خرید ارز دیجیتال اوشن پروتکل | فروش Ocean Protocol | قیمت OCEAN

قبل از ظهور شبکه‌های بلاک چین و ارزهای دیجیتال، مفاهیمی همچون هوش مصنوعی (AI) در مرکز توجه قرار داشتند. با ظهور شبکه بلاک چین و ارزهای دیجیتال، این مفهوم در اولویت‌های پایین‌تر قرار گرفت؛ با این وجود هنوز هم هوش مصنوعی یکی از شگفتی‌های قرن است. حالا تصور کنید که فناوری بلاک چین و هوش مصنوعی با هم ادغام شوند؛ در این صورت شگفتی چند برابری را خلق می‌کنند. پروژه اوشن پروتکل این دو مفهوم را با هم ادغام کرده و سعی دارد تا تمرکززدایی در ارائه داده‌ها را خلاقانه‌تر از پیش رواج دهد. اگر نام اوشن پروتکل را شنیده‌اید؛ اما دقیقاً نمی‌دانید که این پروژه چه اهدافی را دنبال می‌کند، با ما همراه شوید. در ادامه به بررسی اوشن پروتکل از زوایای مختلف خواهیم پرداخت.


قیمت ارز دیجیتال اوشن پروتکل OCEAN

قیمت ارز دیجیتال اوشن پروتکل OCEAN

ارز دیجیتال اوشن پروتکل با نماد «OCEAN» برای اولین بار در تاریخ 6 مه 2019 در بازار کریپتوکرنسی‌ عرضه شد. این ارز دیجیتال در اولین روز عرضه خود فقط حدود 0.03 دلار قیمت داشت. اوشن پروتکل تا فوریه 2020 در محدوده 0.01 تا 0.04 دلار معامله می‌شد؛ اما در فوریه 2020 توانست روند صعودی آرامی را شروع کرده و قیمت‌های 0.05 و 0.06 دلار را پشت‌سر بگذارد؛ اما در مارس 2020 به قیمت‌ اولیه خود بازگشت و در مه 2020 دوباره وارد روند صعودی شد. این روند صعودی ادامه داشت تا اینکه اوشن پروتکل توانست در تاریخ 10 آوریل 2021 بالاترین نرخ خود را در 1.93 دلار ثبت کند؛ پس از آن، اوشن پروتکل دوباره به روند نزولی بازگشت؛ به‌طوری‌ که درحال‌حاضر (اکتبر 2023) این ارز دیجیتال با نرخ 0.2984 دلار در صرافی‌ها معامله می‌شود.


اگرچه اوشن پروتکل فراز و نشیب‌های بسیاری را از نظر قیمت پشت‌سر گذاشته است؛ اما قیمت گذشته یک ارز دیجیتال، شاخص کاملی برای تصمیم‌گیری درباره آینده آن نیست.


خرید و فروش ارز دیجیتال اوشن پروتکل (OCEAN) در ایران

برحسب اطلاعات موجود در وبسایت جامع کوین مارکت کپ (Coin Market Cap)، ارز دیجیتال اوشن پروتکل در بهترین صرافی‌های جهان معامله می‌شود؛ بایننس (Binance)، کوین بیس (Coinbase)، کوکوین (KuCoin)، کراکن (Kraken) و بیت هامب (Bithumb) برخی از این صرافی‌ها هستند. البته کاربران ایرانی به‌دلیل وجود تحریم‌ها، نمی‌توانند به‌راحتی در صرافی‌های نامبرده فعالیت کنند؛ همچنین امکان خرید مستقیم ریالی اوشن پروتکل در صرافی‌های خارجی وجود ندارد. بیشتر کاربران ایرانی برای خرید اوشن پروتکل یا سایر ارزهای دیجیتال، به صرافی‌های ایرانی مراجعه می‌کنند. خوشبختانه امکان معامله اوشن پروتکل (OCEAN) در صرافی ایرانی اکسبیتو فراهم شده است. شما می‌توانید اوشن پروتکل را در دو بازار «ریالی» و «تتری» در صرافی اکسبیتو خرید و فروش کنید. معامله ارز دیجیتال در اکسبیتو با سه روش زیر امکان‌پذیر است:


1_خرید و فروش محدود


2_خرید و فروش فوری


3_سواپ


اوشن پروتکل (Ocean Protocol) چیست؟

اوشن پروتکل (Ocean Protocol) چیست؟

اوشن در لغت به‌معنای « اقیانوس» است. اوشن پروتکل یک پروتکل منبع باز محسوب می‌شود که به مشاغل و افراد اجازه می‌دهد تا برای کسب درآمد از داده‌ها و خدمات مبتنی بر داده، استفاده کنند. اوشن پروتکل بر روی شبکه بلاک چین اتریوم ساخته شده است. این پروتکل از مفهومی به‌نام دیتاتوکن (datatoken) برای دسترسی به مجموعه داده‌ها بهره می‌گیرد. کاربرانی که نیاز به دسترسی به اطلاعات دارند، توکن‌های این پروتکل را بازخرید می‌کنند. در وصف بیشتر ماهیت اوشن پروتکل می‌توان گفت:


1_ اوشن پروتکل ارائه‌دهندگان داده و مصرف‌کنندگان آن را در یک بازار مبتنی بر بلاک چین به هم متصل می‌کند.


2_ اوشن پروتکل به‌دنبال این است که مجموعه داده‌های پلتفرم خود را بدون قاپیدن از دست ارائه‌دهندگان آن‌ها، در دسترس استارت‌آپ‌ها و محققان قرار دهد.


3_ قدرت حوزه‌ی هوش مصنوعی و دسترسی گسترده به داده‌ها درحال‌حاضر در اختیار شرکت‌های بزرگی مانند گوگل و متا (فیسبوک سابق) قرار دارند. اوشن پروتکل راه‌حلی را ارائه می‌دهد که در آن هر کسی امکان دسترسی و کسب درآمد از داده‌ها را دارد. اوشن پروتکل ازاین‌طریق مزایای هوش مصنوعی را گسترش می‌دهد.


اوشن پروتکل (Ocean Protocol) چیست؟

4_ اوشن پروتکل، کاربرانی را که به داده نیاز دارند یا منابعی برای ذخیره آن ندارند، با کسانی که منابع ذخیره دارند مرتبط می‌کند. در ازای این کار به ارائه‌دهندگان داده، ارز دیجیتال به‌عنوان پاداش داده می‌شود.


5_ هدف اوشن پروتکل، گسترش مزایای هوش مصنوعی با باز کردن قفل داده‌ها و حفظ حریم خصوصی است.


6_ توسعه‌دهندگان می‌توانند از کتابخانه‌های اوشن پروتکل برای ساخت و راه‌اندازی بازارهای غیرمتمرکز، کیف پول و موارد دیگر استفاده کنند.


اوشن پروتکل تلاش می‌کند تا به‌عنوان پلی بین صنعت داده چند میلیارد دلاری و دنیای مالی غیرمتمرکز (DeFi) عمل کند. با استفاده از مدل منحصربه‌فرد توکن‌سازی داده، ارائه‌دهندگان داده می‌توانند با حفظ حریم خصوصی و کنترل، از داده‌های خود درآمد کسب کنند. در سوی مقابل، هم مصرف‌کنندگان داده می‌توانند از طریق یک بازار قوی به داده‌هایی که قبلاً در دسترس نبودند دسترسی داشته باشند. بنابراین، همه افراد حاضر در اوشن پروتکل از امنیت، دسترسی و منشأ پیشرفته فناوری بلاک چین سود می‌برند.


اوشن پروتکل (Ocean Protocol) چگونه کار می‌کند؟

اوشن پروتکل (Ocean Protocol) چگونه کار می‌کند؟

اوشن پروتکل از برنامه‌های سفارشی به نام قراردادهای هوشمند سود می‌برد. اوشن با این برنامه‌ها اطمینان حاصل می‌کند که هر دیتاتوکن می‌تواند در سراسر بلاک چین اتریوم و در برنامه‌های غیرمتمرکز آن مبادله شود. سیستم اوشن پروتکل از طریق سه جزء اصلی عمل می‌کند:


1_ ارائه‌دهندگان (Providers)

ارائه‌دهندگان افرادی هستند که حق دسترسی به مجموعه داده‌های خارج از زنجیره را می‌فروشند. این افراد در برابر واگذاری داده‌های خود، درآمد کسب می‌کنند. داده‌هایی که ارائه‌دهندگان به شبکه اوشن اختصاص می‌دهند، در یک لینک رمزنگاری‌شده قابل نگهداری است؛ بنابراین، داده‌های واقعی کاربران روی پلتفرم اوشن نگهداری نمی‌شوند، بلکه فقط لینک ارجاع به آن‌ها در اوشن پروتکل قرار می‌گیرد. زمانی این داده‌ها رمزگشایی می‌شوند که مصرف‌کنندگان هزینه مربوط به داده‌ها را پرداخت کرده باشند.


2_ مصرف‌کنندگان (Consumers)

مصرف‌کنندگان افرادی هستند که توکن‌های داده را خریداری کرده و دسترسی به مجموعه داده‌ها را بازخرید می‌کنند. این افراد برای اینکه بتوانند داده‌های مورد نظر خود را از شبکه بگیرند، هزینه پرداخت می‌کنند. به عبارت دیگر، مصرف‌کنندگان دیتا توکن‌های خود را برای دریافت داده از دست می‌دهند.


بازارها (Marketplaces)

3_ بازارها (Marketplaces)

ارائه‌دهندگان و مصرف‌کنندگان داده در پلتفرم اوشن پروتکل از طریق بازارهای این مجموعه به هم متصل می‌شوند. هر سازمان می‌تواند بازار خاص خودش را در اوشن پروتکل برای تبادل داده ایجاد کند. این بازارها می‌توانند مرتبط با یک فعالیت یا صنعت خاص باشند (مثل بازاری برای ماشین‌ها، بازاری برای اطلاعات پزشکی و...). اتصال ارائه‌دهندگان و مصرف‌کنندگان داده در اوشن پروتکل از طریق بازارسازهای خودکار (AMM) صورت می‌گیرد. سیستم بازارسازهای خودکار همان سیستمی است که صرافی‌های غیرمتمرکز از آن استفاده می‌کنند. در AMMها، نرخ دارایی‌ها در استخرهای نقدینگی تعیین می‌شود.


اوشن مارکت (Ocean Market)

اوشن مارکت یک بازارساز خودکار (AMM) است که برای تسهیل در استخراج و تبادل داده‌توکن‌ها ساخته شده است. بازارسازان خودکار از مجموعه‌ای از استخرهای نقدینگی مشابه استفاده می‌کنند که به هر معامله اجازه می‌دهد از طریق مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند تسویه شود. هنگامی که یک ارائه‌دهنده به‌دنبال ایجاد و انتشار یک دیتاتوکن است، چندین گزینه در مورد محصول خود را برای اطلاع‌رسانی به مصرف‌کنندگان مشخص می‌کند؛ ازجمله این گزینه‌ها می‌توان عنوان، توضیحات، قیمت و URL داده‌ها را نام برد؛ سپس این اطلاعات رمزگذاری‌شده و در شبکه اتریوم ذخیره می‌شوند. در نهایت، زمانی که مصرف‌کنندگان تصمیم به خرید یک دیتاتوکن می‌گیرند، داده‌ها رمزگشایی می‌شوند؛ یعنی مستقیماً از کیف پول متصل به بازار قابل دانلود هستند.


ارکستراسیون غیرمتمرکز (Decentralized Orchestration)

اوشن پروتکل از ارکستراسیون غیرمتمرکز استفاده می‌کند؛ به‌طوری‌ که در هسته آن قراردادهای خدمات غیرمتمرکز و کنترل دسترسی غیرمتمرکز وجود دارند. این قرادادها بر روی ماشین‌های مجازی غیرمتمرکز اجرا می‌شوند. این موضوع امکان اتصال، کسب درآمد و مدیریت خدمات داده دلخواه را فراهم می‌کند. در این مورد، اوشن پروتکل پاداش‌های شبکه را برای ایجاد انگیزه به اشتراک‌گذاری داده‌ها اضافه می‌کند.


تمام داده‌های اوشن پروتکل به‌عنوان دارایی‌های غیرمثلی (NFT) یعنی توکن‌هایی با استاندارد «ERC-721» عرضه می‌شوند. دسترسی به این دارایی‌ها از طریق توکن‌های داده «ERC-20» اعطا خواهد شد. بنابراین، داده‌هایی که از طریق اوشن پروتکل مبادله می‌شوند، نوعی دارایی دیجیتالی هستند.


بنیان‌گذاران اوشن پروتکل (Ocean Protocol) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران اوشن پروتکل (Ocean Protocol) چه افرادی هستند؟

اوشن پروتکل در سال 2017 تأسیس شد. این پروژه توسط بنیاد اوشن پروتکل (Ocean Protocol Foundation) که یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سنگاپور است، پشتیبانی می‌شود. اوشن دائو (OceanDAO) نیز یک سازمان مستقل غیرمتمرکز است که در کنار بنیاد اوشن پروتکل، از این پروژه پشتیبانی می‌کند. افراد حقیقی زیر جزء بنیان‎گذاران اصلی این پروژه هستند:


1_ بروس پون (Bruce Pon)

پون قبل از اوشن پروتکل، یک شرکت مشاوره تجارت به‌نام «Avantalion» را تأسیس کرده بود. وی همچنین از سال ۲۰۱۳ به‌عنوان بنیان‌گذار یک شرکت نرم‌افزاری پایگاه داده بلاک چین به‌نام «BigchainDB» روی گردآوری داده‌ها و هوش مصنوعی کار کرده است.


2_ ترنت مک کانهی (Trent McConaghy)

مک کانهی به‌عنوان دیگر بنیان‌گذار اصلی اوشن پروتکل، دکترای هوش مصنوعی دارد. وی قبل از اوشن پروتکل، استارت‌آپ‌های «ADA» و «Solido» را با تمرکز روی هوش مصنوعی و طراحی مدار تأسیس کرده بود.


درحال‌حاضر، یک تیم 15 نفره به پون و مک کانهی در توسعه اوشن پروتکل پیوسته‌اند. این افراد در بنیاد اوشن پروتکل و اوشن دائو روی پیشرفت پلتفرم اوشن فعالیت دارند. کریستینا پون (Cristina Pon) و رازوان اولتینو (Razvan Olteanu) جزء دیگر افراد شناخته‌شده‌ی تیم اوشن پروتکل هستند. اوشن پروتکل همچنین از 35 مشاور متخصص در زمینه‌های بلاک چین، هوش مصنوعی، کلان‌داده و تجارت بهره می‌برد.


چه چیزی اوشن پروتکل (Ocean Protocol) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی اوشن پروتکل (Ocean Protocol) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

اوشن پروتکل قفل دسترسی به داده‌هایی را که قبلاً در دسترس نبودند یا دسترسی به آن‌ها چالش برانگیز بود شکسته است. این پلتفرم به هرکسی که یک مجموعه داده‌ جستجو شده را دارد، اجازه می‌دهد تا داده‌های خود را توکنیزه کرده و در اوشن قرار دهد. این موضوع یک جریان درآمد اضافی برای ناشران داده ایجاد می‌کند؛ این درحالی است که به دانشمندان، محققان، تحلیلگران داده و هرکس دیگری نیز امکان دسترسی به داده‌های قابل اعتمادتر را می‌دهد. اوشن پروتکل ابزارهای مورد نیاز برای شرکت‌ها را فراهم می‌کند تا بتوانند بازارهای داده خود را ایجاد نمایند. اوشن برای برقراری ارتباط بین ارائه‌دهندگان و گیرندگان داده از بازارساز خودکار استفاده می‌کند. دلایل دیگری که از اوشن پروتکل یک پروژه منحصربه‌فرد می‌سازند، موارد زیر هستند:


1_ اوشن پروتکل بر بهبود هوش مصنوعی و گسترش مزایای آن تاکید دارد. دانشمندان داده می‌توانند مستقیماً از طریق منابع و ابزارهای کتابخانه Ocean Python با داده‌ها ارتباط برقرار کنند؛ همچنین متخصصان هوش مصنوعی از منشأ امن رمزنگاری‌شده این سیستم سود می‌برند.


2_ استیکینگ ارز دیجیتال «OCEAN» با استیک بسیاری از توکن‌های دیگر تفاوت دارد. استیک کنندگان به ارائه‌دهندگان نقدینگی تبدیل می‌شوند و سپرده‌گذاری OCEAN در استخرهای AMM به عنوان وسیله‌ای برای مدیریت داده‌ها عمل می‌کند.


اوشن پروتکل یک مجموعه است که در آن هرکس می‌تواند بازار داده مختص به خود را ایجاد کند؛ این مفهوم در راستای ایجاد و گسترش اینترنت نسل آینده (Web3) قرار دارد.


ارز دیجیتال اوشن پروتکل (OCEAN) چیست؟

ارز دیجیتال اوشن پروتکل (OCEAN) چیست؟

ارز دیجیتال بومی و اختصاصی اوشن پروتکل با نماد OCEAN در بازار کریپتو حضور دارد. ارز دیجیتال OCEAN یک توکن با استاندارد «ERC-20» است؛ این توکن کاربردهای ویژه‌ای در اوشن پروتکل دارد که آن‌ها را به‌صورت زیر بیان می‌کنیم:


1_ حاکمیت

توکن OCEAN یک توکن حاکمیتی است؛ یعنی دارندگان این توکن می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های بنیادین پلتفرم اوشن پروتکل مشارکت داشته باشند. هرکس که توکن «OCEAN» بیشتری داشته باشد، حق رأی بالاتری نیز خواهد داشت.


2_ اعتبارسنجی

از توکن «OCEAN» برای اعتبارسنجی دیتاتوکن‌ها در پلتفرم اوشن پروتکل استفاده می‌شود.


3_ کسب درآمد

دارندگان توکن‌های OCEAN می‌توانند توکن‌های خود را در df.oceandao.org قفل کرده و توکن وی‌اوشن (VeOcean) کسب کنند. آن‌ها می‌توانند با نگه‌داشتن veocean خود پاداش‌های غیرفعال به دست آورند. دارندگان وی‌اوشن همچنین می‌توانند با قرار دادن veocean خود در فروش مجموعه داده‌های بالقوه، شامل دریافت پاداش‌های فعال و جایزه شوند.


4_ معامله

توکن OCEAN در خارج از محیط اوشن پروتکل در صرافی‌های مختلف معامله می‌شود. افرادی که علاقه‌ای به فعالیت مستقیم در محیط پلتفرم اوشن پروتکل ندارند، می‌توانند با خرید و فروش توکن OCEAN در بازار آزاد، سود بگیرند. امکان خرید توکن OCEAN در صرافی اکسبیتو برای کاربران ایرانی فراهم است.


توکن OCEAN واحد پیش‌فرض خرید و فروش داده در اوشن مارکت به حساب می‌آید. بنابراین، اگر شما خواهان خرید داده از بازارهای اوشن پروتکل هستید، باید توکن OCEAN داشته باشید تا بتوانید داده مورد نظر خود را دانلود کنید.


توکنومیک ارز دیجیتال اوشن پروتکل OCEAN

توکنومیک ارز دیجیتال اوشن پروتکل OCEAN

عرضه OCEAN به 1.41 میلیارد واحد محدود شده است که از این تعداد، تا 22 اکتبر 2023، حدود 434,026,837 واحد آن در گردش قرار دارند. از حداکثر عرضه توکن‌های اوشن، حدود 51 درصد آن به تأمین مالی پروژه‌های اجتماعی که توسط OceanDAO اداره می‌شود، اختصاص یافته است. این توکن‌ها طبق برنامه‌ای شبیه به بیت کوین طی دهه‌ها توزیع خواهند شد. اوشن (OCEAN) یک توکن کاهش دهنده تورم است؛ چراکه 5 درصد از کل درآمد اوشن پروتکل سوزانده می‌شود. این بدان معناست که عرضه OCEAN با پذیرش بیشتر اوشن پروتکل سریع‌تر کاهش می‌یابد. عرضه دیگر توکن‌های اوشن به قرار زیر است:


  • 20 درصد عرضه OCEAN برای بنیان‌گذاران پروژه

  • حدود 5 درصد به بنیاد پروتکل اوشن

  • حدود 15 درصد برای خریداران SAFTE رزرو شده (جریان کاملی که به ناشران امکان ثبت دارایی‌ها را می‌دهد.)

  • مابقی توکن‌ها نیز به گره‌های شبکه اوشن پروتکل پرداخت می‌شوند.

مزایا و معایب اوشن پروتکل(Ocean Protocol) کدامند؟

هر پروژه کریپتو مزایا و معایب خاص خود را دارد. زمانی می‌توان به‌صورت صحیح در مورد سرمایه‌گذاری روی یک پروژه رمزارزی تصمیم‌گیری کرد که علی‌رغم مزایا از معایب آن نیز آگاهی داشته باشیم. با مطالعه مزایا و معایب اوشن پروتکل در جدول زیر می‌توانید تصمیم‌گیری بهتری در مورد این پروژه داشته باشید:


مزایا و معایب اوشن پروتکل(Ocean Protocol) کدامند؟

ارز دیجیتال اوشن پروتکل (OCEAN) را کجا ذخیره کنیم؟

پس از خرید اوشن پروتکل، باید آن را در یک کیف پولی مناسب نگهداری کنید. از جمله کیف پول‌های مناسب برای نگهداری اوشن پروتکل (OCEAN) می‌توان موارد زیر را نام برد:


  • لجر (Ledger)

  • ترزور (Trezor)

  • متامسک (MetaMask)

  • تراست والت (Trust Wallet)

کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو

پس از خرید اوشن پروتکل، برای نگهداری از توکن‌های خود، می‌توانید از کیف پول اختصاصی‌تان در صرافی اکسبیتو استفاده کنید. این کیف پول امنیت بالایی دارد و به شما کمک می‌کند که هزینه انتقال OCEAN را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال اوشن پروتکل (OCEAN) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال اوشن پروتکل (OCEAN) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید برترین ارزهای دیجیتال با سرعت زیاد و کمترین قیمت در صرافی اکسبیتو امکان‌پذیر است. برای خرید ارز دیجیتال اوشن پروتکل در صرافی اکسبیتو نیز می‌توانید مراحل زیر را طی کنید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری در آن


2_ ورود به حساب کاربری اکسبیتو و انجام مراحل احراز هویت (احراز هویت اولیه در صرافی اکسبیتو بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود. طی کردن مرحله اول احراز هویت در اکسبیتو، اجازه معامله اوشن پروتکل و سایر ارزهای دیجیتال به شما را می‌دهد؛ اما در صورت نیاز به امکانات پیشرفته‌تر صرافی اکسبیتو، باید مرحله دوم احراز هویت آن را نیز در فرصت مناسب طی کنید.)


3_ ارائه‌ اطلاعات کارت بانکی برای واریز وجه (امکان واریز نامحدود پول در صرافی اکسبیتو وجود دارد.)


4_ واریز وجه موردنظر به صرافی اکسبیتو برای خرید ریالی اوشن پروتکل (درصورتی‌که خواهان خرید اوشن پروتکل با تتر هستید، باید تترهای خود را به کیف پول اکسبیتو انتقال دهید.)


5_ در صورت خرید ریالی یا تتری اوشن پروتکل، مقدار رمزارز مورد نظر شما در حساب صرافی اکسبیتوی شما قرار می‌گیرد. شما می‌توانید مقدار ارزهای دیجیتال خریداری شده خود را در داشبورد حساب کاربری‌تان مشاهده کنید.


فروش ارز دیجیتال اوشن پروتکل (OCEAN) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال اوشن پروتکل (OCEAN) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

امکان خرید و فروش اوشن پروتکل (OCEAN) در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت و ‌سرعت بالا وجود دارد. بنابراین برای فروش اوشن پروتکل نیز می‌توان از طریق اکسبیتو اقدام کرد. پس از فروش اوشن پروتکل، معادل ریالی یا تتری آن به‌سرعت به کیف پول شما منتقل می‌شود. شما می‌توانید با تسویه حساب آنی، پول خود را برداشت کنید. برای فروش OCEAN در صرافی اکسبیتو باید مراحل زیر را طی کنید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری در آن


2_ ورود به حساب کاربری اکسبیتو و تکمیل مرحله اولیه احراز هویت


3_ ارائه‌ی اطلاعات کارت بانکی برای برداشت پول


4_ انتقال ارز دیجیتال اوشن پروتکل به کیف پول اختصاصی‌ اکسبیتو (درصورتی‌که OCEAN را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انتقال آن ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش اوشن پروتکل در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش OCEAN، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا شما می‌توانید از طریق سیستم تسویه حساب آنی اکسبیتو، بلافاصله وجه مورد نظر خود را برداشت کنید.


تسویه حساب آنی اوشن پروتکل (OCEAN) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی اوشن پروتکل (OCEAN) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

معمولاً کاربران پس از فروش ارز دیجیتال، نیاز به برداشت وجه از صرافی دارند؛ به همین خاطر صرافی اکسبیتو امکان تسویه حساب آنی را برای کاربران خود فراهم کرده است؛ به‌طوری که تسویه حساب آنی اکسبیتو تا سقف 50 میلیون تومان در روز، توسط 14 بانک معتبر کشور انجام می‌شود. همچنین، برای تسویه حساب آنی در صرافی اکسبیتو می‌توان به‌صورت 24 ساعته در تمام روزهای هفته اقدام کرد. وقتی درخواست تسویه حساب آنی را در صرافی اکسبیتو ثبت کنید، چند ثانیه تا نهایتاً یک دقیقه بعد، وجه مورد نظر به کارت بانکی شما واریز می‌شود.


درصورتی‌که در هر یک از مراحل خرید و فروش اوشن پروتکل (OCEAN) یا هر ارز دیجیتال دیگر با مشکل مواجه شدید، به بخش سؤالات متداول اکسبیتو مراجعه نمایید. همچنین همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته در تمام روزهای هفته پاسخ‌گوی سؤالات شما هستند.