خرید ارز دیجیتال وان اینچ | فروش 1INCH | قیمت 1 اینچ

معمولاً کاربران ارزهای دیجیتال، صرافی‌های مختلف را جستجو می‌کنند تا بهترین قیمت ارزها را پیدا کنند. پلتفرم‌هایی هم وجود دارند که قیمت‌های مختلف صرافی‌های گوناگون را به شما نشان می‌دهند تا بهترین صرافی را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال انتخاب کنید. حالا تصور کنید که اگر پلتفرمی ساخته شود که بهترین معاملات کریپتو را به معامله‌گران ارزهای دیجیتال معرفی کند، چه کمک بزرگی به کاربران کریپتوکارنسی خواهد کرد. این مسئله با نمایش قیمت ارزهای دیجیتال تفاوت دارد، بلکه چنین پلتفرمی بهترین روش‌ها و ابزارهای معاملاتی ارزهای دیجیتال را به معامله‌گران پیشنهاد می‌کند.


حالا شبکه وان اینچ (1inch) دقیقاً با هدف معرفی بهترین معاملات بازار به معامله‌گران راه‌اندازی شده است. در واقع، وان اینچ یک تجمیع‌کننده‌ی صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) است که از پلتفرم معاملاتی و توکن کاربردی خود، یعنی توکن وان اینچ (1INCH Token) برای جستجو و معرفی سودآورترین صرافی‌های ارز دیجیتال استفاده می‌کند. به‌خاطر همین، در این مقاله به معرفی شبکه وان اینچ و ارزش توکن 1INCH می‌پردازیم؛ همچنین، اگر می‌خواهید که با نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال وان اینچ در صرافی اکسبیتو آشنا شوید، با ما همراه باشید.


قیمت ارز دیجیتال وان اینچ 1INCH

اگر به تاریخچه‌ی وان اینچ نگاه کنیم، اولین قیمت 1INCH در دسامبر 2020، 1.36 دلار است. پس از آن، قیمت وان اینچ تا آوریل 2021 روندی صعودی می‌گیرد و به اوج قیمت خود، یعنی 5.64 دلار می‌رسد. از آوریل 2021 تا اکتبر آن سال، این ارز نوساناتی را تجربه می‌کند و قیمت 4.57 دلار را به ما نشان می‌دهد. پس از آن، روند نزولی کم‌شتابی پیدا می‌کند و با ریزش کل بازار کریپتو، قیمت ارز دیجیتال وان اینچ تا ژوئن 2023، به زیر 1 دلار کاهش پیدا کرده و 0.31 دلار را به ما نشان می‌دهد.


خرید و فروش ارز دیجیتال وان اینچ (1INCH) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال وان اینچ (1INCH) در ایران

ارز دیجیتال وان اینچ (1INCH) یکی از ارزهای شناخته‌شده‌ی دنیا است؛ به‌خاطر همین، امکان خرید و فروش 1INCH در صرافی‌های معتبر جهان، مانند بایننس (Binance)، کراکن (Kraken)، کوین بیس (Coinbase)، هیوبی گلوبال (Huobi Global) و کوکوین (KuCoin) فراهم شده است.


بااین‌حال، همان‌طور که می‌دانید، ایران در لیست تحریم‌های جهانی قرار دارد و امکان استفاده از برخی از این صرافی‌ها برای کاربران ایرانی فراهم نیست. علاوه‌بر آن، امکان خرید ریالی ارز دیجیتال وان اینچ در هیچ‌کدام از این صرافی‌ها فراهم نشده است و کاربران ایرانی با چالش‌های زیادی برای استفاده از صرافی‌های خارجی مواجه هستند.


در نتیجه، برای خرید 1INCH و یا فروش آن باید از یک صرافی داخلی استفاده کنید. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو امکان معامله ارز دیجیتال وان اینچ (1INCH) را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. برای سرمایه گذاری روی 1INCH، شما می‌توانید این ارز را با یکی از دو روش «خرید و فروش محدود» و «خرید و فروش فوری» در اکسبیتو معامله کنید. در ضمن، امکان خرید و فروش وان اینچ با ریال و همین‌طور ارز دیجیتال تتر در صرافی اکسبیتو فراهم شده است و از این نظر، گزینه‌های مختلفی برای معامله 1INCH پیش روی شما قرار دارد.


از سوی دیگر، با خرید وان اینچ و نگهداری آن در کیف پول مخصوص خود در اکسبیتو، از هزینه‌ی انتقال وان اینچ به کیف پول‌های دیگر راحت می‌شوید. در نتیجه، صرافی اکسبیتو با ارائه‌ی خدمات گوناگون، سرمایه گذاری روی وان اینچ و همچنین ارزهای دیگر را برای شما بسیار آسان کرده است.


وان اینچ (1inch) چیست؟

برای اینکه ارزش و قیمت 1INCH را بهتر درک کنیم، ابتدا باید ببینیم که شبکه وان اینچ چیست. در واقع، وان اینچ (1inch) یک نرم‌افزار نوآورانه است که بر اساس فناوری‌های روز دنیا ساخته شده و بهترین معاملات ارزهای دیجیتال را برای کاربران پیدا می‌کند. به‌عبارت‌دیگر، نرم‌افزار غیرمتمرکز (DApp) وان اینچ یک تجمیع‌کننده‌ی صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) است که تعدادی صرافی و هزاران ارائه‌کننده‌ی نقدینگی را بررسی می‌کند تا بهترین معاملات بازار را به معامله‌گران پیشنهاد بدهد. فقط کافی است که در محیط 1inch ارز دیجیتال موردنظرتان را انتخاب کنید و منتظر پیشنهادهای وان اینچ برای انواع معاملات بمانید.


در ابتدا، وان اینچ از تعداد کمی صرافی غیرمتمرکز پشتیبانی می‌کرد؛ اما در حال حاضر، از الگوریتمی به نام "Pathfinder" استفاده می‌کند تا بهترین ارائه‌کنندگان نقدینگی را در بلاک چین‌های اتریوم (Ethereum)، زنجیره هوشمند بایننس (BSC) و پالیگان (Polygon) پیدا کند.


شبکه وان اینچ (1inch) چیست؟

شبکه وان اینچ (1inch) چیست؟

وان اینچ (1inch) شبکه‌ای است که چند صرافی غیرمتمرکز (DEX) را در یک پلتفرم یکپارچه جمع می‌کند. در واقع، شبکه 1inch به نرم‌افزار و پلتفرم وان اینچ کمک می‌کند تا با استفاده از رابط‌های برنامه‌نویسی (APIs) بهترین روش‌های مبادله و معامله‌ی ارزها را پیدا کرده و به کاربران معرفی کنند؛ بنابراین، این APIها بهترین نرخ معاملات را جستجو می‌کنند تا وان اینچ بتواند کمترین قیمت‌ها را به کاربران ارائه کند.


یکی از اهداف اصلی وان اینچ، کاهش کارمزدهای پلتفرم و افزایش امنیت آن است. برای رسیدن به این هدف از ارز دیجیتال وان اینچ (1INCH) که یک توکن کاربردی است، به‌همراه چند پروتکل مهم استفاده می‌کند. کاربردهای این توکن به‌طور مستقیم روی ارزش آن تأثیر می‌گذارند و برای افرادی که می‌خواهند به خرید 1INCH و یا فروش آن اقدام کنند، اهمیت دارند. از سوی دیگر، پروتکل‌های زیر به وان اینچ کمک می‌کنند تا پلتفرمی یکپارچه و ایمن را به کاربران خود ارائه کند:


پروتکل تجمیع (Aggregation Protocol): این پروتکل، نقدینگی را از صرافی‌های مختلف تأمین کرده و یک معامله را بین چند صرافی تقسیم می‌کند تا بتواند بهترین قیمت‌ها را ارائه کند. هسته‌ی اصلی این پروتکل را قرارداد هوشمند V3 تشکیل می‌دهد. این قرارداد هوشمند زمان انجام تراکنش‌ها را تأیید می‌کند. از سوی دیگر، پروتکل تجمیع از یک الگوریتم مسیریاب کمک می‌گیرد تا سریع‌ترین دسترسی را به معاملات بازارهای مختلف داشته باشد. این مسیریاب بیش از 60 منبع نقدینگی اتریوم، 30 منبع نقدینگی زنجیره هوشمند بایننس و 30 منبع نقدینگی پالیگان را بررسی می‌کند.


 • پروتکل نقدینگی (Liquidity Protocol): پروتکل نقدینگی، یک بازارساز خودکار (AMM) است که به کاربران اجازه می‌دهد تا دارایی‌های خود را با کمک استخر نقدینگی معامله کنند. از طرفی، این پروتکل، نقدینگی را در اختیار استخرها می‌گذارد تا کاربران بتوانند با مشارکت در برنامه‌های استخراج، پاداش کسب کنند.

 • پروتکل لیمیت اوردر (Limit Order Protocol): این پروتکل با استفاده از روشی نوآورانه و انعطاف‌پذیر، سفارشات وان اینچ را تنظیم می‌کند. پروتکل لیمیت اوردر بر اساس عرضه و تقاضا، هزینه‌ی معاملات را تعریف می‌کند و همچنین، سفارشات محدود و استفاده از معاملات چندزنجیره‌ای را فراهم کرده است. علاوه‌بر آن، این پروتکل دستورات مختلف معاملات را مانند توقف ضرر (Stop Loss)، اجرا می‌کند و بابت این خدمات هیچ کارمزدی نمی‌گیرد.

وان اینچ (1inch) چگونه کار می‌کند؟

وان اینچ (1inch) چگونه کار می‌کند؟

پلتفرم وان اینچ (1inch) از لایه‌های اولیه‌ی شبکه برای انجام محاسبات خود استفاده می‌کند. کافی است که نوع ارز دیجیتال را در پلتفرم وان اینچ انتخاب کنید تا این پلتفرم بهترین معاملات موجود در بازار را به شما ارائه کند. وان اینچ در حال حاضر از توکن‌های مبتنی بر استانداردهای زیر پشتیبانی می‌کند:


 • ERC-20

 • ERC-1155

 • ERC-721

 • BEP-20

بنیان‌گذاران وان اینچ (1inch) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران وان اینچ (1inch) چه افرادی هستند؟

شبکه و پلتفرم 1INCH در سال 2019، توسط سرگئی کونز (Sergej Kunz) و آنتون بوکوف (Anton Bukov) در شهر نیویورک پایه‌گذاری شدند. کونز و بوکوف دو برنامه‌نویس روس هستند که در سال 2017 با یکدیگر آشنا شده‌اند و علاقه‌ی آن‌ها به فناوری بلاک چین باعث همکاری‌شان در ایجاد پروژه‌ی وان اینچ شد. علاوه بر وان اینچ، این دو نفر تجربه‌ی خوبی هم در زمینه‌ی فناوری‌های مختلف دارند:


 • سرگئی کونز: او به‌عنوان توسعه‌دهنده‌ی ارشد در "Commerce Connector"، برنامه‌نویس‌ و کدنویس در "Herzog" و مدیر پروژه در "Mimacom" فعالیت کرده است.

 • آنتون بوکوف: او سابقه‌ی فعالیت در "gDAI.io" و "NEAR Protocol" را در کارنامه‌ی خود دارد.

چه چیزی وان اینچ (1INCH) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

در موقع خرید و فروش 1INCH و یا هر ارز دیگر، باید امتیازات ویژه‌ی آن را بشناسید و بدانید که چه چیزی این ارز را منحصربه‌فرد می‌کند. برای اینکه از ارزش وان اینچ آگاه شوید، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:


 • دسترسی به منابع متعدد نقدینگی موجود در شبکه‌های بلاک چین گوناگون

 • ارائه‌ی قیمت‌های جذاب

 • فراهم‌کردن امنیت بالا

 • ارائه‌ی حالت ادغام (Fusion) که به کاربران اجازه می‌دهد تا توکن‌های موجود در صرافی‌های مختلف را بدون کارمزد مبادله کنند.

 • استفاده از روش‌های کاربردی برای محافظت از تراکنش‌های کاربران

مزایا و معایب وان اینچ (1INCH) چیست؟

پیش از خرید و یا فروش ارز دیجیتال 1INCH، باید مزایا و معایب این شبکه را بدانید.


مزایا و معایب وان اینچ (1INCH) چیست؟

شبکه وان اینچ (1inch) چگونه ایمن می‌شود؟

ساختار فنی تمام پروتکل‌های وان اینچ (1inch) امنیت بالایی را برای کاربران فراهم می‌کند. برای مثال، پروتکل تجمیع (Aggregation Protocol) منابع نقدینگی ناامن را بررسی می‌کند تا دارایی‌های کاربران با خطری مواجه نشوند. در طول هر تراکنش، پروتکل تجمیع بررسی‌های امنیتی را انجام داده و از هرگونه آسیب احتمالی جلوگیری می‌کند. از سال 2022 تا کنون، نزدیک به 240 منبع نقدینگی مطمئن به پلتفرم وان اینچ متصل شده‌اند و این مسئله، ایمنی شبکه 1inch را بسیار بالا می‌برد.


ارزش 1INCH از چه چیزی ناشی می‌شود؟

پروژه‌ی وان اینچ (1inch) در کریسمس سال 2020، توکن اختصاصی خود، یعنی ارز دیجیتال وان اینچ (1INCH) را معرفی کرد. 1INCH یک توکن حاکمیتی است؛ یعنی اینکه دارندگان این توکن می‌توانند در نظرسنجی‌ها شرکت کرده و برای سیاست‌ها و استراتژی‌های این پلتفرم تصمیم بگیرند.


بنیان‌گذاران وان اینچ، برای خرید 1INCH و فروش آن را برنامه‌ای ندارند و این توکن را فقط برای پاداش‌ استفاده از محصولات وان اینچ ارائه کرده‌اند. بااین‌حال، ازآنجایی‌که این توکن به بازار کریپتو وارد شده، امکان خرید و فروش وان اینچ و سرمایه‌گذاری روی آن برای همگان فراهم شده است.


علاوه‌بر اینکه؛ توکن 1INCH را می‌توان به‌عنوان مکانیزمی برای مدیریت غیرمتمرکز پلتفرم وان اینچ استفاده کرد، این توکن کاربردهای زیر را نیز دارد:


 • فراهم‌کردن بودجه‌ی موردنیاز توسعه‌ی اکوسیستم وان اینچ

 • تشویق کاربران به مشارکت در پلتفرم

 • ارائه‌ی پاداش به کاربرانی که امنیت شبکه را فراهم می‌کنند.

توکنومیک ارز دیجیتال وان اینچ 1INCH

توکنومیک ارز دیجیتال وان اینچ 1INCH

در 25 دسامبر 2020، 6 درصد از کل واحدهای وان اینچ (1INCH) در عرضه‌ی اولیه، به‌صورت زیر توزیع شد:


 • 22.5 درصد به تیم اصلی

 • 2.3 درصد به مشاوران

 • 18.5 درصد برای بازیابی سیستم

 • 12.2 درصد به جامعه‌ی وان اینچ

 • 14.5 درصد به صندوق رشد شبکه

 • 30 درصد به مشوق‌های اجتماعی

تعداد واحدهای در گردش وان اینچ تا سال 2023، به بیش از 943 میلیون توکن رسیده است و در نهایت، تعداد آن به 1.5 میلیارد خواهد رسید.


چگونه ارز دیجیتال وان اینچ (1INCH) را ذخیره کنیم؟

پس از خرید و سرمایه گذاری روی 1INCH باید این ارز را در یک کیف پول ارز دیجیتال ذخیره کنید. یکی از روش‌های ذخیره‌ی وان اینچ، استفاده از کیف پول اختصاصی 1inch است. از نظر ساختاری، این کیف پول با پلتفرم وان اینچ ادغام شده و امکان دسترسی به معاملات پلتفرم را برای کاربران فراهم می‌کند.


علاوه‌بر آن، پس از خرید 1INCH می‌توانید این توکن را در تمام کیف پول‌های سازگار با شبکه‌ی اتریوم ذخیره کنید؛ بنابراین، اغلب افراد ترجیح می‌دهند که وان اینچ را در کیف پول‌های معروف مبتنی بر اتریوم نگهداری کنند. از سوی دیگر، امکان نگهداری از وان اینچ در کیف پول‌های سخت‌افزاری سازگار با اتریوم نیز فراهم شده است. کیف پول‌های سخت‌افزاری، مطمئن‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال هستند؛ در نتیجه، پس از خرید وان اینچ، می‌توانید این توکن را در یکی از کیف پول‌های سخت‌افزاری زیر ذخیره کنید:


 • KeepKey

 • Trezor

 • Ledger

 • Prokey

خرید ارز دیجیتال وان اینچ (1INCH) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال وان اینچ (1INCH) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید و فروش وان اینچ (1INCH) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو بسیار ساده است و با سرعت بسیار بالایی انجام می‌شود. برای خرید 1INCH در اکسبیتو، کافی است که مراحل زیر را دنبال کنید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری


2_ ورود به حساب اکسبیتو و انجام مراحل احراز هویت (احراز هویت در اکسبیتو بسیار ساده است و سرعت بالایی دارد. احراز هویت در این صرافی در دو سطح انجام می‌شود. سطح اول که تنها یک دقیقه طول می‌کشد، امکان خرید و فروش انواع ارزها را برای شما فراهم می‌کند. سطح دوم برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی احراز هویت در اکسبیتو، می‌توانید به بخش احراز هویت مراجعه کنید.)


3_ ارائه‌ی اطلاعات کارت یا حساب بانکی برای واریز پول (امکان واریز نامحدود پول در صرافی اکسبیتو فراهم شده است.)


4_ برای خرید ارز دیجیتال وان اینچ (1INCH) می‌توانید از بازارهای ریالی و یا بازارهای تتری استفاده کنید. درصورتی‌که می‌خواهید با پرداخت ریال، وان اینچ را بخرید، باید مبلغ موردنظرتان را به صرافی اکسبیتو واریز کنید و برای خرید تتری باید مقدار تتر مدنظرتان را به کیف پول خود در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از تکمیل مراحل ثبت سفارش و خرید، مقدار ارز دیجیتال وان اینچ (1INCH) موردنظرتان به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. ازآنجایی‌که کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو امنیت بالایی دارد، می‌توانید این ارز را در کیف پول خود در اکسبیتو نگهداری کنید.


فروش ارز دیجیتال وان اینچ (1INCH) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال وان اینچ (1INCH) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال وان اینچ (1INCH) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، با بهترین قیمت فروش انجام شده و سرعت بسیار بالایی دارد. پس از فروش 1INCH، شما می‌توانید معادل ریالی و یا تتری آن را به‌سرعت به کیف پول خود منتقل کنید. در نتیجه، برای فروش وان اینچ در اکسبیتو، کافی است که مراحل زیر را انجام دهید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ساخت حساب کاربری


2_ ورود به حساب اکسبیتو و انجام مراحل احراز هویت


3_ ارائه‌ی اطلاعات کارت و یا حساب بانکی


4- انتقال ارز دیجیتال وان اینچ به کیف پولتان در صرافی اکسبیتو (درصورتی‌که ارزهای شما در کیف پولتان در اکسبیتو نگهداری می‌شود، نیاز به انجام این مرحله ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال وان اینچ در بازار صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش وان اینچ، معادل ریالی و یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. شما به‌راحتی و با سرعت زیاد می‌توانید وجه خود را از اکسبیتو برداشت کنید. (واریز وجه در صرافی اکسبیتو از طریق 9 بانک و به‌صورت آنی انجام می‌شود.)


درصورتی‌که در فرایند خرید و فروش وان اینچ (1INCH) و یا ارزهای دیگر با مشکلی مواجه شدید و یا هرگونه سوالی در این زمینه دارید، می‌توانید به بخش سؤالات متداول خرید و فروش در اکسبیتو مراجعه کنید و یا با پشتیبانی صرافی اکسبیتو تماس بگیرید. همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو، به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته پاسخ‌گوی سؤالات شما هستند.