خرید ارز دیجیتال ریف فایننس | فروش Reef Finance | قیمت REEF

روزبه‌روز پروژه‌های گوناگونی به حوزه امور مالی غیرمتمرکز (Defi) می‌پیوندند و دیفای را بیش‌ازپیش گسترش می‌دهند. این حوزه مالی جدید به مردم کمک می‌کند تا به‌صورت دموکراتیک به امور مالی دسترسی داشته باشند. یکی از پروژه‌های نوظهور دیفای ریف فایننس (Reef Finance) نام دارد که معاملات میان‌زنجیره‌ای، تجمیع نقدینگی هوشمند، موتور سوددهی و سایر خدمات مالی غیرمتمرکز را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. در واقع، ریف فایننس با توکن بومی REEF به‌دنبال ساده‌سازی تجارت و تنوع‌بخشیدن به محصولات دیفای است. ازاین‌رو، این پروژه نوآورانه طرفداران زیادی پیدا کرده و سرمایه‌گذاران به خرید ریف (REEF) علاقه‌مند شده‌اند. به همین دلیل، در این مقاله، ضمن معرفی کامل Reef Finance، عوامل مؤثر بر قیمت ریف را توضیح می‌دهیم. همچنین، نحوه خرید و فروش ریف را در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو برای شما شرح خواهیم داد.


قیمت ارز دیجیتال ریف فایننس REEF

قیمت ارز دیجیتال ریف فایننس REEF

با مراجعه به تاریخچه قیمت ریف فایننس، اولین نرخ این رمز ارز را در دسامبر 2020، برابر با 0.01 دلار مشاهده می‌کنیم. تا ماه مارس 2021، قیمت ریف فایننس روندی صعودی را در پیش می‌گیرد و خود را به 0.03 دلار می‌رساند. این رمز ارز تا یک ماه بعد در این محدوده می‌ماند و سپس، تا ماه ژوئن، دوباره به 0.01 دلار سقوط می‌کند. قیمت ریف فایننس تا ژوئیه در همان محدوده به سر می‌برد و در ماه اوت، تا 0.02 افزایش می‌یابد. اگرچه این نوسانات در یکی دو ماه آینده نیز ادامه پیدا می‌کنند، اما قیمت توکن REEF را در اکتبر، برابر با 0.03 دلار می‌بینیم.


در ماه‌های پایانی سال، روندی نزولی در قیمت ریف فایننس آغاز می‌شود و این رمز ارز سال 2022 را در 0.01 دلار آغاز می‌کند. ماه‌های اولیه این سال با کمی درجا زدن برای Reef finance همراه هستند؛ اما سپس، در ماه ژوئن، این رمز ارز به 0.003 دلار سقوط می‌کند. پس از آن، رشد چندانی در قیمت ریف فایننس دیده نمی‌شود و تا سال 2024، توکن REEF در بازه 0.001 تا 0.005 دلار به نوسان می‌پردازد.


خرید و فروش ارز دیجیتال ریف فایننس (REEF) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال ریف فایننس (REEF) در ایران

ریف فایننس (Reef Finance) یکی از جذاب‌ترین پروژه‌های دیفای است که بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری امور مالی غیرمتمرکز را در یکجا گردهم می‌آورد. اعتبار ریف فایننس باعث شده تا امکان خرید و فروش REEF در بسیاری از صرافی‌های معروف دنیا، مانند بایننس، پایونکس، کوکوین و... فراهم شود. بااین‌حال، اغلب این صرافی‌ها، ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داده‌اند‌ و به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌کنند. از طرفی، امکان خرید و فروش ریف فایننس (REEF) با ریال نیز در هیچ‌کدام از این صرافی‌ها فراهم نشده است.


در نتیجه، برای خرید و فروش ریف فایننس (Reef Finance) به یک صرافی معتبر ایرانی نیاز دارید. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو امکان خرید و فروش ریف فایننس و سایر رمز ارزها را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. یکی دیگر از مزایای خرید و فروش ارز ریف در صرافی اکسبیتو، امکان استفاده از بازارهای ریالی و تتری محسوب می‌شود؛ بنابراین، شما می‌توانید به 3 روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سواپ» توکن REEF را در صرافی اکسبیتو معامله کنید.


ریف فایننس (Reef Finance) چیست؟

ریف فایننس (Reef Finance) چیست؟

ریف فایننس (Reef Finance) یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین محسوب‌ می‌شود که به‌دنبال تسهیل استفاده از خدمات و محصولات دیفای است. در واقع، ریف فایننس اولین پلتفرم معاملاتی «میان زنجیره‌ای» (Cross-chain) به حساب می‌آید که از صرافی‌های متمرکز (CEX) و غیرمتمرکز (DEX) به‌طور هم‌زمان پشتیبانی می‌کند تا بهترین بازدهی را برای معامله‌گران به ارمغان بیاورد. این پلتفرم از نرم‌افزارهای غیرمتمرکز حوزه دیفای نیز میزبانی کرده است.


همچنین، پروژه ارز ریف «موتور سوددهی ریف» (Reef Yield Engine) را نیز ارائه داده تا کاربران بتوانند از قابلیت‌های هوش مصنوعی در زمینه وام‌ گرفتن، وام‌دهی، استخراج، سهام‌‌گذاری و... بهره برده و به سود خوبی دست یابند.


علاوه‌بر آن، این پروژه بلاک چین اختصاصی خود را برای استقرار قراردادهای هوشمند، با نام «ریف چین» (Reef Chain) راه‌اندازی کرده است. ریف چین با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگاری دارد و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا نرم‌افزارهای مبتنی بر اتریوم خود را بر روی این زنجیره ایجاد کنند. ریف چین مقیاس‌پذیری و سرعت بالایی را به کاربران خود ارائه داده است.


به‌طور کلی می‌توان گفت که ریف فایننس قصد دارد تا بهترین ویژگی‌ها و فرصت‌های دیفای را گل‌چین کرده و آن‌ها را در اختیار سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بگذارد تا این افراد بتوانند به حداکثر بازدهی ممکن از امور مالی غیرمتمرکز برسند. ازآنجایی‌که دنیای کریپتو درحال اشباع شدن از انواع پروژه‌ها و ارزهای دیجیتال گوناگون است، ریف فایننس می‌تواند در یافتن بهترین فرصت‌ها برای کاربران، نقشی کلیدی را بر عهده داشته باشد. چنین فرصت‌هایی را ارز ریف با ارائه یک اکوسیستم جامع در یکجا جمع‌آوری کرده است.


ریف فایننس (Reef Finance) چگونه کار می‌کند؟

ریف فایننس (Reef Finance) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به‌سراغ نحوه خرید و فروش ریف فایننس (REEF) برویم، باید ببینیم که این پروژه چگونه کار می‌کند و چه عواملی بر روی قیمت ریف تأثیر می‌گذارند. ازاین‌طریق، شما می‌توانید با آگاهی کامل به خرید ریف اقدام کنید. به همین دلیل، در این بخش، جنبه‌های مختلف Reef Finance را مورد بررسی قرار می‌دهم.


بلاک چین ریف (Reef Blockchain)

ریف چین (Reef Chain) با استفاده از کیت نرم‌افزار "Parity’s Substrate" توسعه یافته است. این کیت به ریف چین کمک می‌کند تا با پاراچین‌ها یا زنجیره‌های جانبی پولکادات در تعامل بوده و با ماشین مجازی اتریوم نیز سازگاری داشته باشد. بنابراین، توسعه‌دهندگانی که از زبان برنامه‌نویسی سالیدیتی برای ساخت نرم‌افزارهای کاربری خود استفاده می‌کنند، به‌راحتی می‌توانند نرم‌افزارهای مبتنی بر اتریوم را بر روی ریف چین بسازند.


بلاک چین ریف از مکانیزم اجماع «اثبات سهام نامزدشده» (NPoS) برای ساخت بلوک‌های جدید و از الگوریتم «اثبات تعهد» (PoC) برای انتخاب اعضای شورای فنی بهره می‌برد. ریف چین تمام هزینه‌های دریافتی را می‌سوزاند و از یک استخر پاداش ثابت برای پرداخت هزینه تلاش اعتبارسنج‌ها استفاده می‌کند.


حاکمیت ریف (Reef governance)

حاکمیت ریف (Reef governance) نسبت به ارزهای ابتدایی، ارز ریف (REEF) مدل حاکمیتی‌ای را معرفی کرده که روش‌های مستقیمی را برای ارتقای سیستم ارائه می‌دهد. در بلاک چین‌های سنتی، ماینرها وظیفه ساخت بلوک‌ها را بر عهده داشتند که این مسئله مقیاس‌پذیری شبکه را کاهش می‌داد. بااین‌حال، ریف چین از دو گروه برای افزایش کارایی شبکه خود بهره می‌برد. در ادامه، این دو گروه را مورد بررسی قرار می‌دهیم:


 • شورای فنی (Technical Council): شورای فنی به‌روزرسانی‌های شبکه را بررسی و تأیید می‌کند. اعضای شورا از طریق مکانیزم «اثبات تعهد» (PoC) انتخاب می‌شوند. این مکانیزم تاحدودی شبیه الگوریتم «اثبات سهام نیابتی» (DPoS) بوده، اما طول مدت دوره‌های آن متفاوت است. بنابراین، هرکسی که به خرید ریف (REEF) اقدام کرده و توکن خود را سهام‌گذاری کند، باید به اعضای شورا برای مدتی طولانی رأی دهد. این شورا در مورد اندازه بلوک، زمان بلوک، توان عملیاتی و سایر پارامترهای فنی تصمیم‌گیری خواهد کرد.

 • اعتبارسنج‌ها (Validators): اعتبارسنج‌ها وظیفه پردازش بلوک‌های تراکنش‌های قانونی و اجرای گره‌ها را بر عهده دارند. این اعضا بر اساس مکانیزم «اثبات سهام نامزدشده» (NPoS) انتخاب می‌شوند. در این فرایند، اعتبارسنج‌ها را نامزدکنندگان برمی‌گزینند. درصورتی‌که یک اعتبارسنج رفتار مخربی را بُروز دهد، بخشی از سهام او کاهش پیدا می‌کند.

سهام‌گذاری در ریف (Staking on Reef)

اعتبارسنج‌ها (validators) و نامزدکنندگان (nominators) در مکانیزم «اثبات سهام نامزدشده» باید توکن REEF را سهام‌گذاری کنند. بنابراین، آن‌ها باید از قبل به خرید ریف اقدام کرده باشند. در این فرایند، نامزدکنندگان با انتخاب بهترین نامزدهای اعتبارسنجی، پاداش دریافت می‌کنند. درصورتی‌که نامزد انتخاب‌شده فعالیت درستی در پردازش تراکنش‌ها داشته باشد، نامزدکننده پاداش می‌گیرد و در غیر این صورت، او نیز جریمه خواهد شد. هر دوره‌ی مکانیزم اثبات سهام نامزدشده در بلاک چین ریف، 28 روز به طول می‌انجامد.


 اکوسیستم ریف (Reef Ecosystem)

اکوسیستم ریف (Reef Ecosystem)

پروژه ارز ریف (REEF) نه‌تنها زنجیره بلوکی ریف را راه‌اندازی کرده، بلکه اکوسیستمی جامع را از ابزارها و خدمات بنا گذاشته که لایه 1 این شبکه را تشکیل می‌دهند. این خدمات عبارت‌اند از:


 • کیف پول وب ریف (Reef Web Wallet): در واقع، این کیف پول شامل یک ولت رمز ارزی، یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) و ابزاری برای ساختن توکن است. در این کیف پول، کاربران می‌توانند توکن‌های خود را خرید، فروش و ذخیره‌سازی کنند. برای استفاده از ولت ریف، باید به نصب افزونه مرورگر آن اقدام کرد.

 • ریف اسکن (ReefScan): این ابزار یک کاوشگر بلاک چین است که به کاربران اجازه می‌دهد تا تراکنش‌ها، شناسه‌های کیف پول، قراردادهای هوشمند و سایر اطلاعات روی زنجیره را مرور کنند. در ضمن، ریف اسکن امکان تعامل با قراردادهای هوشمند را نیز به کاربران ارائه می‌دهد.

 • ریف سواپ (ReefSwap): این ابزار یک سرویس تعویض توکن‌های مختلف با REEF است که از طریق افزونه مرورگر در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

بنیان‌گذاران ریف فایننس (Reef finance) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران ریف فایننس (Reef finance) چه افرادی هستند؟

آشنایی با بنیان‌گذاران ریف فایننس (Reef finance) به شما کمک خواهد کرد تا به درک بهتری از ماهیت این پروژه برسید و با آگاهی کامل به خرید ریف (REEF) اقدام کنید. ریف فایننس در سال 2019 توسط «دنکو مانچسکی» (Denko Mancheski) پایه‌گذاری شد. مانچسکی که متولد مقدونیه است، سابقاً مدیر ارشد فناوری در یکی از مراکز رشد جهانی ارزهای دیجیتال به نام «ادل» (Adel) بود. او پروژه ارز ریف را با هدف ساده‌سازی معامله‌گری و فعالیت‌های تجاری غیرمتمرکز و همچنین، خلاص کردن کاربران از دست دفترهای سفارش سنتی راه‌اندازی کرد.


در واقع، مانچسکی خلأ یک راهنما برای کاربران تازه‌وارد را دید و تصمیم گرفت تا ریف فایننس را برای پیشنهاد دادن فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری در اختیار چنین کاربرانی قرار دهد. به‌این‌ترتیب، ریف فایننس سعی دارد که با پروژه‌های جدید دیفای مشارکت‌هایی را آغاز کند تا بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری را بیابد.


 چه چیزی ریف فایننس (Reef Finance) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی ریف فایننس (Reef Finance) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

ویژگی‌های منحصربه‌فرد ریف فایننس (Reef finance) این پروژه را نسبت به سایر رقبا متمایز می‌کنند و بر روی قیمت ریف (REEF) نیز اثر می‌گذارند. به همین خاطر، در این بخش، ویژگی‌های ممتاز پروژه ارز ریف را مورد بررسی قرار خواهیم داد:


 • قابلیت همکاری (Interoperability): یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های توسعه‌دهندگان دیفای، عدم ارتباط بین پروژه‌های این حوزه است. اکوسیستم ریف این مشکل را با یکپارچه‌سازی بهترین ویژگی‌های بلاک چین‌های اصلی برطرف می‌کند.

 • هزینه‌های تراکنش (Transaction fees): ریف ساختار کارمزد کم‌هزینه‌ای را نسبت به سایر بلاک‌ چین‌ها ارائه داده است. همچنین، مقیاس‌پذیری ریف باعث می‌شود تا در اوقات شلوغی شبکه، کارمزدها افزایش پیدا نکنند. کاربران برای پرداخت کارمزدهای این شبکه، باید از قبل به خرید ریف (REEF) اقدام کرده باشند.

 • مصرف انرژی (Energy consumption): برخلاف ارزهای دیجیتال اولیه، ارز ریف طوری طراحی شده که برای تأیید تراکنش‌هایش به انرژی زیادی نیاز نیست.

 • سازگاری با ماشین مجازی اتریوم (EVM compatibility): ریف چین (Reef Chain) از همان زبان سالیدیتی پشتیبانی می‌کند که در ماشین مجازی اتریوم و برخی دیگر از بلاک چین‌های سرشناس نیز به کار رفته است. به‌این‌ترتیب، توسعه‌دهندگان می‌توانند نرم‌افزارهای خود را با ریف، ماشین مجازی اتریوم و سایر بلاک چین‌ها به‌طور هم‌زمان ادغام کنند.

 • گردش محدود (Limited circulation): ارز ریف دارای عرضه محدودی است. این مسئله خاصیتی ضد تورمی دارد که می‌تواند در درازمدت باعث افزایش قیمت ریف شود.

 ارز دیجیتال ریف فایننس (REEF) چیست؟

ارز دیجیتال ریف فایننس (REEF) چیست؟

توکن ریف (REEF) رمز ارز بومی پروژه ریف فایننس است. ارز ریف برای پرداخت کارمزدهای شبکه و مشارکت در حاکمیت این پروژه به کار می‌رود. بنابراین، برای سهام‌گذاری در هر دو مکانیزم PoC و NPoS باید از توکن REEF استفاده کرد.


در ابتدا، ارز ریف با استاندارد ERC-20 بر روی بلاک چین اتریوم و با استاندارد BEP-20 بر روی زنجیره هوشمند بایننس ایجاد شد؛ اما حالا کاربران می‌توانند REEF را با همتای آن بر روی ریف چین تعویض کنند.


توکنومیک ارز دیجیتال ریف فایننس REEF

توکنومیک ارز دیجیتال ریف فایننس REEF

عرضه کل واحدهای ریف (REEF) برابر با 20 میلیارد واحد است. بااین‌حال، تاکنون (فوریه 2024)، حدود 22 میلیارد واحد از آن در گردش بازار کریپتو قرار گرفته‌اند که این 2 میلیارد اضافه عجیب به نظر می‌رسد. ارزش بازار این رمز ارز نیز در حدود 40 میلیون دلار بوده و حجم معاملات روزانه ارز ریف 14 میلیون دلار مشاهده می‌شود.


از طرفی، کل واحدهای توکن REEF به‌صورت زیر تخصیص داده شده‌اند:


 • 8 درصد به فروش سید (Seed)

 • 6 درصد به فروش خصوصی

 • 9 درصد به فروش استراتژیک

 • 3 درصد به لانچ‌پد بایننس

 • 3.5 درصد به نامزدها

 • 20 درصد به جامعه

 • 16 درصد به اعضای تیم

 • 12.5 درصد به بنیاد ریف

 • 22 درصد به نقدینگی اکوسیستم

ارزش ریف فایننس (Reef Finance) از کجا ناشی می‌شود؟

ارزش ریف فایننس (Reef Finance) از کجا ناشی می‌شود؟

عوامل فنی Reef Finance تأثیر به‌سزایی بر ارزش و قیمت ریف (REEF) می‌گذارند. به همین دلیل، شما باید پیش از خرید ریف فایننس، از آن‌ها مطلع باشید. از طرفی، حضور پررنگ این پروژه در حوزه دیفای، بر ارزش توکن REEF موثر بوده و این رمز ارز را به یکی از توکن‌های محبوب تبدیل ‌می‌کند. بنابراین، هرچه افراد بیشتری به ریف فایننس روی بیاورند و کاربران این پروژه زیادتر شوند، احتمال رشد قیمت ریف نیز وجود خواهد داشت.


مزایا و معایب ریف فایننس (Reef Finance) کدام‌اند؟

تا اینجای مقاله، درباره ویژگی‌های Reef Finance صحبت کردیم. بااین‌حال، شما باید از مزایا و معایب ریف فایننس به‌طور هم‌زمان آگاه باشید تا با دید کامل به خرید ریف اقدام کنید. به همین دلیل، در جدول زیر، مزایا و معایب ارز ریف را برای شما توضیح می‌دهیم:


مزایا و معایب ریف فایننس (Reef Finance) کدام‌اند؟

ریف فایننس (Reef finance) چگونه ایمن می‌شود؟

پروژه ارز ریف از مکانیزم اجماع «اثبات سهام نامزدشده» (NPoS) برای حفظ امنیت خود استفاده می‌کند. همچنین، ریف چین بر روی پولکادات بنا شده و از پروتکل‌های امنیتی مشترکی با آن برخوردار است. از طرفی، ریف فایننس یک «سازمان مستقل غیرمتمرکز» (DAO) را نیز توسط دارندگان توکن REEF پایه‌گذاری کرده که اعضای این سازمان بر فعالیت‌های ریف چین نظارت خواهند داشت.


ارز دیجیتال ریف فایننس (REEF) را کجا ذخیره کنیم؟

ارز دیجیتال ریف فایننس (REEF) را کجا ذخیره کنیم؟

برای سرمایه‌گذاری بر روی ارز ریف فایننس (Reef Finance)، پس از خرید ریف، به کیف پولی برای نگهداری از توکن‌های REEF خود نیاز خواهید داشت. در انتخاب کیف پول مناسب برای ریف فایننس، باید به مواردی مانند ایمنی، اتصال به دیفای و شبکه‌های انتقال، توجه داشته باشید. به‌خاطر همین، در این بخش، بهترین کیف پول‌های توکن REEF را به شما معرفی می‌کنیم:


 • تراست ولت (Trust Wallet)

 • متامسک (MetaMask)

 • لجر (Ledger)

 • آیم توکن (imToken)

 • کوین بیس (Coinbase)

 • توکن پاکت (TokenPocket)

 • آی توکن ولت (iToken Wallet)

 • کیف پول اختصاصی اکسبیتو

علاوه‌بر این موارد، پس از خرید ریف فایننس، می‌توانید توکن‌های REEF خود را در کیف پول اختصاصی‌تان در صرافی اکسبیتو نگهداری کنید. کیف پول اکسبیتو امنیت بسیار بالایی دارد و به شما کمک می‌کند که هزینه‌ی انتقال ارز ریف فایننس را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال ریف فایننس (REEF) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال ریف فایننس (REEF) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ریف فایننس (Reef Finance) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. برای خرید ریف فایننس (REEF) در صرافی اکسبیتو، فقط باید مراحل زیر را پشت‌سر بگذارید:


1- در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2- به حساب کاربری‌ خود وارد شده و مراحل احراز هویت را سپری کنید. (احراز هویت اکسبیتو به‌راحتی و با سرعت بالایی قابل انجام است. این فرایند احراز هویت دارای دو مرحله بوده که مرحله اول آن تنها 1 دقیقه طول می‌کشد و امکان خرید و فروش ریف فایننس و سایر رمز ارزها را برای شما فراهم می‌کند. مرحله دوم احراز هویت اکسبیتو نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر این صرافی در نظر گرفته شده که برای اطلاع از آن، می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه کنید.)


3- اطلاعات کارت یا حساب بانکی خود را برای واریز نقدی ارائه دهید. (واریز پول توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4- برای خرید ریف فایننس با ریال، مبلغ مورد نظر را به حساب خود در اکسبیتو واریز کرده و برای خرید REEF با تتر، مقدار USDT مد نظرتان را به کیف پول اختصاصی خود در اکسبیتو انتقال دهید.


5- پس از ثبت سفارش و تکمیل مراحل خرید ریف فایننس، مقدار REEF مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا می‌توانید به‌راحتی توکن‌های REEF خود را به آدرس دیگری منتقل کرده و یا در کیف پول اکسبیتو از رمز ارز ریف فایننس نگهداری کنید.


فروش ارز دیجیتال ریف فایننس (REEF) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال ریف فایننس (REEF) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ریف فایننس (Reef Finance) در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش ریف فایننس، معادل ریالی و یا تتری آن (به انتخاب شما)، به کیف پول اختصاصی‌‌تان در صرافی اکسبیتو منتقل شده و شما با سرعت زیادی می‌توانید وجه حاصل از فروش REEF را برداشت کنید. برای فروش ریف فایننس در صرافی اکسبیتو، مراحل زیر را انجام دهید:


1- در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کنید و حساب کاربری خود را بسازید.


2- به حساب کاربری‌ خود وارد شده و مراحل احراز هویت را پشت‌سر بگذارید.


3- اطلاعات کارت و یا حساب بانکی‌ خود را برای واریز نقدی ارائه دهید.


4- ارز ریف فایننس (Reef Finance) را به صرافی اکسبیتو منتقل کنید. (درصورتی‌که ارز ریف در کیف پول اختصاصی شما در صرافی اکسبیتو نگهداری می‌شود، نیازی به انجام این مرحله ندارید.)


5- سفارش فروش ریف فایننس را در صرافی اکسبیتو ثبت کنید.


6- پس از فروش ریف فایننس، معادل ریالی و یا تتری آن (به انتخاب شما) به کیف پول اختصاصی‌تان در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا می‌توانید با ثبت درخواست تسویه حساب آنی ارز ریف در صرافی اکسبیتو، وجه ریالی حاصل از فروش REEF را با سرعت برداشت کنید و یا اینکه تترهای خود را به آدرس دیگری انتقال دهید.


 تسویه حساب آنی ریف فایننس (REEF) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی ریف فایننس (REEF) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ریالی پس از فروش ریف فایننس (REEF) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، به‌صورت تسویه حساب آنی یا واریز آنی پول به حساب بانکی انجام می‌شود. تسویه حساب آنی ارز ریف و سایر رمز ارزها یکی از محبوب‌ترین خدمات صرافی اکسبیتو است که تنها 3 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد. صرافی اکسبیتو برای تسویه حساب آنی ارز ریف فایننس از 14 بانک معتبر کشور استفاده می‌کند. بنابراین، شما می‌توانید به‌صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته، درخواست تسویه حساب آنی توکن REEF را ثبت کرده و تا سقف 50 میلیون تومان در روز، وجه حاصل از فروش ارز ریف فایننس را از اکسبیتو برداشت نمایید.


درصورتی‌که در مراحل خرید و فروش ارز دیجیتال ریف فایننس (REEF) و سایر رمز ارزها با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه کنید. همچنین، همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته پاسخگوی سوالات شما هستند.