خرید ارز دیجیتال بند پروتکل | فروش Band Protocol | قیمت BAND

بند پروتکل (Band Protocol) یک اوراکل داده غیرمتمرکز است که داده‌های مورد نیاز اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را فراهم می‌کند. اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز با کمک قراردادهای هوشمند کار کرده و برای ادامه فعالیت خود به داده‌های دنیای واقعی نیاز دارند؛ داده‌هایی مانند قیمت دارایی‌های مختلف، داده‌های اقتصادی، آمار و اخبار مختلف. این داده‌ها به‌راحتی توسط قراردادهای هوشمند قابل استفاده نیستند و باید ابتدا روی بلاک چین ثبت شوند. اوراکل‌ها به‌عنوان یک واسطه این وظیفه را انجام داده و پلی میان دنیای واقعی و اکوسیستم بلاک چین هستند.


در این مقاله شما را با بند پروتکل (BAND) به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اوراکل‌های بازار ارزهای دیجیتال آشنا می‌کنیم و در مورد نقش پررنگ آن در دنیای بلاک چین حرف می‌زنیم. همچنین توکن بومی این پلتفرم را خواهیم شناخت و نحوه خرید و فروش و عوامل موثر بر قیمت آن را با دقت بررسی می‌کنیم.


قیمت ارز دیجیتال بند پروتکل BAND

قیمت ارز دیجیتال بند پروتکل BAND

توکن بومی بند پروتکل با نماد BAND معامله می‌شود. این توکن در پایان سال ۲۰۱۹ با قیمت ۰.۶۴ دلار وارد بازار شد و با یک رشد کم‌رمق توانست تا ۰.۸ دلار بالا برود، اما خیلی زود ریزش کرد و در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ به کف قیمتی خود رسید. کف قیمتی که ارز دیجیتال بند پروتکل (BAND) تجربه کرد در محدود ۰.۲ دلار بود.


بند پروتکل با ریزش خود نیروی دوباره‌ای گرفت و طولانی‌ترین روند صعودی خود را آغاز کرد. این روند صعودی یک سال و نیم طول کشید و توانست در ماه آوریل سال ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود برسد. بند پروتکل(BAND) در این روند صعودی بیش از ۱۱ هزار درصد رشد کرد و تا قله قیمتی خود در محدوده ۲۱ دلار بالا رفت. بند پروتکل توانسته همیشه خود را بالاتر از قیمت عرضه خود نگه دارد و در روندی نوسانی به سر می‌برد. درحال‌حاضر در ماه فوریه سال ۲۰۲۴، قیمت ارز دیجیتال BAND در محدوده ۲ دلار است.


خرید و فروش ارز دیجیتال بند پروتکل (BAND) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال بند پروتکل (BAND) در ایران

توکن BAND از طریق عرضه اولیه کوین (IEO) از طریق صرافی بزرگ بایننس به کاربران ارائه شد. بند پروتکل ارز دیجیتال آینده‌دار و با پشتوانه تکنولوژی قوی است، به همین دلیل صرافی‌های زیادی در سراسر دنیا آن را لیست کرده‌اند. علاوه‌بر صرافی بایننس که این توکن را به بازار معرفی کرد، صرافی‌های مهم دیگری مانند کوین بیس(CoinBase Exchange)، اوکی ایکس (OKX)، اچ تی ایکس (HTX)، کوکوین (KuCoin) و کراکن (Kraken) معاملات آن را در برای جفت‌ارزهایی مانند تتر و بیت کوین ارائه می‌دهند. با این وجود دسترسی به صرافی‌های بین‌المللی برای کاربران ایرانی محدود و تقریبا ناممکن است. به همین دلیل بهترین انتخاب صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی به شمار می‌آیند.


صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، خرید و فروش ارز دیجیتال بند پروتکل(BAND) را با بهترین قیمت و در سریع‌ترین زمان به کاربران ایرانی ارائه می‌دهد. از مزایای صرافی اکسبیتو امکان خرید بند پروتکل در بازارهای تتری و ریالی و داشتن کیف پول داخلی برای کاهش کارمزدهای انتقال ارز است. خرید ارز دیجیتال بند پروتکل در صرافی اکسبیتو به سه روش انجام می‌شود:


1- خرید و فروش فوری ارز دیجیتال بند پروتکل (Band Protocol)


2- خرید و فروش محدود ارز دیجیتال بند پروتکل (Band Protocol)


3- سواپ یا مبادله ارز دیجیتال BAND با دیگر ارزهای دیجیتال


بند پروتکل (BAND) چیست؟

بند پروتکل (BAND) چیست؟

بند پروتکل یک اوراکل غیرمتمرکز و چندزنجیره‌ای (cross-chain) است که به‌عنوان پلی میان قراردادهای هوشمند و دنیای واقعی عمل می‌کند. این اوراکل داده‌های دنیای بیرون را به‌صورتی دقیق، قابل اعتماد و با مقیاس بزرگ به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند ارائه می‌دهد.


شاید تعریف بالا از پلتفرم بند پروتکل (Band Protocol) تعریفی سخت و پیچیده به نظر برسد و مفاهیمی مانند اوراکل و پلتفرم کراس چین یا چندزنجیره‌ای، تا به حال به گوشتان نخورده باشد. نگران نباشید، اینجا تک‌تک این مفاهیم و تکنولوژی‌های تازه را برای شما توضیح می‌دهیم تا با این پروژه کاربردی و آینده‌دار به‌خوبی آشنا شوید.


ویژگی‌های بند پروتکل (Band Protocol)

ویژگی‌های بند پروتکل (Band Protocol)

سرویس‌هایی که داده‌ها را در اختیار اپلیکیشن‌ها می‌گذارند، معمولاً متمرکز هستند و ساختاری سنتی دارند. در نتیجه با ذات فضای غیرمتمرکز در تضادند و محدودیت‌ها و هزینه زیادی را برای دیفای و محصولات آن به وجود می‌آورند. به همین دلیل اوراکل‌ها به وجود آمدند تا این محدودیت را از بین ببرند و غیرمتمرکز بودن بلاک چین را حفظ کنند.


به همین منظور، بند پروتکل داده‌ها را از اکوسیستم‌های بلاک چینی مختلف جمع‌آوری کرده، درستی آن‌ها را تایید می‌کند و به‌صورت قابل استفاده در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. ویژگی‌های بند پروتکل(BAND) عبارت‌اند از:


1- امکان کسب درآمد از داده‌ها


2- مکانیزم تایید داده‌ها به‌شکل تصادفی


3- ارائه اطلاعات به‌صورت لحظه‌ای و با دقت بالا


4- کارمزد و هزینه پایین تراکنش‌ها با استقرار بر بستر بلاک چین کازماس (Cosmos)


(بند پروتکل ابتدا در شبکه اتریوم شروع به کار کرد، اما در سال ۲۰۲۰ به شبکه کازماس انتقال یافت. بلاک چین کازماس نسبت به اتریوم هم سرعت بالاتری دارد و هم هزینه‌های کمتری را برای انجام تراکنش‌ها از کاربران دریافت می‌کند. همچنین تعامل‌پذیری این بلاک چین با اکوسیستم‌هایدیگر بیشتر است.)


5- استفاده از توکن بومی BAND برای ایجاد مشوق در کاربران و حفظ امنیت شبکه


بند چین (BandChain)

بند چین (BandChain)

بندچین بلاک چین پلتفرم بند پروتکل است. این بلاک چین بر بستر شبکه کازماس ایجاد شده و پلی میان منابع داده بیرونی و قراردادهای هوشمند محسوب می‌شود. بندچین یک وظیفه مهم دارد؛ قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز به بندچین درخواستِ داده می‌دهند. بندچین این درخواست را به پایگاه‌های داده منتقل کرده و داده‌های مورد نیاز را پس از تایید، به قراردادهای هوشمند می‌فرستد.


بلاک چین بندچین ویژگی‌های مهمی دارد که آن را از دیگر شبکه متمایزمی‌سازند، بیایید با هم نگاهی به این ویژگی‌ها بیاندازیم:


غیرمتمرکز بودن

بندچین از دو لایه برای غیرمتمرکز کردن شبکه خود استفاده می‌کند. در لایه اول داده‌های ورودی توسط ولیدیتورها یا اعتباردهندگان در سراسر دنیا تایید می‌شوند. در لایه دوم رفتار ولیدیتور‌ها مورد نظارت و بررسی قرار می‌گیرد.


مکانیزم اجماع مورد استفاده در شبکه بندچین، مکانیزم اثبات سهام نمایندگی‌شده (DPos) است. این مکانیزم اجماع ولیدیتورها را تشویق می‌کند تا داده‌های دقیق و درست را تایید کنند. از طرفی تمام فرایندی که برای فراهم کردن داده‌ها انجام می‌شود، توسط همه کاربران قابل مشاهده است و همه می‌توانند بر آن نظارت داشته باشند.


مقیاس‌پذیری

مقیاس‌پذیری

سرعت بالا عاملی مهم در موفقیت‌ اوراکل‌های بلاک چینی است. چون در هر لحظه باید پاسخگوی تعداد درخواست‌های بالایی باشند و سرعت پایین در کارکرد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز اخلال ایجاد می‌کند.


بند چین (Bandcahin) برخلاف بلاک چین‌های معروفی مانند بیت کوینو اتریوم مقیاس‌پذیری بالایی دارد. متوسط زمان تایید بلاک در این بلاک چین ۳ ثانیه محاسبه می‌شود. دلیل اصلی انتقال بند پروتکل (BAND) از شبکه اتریوم به شبکه کازماس نیز همین افزایش کارایی و سرعت بوده‌است.


انعطاف‌پذیری داده‌ها در زبان‌های برنامه‌نویسی

پروژه‌های بلاک‌ چینی ممکن است با زبان‌های مختلف نوشته شده‌ باشند. داده‌هایی که توسط اوراکل بند چین فراهم می‌شوند، قابل استفاده در زبان‌های برنامه‌نویسی زیادی هستند و کار توسعه‌دهندگان را خیلی راحت می‌کنند.


مدل پرداختی بر اساس درخواست داده

در شبکه بند چین، کاربران فقط برای هر درخواست خود کارمزد می‌پردازند. این مدل پرداختی برای کاربران مقرون‌به‌صرفه‌تر است.


بند پروتکل (Band Protocol) چگونه کار می‌کند؟

بند پروتکل (Band Protocol) چگونه کار می‌کند؟

بند پروتکل به‌گونه‌ای طراحی شده که برای استفاده اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز کاملا مناسب است. این اوراکل از ۴ بخش اصلی در پردازش داده‌ها کمک می‌گیرد که یک اکوسیستم مقیاس‌پذیر و بهینه را تشکیل داده‌اند. در این بخش اجزای اوراکل بند پروتکل را با هم بررسی می‌کنیم و به نقش هرکدام از آن‌ها در کارکرد شبکه پی می‌بریم.


بلاک چین بندچین (BandChain)

بلاک چین بندچین (BandChain)

بند چین هسته اصلی پلتفرم بند پروتکل است. این بلاک چین سرعت بالایی در پردازش تراکنش‌ها دارد و مقیاس‌پذیر و کراس چین است. کراس چین یا بین زنجیره‌ای بودن باعث می‌شود که بتواند با زنجیره‌های دیگرتعامل و ارتباط داشته باشد. بندچین از مکانیزم اجماع اثبات سهام نمایندگی شده (DPos) استفاده می‌کند.


اجزای شبکه بندچین عبارت‌اند از:


 • ولیدیتورها یا اعتباردهندگان (Validators): ولیدیتورها در ساخت بلاک‌های جدید مشارکت می‌کنند. آن‌ها نقش مهمی در مکانیزم اجماع بند چین دارند و با استیک کردن توکن BAND، نودها را مدیریت کرده و شبکه را امن نگه می‌دارند. ولیدیتورها از میان هولدرهای توکنBAND انتخاب می‌شوند که بیشترین میزان توکن را هولد می‌کنند.

 • نماینده‌ها (Delegators): نماینده‌ها کار ساده‌تری دارند، آن‌ها توکن‌های خود را به ولیدیتورها می‌سپارند و تنها از پاداش استیک توکن خود بهره‌مند می‌شوند. آن‌ها به‌دلیل تعداد توکن‌های خود نمی‌توانند به‌عنوان یک ولیدیتور در شبکه فعالیت نمایند. در نتیجه دارایی خود را به ولیدیتورها می‌سپارند.

 • ارائه کنندگان داده (Data Providers): پایگاه‌های داده‌ برای ارائه خدمات و داده‌های خود در بند پروتکل درآمد کسب می‌کنند. این درآمد یک مشوق برای آن‌ها به شمار می‌آید و در نتیجه منجر به افزایش تعداد ارائه‌کنندگان داده به بند پروتکل (Band Protocol) خواهد شد.

درخواست داده‌ها در اوراکل

درخواست داده‌ها در اوراکل

درخواست داده‌ها در اوراکل، بخش مهمی از آن به شمار می‌آیند. در این بخش پروتکل‌های دیفای داده‌های مورد نیاز خود را از اوراکل بند پروتکل (Band Protocol) درخواست کرده و پس از طی مراحل زیر دریافت می‌کنند:


 • انتشار منابع داده و اسکریپت‌های اوراکل: در مرحله اول باید منابع داده (مانند وب‌سایت‌ها، APIها یا پایگاه‌های داده) و اسکریپت‌های اوراکل مرتبط منتشر شوند. این اسکریپت‌ها حاوی دستورالعمل‌هایی هستند که به اوراکل نحوه بازیابی و پردازش داده‌ها را دیکته می‌کنند. انتشار منابع داده و اسکریپت‌ها باعث شفافیت و اعتمادسازی می‌شود،زیرا هر کسی می‌تواند نحوه عملکرد اوراکل را بررسی کند.

 • درخواست داده توسط کاربر: هنگامی که منابع داده و اسکریپت‌های اوراکل در دسترس هستند، کاربران می‌توانند درخواست خود را برای داده‌ها ارسال کنند. این درخواست شامل اطلاعاتی مانند شناسه اوراکل، اسکریپت مورد نظر و هر پارامتر اضافی مورد نیاز است. با پخش درخواست، فرایند اجرای اسکریپت اوراکل آغاز می‌شود.

 • دریافت و تأیید داده‌های خام: در این مرحله، اسکریپت اوراکل داده‌های خام را از منابع داده تعیین‌شده بازیابی می‌کند. این داده‌ها بدون پردازش و به‌صورت اولیه باقی می‌مانند. سپس اوراکل به‌طور تصادفی گروهی از اعتبارسنج‌ها را انتخاب می‌کند. هر اعتبارسنج به‌طورمستقل داده‌های خام را دریافت کرده و مورد بررسی قرار می‌دهد تا از صحت و درستی آن اطمینان حاصل کند.

 • جمع آوری و ذخیره‌سازی نتیجه نهایی: پس از دریافت گزارش از همه اعتبارسنج‌ها، اسکریپت اوراکل آنها را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می‌کند. اگر اکثریت قریب به اتفاق اعتبارسنج‌ها داده‌های خام را معتبر تشخیص دهند، نتیجه نهایی محاسبه می‌شود. در نهایت، نتیجه نهایی در شبکه اوراکل ذخیره خواهد شد تا برای قراردادهای هوشمند یا سایر کاربران قابل دسترسی باشد.

مجموعه داده‌ استاندارد بند پروتکل

مجموعه داده‌ استاندارد بند پروتکل

این بخش، مجموعه‌ای از داده‌های قیمتی استاندارد و به‌روز را در بر می‌گیرد که می‌توان آن‌ها را شخصی‌سازی کرد. کاربران و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز امکان دارند تا به‌راحتی این داده‌ها را در اکوسیستم خود به کار ببرند. قیمت بیش از ۹۰ ارز دیجیتال و شاخص‌های بازار بورس و فارکس در این مجموعه وجود دارد.


تابع تصادفی و قابل تایید بند پروتکل

این تابع که Band VRF نامیده می‌شود، یک ابزار رمزنگاری است که به برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) امکان دسترسی به تصادفی بودن قابل تأیید و دستکاری‌ناپذیر را می‌دهد. این قابلیت جدید بند پروتکل (Band Protocol) مجموعه‌ای از ویژگی‌های امنیتی مانند غیرقابل پیش‌بینی بودن، منحصربه‌فرد بودن و مقاومت در برابر حملات را تضمین می‌کند تا خروجی‌های تصادفی معتبر تولید کند.


این محصول به‌طور خاص برای برنامه‌های غیرمتمرکز سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) مناسب است که به مقادیر شبه‌تصادفی مانند قرعه‌کشی‌ها و ضرب توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) متکی هستند.


بنیان‌گذاران بند پروتکل (BAND) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران بند پروتکل (BAND) چه افرادی هستند؟

بند پروتکل (Band Protocol) در سال ۲۰۱۷ توسط فارغ‌التحصیلانموسسه MIT، به نام‌های سوراویس سریناواکون (SovarisSrinawakoon)، پاول ناتاپیراتسیری (Paul Nattapatsiri) و سوراویتسوریاکارن (Sorawit Suriyakarn) تأسیس شد.


سریناواکون و دوستانش در ابتدا یک وب‌سایت لاتاری و شرط‌بندی ارز دیجیتال توسعه دادند. این وب‌سایت به کاربرانی که در بازی‌ها برنده می‌شدند، بیت‌ کوین پاداش می‌داد. آن‌ها کمی بعد این وب‌سایت را فروختند و از عواید آن برای توسعه پروتکل بند استفاده کردند.


سریناواکون متوجه شد که به‌دلیل عدم پاسخگویی و اطلاعات نادرست، جوامع بزرگ تمایل زیادی به تعاملات با پلتفرم‌های دیفای ندارند. این امر به ایجاد بند پروتکل (Band Protocol) منجر شد که در ابتدا برای ارائه اطلاعات دقیق و قابل اعتماد به جوامع آنلاین بلاک‌ چین طراحی شده بود. با گذشت زمان، تمرکز این پروتکل تغییر کرد؛ زیرا تیم متوجه شد که تمام این فناوری‌های نوظهور بدون داده‌های دنیای واقعی نمی‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند. بسیاری از پروتکل‌های بلاک چینی اگر فقط در اکوسیستم و با اجزای خود تعامل داشته باشند، کاربرد خود را محدود خواهند کرد.


بند پروتکل ابتدا در سال ۲۰۱۷ بر روی بلاک‌ چین اتریوم منتشر شد. شبکه اصلی در ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۹ آغاز به کار کرد. بااین‌حال، در سال ۲۰۲۰، نسخه دوم بند پروتکل بر روی بلاک‌ چین اختصاصی خود، بند چین (BandChain) و با استفاده از ابزارهای توسعه بلاک چین کازماس (Cosmos SDK) ساخته شد.


هدف پروتکل بند این بوده که به یک اوراکل غیرمتمرکز برای تمام برنامه‌های کاربردی بلاک‌ چین تبدیل شود و برای ارائه سرعت تراکنش بالا، مقیاس‌پذیری، سازگاری بین زنجیره‌ای و انعطاف‌پذیری داده طراحی شده است. تمرکز این پروتکل تبدیل شدن به یک ارائه‌دهنده داده سازمانی و ادغام‌کننده اوراکل است. پروتکل بند پس از انتقال به نسخه دوم خود در سال ۲۰۲۰ رشد سریعی را تجربه کرد.


چه چیزی بند پروتکل (Band Protocol) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی بند پروتکل (Band Protocol) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

اوراکل بند پروتکل برای افزایش سرعت و کاهش هزینه‌ها، شبکه خود را به اکوسیستم کازماس (Cosmos) انتقال داده‌ است. این انتقال منجر به بهبود عملکرد بند پروتکل می‌شود. علاوه‌بر این، نکات دیگری این پروتکل را از سایر پروتکل‌های غیرمتمرکز متمایز می‌کنند که عبارت‌اند از:


 • سرعت و کارایی: بند پروتکل (Band Protocol) به‌گونه‌ای طراحی شده که از راه‌حل‌های اوراکل رقیب سریع‌تر و کارآمدتر باشد. این امر به‌لطف معماری منحصربه‌فرد و استفاده از بلاک‌ چین اختصاصی آن یعنی بند چین (BandChain) حاصل می‌شود.

 • سازگاری گسترده: Band Protocol با اکثر بلاک چین‌ها و چارچوب‌های توسعه قراردادهای هوشمند سازگار است؛ یعنی اینکه می‌تواند داده‌های قابل اعتمادی را به چندین بلاک چین مختلف منتقل کند و گزینه‌ای انعطاف‌پذیر برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز ارائه دهد.

 • انتقال داده‌های بین زنجیره‌ای: بند پروتکل با استفاده از امکانات بین زنجیره‌ای بلاک چین کازماس قصد دارد انتقال داده‌ها بین زنجیره‌های مختلف را تسهیل کند. این امر به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز اجازه می‌دهد تا از داده‌های خارج از بلاک چین خود استفاده کنند و محدودیتی نداشته باشند.

 • ایجاد اوراکل بدون مجوز: هر کسی می‌تواند داده‌های مورد نیازبند پروتکل را فراهم کرده و به درخواست‌های داده در این پلتفرم پاسخ دهد. این امر به غیرمتمرکز کردن شبکه و افزایش اعتماد به داده‌های فراهم‌شده کمک می‌کند.

 • یکپارچه‌سازی آسان با قراردادهای هوشمند: توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از یک رابط از پیش تعریف‌شده، از داده‌های اوراکل بند پروتکل در قراردادهای هوشمند خود استفاده کنند. این امر توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر داده را بسیار ساده خواهد کرد.

ارز دیجیتال بند پروتکل (BAND) چیست؟

ارز دیجیتال بند پروتکل (BAND) چیست؟

توکن بومی اوراکل بند پروتکل با نماد BAND معامله می‌شود. این توکن تنها یک ارز دیجیتال نیست بلکه وظایف مهمی را در پلتفرم بند پروتکل بر عهده دارد. برای داشتن دیدی بهتر نسبت به توکن BAND می‌توانیم وظایف آن را به عناوین زیر تقسیم کنیم:


1- استیکینگ و کسب پاداش

کارایی BAND در زمینه استیکینگ شامل موارد زیر است:


 • تبدیل شدن به یک اعتبارسنج (Validator) برای کاربران باتجربه و با موجودی بالا (100 کیف پول برتر BAND)، فرصتی پرسود ارائه می‌دهد. این کاربران می‌توانند با استیک توکن‌های خود، شبکه را امن کرده و بلاک‌های جدید اضافه کنند. بند پروتکل به صورت سالانه به آن‌ها سود پرداخت می‌کند.

 • کاربرانی که جزء ۱۰۰ کیف پول برتر بند پروتکل نیستند هم می‌توانند در استیکینگ شرکت کرده و سود کنند. برای این کار باید توکن‌های BAND خود را به یک اعتبارسنج بدهند و از سود سالانه بهره ببرند.

تاثیرگذاری در آینده بند پروتکل

2- تاثیرگذاری در آینده بند پروتکل

توکن BAND به دارندگان خود حق رای می‌دهد تا در رشد اکوسیستم بند پروتکل به‌صورت مستقیم نقش داشته باشند. این فرصت به‌دلیل غیرمتمرکز بودن اوراکل بند پروتکل به کاربران آن داده شده‌ است و آینده آن را در دستان هولدرهای این توکن قرار می‌دهد.


3- سوخت‌رسانی به بند پروتکل

توکن BAND به‌عنوان راهکار پرداختی برای درخواست‌های داده و خدمات اوراکل در اکوسیستم پروتکل بند عمل می‌کند. یعنی کاربران و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکزی که می‌خواهند از خدمات بند پروتکل استفاده کنند، باید با توکن BAND کارمزد خدمات را بپردازند که منجر به افزایش ارزش همیشگی آن می‌شود.


توکنومیک ارز دیجیتال بند پروتکل BAND

توکنومیک ارز دیجیتال بند پروتکل BAND

ارز دیجیتال بند پروتکل در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ وارد بازار شد. لانچ پد صرافی بایننس، توکن BAND را از طریق عرضه اولیه کوین (IEO) به بازار عرضه کرد. این ارز دیجیتال از یک مدل تورمی در توزیع توکن‌های خود استفاده می‌کند و سالانه بین ۷ تا ۲۰ درصد تورم دارد. بااین‌حال توکنومیک آن به‌گونه‌ای تنظیم شده‌است که همیشه ۶۶ درصد از کل توکن‌ها استیک شوند و ارزش BAND پایین نیاید.


توزیع توکن‌های ‌‌BAND به‌شکل زیر است:


 • 12.4 درصد فروش به‌صورت عمومی

 • 5 درصد عرضه در حراج خصوصی

 • 10 درصد اختصاص به سرمایه‌گذاران اولیه

 • 25.6 درصد اکوسیستم بند پروتکل

 • 22 درصد بنیاد بند پروتکل

 • 20 درصد تیم پروژه

 • 5 درصد مشاوران

مزایا و معایب بند پروتکل (BAND) کدامند؟

اوراکل بند پروتکل امکانات زیادی را برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز فراهم کرده است و مزایای زیادی دارد. این اوراکل از سرعت بالا و هزینه کم تراکنش‌ها بهره می‌برد و داده‌هایی قابل اعتماد را برای استفاده در اکوسیستم بلاک چینی فراهم می‌کند. در جدول زیر علاوه‌بر مزایای بند پروتکل، معایب این اوراکل را نیز برای شما آورده‌ایم:


مزایا و معایب بند پروتکل (BAND) کدامند؟

ارز دیجیتال بند پروتکل (BAND) را کجا ذخیره کنیم؟

کیف پول‌های زیادی برای ذخیره توکن BAND وجود دارند؛ اما باید به نکاتی مانند امنیت کیف پول و هزینه‌ کارمزد آن توجه کرد. هولدرهای این توکن می‌توانند از کیف پول‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و آنلاین برای ذخیره و انتقال توکن BAND خود استفاده کنند. کیف پو‌ل‌های مهم و معروف ارز دیجیتال بند پروتکل عبارت‌اند از:


1- متامسک (MetaMask)


2- تراست ولت (Trust Wallet)


3- لجر (Ledger)


4- ترزور (Trezor)


5- کیف پول اختصاصی اکسبیتو


کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو انتخابی مناسب برای کاربران ایرانی است، چون هم امکانات کیف پول‌های بین‌المللی را در اختیارکاربران قرار می‌دهد و هم کارمزد انتقال ارز BAND با استفاده از آن کاهش پیدا می‌کند.


خرید ارز دیجیتال بند پروتکل (BAND) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال بند پروتکل (BAND) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال بند پروتکل در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت و در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. همچنین اگر از کیف پول صرافی اکسبیتو استفاده کنید، از تخفیف بیشتری در کارمزد خرید خود بهره‌مند می‌شوید. مراحل خرید ‌ BAND عبارت‌اند از:


1- ثبت نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری


2- ورود به حساب کاربری و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت در صرافی اکسبیتو دو مرحله دارد. در مرحله اول که بسیار سریع و کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود، می‌توانید خرید و فروش خود را شروع کنید. با تکمیل مرحله دوم به امکانات بیشتری دسترسی خواهید داشت. برای اطلاع بیشتر از فرایند احراز هویت به بخش مربوطه و سوالات متداول مراجعه کنید.)


3- ثبت اطلاعات حساب بانکی برای واریز وجه (واریز وجه توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4- برای خرید ارز دیجیتال BAND در بازار ریالی باید وجه مورد نیاز را به حساب خود در صرافی اکسبیتو واریز کنید. اگر می‌خواهد BAND را در بازار تتری خریداری فرمایید، باید معادل تتری آن را به کیف پول خود در صرافی اکسبیتو انتقال دهید.


5- پس از ثبت سفارش خرید، ارز دیجیتال بند پروتکل (BAND) خریداری‌شده به کیف پول شما انتقال یافته و می‌توانید در حساب کاربری خود آن را مشاهده کنید.


فروش ارز دیجیتال بند پروتکل (BAND) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال بند پروتکل (BAND) در صرافی ارز دیجیتالاکسبیتو

فروش ارز دیجیتال بند پروتکل در صرافی اکسبیتو به‌راحتی انجام شده و وجه حاصل از آن به‌صورت آنی به حساب شما واریز می‌شود. مراحل فروش بند پروتکل در صرافی اکسبیتو به‌شکل زیر است:


1- ثبت نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری


2- ورود به حساب کاربری و تکمیل مراحل احراز هویت


3- ثبت اطلاعات حساب و کارت بانکی


4- انتقال ارز دیجیتال بند پروتکل به کیف پول صرافی اکسبیتو برای فروش در صورتی که ارز شما در کیف پول صرافی نگهداری نمی‌شود.


5- ثبت سفارش فروش بند پروتکل به صورت ریال یا تتر


6- پس از تکمیل سفارش فروش، معادل ریالی یا تتری آن (به انتخاب شما) به کیف پول اختصاصی‌تان در صرافی اکسبیتو منتقل خواهد شد.


تسویه حساب آنی بند پروتکل (BAND) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی بند پروتکل (BAND) در صرافی ارز دیجیتالاکسبیتو

تسویه حساب ریالی ارز دیجیتال بند پروتکل در صرافی اکسبیتوبه‌صورت آنی انجام می‌شود. شما می‌توانید وجه خود را از طریق ۱۴ بانک معتبر کشور و با سقف ۵۰ میلیون تومان در روز به‌صورت آنی دریافت کنید. فرایند تسویه حساب آنی اکسبیتو تنها بین ۳ ثانیه تا یک دقیقه طول می‌کشد و شما می‌توانید درخواست تسویه حساب را در تمام ساعات شبانه‌روز و حتی ایام تعطیل در اکسبیتو ثبت نمایید.


درصورتی‌که در فرایند خرید و فروش ارز دیجیتال BAND یا تسویه حساب آنی خود در صرافی اکسبیتو سوال یا مشکلی داشتید، به بخش سوالات متداول مراجعه کنید. همچنین همکاران ما در بخش پشتیبانی به‌صورت ۲۴ ساعته و در تمام روزهای هفته پاسخگوی سوالات شما هستند.