خرید ارز دیجیتال الف | فروش Aelf | قیمت ELF

یکی از بهترین ویژگی‌هایی که یک شبکه بلاک چینی می‌تواند داشته باشد، توانایی تعامل با سایر شبکه‌ها است؛ همچنین مقیاس‌پذیری، سرعت و امنیت یک شبکه می‌تواند قدرت و کارایی آن شبکه را نشان دهد. شبکه‌های بلاک چینی تلاش می‌کنند تا بتوانند چنین ویژگی‌هایی را در خود تقویت کنند. یکی از پروژه‌های نه‌چندان جدید کریپتو که راه‌اندازی آن به سال 2017 برمی‌گردد، روی تمام این ویژگی‌ها تمرکز دارد که آن را به‌عنوان پروژه ایلف یا الف (Aelf) می‌شناسند. الف یک پلتفرم غیرمتمرکز محاسبات ابری است که با هدف ایجاد انقلابی در نحوه استفاده از فناوری بلاک چین شروع به کار کرد. ارز دیجیتال الف با نماد ELF در بازار کریپتو عرضه شده است. در این مطلب، ضمن بررسی ماهیت و نحوه کارکرد رمز ارز الف، نحوه خرید الف و عوامل مؤثر بر قیمت الف را بررسی خواهیم کرد.


قیمت ارز دیجیتال الف ELF

قیمت ارز دیجیتال الف ELF

ارز دیجیتال الف (ELF) برای اولین‌بار در تاریخ 21 دسامبر 2017 با قیمت حدود 1.1011 دلار در بازار کریپتوکانسی‌ها ارائه شد و حدود دو هفته بعد، یعنی در هفتم ژانویه 2018 بالاترین قیمت تاریخی خود را در 2.7657 دلار ثبت کرد. الف تا فوریه 2018 بین 1 تا 2 دلار در نوسان بود تا اینکه وارد محدوده نوسانی 0.5 تا 1.5 دلار شد و پس از آن نیز یک روند نزولی را در پیش گرفت.


کمترین قیمت تاریخی الف به مارس 2020 در نرخ 0.04231 دلار برمی‌گردد. این ارز دیجیتال دیگر تا به امروز نتوانسته به بالای یک دلار برسد؛ در واقع ارز دیجیتال الف در سال‌های 2021 تا اواخر 2023 بین 0.1 تا 0.9 دلار در نوسان بوده است. ارز دیجیتال الف (ELF) درحال‌حاضر (فوریه 2024) با قیمت حدود 0.6 دلار در صرافی‌ها معامله می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال الف (ELF) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال الف (ELF) در ایران

برحسب اطلاعات ثبت‌شده در وب‌سایت جامع کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، ارز دیجیتال الف (ELF) در بهترین صرافی‌های جهان معامله می‌شود. ازجمله‌ی این صرافی‌ها می‌توان بایننس (Binance)، اچ تی ایکس (HTX)، بیت هامب (Bithumb)، اوکی ایکس (OKX)، آپبیت (Upbit)، بینگ ایکس (BingX)، کوکوین (KuCoin) و هاتکوین گلوبال (Hotcoin Global) را نام برد. کاربران ایرانی به‌خاطر تحریم‌‌ها، نمی‌توانند از صرافی‌های خارجی نامبرده استفاده کنند؛ به همین دلیل، بیشتر کاربران ایرانی، خرید رمز ارز الف را از طریق صرافی‌های ایرانی انجام می‌دهند.


در همین راستا، رمز ارز الف (ELF) در صرافی اکسبیتو قابل معامله است. می‌توان یکی از اصلی‌ترین مزایای خرید ارز دیجیتال از اکسبیتو را معامله در بازارهای ریالی و تتری این صرافی با بهترین قیمت و کمترین کارمزد در نظر گرفت. شما می‌توانید برای خرید رمز ارز الف در صرافی اکسبیتو از سه روش زیر استفاده کنید:


1- خرید و فروش محدود


2- خرید و فروش فوری


3- سواپ


الف (Aelf) چیست؟

الف (Aelf) چیست؟

ایلف یا الف (Aelf) یک سیستم‌عامل انقلابی مبتنی بر بلاک چین است؛ یک پلتفرم بلاک چین که با هدف ارائه یک سیستم محاسبات ابری بسیار کارآمد و غیرمتمرکز شروع به کار کرد. الف با استفاده از یک ساختار زنجیره جانبی منحصربه‌فرد می‌تواند پردازش موازی، مقیاس‌پذیری و الگوریتم‌های توافقی قابل تنظیم را امکان‌پذیر سازد. در وصف بیشتر ماهیت پروژه الف می‌توان گفت:


1- الف یک پلتفرم رایانش ابری غیرمتمرکز است که به کسب‌وکارها امکان می‌دهد تا برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) خود را بر روی زنجیره‌های جانبی اختصاصی بسازند.


2- الف با هدف حل مشکل شبکه‌های بلاک چین ایزوله با ارائه چارچوبی برای ارتباطات متقابل زنجیره‌ای به‌ وجود آمد. این ویژگی به بلاک چین‌های مختلف اجازه می‌دهد تا با هم تعامل داشته باشند و اطلاعات را به‌صورت ایمن به اشتراک بگذارند.


3- الف با استفاده از زنجیره‌های جانبی متعدد می‌تواند تراکنش‌ها را به‌صورت موازی پردازش کرده و مقیاس پذیری را به‌صورت قابل توجهی افزایش دهد.


4- الف به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا زنجیره‌های جانبی خود را ایجاد کرده و از انعطاف‌پذیری و سازگاری با نیازهای مختلف تجاری اطمینان حاصل کنند.


5- ارز دیجیتال بومی و اختصاصی پلتفرم الف با نماد «ELF» در بازار کریپتوکارنسی‌ها ارائه شده و هر روزه توسط تریدرها مورد معامله قرار می‌گیرد.


 الف (Aelf) چگونه کار می‌کند؟

الف (Aelf) چگونه کار می‌کند؟

پلتفرم الف ابزارها و منابع مورد نیاز برای ساخت برنامه‌های قدرتمند و غیرمتمرکز را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. الف به‌گونه‌ای طراحی شده که با پلتفرم‌های مختلف بلاک چین قابل اجرا باشد و ارتباطات و تبادل اطلاعات بی‌وقفه بین شبکه‌ها را ممکن می‌سازد. در ادامه مفاهیمی را بررسی می‌کنیم که نحوه عملکرد این شبکه را نشان می‌دهند.


زنجیره‌های جانبی الف (Aelf Side Chains)

الف یک زنجیره اصلی (Mainchain) و زنجیره‌های جانبی زیادی دارد که برای اجرای قراردادهای هوشمند استفاده می‌شوند. زنجیره اصلی الف، ستون فقرات کل شبکه است که می‌تواند با هر نوع زنجیره جانبی (Sidechain) تعامل داشته باشد. البته زنجیره‌های جانبی به‌صورت جداگانه به یک قرارداد هوشمند خاص اختصاص داده می‌شوند و نمی‌توانند با یکدیگر تعامل برقرار کنند.


آن‌ها در عوض اطلاعات را با برقراری ارتباط از طریق زنجیره اصلی منتقل می‌کنند. زنجیره اصلی می‌تواند زنجیره‌های جانبی با اهداف زیادی داشته باشد؛ حالا این زنجیره‌های جانبی حتی می‌توانند به زنجیره‌های فرعی منشعب شوند. به‌عنوان مثال، زنجیره جانبی دارایی‌های دیجیتال می‌تواند یک زنجیره فرعی برای هر نوع دارایی دیجیتال داشته باشد و این زنجیره‌ها قادرند حتی بیشتر تقسیم شوند. الف با جدا کردن مناطق عملکردی به زنجیره‌های جانبی، اطمینان می‌دهد که هرگونه مشکل در یک منطقه بر کل شبکه تأثیر نخواهد گذاشت.


 اثبات سهام واگذارشده (Delegated Proof of Stake) اثبات سهام واگذارشده (Delegated Proof of Stake)

اثبات سهام واگذارشده (Delegated Proof of Stake)

پلتفرم الف نمی‌تواند از روش سنتی اثبات کار (PoW) یا اثبات سهام (PoS) استفاده کند؛ چراکه نیاز به ثبت اطلاعات از زنجیره‌های جانبی مختلف و همچنین زنجیره اصلی دارد؛ در عوض، شبکه الف از مکانیزم اجماع اثبات سهام واگذارشده (DPoS) استفاده می‌کند.


در این روش هر دارنده توکن در الف می‌تواند در مورد اینکه کدام گره‌ها تبدیل به گره‌های ماینینگ شوند، رأی دهد.


سپس، گره‌های ماینینگ نحوه توزیع پاداش‌های استخراج را برای سایر گره‌ها و ذی‌نفعان تعیین می‌کنند. توصیه می‌شود که زنجیره‌های جانبی استخراج خود را با زنجیره اصلی ادغام کرده و همچنین پروتکل اجماع خود را توسعه دهند. این موضوع به زنجیره‌های جانبی اجازه می‌دهد تا پروتکل اجماع را برای رفع نیازهای منحصربه‌فرد خود سفارشی کنند.


تعامل متقابل زنجیره‌ای (Offers Cross-Chain Interaction)

هدف شبکه الف، حل مشکل شبکه‌های بلاک چین قبلی با ارائه چارچوبی برای ارتباطات متقابل زنجیره‌ای است. این ویژگی به بلاک چین‌های مختلف اجازه می‌دهد تا با هم تعامل داشته، اطلاعات را به‌صورت ایمن به اشتراک بگذارند و فرصت‌های جدیدی را برای همکاری و قابلیت همکاری باز کنند. شبکه الف نه‌تنها ارتباط متقابل زنجیره‌ای را در درون خود، بلکه بین بلاک چین‌های خارجی مانند بیت کوین یا اتریوم نیز فراهم می‌کند؛ به این معنی که الف می‌تواند به شبکه‌های بیت کوین و اتریوم متصل شود.


جداسازی منابع با ماژول‌های هسته (Resource Isolation with Kernel Modules)

جداسازی منابع با ماژول‌های هسته (Resource Isolation with Kernel Modules)

الف با استفاده از ماژول‌های هسته می‌تواند به جداسازی منابع دست یابد و اطمینان حاصل کند که هر زنجیره جانبی مستقل و کارآمد عمل می‌کند؛ بدون اینکه تحت‌تأثیر فعالیت‌های زنجیره‌های جانبی دیگر قرار بگیرد. این کار عملکرد کلی سیستم را بهبود بخشیده و امنیت در شبکه را افزایش می‌دهد.


رایانش ابری غیرمتمرکز (Decentralized Cloud Computing)

الف یک سیستم محاسبات ابری غیرمتمرکز دارد که در آن می‌توان منابع را به اشتراک گذاشت و به‌صورت مؤثر مورد استفاده قرار داد.


در واقع، الف با ادغام قابلیت‌های ذخیره‌سازی ابری و محاسباتی، توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا برنامه‌های غیرمتمرکزی (DApp) بسازند که می‌توانند از قدرت محاسبات توزیع‌شده استفاده کنند.


سیستم جامع حکمرانی (Comprehensive Governance System)

الف برای اطمینان از یکپارچگی و تکامل شبکه خود، یک سیستم حاکمیتی جامع را در خود ایجاد کرد. در این سیستم، دارندگان توکن از طریق رأی‌گیری و اجماع جامعه، قدرت پیشنهاد و تصمیم‌گیری در مورد ارتقا و تغییرات مهم پروتکل را خواهند داشت. نکته جامع در مورد حمکرانی الف این است که شبکه الف از انواع مدل‌های حاکمیت جمعی مانند مجلس، انجمن و رفراندوم بهره می‌گیرد.


حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Securit)

الف تأکید زیادی بر حفظ حریم خصوصی و امنیت دارد. این پلتفرم کاربران را قادر می‌سازد تا بر داد‌ه‌ها و تراکنش‌های خود کنترل داشته و از محرمانه بودن و محافظت از اطلاعات حساس اطمینان حاصل کنند.


قالب‌های قرارداد هوشمند داخلی (Built-in Smart Contract Templates)

قالب‌های قرارداد هوشمند داخلی (Built-in Smart Contract Templates)

توسعه‌دهندگان می‌توانند از الگوهای قرارداد هوشمند داخلی الف استفاده کنند که فرایند ایجاد و استقرار قراردادهای هوشمند را ساده می‌سازد. این ویژگی توسعه را ساده کرده و امکان استقرار سریع‌تر برنامه‌های غیرمتمرکز را فراهم می‌کند.


اینترپرایس الف (aelf Enterprise)

الف سیستم اینترپرایس را راه‌اندازی کرده که یک راه‌حل یکپارچه بلاک چین در سطح سازمانی است. اینترپرایس بر اساس الزامات سناریوهای مختلف تجاری عمل می‌کند. این سیستم برای برآورده کردن الزامات چندین صنعت از جمله مدیریت زنجیره تأمین، ایجاد اعتبار، مشوق‌های کاربران ایجاد شده است. این سیستم همچنین با حفاظت از دارایی، یک راه‌حل بلاک چین ماژولارشده‌ی انعطاف‌پذیر، اما عملی را در اختیار کاربران سطح سازمانی قرار می‌دهد. این امر توسعه فردبه‌فرد بلاک چین و سایر اقتصادهای اصلی را ترویج می‌کند.


سیستم پاداش کندی (Candy)

الف یک سیستم پاداش به‌ نام کندی دارد. در این سیستم می‌توان با انجام کارهای ساده و روزانه، امتیازات قابل تبدیل به توکن ELF کسب کرد. این وظایف شامل لایک و پاسخ به توییت‌های الف، دعوت از افراد به کانال تلگرام و سایر فعالیت‌های تبلیغاتی هستند.


بنیان‌گذاران الف (Aelf) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران الف (Aelf) چه افرادی هستند؟

پروژه الف در سال 2017 راه‌اندازی شد؛ این پروژه زاییده فکر یک توسعه‌دهنده و کارآفرین چینی با تجربه به‌نام ما هاوبو (Ma Haobo) است. وی خود را به‌عنوان اولین پذیرنده دارایی‌های دیجیتال توصیف کرده که قصد دارد از فناوری بلاک چین برای به چالش کشیدن مدل‌ها و سیستم‌های فعلی در بسیاری از صنایع استفاده کند. هاوبو متخصص بلاک‌ چین و یکی از اعضای فدراسیون کامپیوتر و عضو کمیسیون متخصصان بلاک‌ چین در کشور چین است. هاوبو پس از انتشار وایت پیپر الف در سال 2017، اعضای بیشتری را به تیم خود اضافه کرد. درحال‌حاضر، افراد زیر در کنار هاوبو روی پروژه الف فعالیت دارند:


1- چن ژولینگ (Chan Zhuling): ژولینگ مدیرعامل الف است. وی فارغ‌التحصیل MIT (مؤسسه فناوری ماساچوست) بوده که خدمات مشاوره‌ای را به بسیاری از شرکت‌های چند ملیتی و سازمان‌های دولتی ارائه کرده و به‌عنوان کارشناس توسعه‌ی داده، سابقه‌ای بیش از 10ساله در زمینه‌ توسعه‌ی اینترنت دارد.


2- رونگ پنگ (Rong Peng): پنگ معاون تحقیق و توسعه فناوری الف است. وی نیز سابقه درخشانی در فناوری‌های غیرمتمرکز و بلاک چینی دارد و مصاحبه‌های بسیاری را در زمینه معرفی الف انجام داده است.


3- یانگ یالونگ (Yang Yalong): یالونگ به‌عنوان یکی دیگر از توسعه‌دهندگان و فعالین پروژه الف، به‌عنوان متخصص در رشته داده‌های شبکه شناخته می‌شود که مدرک دکترای دانشگاه موناش (Monash) استرالیا را دارد.


درحال‌حاضر بنیاد الف یک نهاد حاکمیتی برای کل شبکه است که در سنگاپور استقرار دارد؛ این بنیاد به‌عنوان یک نهاد غیرانتفاعی فعالیت می‌کند. هدف اصلی بنیاد، ترویج الف و برنامه‌های کاربردی متعدد آن است.


 چه چیزی الف (Aelf) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی الف (Aelf) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

الف یک پروژه خلاقانه است. اگرچه احتمال دارد که عملکرد چندزنجیره‌ای آن مشابه برخی دیگر از شبکه‌های بلاک چینی باشد، اما این شبکه ویژگی‌ها و وجوه تمایز منحصربه‌خود را دارد. دلایل برتری الف عبارت‌اند از:


ساختار چند زنجیره‌ای

الف کارکردی عمومی به‌عنوان یک سیستم‌عامل برای تمام زنجیره‌های مختلف شبکه‌های تجاری را دارد. ساختار «یک زنجیره اصلی + چندین زنجیره جانبی» در الف می‌تواند از توسعه‌دهندگان برای استقرار یا اجرای مستقل DApp‌ها بر روی زنجیره‌های جانبی جداگانه برای دستیابی به جداسازی منابع پشتیبانی کند. الف جایی است که گره‌های کامل بر روی سرورهای ابری اجرا می‌شوند و هر قرارداد هوشمند بر روی زنجیره سفارشی خود اجرا خواهد شد.


لینوکس دنیای بلاک چین

الف تصور می‌کند که تبدیل به لینوکس دنیای بلاک چین شده و سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا سیستم‌های خود را با روش اجماع مورد نظر خود بر روی بلاک چین بسازند. همان‌طور که لینوکس (Linux) یک سیستم‌عامل منبع‌باز پیشتاز در وب 2 بود، الف نیز می‌تواند یک سیستم عامل بلاک چینی با قابلیت‌های سفارشی برای سازمان‌ها در وب 3 باشد. البته الف اساساً یک شبکه محاسبات ابری غیرمتمرکز و خود تکامل یافته بوده که قادر به تعامل زنجیره‌ای نیز هست.


مدل‌های مختلف حاکمیت

مدل‌های مختلف حاکمیت

وقتی صحبت از مدیریت به میان می‌آید، الف تقریباً از تمام روش‌های حاکمیتی غیرمتمرکز موجود در بلاک چین استفاده می‌کند. الف با ارائه مدل‌های مختلف حاکمیتی از جمله مدل حکومت‌داری پارلمان (Parliament Governance Model) مدل حکومت‌داری انجمن (Association Governance Model) و مدل حکومت‌داری رفراندوم (Referendum Governance Model) نیازهای حکمرانی برنامه‌های کاربردی مختلف را برآورده می‌کند.


شبکه الف همچنین شرکت‌کنندگان را تشویق می‌کند تا در یک یا همه مدل‌های حکومتی مشارکت کنند؛ به‌این‌ترتیب، الف به یک سیستم خودپایدار تبدیل می‌شود که آماده پشتیبانی از توسعه خود از طریق یک محیط توسعه یکپارچه اختصاصی (IDE) است.


زنجیره‌های جداگانه برای توسعه‌دهندگان

الف توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا برنامه‌های غیرمتمرکز را به‌صورت مستقل در زنجیره‌های جانبی جداگانه ایجاد و اجرا کنند. کسب‌وکارها به‌لطف جداسازی منابع در الف می‌توانند با سرعت بالا روی زنجیره کار کنند.


ارز دیجیتال الف (ELF) چیست؟

ارز دیجیتال الف (ELF) چیست؟

الف توکن بومی خود با نماد «ELF» را در 21 دسامبر 2017 با استاندارد «ERC-20» در شبکه اتریوم راه‌اندازی کرد. سه سال بعد، شبکه اصلی الف در دسامبر 2020 فعال شد؛ سپس الف در سپتامبر 2021، تعویض رسمی توکن شبکه اصلی خود را آغاز کرد. کاربردهای توکن ELF عبارت‌اند از:


1- پرداخت هزینه‌ها: از توکن ELF برای پرداخت هزینه‌ها در شبکه الف استفاده می‌شود.


2- استقرار قراردادهای هوشمند در شبکه الف: توسعه‌دهندگان برای استقرار قراردادهای هوشمند در شبکه الف به توکن ELF نیاز دارند.


3- داشتن حق رأی در تصمیمات شبکه: کاربران برای داشتن مشارکت در تصمیمات شبکه الف، باید توکن ELF داشته باشند.


4- مبادله در بازار: توکن ELF در بازار کریپتو ارائه شده است. تریدرها از نوسان قیمت این توکن در بازار سود می‌گیرند. همین حالا می‌توانید برای آگاهی از قیمت الف یا خرید توکن الف از اکسبیتو اقدام نمایید.


 توکنومیک ارز دیجیتال الف ELF

توکنومیک ارز دیجیتال الف ELF

عرضه کل توکن‌های ELF برابر با یک میلیارد واحد است که از این تعداد بیش از 700 میلیون واحد آن در گردش قرار دارند. شیوه توزیع توکن‌های ELF به قرار زیر بوده است:


1- حدود 25 درصد به فروش توکن


2- حدود 25 درصد به بنیاد الف


3- حدود 16 درصد به تیم توسعه‌دهنده


4- حدود 12 درصد به بازاریابی و ایردراپ


5- حدود 12 درصد به پاداش‌ها


6- حدود 10 درصد به مشاوران


مزایا و معایب الف (Aelf) کدامند؟ تا به اینجا فقط به بررسی ویژگی‌ها و مزایای الف پرداخته‌ایم؛ اما در جدول زیر می‌توان علاوه‌بر مزایا، معایب این پروژه را نیز مشاهده کرد:


مزایا و معایب الف (Aelf) کدامند؟

ارز دیجیتال الف (ELF) را کجا ذخیره کنیم؟

شما برای نگهداری از توکن‌های الف خود، به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت. در انتخاب کیف پول رمز ارزی مناسب برای ELF، باید به مواردی چون مقدار کارمزد، نوع شبکه‌ی انتقال و امنیت آن کیف پول توجه داشته باشید. بهترین کیف پول‌هایی که درحال‌حاضر می‌توانید پس از خرید الف از آن‌ها استفاده کنید، شامل موارد زیر هستند:


1- لجر (Ledger)


2- ترزور (Trezor)


3- تراست والت (Trust Wallet)


4- اتمیک والت (Atomic Wallet)


5- کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو


شما می‌توانید علاوه‌بر کیف پول‌های بین‌المللی، پس از خرید الف از کیف پول اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو استفاده کنید. این کیف پول امنیت بالایی دارد؛ همچنین به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ی انتقال ELF را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال الف (ELF) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال الف (ELF) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید الف در صرافی اکسبیتو فرایند آسانی دارد. همچنین می‌توان قیمت الف را به‌صورت 24 ساعته، در اکسبیتو مشاهده کرد. خرید الف یا هر ارز دیجیتال دیگر از اکسبیتو با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. برای خرید رمز ارز الف در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را طی کنید:


1- ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری در آن


2- ورود به حساب کاربری‌ اکسبیتو و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت صرافی اکسبیتو با سرعت بالا و در دو مرحله قابل انجام است. مرحله‌ی اول تنها 1 دقیقه طول می‌کشد و به شما اجازه خرید و فروش الف و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. مرحله‌ی دوم برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر صرافی اکسبیتو در نظر گرفته شده و برای اطلاع از آن می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه نمایید.)


3- ثبت اطلاعات کارت بانکی برای واریز وجه (واریز وجه در اکسبیتو به‌صورت نامحدود قابل انجام است.)


4- پس از طی کردن مراحل فوق، برای خرید رمز ارز الف به‌صورت ریالی، باید مبلغ مورد نظر خود را به صرافی اکسبیتو واریز نمایید. از سوی دیگر، برای خرید رمز ارز الف به‌صورت تتری نیز باید مقدار تتر مورد نظر خود را به کیف پولتان در اکسبیتو انتقال دهید.


5- پس از ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال الف، مقدار ELF مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل شده و در داشبورد حساب کاربری‌تان قابل مشاهده خواهد بود.


فروش ارز دیجیتال الف (ELF) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال الف (ELF) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال الف در صرافی اکسبیتو نیز با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش الف، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل خواهد شد. برای فروش الف در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را پشت‌سر بگذارید:


1- ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در اکسبیتو


2- ورود به حساب کاربری و تکمیل مرحله اول احراز هویت صرافی اکسبیتو


3- وارد کردن اطلاعات کارت بانکی برای برداشت پول


4- انتقال ارز دیجیتال الف (ELF) به کیف پول اختصاصی‌ اکسبیتو (درصورتی‌که ELF را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انتقال آن ندارید.)


5- ثبت سفارش فروش الف در صرافی اکسبیتو


6- پس از فروش الف، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا شما به‌راحتی و با سرعت می‌توانید تسویه حساب آنی را انجام داده و وجه حاصل از فروش ELF را از اکسبیتو برداشت نمایید.


 تسویه حساب آنی الف (ELF) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی الف (ELF) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

پس از فروش الف می‌توان برای تسویه حساب آنی در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو اقدام کرد. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان در روز انجام می‌دهد. همچنین، امکان تسویه حساب آنی در صرافی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته وجود دارد. پس از ثبت تسویه حساب آنی در اکسبیتو، بین 3 ثانیه تا یک دقیقه بعد، وجه مورد نظر به حساب شما واریز خواهد شد.


اگر در طی مراحل خرید و فروش الف یا سایر ارزهای دیجیتال با مشکل مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه نمایید. همچنین، همکاران ما در واحد پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته به‌صورت آنلاین پاسخگوی سوالات شما هستند.