خرید ارز دیجیتال فچ | فروش Fetch.ai | قیمت FET

درحال‌حاضر، در جهانی با امکانات آنلاین زندگی می‌کنیم؛ به‌طوری‌ که بیشتر فعالیت‌های روزمره ما از طریق اینترنت و سیستم‌های مبتنی بر آن انجام می‌شوند؛ اما هنوز جنبه‌های بسیار زیادی از سیستم‌های جهان ما ناهمگون و ناکارآمد هستند. خودروها، کشتی‌ها و سیستم‌های حمل‌ونقل، فضای خالی بسیاری دارند که بلااستفاده باقی می‌ماند. از طرفی هم بزرگراه‌های شلوغ و اتاق‌های خالی هتل‌ها، بخشی از این ناهماهنگی هستند. همه این ناکارآمدی‌ها هزینه‌های بی‌موردی ایجاد کرده‌اند که به اقتصاد جهانی آسیب می‌زنند.


موضوع مشترک بین همه این موارد، استفاده از سیستم‌های متمرکز است. یکی از پروژه‌های بلاک چینی، حل چنین مشکلی را در برنامه کار قرار داده که آن را با عنوان پروژه فچ (Fetch.ai) می‌شناسند. ارز دیجیتال فچ با نماد FET در بازار کریپتو عرضه شده است. در این مطلب، ضمن بررسی ماهیت و نحوه کارکرد رمز ارز فچ، نحوه خرید فچ و عوامل مؤثر بر قیمت فچ را بررسی خواهیم کرد.


قیمت ارز دیجیتال فچ FET

قیمت ارز دیجیتال فچ FET

ارز دیجیتال فچ (FET) برای اولین‌بار در تاریخ 2 مارس 2019 با قیمت حدود 0.4045 دلار در بازار کرپیتوکارنسی‌ها لیست شد و بلافاصله یک روند نزولی را در پیش گرفت. کمترین قیمت تاریخی برای فچ به 13 مارس 2020 با نرخ 0.00827 دلار برمی‌گردد. فچ که تا اواخر سال 2020 در روند نزولی سیر می‌کرد، با ورود به سال 2021 توانست روند صعودی مناسبی را در پیش بگیرد؛ به‌طوری‌ که بیشترین قیمت تاریخی فچ در 16 سپتامبر 2021 با نرخ 1.0235 دلار ثبت شد.


فچ تا ژوئن 2022 در محدوده 0.1 تا 0.9 دلار در نوسان بود، اما پس از آن به 0.07 دلار سقوط کرد. این روند تا اواخر سال 2023 ادامه یافت تا اینکه فچ در ژانویه 2024 توانست به قیمت‌های 0.5 تا 0.7 دلار برگردد. ارز دیجیتال فچ (FET) درحال‌حاضر (فوریه 2024) با قیمت حدود 0.9 دلار در صرافی‌ها قابل معامله است.


خرید و فروش ارز دیجیتال فچ (FET) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال فچ (FET) در ایران

برحسب اطلاعات ثبت‌شده در وب‌سایت جامع کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، ارز دیجیتال فچ (FET) در بهترین صرافی‌های جهان معامله می‌شود. ازجمله‌ی این صرافی‌ها می‌توان بایننس (Binance)، کوین بیس (Coinbase)، کوکوین (KuCoin)، اوکی ایکس (OKX)، بای بیت (Bybit)، کراکن (Kraken) و گیت (Gate.io) را نام برد. کاربران ایرانی به‌خاطر تحریم‌‌ها، نمی‌توانند از صرافی‌های خارجی نامبرده استفاده کنند؛ به همین دلیل، بیشتر کاربران ایرانی، خرید رمز ارز فچ را از طریق صرافی‌های ایرانی انجام می‌دهند.


در همین راستا، رمز ارز فچ (FET) در صرافی اکسبیتو قابل معامله است. می‌توان یکی از اصلی‌ترین مزایای خرید ارز دیجیتال از اکسبیتو را معامله در بازارهای ریالی و تتری این صرافی با بهترین قیمت و کمترین کارمزد در نظر گرفت. شما می‌توانید برای خرید رمز ارز فچ در صرافی اکسبیتو از سه روش زیر استفاده کنید:


1- خرید و فروش محدود


2- خرید و فروش فوری


3- سواپ


فچ (Fetch.ai) چیست؟

فچ (Fetch.ai) چیست؟

فچ دات اِی‌ آی (Fetch.ai) که بیشتر با‌ عنوان پروژه فچ شناخته می‌شود، یک پلتفرم بلاک چین است که از هوش مصنوعی برای کمک به مردم برای خودکارسازی کارهای روزمره استفاده می‌کند؛ برای مثال، از فچ می‌توان جهت رزرو جای پارک یا پرواز بهره برد. در وصف بیشتر ماهیت پروژه فچ می‌توان گفت:


1- فچ (Fetch.AI) یک پلتفرم یادگیری ماشین غیرمتمرکز و منبع‌باز است که بر اساس یک دفترکل توزیع‌شده عمل می‌کند تا دسترسی کاربران به هوش مصنوعی را در قالب مجموعه داده‌های امن فراهم کند.


2- فچ ابزارهایی برای ساخت، استقرار و کسب درآمد از خدمات هوش مصنوعی ارائه می‌دهد. این پلتفرم تغییر سیستم‌های قدیمی برای آمادگی هوش مصنوعی بدون تغییر APIهای موجود را امکان‌پذیر می‌کند.


3- ایده اصلی پروژه فچ، غیرمتمرکز کردن و خودکارسازی تراکنش‌ها در سطح وب است.


4- پلتفرم فچ برای تأمین مالی غیرمتمرکز (DeFi) در فضای کریپتو استفاده می‌شود. در این شبکه می‌توان اطلاعات دیفای را به‌صورت خودکار از منابع مختلف بررسی کرده و در اختیار کاربران قرار داد.


5- ارز دیجیتال بومی و حاکمیتی پلتفرم فچ با نماد «FET» در بازار کریپتو ارائه شده و هر روزه توسط تریدرها مورد معامله قرار می‌گیرد.


فچ (Fetch.ai) چگونه کار می‌کند؟

فچ (Fetch.ai) چگونه کار می‌کند؟

چارچوب پلتفرم فچ با هدف پشتیبانی از میلیاردها دستگاه اینترنت اشیا برای تسهیل ارتباطات یکپارچه به‌روشی خودکار و ایمن عمل می‌کند. عوامل مستقل Fetch.AI توانایی انجام جستجو، مذاکره و اشتراک‌گذاری پیش‌بینی‌ها و ارزش‌ها را دارند. در ادامه مفاهیمی را بررسی می‌کنیم که چگونگی کارکرد فچ را به ما نشان می‌دهند.


ساختار Fetch.ai

شبکه بلاک چین فچ یک پروتکل بین زنجیره‌ای مبتنی بر «Cosmos-SDK» بوده و از یک زبان قرارداد هوشمند مبتنی بر «WASM» به‌نام «Cosmwasm» با کارایی بالا استفاده می‌کند تا امکان پیاده‌سازی رمزنگاری پیشرفته و منطق یادگیری ماشین را در زنجیره فراهم سازد. این لایه وظیفه تأمین امنیت شبکه از طریق اجماع را بر عهده دارد؛ همچنین خدمات سهامداری، حاکمیت و هویت را ارائه داده که از برنامه‌های کاربردی دوقلوی دیجیتال پشتیبانی می‌کند.


شبکه بلاک چین Fetch.ai برای ایمن‌سازی شبکه به نسخه اصلاح‌شده روش اجماع اثبات سهام (PoS) پروتکل کازماس (Cosmos) متکی است. ازآنجایی‌که بلاک چین فچ مبتنی بر کازماس عمل می‌کند، می‌تواند از طریق پروتکل ارتباط بین بلاک چین (IBC) با سایر بلاک‌ چین‌های موجود در شبکه کازماس همکاری داشته باشد.


دوقلوهای دیجیتال (Digital Twins)

دوقلوهای دیجیتال (Digital Twins)

شبکه فچ قابلیت‌های یادگیری ماشینی (Machine Learning) به‌اختصار «ML» و هوش مصنوعی (Artificial intelligence) به‌اختصار «AI» را با فناوری بلاک چین ترکیب می‌کند. این کار از طریق دوقلوهای دیجیتال که به‌عنوان عاملان اقتصادی مستقل نیز شناخته می‌شوند، صورت می‌گیرد. این عوامل می‌توانند منابع داده‌های وسیع در جهان را به هم متصل کنند؛ ازجمله آن‌ها می‌توان به محصولاتی در صنایع پُرداده مانند زنجیره تأمین، مراقبت‌های بهداشتی، مسافرت و صنعت دیفای (DeFi) اشاره کرد. دوقلوهای دیجیتال در پلتفرم فچ می‌توانند با ترکیب هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، فعالیت‌های جدید را یاد بگیرند؛ یعنی می‌توانند به‌صورت خودکار فعالیت‌های جدیدی را برای شما انجام دهند.


برای مثال، می‌توانید خدمات تعطیلات مشابه تعطیلاتی که یکی از دوستانتان در سال گذشته رفته را رزرو کنید؛ بدون اینکه از دوستتان بپرسید که چطور آن را انجام داده است (از کجا خدمات را رزرو کرده‌، از چه هواپیمایی استفاده شده، از کجا ماشین کرایه کرده‌اند و...). دوقلوهای دیجیتال همچنین می‌توانند یک معامله توکن با قیمتی پایین‌تر در یک صرافی نسبت به سایرین را تشخیص داده و به‌صورت خودکار از این تفاوت برای شما استفاده کنند. دوقلوهای دیجیتال در بستر فچ می‌توانند هرچیزی را یاد بگیرند و عملی کنند.


عناصر چهارگانه پلتفرم فچ

عناصر چهارگانه پلتفرم فچ

پشته فناوری Fetch.ai دارای چهار عنصر متمایز است که عبارت‌اند از:


1- چارچوب دیجیتال دوقلو (Digital Twin Framework): اجزای مدولاری که به تیم‌ها کمک می‌کند تا بازارها، مهارت‌ها و هوش را برای ارتباط دوقلوهای دیجیتال ایجاد کنند.


2- چارچوب اقتصادی باز (The Open Economic Framework): عملکردهای جستجو و کشف را برای دوقلوهای دیجیتال فراهم می‌کند.


3- کلان‌شهر دوقلو دیجیتال (The Digital Twin Metropolis): مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند که بر روی یک ماشین مجازی وب اسمبلی (WASM) به اجرا درمی‌آیند تا یک رکورد تغییرناپذیر از توافقات بین دوقلوهای دیجیتال حفظ شود.


4- بلاک چین فچ (The Fetch.ai Blockchain): رمزنگاری چند حزبی و نظریه بازی را به‌منظور ایجاد اجماع ایمن و مقاوم در برابر سانسور و همچنین همگام‌سازی زنجیره‌ای سریع برای پشتیبانی از برنامه‌های کاربردی دوقلو دیجیتال ترکیب می‌کند.


پشته فناوری فچ در راستای عملکرد دوقلوهای دیجیتال حرکت کرده تا بتواند عملکرد خودکار و کارآمدی را برای جامعه ایجاد کند.


محصولات فچ

محصولات فچ

یک‌سری محصولات و خدمات در پلتفرم فچ ارائه شده‌اند که اگرچه کامل نیستند، اما جذابیت و کارایی بالایی دارند:


1- متالکس (Mettalex): متالکس یک پلتفرم غیرمتمرکز معاملات ارزهای دیجیتال و مشتقات کالا است. متالکس برخلاف DEXهای موجود، با حذف مفهوم استخرهای نقدینگی متمایز می‌شود. این رویکرد وابستگی به ارائه‌دهندگان نقدینگی را از بین برده و به سیستم اجازه می‌دهد حتی با نقدینگی کم به‌طور کارآمد عمل کند.


2- موبیکس (Mobix): موبیکس یک برنامه حرکت برای کسب درآمد منحصربه‌فرد در فچ است. موبیکس با استفاده از فناوری بلاک چین و عوامل اقتصادی مستقل، ارتباطات و تبادل اطلاعات بی‌وقفه بین خودروها و کاربران را امکان‌پذیر می‌سازد. با موبیکس، دارایی‌های دیجیتالی مانند دوچرخه و اسکیت به منابع درآمدزایی تبدیل می‌شوند.


محصولات فچ

3- کاتنا ایکس (Catena-X): کاتنا ایکس به‌عنوان بخشی از شبکه خودروسازی Catena-X، هدف ایجاد یک سیستم باز برای تبادل کارآمد و ایمن اطلاعات در سراسر زنجیره ارزش خودرو را دنبال می‌کند. این شبکه ابری می‌تواند برای همه شرکت‌های صنعت خودرو اروپا، همراه با شرکای جهانی، کاربران و تأمین‌کنندگان تجهیزات باز شود.


4- یادگیری جمعی (Collective Learning): ماژول یادگیری جمعی ابزاری است که با استفاده از فناوری بلاک چین و قابلیت‌های یادگیری هوش مصنوعی، شبکه را برای یادگیری از داده‌های خصوصی آماده می‌کند.


5- کولرن پینت (Colearn pAInt): کولرن پینت یک پلتفرم خلق هنری است که به گروه‌هایی از سازندگان اجازه می‌دهد تا با استفاده از یادگیری ماشینی به‌طور خودکار NFT تولید کنند. هر قطعه ایجادشده در این سرویس در نوع خود بی‌نظیر بوده و از طریق حراج در بازار اوپن سی (OpenSea) فروخته می‌شود.


طیف وسیع سیستم‌های چندعاملی Fetch.ai می‌توانند برای ایجاد یک اقتصاد دیجیتال غیرمتمرکز در Web3 استفاده شوند. سیستم‌های چندعاملی می‌توانند دسترسی به داده‌ها را غیرمتمرکز کرده و انحصار داده‌های موجود را مختل کنند.


بنیان‌گذاران فچ (Fetch.ai) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران فچ (Fetch.ai) چه افرادی هستند؟

آزمایشگاه هوش مصنوعی که پلتفرم Fetch.AI را توسعه می‌دهد در سال 2017 تأسیس گردیده و در مارس 2019 از طریق IEO در بایننس راه‌اندازی شد. همچنین راه‌اندازی شبکه اصلی Fetch.AI در ژانویه 2020 صورت گرفت. این پروژه با همت سه فرد با اطلاعات زیر توسعه پیدا کرد:


1- همایون شیخ (Humayun Sheikh): بنیان‌گذار اصلی پروژه فچ که سابقه بنیان‌گذاری دو شرکت «uVue» و «itzMe» را در کارنامه خود دارد. وی یک کارآفرین، سرمایه‌گذار و متفکر فناوری است که علاقه زیادی به هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی دارد.


2- توبی سیمپسون (Toby Simpson): مدیر اجرایی سابق Fetch.ai که اکنون عضو هیئت مشاوران است. وی همچنین مدیر ارشد فناوری شرکت «Ososim Limited» و رئیس طراحی نرم‌افزار در شرکت هوش مصنوعی دیپ مایند (DeepMind) بود.


3- توماس هین (Thomas Hain): مدیر ارشد سابق علوم Fetch.ai است. وی در زمینه‌های پردازش زبان طبیعی، فناوری صوتی و چندرسانه‌ای، یادگیری ماشینی و سیستم‌های پیچیده دانش و مهارت دارد.


افراد فوق به کمک 22 محقق و پژوهشگر حوزه هوش مصنوعی و بلاک ‌چین، پروژه فچ را ایجاد کرده و توسعه دادند. این پروژه در چارچوب یک آزمایشگاه هوش مصنوعی در داخل دانشگاه کمبریج فعالیت می‌کند. پروژه فچ در ابتدا روی بلاک شبکه‌ چین اتریوم پیاده‌سازی شده و سپس شبکه اصلی خود را ایجاد کرد.


چه چیزی فچ (Fetch.ai) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی فچ (Fetch.ai) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

فچ حقیقتاً یک پروژه منحصربه‌فرد و کارآمد است که می‌تواند فرایندهای روزمره زندگی بشر را با تحولات بسیاری همراه کند. دلایل تمایز و برتری فچ عبارت‌اند از:


تحول در بلاک چین با دوقلوهای دیجیتال

مفهوم دوقلوهای دیجیتال در اکوسیستم Fetch.ai امکانات بی‌پایانی را برای دستکاری داده‌ها، ادغام هوش مصنوعی و تجربیات شخصی باز می‌کند؛ این عوامل دیجیتال دارای داده‌های مدولارشده و هویت‌های منحصربه‌فردی هستند که می‌توانند به کاربران یا ابزار متصل شوند. دوقلوهای دیجیتال می‌توانند کاربران web2 را با انتقال مالکیت و کنترل داده‌هایشان به شبکه Fetch، به شرکت‌کنندگان وب 3 تبدیل نمایند. کاربران در چنین فضایی می‌توانند از اطلاعات مورد نظر خود در یک محیط امن و غیرمتمرکز استفاده کنند.


کاربردهای جذاب فچ در فعالیت‌های روزمره

همان‌طور که گفته شد، پلتفرم فچ می‌تواند بسیاری از فعالیت‌های رومزه را تسهیل کند. فچ در همکاری با زیرساخت‌های حمل‌ونقل می‌تواند جابه‌جایی مسافران توسط تاکسی‌های اینترنتی به‌صورت غیرمتمرکز را اجرایی سازد. برقراری ارتباط مستقیم بین مشتری و خدمات‌دهنده در آژانس‌های مسافرتی نیز از طریق فچ امکان‌پذیر است.


فناوری هوش مصنوعی در پروژه فچ می‌تواند معاملات الگوریتمی جدیدی را در دسترس کاربران قرار دهد که مدیریت سرمایه بهتر فعالان بازار را در پی خواهد داشت. مدیریت ترافیک و مدیریت شهری نیز با اتصال علائم راهنمایی و رانندگی به اینترنت اشیا از طریق فچ امکان‌پذیر خواهد بود. شرکت‌ها، سازمان‌ها و واحدهای تولیدی به کمک فچ می‌توانند الگوهای رفتاری فعلی مشتریان خود را تحلیل کرده و الگوهای آینده برای تولید محصولات بهتر را پیش‌بینی کنند. نظارت آنلاین و لحظه‌ای قطارها و ایستگاه‌ها نیز توسط سرویس‌های مبتنی بر فچ امکان‌پذیر خواهد بود. همچنین سفرهای درحال انجام نیز می‌تواند توسط فچ با دقت بالا رصد شوند.


همکاری با برخی برندهای مطرح جهان

همکاری با برخی برندهای مطرح جهان

فچ یکی از پروژه‌هایی است که توانسته با برندهای مطرح و قدرتمندی وارد همکاری شود و از این طریق اعتبار و قدرت بیشتری به‌ دست آورد؛ برای مثال، شرکت تلکام (Telekom) به‌عنوان بزرگترین شرکت مخابراتی در اروپا با هدف ارائه نسل آینده اینترنت با تمرکز روی اینترنت اشیا به فچ پیوسته است.


کمپانی بوش (BOSCH) به‌عنوان یک شرکت مطرح تولیدکننده لوازم خانگی نیز با هدف ارائه نسل جدید لوازم خانگی مجهز به اینترنت اشیا با فچ همکاری می‌کند. از طرفی دیگر، دانشگاه وارویک (Warwick) انگلستان نیز با هدف بهینه‌سازی انرژی به کمک یادگیری ماشینی با فچ وارد همکاری شده است. اگرچه فچ همکاران دیگری نیز دارد، اما اینها بخش مهمی از همکاری‌های جالب توجه در پروژه فچ هستند.


ارز دیجیتال فچ (FET) چیست؟

ارز دیجیتال فچ (FET) چیست؟

توکن بومی و اختصاصی پروژه فچ با نماد «FET» در بازار کریپتو ارائه‌شده و کاربردهای مشخصی دارد. این توکن بر بستر سه شبکه بایننس اسمارت چین (BSC)، اتریوم (Ethereum) و کازماس (Cosmos) قرار گرفته است. کاربردهای توکن FET عبارتند از:


1- پرداخت: توکن FET، توکن اصلی پلتفرم فچ بوده و اقتصاد داخلی آن را تقویت می‌کند. کاربران فچ می‌توانند FET را برای مصرف خدمات درون پلتفرم خرج کنند. توکن FET برای پرداخت هزینه‌های مربوط به استفاده از خدمات پلتفرم مانند ایجاد عامل، دسترسی به داده‌ها، اجرای قراردادهای هوشمند و... استفاده می‌شود.


2- استیکینگ: دارندگان FET می‌توانند توکن‌های خود را برای ایمن‌سازی شبکه و کسب جوایز به اشتراک بگذارند. کاربرانی که FET خود را به اشتراک می‌گذارند، با نرخ بهره متغیر 10 درصد سالانه سود دریافت خواهند کرد. استیکینگ همچنین به آن‌ها امکان دسترسی به ویژگی‌های اضافی مانند یادگیری جمعی را می‌دهد.


3- مشوق: از توکن FET برای تشویق کاربران و توسعه‌دهندگان برای کمک به رشد و نوآوری پلتفرم استفاده می‌شود. به‌عنوان مثال، کاربران می‌توانند با ارائه داده یا نقدینگی به پلتفرم فچ، توکن FET کسب کنند. همچنین توسعه‌دهندگان قادر خواهند بود با ایجاد برنامه‌ها یا خدمات برای پلتفرم فچ، توکن FET به‌دست آورند.


ایجاد و استقرار دوقلوهای دیجیتال

4- ایجاد و استقرار دوقلوهای دیجیتال: کاربران از طریق استفاده از FET می‌توانند دوقلوهای دیجیتالی خود را در شبکه بسازند و مستقر کنند. توسعه‌دهندگان نیز با پرداخت توکن‌های FET می‌توانند به ابزارهای مبتنی بر یادگیری ماشینی برای آموزش دوقلوی دیجیتال مستقل و استقرار هوش جمعی در شبکه دسترسی داشته باشند.


5- حاکمیت: توکن FET یک توکن حاکمیتی است و دارندگان آن می‌توانند در تصمیمات شبکه فچ نقش داشته باشند. هرکس که توکن FET بیشتری دارد، حق رأی بالاتری هم خواهد داشت.


6- مبادله: توکن FET در بازار کریپتو ارائه شده و مورد معامله قرار می‌گیرد. تریدرها از نوسان قیمت این توکن در بازار سود می‌گیرند. شما می‌توانید همین حالا برای مشاهده قیمت توکن فچ یا خرید توکن فچ از اکسبیتو اقدام نمایید.


توکنومیک ارز دیجیتال فچ FET

توکنومیک ارز دیجیتال فچ FET

عرضه کل توکن‌های FET برابر با 1,152,997,575 واحد است که از این تعداد بیش از 800 میلیون واحد آن در گردش قرار دارند. شیوه توزیع توکن‌های FET به‌صورت زیر انجام شده است:


1- حدود 20 درصد به فونداسیون پروژه


2- حدود 20 درصد به بنیان‌گذاران


3- حدود 17.6 درصد به فروش خصوصی و عمومی توکن


4- حدود 17.4 درصد به نسخه‌های آینده


5- حدود 10 درصد به مشاوران


6- حدود 15 درصد به استخراج


مزایا و معایب فچ (Fetch.ai) کدامند؟

تا به اینجا فقط به بررسی ویژگی‌ها و مزایای فچ پرداخته‌ایم؛ اما در جدول زیر می‌توان علاوه‌بر مزایا، معایب این پروژه را نیز مشاهده کرد:


مزایا و معایب فچ (Fetch.ai) کدامند؟

ارز دیجیتال فچ (FET) را کجا ذخیره کنیم؟

شما برای نگهداری از توکن‌های فچ خود، به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت. در انتخاب کیف پول دیجیتالی مناسب برای FET، باید به مواردی چون مقدار کارمزد، نوع شبکه‌ی انتقال و امنیت آن کیف پول توجه داشته باشید. بهترین کیف پول‌هایی که درحال‌حاضر می‌توانید پس از خرید فچ از آن‌ها استفاده کنید، شامل موارد زیر هستند:


1- لجر (Ledger)


2- تراست والت (Trust Wallet)


3- سیف پل (Safepal)


4- متامسک (Metamask)


5- آی توکن والت (iToken Wallet)


6- کوین بیس والت (Coinbase Wallet)


7- کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو


شما می‌توانید علاوه‌بر کیف پول‌های بین‌المللی، پس از خرید فچ از کیف پول اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو استفاده کنید. این کیف پول امنیت بالایی دارد؛ همچنین به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ی انتقال FET را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال فچ (FET) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال فچ (FET) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید فچ در صرافی اکسبیتو فرایند آسانی دارد. همچنین می‌توان قیمت فچ را به‌صورت 24 ساعته، در اکسبیتو مشاهده کرد. خرید فچ یا هر ارز دیجیتال دیگر از اکسبیتو با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. برای خرید رمز ارز فچ در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را طی کنید:


1- ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری در آن


2- ورود به حساب کاربری‌ اکسبیتو و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت صرافی اکسبیتو با سرعت بالا و در دو مرحله قابل انجام است. مرحله‌ی اول تنها 1 دقیقه طول می‌کشد و به شما اجازه خرید و فروش فچ و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. مرحله‌ی دوم برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر صرافی اکسبیتو در نظر گرفته شده و برای اطلاع از آن می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه نمایید.)


3- ثبت اطلاعات کارت بانکی برای واریز وجه (واریز وجه در اکسبیتو به‌صورت نامحدود قابل انجام است.)


4- پس از طی کردن مراحل فوق، برای خرید رمز ارز فچ به‌صورت ریالی، باید مبلغ مورد نظر خود را به صرافی اکسبیتو واریز نمایید. از سوی دیگر، برای خرید رمز ارز فچ به‌صورت تتری نیز باید مقدار تتر مورد نظر خود را به کیف پولتان در اکسبیتو انتقال دهید.


5- پس از ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال فچ، مقدار FET مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل شده و در داشبورد حساب کاربری‌تان قابل مشاهده خواهد بود.


فروش ارز دیجیتال فچ (FET) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال فچ (FET) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال فچ در صرافی اکسبیتو نیز با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش فچ، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل خواهد شد. برای فروش فچ در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را پشت‌سر بگذارید:


1- ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در اکسبیتو


2- ورود به حساب کاربری و تکمیل مرحله اول احراز هویت صرافی اکسبیتو


3- وارد کردن اطلاعات کارت بانکی برای برداشت پول


4- انتقال ارز دیجیتال فچ (FET) به کیف پول اختصاصی‌ اکسبیتو (درصورتی‌که FET را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انتقال آن ندارید.)


5- ثبت سفارش فروش فچ در صرافی اکسبیتو


6- پس از فروش فچ، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا شما به‌راحتی و با سرعت می‌توانید تسویه حساب آنی را انجام داده و وجه حاصل از فروش FET را از اکسبیتو برداشت نمایید.


تسویه حساب آنی فچ (FET) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی فچ (FET) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

پس از فروش فچ می‌توان برای تسویه حساب آنی در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو اقدام کرد. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان در روز انجام می‌دهد. همچنین، امکان تسویه حساب آنی در صرافی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته وجود دارد. پس از ثبت تسویه حساب آنی در اکسبیتو، بین 3 ثانیه تا یک دقیقه بعد، وجه مورد نظر به حساب شما واریز خواهد شد.


اگر در طی مراحل خرید و فروش فچ یا سایر ارزهای دیجیتال با مشکل مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه نمایید. همچنین، همکاران ما در واحد پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته به‌صورت آنلاین پاسخگوی سوالات شما هستند.