خرید ارز دیجیتال پولکا استارتر | فروش Polkastarter | قیمت POLS

فناوری بلاک چین در مسیر رشد و تکامل خود حرکت می‌کند. هر پروژه جدید بلاک چینی سعی دارد تا بیشتر از پتانسیل‌‌های این فناوری استفاده کند یا مشکلات پروژه‌های قبلی را پوشش دهد. یکی از مواردی که می‌توانست به شکل بهینه‌تری در کریپتو اجرا شود، عرضه اولیه‌های سکه و جمع‌آوری سرمایه برای استارت‌آپ‌ها و پروژه‌های جدید بلاک چینی بود. خوشبختانه پلتفرم پولکا استارتر (Polkastarter) این موضوع را پوشش داده است. در واقع، پولکا استارتر می‌تواند شرایط لازم برای برگزاری عرضه اولیه‌ها و جمع‌آوری سرمایه برای پروژه‌های جدید را فراهم کند. پولکا استارتر معمولاً توسط پروژه‌های بلاک چینی جدید که می‌خواهند سرمایه جذب کرده و همزمان توکن‌های خود را نیز به‌راحتی توزیع کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارز دیجیتال پولکا استارتر با نماد «POLS» در بازار کریپتو عرضه شده است. در این مطلب به بررسی سابقه قیمت پولکا استارتر، نحوه خرید و فروش POLS در ایران و چگونگی بررسی قیمت لحظه‌ای POLS خواهیم پرداخت.


قیمت ارز دیجیتال پولکا استارتر POLS

قیمت ارز دیجیتال پولکا استارتر POLS

ارز دیجیتال پولکا استارتر (POLS) برای اولین‌بار در تاریخ 29 سپتامبر 2020 با قیمت 0.2853 دلار در بازار کریپتو عرضه شد. پولکا استارتر تا پایان سال 2020 در حدود قیمت اولیه خود باقی ماند تا اینکه در 5 ژانویه 2021 توانست به بالای یک دلار برسد و در اوایل فوریه نیز مرز 2 دلار را رد کرد. پولکا استارتر در اواخر فوریه 2021 به بالای 5 دلار هم رسید؛ به‌طوری که پولکا استارتر توانست در 16 فوریه 2021 بالاترین نرخ تاریخی خود را در 7.5083 دلار ثبت کند و پس از آن وارد روند نزولی شد. این ارز دیجیتال تا می 2022 به زیر یک دلار سقوط کرد. به نظر می‌رسد کمترین قیمت پولکا استارتر به اوایل سپتامبر 2023 با نرخ حدود 0.2445 دلار برمی‌گردد. پولکا استارتر درحال‌حاضر (نوامبر 2023) با نرخ حدود 0.3981 دلار معامله می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال پولکا استارتر (POLS) در ایران

برحسب اطلاعات ثبت‌شده در وب‌سایت جامع کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، ارز دیجیتال پولکا استارتر (POLS) در بهترین صرافی‌های جهان معامله می‌شود. ازجمله‌ی این صرافی‌ها می‌توان بیت گت (Bitget)، بایننس (Binance)، کوکوین (KuCoin)، کوین بیس (Coinbase) و یونی سواپ (Uniswap v2) را نام برد. کاربران ایرانی به‌خاطر تحریم‌‌ها، نمی‌توانند از صرافی‌های خارجی نامبرده استفاده کنند؛ به همین دلیل، بیشتر کاربران ایرانی، خرید ارز دیجیتال پولکا استارتر را از طریق صرافی‌های ایرانی انجام می‌دهند. در همین راستا، توکن پولکا استارتر (POLS) در صرافی اکسبیتو قابل معامله است. می‌توان یکی از اصلی‌ترین مزایای خرید ارز دیجیتال از اکسبیتو را معامله در بازارهای ریالی و تتری این صرافی با بهترین قیمت و کمترین کارمزد در نظر گرفت. شما می‌توانید برای معامله توکن پولکا استارتر در صرافی اکسبیتو از 3 روش زیر استفاده کنید:


  • خرید و فروش محدود

  • خرید و فروش فوری

  • سواپ

پولکا استارتر (Polkastarter) چیست؟

پولکا استارتر (Polkastarter) چیست؟

پولکا استارتر (Polkastarter) یک پلتفرم مبتنی بر شبکه بلاک چین پولکادات است که استخرها و حراج‌های توکن زنجیره‌ای را تسهیل می‌کند. شرکت‌های بلاک چین در مرحله اولیه که می‌خواهند پول نقد تولید کرده و توکن‌های خود را به سرعت توزیع کنند، می‌توانند از پولکا استارتر کمک بگیرند. در وصف بیشتر ماهیت پولکا استارتر می‌توان گفت:


1_ پولکا استارتر پیشروترین پلتفرم جذب سرمایه در Web3 است.


2_ پلتفرم پولکا استارتر از گیم‌فای، فروش زمین‌های متاورس و فروش NFT پشتیبانی می‌کند.


3_ پروژه‌های غیرمتمرکز می‌توانند با پولکا استارتر به‌سرعت و با قیمت مناسب پول نقد جمع‌آوری کنند.


4_ پولکا استارتر توسط شبکه بلاک چین پولکادات (Polkadot) هدایت می‌شود و از ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود برای ارائه یک محیط تجاری امن و مطمئن به کاربران استفاده می‌کند.


5_ پلتفرم پولکا استارتر از پیشنهادات اولیه دیفای (IDO) در سراسر بلاک چین‌های اصلی از جمله اتریوم (Ethereum)، زنجیره بایننس (BNB Chain)، سولانا (Solana)، پولکادات (Polkadot)، پالیگان (Polygon)، آوالانچ (Avalanche) و سلو (Celo) پشتیبانی می‌کند.


6_ پولکا استارتر در سه ماهه دوم سال 2021 به 23 پروژه برای جمع‌آوری 4.6 میلیون دلار با بیش از 18000 شرکت کننده در پروژه‌ها کمک کرد.


7_ توکن بومی و حاکمیتی پولکا استارتر با نماد «POLS» در بازار کریپتو عرضه شده و هرروزه توسط تریدرها مورد معامله قرار می‌گیرد.


ویژگی تعیین‌کننده پولکا استارتر، توانایی انجام مبادله زنجیره‌ای متقابل است که توسط شبکه پولکادات انجام می‌شود و می‌تواند باعث افزایش توان عملیاتی برای تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر شود. در ادامه به بررسی چگونگی کارکرد پولکا استارتر خواهیم پرداخت.


پولکا استارتر (Polkastarter) چگونه کار می‌کند؟

پولکا استارتر (Polkastarter) چگونه کار می‌کند؟

پولکا استارتر یک سیستم تسهیل‌کننده برای دیگر پروژه‌های کریپتو است. در واقع پولکا استارتر یک پلتفرم غیرمتمرکز جمع‌آوری کمک محسوب می‌شود که برای حراج‌های زنجیره‌ای و استخرهای توکن مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک‌سری ویژگی‌های ضروری در این پلتفرم وجود دارند که عملکرد آن را مشخص می‌کنند.


معامله زنجیره‌ای متقابل دارایی‌های دیجیتال (Cross-chain trade of digital assets)

کاربران در پولکا استارتر می‌توانند دارایی‌های دیجیتال را در چندین شبکه بلاک چین مختلف مبادله کنند. این امر به‌واسطه شبکه پولکادات فراهم می‌شود که قابلیت همکاری در چندین بلاک چین را امکان‌پذیر می‌کند.


مدیریت غیرمتمرکز (Decentralized administration)

پولکا استارتر توسط جامعه کاربری خود مدیریت می‌شود. جامعه برای تعیین تمام تصمیمات مربوط به پلتفرم رأی‌گیری می‌کنند. حق رأی در این سیستم با توکن‌های «POLS» به کاربران داده می‌شود.


استخر مبادله ثابت (Fixed Swap Pool)

پولکا استارتر برای حل مشکلات مربوط به عرضه اولیه در پروژه‌های بلاک چینی از مفهومی به‌نام «استخر مبادله ثابت» استفاده می‌کند (یعنی در آن قیمت ثابتی برای مبادلات تعیین می‌شود). پروژه‌هایی که این ویژگی را با مدل IDO ترکیب می‌کنند، مقادیر دقیق سرمایه جذب‌شده و توکن‌های فروخته‌شده خود را می‌دانند. علاوه‌بر این، آن‌ها می‌توانند به منصفانه بودن قیمت توکن‌های خود برای فروش به جامعه اعتماد کنند.


سرمایه‌گذاران نیز می‌توانند بدانند که وجوه آن‌ها به‌صورت مستقیم به توسعه پروژه کمک می‌کند. مدل IDO با استخرهای مبادله ثابت همچنین به پروژه‌ها اجازه می‌دهد تا پارامترهای اضافی را برای جمع‌آوری سرمایه خود در نظر بگیرند. این پارامترها شامل محدود کردن تعداد سرمایه‌گذاران در استخر و تعیین حداکثر سطوح سرمایه‌گذاری برای هر کاربر است.


پولکا استارتر برای تثبیت قیمت‌ها به پروژه‌ها اجازه می‌دهد تا توکن‌های خود را با یک قیمت از پیش تعیین‌شده عرضه کنند؛ یعنی تا زمانی‌ که توکن‌های عرضه اولیه باقی مانده باشند، این قیمت ثابت نیز حفظ خواهد شد؛ این درحالی است که در سیستم‌های عرضه دیفای قبلی، نوسان شدید قیمت اتفاق می‌اُفتاد که سبب آشفتگی در عرضه توکن می‌شد.


اتحادیه گیمینگ پولکا استارتر (Polkastarter Gaming Guild)

اتحادیه گیمینگ پولکا استارتر در راستای سازگاری این پلتفرم با محبوبیت روزافزون بازی‌های P2E (بازی کن و پول دربیار) راه‌اندازی شد. هدف این برنامه، برقراری ارتباط بین پروژه‌های گیم‌فای (GameFi) و طرفداران گیمینگ در جهان است. این پروژه یک صندوق دو میلیون دلاری نیز برای حمایت از پروژه‌های متاورس درحال رشد ایجاد کرده تا کاربران در آینده شاهد پروژه‎های گیمینگ بیشتر و راه‌‏اندازی یک بازار NFT در پولکا استارتر باشند.


امنیت (Security)

پولکا استارتر از توابع امنیتی پولکادات برای محافظت از دارایی‌های کاربران استفاده می‌کند. سرعت، اثربخشی، تجارت سریع و کارآمدی دارایی‌ها بر روی پلتفرم پولکا استارتر با استفاده از ویژگی‌های برتر شبکه پولکادات فراهم می‌شوند.


رابط کاربرپسند (User-friendly interface)

تبادل دارایی‌های کاربران روی پلتفرم پولکا استارتر به‌واسطه‌ی رابط کاربرپسند آن به‌سادگی صورت می‌گیرد. پولکا استارتر یکی از شرکت‌کنندگان اصلی در صرافی‌های غیرمتمرکز است و یک پلتفرم معاملاتی امن برای دارایی‌های دیجیتال را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.


پولکا استارتر اکنون به‌عنوان یک برنامه تلفن همراه قابل دسترسی است و به شما امکان می‌دهد از هر کجای دنیا به پروژه‌های خود دسترسی داشته باشید. این برنامه برای هر دو سیستم‌عامل اندروید و iOS در دسترس قرار دارد. پولکا استارتر به‌جای استفاده از رویکرد بازارسازان خودکار (AMM) که توسط صرافی‌هایی چون یونی سواپ (Uniswap) رایج شده، یک قرارداد هوشمند مبادله ثابت را ارائه می‌کند که پروژه‌ها را قادر می‌سازد به‌سادگی استخرهای نقدینگی بسازند و سفارش‌ها را با قیمت از پیش تعیین‌شده اجرا کنند.


بنیان‌گذاران پولکا استارتر (Polkastarter) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران پولکا استارتر (Polkastarter) چه افرادی هستند؟

پولکا استارتر در دسامبر 2020 راه اندازی شد. این پروژه دارای یک تیم اجرایی با بیش از سه دهه تجربه در شرکت‌های فناوری است. در تیم پولکا استارتر سه فرد با مشخصات زیر به‌عنوان توسعه‌دهندگان اصلی معرفی شده‌اند:


1_ دانیل استاکهاوس (Daniel Stockhaus) مدیرعامل

دانیل استاکهاوس یک کارآفرین سریالی است که لیسانس مطالعات ارتباطات و رسانه دارد. در کارنامه استاکهاوش می‌توان سابقه تأسیس یک شرکت تجارت الکترونیک بسیار موفق به نام «LiGo» و همچنین آژانس رشد دیجیتال «Oliphant Ltd» را مشاهده کرد. وی هم‌اینک به‌عنوان مدیرعامل پولکا استارتر فعالیت می‌‌کند.


2_ تیاگو مارتینز (Tiago Martins) مدیر ارشد اجرایی

تیاگو مارتینز، مدیر ارشد اجرایی پولکا استارتر است. وی قبلاً استاد سابق علوم کامپیوتر و یک توسعه‌دهنده باتجربه بوده که در آموزش آنلاین و توسعه محصول تخصص دارد. وی همچنین سابقه بنیان‌گذاری «Codeplace» که یک پلتفرم آنلاین آموزش اصول توسعه وب است را در کارنامه دارد.


3_ میگل لیت (Miguel Leite) مدیر ارشد اجرایی

میگل لیت نیز در مقام مدیر ارشد فناوری پولکا استارتر، یک کارآفرین سریالی و متخصص بازاریابی است. وی پس از چند سرمایه‌گذاری موفق به وب 3 روی آورد و توانست در تأسیس پروژه پولکا استارتر مشارکت داشته باشد.


درحال‌حاضر تیمی متشکل از 30 عضو روی توسعه پروژه پولکا استارتر فعالیت می‌کنند.


چه چیزی پولکا استارتر (Polkastarter) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی پولکا استارتر (Polkastarter) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

موارد بسیاری وجود دارند که پولکا استارتر را به یک پروژه متمایز و کاربردی تبدیل می‌کند. از جمله وجوه تمایز و برتری پولکا استارتر می‌توان موارد زیر را بیان کرد:


1_ پروژه‌ها می‌توانند به کمک پولکا استارتر، با توزیع توکن‌ها در میان مخاطبان گسترده‌تر، دنبال‌کنندگان بیشتری به دست آورند. پولکا استارتر تا ژوئن 2022 به راه‌اندازی بیش از 110 پروژه، متشکل از فروش توکن، NFT و فروش متاورس کمک کرده است. این پلتفرم بیش از 50 میلیون دلار برای پروژه‌های خود جمع‌آوری کرده که ارزش کل بازار آن را می‌توان تا 3.2 میلیارد دلار تخمین زد.


2_ پولکا استارتر جدا از خود لانچ پد، یک برنامه مشاوره داخلی را اجرا می‌کند که تجربیات و درس‌های آموخته‌شده از 110 پروژه را برای پرورش و رشد برنامه‌های Web3 گرد هم می‌آورد.


3_ پولکا استارتر همچنین دارای یک تیم بازاریابی اختصاصی متشکل از 10 عضو برای تولید و طراحی ویدئو است.


4_ پیشنهاد اصلی پولکا استارتر، قرارداد هوشمند مبادله ثابت آن است که به پروژه‌ها اجازه می‌دهد به‌جای استفاده از مدل بازارساز خودکار (AMM) که توسط صرافی یونی سواپ محبوب شده، استخرهای نقدینگی را راه‌اندازی کنند که سفارش‌ها را با قیمت ثابت ارائه می‌دهند.


فراتر از موارد فوق می‌توان به لیست‌های بدون مجوز، قابلیت‌های ضد کلاهبرداری و ادغام KYC در پلتفرم پولکا استارتر اشاره کرد که آن را به یک پروژه منحصربه‌فرد تبدیل می‌کنند.


ارز دیجیتال پولکا استارتر (POLS) چیست؟

ارز دیجیتال بومی و اختصاصی پولکا استارتر با نماد «POLS» شناخته می‌شود. این توکن چندین عملکرد مختلف را در پلتفرم پولکا استارتر بر عهده دارد. از جمله کاربردهای توکن POLS می‌توان موارد زیر را نام برد:


1_ استخراج نقدینگی


2_ حاکمیت


3_ پرداخت هزینه تراکنش‌ها


4_ مشارکت در استخرهای نقدینگی


5_ استفاده به‌عنوان ارز در پلتفرم‌ها یا بازارهای آنلاین


6_ مبادله با دیگر ارزهای دیجیتال


7_ ذخیره به‌عنوان سرمایه‌گذاری بلندمدت


تریدرها توکن POLS را در صرافی‌های رمز ارزی معامله می‌کنند و از نوسان قیمت این توکن سود می‌گیرد. در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توان قیمت لحظه‌ای POLS را در صرافی اکسبیتو مشاهد کرده و برای خرید و فروش POLS در این صرافی اقدام کرد.


توکنومیک ارز دیجیتال پولکا استارتر POLS

توکنومیک ارز دیجیتال پولکا استارتر POLS

عرضه کل توکن‌های POLS برابر با 93.7 میلیون واحد است که از این تعداد بیش از 100 میلیون توکن آن در گردش قرار دارند. توزیع کلی توکن‌های POLS به قرار زیر بوده است:


1- 10 درصد به ذخیره بنیاد


2_ 10 درصد به تیم و مشاوران


3_ 10 درصد به سرمایه برای بازاریابی


4_ 22.5 درصد به صندوق نقدینگی


5_ 15 درصد به فروش اولیه


6_ 22.5 به فروش خصوصی


مزایا و معایب پولکا استارتر (Polkastarter) کدامند؟

تا به اینجا فقط به بررسی ویژگی‌ها و مزایای پولکا استارتر پرداخته‌ایم؛ اما در جدول زیر می‌توان علاوه‌بر مزایا، معایب این پروژه را نیز مشاهده کرد:


مزایا و معایب پولکا استارتر (Polkastarter) کدامند؟

ارز دیجیتال پولکا استارتر (POLS) را کجا ذخیره کنیم؟

شما برای نگهداری از توکن‌های پولکا استارتر خود، به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت. در انتخاب کیف پول دیجیتالی مناسب برای POLS، باید به مواردی چون مقدار کارمزد، نوع شبکه‌ی انتقال و امنیت آن کیف پول توجه داشته باشید. بهترین کیف پول‌هایی که درحال‌حاضر می‌توانید پس از خرید POLS از آن‌ها استفاده کنید، شامل موارد زیر هستند:


  • لجر (Ledger)

  • ترزور (Trezor)

  • متامسک (MetaMask)

  • مای اتر والت (MyEtherWallet)

  • تراست والت (Trust Wallet)

  • اتمیک والت (Atomic Wallet)

  • کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو

شما می‌توانید علاوه‌بر کیف پول‌های بین‌المللی، پس از خرید POLS از کیف پول اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو استفاده کنید. این کیف پول امنیت بالایی دارد؛ همچنین به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ی انتقال POLS را کاهش دهید.


زخرید ارز دیجیتال پولکا استارتر (POLS) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال پولکا استارتر (POLS) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید پولکا استارتر در صرافی اکسبیتو فرایند آسانی دارد. همچنین می‌توان قیمت لحظه‌ای Polkastarter را به‌صورت 24 ساعته، در اکسبیتو مشاهده کرد. خرید پولکا استارتر یا هر ارز دیجیتال دیگر از اکسبیتو با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. برای خرید POLS در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را طی کنید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری در آن


2_ ورود به حساب کاربری‌ اکسبیتو و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت صرافی اکسبیتو با سرعت بالا و در دو مرحله قابل انجام است. مرحله‌ی اول تنها 1 دقیقه طول می‌کشد و به شما اجازه خرید و فروش پولکا استارتر و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. مرحله‌ی دوم برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر صرافی اکسبیتو در نظر گرفته شده و برای اطلاع از آن می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه نمایید.)


3_ ثبت اطلاعات کارت بانکی برای واریز وجه (واریز وجه در اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ پس از طی کردن مراحل فوق، برای خرید پولکا استارتر به‌صورت ریالی، باید مبلغ مورد نظر خود را به صرافی اکسبیتو واریز نمایید. از طرفی دیگر، برای خرید پولکا استارتر به‌صورت تتری نیز باید مقدار تتر مورد نظر خود را به کیف پولتان در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال پولکا استارتر، مقدار POLS مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل شده و در داشبورد حساب کاربری‌تان قابل مشاهده خواهد بود.


فروش ارز دیجیتال پولکا استارتر (POLS) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال پولکا استارتر (POLS) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال پولکا استارتر در صرافی اکسبیتو نیز با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش پولکا استارتر، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل خواهد شد. برای فروش POLS در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را پشت‌سر بگذارید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مرحله اول احراز هویت صرافی اکسبیتو


3_ وارد کردن اطلاعات کارت بانکی برای برداشت پول


4_ انتقال ارز دیجیتال پولکا استارتر (POLS) به کیف پول اختصاصی‌ اکسبیتو (درصورتی‌که POLS را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انتقال آن ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش POLS در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش پولکا استارتر، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا شما به‌راحتی و با سرعت می‌توانید تسویه حساب آنی را انجام داده و وجه حاصل از فروش POLS را از اکسبیتو برداشت نمایید.


تسویه حساب آنی پولکا استارتر (POLS) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

پس از فروش پولکا استارتر می‌توان برای تسویه حساب آنی در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو اقدام کرد. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان در روز انجام می‌دهد. همچنین، امکان تسویه حساب آنی در صرافی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته وجود دارد. پس از ثبت تسویه حساب آنی در اکسبیتو، بین 3 ثانیه تا یک دقیقه بعد، وجه مورد نظر به حساب شما واریز خواهد شد.


اگر در طی مراحل خرید و فروش پولکا استارتر یا سایر ارزهای دیجیتال با مشکل مواجه شدید، می‌توانید به بخش سؤالات متداول اکسبیتو مراجعه نمایید. همچنین، همکاران ما در واحد پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته، در تمام روزهای هفته به‌صورت آنلاین پاسخگوی سؤالات شما هستند.