خرید و فروش رمزارز در اکسبیتو همواره این امکان را در اختیار مشتریان میگذارد تا خرید و فروش خود را به صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته ثبت نمایند. بدین منظور کافیست گام های زیر را طی نمایید.


نحوه خرید و فروش رمز ارز در اکسبیتو

در مرحله اول شما باید وارد سایت و حساب کاربری خود شوید. برای راهنمای ثبت نام و ورود به سایت بر روی لینک کلیک نمایید.

buy-and-sell-cryptocurrency-in-exbito

بعد از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید،‌ حال باید گزینه بازار را از منوی سمت راست سایت انتخاب نمایید. بعد از انتخاب و ورود به صفحه بازار،‌تصویری که در زیر متن قرار داده ایم را مشاهده می کنید. دقت داشته باشید که برای خرید و فروش رمز ارز باید کیف پول خود را شارژ نمایید. برای شارژ کیف پول به صورت ریال در اینجا کلیک کنید و برای شاٰرژ کیف پول به صورت ارز دیجیتال در اینجا کلیک کنید.

buy-and-sell-cryptocurrency-in-exbito


خرید و فروش محدود در اکسبیتو

اکسبیتو برای راهنمایی بیشتر شما کاربران خرید و فروش را به صورت واقعی با رمزارز بیت کوین انجام داده است. برای راهنمایی بیشتر همراه اکسبیتو باشید.

buy-and-sell-cryptocurrency-in-exbito


خرید رمزارز در بازار محدود

در این سفارش گذاری شما باید مبلغ و مقدار بیت کوین را به صورت دلخواه و بر اساس نیازتان در جایگاه ثبت نمایید و منتظر بمانید تا یک کاربر با مقدار و قیمت خرید شما موافقت کند و ارز دیجیتال خود را با معیار های انتخابی شما به فروش برساند. در این نوع سفارش خرید سفارش شما ثبت می شود و تا زمانی که کاربری با مبلغ و تعداد رمزارز خواسته شده توسط شما موافقت نکرده باشد، خریدی صورت نمی گیرد و همچنان می بایست منتظر بمانید.


نکته: این نوع خرید و فروش برای افرادی مناسب است که قصد دارند در نقش سفارش گذار(تیکر) عمل نمایند و با قیمت دلخواه خود نسبت به خرید و فروش اقدام کنند. سفارش گذار در صورتیکه سفارش خود را در رنج بازار ثبت نماید سفارش آن با سرعت اعمال و انجام میگردد.

buy-and-sell-cryptocurrency-in-exbito


فروش رمزارز در بازار محدود:

در این قسمت از بازار شما با مبلغ و مقدار دلخواه خود رمز ارز خود را در جهت فروش به ثبت میرسانید و منتطر تایید و خرید کاربر دیگر می مانید تا فروش شما انجام شود در غیر این صورت رمز ارز بلوکه می شود تا زمانی که به فروش برسد. در عکس زیر شما باید برای انجام مراحل فروش، طبق عکس پیش روید. و همچنین می توانید سفارش خرید و فروش خود را در قسمت سفارش من مشاهده کنید. ضمنا در هر زمانی که تمایل داشته باشد امکان حذف سفارش فراهم می باشد.

buy-and-sell-cryptocurrency-in-exbito


در عکس بالا شما موارد دیگری هم در عکس مشاهده می کنید که توضیحاتی مختصر درباره هر یک از آن ها در اختیارتان می گذاریم. به طور مثال به کادرهای خرید و فروش دقت نمایید در این کادر یک قسمت مربوط به قیمت خرید و یا فروش است و قسمت زیرین آن مربوط به مقدار است. هر روی این قسمت ها سقف انتخاب دارند به طور مثال برای خرید بیت کوین با ریال حداقل ریالی که باید انتخاب نمایید 1000,000 ریال است. و بلعکس در فروش هم باید همین مقدار بیت کوین را به فروش برسانید و کمتر از آن امکان پذیر نیست. بخش دیگرموارد، حجم و موجودی در دسترس و کارمزد است.


حجم در واقع مقدار بیت کوینی را نشان می دهد که قصد دارید با ریال خود بخریداش و بلعکس آن مقدار ریالی را نشان می دهد که از فروش بیت کوین‌تان به دست می آورید. موجودی در دسترس در هر قسمت چه در فروش رمز ارز و چه در خرید آن، موجودی دلاری و یا ریال شما را نمایش می دهد و میتوانید بر اساس موجودی‌تان خرید کنید. و مورد آخر کارمزد است، در کارمزد خرید و فروش شما مقدار وجهی که می بینید کارمزدی است که برای خرید و فروش به صرافی واریز می شود. در پایان محوری مشاهده می کنید که رابطه مستقیم با موجودی ریال و یا دلاری شما دارد و می توانید بدون انتخاب قیمت تعیین نمایید که چند درصد از دارایی ریالی یا دلاری شما برای خرید و یا فروش انتخاب شود.

buy-and-sell-cryptocurrency-in-exbito


لغو سفارش در بازار محدود

برای لغو سفارش در بازار محدود به منوی سفارشات فعال بروید و در آنجا بر روی سفارش های شما یک گزینه لغو وجود دارد. از همین رو شما می توانید سفارش خود را لغو کنند. حال سرمایه و یا رمزارز شما از حالت بلوکه خارج شده و پول به کیف پول شما باز می گردد.

buy-and-sell-cryptocurrency-in-exbito


خرید و فروش بازار در اکسبیتو

خرید و فروش در بازار تفاوت زیادی با خرید و فروش محدود دارد. یکی از تفاوت آنها در این است که در سفارش محدود تا زمانی که کاربری با قیمت و مقدار سفارش شما موافق نباشد، رمزارز و پول شما بلوکه و معلق می شود تا زمانی که سفارش شما به تایید کاربر دیگری برسد. و در سفارش بازار اینگونه نیست، در این نوع سفارش شما فقط تعداد را مشخص می کنید و مبلغ بر اساس میانگینی از بازار درج می شود و سفارش شما سریعا تبدیل می شود زیرا زمانی که در بازار معامله می کنید، به راحتی متوجه می شوید سفارش شما خرد خرد از بالای مارکت شروع به خرید کرده است و سفارش شما لحظه ای انجام می شود.


نکته: این نوع خرید و فروش برای افرادی مناسب است که قصد دارند در نقش سفارش پذیر (میکر) عمل نمایند و با قیمت بازار نسبت به خرید و فروش اقدام کنند. در نقش سفارش پذیر و سفارش بازار قیمت ملاک عمل نمیباشد و به صورت خودکار از بالای بازار نسبت به خرید و فروش اقدام میگردد.


سفارش خرید در بازار

در این نوع سفارش گذاری شما دیگر قادر به تعیین قیمت دلخواه خود برای خرید و یا فروش نمی باشید و به نوعی سفارش سریع در بازار است. بعد از انتخاب مقدار خرید و نوع رمز ارز، بازار برای شما به صورت خودکار از آخرین قیمت تا به میزان مورد نیاز شما در سفارشات بازار را در لحظه به صورت آنلاین خرید می کند. بعد از خرید پول از حساب شما کسر می شود و خرید صورت می گیرد. در این نوع سفارش امکان لغو سفارش وجود ندارد و بازار به صورت خودکار این کار را انجام می دهد. همچنین شما میتوانید تاریخچه خرید و فروش خود را در قسمت تاریخچه در منوی سمت راست مشاهده نمایید.

buy-and-sell-cryptocurrency-in-exbito

buy-and-sell-cryptocurrency-in-exbito


سفارش فروش در بازار

در سفارش بازار، باید رمز ارز خود را برای فروش انتخاب نمایید و سپس برای آن تعداد تعیین کنید. به طور مثال شما می خواهید یک بیت کوین بخرید، در این بخش که تعداد را انتخاب می کنید،‌ سفارش های زیادی برای خرید با قیمت های مختلف ثبت شده است. بعد از ثبت سفارش مشاهده میکنید که هر کاربری که سفارش خرید بیت کوین را گذاشته به همون تعدادی که سفارش گذاشته از ۱ عدد بیت کوین شما کسر می شود و خرید کاربر انجام می شود.


آنقدر این روند ادامه پیدا می کند تا یک عدد بیت کوین شما به فروش برسد. اما باید بدانید که بیت کوین شما با بالاترین و یا پایین ترین قیمت به فروش نمی رسد، بلکه هر قیمتی که در سفارش های خرید تعیین شده باشد، انتخاب و در نهایت فروش شما با قیمت های مختلف انجام می شود. در این بخش از فروش بازاری شما نمی توانید سفارش خود را لغو کنید. این نوع فروش بیشتر برای کاربرانی توصیه می شود که قصد فروش سریع را دارند و مبلغ پیشنهادی بازار برای آنها مناسب است.


buy-and-sell-cryptocurrency-in-exbito
buy-and-sell-cryptocurrency-in-exbito

در عکس بالا سفارش خود را که به سرانجام رسیده و انجام شده است مشاهده می نمایید. در این بخش اگر هر گونه سوالی دارید که با مقاله آموزشی برطرف نشده است می توانید برای آگاهی بیشتر، با تیم پشتیبانی اکسبیتو تماس حاصل کنید. همچنین شما می توانید در همین بخش از بازار، ارزهای دیگر را برای خرید و فروش انتخاب نمایید. و یا موجودی خود را در بخش کیف پول میان صفحه مشاهده کنید و براساس آن تصمیم به خرید و یا فروش بگیرید.

buy-and-sell-cryptocurrency-in-exbito