احراز هویت در اکسبیتو کاری ساده است و تنها در چند دقیقه انجام می‌شود. انجام این مراحل طبق قوانین کشور در خصوص استفاده از پلتفرم‌های مالی، ضروری و اجباری است. در این پست اکسبیتو نحوه ثبت نام و احراز هویت سریع و تکمیلی در وبسایت اکسبیتو را آموزش می‌دهیم. اگر پس از مطالعه این مقاله یا در حین انجام مراحل باز هم به مشکل روبرو شدید،‌ به راحتی می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما، با اکسبیتو ارتباط بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی، شما را راهنمایی کنند.


فرآیند احراز هویت در اکسبیتو با 2 مرحله احراز هویت سریع و احراز هویت تکمیلی صورت می‌گیرد. کلیه فرآیند احراز هویت سریع به صورت آنلاین توسط سامانه‌های آنلاین استعلام می‌شود و مراحل احراز هویت تکمیلی باید توسط پشتیبانی تایید شود. لذا در صورتی که در هر مرحله با بروز خطا مواجه شدید خواهشمند است از طریق صفحه تماس با ما جهت راهنمایی بیشتر با ما ارتباط بگیرید.


احراز هویت اولیه در اکسبیتو

با انجام احراز هویت اولیه به چه خدماتی دسترسی خواهید داشت؟ اکسبیتو برای کاربران خود با توجه اطلاعات هویتی که در اختیار صرافی قرار می‌دهند امکانات ویژه‌ای را فراهم می‌آورد. با تکمیل احراز هویت اولیه خود با 3 پارامتر کد ملی، شماره تلفن همراه و شماره کارت بانکی می‌توانید به آسانی به تمامی امکانات اکسبیتو دسترسی داشته باشید.

آموزش ویدئویی احراز هویت اولیه 👇🏻


1. وارد کردن شماره تلفن همراه و کد ملی


در صورتی که گزینه «تکمیل احراز هویت» را انتخاب کرده باشید، وارد اولین مرحله از احراز هویت با عنوان «دریافت کد ملی و شماره موبایل» می‌شوید. در این مرحله باید شماره موبایلی که به نام شما و با کد ملی شما ثبت شده‌است را وارد کنید و سپس دکمه «مرحله بعد» را بزنید. دقت داشته باشید شماره موبایل شما باید با عدد صفر شروع شود و از نوشتن شماره موبایل بدون صفر و یا با +98 خودداری کنید. به عنوان مثال، شماره موبایل 09123456789 فرمت صحیح است.

کد ملی و شماره موبایل

وارد کردن کد تایید موبایل

پس از وارد کردن شماره موبایل و کد ملی، اکسبیتو یک درخواست به سامانه ثبت احوال و یک درخواست به اپراتور تلفن همراه شما ارسال می‌کند تا از طریق آن مطابقت کدملی و شماره تلفن همراه درج شده را دریافت کند. در صورتی که کدملی و شماره تلفن همراه متعلق به یک شخص باشند، یک کد تایید 5 رقمی برای شماره تلفن همراه وارد شده ارسال می‌شود که باید در جایگاه کد تایید وارد شود و پس از آن گزینه «مرحله بعد» زده شود.

کد تایید موبایل

2. وارد کردن اطلاعات هویتی


در این مرحله کاربر باید اطلاعات هویتی خود را مطابق با کارت ملی وارد کند. این اطلاعات هم مانند اطلاعات قبلی به صورت آنلاین در سامانه ثبت احوال کشوری بررسی و در صورت داشتن مطابقت در همان لحظه تایید می‌شود. در صورتیکه عدم مطابقت اطلاعات وارد شده با اطلاعات ثبت شده در ثبت احوال، پیغام خطای متناظر با اطلاعات برای شما نمایش داده می‌شود. اطلاعات هویتی خواسته شده شامل، نام، نام خانوادگی، نام پدر و تاریخ تولد بر اساس کارت ملی هستند.

وارد کردن اطلاعات هویتی

3. وارد کردن اطلاعات بانکی


در آخرین قدم از مراحل احراز هویت سریع، باید شماره کارت بانکی که به نام شما ثبت شده است را وارد کنید. در صورتی که کارت بانکی خود را در دست داشته باشید می‌توانید به جای وارد کردن دستی شماره کارت، کارت بانکی خود را اسکن کنید تا شماره حسابتان به صورت خودکار در جایگاه شماره کارت وارد شود. وارد کردن شماره کارت به نام خودتان، به علت قوانین خاص کشوری برای جلوگیری از تخلفات مالی است.

وارد کردن شماره کارت

پس از زدن گزینه مرحله بعد، مراحل احراز هویت شما به پایان رسیده است و امکان خرید و فروش رمزارز و واریز و برداشت ریال برای شما فراهم است. در این مرحله امکان برداشت کریپتوکارنسی را از کیف پول خود ندارید که در صورت تکمیل مراحل احراز هویت تکمیلی امکان برداشت رمزارز نیز برای شما فراهم خواهد شد.


احراز هویت تکمیلی در اکسبیتو (جهت برداشت رمزارز)

با تکمیل این مرحله از مراحل احراز هویت اکسبیتو می‌توانید رمز ارزهای خریداری شده یا تبدیل شده خود را به کیف‌پول‌های نرم افزاری، کیف‌پول‌های سخت افزاری یا سایر صرافی‌ها انتقال دهید. کاربرانی که پس از خرید تتر و سایر ارزهای دیجیتال تمایل به انتقال تتر و این رمز ارزها به اکسچنج‌های خارجی را دارند، باید حتما این مرحله احراز هویت تکمیلی را انجام دهند و در غیر این صورت با خطای عدم امکان انتقال مواجه خواهند شد.

آموزش ویدئویی احراز هویت تکمیلی 👇🏻

در این مرحله اطلاعات بیشتری شامل اطلاعات تکمیلی هویتی، فرم تعهدنامه، محل سکونت و شماره تلفن ثابت از شما دریافت می‌شود. دریافت فایل PDF

پس از تکمیل مرحله اول احراز هویت پیامی دریافت خواهید کرد که بر اساس آن امکان واریز و برداشت ریال، خرید و فروش رمزارز و واریز رمزارز را دارید. اما اگر بخواهید رمزارز یا کریپتوکارنسی برداشت کنید و به کیف‌پول دیگری به جز کیف‌پول اکسبیتو خود انتقال دهید، باید احراز هویت تکمیلی را انجام دهید.

1. وارد کردن اطلاعات محل سکونت و تلفن

در این مرحله از شما خواسته می‌شود شماره تلفن ثابت خود را وارد کنید. این شماره باید با فرمت کد شهر وارد شود و برای دریافت کد تایید تلفنی است.

اگر شماره ثابتی در دسترس نداشتید، می‌توانید با شماره موبایلتان هم کد تایید را دریافت کنید.

شماره تلفن ثابت

2. وارد کردن اطلاعات محل سکونت (آدرس و کد پستی)

با زدن دکمه مرحله بعد، وارد صفحه‌ای می‌شوید که باید در آن کد پستی محل سکونت خود را وارد کنید. کد پستی شما باید واقعی باشد تا از طریق سامانه اداره پست محل سکونت شما به صورت خودکار در سیستم ثبت شود. در صورتی که کد پستی محل سکونت در سامانه اداره پست پیدا نشود، از شما خواسته می‌شود آدرس محل سکونت خود را در فیلدهای استان، شهر، خیابان اصلی و خیابان فرعی، کوچه، پلاک به صورت دستی وارد کنید.

اطلاعات محل سکونت (آدرس و کد پستی)

3. بارگذاری مدارک هویتی (تکمیلی)

در این مرحله که آخرین مرحله از مراحل احراز هویت تکمیلی است از شما خواسته می‌شود تصویر کارت ملی، تصویر صفحه اول شناسنامه و عکس خودتان از روبرو در حالی که تعهدنامه و کارت ملی را در دست دارید را بارگذاری کنید.

بارگذاری مدارک-1

حجم تصاویری که قرار است آپلود کنید نباید بیشتر از 500 کیلوبایت باشد و تصاویر باید به صورت کاملا واضح و طبق استاندارد تعریف شده گرفته و بارگذاری شوند. در غیر این صورت، در بارگذاری با خطا مواجه خواهید شد و یا از طرف کارشناس مربوطه مدارک شما رد می‌شوند.
بارگذاری مدارک-2
پس از آپلود مدارک تنها کافی است صبر کنید تا مدارک تکمیلی شما از طرف کارشناس تایید شود. در صورت رد شدن درخواست و مدارک بارگذاری شده، علت رد مدارک از طریق نوتیفیکیشن یا اعلانات سایت و ایمیل به اطلاع شما خواهد رسید.

📸 آموزش قدم به قدم گرفتن عکس برای احراز هویت در اکسبیتو


در صورت بروز هر گونه مشکل می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما با پشتیبانی اکسبیتو تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.