خرید ارز دیجیتال کازماس یا کاسموس | فروش Cosmos | قیمت اتم ATOM

از زمان ظهور فناوری بلاک چین، شبکه‌های مختلفی معرفی شده‌اند. هرکدام از آن‌ها اهداف خاصی را دنبال می‌کنند و امکانات ویژه‌ای را در اختیار کاربران گذاشته‌اند. بااین‌حال، یکی از مشکلات اساسی این شبکه‌ها، انزوا است. در واقع، نرم‌افزارها و قراردادهای هوشمند هر شبکه با سایر برنامه‌های روی همان بلاک چین ارتباط برقرار می‌کنند؛ اما از اتصال به نرم‌افزارهای شبکه‌های دیگر عاجز هستند. همین محدودیت باعث شد که شبکه کازماس یا کاسموس (Cosmos) راه‌اندازی شود. در واقع، ارز کازماس با توکن بومی‌اش، یعنی ارز اتم (ATOM) آمده است تا نقش «اینترنت بلاک چین» را بر عهده بگیرد و انزوای شبکه‌ها را برطرف کند. ارائه‌ی این راه‌حل مفید، توجهات را به ارز دیجیتال اتم جلب کرد و افراد زیادی به خرید کاسموس علاقه‌مند شدند. به‌خاطر همین، در این مقاله، به شما می‌گوییم که کازماس چیست، ارز اتم چطور کار می‌کند و نحوه خرید کازموس و فروش ارز اتم در صرافی اکسبیتو چگونه است.قیمت ارز دیجیتال کازماس ATOM

با نگاهی به تاریخچه قیمت ATOM می‌بینیم که قیمت کاسموس در آوریل 2019، برابر با 3.91 دلار است. قیمت اتم تا ژوئیه‌ی 2020، رشد چندانی را نشان نمی‌دهد و در بازه‌های 2 تا 5.5 دلار نوسانات زیادی دارد. بااین‌حال، از آن تاریخ، روند صعودی ملایم قیمت اتوم یا اتم آغاز می‌شود و تا آوریل 2021، به 22.7 دلار می‌رسد. این قیمت کازماس، بالاترین نرخ این ارز تا آن‌موقع محسوب می‌شود.


در ادامه‌ی روند قیمت کاسموس، می‌بینیم که تا ژانویه‌ی همان سال، حدود 10 دلار سقوط را تجربه می‌کند؛ اما پس از آن، حرکت صعودی شدیدی را آغاز کرده و به اوج قیمت ارز ATOM، یعنی 37.24 دلار می‌رسد. سپس، تا فوریه 2022، قیمت کاسموس نوساناتی را در محدوده‌ی 30 دلار نشان می‌دهد و بعد، با یک روند نزولی شدید تا 7.5 دلار کاهش می‌یابد.


البته قیمت اتم دوباره کمی جان می‌گیرد و در اکتبر 2022، به 14.31 دلار می‌رسد. سپس، تا ماه ژانویه 2023، نوساناتی را تجربه می‌کند و بعد با یک روند نزولی آرام، شاهد کاهش قیمت کازماس تا 7.33 دلار هستیم.


خرید و فروش ارز دیجیتال کازماس (ATOM) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال کازماس (ATOM) در ایران

پروژه‌ی کازماس (Cosmos) یکی از سرشناس‌ترین شبکه‌های کریپتو را ارائه کرده است که می‌تواند بین بلاک چین‌های مختلف ارتباط برقرار کرده و آن‌ها را برای پذیرش گسترده آماده کند. به‌خاطر همین، امکان خرید و فروش کاسموس در بسیاری از صرافی‌های معتبر جهان، مانند Binance، Bybit، OKX و Weex فراهم شده است. بااین‌حال، همان‌طور که می‌دانید، ایران تحت تحریم‌های جهانی قرار دارد و بسیاری از این صرافی‌های خارجی به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌کنند. در نتیجه، اغلب کاربران ایرانی در استفاده از صرافی‌های معتبر جهانی، دچار مشکلات زیادی هستند و با خطر ازدست‌رفتن دارایی‌هایشان نیز مواجه‌اند. در ضمن، امکان خرید اتم با ریال در هیچ‌کدام از صرافی‌های خارجی فراهم نیست.


در نتیجه، برای خرید کاسموس و فروش آن، به یک صرافی اتم ایرانی نیاز دارید که امکان خرید کازموس را به‌صورت ریالی فراهم کند. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو امکان خرید ارز ATOM و فروش آن را با بهترین قیمت و پایین‌ترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. به‌این‌ترتیب، می‌توانید با یکی از 3 روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و یا «سوآپ» در این صرافی ATOM را معامله کنید. از سوی دیگر، امکان خرید و فروش کاسموس به‌صورت ریالی و یا تتری در اکسبیتو فراهم شده است؛ و از این نظر، گزینه‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال اتم پیش روی شما قرار دارد.


کازماس (Cosmos) چیست؟

کازماس (Cosmos) چیست؟

در پاسخ به سوال کازماس چیست، بنیان‌گذاران این پروژه گفته‌اند که کازماس برای ایجاد «اینترنت بلاک چین» راه‌اندازی شده است. در واقع، کازماس شبکه‌ای از زنجیره‌های بلوکی مستقل و متعدد محسوب می‌شود که همه‌ی آن‌ها توسط فناوری‌های منبع‌باز گردهم آمده‌اند. به‌این‌ترتیب، امکان انجام تراکنش میان این زنجیره‌ها فراهم می‌شود. به عبارت ساده‌تر، کد منبع‌باز کدی است به‌صورت آنلاین و عمومی ارسال شده و همه‌ی توسعه‌دهندگان می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند و در آن تغییراتی را پیشنهاد کنند. برای مثال، بیت کوین و اتریوم نمونه‌های دیگری از شبکه‌های منبع‌باز هستند.


ازاین‌طریق، توسعه‌دهندگانی که از شبکه کازماس استفاده می‌کنند، به کدهای این شبکه دسترسی دارند و در صورت نیاز، می‌توانند تغییراتی را در آن پیشنهاد کنند. در واقع، این افراد می‌توانند با توجه به نیاز خود، قراردادهای هوشمند را شخصی‌سازی کرده و آن‌ها را روی شبکه کازماس اجرا کنند. این قراردادهای هوشمند به کاربران اجازه می‌دهند که نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (dApps) را روی زنجیره‌های کازماس بسازند.


همچنین، به هرکدام از شبکه‌های موجود در کازماس، «منطقه» (Zone) گفته می‌شود. علاوه‌بر آن، «کازماس هاب» (Cosmos Hub) بلاک چینی است که با استفاده از الگوریتم اثبات سهام (PoW) کار می‌کند. این بلاک چین، اولین منطقه‌ای بود که ایجاد شد و به‌عنوان واسطه‌ای برای برقراری ارتباط میان منطقه‌های دیگر عمل خواهد کرد.


کازماس (Cosmos) چگونه کار می‌کند؟

کازماس (Cosmos) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به‌سراغ نحوه خرید و فروش کاسموس برویم، باید ببینیم که ارز کازماس چگونه کار می‌کند. این مسئله به شما کمک می‌کند که با عوامل موثر بر قیمت ATOM بیشتر آشنا شوید و برای خرید اتم تصمیم درستی بگیرید. کازماس از ابزارهای مختلف منبع‌باز اختصاصی برای تسهیل قابلیت همکاری بین زنجیره‌های خود استفاده کرده است. علاوه‌بر آن، پروتکل کازماس بر عملکرد تمام بلاک چین‌های موجود در این شبکه نظارت دارد. همان‌طور که گفتیم، در اکوسیستم کازماس، هرکدام از این بلاک چین‌ها «منطقه» یا "Zone" نام دارند. در این بخش، اجزای مختلف اکوسیستم کازماس را توضیح می‌دهیم تا با این شبکه بیشتر آشنا شوید و ارزش ارز اتم را بهتر درک کنید.


مناطق (Zones)

هرکدام از مناطق کازماس، عملکرد مستقل خود را دارند. باید به این نکته توجه کرد که هرکدام از این مناطق، بلاک چینی مستقل هستند و به‌تنهایی می‌توانند تراکنش‌های مورد نیازشان را پردازش کنند. علاوه‌بر آن، این بلاک چین‌ها می‌توانند توکن‌های اختصاصی خود را صادر کرده و توزیع کنند. برخی از فرایندهای رایج مناطق کازماس عبارت‌اند از:


ایجاد حساب‌های جدید


 • صدور و توزیع توکن‌ها

 • فرایند رأی‌گیری

 • ارتقای پروتکل

و...


کازماس هاب (Cosmos Hub)

کازماس هاب محلی است که همه‌ی بلاک چین‌ها به‌هم می‌رسند. در واقع، این پروتکل به‌صورت یک واسطه در شبکه کازماس عمل می‌کند. در نتیجه، هر منطقه به‌صورت مستقیم به کازماس هاب وصل می‌شود. علاوه‌بر آن، کازماس هاب یک رکورد کامل را از اطلاعات و فرایندهای انجام‌شده‌ی هر منطقه حفظ می‌کند. به‌این‌ترتیب، مناطق با اتصال به کازماس هاب، می‌توانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند.


لایه‌های کازماس (Layers of Cosmos)

شبکه کازماس دارای 3 لایه‌ی عملکردی است که بر اساس فناوری بلاک چین کار می‌کنند. این لایه‌ها عبارت‌اند از:


 • لایه نرم‌افزار: این لایه‌ وظیفه‌ی پردازش تراکنش‌ها را بر عهده دارد.

 • پروتکل: این لایه دارای پروتکلی است که «زبانه‌ها» (Tabs) را با وضعیت شبکه هماهنگ می‌کند.

 • بلاک چین: این لایه می‌تواند امکان برقراری ارتباط را میان زنجیره‌های مختلف کازماس فراهم کند.

در نتیجه، بلاک چین‌های گوناگون با روش‌های اجماع و اهداف کاملاً مستقل، می‌توانند از طریق کازماس به یکدیگر متصل شوند و با هم ارتباط برقرار کنند.


اجماع کازماس (Cosmos Consensus)

لایه‌ی نهایی پروتکل کازماس، اجماع است. این شبکه از موتور Tendermint BFT برای رسیدن به اجماع استفاده می‌کند. از این طریق، شبکه ایمن می‌شود و گره‌ها می‌توانند وضعیت فعلی بلاک چین را حفظ کنند. به‌طور کلی، این مکانیزم باید تراکنش‌ها را تأیید کرده و بلوک‌های جدید را به زنجیره اضافه کند.


مکانیزم Tendermint BFT یک روش اجماع مبتنی بر اثبات سهام (PoS) است که به کاربران اجازه می‌دهد تا در نقش اعتبارسنج حاضر شوند. وقتی کاربران به خرید کاسموس اقدام می‌کنند، می‌توانند ارز اتم را با شبکه به اشتراک بگذارند؛ بنابراین، آن‌ها به یک اعتبارسنج تبدیل می‌شوند و بابت این کار، پاداش‌هایی را با ارز اتم دریافت خواهند کرد. به این نوع از سپرده‌گذاری، استیکینگ (Staking) یا سهام‌گذاری گفته می‌شود که نوعی درآمد غیرفعال را برای استیک‌کنندگان فراهم می‌کند.


پروتکل ارتباط بین بلاک چینی (Inter-Blockchain Communication Protocol)

پروتکل ارتباط بین بلاک چینی با استفاده از روش رمزنگاری، به منطقه‌های اکوسیستم اجازه می‌دهد که با کازماس هاب در ارتباط باشند. به‌این‌ترتیب، این پروتکل تضمین می‌کند که داده‌ها به‌صورت ایمن و آزاد در بین بلاک چین‌های مختلف تبادل شوند.


کیت توسعه نرم‌افزار کازماس (Cosmos SDK)

کیت توسعه نرم‌افزار به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد که بدون نیاز به کدنویسی، بلاک چین‌های اختصاصی خود را راه‌اندازی کنند. به‌این‌ترتیب، آن‌ها می‌توانند از ابزارهای این کیت استفاده کرده و در مدت کوتاهی به اهداف خود دست یابند. در نتیجه، شبکه‌ی کازماس مانند یک زیرساخت ارائه‌دهنده‌ی خدمات وب است، که شما می‌توانید از ابزارهای آن برای توسعه‌ی سایتتان استفاده کنید؛ با این تفاوت که در اینجا، شما می‌خواهید بلاک چین اختصاصی خود را توسعه دهید.


گره‌های گازماس (Cosmos Nodes)

گفتیم که کازماس شبکه‌ای بر پایه‌ی الگوریتم اثبات سهام (PoS) است. پس، کاربران می‌توانند با خرید کازموس و استیکینگ ارز اتم در شبکه، درآمدزایی غیرفعال داشته باشند. برای اینکه بتوانید به‌عنوان یکی از گره‌های کازماس فعالیت کنید، باید یکی از 100 سهام‌گذار برتر باشید. این مسئله باعث می‌شود که گره‌های خراب‌کار نتوانند در کار شبکه اختلالی را ایجاد کنند.


البته کاربران می‌توانند به خرید کاسموس اقدام کنند و ارزهای خود را در اختیار یک گره موجود بگذارند. در این حالت هم کاربران سهمی از پاداش ساخت بلوک را دریافت خواهند کرد.


حاکمیت (Governance)

افرادی که با خرید اتم و یا با شیوه‌های دیگر، ارز کازماس را به دست می‌آورند، می‌‌توانند یکی از گره‌های این شبکه باشند. علاوه‌بر آن، گره‌ها اجازه دارند که در نظرسنجی‌های حاکمیتی کازماس شرکت کنند و برای آینده این شبکه تصمیم بگیرند. هرچه ارز کازماس بیشتری در اختیار داشته باشید، رأی شما هم اعتبار بالاتری خواهد داشت.


بنیان‌گذاران کازماس (Cosmos) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران کازماس (Cosmos) چه افرادی هستند؟

اطلاع از بنیان‌گذاران ارز کازماس به شما کمک می‌کند که با این پروژه بیشتر آشنا شوید و برای خرید اتم تصمیم بهتری بگیرید. در واقع، پروتکل تندرمینت (Tendermint) راه ورود به اکوسیستم کازماس است و بنیان‌گذاران تندرمینت «جائه کوون» (Jae Kwon)، «اتان بوچمن» (Ethan Buchman) و «زارکو میلوشویچ» (Zarko Milosevic) هستند.


دراین‌بین، کوون به‌عنوان معمار اصلی کازماس و ارز اتم شناخته می‌شود؛ بااین‌حال، او تا سال 2020 مدیرعامل این پروژه بود و سپس، از سمت خود کنار رفت. اگرچه کوون هنوز هم خود را بخشی اساسی از این پروژه می‌داند؛ اما تمرکزش روی فناوری‌های جدید دیگری است.


درحال‌حاضر، مدیرعامل تندرمینت، «پنگ ژونگ» (Peng Zhong) محسوب می‌شود که جایگزین کوون در این سمت شده است. پس از اینکه ژونگ به مدیرعاملی تندرمینت رسید، در اعضای هیئت‌مدیره نیز به‌طور اساسی تجدیدنظر کرد. در همین راستا، اهداف بنیان‌گذاران و مدیران تندرمینت، شامل موارد زیر می‌شود:


 • تجربه‌ای جدید برای توسعه‌دهندگان

 • ایجاد یک جامعه‌ی مشتاق برای کازماس

 • ارائه‌ی برنامه‌های آموزشی برای گسترش استفاده از بلاک چین

چه چیزی کازماس (Cosmos) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی کازماس (Cosmos) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

ویژگی‌های کازماس می‌توانند این شبکه را از سایر رقبا متمایز کنند و روی قیمت ارز ATOM نیز اثر بگذارند. در نتیجه، برای اینکه با ارزش ارز اتم آشنا شوید، باید ویژگی‌های آن را نیز بدانید. یکی از نگرانی‌های اصلی کارشناسان حوزه‌ی کریپتو، منزوی‌بودن شبکه‌های بلاک چین است. اگرچه تعداد زیادی بلاک چین وجود دارند؛ اما اغلب آن‌ها نمی‌توانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند. در همین راستا، کازماس می‌خواهد که به اینترنت بلاک چین بدل شود تا این شبکه‌ها را از انزوا بیرون بیاورد.


کازماس به‌عنوان بلاک چین نسل سوم شناخته می‌شود و به‌دنبال این است که زیرساخت‌های آن برای توسعه‌ی نرم‌افزارها ساده باشند. به همین منظور، کیت نرم‌افزاری (SDK) خود را ارائه کرده است که ابزارهای مفیدی را در اختیار توسعه‌دهندگان بلاک چین می‌گذارد. در نتیجه، این افراد می‌توانند در عرض چند ساعت، یک شبکه‌ی بلاک چین کامل و دقیق را راه‌اندازی کنند. به‌این‌ترتیب، انتظار می‌رود که ایجاد نرم‌افزارهای پیچیده نیز با استفاده از کازماس، ساده‌سازی شود.


یکی دیگر از اولویت‌های کازماس، افزایش مقیاس‌پذیری است؛ یعنی این شبکه می‌تواند تعداد زیادی تراکنش را در مدت بسیار کوتاهی پردازش کند. این مسئله برای گسترش استفاده از فناوری بلاک چین و تبدیل‌شدن آن به جریان اصلی امور مالی ضروری است.


ارز دیجیتال کازماس (ATOM) چیست؟

ارز دیجیتال کازماس (ATOM) چیست؟

ارز اتم (ATOM) توکن بومی شبکه کازماس است. کاربردهای این ارز دیجیتال در تعیین ارزش آن اهمیت زیادی دارند و می‌توانند روی قیمت اتوم یا اتم نیز تأثیر بگذارند. این کاربردها عبارت‌اند از:


 • پرداخت هزینه‌ی تراکنش‌های کازماس هاب

 • اجرای یک گره اعتبارسنجی در کازماس هاب به‌منظور ایمن‌سازی شبکه و دریافت پاداش استیکینگ

 • قرض‌دادن ارز اتم به سایر گره‌ها و دریافت بخشی از پاداش

 • مشارکت در نظرسنجی‌های حاکمیتی شبکه کازماس

توکنومیک ارز دیجیتال کازماس ATOM

ارز اتم عرضه‌ی کل بسیار خاصی دارد؛ به‌طوری که کل تعداد واحدهای آن، برابر با 260،906،513 توکن است. باید به این نکته توجه داشت که این توکن‌ها قابل استخراج نیستند و از طریق فرایند استیکینگ به بازار عرضه می‌شوند. در سال 2017، تیم کازماس 3 دوره‌ی عرضه اولیه را برگزار کرد و در مجموع، 17 میلیون دلار را به‌عنوان سرمایه اولیه به دست آورد. به‌این‌ترتیب، کل واحدهای ارز کازماس به‌صورت زیر تخصیص داده می‌شوند:


 • 10 درصد به شرکت تندرمینت

 • 10 درصد به بنیاد اینترچین

 • 7.1 درصد به پذیرندگان استراتژیک و اولیه

 • 5 درصد به فروش SEED

 • 67.9 درصد به فروش ICO

⚠️باید به این نکته توجه داشت که در عرضه‌های ارز اتم، هیچ توکنی برای ایجاد نقدینگی بازار یا جامعه ذخیره نشده است.

چه چیزی کازماس (Cosmos) را ایمن می‌کند؟

چه چیزی کازماس (Cosmos) را ایمن می‌کند؟

همان‌طور که گفتیم، کازماس از الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند. گره‌هایی که مقدار بیشتری از ارز اتم را در اختیار داشته باشند، شانس بیشتری برای انتخاب‌شدن به‌عنوان اعتبارسنج و تأیید تراکنش‌ها دارند. همچنین، گره‌هایی که رفتار مخربی را نشان دهند، با ازدست‌دادن ارز کازماس، جریمه خواهند شد. در نتیجه، با خرید کاسموس می‌توانید در اعتبارسنجی شبکه کازماس شرکت کنید و سود خوبی را به دست آورید.


مزایا و معایب کازماس (Cosmos) چیست؟

همه‌ی پروژه‌های کریپتو در کنار مزایایشان، معایبی نیز دارند. کازماس نیز مزایا و معایب خاص خود را داشته که اطلاع از آن‌ها، به شما کمک می‌کند تا عوامل موثر بر قیمت کاسموس را بشناسید و با دید بهتری به خرید اتم اقدام کنید.


مزایا و معایب کازماس (Cosmos) چیست؟

چشم‌انداز کازماس (Cosmos) چگونه است؟

در چند سال گذشته، اکوسیستم کازماس (Cosmos) شرکای جدیدی پیدا کرده و پروژه‌های قدرتمندی با آن همکاری داشته‌اند که به‌طور بالقوه می‌توانند روی قیمت کازماس تأثیر بگذارند. برخی از این مشارکت‌ها عبارت‌اند از:


 • Binance Chain: زنجیره بایننس روی شبکه کازماس کار می‌کند.

 • Akash: شرکتی است که روی ارائه‌ی ابزارهایی به توسعه‌دهندگان کازماس فعالیت دارد.

 • E-Money: یک شبکه‌ی اروپایی محسوب می‌شود که روی کازماس راه‌اندازی شده است.

 • IRISnet: سیستمی برای تجارت بین‌المللی بوده که قابلیت تبادل میان‌زنجیره‌ای را با استفاده از کازماس فراهم می‌کند.

 • Loom: پروژه‌ای که ابتدا در اتریوم شروع به کار کرد؛ اما سپس، به کازماس نقل‌مکان داشت.

علاوه‌بر موارد فوق، پروژه‌های بسیاری به همکاری با کازماس تمایل نشان داده‌اند. این مسئله مشخص می‌کند که کازماس می‌تواند رشد خوبی داشته باشد. این موفقیت‌ها می‌توانند روی قیمت ارز اتم هم تأثیر بگذارند و افراد بیشتری را به خرید کاسموس ترغیب کنند.


ارز دیجیتال کازماس (ATOM) را کجا ذخیره کنیم؟

ارز دیجیتال کازماس (ATOM) را کجا ذخیره کنیم؟

برای سرمایه‌گذاری روی ارز اتم، پس از خرید کازماس، به کیف پولی برای ذخیره و نگهداری از آن نیاز دارید. در انتخاب کیف پول مناسب برای ارز اتم باید به مواردی مانند امنیت، شبکه‌های انتقال و کارمزدها توجه داشته باشید. به‌خاطر همین، در این بخش، بهترین کیف پول‌هایی را که پس از خرید کازموس می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، معرفی خواهیم کرد:


 • Ledger Nano S

 • Lunie

 • Trust Wallet

 • Guarda Wallet

 • Cosmostation Wallet

 • Wetez Wallet

 • imToken Wallet

 • کیف پول صرافی اکسبیتو

پس از خرید ارز اتم، می‌توانید رمزارزهای خود را در کیف پول اختصاصی‌تان در صرافی اکسبیتو نگهداری کنید. کیف پول اکسبیتو امنیت بسیار بالایی دارد و به شما کمک می‌کند که هزینه‌ی نقل‌و‌انتقال اتم را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال کازماس (ATOM) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال کازماس (ATOM) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید کاسموس (ATOM) در صرافی اکسبیتو بسیار ساده است و با سرعت بالایی انجام می‌شود. برای خرید اتم در اکسبیتو، کافی است که مراحل زیر را انجام دهید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت در اکسبیتو بسیار آسان است و با سرعت زیادی انجام می‌شود. احراز هویت در اکسبیتو دو مرحله دارد. مرحله اول که فقط 1 دقیقه طول می‌کشد، به شما امکان خرید و فروش کاسموس و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. مرحله دوم نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو است. در ضمن، برای اطلاع کامل از این مراحل، می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه کنید.)


3_ ارائه‌ی اطلاعات کارت و یا حساب بانکی برای واریز پول (واریز پول در اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ برای خرید ارز دیجیتال کازماس می‌توانید از بازارهای ریالی و تتری در اکسبیتو استفاده کنید. اگر می‌خواهید که با پرداخت ریالی به خرید اتم اقدام کنید، باید مبلغ موردنظرتان را به صرافی اکسبیتو واریز کرده و برای خرید کاسموس با تتر، باید مقدار تتر مدنظرتان را به کیف پول خود در اکسبیتو منتقل کنید.


5_ پس از تکمیل مراحل ثبت سفارش و خرید ارز اتم، مقدار ارزی که خریده‌اید به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل می‌شود.


فروش ارز دیجیتال کازماس (ATOM) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال کازماس (ATOM) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش کاسموس (ATOM) در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت فروش و با سرعت زیادی انجام می‌شود. پس از فروش ATOM، معادل ریالی و یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. سپس، شما می‌توانید وجه خود را به‌راحتی از اکسبیتو برداشت کنید. برای فروش کاسموس در اکسبیتو، مراحل زیر را انجام دهید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2_ به حساب کاربری‌تان وارد شوید و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید.


3_ اطلاعات حساب یا کارت بانکی خود را برای واریز پول ارائه دهید.


4_ ارز دیجیتال اتم را به کیف پول خود در صرافی اکسبیتو انتقال دهید. (اگر ارز دیجیتال اتم در کیف پول اختصاصی شما در اکسبیتو قرار دارد، نیازی به انجام این مرحله ندارید.)


5_ سفارش فروش کازماس را در صرافی اکسبیتو ثبت کنید.


6_ پس از فروش کاسموس، معادل ریالی و یا تتری آن به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا می‌توانید به‌راحتی و با سرعت زیاد درخواست تسویه حساب آنی را در اکسبیتو ثبت کرده و وجه خود را برداشت کنید.


تسویه حساب آنی کازماس (ATOM) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی ریالی پس از فروش ارز دیجیتال کازماس (ATOM) و سایر رمزارزها، در صرافی اکسبیتو، به‌صورت تسویه حساب آنی یا واریز آنی پول به حساب بانکی انجام می‌شود. پس از فروش کازماس در صرافی اکسبیتو، می‌توانید به‌راحتی و با سرعت زیاد، تسویه حساب آنی را انجام دهید. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی ارز دیجیتال اتم و سایر رمزارزها را توسط 14 بانک معتبر و تا سقف 50 میلیون تومان در روز انجام می‌دهد.


تسویه حساب آنی اکسبیتو، پس از فروش ATOM و سایر ارزهای دیجیتال، به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته انجام می‌شود و فقط 3 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد.


درصورتی‌که در مراحل خرید و فروش کازماس (ATOM) و سایر رمزارزها با مشکلی مواجه شدید و یا اینکه هرگونه سوالی داشتید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه کنید. همچنین، همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو، به‌صورت شبانه‌روزی و در تمام‌ ایام هفته، پاسخ‌گوی سوالات شما هستند.