بخشد.


پلتفرم Vechain شامل دو توکن متمایز است:یکی VeChain Token که با نام اختصاری VET شناخته می‌شود و دیگری VeChainThor Energy با نام اختصاری VTHO است. اولی برای انتقال ارزش در سراسر شبکه VeChain و دومی به‌عنوان انرژی یا «گاز» برای تقویت معاملات قراردادهای هوشمند استفاده می‌شود.VeChain Token (VET) و VeChainThor Energy (VTHO). اولی برای انتقال ارزش در سراسر شبکه VeChain استفاده می‌شود و دومی به‌ صورت درون شبکه برای تقویت معاملات قراردادهای هوشمند استفاده می‌شود. این مفهوم شبیه به اتر اتریوم است، زیرا توسعه‌دهندگان برای انجام تراکنش‌ها برای برنامه‌های غیرمتمرکز خود باید برای تعداد معینی از توکن‌های زیربنایی (که در معرض دید عموم قرار نمی‌گیرند) بودجه بپردازند.VeChain چگونه کار می‌کند؟.png

VeChain چگونه کار می‌کند؟

VeChain از فناوری‌های مختلفی برای دستیابی به هدف خود برای ساده‌سازی بخش زنجیره تامین استفاده می‌کند. به عنوان مثال، VeChain از انواع مختلفی از برچسب ها و حسگرهای شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) برای نظارت بر داده های حیاتی در حین حمل و نقل استفاده می‌کند. این اطلاعات در زمان واقعی در سراسر بلاک چین پخش می‌شود. این رویکرد برای زنجیره های تامین پیچیده بزرگ مناسب است زیرا این استراتژی به هر ذینفع یا شرکت کننده در بازار امکان می‌دهد کالا را برای تایید وضعیت و اصالت آن نظارت کنند.


اینترنت اشیا (IoT)

VeChain پیشگام در ادغام فناوری های IoT و DLT است. به طور دقیق، VeChain از ابتدا با در نظر گرفتن ادغام اینترنت اشیاء ساخته شده است. اینترنت اشیا به شبکه‌ای از میلیاردها دستگاه هوشمند اشاره دارد که در حال حاضر در سطح جهان استفاده می‌شود. همه این دستگاه‌ها هوشمند هستند زیرا دارای نوعی حسگر و توانایی برقراری ارتباط آنلاین داده‌ها هستند. امروزه، این دستگاه‌ها مجموعه‌ای باورنکردنی را در بر می‌گیرند، از تلویزیون گرفته تا زنگ در و تلفنی که در حال حاضر در دست دارید.


ادغام فناوری اینترنت اشیا و بلاک چین کاملاً منطقی است. فناوری بلاک چین روشی مقرون به صرفه برای نظارت بر چنین حجم وسیعی از داده ها در زمان واقعی از طریق اجماع فراهم می‌کند. در نتیجه، VeChain تنها پروژه‌ای نیست که ادغام هر دو فناوری را بررسی می‌کند.تاریخچه VeChain

VeChain در سال 2015 توسط Sunny Lu، مدیر ارشد اطلاعات (CIO) سابق Louis Vuitton چین تاسیس شد. این شرکت به‌عنوان زیرمجموعه Bitse، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بلاک چین، شروع به کار کرد و در میان معدود بلاک‌چین‌هایی است که در حال حاضر پایگاه مشتریان قابل توجهی در میان شرکت‌های فعال دارد.


در ابتدا، توکن VEN روی بلاک چین اتریوم کار می‌کرد. VeChain به بلاک چین خود منتقل شد و در سال 2018 خود را تغییر نام داد. به عنوان بخشی از برندسازی مجدد، بلاک چین VEN به بلاک چین VeChainThor (VET) تبدیل شد.

نمونه‌هایی از نحوه استفاده از VeChain.png


نمونه‌هایی از نحوه استفاده از VeChain

ویژگی‌های VeChain می‌تواند توسط تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی برای ردیابی همه چیز، از فرآیند تولید تا توزیع، استفاده شود. به عنوان مثال، می‌توان با توجه به قانونی شدن صنعت ماری جوانا از این فناوری استفاده کرد. آنها می‌توانند گیاهان، بذرها، محصولات قابل فروش و همچنین فروش را برای برآورده ساختن الزامات ردیابی کنند. همچنین می‌توانید پیگیری کرد که کدام شرکت‌ها نیاز به خرید یا فروش آن دارند.


در صنایع دارویی و غذایی نیز با استفاده از VeChain می‌توان دریافت که آیا محصول از منابع ایمن آورده شده است و یا اینکه نحوه ذخیره سازی آن چگونه بوده است. برای مواردی مانند تراکنش های مالی باز یا گذرنامه های دیجیتال خودرو نیز VeChain می‌تواند مفید باشد.نحوه استخراج سکه VET

خبر بد اینکه امکان استخراج کوین‌های VET وجود ندارد. این پروتکل در واقع بر اساس اثبات اعتبار (proof of authority) اجرا می‌شود. اعتباردهنده‌های شبکه بزرگترین شرکت کنندگان هستند. بنابراین، رایانه‌های کمتری برای کارکرد و اعتبارسنجی شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرند و در نتیجه سرعت تراکنش‌ها بیشتر می‌شود.


افرادی که شهرت بالایی دارند ممکن است با انتخاب شدن توسط شرکت‌کنندگان مختلف شبکه، اعتباربخش شوند.چگونه در کوین VET سرمایه گذاری کنیم

شما می‌توانید VeChain را از چندین صرافی خریداری کنید و چندین گزینه کیف پول دارید. Crypto.com، Binance و Bitfinex سه صرافی هستند که از VeChain پشتیبانی می‌کنند. در صرافی‌های ایرانی نیز اکسبیتو امکان خرید و فروش این ارز را برای کاربران فراهم کرده است.به خاطر داشته باشید که برای انجام تراکنش های VeChain، به کیف پولی نیاز دارید که دارای ارز کافی برای رسیدگی به کارمزد تراکنش ها باشد. معاملات می‌تواند بین 25 سنت تا 7 دلار باشد. علاوه بر این، مهم است که سکه های VET را در یک کیف پول امن نگه دارید، بنابراین هکرها به آنها دسترسی نخواهند داشت.