خرید ارز دیجیتال پکس گلد | فروش Pax Gold | قیمت PAXG

با ظهور فناوری بلاک چین، ارزهای دیجیتال گوناگونی توسط پروژه‌های مختلف کریپتوکارنسی معرفی شدند. هرکدام از این ارزهای دیجیتال اهداف متفاوتی را دنبال می‌کنند و ارزش گوناگونی دارند. دراین‌بین، ارزهای دیجیتالی با عنوان استیبل کوین (Stablecoin) پدید آمدند که از پشتوانه‌ی یک دارایی دیگر سود می‌برند. برای مثال، تتر (Tether) یکی از همین استیبل کوین‌ها است که قیمتی برابر با یک دلار دارد. در همین راستا، یکی از جدیدترین استیبل کوین‌هایی که به بازار کریپتو معرفی شده، پکس گلد (Pax Gold) با نماد اختصاری PAXG است. این ارز دیجیتال از پشتوانه‌ی طلا سود می‌برد و ارزش PAXG برابر با یک اونس طلا است. این استیبل کوین با سرعت زیادی مشهور شده و سرمایه‌گذاران زیادی به خرید پکس گلد ترغیب شده‌اند. به‌خاطر همین، در این مقاله به‌سراغ این ارز دیجیتال رفته‌ایم تا با ارزش Pax Gold بیشتر آشنا شوید و نحوه‌ی خرید و فروش PAXG را در صرافی اکسبیتو یاد بگیرید.


قیمت ارز دیجیتال پکس گلد PAXG

قیمت ارز دیجیتال پکس گلد PAXG

هر واحد PAXG قیمتی برابر با یک اونس طلای 24 عیار دارد؛ بنابراین، با نگاهی به تاریخچه‌ی قیمت پکس گلد، از تغییرات قیمت طلا نیز مطلع می‌شویم. اولین قیمت PAXG در سپتامبر 2020، برابر با 1941 دلار است و پس از آن، در نوامبر همان سال، تا 1781.01 دلار کاهش پیدا می‌کند. سپس، در عرض یک ماه، روند صعودی می‌گیرد و قیمت Pax Gold به 1918.08 دلار می‌رسد. در آغاز سال 2021 تا ماه مارس، شاهد روند نزولی این ارز هستیم و ارزش PAXG تا 1716.88 دلار کاهش پیدا می‌کند. بااین‌حال، در عرض دو ماه موفق می‌شود که به 1920.92 دلار برسد. این نوسانات تا مارس 2022 ادامه پیدا می‌کنند و سپس با یک روند نزولی شدید، در اکتبر آن سال، شاهد کمترین قیمت ارز دیجیتال پکس گلد، یعنی 1629.26 دلار هستیم. در نهایت، این ارز دیجیتال موفق می‌شود که دوباره روند صعودی خود را آغاز کند و در آوریل 2023، بالاترین قیمت PAXG، یعنی 2008.02 دلار را می‌بینم و این ارز در ژوئیه‌ی این سال، 1937.93 دلار را نشان می‌دهد.


خرید و فروش ارز دیجیتال پکس گلد (PAXG) در ایران

ارز دیجیتال پکس گلد (PAXG) با پشتوانه‌ی طلا، به یکی از معتبرترین استیبل کوین‌های دنیا تبدیل شده است و سرمایه‌گذاران زیادی به خرید PAX Gold علاقه‌مند شده‌اند. به‌خاطر همین، این ارز دیجیتال در لیست صرافی‌های معتبر دنیا، مانند Binance، Uphold، Kraken، KuCoin و WazirX قرار گرفته و امکان خرید و فروش پکس گلد فراهم شده است. بااین‌حال، به دلیل تحریم‌های جهانی علیه ایران، اغلب این صرافی‌ها به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌کنند. از سوی دیگر، امکان خرید ریالی پکس گلد نیز در هیچ‌کدام از صرافی‌های خارجی فراهم نیست.


در نتیجه، برای خرید ارز پکس گلد به یک صرافی ایرانی معتبر نیاز دارید. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، امکان خرید و فروش ارز دیجیتال PAXG را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد فراهم کرده است. یکی دیگر از مزایای خرید و فروش Pax Gold در صرافی اکسبیتو، امکان معامله‌ی ریالی و تتری این ارز است؛ بنابراین، شما می‌توانید به 3 روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سواپ» پکس گلد را در اکسبیتو معامله کنید.


پکس گلد (Pax Gold) چیست؟

پکس گلد (Pax Gold) چیست؟

اصولاً ارزهای دیجیتال به‌عنوان دارایی‌های بدون پشتوانه شناخته شده‌اند؛ اما در بین آن‌ها، استیبل کوین‌ها توسط دارایی‌های دیگری حمایت می‌شوند. در همین راستا، پکسوس گلد (Paxos Gold) یا پکس گلد (Pax Gold) یک ارز دیجیتال به‌صورت استیبل کوین است که پشتوانه‌ای از فلز گران‌بهای طلا دارد. در واقع، ارزش هر واحد پکس گلد برابر با یک اونس تروا (troy ounce) از یک شمش طلای 400 اونسی مطابق با استاندارد شمش طلای لندن است. همچنین، یک اونس تروا وزنی برابر با 31.103 گرم دارد و خلوص آن 99.99 درصد یا همان 24 عیار است. این شمش‌های طلا توسط یک شرکت واقع در نیویورک جمع‌آوری شده و در خزانه‌ی امنیتی برینکس (Brinks) در لندن نگهداری می‌شود.


در نتیجه، با خرید ارز دیجیتال پکسوس گلد، شما می‌توانید مالک یک اونس طلای 24 عیار شوید و دیگر نیازی به نگهداری و حمل‌و‌نقل طلای فیزیکی ندارید. از طرفی، میزان طلای موجود در ذخایر پکس گلد به‌صورت ماهانه بررسی می‌شود تا عرضه‌ی توکن‌های PAXG با مقدار طلای موجود در ذخایر این شرکت مطابقت داشته باشد. همچنین، یکی دیگر از ویژگی‌های استیبل کوین پک گلد تقسیم‌پذیری تا 18 رقم اعشار است. از این طریق، سرمایه‌گذاران می‌توانند مقدار کمتری از یک اونس طلا را خریداری کنند.


پکس گلد (Pax Gold) چگونه کار می‌کند؟

ارز دیجیتال پکس گلد (Pax Gold) مبتنی بر بلاک چین اتریوم (ERC-20) طراحی شده است و با قراردادهای هوشمند این شبکه کار می‌کند. همچنین، پکس گلد می‌تواند با نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (Dapps) و صرافی‌های ارز دیجیتال ادغام شود و در اختیار کاربران قرار بگیرد. از طرفی، هزینه‌ی تراکنش‌های مبتنی بر PAXG فقط 0.02 درصد است و علاوه‌بر آن، باید مقدار کمی هم اتریوم به‌عنوان کارمزد تراکنش‌ها پرداخت شود. این مسئله به پکسوس گلد کمک می‌کند که کاربردهای مختلفی داشته باشد و در پلتفرم‌های مختلفی استفاده شود.


از سوی دیگر، هر توکن PAXG یک شماره‌ سریال دارد که نشان‌دهنده‌ی شمش طلای مربوط به آن توکن است. در نتیجه، سرمایه‌گذاران می‌توانند پس از خرید PAXG، آدرس کیف پول خود را در ابزار جستجوی سایت پکس گلد وارد کنند و شماره‌ سریال، ارز پکس گلد و سایر مشخصات فیزیکی ارز دیجیتال خود را ببینند.


بنیان‌گذاران پکس گلد (Pax Gold) چه افرادی هستند؟

اطلاع از بنیان‌گذاران این پروژه‌ی ارز دیجیتال به شما کمک می‌کند که با ارزش Pax Gold بهتر آشنا شوید و درباره‌ی خرید ارز دیجیتال پکس گلد (PAXG) تصمیم درستی بگیرید. پکس گلد (Pax Gold) در سپتامبر 2019، توسط شرکت پکسوس تراست (Paxos Trust Company) راه‌اندازی شد. این شرکت که یک موسسه‌ی مالی و فناوری مستقر در نیویورک است، توسط «چارلز کاسکاریلا» (Charles Cascarilla) و «ریچارد تئو» (Richard Teo) اداره می‌شود.


کاسکاریلا سابقه‌ی گسترده‌ای در زمینه‌ی مدیریت سرمایه دارد و همین مسئله او را به ایجاد پروژه‌ی استیبل کوین ارز دیجیتال ترغیب کرد. از طرفی، پکس گلد تنها پروژه‌ی این شرکت نیست و آن‌ها استیبل کوین «پکس دلار» (Pax Dollar) را نیز راه‌اندازی کرده‌اند که استیبل کوینی هم‌قیمت دلار آمریکا است.


آیا پکس گلد (Pax Gold) طلای واقعی است؟

آیا پکس گلد (Pax Gold) طلای واقعی است؟

واقعی بودن پشتوانه‌ی پکس گلد (Pax Gold) برای سرمایه گذاری روی PAXG اهمیت زیادی دارد و معمولاً سرمایه‌گذاران پیش از خرید ارز دیجیتال PAX Gold، در این باره تحقیق می‌کنند. همان‌طور که گفتیم، پکس گلد طلای توکنیزه‌شده است و بر بستر بلاک چین کار می‌کند. منظور از توکنیزه‌شدن یک دارایی فیزیکی یا غیرواقعی، تبدیل‌کردن آن به ارز دیجیتال و قرار گرفتن روی شبکه‌ی بلاک چین است. همین اتفاق در پروژه‌ی پکس گلد رخ داده و شرکت پکسوس تراست معادل هر اونس شمش طلا را توکنیزه کرده است.


در نتیجه، سرمایه‌گذارانی که قصد خرید طلا را دارند، بدون نیاز به خرید یک دارایی فیزیکی، می‌توانند به خرید ارز پکس گلد اقدام کنند. از این طریق، هزینه‌های نگهداری و حمل طلا کاهش پیدا کرده و ریسک کمتری سرمایه‌گذاران را تهدید می‌کند. از طرفی، پس از خرید ارز دیجیتال پکس گلد، می‌توانید شماره سریال آن را در سایت این پروژه بررسی کنید تا خیالتان از صحت سرمایه‌گذاری راحت شود.


تفاوت بین پکس گلد و صندوق قابل‌معامله طلا (Gold ETF) چیست؟

صندوق‌های قابل‌معامله (ETFs) سبدهای سرمایه‌ای هستند که مجموعه‌ای از دارایی‌ها را شامل می‌شوند. سرمایه‌گذاران بورس می‌توانند بخشی از این صندوق‌ها را خریداری کنند تا روی چند دارایی مختلف سرمایه‌گذاری کرده باشند. بعضی از این سبدهای سرمایه، امکان خرید و فروش طلا را نیز به کاربران ارائه می‌کنند. بااین‌حال، در صندوق قابل‌معامله طلا (Gold ETF)، فقط یک قرارداد خرید و فروش می‌شود که قیمت طلا را تقلید می‌کند. در نتیجه، اگر شما بخشی از این صندوق طلا را خریداری کنید، مالک طلای واقعی نمی‌شوید.


در سوی مقابل، با خرید ارز دیجیتال Pax Gold، می‌توانید مالک بخشی از شمش طلایی باشید که در خزانه‌ی این پروژه نگهداری می‌شود.


چه چیزی پکس گلد (Pax Gold) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

با اینکه ارزهای مختلفی با استاندارد ERC-20 راه‌اندازی شده‌اند؛ اما پکس گلد (Pax Gold) به‌خاطر برخورداری از پشتوانه‌ی طلا گزینه‌ی بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری هم‌زمان روی ارزهای دیجیتال و فلزهای گران‌بها است. از طرفی، امروزه حدود 3.5 تریلیون دلار از کل طلای موجود در جهان با هدف سرمایه‌گذاری خرید و فروش می‌شود؛ اما بیشتر این مقدار در اختیار سرمایه‌گذاران کلان قرار دارد و خریداران خرد نمی‌توانند به‌راحتی روی طلا سرمایه‌گذاری کنند. در همین راستا، پکس گلد با ارائه‌ی توکن‌هایی به مبلغ یک اونس طلا و همچنین، امکان تقسیم تا 18 رقم اعشار، به همه‌ی افراد اجازه می‌دهد که روی طلا سرمایه‌گذاری کنند.


ارز دیجیتال پکس گلد (PAXG) چیست؟

ارز دیجیتال پکس گلد (PAXG) چیست؟

توکن اختصاصی پروژه‌ی پکس گلد، PAXG نام دارد که یک توکن مبتنی بر اتریوم (ERC-20) است. پکس گلد از الگوریتم اثبات کار (PoW) برای حفظ امنیت تراکنش‌ها استفاده می‌کند. بااین‌حال، این ارز دیجیتال صرفاً به اتریوم وابسته نیست و می‌تواند روی سایر بلاک چین‌ها نیز راه‌اندازی شود. از طرفی، امکان خرید و فروش PAXG در صرافی‌های مختلفی فراهم شده است و سرمایه‌گذاران می‌توانند با خرید Pax Gold روی طلا سرمایه‌گذاری کنند.


توکنومیک ارز دیجیتال پکس گلد PAXG

ازآنجایی‌که پکس گلد (Pax Gold) بر اساس تقاضای بازار تولید می‌شود، مقدار مشخصی برای عرضه‌ی نهایی این توکن وجود ندارد. در نتیجه، مقدار توکن‌های پکس گلد مدام در حال تغییر خواهد بود. در حال حاضر، تا ژوئیه‌ی 2023، حدود 25000 واحد PAXG در بازار در گردش است و این ارز ارزش بازاری در حدود 482 میلیون دلار دارد.


مزایا و معایب پکس گلد (Pax Gold) چیست؟

ازآنجایی‌که بلاک چین یک فناوری نوظهور است، همه‌ی پروژه‌های کریپتوکارنسی در کنار مزایایشان، معایبی نیز دارند. اطلاع از مزایا و معایب پکس گلد نیز به شما کمک می‌کند که تصمیم درستی برای سرمایه گذاری روی PAXG بگیرید. بااین‌حال، تاکنون نارضایتی خاصی از این پروژه گزارش نشده است و این مسئله نشان می‌دهد که شما می‌توانید با خیال راحت به خرید ارز دیجیتال پکس گلد اقدام کنید.


مزایا و معایب پکس گلد (Pax Gold) چیست؟

ارز دیجیتال پکس گلد (PAXG) را کجا ذخیره کنیم؟

ارز دیجیتال پکس گلد (PAXG) را کجا ذخیره کنیم؟

پس از خرید ارز دیجیتال پکس گلد (PAXG) به کیف پولی نیاز دارید تا بتوانید این ارز دیجیتال را ذخیره کنید. در انتخاب کیف پول مناسب برای پکس گلد، باید به مواردی مانند امنیت، کارمزدها، شبکه‌ی انتقال و... توجه داشته باشید. به‌خاطر همین، در این بخش، بهترین کیف پول‌های Pax Gold را به شما معرفی می‌کنیم:


  • Trust Wallet

  • MetaMask

  • Ledger

  • imToken

  • Torus

  • Coinbase

  • TokenPocket

  • iToken Wallet

  • کیف پول اکسبیتو

پس از خرید Pax Gold می‌توانید این ارز دیجیتال را در کیف پول اختصاصی خود در اکسبیتو نگهداری کنید. کیف پول اکسبیتو دارای امنیت بسیار بالایی است و به شما کمک می‌کند که هزینه‌ی نقل‌و‌انتقال و نگهداری از رمزارزها را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال پکس گلد (PAXG) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال پکس گلد (PAXG) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو بسیار ساده است و با سرعت بالایی انجام می‌شود. برای خرید ارز Pax Gold در صرافی اکسبیتو، فقط کافی است که مراحل زیر را انجام دهید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در صرافی اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت در صرافی اکسبیتو بسیار آسان است و با سرعت بالایی انجام می‌شود. احراز هویت در اکسبیتو دو مرحله دارد. مرحله‌ی اول تنها 1 دقیق طول می‌کشد و به شما اجازه‌ی خرید و فروش پکس گلد و سایر رمزارزها را می‌دهد. مرحله‌ی دوم نیاز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر صرافی اکسبیتو است. در ضمن، برای اطلاع از این مراحل، می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه کنید.)


3_ ارائه‌ی اطلاعات حساب یا کارت بانکی برای واریز پول (واریز پول توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ برای خرید ارز دیجیتال پکس گلد (PAXG) می‌توانید از بازارهای ریالی و یا تتری اکسبیتو استفاده کنید. اگر می‌خواهید پکس گلد را با پرداخت ریالی بخرید، باید مبلغ مورد نظر را به صرافی اکسبیتو واریز کنید و برای خرید تتری Pax Gold باید مقدار تتر مد نظرتان را به کیف پول اختصاصی خود در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از تکمیل ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال پکس گلد، مقدار PAXG موردنظر، به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود.


فروش ارز دیجیتال پکس گلد (PAXG) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال پکس گلد (PAXG) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال پکس گلد (PAXG) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، با بهترین قیمت فروش انجام می‌شود و سرعت بسیار بالایی دارد. پس از فروش پکس گلد، می‌توانید به‌سرعت معادل ریالی و یا تتری آن را برداشت کنید. برای فروش PAXG در اکسبیتو، مراحل زیر را دنبال کنید:


1_ ثبت‌نام در اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مراحل احراز هویت


3_ ارائه‌ی اطلاعات کارت یا حساب بانکی برای واریز پول


4_ انتقال ارز دیجیتال پکس گلد (PAXG) به کیف پول اکسبیتو (در صورتی که پکس گلد را در کیف پول اختصاصی خود در اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انجام این مرحله ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش PAXG در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش ارز دیجیتال پکس گلد، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا می‌توانید به‌راحتی و با سرعت زیاد وجه خود را از صرافی اکسبیتو برداشت کنید.


تسویه آنی پکس گلد (PAXG) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ریالی پس از فروش ارز دیجیتال پکس گلد (PAXG) و سایر رمزارزها، در صرافی اکسبیتو، به‌صورت تسویه آنی یا واریز آنی به حساب بانکی انجام می‌شود. پس از فروش Pax Gold در صرافی اکسبیتو، شما می‌توانید به‌راحتی و با سرعت زیاد، تسویه حساب آنی را انجام دهید. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان انجام می‌دهد. تسویه حساب آنی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته صورت می‌گیرد و فقط بین 3 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد.


درصورتی‌که در مراحل خرید و فروش پکس گلد (PAXG) و سایر رمزارزها با مشکلی مواجه شدید و یا هرگونه سوالی داشتید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه کنید. در ضمن، همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو، به‌صورت شبانه‌روزی و در تمام روزهای هفته پاسخ‌گوی سوالات شما هستند.