خرید ارز دیجیتال آراگون | فروش Aragon | قیمت ANT

با ظهور فناوری بلاک چین و قراردادهای هوشمند، کاربران کریپتو فهمیدند که این فناوری می‌تواند نوع جدیدی از ساختار حاکمیتی را ایجاد کند. این ساختار حاکمیتی که «سازمان خودگردان غیرمتمرکز» (decentralized autonomous organization) یا دائو (DAO) نام دارد، متشکل از شرکت‌کنندگانی است که هدف مشترکی دارند و برای آینده‌ی سازمان تصمیم‌گیری می‌کنند. این روش مشابه هیئت‌مدیره‌ی شرکت‌هایی، مانند اپل و مایکروسافت، است که اعضای هیئت‌مدیره بر شرکت نظارت دارند و نحوه خرج کردن سرمایه‌ها را تأیید می‌کنند؛ با این تفاوت که دائوها بر اساس فناوری بلاک چین بنا می‌شوند. در همین راستا، پلتفرم آراگون (Aragon) با نماد اختصاری ANT آمده است تا زیرساختی را برای توسعه‌ی سازمان‌های خودگردان غیرمتمرکز فراهم کند. این نوآوری به‌شدت مورد استقبال جامعه‌ی کریپتو قرار گرفته و سرمایه‌گذاران زیادی به خرید ANT مشتاق شده‌اند. ازاین‌رو، در این مقاله، به‌سراغ آراگون رفته‌ایم تا ببینیم که این پروژه چیست و نحوه خرید و فروش ANT در صرافی اکسبیتو چگونه است.


قیمت ارز دیجیتال آراگون ANT

قیمت ارز دیجیتال آراگون ANT

با نگاهی به تاریخچه قیمت آراگون، مشاهده می‌کنیم که قیمت ANT، در آوریل 2022، برابر با 3.13 دلار است. این ارز دیجیتال از همان ابتدا با نزول کلی بازار کریپتو مواجه می‌شود؛ در نتیجه، قیمت ارز آراگون تا ژوئن 2022، به 1.51 دلار می‌رسد. یک ماه بعد، قیمت ANT حدود 0.4 دلار افزایش پیدا می‌کند؛ اما در ماه اوت، دوباره به 1.65 دلار بازمی‌گردد.


آراگون یکی از معدودترین ارزهای دیجیتالی محسوب می‌شود که از اوت 2022 به بعد، تقریباً همیشه روندی صعودی داشته است. این مسئله نشان می‌دهد که قیمت آراگون، بیش از بازار کریپتو، به ویژگی‌های فنی شبکه‌ی خود وابستگی دارد. از تاریخ ذکرشده به بعد، روند صعودی قیمت آراگون آغاز می‌شود و در ژانویه 2023، قیمت ANT را برابر با 3.19 دلار مشاهده می‌کنیم. اگرچه قیمت ارز آراگون تا دو ماه بعد، به 2.59 دلار نیز بازمی‌گردد؛ اما پس از آن، روند صعودی خود را دوباره در پیش می‌گیرد. به‌این‌ترتیب، قیمت ANT را در اکتبر 2023، برابر با 4.76 دلار می‌بینیم. البته این قیمت آراگون، 0.32 دلار کمتر از قیمت ماه قبل آن است که اوج قیمت تاریخی این ارز دیجیتال بود.


خرید و فروش ارز دیجیتال آراگون (ANT) در ایران

آراگون (ANT) یکی از پروژه‌های منحصربه‌فرد دنیای کریپتو است که زیرساخت قدرتمندی را برای توسعه‌ی سازمان‌های خودگردان غیرمتمرکز (DAOs) ارائه می‌کند. ازاین‌رو، امکان خرید و فروش ANT در صرافی‌های معتبری مانند بایننس (Binance)، آپ هولد (Uphold)، کراکن (Kraken) و اچ تی ایکس (HTX) فراهم شده است. بااین‌حال، اغلب این صرافی‌ها، ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داده‌اند و به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌کنند. حتی اگر شما با استفاده از ابزارهای تغییر آی‌پی وارد این صرافی‌ها شوید، باز هم در خطر ازدست‌دادن دارایی‌هایتان قرار می‌گیرید. همچنین، امکان خرید آراگون با ریال نیز در هیچ‌کدام از این صرافی‌های بین‌المللی فراهم نیست.


در نتیجه، برای خرید ارز آراگون به یک صرافی معتبر ایرانی نیاز دارید. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، امکان خرید و فروش ANT را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. یکی دیگر از مزایای خرید و فروش آراگون در صرافی اکسبیتو، امکان استفاده از بازارهای ریالی و تتری محسوب می‌شود؛ بنابراین، شما با 3 روش «خرید و فروش فوری»، «خرید و فروش محدود» و «سواپ» می‌توانید ارز دیجیتال ANT را در صرافی اکسبیتو معامله کنید.


آراگون (Aragon) چیست؟

آراگون (Aragon) چیست؟

آراگون (Aragon) یک نرم‌افزار منبع‌باز محسوب می‌شود که مبتنی بر بلاک چین اتریوم توسعه یافته است. هدف این پروژه ارائه‌ی زیرساختی برای راه‌اندازی «سازمان‌های خودگردان غیرمتمرکز» (DAOs) بوده و دارای 3 مولفه‌ی اصلی است:


 • انجمن آراگون (Aragon association): انجمن آراگون به‌صورت یک موسسه‌ی غیرانتفاعی عمل می‌کند. این انجمن با تخصیص و حفظ سرمایه‌های جمع‌آوری‌شده در فروش توکن‌ها، مدیریت شبکه آراگون را بر عهده دارد.

 • کلاینت آراگون (Aragon client): کلاینت آراگون جعبه‌ابزاری را برای ایجاد نرم‌افزارهای غیرمتمرکز، به توسعه‌دهندگان دائوها ارائه می‌کند.

 • شبکه آراگون (Aragon network): این شبکه با استفاده از فناوری بلاک چین، ارتباط بین کاربران و اکوسیستم آراگون را فراهم کرده است.

علاوه‌بر اینکه آراگون خدمات راه‌اندازی دائوها را به توسعه‌دهندگان ارائه می‌کند، خود این پلتفرم نیز به‌صورت یک سازمان خودگردان غیرمتمرکز راه‌اندازی شده است. ازاین‌رو، اعضای جامعه‌ی آراگون نقشی اساسی در پیشبرد پروژه دارند و برای تخصیص دارایی‌های آن و به‌روزرسانی‌های آینده‌اش تصمیم‌گیری می‌کنند.


آراگون (Aragon) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به‌سراغ نحوه خرید و فروش آراگون برویم، باید ببینیم که این پروژه چگونه کار می‌کند و چه عواملی بر قیمت ANT اثر می‌گذارند. آراگون به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد که سازمان‌های خودگردان غیرمتمرکز (DAOs) خود را در این شبکه ایجاد کنند. تمام دائوهای ایجادشده بر روی آراگون، از توکن بومی این پروژه، یعنی ANT، پشتیبانی خواهند کرد؛ یعنی ANT می‌تواند به‌عنوان ارز اختصاصی این سازمان‌های غیرمتمرکز نیز عمل کند. علاوه‌بر آن، توسعه‌دهندگان می‌توانند انواع نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (dApps) را بر بستر آراگون توسعه داده و در اختیار کاربران خود بگذارند. این نرم‌افزارهای غیرمتمرکز امکان درآمدزایی را برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌کنند.


آراگون (Aragon) چگونه کار می‌کند؟

آراگون تمام امکانات مورد نیاز برای توسعه‌ی دائوها را فراهم کرده است. مدل تشویقی برای مشارکت‌کنندگان، روش‌های جمع‌آوری سرمایه و امکان پیوستن به جامعه‌ی دائوها برخی از این امکانات هستند. توسعه‌دهندگانی که می‌خواهند دائوی خود را راه‌اندازی کنند، باید از AragonOS کمک بگیرند. AragonOS یک چارچوب قرارداد هوشمند است که ویژگی‌هایی را به دائوها ارائه می‌دهد. برخی از این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:


 • توکن‌ها: وجود توکن‌ها در تمام دائوها الزامی بوده و باعث تمرکززدایی از چنین سازمانی می‌شود.

 • رای‌گیری: هدف از رأی دادن، مشارکت کاربران در تصمیمات حاکمیتی دائوها است. امور مالی: این ویژگی تمام امور مربوط به منابع پولی یک دائو را مدیریت می‌کند. این امور شامل پرداخت‌ها، دسترسی به تاریخچه‌ی تراکنش‌ها و مانده‌ها می‌شود.

علاوه‌بر این موارد، آراگون دادگاهی را برای سازمان‌های خودگردان غیرمتمرکز در نظر گرفته است. دادگاه آراگون (Aragon Court) محلی برای رفع اختلافات درونی دائوها بوده و با استفاده از توکن ANJ کار می‌کند. ANJ مخفف Aragon Network Juror است که باعث فعال‌سازی هیئت‌منصفه‌ی دادگاه آراگون می‌شود. این هیئت‌منصفه درباره‌ی اختلافات پیش‌آمده تصمیم‌گیری می‌کنند. برای تولید ANJ، باید توکن‌های ANT در قرارداد هوشمند شبکه قفل شوند.


بنیان‌گذاران آراگون (Aragon) چه افرادی هستند؟

اطلاع از بنیان‌گذاران Aragon به شما کمک می‌کند که با این پروژه بیشتر آشنا شوید و برای خرید آراگون تصمیم درستی بگیرید. شبکه آراگون، در سال 2016، توسط «لوئیس ایوان کوئنده» (Luis Ivan Cuende) و «خورخه ایزکویردو» (Jorge Izquierdo) پایه‌گذاری شد. همچنین، این دو نفر «انجمن آراگون» (Aragon Association) و «آراگون وان» (Aragon One) را نیز راه‌اندازی کردند. آراگون وان شرکتی در پشت پروژه‌ی آراگون است و خدماتی را به آن ارائه می‌کند.


در سال 2017، تیم آراگون عرضه‌ی توکن ANT را برگزار کرد و توانست 275 هزار اتر (ETH) را جمع‌آوری کند. این مقدار اتریوم، در آن زمان، 25 میلیون دلار ارزش داشت. به‌این‌ترتیب، پروژه‌ی آراگون، در سال 2018، به‌طور رسمی بر روی شبکه اتریوم راه‌اندازی شد. علاوه‌بر آن، از سال 2020، کاربران می‌توانند نرم‌افزارهای خود را به نسخه‌ی دوم آراگون (Aragon V2) ارتقا دهند. نسخه‌ی دوم این پروژه هزینه‌ی گس (کارمزد) کمتری دارد و از متاتراکنش‌های مبتنی بر ANT نیز پشتیبانی می‌کند.


چه چیزی آراگون (Aragon) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی آراگون (Aragon) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

ویژگی‌های منحصربه‌فرد آراگون، این پروژه را از سایر رقبا متمایز می‌کنند و روی قیمت ANT هم تأثیر دارند. در واقع، هدف آراگون از ارائه‌ی زیرساختی برای ایجاد، نگهداری و مدیریت سازمان‌های خودگردان غیرمتمرکز (DAOs)، اصلی‌ترین ویژگی این پروژه است. اصولاً راه‌اندازی چنین سازمان‌هایی کار دشواری محسوب می‌شود؛ اما آراگون به‌لطف فناوری‌های روز دنیا، این کار را تا حد ممکن ساده‌سازی کرده است. چارچوب AragonOS یکی دیگر از ویژگی‌های این پروژه به حساب می‌آید که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا به قراردادهای هوشمند متصل شده و این قراردادها را برای ایجاد دائوهای اختصاصی به کار بگیرند. ازآنجایی‌که دائوهای مبتنی بر آراگون می‌توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند، این پروژه می‌تواند به رشد کلی اقتصاد فناوری بلاک چین کمک کند. ازاین‌رو، آراگون پروژه‌ی بسیار ارزشمندی برای دنیای کریپتو است.


ارز دیجیتال آراگون (ANT) چیست؟

توکن حاکمیتی پروژه آراگون، ANT نام دارد. دارندگان ANT می‌توانند درباره‌ی پیشنهادهای ارائه‌شده توسط توسعه‌دهندگان آراگون، رأی بدهند. تصمیماتی که ازاین‌طریق گرفته می‌شوند، منجر به به‌روزرسانی‌هایی در اکوسیستم آراگون خواهند شد. در ابتدا، عرضه‌ی کل توکن ANT بین 40 تا 45 میلیون واحد تعیین شده است؛ اما با توجه به سیاست‌های ضدتورمی و بر اساس تصمیمات اعضای جامعه، احتمال تغییر این تعداد توکن وجود دارد. کاربردهای اساسی توکن ANT عبارت‌اند از:


 • وثیقه‌ای برای ضرب کردن توکن‌های ANJ

 • قفل کردن توکن ANT برای مشارکت در تصمیمات حاکمیتی

 • انتقال ارزش در نرم‌افزارهای غیرمتمرکز و دائوها

توکنومیک ارز دیجیتال آراگون ANT

توکنومیک ارز دیجیتال آراگون ANT

گفتیم که ارز ANT عرضه‌ای بین 40 تا 45 میلیون واحد دارد. درحال‌حاضر (21 اکتبر 2023)، حدود 40 میلیون ارز ANT در گردش بازار کریپتو قرار دارند. همچنین، ارزش بازار این ارز دیجیتال در حدود 182 میلیون دلار بوده و حجم معاملات روزانه‌ی آن در حدود 6 میلیون دلار است. علاوه‌بر آن، کل توکن‌های ANT به‌صورت زیر تخصیص داده می‌شوند:


 • 58.5 درصد به دموکراسی در اکوسیستم

 • 21.9 درصد به کیف پول چندامضایی

 • 8.8 درصد به شرکت

 • 4.1 درصد به اعضا

 • 3.4 درصد به اعتبار

 • 3.4 درصد به Barekit

چه چیزی به آراگون (ANT) ارزش می‌دهد؟

تاریخچه قیمت ANT نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال نوسانات زیادی را پشت‌سر گذاشته است. اصولاً ارزهای دیجیتال نسبت به دارایی‌های سنتی بی‌ثبات‌تر هستند و ارزششان بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. قیمت آراگون نیز به این مسئله وابسته است؛ در ضمن، مسائل فنی پروژه نیز روی قیمت ANT تأثیر می‌گذارند. برخی از عوامل اصلی موثر بر قیمت این ارز دیجیتال عبارت‌اند از:


 • به‌روزرسانی Aragon V2

 • پیشرفت‌های پروژه

 • ادغام با پروتکل‌های دیگر

 • افزایش تعداد کاربران

مزایا و معایب آراگون (Aragon) چیست؟

همه پروژه‌های کریپتو در کنار مزایایشان، معایبی نیز دارند. اطلاع از مزایا و معایب آراگون نیز به شما کمک می‌کند که با این پروژه بیشتر آشنا شوید و با شناخت کامل به خرید ANT اقدام کنید. به‌خاطر همین، در این بخش، مزایا و معایب آراگون را به‌طور کامل بررسی می‌کنیم.


مزایا و معایب آراگون (Aragon) چیست؟

چه چیزی آراگون (Aragon) را ایمن می‌کند؟

شبکه آراگون با استفاده روش‌های تمرکززدایی و مجموعه‌ای از قوانین مشخص مبتنی بر اتوماسیون مکانیزم اجماع، ایمن می‌شود. با انتقال اتریوم از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS)، آراگون نیز از نسخه‌ی دوم خود (Aragon V2) رونمایی کرد که بر اساس الگوریتم اثبات سهام کار می‌کند و با نسخه‌ی جدید اتریوم سازگار است. این نسخه‌ی جدید به کاربران کمک می‌کند که کارمزد کمتری بپردازند و تراکنش‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری داشته باشند.


علاوه‌بر آن، سازمان‌های خودگردان غیرمتمرکز (DAOs) مبتنی بر این شبکه، با استفاده از «دادگاه آراگون» (Aragon Court) ایمن می‌شوند. این دادگاه به‌زودی نام خود را به «پروتکل آراگون» (Aragon Protocol) تغییر می‌دهد و اعضای هیئت‎منصفه نیز که وظیفه‌ی حل‌و‌فصل اختلافات پیش‌آمده را بر عهده دارند، به «محافظان» (Guardians) تغییر نام خواهند داد. این محافظان در ازای دریافت غرامت، در مورد اختلافات داخلی دائوها رأی صادر می‌کنند.


خرید ارز دیجیتال آراگون (ANT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال آراگون (ANT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید آراگون (ANT) در صرافی اکسبیتو بسیار آسان بوده و با سرعت بسیار بالایی انجام می‌شود. برای خرید ANT در صرافی اکسبیتو، کافی است که مراحل زیر را دنبال کنید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2_ به حساب کاربری خود وارد شده و مراحل احراز هویت اکسبیتو را تکمیل کنید. (احراز هویت اکسبیتو بسیار ساده است و به‌سرعت انجام می‌شود. احراز هویت اکسبیتو دو مرحله دارد. مرحله‌ی اول که تنها 1 دقیقه طول می‌کشد، به شما امکان خرید و فروش آراگون و سایر رمزارزها را می‌دهد. مرحله‌ی دوم نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو است. در ضمن، برای اطلاع از این مراحل می‌توانید به بخش احراز هویت صرافی اکسبیتو مراجعه کنید.)


3_ اطلاعات حساب یا کارت بانکی خود را برای واریز نقدی ارائه دهید. (واریز پول توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ برای خرید آراگون می‌توانید از بازارهای ریالی و تتری اکسبیتو استفاده کنید. برای خرید ANT با ریال باید مبلغ مورد نظرتان را به صرافی اکسبیتو واریز کنید و برای خرید آراگون با تتر باید مقدار تتر مد نظرتان را به کیف پول اختصاصی خود در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و تکمیل خرید آراگون، مقدار ANT مورد نظرتان به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود.


فروش ارز دیجیتال آراگون (ANT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال آراگون (ANT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش آراگون (ANT) در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت فروش و با سرعت زیادی انجام می‌شود. پس از فروش ANT معادل ریالی و یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل شده و شما به‌سرعت می‌توانید وجه خود را برداشت کنید. برای فروش آراگون در صرافی اکسبیتو، مراحل زیر را پشت‌سر بگذارید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در صرافی اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مراحل احراز هویت


3_ ارائه‌ی اطلاعات حساب یا کارت بانکی برای واریز پول


4_ انتقال آراگون (ANT) به کیف پول خود در صرافی اکسبیتو (اگر ارز ANT را در کیف پول اختصاصی خود در اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انجام این مرحله ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش آراگون در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو


6_ پس از فروش آراگون، معادل ریالی و یا تتری آن به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل می‌شود و شما می‌توانید با تسویه حساب آنی، وجه خود را به‌سرعت برداشت کنید.


تسویه حساب آنی آراگون (ANT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب اکسبیتو، پس از فروش ارز دیجیتال آراگون (ANT) به‌صورت تسویه حساب آنی یا واریز آنی پول به حساب بانکی انجام می‌شود. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور انجام می‌دهد و این تسویه حساب تنها 3 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد. در نتیجه، شما می‌توانید تسویه حساب آنی اکسبیتو را تا سقف 50 میلیون تومان در روز، به‌صورت 24 ساعته و در تمام ایام هفته انجام دهید.


درصورتی‌که در مراحل خرید و فروش آراگون (ANT) و سایر ارزهای دیجیتال با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه کنید. همچنین، همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو، به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته، پاسخ‌گوی سوالات شما هستند.