سوالات متداول

احراز هویت

سطوح کاربری و کارمزدها

خریدوفروش و انتقال رمزارز

واریز و برداشت ریال

انتقال ارز دیجیتال

کیف پول ریال و رمزارز

دعوت از دوستان

واریز ریالی با شناسه واریز

کریپتوکارت

مدارک مورد نیاز برای انجام احراز هویت در اکسبیتو چیست؟

برای تکمیل فرایند احراز هویت سریع، به شماره کارت ملی، کارت بانکی به نام خود شما و شماره موبایل ثبت شده به نام شما نیاز دارید. برای تکمیل احراز هویت کامل وجود عکس شناسنامه، عکس کارت ملی هوشمند و تکمیل فرم تعهدنامه ضروری است. ضمنا امکان انجام احراز هویت با کارت ملی قدیمی به همراه رسید ثبت و احوال در جهت تغییر امکان پذیر است. کاربر به عنوان مدرک دوم می‌تواند از مدرک شناسایی گذرنامه، یا گواهینامه نیز استفاده کند به شرطی که تاریخ انقضای آن نگذشته باشد.

حداقل و حداکثر سن برای ایجاد اکانت در اکسبیتو چند سال است؟

افرادی که حداقل سن آنها ۱۸ سال است، می‌توانند به تنهایی در اکسبیتو ثبت‌نام و احراز هویت انجام دهند؛ و برای حداکثر سن محدودیتی وجود ندارد. در صورتی که کاربران سن کمتر از 18 سال دارند، برای کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر می‌توانند با پشتیبانی تماس بگیرند.

دلایل انجام احراز هویت و مدت زمان فرآیند بررسی چه میزان است؟

با توجه به اینکه طبق قوانین کشور برای انجام مبادلات مالی، انجام احراز هویت کاربران در پلتفرم‌های ارائه خدمات مالی الزامی است، برای انجام واریز و خرید و فروش رمزارز و برداشت محدود رمزارز حداقل به احراز هویت سریع نیاز دارید. این مرحله از احراز هویت در کمتر از یک دقیقه با بررسی اطلاعات ثبت‌احوال و مطابقت آنلاین آن بررسی می‌شود. در صورتیکه کاربران برای برداشت رمزارزی نسبت به احراز هویت تکمیلی درخواست خود را ثبت کنند، ظرف ۲۴ ساعت کاری احراز هویت آنان بررسی و تایید می‌شود. در صورت رد شدن درخواست نیز از طریق ایمیل، پیامک و مرکز پیام به کاربر اطلاع داده خواهد شد.

در صورت عدم تایید مدارک دلیل رد آن و امکان ارسال مجدد مدارک به چه صورتی است؟

در صورت عدم تایید هریک از مدارک ارسالی نتیجه و علت رد آن در حساب کاربری، ارسال ایمیل و نوتیفیکیشن به اطلاع کاربر خواهد رسید. لازم به ذکر است که کاربر می‌تواند نسبت به ارسال مجدد مدارک پس از رفع نواقص اقدام کند.

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت امکان احراز هویت وجود دارد؟

وارد کردن تلفن ثابت به صورت اختیاری است و می‌توانید از شماره تلفن همراه به جای آن استفاده کنید. اما توصیه می‌شود به منظور ارائه خدمات کامل‌تر و پیشگیری و رفع مشکلات احتمالی تلفن ثابت خود را وارد کنید. در صورتی که تلفن ثابت ندارید، می‌توانید از تلفن ثابت محل کار، اقوام و آشنایان خود کمک بگیرید.

آیا امکان دست نویس کردن متن تعهدنامه و گرفتن عکس با کارت ملی قدیمی وجود دارد؟

بله. شما می‌توانید متن تعهدنامه را به صورت دست‌نویس خوانا و واضح ارسال برای اکسبیتو ارسال کنید. دقت کنید که متن تعهدنامه می‌بایست دقیقا مطابق متن درخواستی در اکسبیتو باشد. در صورتیکه امکان پرینت آن فراهم است توصیه می‌شود از متن پرینت شده استفاده کرده و آن را امضا کنید. همچنین به منظور ارسال عکس از دوربین با کیفیت به منظور تهیه عکس چهره به همراه کارت ملی و متن تعهدنامه امضا شده استفاده کنید. در صورتیکه دوربین با کیفیت در دسترس ندارید خواهشمندیم از شخصی دیگری که می‌تواند از شما عکاسی کند کمک بگیرید تا مدارک شما به سرعت تایید شود و نیاز به ارسال مجدد عکس پیدا نکنید. برای ارسال عکس کارت ملی قدیمی، شما نیاز به رسید درخواست کارت ملی هوشمند نیز دارید و باید در کنار مدارک خود، این مورد را نیز ارسال کنید.

چرا هنگام احراز هویت خطای «شماره همراه یا کد ملی شما تکراری است» نمایش داده می‌شود؟

شما یک بار نسبت به احراز هویت سریع اقدام کرده‌اید به همین دلیل باید از قسمت ورود با همان اکانت قبلی وارد شده و مراحل احراز هویت خود را انجام دهید. در صورتیکه در مراحل احراز هویت با مشکل روبرو شدید، با واحد پشتیبانی در تماس باشید.

چرا کد تایید SMS نمی‌شود؟ چرا تلفن ثابت/همراه زنگ نمی‌خورد تا کد تایید را دریافت کنم؟ چرا کد تایید احراز هویت ایمیل نمی‌شود؟

در صورتی که در هر یک از مراحل احراز هویت کد تایید را دریافت نمی‌کنید چند ساعت بعد تلاش کنید یا با پشتیبانی اکسبیتو تماس بگیرید.

اگر کارت ملی جدید نداشته باشم، می‌توانم مدارک دیگری ارسال کنم؟

اگر برای دریافت کارت ملی جدید اقدام کرده‌اید رسید ثبت احوال و شناسنامه جدید را بارگذاری کنید. در غیر این صورت اگر شناسنامه شما هم قدیمی است یک مدرک شناسایی دیگر که دارای عکس جدید است را بارگذاری کنید.

خطای اشتباه بودن عکس سلفی دریافت کرده‌ام. عکس باید چگونه باشد؟

لطفا عکس سلفی (از روبرو) خود را مطابق با آموزش مقاله آموزش قدم به قدم ثبت نام واحراز هویت در اکسبیتو ارسال کنید. سایر مدارک شما به درستی آپلود شده و تنها باید همین مدرک را دوباره ارسال کنید.

برای برداشت ارز نیاز به تکمیل احراز هویت دارم؟ با احراز هویت سریع از کدام خدمات اکسبیتو می‌توانم استفاده کنم؟

با انجام احراز هویت سریع امکان خرید و فروش کلیه دارایی‌ها و واریز و برداشت ریال و برداشت محدود رمزارز وجود دارد. در صورتی که بخواهید بیش از 10 تتر کریپتوکارنسی برداشت کنید و به ولت دیگری واریز کنید، باید احراز هویت تکمیلی را نیز انجام دهید.

برای تغییر اطلاعات حساب کاربری (ایمیل و شماره همراه) باید چه کاری انجام دهم؟

در حال حاضر امکان تغییر اطلاعات کاربری وجود ندارد. در صورتی که شماره تلفن همراه خود را تغییر داده‌اید یا ایمیل شما هک شده است، درخواست ریست کردن حساب کاربری خود را از طریق ایمیل info@exbito.com به صورت مکتوب ارسال کنید. دقت کنید پیش از ارسال درخواست از صفر بودن موجودی (خالی بودن حساب) مطمئن شوید. ایمیل ارسالی باید با ایمیل ثبت‌نام شده در اکسبیتو باشد.

جوابی برای سوال‌تان پیدا نکردید؟

اگر جواب سوال‌تان را در قسمت سوالات متداول پیدا نکردید، می‌توانید به راحتی با ما در ارتباط باشید. در اسرع وقت به سوال شما جواب می‌دهیم

پست الکترونیکی شما نمایش داده نخواهد شد