خرید ارز دیجیتال استلا | فروش Stella | قیمت ALPHA

تاکنون پروژه‌های گوناگونی برای ارتقای امور مالی غیرمتمرکز (Defi) پدید آمده‌اند. یکی از این پروژه‌های پیشرو، استلا (Stella) است. در واقع، استلا نام جدید پروژه‌ی آلفا فایننس لب (Alpha Finance Lab) محسوب می‌شود که با هدف ارائه‌ی استراتژی‌های اهرمی برای حوزه‌ی دیفای و پروتکلی برای وام‌دهی راه‌اندازی شد. کاربران می‌توانند بدون پرداخت بهره از خدمات وام‌دهی این پروتکل استفاده کنند و همچنین، امکان ادغام استلا با سایر پلتفرم‌های دیفای وجود دارد. توکن اختصاصی استلا، ALPHA نام دارد که شهرت خوبی در بین سرمایه‌گذاران بازار کریپتو کسب کرده است. به‌خاطر همین، در این مقاله به‌سراغ این پروژه‌ی کریپتو رفته‌ایم، تا با ارزش ارز دیجیتال استلا آشنا شوید و نحوه خرید و فروش ALPHA را در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو یاد بگیرید.


قیمت ارز دیجیتال استلا ALPHA

قیمت ارز دیجیتال استلا ALPHA

با نگاهی به تاریخچه قیمت ارز دیجیتال استلا، اولین قیمت ALPHA در سپتامبر 2021، برابر با 0.88 دلار است. قیمت Stella تا یک ماه بعد و در اکتبر همان سال، به اوج خود یعنی 0.99 دلار می‌رسد. پس از آن روند نزولی شدیدی را پیش می‌گیرد و در فوریه‌ی 2022، شاهد 0.32 دلار هستیم. سپس تا یک ماه در همان محدوده نوسان می‌کند و دوباره کاهش قیمت استلا را تا 0.1 دلار می‌بینیم. در نهایت، قیمت آلفا تا فوریه‌ی 2023 در همان محدوده باقی می‌ماند و شاهد 0.11 دلار هستیم.


خرید و فروش ارز دیجیتال استلا (ALPHA) در ایران

پروتکل استلا یکی از پروژه‌های معتبر کریپتو است و به‌خاطر همین، خرید و فروش ALPHA در صرافی‌های معتبر جهان، مانند Binance، KuCoin، OKX، Kraken و Gate.io فراهم شده است. بااین‌حال، به‌خاطر تحریم‌های جهانی علیه ایران، کاربران ایرانی برای خرید استلا از صرافی‌های خارجی با چالش‌های زیادی مواجه هستند. علاوه‌بر اینکه امکان خرید ریالی ALPHA در صرافی‌های خارجی فراهم نیست.


در نتیجه، برای خرید ارز دیجیتال آلفا به یک صرافی ایرانی معتبر نیاز دارید. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، امکان خرید و فروش ALPHA و سایر ارزهای دیجیتال را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. یکی دیگر از مزایای خرید و فروش ارز دیجیتال استلا در صرافی اکسبیتو امکان پرداخت ریالی و یا تتری است؛ بنابراین، شما با سه روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سواپ» می‌توانید ارز ALPHA را در صرافی اکسبیتو معامله کنید.


استلا (Stella) چیست؟

استلا (Stella) چیست؟

استلا (Stella) با نام سابق آلفا فایننس لب (Alpha Finance Lab) پروتکلی است که دسترسی کاربران دیفای را به انواع ابزارها، خدمات و محصولات مالی فراهم می‌کند. در واقع، استلا می‌خواهد امکان استفاده از استراتژی‌های اهرمی (Leveraged Strategies) را بدون نیاز به پرداخت بهره برای حوزه‌ی دیفای و خدمات وام‌دهی فراهم کند. در نتیجه، استفاده از خدمات و محصولات استلا می‌تواند امور مالی غیرمتمرکز را متحول کرده و امکانات جدیدی را برای کاربران فراهم کند.


پروتکل استلا می‌خواهد به پایگاهی جامع برای کاربران دیفای تبدیل شود و بازدهی خدمات این حوزه را افزایش دهد. در نتیجه، کاربران می‌توانند از انواع استراتژی‌های اهرمی بدون پرداخت بهره روی زنجیره‌ی بلوکی استفاده کنند و تراکنش‌های ایمنی را داشته باشند.


استلا (Stella) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به‌سراغ آموزش نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال استلا برویم، باید ببینیم که این پروژه چگونه کار می‌کند و چه چیزی باعث اعتبار و ارز Stella می‌شود. پروتکل استلا از دو بخش اصلی تشکیل شده است:


 • Stella Strategy: این پروتکل به کاربران کمک می‌کند که از استراتژی‌های اهرمی با بهره وام صفر درصد (0%) استفاده کرده و از این طریق، سود بیشتری را از حوزه‌ی دیفای کسب کنند. در واقع، کاربران با استفاده از اهرم می‌توانند تراکنش‌هایی را با حجم بالاتر انجام دهند و نیازی به پرداخت بهره‌ی وام نداشته باشند.

 • Stella Lend: این پروتکل به کاربران اجازه می‌دهد که سرمایه‌ی خود را به استخر وام‌دهی استلا قرض دهند. این سرمایه‌ها در انواع استراتژی‌های اهرمی استفاده می‌شوند و سود حاصل از این تراکنش‌ها به وام‌دهندگان پرداخت خواهد شد.

از طرفی، استلا قابلیت همکاری بین زنجیره‌های بلوکی مختلف را فراهم می‌کند تا حوزه‌ی امور مالی غیرمتمرکز گسترش پیدا کند و کاربران دیفای به بازدهی بیشتری دسترسی داشته باشند. در نتیجه، کاربران با استفاده از زنجیره‌های اتریوم (Ethereum) و زنجیره‌ی هوشمند بایننس (BSC) می‌توانند خدمات و محصولات مختلف استلا، مانند استخر وام‌دهی، استیکینگ، استخراج نقدینگی، استراتژی‌های اهرمی و... را ادغام کنند.


بنیان‌گذاران استلا (Stella) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران استلا (Stella) چه افرادی هستند؟

اطلاع از بنیان‌گذاران این پروژه‌ی کریپتو به شما کمک می‌کند که ارزش ارز دیجیتال استلا را به‌خوبی درک کنید و درباره‌ی سرمایه گذاری روی ALPHA تصمیم درستی بگیرید. در ابتدا، استلا (Stella) با نام اولیه‌ی آلفا فایننس لب (Alpha Finance Lab) در سال 2020، توسط «تاشا پانیانرامیتی» (Tascha Punyaneramitdee) راه‌اندازی شد. خانم پانیانرامیتی مدیر سابق استراتژی در «پروتکل بند» (Protocol Band) است و سابقه‌ی مدیریت محصول «تنسنت» (Tencent) را نیز در کارنامه‌ی خود دارد.


تیم مدیریت استلا از افراد دانشمندی تشکیل شده که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:


 • نیپون پیتیماناری (Nipun Pitimanaaree)؛ مدیر ارشد تحقیقات در "OZT Robotics" که چهار بار برنده‌ی المپیاد ریاضی شده است.

 • آرین ترونگسانتیپونگ (Arin Trongsantipong)؛ مهندس نرم‌افزار در "SCBC"، "SCBC 10X" و "cleverse".

چه چیزی استلا (Stella) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی استلا (Stella) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

ویژگی‌های استلا (Stella) این پروژه‌ را از سایر رقبا متمایز می‌کنند و می‌توانند روی قیمت ALPHA تاثیر بگذارند. پروتکل استلا به کاربران اجازه می‌دهد که با استفاده از استراتژی‌های اهرمی و بدون نیاز به پرداخت بهره‌ی وام، پوزیشن‌ها و معاملات بزرگ‌تری را در حوزه‌ی دیفای ایجاد کنند. در نتیجه، بازدهی معاملات بالاتر می‌رود و کاربران می‌توانند با استفاده از اهرم‌ها، سودهای بیشتری را کسب کنند.


برای استفاده از استراتژی‌های اهرمی استلا، کاربران به پرداخت بهره نیازی ندارند؛ فقط بخشی از سود معاملات به‌عنوان کارمزد دریافت می‌شود که به وام‌دهندگان پرداخت خواهد شد. در سوی مقابل، کاربران می‌توانند دارایی‌های خود را به استخر نقدینگی استلا قرض دهند و بابت این کار پاداش بگیرند.ارز دیجیتال استلا (ALPHA) چیست؟

توکن اختصاصی پروژه‌ی استلا، ALPHA نام دارد. آلفا یک توکن مبتنی بر اتریوم (ERC-20) است و با استفاده از الگوریتم اثبات کار (PoW) امنیت تراکنش‌هایش فراهم می‌شود. توکن ALPHA در استخر نقدینگی استلا جمع‌آوری می‌شود و برای استراتژی‌های اهرمی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. 20 درصد از سود این تراکنش‌ها جمع‌آوری می‌شوند تا دوباره به استخر بازگردند و سپس به‌عنوان پاداش به وام‌دهندگان پرداخت شوند.


توکن آلفا قابلیت همکاری با قراردادهای هوشمند اتریوم را دارد. همچنین، علاوه‌بر الگوریتم اثبات کار، از روش حسابرسی نیز برای بررسی دقت عملکرد پروتکل استفاده می‌کند.


توکنومیک ارز دیجیتال استلا ALPHA

توکنومیک ارز دیجیتال استلا ALPHA

در ابتدا، 174.1 میلیون واحد از توکن ALPHA عرضه شد و تعداد توکن آلفا در عرضه‌ی نهایی 1 میلیارد واحد خواهد بود. این توکن‌ها به‌صورت زیر اختصاص داده خواهند شد:


 • 10 درصد در فروش بایننس لانچ‌پد

 • 5 درصد به بایننس لانچ‌پول

 • 13.33 درصد به فروش خصوصی

 • 20 درصد به استخر نقدینگی

 • 15 درصد به تیم مشاوران

 • 36.67 درصد به اکوسیستم

مزایا و معایب استلا (Stella) چیست؟

پروتکل استلا (Stella)، مانند همه‌ی پروژه‌های کریپتو، مزایا و معایبی دارد که اطلاع از آن‌ها، به شما کمک می‌کند که با ارزش ALPHA بیشتر آشنا شوید و در مورد خرید ارز دیجیتال آلفا تصمیم درستی بگیرید.


مزایا و معایب استلا (Stella) چیست؟

ارز دیجیتال استلا (ALPHA) را کجا ذخیره کنیم؟

برای سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال استلا، پس از خرید ALPHA به کیف پولی برای نگهداری از این ارز نیاز دارید. در انتخاب کیف پول مناسب برای استلا، باید به مواردی مانند شبکه‌ی انتقال، امنیت، کارمزدها و... توجه داشته باشید. به‌خاطر همین، در این بخش، بهترین کیف پول‌های آلفا (ALPHA) را به شما معرفی می‌کنیم:


 • Trust Wallet

 • MetaMask

 • Ledger

 • imToken

 • Torus

 • Coinbase

 • TokenPocket

 • iToken Wallet

 • کیف پول اکسبیتو

پس از خرید ارز استلا، می‌توانید ALPHA را در کیف اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو نگهداری کنید. کیف پول اکسبیتو امنیت بسیار بالایی دارد و به شما کمک می‌کند که هزینه‌ی نقل‌و‌انتقال استلا را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال استلا (ALPHA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال استلا (ALPHA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال استلا (ALPHA) در صرافی اکسبیتو بسیار آسان است و با سرعت بالایی انجام می‌شود. برای خرید ALPHA در صرافی اکسبیتو، کافی است که مراحل زیر را انجام دهید:


 1. ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری

 1. ورود به حساب کاربری و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت در اکسبیتو بسیار ساده است و با سرعت بالایی انجام می‌شود. احراز هویت اکسبیتو دو مرحله دارد. مرحله‌ی اول که تنها 1 دقیقه طول می‌کشد، به شما امکان خرید و فروش ALPHA و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. مرحله‌ی دوم نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو است؛ در ضمن، برای اطلاع از این مراحل، می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه کنید.)

 1. ارائه‌ی اطلاعات حساب یا کارت بانکی برای واریز پول (واریز پول توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)

 1. برای خرید ارز دیجیتال استلا (ALPHA) می‌توانید از بازارهای ریالی و یا تتری اکسبیتو استفاده کنید. برای خرید ریالی استلا، باید مبلغ موردنظر را به صرافی اکسبیتو واریز کنید و برای خرید تتری استلا باید مقدار تتر مدنظرتان را به کیف پول خود در اکسبیتو انتقال دهید.

 1. پس از ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال استلا، مقدار ALPHA موردنظرتان به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود.

فروش ارز دیجیتال استلا (ALPHA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال استلا (ALPHA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال استلا (ALPHA) در صرافی اکسبیتو بسیار ساده است و با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش ارز استلا، به‌راحتی می‌توانید معادل ریالی و یا تتری آن را از صرافی اکسبیتو برداشت کنید. برای فروش ALPHA در اکسبیتو، مراحل زیر را انجام دهید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در صرافی اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مراحل احراز هویت


3_ ارائه‌ی اطلاعات کارت یا حساب بانکی برای واریز پول


4_ انتقال ارز دیجیتال استلا (ALPHA) به کیف پول خود در صرافی اکسبیتو (اگر ارز استلا را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انجام این مرحله ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال استلا در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش ALPHA، معادل ریالی و یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا به‌راحتی و با سرعت زیاد می‌توانید تسویه حساب آنی را انجام دهید و وجه خود را برداشت کنید.


تسویه حساب آنی استلا (ALPHA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی ریالی پس از فروش ارز دیجیتال استلا و سایر رمز ارزها در صرافی اکسبیتو به‌صورت تسویه حساب آنی یا واریز آنی پول به حساب بانکی انجام می‌شود. پس از فروش Stella در صرافی اکسبیتو، می‌توانید به‌راحتی و با سرعت بالا، تسویه حساب آنی را انجام دهید. تسویه حساب آنی پس از فروش استلا و سایر ارزهای دیجیتال، در صرافی اکسبیتو، توسط 14 بانک معتبر کشور و تا سقف 50 میلیون تومان انجام می‌شود. تسویه حساب آنی اکسبیتو تنها 3 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد و به‌صورت 24 ساعته انجام می‌شود.


در صورتی که در مراحل خرید و فروش استلا (ALPHA) و سایر رمز ارزها با مشکلی مواجه شدید و یا اینکه هرگونه سوالی داشتید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه کنید. همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام ایام هفته پاسخ‌گوی سوالات شما هستند.