خرید ارز دیجیتال آلیس | فروش ALICE |قیمت ALICE

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) بخش‌های نوظهوری از بازار ارزهای دیجیتال هستند که به کاربران نشان دادند کاربرد بازار ارزهای دیجیتال به ترید و سرمایه‌گذاری محدود نمی‌شود. بازی‌های کریپتویی یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین بخش‌های دیفای هستند که هم برای سرگرمی ساخته شده‌اند و هم کسب درآمد. بازی «همسایه من آلیس» (My Neighbor Alice) یکی از بازی‌های کریپتویی محسوب می‌شود. مهم‌ترین دلیل محبوبیت همسایه من آلیس، این است که شما را به‌صورت غیرمستقیم با بلاک چین و NFT آشنا می‌کند و می‌تواند مسیری برای استفاده از دیفای باشد. این بازی، توکن بومی اختصاصی خود را با نام ALICE ارائه کرده که علاوه‌بر داخل بازی، در لیست معاملاتی صرافی‌های مختلف قرار گرفته و خرید و فروش می‌شود.


قیمت ارز دیجیتال آلیس ALICE

قیمت ارز دیجیتال آلیس ALICE

توکن ALICE از ابتدای راه‌اندازی در ۱۵ مارس ۲۰۲۱، نوسان‌های بسیاری را تجربه کرده است. این ارز دیجیتال در ابتدا با قیمت ۲۰.۷ دلار عرضه شد؛ اما بلافاصله سقوط کرد و به کمتر از ۱۱ دلار رسید. بعد از آن کمی اصلاح شد، اما کمتر از یک ماه بعد، در ۲۳ آوریل ۲۰۲۱، ۷.۸۰ دلار را هم تجربه کرد. اصلاح دوباره قیمت باعث شد یک هفته بعد، نرخ این توکن تا ۱۷.۵ دلار بالا برود؛ اما این‌بار هم روند صعودی پایدار نبود و تا اواسط ژوئن، قیمت حتی از ۴ دلار هم کمتر شد.


آگوست ۲۰۲۱ ماه خوبی برای توکن ALICE بود و افزایش قیمت پیدا کرد؛ نرخ این ارز دیجیتال در آگوست از ۱۱ دلار به ۲۱ دلار رسید و اولین اوج قیمت تاریخی این توکن را ثبت کرد. سپتامبر ۲۰۲۱ چندان برای ALICE جذاب نبود و کاهش شدیدی را تجربه کرد؛ نرخ این ارز دیجیتال در سپتامبر ۲۰۲۱ دوباره به سطح کمتر از ۱۰ دلار برگشت.


نوسان‌های ALICE ادامه داشت و صعود جدی قیمت این ارز دیجیتال از اواخر اکتبر ۲۰۲۱ آغاز شد. در میان روزهای صعودی، اصلاح قیمت هم دیده می‌شد؛ اما روند اصلی صعودی بود و تا ۲۴ نوامبر ادامه پیدا کرد تا اوج قیمت تاریخی ۲۴.۱۱ دلاری را برای ALICE ثبت کند. اوج قیمت، آخرین نقطه رشد ALICE بود و بعد از آن نرخ توکن تا ۱۱.۸ دلار هم پایین آمد.


از سال ۲۰۲۲، روند ALICE نزولی شد و تنها در بعضی از روزهای محدود، اصلاح قیمت و روند صعودی را تجربه می‌کرد. اواسط ماه می ۲۰۲۲، قیمت توکن آلیس بعد از کاهش‌های پیاپی به ۲.۶ دلار رسید و بعد از آن شیب نمودار نزولی، کمتر شد. نرخ ALICE در آخرین روزهای ۲۰۲۲ به ۱ دلار رسید. روند ثابت و نوسان‌های محدود این توکن تا سال ۲۰۲۳ هم ادامه داشت و این توکن در زمان نگارش این مقاله در ۱۲ اکتبر ۲۰۲۳ با قیمت ۰.۶۷ دلار خرید و فروش می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال آلیس (ALICE) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال آلیس (ALICE) در ایران

توکن بومی بازی همسایه من آلیس، در بسیاری از صرافی‌های معتبر بین‌المللی از جمله بایننس، بیت‌هامب، کراکن، کوکوین و کوین بیس لیست شده است. این توکن همچنین در لیست معاملاتی صرافی‌های غیرمتمرکزی چون یونی سواپ وجود دارد. کاربران ایرانی می‌توانند با تغییر آی‌پی، ارز دیجیتال ALICE را از طریق این صرافی‌ها بخرند یا بفروشند؛ اما ریسک این کار زیاد است؛ زیرا در صورت فاش شدن تقلب تغییر آی‌پی، احتمال مسدود شدن حساب کاربری با موجودی آن وجود دارد. از طرف دیگر، نمی‌توان با ریال ایران در صرافی‌های خارجی ارز دیجیتال خرید و فروش کرد و کاربران باید یک تراکنش اضافه برای تبدیل ریال به تتر یا دلار انجام دهند.


بهترین روش خرید و فروش ارز دیجیتال ALICE در ایران، استفاده از یک صرافی معتبر ارز دیجیتال ایرانی است. اکسبیتو یک صرافی ارز دیجیتال دانش بنیان و معتبر به شمار می‌آید که خدمات خرید و فروش ALICE را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید از طریق این صرافی، توکن‌ها را به سه روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سواپ» معامله کنید. در اکسبیتو همچنین نیازی به تبدیل پول نخواهید داشت و می‌توانید ALICE را با ریال ایران یا تتر، خریداری کنید.


آلیس (ALICE) چیست؟

آلیس (ALICE) چیست؟

همسایه من آلیس (My neighbor Alice) یک بازی مبتنی بر بلاک چین است؛ اما شما برای بازی کردن در آن نیازی به تخصص در ارزهای دیجیتال و بلاک چین ندارید. در این بازی بازیکن‌ها با همکاری یکدیگر فضای بازی را می‌سازند و دارایی‌های مختلف ایجاد می‌کنند. این دارایی‌ها در واقع همان توکن‌های NFT هستند که بازیکن‌ها، جلوه‌های بصری آن‌ها را می‌بینند.


در این بازی شما دنیای مجازی خود را می‌سازید، با سایر بازیکن‌ها تعامل دارید، با همکاری هم فعالیت‌های روزانه‌ را انجام می‌دهید و بابت این کارها پاداش دریافت می‌کنید. این فعالیت‌های روزمره، کارهای جذابی مثل زنبورداری، ماهیگیری و کشاورزی هستند. در این بازی، انجمن‌های درون‌زنجیره‌ای هم برای ایجاد ارتباط بین بازیکن‌ها ساخته شده‌اند.


در بازی همسایه من آلیس،‌ هرچقدر مأموریت‌های بیشتری انجام دهید، سطح شما در بازی ارتقا پیدا می‌کند و می‌توانید پاداش بیشتری بگیرید. دقت داشته باشید که منظور از پاداش، دارایی‌های دیجیتالی هستند که در دنیای واقعی ارزش دارند.


در بازی همسایه من آلیس، المان‌های مختلفی مثل زمین، حیوانات و گیاهان وجود دارند که در واقع توکن‌های NFT هستند. بازیکن‌ها می‌توانند این المان‌ها را بخرند یا بفروشند. این بازی بخش‌های پیشرفته‌تری مثل ابزار ساخت NFT هم دارد تا بازیکن‌ها بتوانند دنیای مجازی‌شان را همان‌طور که دوست دارند، سفارشی‌سازی کنند. بازیکن‌ها حتی امکان شخصی‌سازی آواتارهای خود را هم در بازی دارند.


همسایه من آلیس (My neighbor ALICE) چطور کار می کند؟‌

همسایه من آلیس (My neighbor ALICE) چطور کار می کند؟‌

بازی همسایه من آلیس یک خط داستانی دارد و بازیکن‌ها با تکمیل وظایف روزمره‌شان می‌توانند داستان را دنبال کنند. جذاب‌ترین ویژگی بازی همسایه من آلیس این است که بازیکن‌ها می‌توانند با هم تعامل داشته باشند. در این بازی یک دنیای بزرگ مجازی وجود دارد که شما می‌توانید در آن‌ کاوش کنید، آواتار شخصی خود را داشته باشید و از آن برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده کنید. به عبارت دیگر، شما می‌توانید یک زندگی مجازی در بازی «همسایه من آلیس» داشته باشید.


در این بازی چند جزیره وجود دارد که هرکدام از آن‌ها شامل زمین‌های متعددی می‌شوند؛ این زمین‌ها توکن‌های NFT هستند و بازیکن‌ها می‌توانند آن‌ها را بخرند یا بفروشند. البته هر بازیکن امکان خرید تعداد محدودی زمین را دارد. با این استراتژی، ارزش NFTها حفظ می‌شود و این توکن‌ها نادر باقی می‌مانند.


بازی کردن در همسایه من آلیس، رایگان است؛ اما اگر در طول بازی بخواهید دارایی‌هایی مثل زمین یا وسایلی که به‌صورت روزمره به آن‌ها نیاز دارید را خریداری کنید، باید تراکنش انجام دهید. یعنی هزینه توکن NFT مورد نیازتان را به‌همراه کارمزد تراکنش بلاک چینی آن بپردازید. البته بعضی از NFTها قابلیت وام‌دهی هم دارند؛ یعنی شما می‌توانید به جای خرید توکن مورد نظرتان، آن را قرض بگیرید.


بنیان‌گذاران همسایه من آلیس (My neighbor ALICE) چه کسانی هستند؟

استودیوی بازی‌سازی Antler Interactive، بازی همسایه من آلیس را با الگوبرداری از بازی‌هایی چون Animal Crossing و Minecraft ساخته است. آنا نورویک (Anna Norrevik) مدیرعامل این استودیوی بازی‌سازی بوده و بنیان‌گذار اصلی همسایه من آلیس محسوب می‌شود.


هدف اصلی سازندگان این بازی، آموزش بلاک چین به گیمرها از طریق طی کردن داستان‌های بازی است. بنیان‌گذاران همچنین با ارائه پیشنهادهای جذاب برای کسب درآمد از طریق بازی، برای محبوبیت بازی در بین گیمرها تلاش می‌کنند. این بازی در سال ۲۰۲۰ ساخته شد و کاربران بازار ارزهای دیجیتال از ژانویه ۲۰۲۱ می‌توانستند توکن ALICE را خریداری کنند.


چه چیزی بازی همسایه من آلیس (My neighbor ALICE) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی بازی همسایه من آلیس (My neighbor ALICE) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

بازی همسایه من آلیس نقطه مشترکی بین دنیای گیم و دیفای ایجاد کرده است که نمونه مشابهی ندارد. این بازی به صورت تعاملی و چندنفره انجام می‌شود، دارایی‌های درون بازی مبتنی بر بلاک چین هستند و کاربران با دارایی‌هایشان می‌توانند فرایندهایی مثل استیکینگ و وام‌دهی را انجام دهند.


بازیکن‌ها می‌توانند با استیک کردن توکن آلیس، درآمد غیرفعال داشته باشند. سیستم پاداش‌دهی استیکینگ به گونه‌ای است که در روزهای اول، بیشترین پاداش را به سهام‌گذارها ارائه می‌دهد و به‌مرور زمان، مقدار پاداش کمتر می‌شود.


سیستم وام‌دهی ویژگی دیگری است که هم بازی همسایه من آلیس را منحصربه‌فرد می‌کند و هم یک روش کسب درآمد غیرفعال به شمار می‌آید. شما می‌توانید NFTهایی را که در بازی خریده‌اید، به دیگران قرض دهید و از این طریق درآمد داشته باشید. سیستم وام‌دهی با استفاده از قراردادهای هوشمند کار می‌کند و در زمان تعیین‌شده، NFT قرضی را به شما برمی‌گرداند.


در همسایه من آلیس، روش‌های مختلفی برای کسب درآمد وجود دارد که یکی از آن‌ها را می‌توان جزء ویژگی‌های منحصربه‌فرد این بازی در نظر گرفت. همان‌طور که گفتیم، همسایه من آلیس از چند جزیره مختلف تشکیل شده و کاربران می‌توانند به بخش‌های مختلف این دنیای مجازی سفر کنند. گاهی اوقات در حین این سفر متوجه می‌شوید یک دارایی در یک جزیره، با قیمتی کمتر از جزیره دیگر عرضه شده است. پس شما می‌توانید آن را در جزیره مورد نظر ارزان‌تر بخرید و در جزیره‌ی دیگری گران‌تر بفروشید و از طریق این تجارت سود به دست آورید.


ارز دیجیتال آلیس (ALICE) چیست؟

ارز دیجیتال آلیس (ALICE) چیست؟

ALICE یک توکن ERC-20 مبتنی بر اتریوم است. در قسمت‌های قبلی گفتیم که برای خرید دارایی‌های مختلفی چون زمین یا وسایلی که به‌صورت روزمره به آن‌ها نیاز دارید، باید هزینه پرداخت کنید. این هزینه با توکن بومی بازی، یعنی ALICE، پرداخت می‌شود. با استفاده از این توکن می‌توانید زمین‌های جزایر مختلف را بخرید، NFT قرض بگیرید و حتی در فرایند استیکینگ و دریافت پاداش مشارکت داشته باشید.


ALICE یک توکن حاکمیتی برای بازی هم محسوب می‌شود. یعنی دارندگان این توکن حق رأی درباره به‌روزرسانی‌های پروتکل را دارند. آن‌ها می‌توانند پیشنهادهای جدید برای به‌روزرسانی ارائه کنند یا به پیشنهادات ارائه‌شده توسط سهام‌داران دیگر، رأی مثبت یا منفی دهند.


برای به‌دست‌آوردن توکن ALICE هم می‌توانید آن را از صرافی‌های ارز دیجیتال معتبری مانند اکسبیتو خریداری کنید و هم می‌توانید با بازی کردن توکن‌های جدید پاداش بگیرید. بازیکن‌ها می‌توانند با مشارکت در رویدادهای بازی مانند مسابقات، کشاورزی، پرورش حیوانات و تکمیل مأموریت‌های روزانه توکن آلیس به دست آورند.


توکنومیک ارز دیجیتال آلیس ALICE

توکنومیک ارز دیجیتال آلیس ALICE

کل توکن‌های آلیس قرار است به ۱۰۰ میلیون عدد برسد. در زمان نگارش این مقاله (۱۲ اکتبر ۲۰۲۳) ۵۹ میلیون و ۲۴۰ هزار و ۹۰۷ توکن در گردش بازار هستند و ارزش بازار این ارز دیجیتال به ۴۰ میلیون و ۷۰ هزار و ۸۵۰ دلار می‌رسد.


علاوه‌بر آن، کل توکن‌های این ارز دیجیتال به‌صورت زیر تخصیص داده شده‌اند:


 • ۲۱ درصد به فروش خصوصی

 • ۱۵ درصد به تیم توسعه‌دهنده و مشاوران

 • ۱۵ درصد به انجمن‌ها و بازاریابی

 • ۸ درصد به ارائه پاداش به بازیکن‌ها

 • ۲۰ درصد به ذخیره‌سازی توکن

 • ۱۷.۲ درصد به اکوسیستم همسایه من آلیس

 • ۰.۸ درصد به فروش در عرضه عمومی

 • ۵ درصد به لانچ پول پروژه

مزایا و معایب آلیس (ALICE) چیست؟

همسایه من آلیس، یک پروژه بلاک چینی برای سرگرمی است که امکان کسب درآمد را هم برای کاربران فراهم کرده؛ بااین‌حال، جنبه سرگرمی پروژه پررنگ‌تر است. معمولاً بازیکن‌های همسایه من آلیس، خریداران این توکن هستند. در ادامه مزایا و معایب ALICE را بررسی می‌کنیم تا راحت‌تر درباره خرید آن تصمیم بگیرید.


مزایا و معایب آلیس (ALICE) چیست؟

ارز دیجیتال آلیس (ALICE) را کجا ذخیره کنیم؟

ALICE یک توکن با استاندارد ERC-20 و مبتنی بر اتریوم است که امکان ذخیره‌سازی آن روی انواع والت‌های سرد و گرم اتریوم وجود دارد. برخی از این کیف پول‌ها عبارت‌اند از:


 • متامسک

 • والت اتمیک

 • لجر نانو ایکس

 • کیف پول آیم توکن

 • کیف پول آی توکن

 • کیف پول اکسبیتو

کیف پول ارز دیجیتال اکسبیتو یک والت اختصاصی برای کاربران ایرانی است که از پیشرفته‌ترین پروتکل‌های امنیتی استفاده می‌کند و امکان ذخیره ارز دیجیتال ALICE را به کاربران می‌دهد. با استفاده از این کیف پول هم می‌توانید به راحتی دارایی‌هایتان را به سایر آدرس‌ها انتقال دهید و هم از بابت امنیت دارایی‌های دیجیتال خود آسوده خاطر خواهید بود.


خرید ارز دیجیتال آلیس (ALICE) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال آلیس (ALICE) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، امکان خرید ارز دیجیتال ALICE را با کمترین قیمت فراهم کرده است. در صرافی اکسبیتو می‌توانید هر تعداد توکنی را که نیاز دارید، با ریال ایران یا تتر بخرید. خرید ALICE در صرافی اکسبیتو، با سرعت زیادی انجام می‌شود و بلافاصله بعد از تکمیل سفارش، توکن‌ها به حساب کاربری شما واریز خواهند شد.


مراحل خرید ارز دیجیتال ALICE در اکسبیتو عبارت است از:


1_ وارد سایت اکسبیتو شوید یا اپلیکیشن موبایلی این صرافی را نصب کنید.


2_ روی گزینه «ثبت نام» کلیک کنید. مراحل ثبت‌نام در اکسبیتو مشخص است و در هر گام باید اطلاعاتی را وارد یا مدارکی را بارگذاری کنید. بعد از تکمیل این فرایند و موافقت با شرایط و ضوابط اکسبیتو، حساب کاربری شما ساخته می‌شود.


3_ برای خرید ALICE باید مرحله اول احراز هویت را انجام دهید که تنها یک دقیقه طول می‌کشد. (مرحله دوم احراز هویت در اکسبیتو مربوط به خدمات پیشرفته‌ این صرافی ارز دیجیتال است و برای خرید و فروش توکن‌ها ضرورتی ندارد.)


4_ اطلاعات کارت و حساب بانکی که به نام خودتان است را وارد کنید تا در صورت نیاز به برداشت وجه ریالی، تسویه حساب آنی انجام شود.


5_ اگر قصد خرید ارز دیجیتال ALICE را با ریال دارید، حساب کاربری خود را از طریق درگاه پرداخت اکسبیتو شارژ کنید. اگر هم قصد خرید ALICE را با تتر دارید و تترها در کیف پول دیگری ذخیره شده‌اند، آن‌ها را به کیف پول اکسبیتو انتقال دهید.


6_ درخواست خرید را ثبت کنید و منتظر بمانید. بعد از تکمیل سفارش، توکن‌های خریداری‌شده به حساب شما افزوده می‌شوند. اکنون شما هم می‌توانید از توکن‌ها در بازی همسایه من آلیس استفاده کنید و هم می‌توانید آن‌ها را به کیف پول‌های ارز دیجیتال دیگر انتقال دهید.


فروش ارز دیجیتال آلیس (ALICE) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال آلیس (ALICE) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

اکسبیتو خدمات فروش ارز دیجیتال ALICE را هم به کاربران ارائه می‌دهد. تسویه حساب آنی، پردازش و تکمیل تراکنش در کوتاه‌ترین زمان ممکن و فروش با بهترین قیمت، مزیت‌هایی هستند که اکسبیتو را به بهترین صرافی ایرانی برای فروش ارز دیجیتال آلیس تبدیل کرده‌اند.


در ادامه مراحل فروش ارز دیجیتال ALICE را در اکسبیتو توضیح می‌دهیم:


1_ از طریق سایت یا اپلیکیشن اکسبیتو، روی گزینه «ثبت نام» کلیک کنید.


2_ فرایند ثبت‌نام را به‌صورت گام‌به‌گام پیش بروید، اطلاعات مورد نیاز را به‌دقت وارد کنید و بارگذاری مدارک را نیز انجام دهید. بعد از تکمیل ثبت‌نام، حساب کاربری شما در اکسبیتو ساخته می‌شود.


3_ برای فروش ALICE نیز مانند خرید این توکن، باید مرحله اول احراز هویت را انجام دهید که بیشتر از یک دقیقه وقت شما را نمی‌گیرد.


4_ اطلاعات حساب بانکی را که به نام خودتان است، وارد کنید.


5_ درخواست فروش را ثبت کنید. اگر مبادله با ریال را انتخاب کرده باشید، بعد از تکمیل تراکنش، حساب اکسبیتوی شما به اندازه معادل ریالی توکن‌های فروخته‌شده، شارژ می‌شود و امکان تسویه حساب آنی وجود دارد. در صورت مبادله ALICE با USDT هم معادل تتری توکن‌های فروخته‌شده به کیف پول اکسبیتوی شما واریز می‌شود.


تسویه حساب آنی آلیس (ALICE) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی آلیس (ALICE) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی در اکسبیتو به این معنی است که هر زمانی درخواست برداشت وجه ریالی را با هر مبلغی ثبت کنید، ظرف ۳۰ ثانیه الی ۱ دقیقه بعد، پول به حسابتان می‌نشیند. اکسبیتو به‌خاطر همکاری با ۱۴ بانک در سراسر کشور امکان ارائه این خدمت را در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه‌روز داشته و مبلغ مورد نظر شما را تا سقف 50 میلیون تومان در روز با تسویه حساب آنی واریز می‌کند.


اگر در فرایند خرید و فروش ارز دیجیتال ALICE، تسویه حساب آنی یا ذخیره این توکن در کیف پول اکسبیتو با مشکلی مواجه شدید، بخش سوالات متداول موجود در سایت را بخوانید. درصورتی‌که این بخش، سوالتان را برطرف نکرد، می‌توانید با پشتیبانی اکسبیتو تماس بگیرید. همکاران ما به‌صورت ۲۴ ساعته و حتی در روزهای تعطیل آماده پاسخ‌گویی به شما هستند.