خرید ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک | فروش Ethereum Classic | فروش ETH

تاریخ ارزهای دیجیتال پُر از حوادث گوناگون جالب و خواندنی است و داستان پیدایش اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) نیز یکی از همین ماجراهای جالب به حساب می‌آید. در واقع، پس از راه‌اندازی اتریوم، یکی از قراردادهای هوشمند این شبکه با هک مواجه شد. این واقعه ضررهایی را به برخی از کاربران وارد کرد. در ادامه، اعضای جامعه اتریوم، بر سر پرداخت غرامت به آسیب‌دیدگان، دچار اختلاف شدند. این اختلاف آن‌قدر بالا گرفت که بالاجبار با یک هاردفورک، زنجیره‌ای جدید پدید آمد. این زنجیره جدید اتریوم نام گرفت و زنجیره قدیمی‌تر به اتریوم کلاسیک (ETC) تغییر نام داد. بااین‌وجود، هنوز هم بسیاری از سرمایه‌گذاران به خرید اتریوم کلاسیک علاقه نشان می‌دهند. به همین خاطر، در این مقاله، ضمن بررسی کامل این رمز ارز، عوامل موثر بر قیمت اتریوم کلاسیک را بررسی می‌کنیم. همچنین، به شما می‌گوییم که نحوه خرید و فروشی اتریوم کلاسیک در صرافی اکسبیتو چگونه است.


قیمت ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک ETC

قیمت ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک ETC

با نگاهی به تاریخچه قیمت اتریوم کلاسیک، نرخ ETC در اکتبر 2017 برابر با 10.5 دلار مشاهده می‌شود. تا یک ماه بعد، قیمت اتریوم کلاسیک به 26.05 دلار می‌رسد و این رمز ارز همین روند را ادامه می‌دهد و در فوریه 2018، تا 33.18 دلار هم افزایش می‌یابد. بااین‌حال، یک ماه بعد، قیمت ETC به 14.38 دلار سقوط می‌کند. اگرچه در آوریل 2018، این ارز دیجیتال کمی جان می‌گیرد؛ اما دوباره روند نزولی‌اش را ادامه می‌دهد؛ به‌طوری که قیمت اتریوم کلاسیک را در پایان سال، برابر با 3.9 دلار می‌بینیم. در سال 2019، قیمت ETC به سطح بالای 8.64 دلار راه نمی‌یابد؛ اما آغاز سال 2020 برای Ethereum Classic بهتر بوده و این رمز ارز تا 11.31 دلار هم اوج می‌گیرد. بااین‌حال، بلافاصله به محدوده قبلی برمی‌گردد و تا پایان سال هم رشد چندانی را تجربه نمی‌کند. بااین‌وجود، سال 2021 برای کل بازار کریپتو، بسیار درخشان بود و اتریوم کلاسیک هم موفق شد تا در این سال، روند بی‌سابقه‌ای را به نمایش بگذارد. این روند ادامه پیدا کرد تا در ماه مه، قیمت ETC، به اوج تاریخی خود، یعنی، 70.15 دلار برسد. در ماه‌های بعد، Ethereum Classic فرازونشیب‌هایی را تجربه کرد و سال را در 25.72 دلار به پایان رساند.


تا مارس 2022، قیمت اتریوم کلاسیک به 47.53 دلار بازگشت؛ اما دوباره روندی نزولی را در پیش گرفت و در ماه ژوئن، تا 15.02 دلار نیز پایین آمد. پس از آن، بالاترین قیمتی که از اتریوم کلاسیک به ثبت رسیده، در ژوئیه همان سال، برابر با 36.37 دلار بوده است.


ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک در سال 2023، در بازه قیمتی 15 تا 21.7 دلار نوسان کرده و درحال‌حاضر (ژانویه 2024)، با کمی رشد، در حدود 27 دلار معامله می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک (ETC) در ایران

اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) شباهت‌های فراوانی به رمز ارز اتریوم دارد و از قراردادهای هوشمند نیز پشتیبانی می‌کند؛ به همین خاطر، خرید و فروش ETC در بسیاری از صرافی‌های معتبر بین‌المللی، مانند بایننس، تپ بیت، بی‌باکس، کوین بیس و... فراهم شده است. بااین‌حال، اغلب این پلتفرم‌ها ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داده‌اند و به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌دهند. از طرفی، امکان خرید اتریوم کلاسیک با ریال نیز در هیچ‌کدام از این صرافی‌ها فراهم نشده است.


در نتیجه، برای خرید و فروش اتریوم کلاسیک به یک صرافی آنلاین معتبر ایرانی نیاز دارد. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، امکان خرید و فروش اتریوم کلاسیک و سایر رمز ارزها را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. یکی دیگر از مزایای خرید و فروش ETC در صرافی اکسبیتو، امکان پرداخت ریالی و تتری محسوب می‌شود؛ بنابراین، شما می‌توانید به 3 روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سواپ» اتریوم کلاسیک را در صرافی اکسبیتو معامله کنید.


اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) چیست؟

اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) چیست؟

یکی از ویژگی‌های ارزهای دیجیتال، ماهیت منبع‌باز آن‌ها است. این ویژگی به جامعه رمز ارزها اجازه می‌دهد که کدهای شبکه را توسعه داده و یا وضعیت سابق را حفظ کنند. کدهای شبکه به‌صورت عمومی به اشتراک گذاشته شده‌اند و به هیچ نهاد و یا شرکتی تعلق ندارند. کافی است که این رفتار را با کدهای پنهانی شرکت‌های بزرگی مانند فیسبوک و گوگل مقایسه کنید که هیچ شخصی نمی‌تواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد. از طرفی، ماهیت منبع‌باز رمز ارزها امکان ایجاد هاردفورک یا انشعاب را فراهم می‌کند. در واقع، زمانی که جامعه یک ارز دیجیتال تصمیم بگیرند که تغییراتی را در کدهای منبع ایجاد نمایند، زنجیره بلوکی دچار انشعاب شده و یک هاردفورک ساخته می‌شود. اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) نیز هاردفورکی است که از بلاک چین اصلی اتریوم ایجاد شد. این هاردفورک حاصل یک اختلاف ایدئولوژیک و فنی در جامعه Ethereum بود. به‌این‌ترتیب، دو ارز ETC و ETH گذشته یکسانی دارند، اما اکنون دو کوین متمایز به حساب می‌آیند. در ادامه، این تفاوت را بیشتر شرح می‌دهیم.


اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) و دائو (DAO)

هاردفورکی که اتریوم کلاسیک (ETC) را ایجاد کرد، در سال 2016 و پس از اجرای پروژه‌ای به نام «سازمان خودمختار غیرمتمرکز» (Decentralized Autonomous Organization) یا DAO، از زنجیره اصلی منشعب شد. پروژه دائو توانسته بود که 150 میلیون دلار سرمایه‌ را جمع‌آوری کند، اما از یک ایراد فنی در کدهایش رنج می‌بُرد. از طریق همین نقص فنی، هکرها توانستند 50 میلیون دلار را به سرقت ببرند.


با توجه به ابعاد گسترده سرقت، برخی از اعضای جامعه پیشنهاد دادند که بلاک چین اتریوم باید معکوس شود تا به گذشته برگردد و زیان کاربران را جبران کند. در سوی مقابل، عده‌ای معتقد بودند که این مسئله با ماهیت بلاک چین در تضاد است و این شبکه باید همچنان به مسیر خود ادامه دهد. به همین خاطر، یک نظرسنجی انجام شد و 85 درصد از شرکت‌کنندگان به ایجاد هاردفورک رأی دادند. عده باقی‌مانده هم که زنجیره را دست‌نخورده می‌پسندیدند، بلاک چین اصلی را بدون تغییر دنبال کردند. فورک ایجادشده اتریوم (ETH) نام گرفت و زنجیره اصلی نیز اتریوم کلاسیک (ETC) نامیده شد.


اتریوم (Ethereum) و اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic)

عملکردهای اولیه اتریوم (ETH) و اتریوم کلاسیک (ETC) تقریباً مشابه هم هستند و بیشتر ویژگی‌های اتریوم در اتریوم کلاسیک نیز وجود دارند. بااین‌حال، تفاوت‌هایی اساسی نیز بین این دو رمز ارز مشاهده می‌شوند؛ مهم‌تر از همه اینکه اتریوم کلاسیک با به‌روزرسانی‌های اتریوم سازگاری ندارد. برای مثال، Ethereum در سال 2022، به مکانیزم اجماع «اثبات سهام» (PoS) ارتقا یافت؛ اما Ethereum Classic هنوز از الگوریتم اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند.


ازآنجایی‌که جامعه ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک به حفظ وضعیت کدها اعتقاد دارند، این رمز ارز همیشه با مکانیزم اثبات کار به حیات خود ادامه خواهد داد. ازاین‌طریق، اتریوم کلاسیک همچنان قابلیت استخراج داشته و ماینرها وظیفه تأیید تراکنش‌ها و افزودن بلوک‌ها را به زنجیره بر عهده دارند. این مسئله باعث شده که برخی از کاربران، اتریوم کلاسیک را ایمن‌تر از اتریوم بدانند.


اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) چگونه کار می‌کند؟

اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) چگونه کار می‌کند؟

پیش از آموزش خرید اتریوم کلاسیک (ETC)، باید ببینیم که این رمز ارز چگونه کار می‌کند و چه عواملی بر روی قیمت ETC تأثیر دارند. اتریوم کلاسیک از مکانیزم اجماع اثبات کار (PoW) برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها بهره می‌برد. به‌این‌ترتیب، امنیت شبکه توسط ماینرهایی تأمین می‌شود که با استفاده از توان محاسباتی سخت‌افزار کامپیوتری خود، تراکنش‌ها را تأیید کرده و بلوک‌های جدید را تولید می‌کنند. در واقع، ماینرها باید یک تابع ریاضی پیچیده را حل کرده و به پاسخی منحصربه‌فرد دست یابند. پاسخ ایجاد‌شده آدرس بلوک جدیدی است که امکان ثبت تراکنش‌ها در آن وجود دارد. ازاین‌طریق، جلوی حملات خرابکارانه به شبکه اتریوم کلاسیک گرفته خواهد شد. علاوه‌بر آن، اتریوم کلاسیک به کاربران اجازه می‌دهد تا قراردادهای هوشمند را ایجاد کنند. این قراردادها، در صورت فراهم بودن شرایط، به‌صورت خودکار اجرا می‌شوند. ازآنجایی‌که این فرایند کاملاً غیرمتمرکز است، به هیچ شخص ثالثی برای نظارت بر معاملات نیازی ندارد.


جامعه اتریوم کلاسیک خواهان ثبات هستند و هیچ تغییری را در کدها و سیاست‌های مالی این شبکه ایجاد نخواهند کرد. به همین منظور، وقتی بنیاد اتریوم رویکردی به نام «بمب سختی» (Difficulty Bomb) را در بلوک شماره 200000 قرار داد تا با سخت شدن تصاعدی استخراج، امکان مهاجرت به الگوریتم اثبات سهام را فراهم کند، اتریوم کلاسیک به‌سراغ ارتقای شبکه خود رفت تا بمب سختی را خنثی سازد. ازاین‌طریق، دشواری استخراج در اتریوم کلاسیک بر اساس همان معیارهای اولیه پیش خواهد رفت.


بنیان‌گذاران اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) چه افرادی هستند؟

شبکه اصلی اتریوم کلاسیک (ETC) در سال 2015، از طریق نسخه اولیه اتریوم با نام «فرانتیر» (Frontier) ایجاد شد. این شبکه را بنیاد اتریوم، به رهبری «ویتالیک بوترین» (Vitalik Buterin)، تأسیس کرد. هدف اصلی بوترین از این کار، ارائه بستری مناسب برای ساخت و اجرای قراردادهای هوشمند بود.


در سال 2016، یک هکر ایرادی را در کدهای قرارداد هوشمند دائو (DAO) شناسایی کرد. این نقص فنی به هکر اجازه می‌داد تا توکن‌های دائو را فارغ از سپرده‌های واقعی، دریافت کند. ازاین‌طریق، بیش از یک‌سوم سرمایه‌های کاربران این قرارداد هوشمند به سرقت رفتند. این مسئله باعث بالا گرفتن اختلافات در جامعه اتریوم شد.


به همین خاطر، جامعه تصمیم گرفت که از طریق ایجاد یک نظرسنجی، تکلیف را مشخص کند. در آن زمان، 82,054,716 واحد اتریوم در گردش بودند که فقط 5.5 درصد از دارندگان این توکن‌ها در نظرسنجی شرکت کردند. در نهایت، دارندگان 3,964,516 ETH به ایجاد هاردفورک رأی دادند؛ البته یک‌چهارم این رأی‌ها توسط یک حساب واحد ثبت شده بودند. همچنین، مالکان 577,88 واحد اتریوم نیز با این رویکرد مخالفت کردند. بااینکه انتقاداتی در مورد نظرسنجی عجولانه اتریوم شکل گرفت؛ اما به‌طور رسمی، شبکه اتریوم از بلوک شماره 1,920,000 راه خودش را از اتریوم کلاسیک جدا کرد.


چه چیزی اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

این شبکه ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که بر روی قیمت اتریوم کلاسیک (ETC) نیز تأثیر می‌گذارند. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:


 • اتریوم کلاسیک یکی از مهم‌ترین هاردفورک‌های تاریخ کریپتو به حساب می‌آید.

 • بسیاری از ویژگی‌های اتریوم در این رمز ارز نیز یافت می‌شوند.

 • اتریوم کلاسیک ایدئولوژی متفاوتی را نسبت به ETH اتخاذ کرده و بر ثبات در کدهای منبع خود پافشاری دارد. Ethereum Classic از یک مکانیزم اجماع اثبات کار دائمی بهره می‌برد که امکان استخراج را برای همیشه فراهم می‌کند.

ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک (ETC) چیست؟

توکن ETC ارز دیجیتال اختصاصی بلاک چین اتریوم کلاسیک است که از طریق فرایند استخراج تولید می‌شود. در واقع، ماینرها بابت اعتبارسنجی تراکنش‌ها و ایجاد بلوک‌های جدید، مقداری اتریوم کلاسیک پاداش می‌گیرند که این پاداش، همان ارزهای عرضه‌شده ETC هستند. بااین‌حال، برخلاف ETH که نامحدود است، اتریوم کلاسیک سقف عرضه‌ای برابر با 210.7 میلیون واحد دارد.


توکنومیک ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک ETC

توکنومیک ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک ETC

گفتیم که اتریوم کلاسیک سقف عرضه‌ای برابر با 210.7 میلیون واحد دارد. این توکن‌ها به‌عنوان پاداش استخراج بلوک به ماینرها پرداخت می‌شوند. بنابر آمارهای ارائه‌شده، از سال 2021، استخراج هر بلوک این بلاک چین تقریباً 11.6 ثانیه طول می‌کشد. پاداش ماینینگ هر بلوک نیز حدود 2.57 ETC بوده و این مقدار، پس از استخراج هر 5 میلیون بلوک، به‌اندازه 20 درصد کاهش می‌یابد.


درحال‌حاضر (ژانویه 2024)، حدود 145 میلیون اتریوم کلاسیک در گردش بازار قرار دارند. همچنین، ارزش بازار ETC نیز نزدیک به 3.8 میلیارد دلار بوده و حجم معاملات روزانه آن به 503 میلیون دلار می‌رسد.


ارزش اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) از کجا ناجی می‌شود؟

توکن ETC نقشی مهم را در امنیت شبکه اتریوم کلاسیک بر عهده دارد. این رمز ارز با ایجاد انگیزه اقتصادی برای ماینرها، حیات اتریوم کلاسیک را تضمین می‌کند. ازاین‌طریق، امکان ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند نیز بر روی این شبکه فراهم می‌شود. در ضمن، سقف عرضه ETC رویکردی ضدتورمی است و در درازمدت می‌تواند به افزایش قیمت اتریوم کلاسیک بینجامد.


مزایا و معایب اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) چیست؟

تا اینجا، با ویژگی‌های ETC آشنا شدید و ماهیت این پروژه را شناختید. بااین‌حال، برای خرید اتریوم کلاسیک، باید در کنار مزایا، از معایب این رمز ارز نیز اطلاع پیدا کنید.


مزایا و معایب اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) چیست؟

ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک (ETC) را کجا ذخیره کنیم؟

برای سرمایه‌گذاری بر روی ETC، پس از خرید اتریوم کلاسیک، به کیف پولی برای ذخیره‌سازی رمز ارزهای خود نیاز دارید. در انتخاب کیف پول مناسب برای ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک، باید به مواردی مانند امنیت، کارمزدها، شبکه‌های انتقال و... توجه داشته باشید. به همین خاطر، در این بخش، بهترین کیف پول‌های ETC را به شما معرفی خواهیم کرد:


 • تراست ولت (Trust Wallet)

 • اتمیک ولت (Atomic Wallet)

 • مای اتر ولت (MyEtherWallet)

 • کوین بیس (Coinbase)

 • متامسک (MetaMask)

 • لجر (Ledger)

 • اتر ولت (ETH Wallet)

 • ترزور (Trezor)

 • کیف پول اختصاصی اکسبیتو

علاوه‌بر ولت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، شما می‌توانید از کیف پول اختصاصی‌تان در صرافی اکسبیتو نیز برای نگهداری از اتریوم کلاسیک استفاده کنید. کیف پول اکسبیتو از قدرتمندترین پروتکل‌های امنیتی برخوردار بوده و ایمنی بالایی را برای توکن‌های ETC شما فراهم خواهد کرد. همچنین، ولت اکسبیتو با یک پلتفرم معاملاتی جامع ادغام شده و به شما کمک می‌کند تا بدون نیاز به جابه‌جایی رمز ارزهایتان، خرید و فروش اتریوم کلاسیک را انجام دهید.


خرید ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک (ETC) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک (ETC) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید اتریوم کلاسیک (ETC) در صرافی اکسبیتو، به‌سرعت و با کمترین قیمت بازار انجام می‌شود. علاوه‌بر آن، اکسبیتو برای خرید ETC کمترین کارمزدها را در نظر گرفته است. ازاین‌رو، برای خرید اتریوم کلاسیک در این صرافی، باید مراحل زیر را پشت‌سر بگذارید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2_ به حساب کاربری‌ خود وارد شده و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید. (احراز هویت در صرافی اکسبیتو سرعت بالایی دارد و به‌سادگی انجام می‌شود. احراز هویت اکسبیتو شامل دو مرحله بوده که مرحله‌ی اول آن تنها 1 دقیقه طول می‌کشد و به شما اجازه می‌دهد تا به خرید و فروش اتریوم کلاسیک و سایر رمز ارزها اقدام کنید. مرحله‌ی دوم نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو در نظر گرفته شده که برای اطلاع از آن، می‌توانید به بخش احراز هویت این صرافی مراجعه نمایید.)


3_ اطلاعات کارت یا حساب بانکی خود را برای واریز پول ارائه دهید. (واریز پول توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ برای خرید اتریوم کلاسیک با ریال، مبلغ مورد نظر را به حساب خود در اکسبیتو واریز کنید و برای خرید ETC با قیمت تتر، مقدار USDT مد نظر را به کیف پول اختصاصی‌تان در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و تکمیل مراحل خرید اتریوم کلاسیک، مقدار ETC مورد نظرتان به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل خواهد شد.


فروش ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک (ETC) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک (ETC) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش اتریوم کلاسیک (ETC) در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش اتریوم کلاسیک، معادل ریالی و یا تتری آن (به انتخاب خودتان)، به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل خواهد شد و شما می‌توانید، با ثبت درخواست تسویه حساب آنی، وجه دریافتی‌تان را با سرعت زیادی از این صرافی برداشت کنید. برای فروش اتریوم کلاسیک در اکسبیتو، مراحل زیر را انجام دهید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2_ به حساب کاربری‌ خود وارد شده و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید.


3_ اطلاعات کارت و یا حساب بانکی‌‌تان را برای واریز پول ارائه دهید.


4_ اتریوم کلاسیک را به صرافی اکسبیتو منتقل کنید. (اگر توکن‌های ETC در کیف پول اختصاصی شما در اکسبیتو قرار دارند، نیازی به انجام این مرحله نخواهید داشت.)


5_ سفارش فروش اتریوم کلاسیک را در اکسبیتو ثبت کنید.


6_ پس از فروش اتریوم کلاسیک، معادل ریالی و یا تتری آن (به انتخاب خودتان) به کیف پول اختصاصی شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. سپس با ثبت درخواست تسویه حساب آنی، می‌توانید وجه خود را به‌سرعت برداشت کرده و یا اینکه تترهایتان را به آدرسی دیگر انتقال دهید.


تسویه حساب آنی اتریوم کلاسیک (ETC) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی اتریوم کلاسیک (ETC) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ریالی، پس از فروش اتریوم کلاسیک (ETC)، در صرافی اکسبیتو به‌صورت تسویه حساب آنی یا واریز آنی پول به حساب بانکی انجام می‌شود. صرافی اکسبیتو از 14 بانک معتبر کشور برای واریز آنی پول، بهره می‌گیرد و این تسویه حساب، تنها 3 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد. به‌این‌ترتیب، شما می‌توانید به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته، تا سقف 50 میلیون تومان در روز، درخواست تسویه حساب آنی اتریوم کلاسیک را در اکسبیتو ثبت کرده و وجه خود را به‌سرعت از این صرافی برداشت نمایید.


درصورتی‌که در مراحل خرید و فروش اتریوم کلاسیک (ETC) و یا سایر رمز ارزها با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه کنید. همچنین، همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو، به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته‌ پاسخگوی سوالات شما هستند.