خرید ارز دیجیتال استلار | فروش Stellar | قیمت XLM

اولین فلسفه ظهور ارزهای دیجیتال، تبدیل شدن آن‌ها به روش‌های پرداخت رایج و ارائه جایگزینی برای ارزهای فیات بود. اگرچه این هدف هنوز به‌صورت کامل محقق نشده، اما برخی از شبکه‌های رمز ارزی به خوبی توانسته‌اند در پرداخت‌های برون‌مرزی سهولت ایجاد کنند. بیشتر شبکه‌های بلاک چینی روی موضوعات مرتبط با سرگرمی فعالیت می‌کنند، اما برخی از شبکه‌ها به‌صورت اختصاصی روی پرداخت‌های ارزان و سریع تمرکز دارند. یکی از پروژه‌های رمز ارزی فعال در زمینه پرداخت‌های سریع و ارزان، شبکه بلاک چین استلار (Stellar) است. استلار با شرکت‌های بزرگی همچون IBM همکاری دارد و همین امر کارایی بالا و تأثیرگذاری موفق این پروژه را نشان می‌دهد. در این مطلب ضمن بررسی ابعاد مختلف استلار، به بررسی نحوه خرید و فروش ارز استلار و عوامل موثر بر قیمت استلار (XLM) خواهیم پرداخت.


قیمت ارز دیجیتال استلار XLM

قیمت ارز دیجیتال استلار XLM

ارز دیجیتال استلار (XLM) برای اولین‌بار در 5 آگوست 2014 در بازار کریپتو با قیمت حدود 0.002976 دلار لیست شد و تا اواخر آن سال بین 0.001 و 0.003 دلار در نوسان بود. استلار کمترین قیمت تاریخی خود را با نرخ 0.0014578 دلار در نوامبر 2014 تجربه کرد. بازه نوسان رمز ارز استلار در سال 2015 بین 0.002 و 0.006 دلار قرار گرفت و در سال 2016 باز هم به زیر 0.003 دلار سقوط کرد.


رمز ارز استلار در سال 2017 توانست با ورود به یک روند صعودی به مرز یک دلار نزدیک شود. بالاترین قیمت ثبت‌شده برای رمز ارز استلار به اوایل ژانویه 2018 در نرخ 0.9381 دلار برمی‌گردد. استلار پس از ثبت بالاترین قیمت خود، دوباره وارد یک روند نزولی آرام شد. این رمز ارز تا به امروز بین 0.05 تا 0.8 دلار در نوسان بوده است. رمز ارز استلار درحال‌حاضر (دسامبر 2023) با نرخ حدود 0.1264 دلار در صرافی‌ها معامله می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال استلار (XLM) در ایران

برحسب اطلاعات ثبت‌شده در وب‌سایت جامع کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، ارز دیجیتال استلار (XLM) در بهترین صرافی‌های جهان معامله می‌شود. ازجمله‌ی این صرافی‌ها می‌توان بایننس (Binance)، کوین بیس (Coinbase)، بای بیت (Bybit)، اوکی ایکس (OKX)، بیت استمپ (Bitstamp)، گیت (Gate.io) و کراکن (Kraken) را نام برد. کاربران ایرانی به‌خاطر تحریم‌‌ها، نمی‌توانند از صرافی‌های خارجی نامبرده استفاده کنند؛ در همین راستا بیشتر کاربران ایرانی، خرید ارز دیجیتال استلار را از طریق صرافی‌های ایرانی انجام می‌دهند. رمز ارز استلار (XLM) در صرافی اکسبیتو قابل معامله است. می‌توان یکی از اصلی‌ترین مزایای خرید ارز دیجیتال اکسبیتو را معامله در بازارهای ریالی و تتری این صرافی آنلاین معتبر با بهترین قیمت و کمترین کارمزد در نظر گرفت. شما می‌توانید برای خرید رمز ارز استلار در صرافی اکسبیتو از سه روش زیر استفاده کنید:


 • خرید و فروش محدود

 • خرید و فروش فوری

 • سواپ

استلار (Stellar) چیست؟

استلار (Stellar) چیست؟

استلار (Stellar) یک شبکه غیرمتمرکز همتابه‌همتا (P2P) است که در سال 2014 ایجاد شد. این شبکه به‌طور رسمی در سال 2015 با هدف اتصال سیستم‌های مالی جهان و تضمین پروتکلی برای ارائه‌دهندگان پرداخت و مؤسسات مالی شروع به کار کرد. استلار برای جابه‌جایی سریع و مطمئن منابع مالی با حداقل هزینه طراحی شده است. در وصف بیشتر ماهیت پلتفرم استلار می‌توان گفت:


1_ استلار افراد، بانک‌ها و پردازنده‌های پرداخت را پیوند داده و به کاربران اجازه می‌دهد انواع مختلفی از رمز ارزها را ایجاد، ارسال و معامله کنند.


2_ اصلی‌ترین هدف استلار این است که بتواند واسطه‌ای بین تراکنش‌های رمز ارزی، مردم و مؤسسات مالی ارزهای فیات مانند بانک‌ها باشد.


3_ مخاطبان استلار ساکنان کشورهای درحال توسعه هستند؛ کاربرانی عادی که از طریق تراکنش‌های سریع، ساده و ارزان به اقتصاد جهانی دسترسی پیدا می‌کنند.


4_ استلار یک پلتفرم واسطه است که به شما امکان می‌دهد تقریباً همه ارزها، اعم از ارز دیجیتال یا ارزهای فیات مانند دلار را معامله کنید.


5_ با استفاده از استلار می‌توان پول خود را به هر نقطه از جهان که مایل هستید با هزینه‌ای بسیار کم و با سرعت بسیار بالا ارسال نمایید.


6_ رمز ارز بومی و اختصاصی استلار که لومن (Lumen) نام دارد، با نماد «XLM» در بازار کریپتو عرضه شده و هر روزه در صرافی‌های ارز دیجیتال معامله می‌شود.


استلار (Stellar) چگونه کار می‌کند؟

استلار (Stellar) چگونه کار می‌کند؟

استلار یک شبکه غیرمتمرکز است که پرداخت‌های فرامرزی، توکن‌سازی دارایی‌ها و سایر امور مالی را تسهیل می‌کند. عملیات اساسی استلار شبیه به اکثر فناوری‌های پرداخت غیرمتمرکز است. استلار شبکه‌ای از سرورهای غیرمتمرکز را با یک دفترکل توزیع‌شده اجرا می‌کند که هر 2 تا 5 ثانیه تمام گره‌ها در آن به‌روز می‌شوند. در ادامه برخی از مفاهیم کلیدی در شبکه استلار را بررسی می‌کنیم که چگونگی عملکرد آن را نشان می‌هد.


پروتکل اجماع استلار (FBA)

برجسته‌ترین عامل تمایز بین استلار و بیت کوین، پروتکل اجماع آن است. پروتکل اجماع استلار برای تأیید تراکنش‌ها به ماینرها متکی نیست و توکن این شبکه نیز نیازی به استخراج ندارد. در واقع استلار از یک الگوریتم اجماع به‌ نام توافقنامه فدرال بیزانس (Federated Byzantine Agreement) یا به‌اختصار «FBA» ایجاد شده است. این الگوریتم مبتنی بر پروتکل اجماع ستاره‌ای (Stellar Consensus Protocol) یا «SCP» عمل می‌کند. پروتکل اجماع استلار، پردازش سریع‌تر تراکنش‌ها را به‌همراه دارد. هر گره در شبکه استلار مجموعه دیگری از گره‌های قابل اعتماد (trustworthy) را انتخاب می‌کند. هنگامی که یک تراکنش توسط تمام گره‌های این مجموعه تأیید شد، آنگاه «تأیید شده» در نظر گرفته می‌شود. این فرایند شبکه استلار را بسیار سریع کرده است؛ به‌طوری‌ که گفته می‌شود در هر ثانیه می‌تواند 1000 تراکنش را پردازش کند (هر تراکنش بین 3 تا 5 ثانیه طول می‌کشد).


به عبارت دیگر، SCP تراکنش‌های سریع را با هزینه‌های کمتر انجام می‌دهد و کاری می‌کند تا افراد در شبکه در عرض چند ثانیه درباره اعتبار تراکنش‌ها به توافق برسند. هر شرکت‌‌کننده (که یک گره نامیده می‌شود) به افزودن تراکنش‌ها به دفترکل استلار کمک می‌کند. هر فرد می‌تواند مینی‌شبکه خود را از سایر شرکت‌کنندگان مورد اعتماد انتخاب کند. این مینی‌شبکه‌ها کوروم اسلایسز «Quorum Slices» نامیده می‌شوند. شبکه گسترده استلار می‌تواند در مورد تراکنش‌های معتبر به اجماع برسد و تا زمانی‌ که مینی‌شبکه‌ها همپوشانی دارند، به‌سرعت همان را به دفترکل اضافه کند.


تبادل توزیع‌شده (Distributed Exchange Mode)

تبادل توزیع‌شده (Distributed Exchange Mode)

شبکه استلار از حالت تبادل توزیع‌شده پشتیبانی می‌کند. این حالت به کاربران امکان می‌دهد پرداخت‌ها را با ارزهای خاصی ارسال کنند (حتی اعتبار را در ارز دیگری نگه‌ دارند). در سیستم تبادل توزیع‌شده، گیرنده می‌تواند معادل ارز خود را از طریق یک مؤسسه شریک مانند یک بانک برداشت نماید.


دفتر سفارش داخلی استلار (Stellar decentralized exchange and marketplace)

استلار به‌عنوان یک صرافی و بازار غیرمتمرکز با یک دفتر سفارش داخلی عمل می‌کند؛ به‌طوری که کاربران این پلتفرم می‌توانند سفارش‌های خرید و فروش را مدیریت کرده و همچنین دارایی‌های ترجیحی خود را در تسویه‌حساب‌ها انتخاب و تنظیم کنند. رمز ارز لومن (XLM) یک سکه داخلی است که به کاهش هزینه تراکنش‌ها در نقل و انتقالات داخلی این شبکه کمک می‌کند.


شبکه لنگر استلار (Stellar Anchor Network)

لنگرها مسئول نگهداری سپرده‌ها و صدور اعتبار در معماری استلار هستند. لنگرها حرکت ارزش از سیستم بانکداری سنتی به استلار و بالعکس را تسهیل می‌کنند. آن‌ها پلی بین شبکه استلار و سایر ریل‌های پرداخت محسوب می‌شوند. لنگرهای شبکه استلار جزء کلیدی شبکه استلار هستند. لنگرها مسئولیت موارد زیر را بر عهده دارند:


 • نگهداری سپرده برای کاربران

 • صدور اعتبار برای کاربران

 • معاملات چند ارزی در استلار

به‌طور معمول، سازمان‌های واجد شرایط لنگر شامل بانک‌ها، صرافی‌های ارز دیجیتال و اپراتورهای انتقال پول هستند. هنگامی که این لنگرها با هم ترکیب شوند، شبکه جهانی لنگر استلار را تشکیل می‌دهند. شبکه لنگر استلار امکان دسترسی کاربران از سراسر جهان به انواع خدمات مالی ساخته‌شده بر روی بلاک چین استلار را می‌دهد. شبکه لنگر استلار از حدود 180 کشور و بیش از 20 دارایی دیجیتال پشتیبانی می‌کند که می‌توانند خدمات پرداخت جدیدی را به کاربران نهایی ارائه دهند.


مکانیزم همگام‌سازی سازگار با محیط‌زیست (Environmentally-friendly Syncing Mechanism)

شبکه بلاک چین استلار از مکانیزم همگام‌سازی سازگار با محیط‌زیست که به‌طور خاص برای پرداخت‌ها طراحی شده، استفاده می‌کند. تراکنش‌ها در چند ثانیه پاک می‌شوند و کارمزدهای آن‌ها بسیار کمتر از یک سنت هستند. در شبکه استلار می‌توانید توکن‌های مورد نظر خود را ایجاد کرده و سپس آن‌ها را به‌راحتی در داخل و خارج از شبکه معامله کنید.


بنیان‌گذاران استلار (Stellar) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران استلار (Stellar) چه افرادی هستند؟

استلار توسط بنیاد توسعه استلار (Stellar Development Foundation) پایه‌گذاری شده و درحال‌حاضر نیز این بنیاد روی پیشرفت استلار فعالیت می‌کند. مؤسس بنیاد استلار، فردی به‌ نام جد مک کالب (Jed McCaleb) بوده است. وی که مؤسس شبکه بلاک چین ریپل بود، به‌دلیل اختلاف نظر در مورد مسیر آینده ریپل، در سال 2013 از این پروژه جدا شد و استلار را تأسیس کرد. او درحال‌حاضر به عنوان مدیر ارشد فناوری استلار فعالیت می‌کند. هم‌اینک یک تیم چندین نفره روی این پروژه در بنیاد توسعه استلار مشغول به کار هستند. اسامی فعالین کنونی توسعه استلار به قرار زیر است:


1_ کندیس کلی (Candace Kelly) در سمت مدیر ارشد حقوقی


2_ دیوید مازیرز (David Mazières) در سمت بنیان‌گذار و دانشمند ارشد


3_ دنل دیکسون (Denelle Dixon) در سمت مدیرعامل و مدیر اجرایی


4_ جد مک کالب (Jed McCaleb) در سمت بنیان‌گذار و معمار اصلی


چه چیزی استلار (Stellar) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی استلار (Stellar) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

مؤسس دو ارز دیجیتال استلار و ریپل (Ripple) یک نفر است؛ به همین دلیل کارشناسان و منتقدان همواره به مقایسه این دو رمز ارز با یکدیگر می‌پردازند. حتی برخی در اوایل عرضه استلار، این رمز ارز را به‌عنوان یک فورک برای ریپل معرفی می‌کردند؛ اما به‌مرور مشخص شد که ریپل و استلار تفاوت‌های بسیاری با هم دارند و دو پروژه مجزا در نظر گرفته شدند. با توجه به متمایز بودن استلار از ریپل، می‌توان دلایل برتری و منحصربه‌فرد بودن استلار را در موارد زیر مشاهده کرد:


 • بر اساس نظر کارشناسان کریپتو، قراردادهای هوشمند استلار از قابلیت‌های چند امضایی، تأیید چند گرهی و مستقل بودن از زمان بهره‌مند هستند؛ بنابراین شبکه استلار کاربرد آسانتر و امنیت بالاتری را نسبت به اتریوم برای کاربران خود فراهم می‌کند.

 • تعداد کمی از پروژه‌های بلاک چین توانسته‌اند همکاری با شرکت‌های فناوری بزرگ را تضمین کنند. استلار در سال 2017 با شرکت فناوری‌محور و مشهور آی بی ام (IBM) وارد همکاری شد تا با یکدیگر ورلد وایر (World Wire) را راه‌اندازی نمایند. ورلد وایر پروژه‌ای بود که به مؤسسات مالی بزرگ اجازه می‌داد تا تراکنش‌های خود را به شبکه استلار ارسال کنند و با استفاده از استیبل کوین‌ها، تراکنش انجام دهند. اگرچه استلار بعدها اعلام کرد که پروژه نامبرده را ترک خواهد کرد، اما همکاری شرکت شناخته‌شده آی بی ام با استلار، اعتبار بالایی به‌نسبت سایر پروژه‌های بلاک چینی به آن بخشید.

 • تمرکز اصلی استلار بر اقتصادهای درحال توسعه در حوزه‌های حواله و وام‌های بانکی به کسانی است که خارج از محدوده خدمات بانکی هستند.

 • استلار منحصربه‌فرد است؛ چراکه هر تراکنش در آن فقط 0.00001 XLM هزینه دارد؛ بنابراین کاربران با پرداخت در این شبکه می‌توانند پول بیشتری را برای خود حفظ کنند.

 • معماری استلار آن را به یک شبکه تبادل جهانی ارزشمند تبدیل کرده است. استلار می‌تواند میزبان هزاران صرافی رمز ارزی و توکن‌های مختلف باشد. همچنین به شما امکان می‌دهد ارزهای دیجیتال را با ارزهای فیات یا برعکس مبادله کنید.

 • تبادل در استلار سریع و آسان است. استلار قصد دارد به کاربران اجازه دهد تا از اقتصاد محلی خود فراتر رفته و بتوانند با بازار جهانی تعامل داشته باشند.

 • با توجه به هزینه پایین تراکنش‌ها در استلار، می‌توان از این شبکه برای پرداخت‌های خرد و روزمره استفاده کرد؛ این هدفی است که بسیاری از پروژه‌های دیگر رمز ارزی برای رسیدن به آن با استلار رقابت می‌کنند.

ارز دیجیتال استلار (XLM) چیست؟

ارز دیجیتال استلار (XLM) چیست؟

ارز دیجیتال بومی و اختصاصی شبکه استلار با عنوان لومن (Lumen) شناخته می‌شود و نماد اختصای «XLM» دارد. (جالب است بدانید که واژه استلار به‌معنای (ستاره‌ای) بوده و لومن به واحد اندازه‌گیری مقدار نور گفته می‌شود). لومن‌ها در شبکه استلار برای پرداخت هزینه‌های تراکنش مورد استفاده قرار می‌گیرند. کاربردهای لومن در شبکه استلار را می‌توان به‌صورت زیر دسته‌بندی کرد:


 • لومن (XLM) واحد پول اصلی شبکه استلار است که مکملی برای شبکه محسوب می‌شود.

 • لومن تنها توکنی است که به صادرکننده یا خط اعتماد نیاز ندارد و برای پرداخت تمام هزینه‌های تراکنش و پوشش حداقل نیازهای موجودی در شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • لومن به‌عنوان ابزار ضد اسپم به‌صورت آنلاین استفاده می‌شود. در واقع لومن‌ها ملزم به انجام معامله و جلوگیری از حساب‌هایی با مانده‌ی خالی هستند. به این ترتیب، شبکه از حمله DoS محافظت می‌شود (لومن با حذف حساب‌های متروکه، بلاک چین استلار را تمیز نگه‌ می‌دارند. بنابراین تمام حساب‌های این شبکه سود اقتصادی دارند.)

 • هر کاربر می‌تواند با داشتن حداقل یک لومن در شبکه استلار مشارکت داشته باشد.

 • لومن در خارج از شبکه استلار، در بازار ارزهای دیجیتال قابل معامله است. تریدرها و سرمایه‌گذاران می‌توانند از نوسان قیمت رمز ارز استلار سود بگیرند. حتی افرادی که علاقه‌ای به استفاده مستقیم از شبکه استلار ندارند، می‌توانند روی کوین XLM سرمایه‌گذاری کنند.

توکنومیک ارز دیجیتال استلار XLM

توکنومیک ارز دیجیتال استلار XLM

زمانی که شبکه استلار در سال 2015 راه اندازی شد، در مجموع 100 میلیارد لومن منتشر گردید؛ اما از تاریخ انتشار استلار تا به امروز خیلی چیزها تغییر کرده‌اند. درحال‌حاضر حداکثر تعداد لومن‌ها (XLM) برابر با 50 میلیارد واحد است که از این تعداد حدود 22.5 میلیارد آن در گردش قرار دارند. همانطور که گفته شد، در ابتدا بیش از 100 میلیارد لومن موجود بود، اما استلار تقریباً نیمی از سکه‌های خود را در نوامبر 2019 سوزاند. اطلاعات چندانی در مورد توزیع اولیه توکن‌های لومن در دسترس نیست؛ اما درحالی‌که بخشی از این سرمایه برای بازاریابی و کمک به توسعه سازمان در نظر گرفته شده، به نظر می‌رسد حدود یک‌سوم به سرمایه‌گذاری در سایر پروژه‌های بلاک چین اختصاص یافته است.


مزایا و معایب استلار (Stellar) کدامند؟

برای اینکه بتوانید در مورد سرمایه‌گذاری روی یک پروژه تصمیم قطعی بگیرید، باید در کنار ویژگی‌ها، از محدودیت‌های آن پروژه نیز آگاه باشید؛ در همین راستا می‌توانید مزایا و معایب استلار را در جدول زیر مشاهده کنید:


مزایا و معایب استلار (Stellar) کدامند؟

ارز دیجیتال استلار (XLM) را کجا ذخیره کنیم؟

شما برای نگهداری از توکن‌های استلار خود، به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت. در انتخاب کیف پول دیجیتالی مناسب برای XLM، باید به مواردی چون مقدار کارمزد، نوع شبکه‌ی انتقال و امنیت آن کیف پول توجه داشته باشید. بهترین کیف پول‌هایی که درحال‌حاضر می‌توانید پس از خرید XLM از آن‌ها استفاده کنید، موارد زیر هستند:


 • لجر (Ledger)

 • ترزور (Trezor)

 • اتمیک والت (Atomic wallet)

تراست والت (Trust Wallet)


 • لابستر (Lobster)

 • گواردا (Guarda)

 • کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو

شما می‌توانید علاوه‌بر کیف پول‌های بین‌المللی، پس از خرید XLM از کیف پول اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو استفاده نمایید. این کیف پول امنیت بالایی دارد؛ همچنین به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ی انتقال XLM را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال استلار (XLM) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال استلار (XLM) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید استلار در صرافی اکسبیتو فرایند آسانی دارد. همچنین می‌توان قیمت لحظه‌ای استلار را به‌صورت 24 ساعته، در اکسبیتو مشاهده کرد. خرید استلار یا هر ارز دیجیتال دیگر از اکسبیتو با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. برای خرید استلار در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را طی کنید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری در آن


2_ ورود به حساب کاربری‌ اکسبیتو و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت صرافی اکسبیتو با سرعت بالا و در دو مرحله قابل انجام است. مرحله‌ی اول تنها یک دقیقه طول می‌کشد و به شما اجازه خرید و فروش استلار و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. مرحله‌ی دوم برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر صرافی اکسبیتو در نظر گرفته شده و برای اطلاع از آن می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه نمایید.)


3_ ثبت اطلاعات کارت بانکی برای واریز وجه (واریز وجه در اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ پس از طی کردن مراحل فوق، برای خرید استلار به‌صورت ریالی، باید مبلغ مورد نظر خود را به صرافی اکسبیتو واریز نمایید. از طرفی دیگر، برای خرید استلار به‌صورت قیمت تتری نیز باید مقدار تتر مورد نظر خود را به کیف پولتان در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و خرید رمز ارز استلار، مقدار XLM مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل شده و در داشبورد حساب کاربری شما قابل مشاهده خواهد بود.


فروش ارز دیجیتال استلار (XLM) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال استلار (XLM) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز استلار در صرافی اکسبیتو نیز با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش استلار، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل خواهد شد. برای فروش استلار در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی طی شوند:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مرحله اول احراز هویت صرافی اکسبیتو


3_ وارد کردن اطلاعات کارت بانکی برای برداشت وجه


4_انتقال ارز استلار به کیف پول اختصاصی‌ اکسبیتو (درصورتی‌که XLM را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انتقال آن ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش استلار در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش استلار، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا شما به‌راحتی و با سرعت می‌توانید تسویه حساب آنی را انجام داده و وجه حاصل از فروش XLM را از اکسبیتو برداشت نمایید.


تسویه حساب آنی استلار (XLM) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی استلار (XLM) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

پس از فروش استلار می‌توان برای تسویه حساب آنی در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو اقدام کرد. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان در روز انجام می‌دهد. همچنین، امکان تسویه حساب آنی در صرافی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته وجود دارد. پس از ثبت تسویه حساب آنی در اکسبیتو، بین 3 ثانیه تا یک دقیقه بعد، وجه مورد نظر به حساب شما واریز خواهد شد.


اگر در هریک از مراحل خرید و فروش استلار یا سایر ارزهای دیجیتال با مشکل مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه نمایید. همچنین، همکاران ما در واحد پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته به‌صورت آنلاین پاسخگوی سؤالات شما هستند.