خرید اتم ATOM رمزارز شبکه COSMOS | خرید کازموس و فروش کاسموس | قیمت ارز اتم

از آن‌جایی که بعد از بیت‌کوین تقریبا بیشتر رمزارزها با هدف ایجاد ساختاری جدید در ماهیت بلاکچین‌ها پدید آمدند، به مرور زمان با فضایی توسعه یافته مملو از بلاکچین‌های مستقلی مواجه شدیم که امکان برقراری ارتباط با یکدیگر را نداشتند.

با توسعه فضای بلاکچین‌ها و پیدایش رمزارزها و پلتفرم‌های جدید در این حوزه، نگرانی نسبت به بروز شکاف‌های عمیق میان بلاکچین‌ها نیز بیش از پیش افزایش یافت.


اگرچه در حال حاضر بلاکچین‌های متعددی وجود دارند که امکان برقراری ارتباط با یکدیگر را دارا هستند، اما بیشتر بلاکچین‌ها امکان اتصال و برقراری ارتباط با دیگر بلاکچین‌ها را ندارند.


شبکه COSMOS با هدف برقراری تعامل با سایر بلاکچین‌ها و در نتیجه قدرت بخشیدن به حوزه فین‌تک ایجاد شده است. رمزارز تولید شده توسط کازماس، اتم (ATOM) نام دارد و در حال حاضر توانسته است نگاه تعداد زیادی از فعالان حوزه کریپتو را به خود جلب کند.


برای آشنایی بیشتر با بلاکچین COSMOS،‌ کسب اطلاعات کافی در زمینه خرید اتم و آگاهی از نحوه دستیابی لحظه‌ای به قیمت اتم، نکات کاربردی و مفیدی را در ادامه ارائه می‌دهیم.


رمزارز اتم ATOM یا COSMOS چیست؟

در سال ۲۰۱۴ شرکت Tendermint با هدف رفع نقصان‌های بلاکچین قدم در راه تاسیس COSMOS برداشت. این شرکت که توسط سه عضو اصلی به نام‌های جائه کوان (Jae Kwon)، زارکو میلوسوویچ (Zarko Milosevic)، اتان بوچمن (Ethan Buchman) تاسیس شده بود، ۳ سال بعد توانست از رمزارز اتم رونمایی کند. در سال ۲۰۲۰، کوان از سمت خود در شرکت استعفا داد و شخصی به نام پنگ ژونگ جای او را گرفت.


هدفی که پروژه ATOM به دنبال آن بود، رفع مشکلات پرتوکل‌های اثبات کار با ویژگی‌های زیر بود:

 • هزینه بالا
 • سرعت پایین
 • مقیاس‌ناپذیر بودن

اتم همچنین با هدف رفع پیچیدگی‌های موجود در تعاملات بلاکچین‌ها یک ساختار ماژولار را برای توسعه‌دهندگان ارائه کرد. رمزارز اتم بر اساس الگوریتم اثبات سهام تهیه و وارد بازار شد. در حال حاضر قدرت اصلی پلتفرم COSMOS، رمزارز اتم است.


آشنایی با ماهیت شبکه COSMOS

توکن اتم نیز برای حمایت و حفظ بقای این پلتفرم به وجود آمد. از توکن اتم برای اعتبارسنجی، پرداخت پاداش و استیتکینگ در COSMOS استفاده می‌شود.


روش برقراری ارتباط میان بلوک‌های هسته اصلی این پلتفرم، استفاده از الگوریتم Tendermint BFT است. اما در صورتی که بلوک‌ها بخواهند به بلوک‌هایی خارج از هسته پلتفرم متصل شوند، از رابط ABCI استفاده می‌کنند.


COSMOS به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد که در فرایند توسعه خود از زبان‌های برنامه‌نویسی گوناگون DApp استفاده کنند. این موضوع سبب عدم نیاز کاربران به توسعه DApp شده است. آن‌ها می‌توانند از کدهای آماده و موجود برای تکرار DApp در فرایند کار خود استفاده نمایند. بلاکچین COSMOS را از نوع نسل سوم می‌دانند.

ارز دیجیتال کازماس (cosmos) چیست؟


آشنایی با ماهیت و کاربردهای رمزارز اتم

اگر درباره حق حاکمیت اطلاعاتی داشته باشید، احتمالا می‌دانید که این حق به کاربران یک پلتفرم این امکان را می‌دهد تا درباره ویژگی‌ها،‌ ساختار، امکانات و نحوه عملکرد آن رأی دهند. با تکیه بر این اطلاعات می‌توان گفت که ارز دیجیتال اتم با هدف برخورداری از حق مالکیت COSMOS توسط کاربران آن استفاده می‌شود.


از بارزترین کاربردهای رمزارز اتم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابل استفاده جهت پرداخت کارمزد شبکه COSMOS
 • امکان رأی‌دهی درباره تصمیماتی که برای شبکه COSMOS اتخاذ می‌شود
 • ترید، استیکینگ و سرمایه‌گذاری
 • مشارکت و استفاده برای انجام قراردادهای هوشمند در نظر داشته باشید که اتم یک ارز قابل استخراج نیست. افراد می‌توانند از طریق استیکینگ رمزارز ATOM را به دست آورند.

خرید ATOM از صرافی‌‌ها

تا کنون سقف مشخصی برای عرضه اتم اعلام نشده است. تنها اطلاعاتی که می‌توان در زمینه خرید اتم به آن بسنده کرد این است که در حال حاضر ۲۶ میلیارد از این رمزارز در حال گردش میان کاربران است.


درباره تاریخچه عرضه رمزارز اتم می‌توان به موارد مهم زیر اشاره کرد:

 • اتم دو بار در سال ۲۰۱۷ عرضه شد. هر دو عرضه صورت گرفته در این سال به صورت خصوصی بود.
 • بعد از دو عرضه خصوصی،‌ اتم بار دیگر در همان سال ۲۰۱۷ به صورت عمومی نیز عرضه شد.
 • اتم در مجموع ۱۶ میلیون دلار بابت این عرضه‌ها دریافت کرد.(یعنی به ازای هر اتم ۰.۱ دلار)
 • ۸۰ درصد اتم در آن زمان بین سرمایه‌گذاران و تریدرها به گردش درآمد.
 • ۲۰ درصد اتم بعد از آن عرضه به شرکت‌های All In Bits و Interchain Foundation تعلق گرفت. اما در حال حاضر هر فرد حقیقی که بخواهد با خرید اتم به دنیای این رمزارز ورود کند، می‌تواند با استفاده از صرافی‌های معتبر و شناخته شده مانند اکسبیتو این کار را انجام دهد. اکسبیتو که در لیست صرافی‌های دارای مارکت کپ بالا قرار دارد، گزینه مناسبی برای اطلاع‌یابی از قیمت اتم و خرید اتم است.
خرید ارز دیجیتال اتم

در فهرست قیمت‌های رمزارزها در صرافی آنلاین اکسبیتو، ضمن مشاهده آمار لحظه‌ای و قیمت اتم و سایر رمزارزها، امکان رصد نمودارهای مربوط به آن‌ها نیز برای شما فراهم است.


ارزان‌ترین قیمت اتم در ایران

اتم در بازار کنونی ارزشی معادل ۳.۱۶ میلیارد دلار دارد. این قیمت اتم سبب قرار گرفتن آن در جایگاه بیست و ششم در فهرست ارزشمندترین رمزارزهای جهان شده است. البته بخشی از توجه معطوف شده به سمت ATOM نشات گرفته از ویژگی‌های خاص و کاربردی بلاکچین COSMOS است.


امکان خرید اتم و بهره‌مندی از امکانات و ویژگی‌های این رمزارز برای کاربران ایرانی نیز فراهم است. اما اینکه بتوانید آن را به ارزان‌ترین قیمت موجود خریداری کنید یکی از مسائلی است که ذهن طرفداران این رمزارز را به خود مشغول ساخته است. در چنین شرایطی معمولا افراد به دنبال صرافی‌هایی هستند که کارمزد آن‌ها نسبت به سایر صرافی‌ها پایین‌تر باشد. صرافی اکسبیتو با دریافت حداقل کارمزد ممکن مبادلات ارزهای دیجیتال کاربران را انجام می‌دهد.


چطور با ریال و تتر اتم ATOM بخریم یا بفروشیم؟

در صرافی اکسبیتو کاربران می‌توانند مقدار ریال یا تتر مدنظر خود را وارد کنند و معادل آن مقدار رمزارز اتم را مشاهده کنند. سپس در صورتی که تمایل به خرید اتم با ریال یا تتر دارند تراکنش را انجام داده و اتم‌های تازه خریداری شده را به والت خود منتقل کنند. کاربران همچنین می‌توانند با رصد قیمت اتم در مدت زمان مشخصی، نسبت به نوع رفتار این رمزارز اطلاعاتی را جمع‌آوری کرده و نسبت به خرید اتم در زمان مناسب با ریال یا تتر اقدام کنند.


برای خرید اتم با ریال یا تتر بهتر است ابتدا با استفاده از تحلیل‌های مناسب نمودارهای مربوط به اتم را رصد و تحلیل کنید. همچنین قصد خود از خرید اتم را مشخص کنید. در صورتی که تمایل به هولد کردن این رمزارز دارید بهتر است با میزان تتر یا ریال کم و در مقاطع پیوسته خرید اتم را انجام دهید.

معامله ارز کازماس (Atom)


تفاوت اتم ATOM و سایر رمزارزها

از این رو اگر بخواهیم درباره تفاوت ATOM با سایر رمزارزها صحبت کنیم، می‌توانیم برخی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد و بارز برای آن را عنوان کنیم:

 • از آن‌جایی که اتم رمزارز مربوط به شبکه COSMOS است، خرید اتم و داشتن این رمزارز سبب برخورداری از امکانات مربوط به بلاکچین COSMOS می‌شود. همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، بلاکچین COSMOS از جمله بلاکچین‌هایی است که امکان تعامل و ارتباط با سایر بلاکچین‌ها را فراهم کرده است.
 • خرید اتم باعث دسترسی به شبکه COSMOS به عنوان یک پلتفرم مقیاس‌پذیر، کم هزینه، سریع، ایمن و قدرتمند می‌شود.
 • خرید اتم از این جهت که متعلق به یک شبکه غیرمتمرکز است تصمیمی ایمن خواهد بود چرا که حتی در صورت اضافه شدن چند Node مخرب به اکوسیستم، باز هم ایمنی برای کاربران محفوظ است.
 • در پلتفرم COSMOS امکان انتقال توکن‌ها از یک منطقه (Zone) به منطقه‌ای دیگر به صورت یکپارچه با بالاترین سرعت ممکن، امری امکان‌پذیر، ایمن و کم هزینه است.


پیش‌بینی ATOM در سال ۲۰۲۲

با توجه به رفتاری که از رمزارز ATOM در سال‌های پیدایش آن مشاهده شده است، انتظار می‌رود که اتم در سال ۲۰۲۲ نیز روند رشد و اطمینان‌بخش بودن خود را ادامه دهد. نمودارهای رشد ارزش این رمزارز و همچنین پشتیبانی‌ها و به‌روزرسانی‌های صورت گرفته از شبکه COSMOS شفافیت و قاطعیت آینده این رمزارز را تا به امروز به نمایش گذاشته است.

پیش‌بینی قیمت ارز اتم در سال ۲۰۲۲


در صورتی که قصد تهیه این رمزارز را دارید بهتر است که مدتی معین را برای رصد کردن رفتار آن در نظر بگیرید و اطلاعات به دست آمده از این رمزارز را برای خود یادداشت کنید. مشاهده روزانه قیمت اتم و حتی هم‌صحبتی با دوستان و آشنایانی که این رمزارز را خریداری کرده‌اند و در آخر دریافت راهنمایی از پشتیبان‌ها و مشاوران اکسبیتو می‌تواند به شما در خرید اتم کمک کند.


جمع‌بندی

به عنوان یک جمع‌بندی از آنچه درباره خرید اتم گفته شد، بد نیست موارد مهمی که درباره این رمزارز عنوان شد را به طور خلاصه مرور کنیم: شبکه COSMOS با هدف برقراری ارتباط میان بلاکچین‌های مختلف و تحت عنوان internet of blockchains پدیدار شد.

پیش‌بینی قیمت اتم تا سال ۲۰۳۰


خرید اتم به شما این امکان را می‌دهد که در تصمیم‌گیری‌های مربوط به تغییرات و بهینه‌سازی‌های ایجاد شده در COSMOS حق ر‌أی داشته باشید. در واقع اتم حق مالکیت را به کاربران این شبکه ارائه می‌دهد. از اتم برای پرداخت کارمزد حق رأی، سرمایه‌گذاری، انجام قراردادهای هوشمند در پلتفرم COSMOS و بهره‌مندی از بسیاری از امکانات این شبکه می‌توان استفاده کرد.


COSMOS برای اطمینان از برقراری ارتباط میان بلاکچین‌ها از hub استفاده می‌کند. در حال حاضر ۲۵۵ اپلیکیشن بر روی شبکه COSMOS در حال فعالیت هستند.