خرید ارز دیجیتال میکر | فروش Maker | قیمت MKR

میکر (Maker) یکی از پلتفرم‌های مشهور وام‌دهی کریپتو است که در کنار کامپاند (Compound)، آوه (Aave) و سایر پلتفرم‌های دیفای، محبوبیت زیادی در بین کاربران دارد. البته به‌صورت کلی پلتفرم‌های دیفای (DeFi) که روی امور مالی غیرمتمرکز کار می‌کنند، شگفتی‌های بسیاری را ایجاد کرده‌ و کلاً فضای مالی سنتی را به چالش کشیده‌اند. میکر جزء اولین پروژه‌های دیفای بود که توانست با پذیرش گسترده از جانب جامعه کریپتو روبه‌رو شود. ارز دیجیتال میکر (MKR) در بازار کریپتو عرضه شده و در بین 50 ارز برتر این بازار قرار دارد. در این مطلب، ضمن پرداختن به ماهیت پروژه میکر و نحوه عملکرد آن، شیوه خرید و فروش میکر و عوامل مؤثر بر قیمت میکر (MKR) را بررسی خواهیم کرد.قیمت ارز دیجیتال میکر MKR

ارز دیجیتال میکر (MKR) برای اولین‌بار در تاریخ 20 نوامبر 2017 با قیمت حدود 252.48 دلار در بازار کریپتو عرضه شد و پس از یک هفته به 420 دلار رسید. ارز دیجیتال میکر در 17 دسامبر توانست مرز 1000 دلار را نیز پشت‌سر بگذارد و تا مارس 2018 در محدوده‌ی 900 تا 1000 دلار نوسان کند. این ارز دیجیتال تا سال 2020 در محدوده 300 تا 1000 دلار در نوسان بود؛ اما در آوریل 2020 به زیر 300 دلار سقوط کرد. پایین‌ترین قیمت ثبت‌شده برای میکر به 19 مارس 2020 در نرخ 206.81 دلار برمی‌گردد. میکر با ورود به سال 2021 موفق شد که یک روند صعودی شارپ را در پیش بگیرد. به‌طوری‌ که میکر در 4 می 2021 توانست بالاترین قیمت تاریخی خود را در 5,982 دلار ثبت کند. میکر درحال‌حاضر (ژانویه 2024) با نرخ حدود 1,753 دلار در صرافی‌ها معامله می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال میکر (MKR) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال میکر (MKR) در ایران

برحسب اطلاعات ثبت‌شده در وب‌سایت جامع کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، ارز دیجیتال میکر (MKR) در بهترین صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال جهان معامله می‌شود. ازجمله‌ی این صرافی‌ها می‌توان بایننس (Binance)، اچ تی ایکس (HTX)، یونی سواپ (Uniswap v3)، کوین بیس (Coinbase)، اوکی ایکس (OKX)، کوکوین (KuCoin) و کراکن (Kraken) را نام برد. کاربران ایرانی به‌خاطر تحریم‌‌ها، نمی‌توانند از صرافی‌های خارجی نامبرده استفاده کنند؛ به همین دلیل، بیشتر کاربران ایرانی، خرید ارز دیجیتال میکر را از طریق صرافی‌های ایرانی انجام می‌دهند. در همین راستا، توکن میکر (MKR) در صرافی اکسبیتو قابل معامله است. می‌توان یکی از اصلی‌ترین مزایای خرید ارز دیجیتال از اکسبیتو را معامله در بازارهای ریالی و تتری این صرافی با بهترین قیمت و کمترین کارمزد در نظر گرفت. شما می‌توانید برای خرید توکن میکر در صرافی اکسبیتو از سه روش زیر استفاده کنید:


 • خرید و فروش محدود

 • خرید و فروش فوری

 • سواپ

میکر (Maker) چیست؟

میکر (Maker) چیست؟

میکر (Maker) یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های دیفای بر بستر شبکه بلاک چین اتریوم است که بر روی حل مشکلات مربوط به نوسانات بازار ارزهای دیجیتال تمرکز دارد. میکر به‌عنوان یکی از پلتفرم‌های وام‌دهی ارز دیجیتال توسط سازمان خودگردان میکردائو (MakerDAO) پشتیبانی می‌شود. در وصف بیشتر ماهیت میکر می‌توان گفت:


1_ میکر یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که امکان پرداخت‌های بین‌المللی و تراکنش‌های همتابه‌همتا (P2P) را در سریع‌ترین و ساده‌ترین حالت ممکن فراهم می‌کند.


2_ پروتکل میکر برای رسیدن به هدف خود از استیبل کوین دای (DAI) بهره می‌گیرد. دای توسط میکر ارائه شده و قیمت آن همواره با نرخ یک دلار آمریکا (USD) برابر است.


3_ استیبل کوین DAI زمانی ایجاد می‌شود که کاربر ارز دیجیتال دیگری مانند اتر (ETH) را در پلتفرم میکر قفل کند تا دای را وام بگیرد.

4_ پروتکل میکر از سال 2020، هشت ارز دیجیتال شامل اتر (ETH)، یو اس دی کوین (USDC)، بت (BAT) و... را برای تولید DAI و دریافت وام می‌پذیرد.


5_ توکن بومی و اختصاصی میکر با نماد «MKR» در بازار کریپتو عرضه شده و هر روزه توسط تریدرها مورد معامله قرار می‌گیرد.


6_ میکردائو که سازمان اداره کننده میکر است، به‌صورت کامل توسط دارندگان توکن MKR در سراسر جهان ایجاد شده و اعضای این دائو روی تغییرات و توسعه پلتفرم میکر تأثیر مستقیم دارند.


میکر (Maker) چگونه کار می‌کند؟

میکر (Maker) چگونه کار می‌کند؟

پروتکل میکر، استیبل کوین دای را از طریق قراردادهای هوشمند به نام میکر والتز (Maker Vaults) تولید می‌کند. زمانی‌ که کاربر می‌خواهد ارزهای دیجیتال وثیقه‌شده برای دریافت وام از میکر را از قرارداد هوشمند بازیابی کند، ابتدا باید دای تولیدشده خود را بازپرداخت نماید. کل عملکرد پروژه میکر حول محور دو رمز ارز دای و MKR می‌چرخد. در ادامه به بررسی عواملی می‌پردازیم که کارکرد این شبکه را نشان می‌دهند.


رأی‌گیری اجرایی (Executive Voting)

هر کسی که مالک توکن‌های MKR باشد، می‌تواند با استفاده از فرایند رأی‌گیری اجرایی (Executive Voting) به تصمیمات کلیدی میکر رأی دهد. اگر یک رأی اجرایی تصویب شود، کد موجود در پروتکل میکر تغییر می‌کند. بااین‌حال، قبل از اجرای رأی اجرایی، ابتدا باید شکل دیگری از رأی‌گیری صورت گیرد که در آن پیشنهادات لازم توسط کاربران ارائه می‌شوند. این پیشنهادات مواردی هستند که دارندگان MKR قبل از انجام هرگونه تغییر در پروتکل، آن‌ها را ارزیابی می‌کنند. اگرچه هرکسی ممکن است به میکردائو پیشنهاد بدهد، اما فقط دارندگان MKR می‌توانند به آن‌ها رأی دهند. البته در فرایند رأی‌گیری، فقط تعداد توکن‌ها (نه تعداد دارندگان توکن) بر نتیجه رأی تأثیر می‌گذارد.


به‌عنوان مثال، اگر 10 نفر که هرکدام 1000 توکن MKR دارند به پیشنهاد A رأی دهند، از طرفی دیگر 5 نفر که هرکدام 5000 توکن MKR دارند به پیشنهاد B رأی دهند، پیشنهاد B برنده می‌شود؛ چراکه تعداد بیشتری از توکن‌های MKR از آن پشتیبانی می‌کنند.


نرخ پس‌انداز دای (DAI Savings Rate)

دارندگان توکن MKR می‌توانند تصمیم بگیرند که دارندگان DAI در صورت ذخیره این استیبل کوین در پلتفرم میکر، چقدر درآمد داشته باشند. مبلغی که دارندگان DAI برای انجام این کار به دست می‌آورند، به‌عنوان نرخ پس‌انداز دای شناخته می‌شود. نرخ پس‌انداز دای دارای دو رویکرد است:


1_ هنگامی که قیمت DAI به بالای 1 دلار می‌رسد، انتظار می‌رود دارندگان MKR به کاهش نرخ پس‌انداز رأی دهند تا تقاضا کاهش یابد و باعث پایین آمدن قیمت شود.


2_ اگر قیمت DAI زیر یک دلار باشد، دارندگان MKR باید برای افزایش نرخ پس‌انداز، افزایش تقاضا و نگه‌داشتن DAI رأی دهند که در نهایت باعث بالا رفتن قیمت دای خواهد شد.


نرخ پس‌انداز دای می‌تواند با افزایش و کاهش قیمت این استیبل کوین، به نزدیک بودن نرخ آن به یک دلار آمریکا کمک کرده و ثبات قیمت آن را حفظ کند.


وام میکر (MKR Loan)

وام میکر (MKR Loan)

وام میکر، وامی است که با وثیقه رمز ارز میکر (MKR) با سود سالانه صادر می‌شود که می‌تواند از 10 درصد تا 18 درصد و یا حتی بیشتر باشد. برای دریافت وام میکر نیاز به هیچ احراز هویت، سابقه یا چک اعتباری وجود ندارد؛ تنها راهی که می‌توانید اعتبار خود را در این پلتفرم ثابت کنید، وثیقه‌ای است که آن را ارائه می‌دهید. برای دریافت وام میکر می‌توان از طریق پلتفرم‌های مختلفی همچون «Oasis Borrow» اقدام کرد که در آن می‌توان ارزهای دیجیتال زیر را به‌عنوان وثیقه قرار داد و سپس وام را به‌صورت استیبل کوین DAI دریافت کرد:


 • رپد بیت کوین (WBTC)

 • اتر (ETH)

 • یو اس دی کوین (USDC)

 • بت (BAT)

وثیقه شما در میکر ذخیره شده تا اطمینان حاصل شود که وام خود را بازپرداخت خواهید کرد. میکر از اوراکل‌ها برای تعیین و گزارش ارزش وثیقه استفاده می‌کند. معمولاً دریافت وام فوری میکر حدود 10 دقیقه طول می‌کشد. طولانی‌ترین بخش دریافت وام از میکر، انتظار برای تأیید تراکنش Maker شما است. هر زمان که برای بازپرداخت وام خود اقدام کردید، وثیقه شما بلافاصله آزاد می‌شود. شما می‌توانید بازپرداخت وام میکر را در یک ماه، یک سال یا در چند سال انجام دهید. در واقع محدودیتی برای زمان بازپرداخت وام شما وجود ندارد؛ اما تا زمانی‌ که وام خود را بازپرداخت نکرده‌اید، وثیقه شما در نزد پلتفرم میکر قفل خواهد بود.


در ابتدای فعالیت پلتفرم میکر، اتریوم تنها دارایی‌ای بود که می‌توانست از طریق پروتکل میکر وثیقه شود؛ اما کم‌کم پلتفرم میکر بیشتر به رسمیت شناخته شد و وثیقه‌های دیگری را در برنامه کار خود قرار داد.


بنیان‌گذاران میکر (Maker) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران میکر (Maker) چه افرادی هستند؟

پروژه رمز ارز میکر در ابتدا در سال 2015 شکل گرفت و به‌صورت کامل در دسامبر 2017 راه‌اندازی شد. اگرچه این پلتفرم تنها توسط یک نفر ایجاد گردید، اما بعدها افراد دیگری به تیم توسعه آن پیوستند. اسامی افراد فعال در این پروژه عبارتند از:


1_ رونه کریستنسن (Rune Christensen): کریستنسن به‌عنوان بنیان‌‌گذار اصلی میکر شناخته می‌شود؛ وی یک کارآفرین دانمارکی است که در رشته بیوشیمی از دانشگاه کپنهاگ (Copenhagen University) فارغ‌التحصیل شده و در دانشکده بازرگانی کپنهاگ در رشته تجارت بین‌المللی تحصیل کرد. وی قبل از میکردائو، یک شرکت استخدام بین‌المللی به‌نام ترای چاینا (Try China) را تأسیس کرده بود.


2_ اندی میلنیوس (Andy Milenius): اندی مدیر ارشد فناوری میکر است. وی که فارغ‌التحصیل رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه میشیگان بوده، قبلاً به‌عنوان مهندس‌ نرم‌افزار در یک برنامه قرارداد هوشمند به‌ نام دپ‌هاب (DappHub) کار می‌کرد. وی همچنین یک توسعه‌دهنده در آمازون بوده است.


3_ استیون بکر (Steven Becker): استیون به‌عنوان رئیس و مدیر ارشد اجرایی میکر فعالیت می‌کند. وی که فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد ریاضی از دانشگاه کیپ تاون است، تجربه سرمایه‌گذاری گسترده‌ای دارد و قبلاً چندین صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر را ایجاد کرده است.


4_ سورن پیتر نیلسن (Soren Peter Nielsen): سورن نیز یکی از رؤسای میکر محسوب می‌شود. وی به‌عنوان یک مهندس و توسعه‌دهنده نرم‌افزار مجرب، در دانشگاه فنی دانمارک تحصیل کرده است. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته علوم شیمی بوده و قبلاً به‌عنوان معمار اصلی در سیستم‌های اینترنت اشیا کار می‌کرد.


چه چیزی میکر (Maker) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی میکر (Maker) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

میکر یک پروژه قدرتمند دیفای است که بر روی یک شبکه قدرتمندتر، یعنی اتریوم اجرا می‌شود. چند دلیل مختلف وجود دارند که از میکر یک پروژه منحصربه‌فرد و جذاب می‌سازند. این دلایل به قرار زیر هستند:


1_ مشارکت مستقیم در اداره دای

پلتفرم میکر فرصت منحصربه‌فردی را برای مشارکت مستقیم در اداره دای به جامعه دارندگان MKR می‌دهد؛ به‌طوری‌ که آن‌ها می‌توانند از توکن‌های MKR خود برای رأی دادن به انواع پیشنهادات زیر استفاده کنند:

 • افزودن انواع دارایی‌های وثیقه جدید به پروتکل (این موضوع به کاربران اجازه می‌دهد تا ارزهای دیجیتال جدید را برای تولید DAI بیشتر به میکر ارسال کنند.)

 • تغییر و اصلاح پارامترهای ریسک انواع دارایی‌های وثیقه موجود

 • ایجاد تغییرات در نرخ پس انداز دای (دارندگان توکن‌هایDAI می‌توانند با قفل کردن توکن‌های خود در یک قرارداد خاص، پس‌اندازی کسب کنند و نرخ پس‌انداز بر سودآوری آن قرارداد تأثیر می‌گذارد.)

 • انتخاب اوراکل‌ها (داده‌های بی‌درنگی که قیمت‌های بازار را به پلتفرم Maker ارائه می‌کنند.)

 • ارتقای سیستم قدرت رأی هر کاربر به اندازه سهام MKR وی بستگی دارد. در واقع هر کاربری که رمز ارز میکر بیشتری داشته باشد، حق رأی بالاتری در گزینه‌های عنوان‌شده خواهد داشت.

2_ ارزشمندی استیبل کوین دای

استیبل کوین دای از اکتبر 2020 به‌عنوان یکی از پرطرفدارترین استیبل‌ کوین‌های بازار کریپتو شناخته شده است. این ارز دیجیتال بیست و پنجمین ارز دیجیتال بزرگ بازار محسوب می‌شود. دای آدرس‌های فعال‌تری نسبت به تتر (USDT) که بزرگترین استیبل کوین در بازار است، دارد. میکر به‌عنوان پلتفرم ارائه‌دهنده دای، دست برتر ارائه‌دهندگان استیبل کوین را ازآن خود کرده است. این توانایی برای مشارکت در مدیریت یکی از بزرگترین استیبل کوین‌های موجود در بازار، چیزی است که تقاضا برای توکن‌های MKR را افزایش می‌دهد و بر ارزش آن‌ها تأثیر می‌گذارد.


ارز دیجیتال میکر (MKR) چیست؟

ارز دیجیتال میکر (MKR) چیست؟

ارز دیجیتال بومی و حاکمیتی پلتفرم میکر با نماد «MKR» شناخته می‌شود که یک توکن با استاندارد «ERC-20» در شبکه اتریوم است. این توکن کاربردهای مشخصی در شبکه میکر دارد که عبارتند از:


1_ حق رأی کاربران برای حاکمیت جامعه میکر: همانطور که گفته شد، دارندگان MKR بسته به مقدار توکن‌هایی که دارند، می‌توانند در حاکمیت و اداره پروژه میکر نقش داشته باشند. حتی میکردائو که به‌عنوان سازمان هدایت‌کننده میکر فعالیت می‌کند، توسط دارندگان MKR ایجاد شده است.


2_ نرخ پس‌انداز DAI: همانطور که در قسمت‌های فوق اشاره شد، نرخ پس‌انداز دای توسط دارندگان توکن MKR تعیین می‌شود؛ یعنی دارندگان توکن MKR می‌توانند تصمیم بگیرند که دارندگان DAI در صورت ذخیره این استیبل کوین در پلتفرم میکر، چقدر درآمد داشته باشند.


3_ پرداخت و دریافت وام از میکر: توکن MKR در پرداخت‌های شبکه میکر و فرایند دریافت وام و محاسبه کارمزدها نقش دارد؛ در واقع میکر به کمک این توکن است که می‌تواند امکان انجام مبادلات همتابه‌همتا (P2P) را فراهم کند. توکن MKR می‌تواند وثیقه برای دریافت دای باشد.


4_ مدیریت ریسک: هنگامی که ارزش وثیقه DAI کاهش می‌یابد، ممکن است میکردائو توکن‌های MKR را بفروشد تا زیان را جبران کند.


5_ مبادله: رمز ارز میکر از سال 2017 در بازار کریپتو لیست شده و مورد معامله و سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد؛ حتی افرادی که به‌صورت مستقیم از پلتفرم میکر استفاده نمی‌کنند، می‌توانند توکن MKR را خریداری نمایند. همین حالا می‌توان قیمت میکر را در اکسبیتو مشاهده کرده و در عرض چند دقیقه آن را مورد معامله قرار داد.


توکنومیک ارز دیجیتال میکر MKR

توکنومیک ارز دیجیتال میکر MKR

میکردائو در ابتدا با عرضه 1 میلیون توکن MKR راه‌اندازی شد. درحال‌حاضر عرضه در گردش رمز ارز میکر حدود 902000 واحد است؛ بااین‌حال، هیچ محدودیتی برای عرضه کل MKR وجود ندارد. کل عرضه رمز ارز میکر بسته به قیمت‌ها و شرایط بازار می‌تواند متفاوت باشد. استیبل کوین دای نیز با عرضه در گردش 9 میلیارد دلاری، یکی از بزرگ‌ترین و پر نقدینگی‌ترین ارزهای پایدار در کریپتو محسوب می‌شود.


صدور و حذف MKR از طریق یک سیستم پیچیده از سازوکارهای وابسته به هم مدیریت خواهد شد؛ این موضوع برای اطمینان از ثبات قیمت دای و کاربردی بودن آن برای سیستم وام‌دهی میکر انجام می‌شود. همه اینها نشان می‌دهند که عرضه MKR بسته به شرایط بازار و سلامت کلی سازوکار تولید DAI تغییر می‌کند.


مزایا و معایب میکر (Maker) کدامند؟

تا به اینجا فقط به بررسی ویژگی‌ها و مزایای میکر پرداخته‌ایم؛ اما در جدول زیر می‌توان علاوه‌بر مزایا، معایب این پروژه را نیز مشاهده کرد:


مزایا و معایب میکر (Maker) کدامند؟

ارز دیجیتال میکر (MKR) را کجا ذخیره کنیم؟

شما برای نگهداری از توکن‌های میکر خود، به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت. در انتخاب کیف پول دیجیتالی مناسب برای MKR، باید به مواردی چون مقدار کارمزد، نوع شبکه‌ی انتقال و امنیت آن کیف پول توجه داشته باشید. بهترین کیف پول‌هایی که درحال‌حاضر می‌توانید پس از خرید MKR از آن‌ها استفاده کنید، شامل موارد زیر هستند:


1_ لجر (Ledger)


2_ ترزور (Trezor)


3_ متامسک (MetaMask)


4_ مای اتر والت (MyEtherWallet)


5_ تراست والت (Trust Wallet)


6_ گواردا (Guarda)


7_ اکسودوس (Exodus)


8_ کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو


شما می‌توانید علاوه‌بر کیف پول‌های بین‌المللی، پس از خرید MKR از کیف پول اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو استفاده کنید. این کیف پول امنیت بالایی دارد؛ همچنین به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ی انتقال MKR را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال میکر (MKR) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال میکر (MKR) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید میکر در صرافی اکسبیتو فرایند آسانی دارد. همچنین می‌توان قیمت لحظه‌ای Maker را به‌صورت 24 ساعته، در اکسبیتو مشاهده کرد. خرید میکر یا هر ارز دیجیتال دیگر از اکسبیتو با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. برای خرید MKR در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را طی کنید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری در آن


2_ ورود به حساب کاربری‌ اکسبیتو و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت صرافی اکسبیتو با سرعت بالا و در دو مرحله قابل انجام است. مرحله‌ی اول تنها 1 دقیقه طول می‌کشد و به شما اجازه خرید و فروش میکر و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. مرحله‌ی دوم برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر صرافی اکسبیتو در نظر گرفته شده و برای اطلاع از آن می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه نمایید.)


3_ ثبت اطلاعات کارت بانکی برای واریز وجه (واریز وجه در اکسبیتو به‌صورت نامحدود قابل انجام است.)


4_ پس از طی کردن مراحل فوق، برای خرید میکر به‌صورت ریالی، باید مبلغ مورد نظر خود را به صرافی اکسبیتو واریز نمایید. از طرفی دیگر، برای خرید میکر به‌صورت قیمت تتری نیز باید مقدار تتر مورد نظر خود را به کیف پولتان در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال میکر، مقدار MKR مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل شده و در داشبورد حساب کاربری‌تان قابل مشاهده خواهد بود.


فروش ارز دیجیتال میکر (MKR) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال میکر (MKR) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال میکر در صرافی اکسبیتو نیز با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش میکر، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل خواهد شد. برای فروش MKR در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را پشت‌سر بگذارید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مرحله اول احراز هویت صرافی اکسبیتو


3_ وارد کردن اطلاعات کارت بانکی برای برداشت پول


4_ انتقال ارز دیجیتال میکر (MKR) به کیف پول اختصاصی‌ اکسبیتو (درصورتی‌که MKR را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انتقال آن ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش MKR در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش میکر، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا شما به‌راحتی و با سرعت می‌توانید تسویه حساب آنی را انجام داده و وجه حاصل از فروش MKR را از اکسبیتو برداشت نمایید.


تسویه حساب آنی میکر (MKR) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی میکر (MKR) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

پس از فروش میکر می‌توان برای تسویه حساب آنی در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو اقدام کرد. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان در روز انجام می‌دهد. همچنین، امکان تسویه حساب آنی در صرافی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته وجود دارد. پس از ثبت تسویه حساب آنی در اکسبیتو، بین 3 ثانیه تا یک دقیقه بعد، وجه مورد نظر به حساب شما واریز خواهد شد.


اگر در طی مراحل خرید و فروش میکر یا سایر ارزهای دیجیتال با مشکل مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه نمایید. همچنین، همکاران ما در واحد پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته به‌صورت آنلاین پاسخگوی سوالات شما هستند.