خرید ارز دیجیتال سینتتیکس | فروش Synthetix | قیمت SNX

اگرچه ارزهای دیجیتال در دو دهه اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند، اما هنوز هم بازارهای مربوط به سایر دارایی‌های مالی محبوبیت بالایی دارند. برخی از تریدرها در انواع بازارهای مالی فعالیت داشته و مجبورند به‌صورت مکرر بین بازارهای مختلف جابه‌جا شوند تا از شرایط و قیمت هر بازار به‌صورت لحظه‌ای اطلاع پیدا کنند. خوشبختانه فعالان حوزه بلاک چین برای چنین مشکلاتی نیز راه‌حل ایده‌آلی را ایجاد کرده‌اند. پروژه سینتتیکس (Synthetix) پروتکلی است که امکان مبادله دلار، نفت و سایر دارایی‌های مالی در فضای کریپتو را فراهم می‌کند. حالا دیگر به کمک این پروتکل می‌توان هر نوع دارایی مالی اعم از سهام را در بازار کریپتوکارنسی‌ها مبادله کرد. ارز دیجیتال سینتتیکس با نماد «SNX» در بازار کریپتو عرضه شده است. در این مطلب، ضمن بررسی ماهیت و نحوه کارکرد رمز ارز سینتتیکس، نحوه خرید سینتتیکس و عوامل مؤثر بر قیمت سینتتیکس را بررسی خواهیم کرد.


قیمت ارز دیجیتال سینتتیکس SNX

قیمت ارز دیجیتال سینتتیکس SNX

ارز دیجیتال سینتتیکس (SNX) برای اولین‌بار در تاریخ 14 مارس 2018 با قیمت حدود 0.4541 دلار در بازار کریپتو عرضه شد و تا آگوست 2018 در محدوده 0.2 تا 0.6 دلار در نوسان بود تا اینکه در ماه سپتامبر 2018 به 0.07 دلار سقوط کرد. کمترین قیمت تاریخی سینتتیکس در 5 ژانویه 2019 با 0.03258 دلار رقم خورد و پس از آن یک روند صعودی آرام را در پیش گرفت.


سینتتیکس در نوامبر 2019 موفق شد مرز 1 دلار را رد کند و تا سپتامبر 2020 به بالای 7 دلار برسد؛ این ارز دیجیتال با ورود به سال 2021 توانست مرز 20 دلار را طی کرده و بالاترین قیمت تاریخی خود را در 14 فوریه 2021 با 28.77 دلار ثبت کند. رمز ارز سینتتیکس در ژوئن 2021 به زیر 10 دلار سقوط کرده و یک روند نزولی را در پیش گرفت. سینتتیکس درحال‌حاضر (ژانویه 2024) در محدوده قیمت 3 دلار معامله می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال سینتتیکس (SNX) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال سینتتیکس (SNX) در ایران

برحسب اطلاعات ثبت‌شده در وب‌سایت جامع کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، ارز دیجیتال سینتتیکس (SNX) در بهترین صرافی‌های جهان معامله می‌شود. ازجمله‌ی این صرافی‌ها می‌توان بایننس (Binance)، اوکی ایکس (OKX)، کوین بیس (Coinbase)، یونی سواپ (Uniswap v3)، اچ تی ایکس (HTX)، گیت (Gate.io)، بای بیت (Bybit)، کوکوین (KuCoin) و کراکن (Kraken) را نام برد. کاربران ایرانی به‌خاطر تحریم‌‌ها، نمی‌توانند از صرافی‌های خارجی نامبرده استفاده کنند؛ به همین دلیل، بیشتر کاربران ایرانی، خرید رمز ارز سینتتیکس را از طریق صرافی‌های ایرانی انجام می‌دهند.


در همین راستا، رمز ارز سینتتیکس (SNX) در صرافی اکسبیتو قابل معامله است. می‌توان یکی از اصلی‌ترین مزایای خرید ارز دیجیتال از اکسبیتو را معامله در بازارهای ریالی و تتری این صرافی با بهترین قیمت و کمترین کارمزد در نظر گرفت. شما می‌توانید برای خرید رمز ارز سینتتیکس در صرافی اکسبیتو از سه روش زیر استفاده کنید:


1- خرید و فروش محدود


2- خرید و فروش فوری


3- سواپ


ارز دیجیتال سینتتیکس (SNX) چیست؟.

سینتتیکس (Synthetix) چیست؟

سینتتیکس (Synthetix) پروتکلی است که به کاربران اجازه می‌دهد دارایی‌های دنیای واقعی (مانند دلار، سهام، نفت و...) را شبیه‌سازی کرده و به‌صورت توکن ضرب کنند. در سیستم‌های مالی سنتی، دارایی‌های مصنوعی با استفاده از مشتقات معامله می‌شدند؛ حالا همین کار را سینتتیکس با استفاده از قراردادهای هوشمند شبکه‌ی اتریوم (Ethereum) انجام می‌دهد.


کاربران در این پلتفرم می‌توانند بدون نیاز به نگهداری یک دارایی فیزیکی، آن را به دارایی رمزنگاری‌شده تبدیل کرده و معامله کنند. سینتتیکس همچنین نیاز به نظارت شخص ثالث بر معاملات را از بین می‌برد و کاربران می‌توانند به‌صورت غیرمتمرکز و با استفاده از فناوری بلاک چین به مبادله دارایی‌های خود بپردازند. در وصف بیشتر ماهیت پروژه سینتتیکس می‌توان گفت:


1- سینتتیکس پروتکلی برای صدور و تجارت دارایی‌های مصنوعی به‌نام سینت (Synths) در بلاک چین اتریوم است. این پروتکل مشابه سیستم مشتقات در امور مالی سنتی عمل می‌کند. (دارایی‌های مصنوعی، توکن‌های دیجیتالی هستند که ارزش دارایی‌های واقعی مانند ارزهای فیات، کالاها، سهام و ارزهای دیجیتال را دنبال می‌کنند.)


سینتتیکس.

2- هدف سینتتیکس، گسترش فضای ارزهای دیجیتال با معرفی دارایی‌های غیر بلاک چینی و دسترسی به بازارهای مالی قوی‌تر است.


3- سینتتیکس کاربران را قادر می‌سازد تا مشتقات را در فضای DeFi معامله کنند.


4- سینتتیکس پروتکلی برای صدور دارایی‌های مصنوعی است که بدون نیاز به نگه‌داشتن آن دارایی، بازدهی را برای یک دارایی دیگر ردیابی و ارائه می‌کند.


5- سینتتیکس دارایی‌هایی مانند طلا و نقره که مبتنی بر بلاک چین نیستند را در معرض این فناوری قرار می‌دهد، بنابراین بازار مالی بالغ‌تری ایجاد می‌کند.


6- کاربران در سینتتیکس می‌توانند نسخه‌های مصنوعی سهام، کریپتو یا سایر ابزارهای مالی را از طریق قراردادهای هوشمند ایجاد کنند.


7- هر سینت (Synt) در پروتکل سینتتیکس یک توکن «ERC-20» است که قیمت یک دارایی خارجی را مورد ردیابی قرار می‌دهد. به‌عنوان مثال، هر توکن «sUSD» قیمت دلار آمریکا و هر توکن «sBTC» قیمت بیت کوین را دنبال می‌کنند.


8- ارز دیجیتال بومی و اختصاصی پروتکل سینتتیکس با نماد «SNX» در بازار کریپتو ارائه شده و هر روزه توسط تریدرها مورد معامله قرار می‌گیرد.


سینتتیکس (Synthetix) چگونه کار می‌کند؟

سینتتیکس (Synthetix) چگونه کار می‌کند؟

سینتتیکس به‌عنوان یک پروتکل پیشرو و جذاب در حوزه دیفای توانسته است عملکرد گسترده‌ای در زمینه انواع دارایی‌های مالی ارائه دهد. ازآنجایی‌که این پلتفرم در بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود، امکان معامله‌ و استفاده از سرویس‌های آن در پلتفرم‌های مختلف دیفای وجود دارد. در ادامه مفاهیمی را بررسی می‌کنیم که نحوه کارکرد سینتتیکس را به ما نشان می‌دهند:


سینت‌ها (Synts)

سینتتیکس از اوراکل‌های قیمتی غیرمتمرکز استفاده می‌کند تا قیمت دقیق دارایی‌های مختلف را به فضای بلاک چین بیاورد. کاربران از این طریق می‌توانند دارایی‌های مختلف را به‌صورت رمزنگاری‌شده ایجاد و معامله کنند؛ بنابراین دارایی‌هایی همچون طلا، نقره، نفت و... قابلیت معامله در سینتتیکس را خواهند داشت؛ این درحالی است که امکان معامله چنین دارایی‌هایی در حالت عادی در پلتفرم‌های غیرمتمرکز وجود ندارد. به دارایی‌های غیربلاک چینی قابل معامله در بلاک چین، سینت‌ (Synth) گفته می‌شود.


سینت‌ها با دارایی‌های توکنیزه‌شده تفاوت دارند. شما با خرید توکن «sXAU» که سینت طلا در پلتفرم سینتتیکس است، مالک طلا نخواهید بود، بلکه این دارایی را مانند وثیقه یا مشتقات معامله می‌کنید. هر سینت یک قرارداد هوشمند است که بازده دارایی دیگری را بدون نیاز به نگهداری آن دارایی ردیابی و ارائه خواهد کرد.


ضرب کردن سینت‌ها

سینتتیکس اجازه می‌دهد تا دارایی‌های مصنوعی (Synths) در برابر ارزش توکن‌های SNX ضرب شوند؛ این کار با قفل کردن توکن SNX در یک قرارداد هوشمند به‌عنوان وثیقه با نسبت 500 درصد به سینت انجام می‌شود. به‌عنوان مثال، اگر 1000 SNX با ارزش 0.10 دلار آمریکا قفل شده باشد، 20 sUSD می‌تواند در برابر آن ضرب شود؛ بنابراین برای ضرب کردن هر توکن مصنوعی در پلتفرم سینتتیکس باید توکن SNX را قفل کرد. می‌توان گفت دلار سینتتیکس (sUSD) مانند یک بدهی بوده و خود توکن نیز مانند یک وثیقه عمل می‌کند. به عبارت دیگر، توکن SNX به‌عنوان یک وثیقه در نظر گرفته شده و برای صدور دارایی‌های ترکیبی باید مقداری از آن گرو نگه‌ داشته شود.


برنامه مینتر (Mintr)

برنامه مینتر (Mintr)

مینتر یک برنامه غیرمتمرکز (dApp) برای دارندگان توکن SNX است تا سینت‌ها را در آن ایجاد کنند؛ این برنامه به کاربران امکان می‌دهد تا با قرار دادن توکن‌های SNX، توکن‌های مصنوعی مورد نظر خود را ایجاد کرده یا بسوزانند، همچنین هزینه‌های ایجاد‌شده توسط تراکنش‌های سینت را جمع‌آوری کنند. کاربران می‌توانند در مینتر تاریخچه کامل اقدامات خود را مشاهده نمایند. برنامه مینتر یک رابط کاربری بصری ارائه می‌دهد که در آن به‌راحتی می‌توان اطلاعات مربوط به ضرب کردن توکن‌ها را مشاهده کرد. برای استفاده از برنامه مینتر کافی است یک کیف پول مانند متامسک را به آن وصل کنید و سپس به‌راحتی برای ضرب، سوزاندن و درخواست دریافت پاداش از آن استفاده نمایید.


صرافی غیرمتمرکز کونتا (Kwenta)

کونتا یک صرافی غیرمتمرکز (Dex) در پلتفرم سینتتیکس است. در این صرافی می‌توانید سینت‌ها را معامله کنید. کونتا دفترچه سفارش ندارد و از معاملات همتا به قرارداد استفاده می‌کند؛ به این معنی که همه معاملات آن براساس یک قرارداد هوشمند انجام می‌شوند.


در کونتا، اوراکل‌های زنجیره‌ای اطلاعات قیمتی را ارائه می‌کنند که برای تعیین نرخ ارز برای هر دارایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این صرافی کارمزد متغیری بین 0.3 تا 1 درصد از هر معامله اخذ و به استخری ارسال شده که می‌تواند توسط سهامداران توکن «SNX» مطالبه شود. کاربران کونتا می‌توانند 13 ارز دیجیتال مختلف و ارزهای دیجیتال معکوس (دارایی‌هایی که قیمت ارزهای دیجیتال را به‌صورت معکوس دنبال می‌کنند)، طلا و نقره مصنوعی، دلار آمریکای مصنوعی، دلار استرالیا مصنوعی و یورو مصنوعی خریداری و مبادله کنند. سینتتیکس همچنین دو شاخص ارزهای دیجیتال مصنوعی ارائه می‌دهد:


sDEFI و sCEX.

1- شاخص «sDEFI» که سبدی از دارایی‌های DeFi را ردیابی می‌کند.


2- شاخص «sCEX» که سبدی از توکن‌های تبادل متمرکز (CEX) را مورد ردیابی قرار می‌دهد.


هر دو سبد دارایی از طریق حاکمیت اجتماعی پلتفرم سینتتیکس انتخاب شده‌اند.


حاکمیت سینتتیکس

سینتتیکس برای کنترل غیرمتمرکز بهتر پروتکل خود، سه نوع سازمان خودمختار (DAO) مختلف را اجرا می‌کند که هر کدام دارای مسئولیت‌های منحصر به خود هستند:


1- سینتتیکس دائو (Synthetix DAO) که کنترل بودجه برای کسانی را که در پیشرفت شبکه شرکت می‌کنند، بر عهده دارد.


2- گرانتز دائو (Grants DAO) که بودجه پیشنهادی جامعه را برای کالاهای عمومی در سینتتیکس کنترل می‌کند.


3- پروتکل دائو (Protocol DAO) که بودجه برای توسعه قراردادهای هوشمند و به‌روزرسانی پروتکل را مدیریت خواهد کرد.


بنیان‌گذاران سینتتیکس (Synthetix) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران سینتتیکس (Synthetix) چه افرادی هستند؟

سینتتیکس در سپتامبر 2017 با نام هاوون (Havven) راه‌اندازی شد و حدود یک سال بعد به سینتتیکس تغییر نام داد. بنیان‌گذاران پروژه سینتتیکس عبارتند از:


1- کین وارویک (Kain Warwick)

وارویک مؤسس سینتتیکس و یک مدیر غیراجرایی در شبکه خرده‌فروشی «blueshyft» است. وارویک قبل از تأسیس سینتتیکس روی چندین پروژه ارز دیجیتال دیگر کار کرده و همچنین تأسیس یک سایت حراج زنده منحصر‌به‌فرد استرالیایی به‌ نام پانسر (Pouncer) را نیز در کارنامه خود دارد.


2- پیتر مک کین (Peter McKean)

پیتر مک کین مدیر عامل پروژه سینتتیکس بوده و بیش از دو دهه تجربه در توسعه نرم افزار دارد. او قبلاً به‌عنوان برنامه‌نویس در شرکت «ICL Fujitsu» کار می‌کرد.


3- جردن ممتازی (Jordan Momtazi)

جردن ممتازی مدیر اجرایی سینتتیکس است. وی به‌عنوان یک استراتژیست تجاری، تحلیلگر بازار و رهبر فروش، تجربه گسترده‌ای در فروش و توسعه تجارت در پرداخت‌های آنلاین دارد؛ او در زمان حضور در پی‌پال، معاملات سازمانی متعددی را تنظیم کرد.


4- جاستین جی موزس (Justin J. Moses)

جی موزس یک مهندس نرم‌افزار از استرالیا بوده که در سال 2010 به نیویورک نقل مکان کرد. وی مدیر ارشد فناوری سینتتیکس است. موزس مدیر سابق مهندسی در «MongoDB» بود. او همچنین یکی از بنیانگذاران پلتفرم پانسر در کنار وارویک محسوب می‌شود.


چه چیزی سینتتیکس (Synthetix) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی سینتتیکس (Synthetix) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

سینتتیکس یک پروژه کاربردی برای حوزه دیفای محسوب می‌شود؛ بااین‌وجود رقیبان دیگری نیز در این حوزه فعالیت دارند که به اشکال مختلف امکان مبادله دارایی‌های غیربلاک چینی در بلاک چین را فراهم می‌کنند؛ با وجود تمام اینها، سینتتیکس قابلیت‌های منحصربه‌فرد و ممتازی دارد که آن‌ها را می‌توان در موارد زیر جستجو کرد:


1-فراهم کردن امکان ایجاد دارایی‌های مصنوعی در بلاک چین

هدف سینتتیکس ارائه یک زیرساخت غیرمتمرکز برای ایجاد و تجارت دارایی‌های مصنوعی بدون نیاز به واسطه است. این پلتفرم از قراردادهای هوشمند روی بلاک چین اتریوم برای ایجاد و تجارت این دارایی‌ها استفاده کرده و از توکن SNX خود به‌عنوان وثیقه و مکانیزم حاکمیتی استفاده می‌کند.


2-استفاده از اورکل‌

سینتتیکس فیدهای قیمت خود را از اوراکل‌ها می‌گیرد. اوراکل‌ها تضمین می‌کنند که قیمت دارایی‌های مصنوعی با قیمت‌های واقعی بازار مطابقت دارد. سینتتیکس بر اساس این فیدهای قیمت، سینت‌های خود را قیمت‌گذاری می‌کند؛ بنابراین می‌توان آن‌ها را در صرافی بدون انجام معاملات واقعی در بازارهای اساسی معامله کرد. کاربران به‌ لطف سینتتیکس می‌توانند بدون نیاز به مالکیت دارایی‌ها، با کلاس‌های دارایی مختلف آشنا شوند؛ این موضوع می‌تواند مزایایی مانند تنوع و نقدینگی را ارائه دهد و درعین‌حال امکانات جدیدی را در برنامه‌های DeFi ایجاد کند.


3-صرافی غیرمتمرکز

سینتتیکس دارای صرافی غیرمتمرکزی است که امکان مبادله سینت‌ها و سایر ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند. صرافی کونتا مانند یک صرافی غیرمتمرکز عمل کرده و امکان معامله‌ی انواع دارایی‌ها را به کاربران ارائه می‌دهد.


سینتتیکس (Synthetix) چیست؟

ارز دیجیتال سینتتیکس (SNX) چیست؟

توکن اختصاصی پروتکل سینتتیکس، SNX نام دارد. توکن «SNX» مخفف عبارت «Synthetix Network Token» به‌معنای «توکن شبکه سینتتیکس» است. کاربردهای توکن SNX عبارتند از:


1- وثیقه: توکن SNX به‌عنوان وثیقه به کار می‌رود تا کاربران بتوانند دارایی‌های مصنوعی یا سینت‌ها را روی بلاک چین اتریوم ضرب کنند. البته، اخیراً سینتتیکس ارز دیجیتال اتر (ETH) را نیز به‌عنوان وثیقه می‌پذیرد.


2- حاکمیت: توکن SNX یک توکن حاکمیتی است؛ به این معنی که دارندگان این توکن می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های پروژه سینتتیکس مشارکت داشته باشند.


3- استیکینگ: با توجه به اینکه پروژه سینتتیکس از الگوریتم اثبات سهام (PoS) شبکه اتریوم بهره می‌گیرد، کاربران می‌توانند توکن SNX را در استخر نقدینگی سینتتیکس استیک کنند و بابت آن پاداش بگیرند.


4- مبادله: امکان خرید و فروش و مبادله SNX برای کاربران در صرافی‌ها فراهم است. همین حالا می‌توانید برای مشاهده لحظه‌ای قیمت سینتتیکس و خرید سینتتیکس از اکسبیتو اقدام نمایید.


وکنومیک ارز دیجیتال سینتتیکس SNX.

توکنومیک ارز دیجیتال سینتتیکس SNX

عرضه‌ کل توکن‌های SNX برابر با 282،337،310 واحد خواهد بود که از این تعداد بیش از 114 میلیون واحد آن در گردش بازار قرار دارند. تخصیص توکن‌های SNX به‌صورت زیر بوده است:


1- حدود 60 درصد به سرمایه‌گذاران و فروش توکن


2- حدود 5 درصد به شرکا


3- حدود 3 درصد به جوایز و بازاریابی


4- حدود 12 درصد به بنیاد اصلی


5- حدود 20 درصد به مشاوران و تیم اصلی


مزایا و معایب سینتتیکس (Synthetix) کدامند؟

تا به اینجا فقط به بررسی ویژگی‌ها و مزایای سینتتیکس پرداخته‌ایم؛ اما در جدول زیر می‌توان علاوه‌بر مزایا، معایب این پروژه را نیز مشاهده کرد:


مزایا و معایب سینتتیکس (Synthetix) کدامند؟

ارز دیجیتال سینتتیکس (SNX) را کجا ذخیره کنیم؟

شما برای نگهداری از توکن‌های سینتتیکس خود، به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت. در انتخاب کیف پول دیجیتالی مناسب برای SNX، باید به مواردی چون مقدار کارمزد، نوع شبکه‌ی انتقال و امنیت آن کیف پول توجه داشته باشید. بهترین کیف پول‌هایی که درحال‌حاضر می‌توانید پس از خرید رمز ارز سینتتیکس از آن‌ها استفاده کنید، شامل موارد زیر هستند:


1- لجر (Ledger)


2- ترزور (Trezor)


3- متامسک (MetaMask)


4- مای اتر والت (MyEtherWallet)


5- تراست والت (Trust Wallet)


6- اتمیک والت (Atomic Wallet)


7- کوین بیس والت (Coinbase Wallet)


کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو

شما می‌توانید علاوه‌بر کیف پول‌های بین‌المللی، پس از خرید رمز ارز سینتتیکس از کیف پول اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو استفاده کنید. این کیف پول امنیت بالایی دارد؛ همچنین به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ی انتقال SNX را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال سینتتیکس (SNX) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال سینتتیکس (SNX) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید سینتتیکس در صرافی اکسبیتو فرایند آسانی دارد. همچنین می‌توان قیمت سینتتیکس را به‌صورت 24 ساعته، در اکسبیتو مشاهده کرد. خرید سینتتیکس یا هر ارز دیجیتال دیگر از اکسبیتو با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. برای خرید سینتتیکس در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را طی کنید:


1- ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری در آن


2- ورود به حساب کاربری‌ اکسبیتو و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت صرافی اکسبیتو با سرعت بالا و در دو مرحله قابل انجام است. مرحله‌ی اول تنها 1 دقیقه طول می‌کشد و به شما اجازه خرید و فروش سینتتیکس و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. مرحله‌ی دوم برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر صرافی اکسبیتو در نظر گرفته شده و برای اطلاع از آن می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه نمایید.)


3- ثبت اطلاعات کارت بانکی برای واریز وجه (واریز وجه در اکسبیتو به‌صورت نامحدود قابل انجام است.)


4- پس از طی کردن مراحل فوق، برای خرید رمز ارز سینتتیکس به‌صورت ریالی، باید مبلغ مورد نظر خود را به صرافی اکسبیتو واریز نمایید. از سوی دیگر، برای خرید سینتتیکس به‌صورت تتری نیز باید مقدار تتر مورد نظر خود را به کیف پولتان در اکسبیتو انتقال دهید.


5- پس از ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال سینتتیکس، مقدار SNX مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل شده و در داشبورد حساب کاربری‌تان قابل مشاهده خواهد بود.


فروش ارز دیجیتال سینتتیکس (SNX) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال سینتتیکس (SNX) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال سینتتیکس در صرافی اکسبیتو نیز با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش سینتتیکس، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل خواهد شد. برای فروش سینتتیکس در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را پشت‌سر بگذارید:


1- ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در اکسبیتو


2- ورود به حساب کاربری و تکمیل مرحله اول احراز هویت صرافی اکسبیتو


3- وارد کردن اطلاعات کارت بانکی برای برداشت پول


4- انتقال ارز دیجیتال سینتتیکس (SNX) به کیف پول اختصاصی‌ اکسبیتو (درصورتی‌که SNX را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انتقال آن ندارید.)


5- ثبت سفارش فروش سینتتیکس در صرافی اکسبیتو


6- پس از فروش سینتتیکس، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا شما به‌راحتی و با سرعت می‌توانید تسویه حساب آنی را انجام داده و وجه حاصل از فروش SNX را از اکسبیتو برداشت نمایید.


تسویه حساب آنی سینتتیکس (SNX) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی سینتتیکس (SNX) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

پس از فروش سینتتیکس می‌توان برای تسویه حساب آنی در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو اقدام کرد. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان در روز انجام می‌دهد. همچنین، امکان تسویه حساب آنی در صرافی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته وجود دارد. پس از ثبت تسویه حساب آنی در اکسبیتو، بین 3 ثانیه تا یک دقیقه بعد، وجه مورد نظر به حساب شما واریز خواهد شد.


اگر در طی مراحل خرید و فروش سینتتیکس یا سایر ارزهای دیجیتال با مشکل مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه نمایید. همچنین، همکاران ما در واحد پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته به‌صورت آنلاین پاسخگوی سوالات شما هستند.