خرید ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی | فروش Axie Infinity | قیمت AXS

بازی‌های کریپتوی در سال‌های اخیر توانسته‌اند موفقیت‌ها و محبوبیت بسیاری کسب کنند. اصلی‌ترین عامل محبوبیت این بازی‌ها به نسبت سایر بازی‌های ویدئویی، امکان کسب درآمد از آن‌ها است. در واقع بازی‌های کریپتویی از نوع «Play to Earn» یا «Play 2 Earn» هستند که به آن‌ها به اختصار «P2E» نیز گفته می‌شود. گیمرها (بازیکنان) با انجام چنین بازی‌هایی می‌توانند ارزهای دیجیتال بومی آن بازی‌ها را کسب کرده و سپس آن‌ها را به کیف‌پول‌های رمزارزی خود منتقل کنند. یکی از مشهورترین بازی‌های کریپتویی، بازی اکسی اینفینیتی است که در این مطلب به معرفی آن خواهیم پرداخت. اگر نام اکسی اینفینیتی را شنیده‌اید و می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این پروژه به‌دست آورید، می‌توانید با ما همراه شوید.


قیمت ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی AXS

قیمت ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی Axie Infinity

عرضه اولیه (ICO) توکن اکسی اینفینیتی در ماه نوامبر 2020 با قیمت 0.1 دلار انجام شد و این پروژه توانست حدود 2.9 میلیون دلار از طریق فروش توکن خود در آن زمان، درآمد کسب کند. این پروژه تا سال 2021 رشد قیمتی چندانی نداشت. اما در نیمه اول سال 2021 قیمت هر توکن اکسی از 0.4 دلار به 10.7 دلار افزایش پیدا کرد. اگرچه اکسی اینفینیتی نوسان‌های بسیاری را تجربه کرد، اما در نهایت این توکن توانست اوج قیمت خود را در نوامبر 2021 در نرخ 165.58 دلار ثبت کند. اما این روند صعودی متوقف شد و اکسی در زمستان ارزهای دیجیتال در سال 2022 به 47 دلار و سپس به 18 دلار نزول کرد. در حال حاضر (سپتامبر 2023) ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی با نرخ 4.50 دلار در بازار معامله می‌شود که با اوج قیمت ثبت شده‌ی آن، فاصله بسیاری دارد. اما دور از انتظار نیست که اکسی اینفینیتی بار دیگر بتواند اوج‌های دیگری را تجربه کند!


خرید و فروش ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی Axie Infinity در ایران

ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی در بهترین و بزرگترین صرافی‌های جهان قابل معامله است. اما این موضوع برای کاربران ایرانی تا حدی چالش‌برانگیز است. چراکه بیشتر صرافی‌های بین‌المللی به دلیل وجود تحریم علیه کشور ما، فعالیت کاربران ایرانی در پلتفرم خود را محدود کرده‌اند. البته برخی از کاربران با هویت‌های جعلی در این بسترها فعالیت می‌کنند، اما با این کار، سرمایه خود را در خطر بلوکه شدن قرار داده‌اند. یعنی همین که هویت اصلی آن‌ها برای صرافی مشخص شود، حساب آن‌ها مسدود می‌شود. این موضوع سبب شده است تا بیشتر کاربران ایرانی برای خرید ارزهای دیجیتال همچون اکسی اینفینیتی «AXS» از صرافی‌های ایرانی استفاده کنند. خوشبختانه صرافی‌ها ایرانی در چند سال اخیر با پیشرفت‌های زیادی همراه بوده‌اند. بنابراین اگر خواهان خرید «AXS» هستید، می‌توانید خرید خود را از طریق صرافی مدرن و داخلی اکسبیتو انجام دهید.


اکسی اینفینیتی (AXS) چیست؟

اکسی اینفینیتی Axie Infinity چیست؟

اکسی اینفینیتی «Axie Infinity» یک بازی ویدئویی مبتنی بر شبکه بلاک چین اتریوم است که از بازی‌ قدیمی پوکمون «Pokémon» الهام گرفته است. در وصف ویژگی‌ها و محیط این بازی می‌توان گفت:


1_ در محیط بازی اکسی اینفینیتی می‌توان هیولاهای کوچکی به نام اکسی «Axie» را پرورش داد، آن‌ها را بزرگ کرد، به وسیله آن‌ها با دیگر هیولاهای داخل بازی مبارزه کرد و حتی آن‌ها را مورد خرید و فروش قرار داد!


2_ تمام ویژگی‌های هر اکسی مانند چشم‌ها، دم، شاخ، وضعیت روحی، سرعت و عملکرد آن‌ها قابل تنظیم است. بنابراین با در نظر گرفتن ویژگی‌های مختلف می‌توان هیولاهای منحصربه‌فرد و بسیاری جذابی را پرورش داد.


3_ کسب درآمد از بازی اکسی اینفینیتی از طریق دو توکن «AXS» و «SLP» که توکن‌های مبتنی بر استاندارد «ERC20» شبکه اتریوم هستند، امکان‌پذیر است.


4_ توکن «AXS»، توکن اصلی بازی اکسی اینفینیتی است که بازیکنان می‌توانند از آن برای تأثیرگذاری بر توسعه پلتفرم استفاده کنند.


5_ توکن «SLP» مخفف عبارت «Smooth Love Potion» به‌معنی «معجون عشق کوچک» است که می‌توان آن را در جریان بازی کسب و از آن برای پرورش و تولید مثل اکسی‌ها استفاده کرد.


6_ هر دو توکن «AXS» و «SLP» در خارج از محیط بازی اکسی اینفینیتی، در بازار کریپتو توسط تریدرها قابل معامله هستند.


7_ اکسی‌ها و زمین‌های درون بازی اکسی اینفینیتی، هرکدام یک دارایی دیجیتال یا یک توکن «NFT» هستند که می‌توانند مورد خرید و فروش قرار بگیرند.


با توجه به توضیحات فوق، مشخص است که بازی اکسی اینفینیتی، یک بازی با گرافیک متوسط برای افرادی است که به بازی‌های بامزه و مبارزه محور علاقه دارند.


اکسی اینفینیتی Axie Infinity چگونه کار می‌کند؟

اکسی اینفینیتی Axie Infinity چگونه کار می‌کند؟

در بازی اکسی اینفینیتی، آیتم‌های بسیاری وجود دارد که گیمرها می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند. بنابراین روش‌های مختلفی برای ماجراجویی در این بازی وجود دارد که می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد. این بازی ضمن داشتن آیتم‌های مختلف، دارای نژاد اکسی‌های مختلف است که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. هر اکسی می‌تواند برای آیتم خاصی مورد استفاده قرار بگیرد.


آیتم‌های مختلف بازی اکسی اینفینیتی

در بازی اکسی اینفینیتی، بازیکنان می‌توانند با استفاده از تیم‌ها و ترکیب‌های مختلف، در سبک‌های گوناگون ماجراجویی کنند. برخی از این سبک‌ها به قرار زیر هستند:


1_ بازیکن در مقابل محیط بازی «PvE»


2_ بازیکن در مقابل بازیکن «PvP»


با توجه به این آیتم‌ها، اکسی‌ها می‌توانند در برابر محیط یا سایر اکسی‌ها قرار بگیرند. اگر به جنگیدن در بازی علاقه ندارید، می‌توانید به پرورش اکسی‌های جدید بپردازید.


نژاد و کاراکترهای بازی اکسی

نژاد و کاراکترهای بازی اکسی

برخی از اکسی‌ها در درون بازی اکسی اینفینیتی، زاد و ولد می‌کنند. این قابلیت سبب شده تا یک سری از اکسی‌ها به‌صورت ژنتیکی دارای اعضای بدن متفاوت و توانمندی‌های خاص باشند که آن‌ها را در دسته اکسی‌های کمیاب قرار می‌دهد. برخی از این اکسی‌های کمیاب که میستک «Mystic» نام دارند، بین 200 تا 300 اتر «ETH» فروش رفته‌اند. آخرین مستیک باقی مانده در حال حاضر بیش از 5000 اتر قیمت‌گذاری شده است. به‌صورت کلی 9 نژاد مختلف از اکسی‌ها وجود دارد که از این تعداد، شش نژاد اصلی و سه نژاد هیبرید هستند:


1_ گیاه «Plant»: نژاد اصلی


2_ پرنده «Bird»: نژاد اصلی


3_ حشره «Bug»: نژاد اصلی


4_ جانور «Beast»: نژاد اصلی


5_ خزنده «Reptile»: نژاد اصلی


6_ اکسی آبزی «Axie ClassesAquatic»: نژاد اصلی


7_ مکانیک «Mech»: نژاد هیبرید (حاصل تولید‌مثل دو اکسی از نژادهای جانور «Beast» و حشره «Bug»)


8_ غروب «Dusk»: نژاد هیبرید (حاصل تولید‌مثل دو اکسی از نژادهای خزنده «Reptile» و آبزی «Aquatic»)


9_ طلوع «Dawn»: نژاد هیبرید (حاصل تولید‌مثل دو اکسی از نژادهای گیاه «Plant» و پرنده «Bird»)


نژادهای هیبریدی، از تولید مثل نژادهای اصلی ایجاد می‌شوند و دارای خصوصیات خاص خود هستند. نمی‌توان دقیقاً گفت که کدام اکسی از همه بهتر است، چراکه هرکدام از آن‌ها بسته به شرایطی که درون بازی برای یک گیمر ایجاد می‌شود، می‌توانند فعالیت‌های متفاوتی را انجام دهند. برای تولید مثل و پرورش این اکسی‌ها به توکن «SLP» در درون بازی نیاز دارید که باید آن را خریداری کرده یا خودتان کسب کنید.


ویژگی‌های هر اکسی

اکسی‌ها علاوه بر نژادهای مختلفی که دارند، دارای ویژگی‌های مختلفی نیز هستند. به‌صورت کلی هر اکسی یا هیولای درون بازی اکسی اینفینیتی دارای 4 ویژگی است:


1_ ویژگی «Skill»: مهارت اکسی، ترکیبی از قدرت دفاعی و تهاجمی هر اکسی


2_ ویژگی «Health»: سلامت اکسی، مقدار جان‌های هر اکسی


3_ ویژگی‌ «Speed»: سرعت اکسی (هر اکسی که سرعت بیشتری داشته باشد، زودتر حمله می‌کند)


4_ ویژگی «Morale»: قدرت بالاتر تخریب یک اکسی در برابر سایر اکسی‌ها


ممکن است درک این ویژگی‌ها برای شما سخت باشد. اما اگر بازی اکسی اینفینیتی را شروع کرده و به‌صورت عملی از اکسی‌ها در درون آیتم‌های بازی استفاده کنید، دقیقاً می‌دانید که هر ویژگی می‌تواند چه خاصیتی را در اکسی‌های شما ایجاد کند.


اعضای بدن اکسی‌ها

در بازی اکسی اینفینیتی، اگرچه شکل کلی اکسی‌ها شباهت زیادی به هم دارند، اما ویژگی‌های جزئی آن‌ها با هم تفاوت دارد. به طوری‌که هر اکسی دارای 6 عضو است:


1_ دهان «Mouth»


2_ چشم‌ها «Eyes»


3_ گوش‌ها «Ears»


4_ پشت «Back»


5_ دُم «Tail»


6_ شاخ «Horn»


شما می‌توانید در صورت پرورش اکسی جدید در بازی اکسی اینفینیتی، این ویژگی‌ها را برای اکسی خود در نظر بگیرید.


سرزمین بازی اکسی لوناسیا

سرزمین بازی اکسی لوناسیا

لوناسیا «Lunacia» سرزمین بازی اکسی اینفینیتی است که از چندین هزار قطعه تشکیل شده است. هرکدام از این قطعه‌ زمین‌ها در اکسی اینفینیتی قابل معامله هستند. وقتی شما موفق می‌شوید در اکسی اینفینیتی یک زمین داشته باشید (آن را خریداری کنید) شانس این را خواهد داشت که در زمین خود توکن‌های اکسی «AXS» پیدا کنید!


فروش اکسی‌ها و زمین‌ها در بازار «NFT»

بازی اکسی اینفینیتی دارای یک بازار داخلی ان‌.اف.تی «NFT» است که در آن می‌توان دارایی‌های داخلی این بازی را مورد معامله قرار داد. برای مثال می‌توان زمین‌ها یا اکسی‌های خاص خود را به سایر بازیکنان این بازی فروخت یا آن‌ها را خریداری کرد!


بنیانگذاران اکسی اینفینیتی Axie Infinity چه کسانی هستند؟

بنیانگذاران اکسی اینفینیتی Axie Infinity چه کسانی هستند؟

بازی اکسی اینفینیتی در یک استودیوی بازی ویتنامی به‌نام اسکای میویس «Sky Mavis» ایجاد شده است. اعضای اصلی سازنده بازی اکسی اینفینیی در این استودیو، این افراد بودند:


1_ ترانگ تان نگوین «Trung Thanh Nguyen»: مدیر عامل فعلی پلتفرم بازی اکسی اینفینیتی


2_ الکساندر لارسن «Aleksander Larsen»: مدیر اجرایی فعلی پلتفرم بازی اکسی اینفینیتی


تو دوان «Tu Doan» طراح شخصیت‌های بازی اکسی اینفینیتی، دوی ترین «Duy Trinh» انیماتور اکسی اینفینیتی، کوی داو «Quy Dau» مهندس نرم‌افزار و نم نگوین «Nam Nguyen» طراح گرافیک بازی اکسی اینفینیتی هستند. این تیم، بازی اکسی اینفینیتی را در سال 2020 ایجاد کردند و تا به امروز روی توسعه این پلتفرم در حال فعالیت بوده‌اند و هنوز هم هستند.


چه چیزی اکسی اینفینیتی را منحصر به فرد می‌کند؟

چه چیزی اکسی اینفینیتی را منحصر به فرد می‌کند؟

موارد بسیاری است که اکسی اینفینیتی را تبدیل به یک پروژه منحصر به فرد در دنیای کریپتو می‌کند. از جمله دلایل منحصر به فرد بودن اکسی اینفینیتی می‌توان به چنین مواردی اشاره کرد:


1_ اکسی اینفینیتی دارای ارز دیجیتال اختصاصی «AXS»، پلتفرم بازی و بازار «NFT» است. یعنی سه خاصیت قابل توجه را در بر می‌گیرد که هرکدام برای گروهی از کاربران جذابیت دارند. برخی‌ها ارز دیجیتال این بازی را در بازار کریپتو معامله می‌کنند. برخی‌ها روی انجام خود بازی تمرکز دارند و برخی‌ها نیز سعی می‌کنند تا با ایجاد دارایی‌های منحصربه‌فرد، سهمی در بازار «NFT» این بازی داشته باشند. بنابراین طرفداران اکسی اینفینیتی می‌توانند سه گروه تریدرها، گیمرها و معامله‌گران «NFT» را در بر بگیرند.


2_ هر هیولای کوچک داخل بازی اکسی اینفینیتی که با عنوان اکسی «Axie» شناخته می‌شود، بیش از چندین قسمت بدن قابل تنظیم دارد که می‌تواند برای کاربران و گیمرهای این بازی بسیار سرگرم کننده باشد. درواقع کلیه ویژگی‌های روحی مانند «سلامتی، روحیه، توانایی، سرعت» و همچنین ویژگی‌های ظاهری مانند «چشم، گوش، شاخ، دهان، پشت، دم» در مورد هر هیولای اکسی در اکسی اینفینیتی قابل تنظیم است که ترکیب‌های متفاوت این ویژگی‌ها می‌تواند هیولای متفاوتی ایجاد کند.


3_ اکسی اینفینیتی یک بازی «P2E» یا «Play To Earn» است که امکان کسب درآمد برای کاربران را فراهم کرده است. در واقع کاربران و گیمرها در بازی اکسی اینفینیتی می‌توانند در حالت ماجراجویی با هوش مصنوعی رقابت کنند یا هیولای خود را در حالت‌های مختلف بازیکن در مقابل بازیکن «PvP» به چالش بکشند. در هر صورت با برنده شدن در نبردها می‌توان توکن‌ «AXS» و «SLP» کسب کرد که این توکن‌ها برای خرید نیروهای جدید در بازی استفاده می‌شوند. اما در صورت تمایل می‌توان آن‌ها را به کیف‌پول منتقل کرده و در بازار کریپتو نقد کرد و از آن درآمد مستقیم داشت!


4_ اگرچه در این بازی هیولاها در برابر هم قرار می‌گیرند و مبارزه می‌کنند، اما هیولاهای این بازی، حالت بامزه‌ای دارند که آن را از هیولای خشن سایر بازی‌های ویدئویی متمایز می‌کند.


می‌بینید موارد بسیاری وجود دارد که اکسی اینفینیتی را به یک پروژه جذاب، منحصربه‌فرد و پرطرفدار تبدیل کرده است. بنابراین شما چه جزو معامله‌گران بازار کریپتو باشید، چه یک گیمر باشید که به بازی‌های کریپتویی علاقه داشته باشید و چه یک مجموعه‌دار «NFT» باشید، جایی در این پلتفرم برای فعالیت خواهید داشت.


ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی Axie Infinity چیست؟

ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی Axie Infinity چیست؟

ارز دیجیتال اختصاصی بومی و اصلی پلتفرم اکسی اینفینیتی، همان توکن اِی‌ایکس، اِس «AXS» است. بنابراین وقتی از ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی صحبت می‌کنیم، منظورمان همان توکن «AXS» است. این توکن همچنین توکن حاکمیتی اکسی اینفینیتی است که کاربران با هولد (نگهداری) آن می‌توانند حق رأی در تغییرات اکسی اینفینیتی را داشته باشند. در جریان بازی اکسی اینفینیتی می‌توان این توکن را به همراه توکن «SLP» کسب و سپس از آن برای خرید قطعه زمین یا اکسی در این بازی استفاده کرد. همچنین این توکن قابل انتقال به کیف‌پول و معامله در بازار کریپتو است.


توکن «AXS» بر پایه استاندارد «ERC-20» شبکه اتریوم ایجاد شده است. به همین خاطر به‌راحتی در شبکه اتریوم قابل انتقال است. اما با توجه به کارمزد بالای تراکنش‌های اتریومی، تیم توسعه اکسی اینفینیتی زنجیره‌ای به‌نام رونین «Ronin» یک زنجیره جانبی سفارشی مبتنی بر اتریوم را ایجاد کرده است تا تجربه کاربری را بهبود ببخشند و مقیاس‌پذیری پلتفرم را نیز افزایش دهند. اگرچه رونین اساساً بر یک کیف‌پول اختصاصی مبتنی بر پلتفرم متکی است، اما توسعه دهندگان تعهد دادند تا اجازه دهند بازیکنان توکن‌های خود را به شبکه اصلی اتریوم بازگردانند.


توکنومیک ارز دیجیتال Axie Infinity

توکنومیک ارز دیجیتال Axie Infinity

عرضه توکن بومی اکسی اینفینیتی «AXS» در تاریخ 4 نوامبر سال 2020 انجام شد. حداکثر عرضه این توکن 270,000,000 برآورد شده که است که از این تعداد، حدود 140.000.000 واحد آن در گردش قرار دارد و انتظار می‌رود عرضه آن تا آوریل 2026 به‌طور کامل انجام شود. در بیان توکنومیک «AXS» می‌توان گفت که شرکت «Sky Mavis» توکن‌های اکسی اینفینیتی را به شکل زیر توزیع کرده است:


1_ فروش عمومی: 11%


2_ فروش خصوصی: 4%


3_ پاداش استیکینگ: 29٪


4_ کسب درآمد از بازی: 20%


5_ مشاوران: 7%


6_ تیم توسعه دهنده: 21%


7_ صندوق اکوسیستم: 8 ٪


منظور از پاداش استیکینگ، پاداشی است که وقتی یک کاربر توکن‌های خود را در اختیار پلتفرم اکسی اینفینیتی قرار می‌دهد تا به مدیریت و امنیت این پلتفرم و همچنین عرضه توکن‌های جدید کمک کند، در برابر این امر، پاداش دریافت می‌کند.


مزایا و معایب اکسی اینفینیتی

مزایا و معایب اکسی اینفینیتی

اگر شما بخواهید وارد محیط بازی و گیم‌پلی اکسی اینفینیتی شوید یا اگر بخواهید توکن‌های این بازی را در بازار کریپتو مورد معامله قرار دهید، در هر صورت دارید روی این پروژه سرمایه‌گذاری می‌کنید. بنابراین بهتر است قبل از سرمایه‌گذاری روی آن، از مزایا و معایب آن در کنار هم آگاهی پیدا کنید تا بتوانید با اطمینان بیشتری در رابطه با آن تصمیم‌گیری کنید. ابتدا به بررسی مزایای این پروژه می‌پردازیم که چنین مواردی را در بر می‌گیرد:


1_ مدل «P2E»

مدل بازی «Play To Earn» یا «بازی کن و دریافت کن» به فرآیند کسب درآمد در بازی‌های ویدئویی اشاره دارد که این خاصیت شامل بازی اکسی اینفینتی نیز می‌شود. در واقع گیمرها می‌توانند با برنده شدن در آیتم‌های مبارزه‌ای این بازی، توکن «AXS» کسب کنند. این توکن در بازار کریپتو قابل معامله است و یک درآمد مشهود برای بازیکنان این بازی محسوب می‌شود که می‌توانند توکن‌های خود را از بازی به کیف‌پول منتقل کرده و بفروشند.


2_ گیم‌پلی جذاب

هیولاهای بازی اکسی اینفینیتی دارای ویژگی‌های خاص خود هستند. این حیوانات بامزه با روحیات مختلف و اشکال زیبایی که دارند، جذابیت بسیاری را ایجاد می‌کنند. همچنین محیط بازی اکسی اینفینیی نیز با گرافیک مناسب، جذابیت کافی برای بازی گیمرها با سلیقه‌های خاص را فراهم می‌کند.


3_توکن‌های «NFT»

هر هیولای در بازی اکسی اینفینیتی که به‌عنوان یک اکسی «Axie» شناخته می‌شود، در واقع یک توکن «NFT» است. به این معنی که یک دارایی منحصربه‌فرد در بلاک چین محسوب می‌شود که می‌تواند مورد معامله قرار بگیرد. (گیمرها می‌توانند اکسی‌های خاصی که ایجاد کرده‌اند یا خود خریداری کرده‌اند را به سایر بازیکنان این بازی بفروشند!)


4_ پشتیبانی از نسخه‌های متعدد

بازی اکسی اینفینیتی در نسخه‌های متعدد برای سیستم‌عامل‌های ویندوز، اندروید و iOS در دسترس قرار دارد. همچنین می‌توان این بازی را روی آیپد یا مک‌بوک نیز نصب کرد. بنابراین شما هر نوع دستگاه با هر نوع سیستم‌عاملی داشته باشید، می‌توانید این بازی را نصب کنید.


می‌بینید که بازی اکسی اینفینیتی مزایای قابل توجهی را در بر می‌گیرد. اما به‌ طبع هر پروژه در کنار مزایایی که دارد، می‌تواند معایبی هم داشته باشد. از جمله معایب و محدودیت‌های بازی اکسی اینفینیتی نیز می‌توان چنین مواردی را نام برد:


1_ نیاز به سرمایه اولیه

کاربران برای ورود اولیه به بازی اکسی اینفینیتی و بازی در آن باید ابتدا از بازار این بازی، 3 هیولا یا اکسی را خریداری کنند که مبلغی بین 300 تا 600 دلار را می‌طلبد (اگر اکسی‌های قوی‌تر انتخاب کنید باید پول بیشتری بپردازید. اگر اکسی‌های ضعیف هم بخرید، شانس چندانی برای برنده شدن در این بازی نخواهید داشت. پس همان بهتر که اکسی‌های قوی بخرید و پول بیشتری پرداخت کنید). البته در ابتدا قیمت اکسی‌ها کمتر بود، اما با افزایش محبوبیت این بازی، قیمت اکسی‌ها نیز افزایش پیدا کرده است که سرمایه اولیه بالایی برای بسیاری از کاربران محسوب می‌شود. این در حالی است که ورود به بیشتر بازی‌های کریپتویی دیگر، رایگان است!


2_ محدودیت درآمد روزانه

بازی اکسی اینفینیتی یک سقف درآمد روزانه برای گیمرهای خود در نظر گرفته است. بنابراین امکان کسب درآمد روزانه این بازی محدود است و نمی‌توانید هرچقدر دلتان خواست در آن بازی کنید و توکن به‌دست بیاورید.


3_ بحث‌ و جدل‌های کریپتویی

یکی از ویژگی‌های اصلی بازی اکسی اینفینتی، خاصیت پشتیبانی این بازی از توکن‌های «NFT» است. با این وجود بحث و جدل‌های بسیاری پیرامون این دارایی‌ها وجود دارد. به طوری‌که برخی‌ها معتقدند که افزایش قیمت NFTها فقط یک حباب است که با تبلیغات هر روز بزرگتر می‌شود. در صورتی که این تصور درست باشد، این موضوع، بازی اکسی اینفینیتی را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. مزایا و معایب بازی اکسی اینفینیتی را کنار هم قرار دادیم تا بتوانید با دید بازتری به این پروژه نگاه کنید. مزایا و معایب این پروژه را می‌توان به صورت خلاصه در جدول زیر نیز مشاهده کرد:


مزایا و معایب اکسی اینفینیتی

ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی Axie Infinity را کجا ذخیره کنیم؟

ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی Axie Infinity را کجا ذخیره کنیم؟

با توجه به اینکه ارز دیجیتال اصلی اکسی اینفینیتی «AXS» یک توکن اتریومی است و بر بستر این شبکه طراحی شده، بنابراین این توکن را می‌توان به تمام کیف‌پول‌های اتریومی انتقال داد. با توجه به محبوبیت توکن «AXS» آن را می‌توان در مشهورترین کیف‌پول‌های رمزارزی نگهداری کرد که برخی از آن‌ها به قرار زیر هستند:


1_ کیف‌پول‌های سخت‌افزاری لجر «Ledger»


2_ کیف‌پول تراست والت «Trust Wallet»


3_ کیف‌پول متامسک «MetaMask»


4_ کیف‌پول آی‌توکن والت «iToken Wallet»


5_ کیف‌پول اختصاصی صرافی اکسبیتو


پس از خرید ارز دیجیتال «AXS» یا توکن «SLP» که آن هم متعلق به بازی اکسی اینفینیتی است، می‌توانید آن‌ها را برای نگهداری به یکی از کیف‌پول‌ها نامبرده انتقال دهید. اما اگر به‌صورت مستقیم از صرافی اکسبیتو برای خرید این ارزهای دیجیتال استفاده کنید، نیازی به انتقال آن به کیف‌پول ندارید، چون مستقیم در کیف‌پول اختصاصی شما در اکسبیتو قرار می‌گیرد.


خرید ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی Axie Infinity در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی Axie Infinity در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

همانطور که در قسمت‌های قبلی اشاره شد، خرید ارز دیجیتال «AXS» و «SLP» در صرافی داخلی اکسبیتو قابل انجام است. برای این منظور باید مراحل ساده‌ای را طی کرد که تقریباً باید برای فعالیت در هر صرافی طی شود. این مراحل به قرار زیر هستند:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و مراحل احراز هویت آن را انجام دهید.


(فرآیند احراز هویت اولیه در اکسبیتو در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود و می‌تواند فرصت خرید و فروش ارزهای دیجیتالی همچون اکسی اینفینیتی را برای شما فراهم کند. اما اگر خواهان استفاده بیشتر از امکانات صرافی اکسبیتو هستید، می‌توانید سایر مراحل و سطوح احراز هویت آن را طی کنید)


2_ اطلاعات مربوط به حساب یا کارت بانکی خود را ثبت کنید.


با توجه به اینکه امکان خرید ارز دیجیتال از طریق واریز ریالی در صرافی‌های داخلی فراهم است، برای خرید «AXS» یا هر ارز دیجیتال دیگر در صرافی اکسبیتو نیز باید حساب خود را شارژ کنید. برای این منظور باید اطلاعات مربوط به کارت بانکی خود مانند شماره کارت و شماره شبای آن را ثبت کنید تا هم به‌واسطه‌ی آن شماره کارت بتوانید به اکسبیتو پول واریز کنید و هم از آن پول برداشت کنید.


3_ خرید اکسی اینفینیتی در بازارهای ریالی و تتری اکسبیتو


برای خرید ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی می‌توانید از بازارهای ریالی و تتری در صرافی اکسبیتو استفاده کنید. برای خرید «AXS» با پرداخت ریالی، باید مبلغ موردنظر خود برای خرید آن را به اکسبیتو واریز کنید. به علاوه، برای خرید اکسی اینفینیتی با تتر «USDT» نیز باید مقدار تتر موردنظر خود را به کیف‌پولتان در اکسبیتو انتقال دهید. (اگر از قبل در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت نکرده‌اید و تتر ندارید، فقط کافیست پول مورد نیاز برای خرید این رمزارز را به اکسبیتو واریز کنید)


زمانی‌که مراحل فوق را با موفقیت تکمیل کردید، می‌توانید خرید خود را عملی کنید. مقدار رمزارزی که خریداری کرده‌اید، بلافاصله به کیف‌پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل می‌شوند و در حساب کاربری شما قابل مشاهده هستند.


فروش ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی Axie Infinity در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی Axie Infinity در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

اگر از قبل «AXS» را خریداری کرده‌اید و آن را روی یک کیف‌پول دیگر دارید و حالا می‌خواهید آن را بفروشید، باید ابتدا «AXS»های خود را به صرافی اکسبیتو انتقال دهید. اما اگر در اکسبیتو آن را خریداری کرده‌اید، توکن‌های شما در کیف‌پول این صرافی قرار دارند و نیازی به انتقال ندارند. در هر صورت، وقتی توکن‌های شما در اکسبیتو آماده فروش باشند، باید مراحل زیر را طی کنید:


1_ وارد حساب کاربری خود در اکسبیتو شوید.


2_ سفارش فروش «AXS» خود را در اکسبیتو ثبت کنید.


پس از فروش«AXS» معادل ریالی یا تتری آن به کیف‌پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. بنابراین می‌توانید وجه حاصل از فروش رمزارزهای خود را از این صرافی برداشت کنید.


تسویه حساب آنی اکسی اینفینیتی Axie Infinity در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو


تسویه حساب‌ها در صرافی اکسبیتو به‌صورت آنی انجام می‌شوند. بنابراین پس از فروش «AXS» یا هر ارز دیجیتال دیگر در اکسبیتو، بلافاصله می‌توانید درخواست برداشت آنی را ثبت کنید تا در عرض 3 ثانیه الی 1 دقیقه، مبلغ درخواستی شما به کارت بانکی که ثبت کرده‌اید، واریز شود. شما می‌توانید تا سقف 50 میلیون تومان را با این روش برداشت کنید. این تسویه از طریق 14 بانک معتبر کشور و در تمام ساعات شبانه‌روز امکان‌پذیر است.


اگر در مراحل خرید و فروش اکسی اینفینیتی «AXS» و سایر رمزارزها با مشکل مواجه شدید، می‌توانید به بخش سؤالات متداول در صرافی اکسبیتو مراجعه کنید. علاوه‌بر آن، همکاران ما در تیم پشتیبانی آنلاین اکسبیتو، به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته پاسخگوی سؤالات و ابهامات شما هستند. بنابراین از طریق منوی سمت چپ و پایین صفحه می‌توانید با کارشناسان اکسبیتو گفتگو کنید.