خرید ارز دیجیتال مژربل دیتا | فروش Measurable Data | قیمت MDT

اطلاعات و داده‌ها یکی از ارزشمندترین دارایی‌های دنیای امروز هستند. بعضی از کسب و کارها از داده‌ها برای اهداف مختلفی چون تبلیغات استفاده می‌کنند. بسیاری از افرادی که داده‌ها را تولید کرده یا اطلاعاتشان را در اختیار پلتفرم‌های مختلف قرار می‌دهند، سودی به دست نمی‌آورند و در بهترین حالت می‌توانند از خدمات پلتفرم مورد نظر به‌صورت رایگان استفاده کنند. تمام منفعت حاصل از کلان‌داده‌ها به مصرف‌کنندگان آن‌ها می‌رسد. تکنولوژی‌های جدیدی چون بلاک چین و وب ۳.۰، این سیستم سنتی را از بین می‌برند و مسیری ایجاد می‌کنند که همه افرادی که با داده‌ها سروکار دارند، سود به دست آورند. پروژه مژربل دیتا (Measurable Data) با توکن بومی MDT، یک پروژه دیفای بر بستر اتریوم است که خدمات تجارت داده را در بستری ایمن، بی‌طرفانه و مبتنی بر قراردادهای هوشمند ارائه می‌دهد. در این مقاله از صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو درباره قیمت MDT و اعتبار این پروژه صحبت می‌کنیم و روش‌های خرید و فروش MDT در ایران را مورد بررسی قرار می‌دهیم.


قیمت ارز دیجیتال مژربل دیتا MDT

قیمت ارز دیجیتال مژربل دیتا MDT

توکن MDT برای اولین‌بار در نیمه اول ژانویه ۲۰۱۸ با قیمت ۰.۰۷ دلار عرضه شد. جالب است بدانید که ۰.۷ دلار هم قیمت اولیه و هم اوج قیمت تاریخی این ارز دیجیتال است. قیمت MDT تا اوایل آوریل ۲۰۱۸ به ۰.۰۴۴ دلار رسید، بعد از آن برای مدت کوتاهی صعودی شد و نرخ ۰.۰۹ دلاری را تجربه کرد. این روند صعودی پایدار نبود و بلافاصله نمودار قیمت دوباره شیب نزولی گرفت. قیمت MDT تا اواخر ۲۰۱۸، نرخ ۰.۰۰۲ دلار را نیز تجربه کرد.


در سال ۲۰۱۹ قیمت MDT،‌ نوسان‌های محدودی داشت و بین ۰.۰۱ تا ۰.۰۰۶ دلار خرید و فروش شد. در ابتدای سال ۲۰۲۰ روند قیمت افزایشی بود، اما بین ماه‌های مارس تا می روند کمی نزولی شد و قیمت MDT به ۰.۰۰۴ دلار هم رسید. MDT روند صعودی جدیدی را از اواخر ۲۰۲۰ آغاز کرد و قیمت آن در این بازه به ۰.۰۲ دلار هم رسید.


سال ۲۰۲۱ با تداوم صعود نمودار قیمت MDT آغاز شد. این شیب صعودی تا زمان رسیدن MDT به ۰.۱۱ دلار در آوریل ۲۰۲۱ ادامه داشت. روند قیمت بعد از آن دوباره وارد روند نزولی چندماهه‌ای شد و سپس در اواخر دسامبر ۲۰۲۱، به ۰.۱۵ دلار رسید. در سال ۲۰۲۲، روند قیمت MDT نزولی بود و نرخ این ارز دیجیتال به ۰.۰۲۵ دلار بازگشت.


روند صعودی مجدد MDT از فوریه ۲۰۲۳ آغاز شد. از ابتدای سال تاکنون MDT با قیمتی بین ۰.۰۴ تا ۰.۰۶ دلار معامله می‌شود و در همین سطح نوسان‌های محدودی دارد. در زمان نگارش این مقاله در ۱۵ فوریه ۲۰۲۳، خرید و فروش MDT با ۰.۰۴۸ دلار انجام می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال مژربل دیتا (MDT) در ایران

ارز دیجیتال MDT در لیست معاملاتی معتبرترین صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال و شناخته‌شده‌ترین صرافی‌های غیرمتمرکز قرار دارد. صرافی‌هایی چون بایننس، بیترکس و کوین بیس خدمات خرید و فروش MDT را به کاربران ارائه می‌دهند. همچنین امکان خرید MDT و فروش آن در صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ نیز وجود دارد.


فعالیت در صرافی‌های بین‌المللی برای کاربران ایرانی چالش‌های مختلفی را به‌همراه دارد. چالش اول این است که هیچکدام از این صرافی‌ها امکان مبادله MDT با ریال ایران را ندارند؛ بنابراین کاربران ابتدا باید ریال را به تتر تبدیل کنند و سپس MDT را با تتر بخرند یا در ازای فروش توکن‌ها، تتر بگیرند. چالش دوم این است که بسیاری از صرافی‌های متمرکز به‌خاطر تحریم‌ها، آی‌پی ایران را مسدود کرده‌اند. برای رفع این محدودیت، کاربران باید از آی‌پی تقلبی استفاده کنند که در صورت فاش شدن این تقلب، حسابشان با تمام موجودی آن مسدود می‌شود. مشکلات احراز هویت و نقد کردن پول نیز از دیگر چالش‌های کاربران ایرانی برای فعالیت در صرافی‌های بین‌المللی ارز دیجیتال هستند.


بهترین روش برای خرید و فروش MDT در ایران، استفاده از صرافی ارز دیجیتال ایرانی اکسبیتو است. صرافی ارز دیجیتال دانش‌بنیان اکسبیتو خدمات خرید و فروش MDT با ریال ایران و تتر را به کاربران ارائه می‌دهد. این صرافی ایرانی، در مواجهه با تحریم محدودیتی ندارد و امنیت اطلاعات و دارایی‌های کاربران را حفظ می‌کند. در اکسبیتو می‌توان ارز دیجیتال مژربل دیتا را به سه روش «خرید و فروش فوری»، «سواپ» و «خرید و فروش محدود» مبادله کرد.


مژربل دیتا (Measurable Data) چیست؟

مژربل دیتا (Measurable Data) چیست؟

در دنیای مدرن، داده‌ها آن‌قدر ارزشمند شده‌اند که به نفت تشبیه می‌شوند! بسیاری از کسب و کارها حجم زیادی از اطلاعات کاربران را در اختیار دارند و از آن‌ها برای اهدافی مثل تبلیغات استفاده می‌کنند. کاربران نیز معمولا اطلاعاتشان را به‌صورت رایگان یا در ازای دریافت بعضی از خدمات، در اختیار دیگران قرار می‌دهند. به‌عنوان مثال احتمالا شما هم تجربه کرده‌اید که اینستاگرام از علاقمندی‌های شما اطلاع دارد و بخش اکسپلور را با محتواهای مربوط پر می‌کند. این نوعی دیتاست که شما به رایگان در اختیار اینستاگرام قرار داده‌اید.


در اکوسیستم متمرکز، بیگ‌دیتا از طرف کاربران تأمین می‌شود؛ اما خود این افراد، در ازای آن، هیچ سودی به دست نمی‌آورند و حتی گاهی اوقات متضرر هم می‌شوند. تمام درآمد حاصل از کلان‌داده‌ها در جیب پلتفرم‌هایی که این اطلاعات را از کاربران می‌گیرند، می‌رود. مژربل دیتا یک پروژه غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است که عملکردی بی‌طرفانه دارد و سود را بین طرفین (تولیدکننده و مصرف‌کننده داده) تقسیم می‌کند. Measurable Data از قراردادهای هوشمند بهره می‌برد و با استفاده از آن‌ها، ارزش کلان‌داده‌های ذخیره‌شده را مشخص می‌کند. MDT راهی برای ایجاد ارتباط بین تولیدکنندگان داده، کاربران و خریداران کلان‌داده‌ها محسوب می‌شود و هدف اصلی آن ایجاد بستری شفاف، کاربردی و صادقانه برای تجارت دیتاست.


مژربل دیتا (Measurable Data) چطور کار می کند؟‌

اکوسیستم مژربل دیتا با استفاده از دفترکل توزیع‌شده و امن بلاک چین کار می‌کند. در این دفترکل، گزارشی از تمام تراکنش‌های داده‌ای ذخیره می‌شود و غیرقابل تغییر است. این گزارش‌ها تضمین می‌کنند که تمام افراد مشارکت‌کننده در این معاملات، رفتاری عادلانه داشته باشند و داده‌ها مورد سوء‌استفاده قرار نگیرند. معاملات داده‌ها با قراردادهای هوشمند مدیریت می‌شوند.


در مژربل دیتا، کاربران مختلف می‌توانند داده‌های کاربردی خود را به کسب و کارها، شرکت‌ها، محققان و سایر مجموعه‌هایی که به این داده‌ها نیاز دارند، بفروشند. این یک روش کسب درآمد برای کاربران است. در اکوسیستم مژربل دیتا، کنترل داده‌ها به‌صورت کامل در اختیار خود کاربران قرار دارد و هیچ شخص ثالثی نمی‌تواند تا پیش از پرداخت هزینه و خرید اطلاعات،‌ به آن‌ها دسترسی داشته باشد.


بنیان‌گذاران مژربل دیتا (Measurable Data) چه کسانی هستند؟

پروژه MDT توسط بنیادی با نام Measurable Foundation Ltd در سنگاپور راه‌اندازی شد. این بنیاد از سال ۲۰۱۷ فعالیت خود را به‌صورت رسمی شروع کرد. تیم توسعه‌دهندگان این شرکت تا پیش از مژربل دیتا، پلتفرم‌های دیگری مثل MDT Talkbox (برنامه پیام‌رسان صوتی) را راه‌اندازی کرده بودند.


هیترم هوانگ (Heatherm Huang) مدیرعامل بنیاد مژربل و یکی از اعضای اصلی تیم‌ توسعه‌دهندگان MailTime (از دیگر پروژه‌های بنیاد مژربل) است. او در راه‌اندازی پروژه هوش مصنوعی مژربل (Measurable AI) نیز مشارکت دارد. در سابقه کاری هوانگ، راه‌اندازی پروژه Jiong Daily و مدیریت بنیاد TalkBox Ltd هم دیده می‌شود.


چه چیزی مژربل دیتا (Measurable Data) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی مژربل دیتا (Measurable Data) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

پروژه مژربل دیتا، تجارت داده را به سمت و سوی جدیدی می‌برد. تا پیش از راه‌اندازی این پروژه، تنها گروه خاصی از کلان‌داده‌ها سود می‌بردند، اما وقتی داده‌ها بر بستر مژربل دیتا معامله می‌شوند، همه‌چیز مبتنی بر قراردادهای هوشمند خواهند بود و دیگر متقاضیان داده‌ها نمی‌توانند بدون پرداخت هزینه به داده‌ها دسترسی داشته باشند. مژربل دیتا، روش جدیدی را برای کسب درآمد تولیدکنندگان داده ایجاد کرده است و این مهم‌ترین وجه تمایز آن با سیستم‌های سنتی تجارت داده محسوب می‌شود.


ارز دیجیتال مژربل دیتا (MDT) چیست؟

ارز دیجیتال MDT تنها توکن کاربردی پروژه مژربل دیتا محسوب می‌شود که بر بستر بلاک چین اتریوم راه‌اندازی شده است. این ارز دیجیتال ارزش داده‌ها را مشخص می‌کند و برای تجارت داده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.


توکن MDT یک ارز دیجیتال حاکمیتی نیست، یعنی دارندگان آن نقشی در تصمیم‌گیری‌ها و مالکیت پلتفرم ندارند و فقط می‌توانند از این ارز دیجیتال برای خرید داده‌ها در شبکه استفاده کنند. البته امکان خرید و فروش MDT در صرافی‌های مختلف وجود دارد و برای ترید و سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال هم استفاده می‌شود.


توکنومیک ارز دیجیتال مژربل دیتا MDT

توکنومیک ارز دیجیتال مژربل دیتا MDT

ارز دیجیتال مژربل دیتا برای اولین‌بار به‌منظور تأمین مالی پروژه عرضه شد. در اولین عرضه ۵۰۰ میلیون توکن MDT به فروش رسید. در پیش‌فروش مژربل دیتا، کاربران می‌توانستند در ازای پرداخت هر اتر، ۷۵۰۰ ارز دیجیتال MDT به دست آورند. با گذشت زمان، تعداد توکن‌های MDT پرداختی در ازای هر اتر به ۶۲۵۰ عدد رسید. در گام نهایی عرضه اولیه هم کاربران با پرداخت هر اتر، ۵۰۰۰ توکن MDT به دست می‌آوردند. ICO مژربل دیتا، ۴ روز طول کشید و در این مدت، ۶ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری شد.


توکنومیک ارز دیجیتال مژربل دیتا به شرح زیر است:


 • ۵۰ درصد از توکن‌ها به فروش و عرضه در صرافی‌ها اختصاص دارند.

 • سرمایه‌گذاران مژربل دیتا، ۱۰ درصد از توکن‌ها را دریافت می‌کنند.

 • ۱۰ درصد از توکن‌ها سهم اعضای تیم توسعه‌دهنده پروژه هستند.

 • مشاوران پروژه ۱۵ درصد از توکن‌ها را دریافت می‌کنند.

 • ۱۵ درصد از توکن‌ها در استخری ذخیره می‌شوند که موجودی آن برای رشد جامعه MDT مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عرضه کلی ارز دیجیتال MDT یک میلیارد توکن است که در زمان نگارش این مقاله در ۱۵ نوامبر ۲۰۲۳، بیش از ۶۷۶ میلیون و ۱۵۷ هزار توکن MDT در گردش بازار وجود دارند و ارزش کل بازار آن ۳۲ میلیون و ۳۶۳ هزار دلار است.


مزایا و معایب مژربل دیتا (Measurable Data) چیست؟

در سال‌های اخیر کاربران کم‌کم متوجه اهمیت حفظ داده‌هایشان شده‌اند و تا حد امکان از دسترسی اشخاص ثالث به اطلاعاتشان خودداری می‌کنند. این مسئله یک چالش برای مصرف‌کنندگان داده ایجاد کرده است. اکوسیستم مژربل دیتا، کاربران را ترغیب می‌کند تا برای کسب درآمد، داده‌های مورد نیاز مصرف‌کننده‌ها را بفروشند؛ در نتیجه کسب و کارها به‌جای اینکه از روش‌های رایگان برای به دست آوردن داده‌های مورد نیازشان استفاده کنند، می‌توانند هزینه آن را بپردازند و با رضایت کاربران، آنچه را که می‌خواهند، به دست آورند.


در ادامه مزایا و معایب مژربل دیتا را بررسی می‌کنیم تا راحت‌تر بتوانید درباره سرمایه‌گذاری در این پروژه تصمیم بگیرید.


مزایا و معایب مژربل دیتا (Measurable Data) چیست؟

ارز دیجیتال مژربل دیتا (MDT) را کجا ذخیره کنیم؟

مژربل دیتا یک توکن اتریومی است و می‌توان آن را روی تمام والت‌های دیجیتالی که از توکن‌های ERC-20 پشتیبانی می‌کنند، ذخیره کرد. کاربران مژربل دیتا همچنین می‌توانند توکن‌های بومی پروژه را در حساب کاربری که در این پلتفرم ساخته‌اند، ذخیره کنند. بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال برای ذخیره MDT عبارتند از:


 • متامسک

 • اگزودوس

 • تراست والت

 • مای‌ اتر والت

 • لجر

 • کوین بیس

 • ترزور

 • کیف پول اختصاصی اکسبیتو

کیف پول ارز دیجیتال اکسبیتو یک والت ایرانی است و بهترین انتخاب برای ذخیره ارزهای دیجیتال در ایران به شمار می‌آید. کیف پول اکسبیتو از بهترین پروتکل‌های امنیتی استفاده می‌کند و از تحریم‌ها تأثیر نمی‌پذیرد؛ بنابراین کاربران از امنیت دارایی‌هایشان اطمینان دارند و بابت مسدود شدن کیف پولشان نگران نیستند. کیف پول اکسبیتو همچنین به‌صورت مستقیم به صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو متصل می‌شود و ساده‌ترین روش برای خرید و فروش MDT را در اختیار شما قرار می‌دهد.


خرید ارز دیجیتال مژربل دیتا (MDT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیت

خرید ارز دیجیتال مژربل دیتا (MDT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال MDT در اکسبیتو هم با ریال ایران و هم تتر انجام می‌شود. از دیگر مزیت‌های خرید MDT در اکسبیتو، کوتاه بودن زمان پردازش و تکمیل تراکنش است؛ با خرید MDT در اکسبیتو، توکن‌ها در اسرع وقت به حسابتان اضافه می‌شوند. شما در اکسبیتو می‌توانید MDT را در هر زمانی با بهترین قیمت خریداری کنید.


در ادامه، فرایند خرید MDT در اکسبیتو را به‌صورت گام‌به‌گام توضیح می‌دهیم:


1_ اپلیکیشن اکسبیتو را نصب کنید یا وارد سایت اکسبیتو شوید و روی گزینه «ثبت نام» کلیک کنید.


2_ مراحل ثبت‌نام را انجام دهید؛ در هر مرحله مشخص است که چه اطلاعاتی را باید وارد کرده و یا چه مدارکی را باید بارگذاری کنید.


3- بعد از تکمیل فرایند ثبت‌نام، حساب کاربری شما در اکسبیتو ساخته می‌شود.


مرحله اول احراز هویت را انجام دهید. این مرحله تنها ۱ دقیقه طول می‌کشد و برای خرید MDT ضروری است. (مرحله دوم احراز هویت برای خدمات پیشرفته‌تر در اکسبیتو کاربرد دارد. در بخش احراز هویت اکسبیتو توضیحات لازم درباره هر دو مرحله ارائه شده است.)


4_ اطلاعات کارت و حساب بانکی‌ای را که به نام خودتان است، وارد کنید. (واریزهای اکسبیتو بدون محدودیت زمانی و مقدار پول انجام می‌شوند.)


5_ اگر قصد دارید MDT را با ریال بخرید، باید از طریق درگاه‌های پرداخت، حساب اکسبیتو را شارژ کنید. اگر هم قصد دارید خرید MDT را با تتر انجام دهید و تترهایتان را در کیف پول دیگری ذخیره کرده‌اید، آن‌ها را به کیف پول اکسبیتو انتقال دهید.


6_ درخواست خرید MDT را ثبت کنید. بعد از تکمیل سفارش، توکن‌ها به حساب شما در اکسبیتو اضافه می‌شوند.


7_ اکنون هم می‌توانید توکن‌های MDT را در والت اکسبیتو نگهداری کنید و هم به سایر والت‌ها انتقال دهید.


فروش ارز دیجیتال مژربل دیتا (MDT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال مژربل دیتا (MDT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

اکسبیتو برای فروش ارز دیجیتال MDT در ایران بهترین بستر است، زیرا امکان فروش توکن‌ها با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن را دارد. در اکسبیتو شما می‌توانید در ازای فروش MDT، ریال ایران یا تتر دریافت کنید. اکسبیتو همچنین خدمات تسویه حساب آنی برای موجودی ریالی شما را نیز ارائه می‌دهد که در قسمت بعدی بیشتر درباره آن توضیح می‌دهیم.


مراحل فروش MDT در اکسبیتو عبارت‌اند از:


1_ با کلیک روی گزینه «ثبت نام» در سایت یا اپلیکیشن موبایلی اکسبیتو، وارد فرایند ساخت حساب کاربری خواهید شد.


2_ مراحل ثبت نام را تا انتها ادامه دهید و اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.


3_ برای فروش هم مانند خرید، به مرحله اول احراز هویت در اکسبیتو نیاز خواهید داشت. احراز هویت اولیه اکسبیتو ۱ دقیقه طول می‌کشد و برای کارهای ساده‌ای مثل خرید و فروش MDT یا سایر توکن‌ها ضروری است. مرحله دوم احراز هویت برای استفاده از خدمات پیشرفته‌تر اکسبیتو انجام می‌شود.


4_ شماره حساب و کارت بانکی را که به نام خودتان است، ثبت کنید.


5_ اگر توکن‌های MDT شما در سایر والت‌ها ذخیره شده‌اند، آن‌ها را به والت اکسبیتو انتقال دهید.


6_ دستور فروش را ثبت کنید.


7_ بعد از پردازش سفارش و فروش توکن‌ها، حساب شما به اندازه معادل ریالی و یا تتری توکن‌های فروخته‌شده شارژ می‌شود.


8_ حالا می‌توانید درخواست تسویه حساب ثبت کنید و از خدمات تسویه حساب آنی اکسبیتو بهره ببرید.


تسویه حساب آنی مژربل دیتا (MDT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خدمات تسویه حساب آنی یعنی وقتی در اکسبیتو درخواست برداشت وجه و تسویه‌ حساب ثبت می‌کنید، مبلغ درخواستی ظرف ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه بعد به حسابتان واریز می‌شود. اکسبیتو برای ارائه خدمات تسویه حساب آنی به کاربران خود با ۱۴ بانک کشور به‌صورت مستقیم همکاری می‌کند. تسویه حساب آنی در هر ساعتی از شبانه‌روز و حتی روزهای تعطیل انجام می‌شود. شما در هر ۲۴ ساعت می‌توانید برای مبلغ ۵۰ میلیون تومان، درخواست تسویه حساب آنی ثبت کنید و ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه بعد،‌ مبلغ را در حساب بانکی خود داشته باشید.


اگر درباره خرید و فروش MDT، تسویه حساب آنی یا سایر بخش‌های کار با اکسبیتو سوالی دارید، صفحه پرسش‌های متداول اکسبیتو را بخوانید. در این صفحه راهنمایی کامل درباره بسیاری از سوالات شما وجود دارد. اگر به راهنمایی بیشتری نیاز دارید یا سوالاتتان در صفحه پرسش‌های متداول نیست، با پشتیبانی اکسبیتو تماس بگیرید. کارشناسان پشتیبانی به سوالات شما پاسخ می‌دهند و راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه می‌کنند.