خرید ارز دیجیتال مسک نتورک | فروش Mask Network | قیمت MASK

از آنجایی که اینترنت فعلی ما توسط پلتفرم‌های متمرکز اداره می‌شود و همیشه خطر افشای اطلاعات کاربران وجود دارد؛ نسل جدید اینترنت، با عنوان وب 3 (Web 3.0) پا به عرصه گذاشته است. وب 3 با استفاده از فناوری بلاک چین، از پلتفرم‌های اینترنتی تمرکززدایی می‌کند. در نتیجه، خود کاربران به مالکان اصلی اینترنت تبدیل می‌شوند و وب 3 اینترنتی دموکراتیک خواهد بود. در همین راستا، پروژه‌ی ماسک نتورک (Mask Network) به‌عنوان پلی میان وب 2 و وب 3 راه‌اندازی شده است. این پروژه که به‌دنبال ارائه‌ی دسترسی آسان به اینترنتی امن و کارآمد است، شهرت زیادی کسب کرده و افراد زیادی به خرید ارز دیجیتال مسک نتورک ترغیب شده‌اند. به‌خاطر همین، در این مقاله می‌خواهیم با ارزش ارز Mask Network آشنا شویم و ببینم که خرید و فروش MASK در صرافی اکسبیتو چگونه است.


قیمت ارز دیجیتال مسک نتورک MASK

قیمت ارز دیجیتال مسک نتورک MASK

اگر به تاریخچه‌ی قیمت مسک نتورک نگاه کنیم، اولین قیمت MASK در 1 مه 2021 برابر با 7 دلار است. پس از آن، با کاهش قیمت تا ژوئن همان سال، 3.68 دلار را مشاهده می‌کنیم. سپس روند صعودی قیمت ارز دیجیتال مسک آغاز می‌شود تا در 1 نوامبر 2021 به اوج قیمت خود، یعنی 15.9 دلار می‌رسد. زمانی که این اوج قیمتی توسط ارز ماسک نتورک ثبت شد، روند نزولی آن شروع شده و در سپتامبر 2022 به پایین‌ترین قیمت خود، یعنی 1.15 دلار می‌رسد. در نهایت، این ارز تا سال 2023 روند بهتری را در پیش می‌گیرد و در جولای این سال، 3.35 دلار را نشان می‌دهد.


خرید و فروش ارز دیجیتال ماسک نتورک (MASK) در ایران

پروژه‌ی مسک نتورک (Mask Network) از پروژه‌های معروف کریپتوکارنسی است و به‌خاطر همین، امکان خرید Mask و فروش آن در بسیاری از صرافی‌های معتبر جهان، مانند Uphold، Kraken، KuCoin و WazieX فراهم شده است. بااین‌حال، از زمان اعمال تحریم‌های جهانی علیه ایران، بسیاری از این صرافی‌های خارجی به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌کنند. در نتیجه، اغلب کاربران ایرانی در استفاده از صرافی‌های جهانی ارز دیجیتال، با چالش‌های زیادی مواجه هستند و حتی خطر ازدست‌رفتن دارایی‌هایشان نیز وجود دارد. پس برای خرید و فروش ماسک نتورک و سرمایه گذاری روی MASK به یک صرافی معتبر ایرانی نیاز دارید که امکان خرید ریالی را هم به شما ارائه کند. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو امکان معامله ارز دیجیتال MASK را با بهترین قیمت و پایین‌ترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. برای سرمایه‌گذاری روی ماسک نتورک، می‌توانید این ارز را با یکی از دو روش «خرید و فروش محدود» و یا «خرید و فروش فوری» در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو معامله کنید. از سوی دیگر، امکان خرید و فروش MASK به‌صورت ریالی و یا تتری در اکسبیتو فراهم شده است؛ و از این نظر، گزینه‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری روی ماسک نتورک پیش روی شما قرار دارد. علاوه‌بر آن، با خرید MASK و نگهداری آن در کیف پول اختصاصی خود در اکسبیتو، می‌توانید هزینه‌های مربوط به نقل‌و‌انتقال و نگهداری این ارز را کاهش دهید. در نتیجه، صرافی اکسبیتو با ارائه‌ی خدمات مختلفی در زمینه‌ی ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاری روی Mask Network را برای شما بسیار ساده کرده است.


مسک نتورک (Mask Network) چیست؟

مسک نتورک (Mask Network) چیست؟

مسک نتورک (Mask Network) دروازه‌ای برای ورود به دنیای وب 3 (Web 3.0) است. در واقع، ماسک نتورک به‌جای توسعه‌ی یک پلتفرم جدید، به‌صورت پُلی میان وب 2 و وب 3 عمل می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد که با استفاده از بسترهای موجود، به وب 3 متصل شوند. همان‌طور که گفتیم، وب 2 همان اینترنتی است که به‌طور معمول از آن استفاده می‌کنیم و وب 3 نسل جدید و غیرمتمرکز اینترنت محسوب می‌شود که به‌عنوان اینترنی باز و مقاوم در برابر سانسور راه‌اندازی شده است. در نتیجه، مسک نتورک به‌عنوان راهکاری برای حل مشکلات کاربران وب 2 معرفی می‌شود.


در حالت کلی وب 2 توسط شرکت‌هایی بزرگ اداره می‌شود و مدیران این شرکت‌ها درباره‌ی نحوه‌ی تعامل کاربران با اینترنت تصمیم می‌گیرند. این شرکت‌ها مشخص می‌کنند که کاربران به چه محتوایی دسترسی داشته باشند و چه محتوایی را به اشتراک بگذارند؛ همچنین، مدیران این شرکت‌ها به اطلاعات کاربری افراد دسترسی دارند و می‌توانند از آن‌ها برای مقاصد مختلفی استفاده کنند. علاوه‌بر آن، تولیدکنندگان محتوا مالکیت کامل محتوای خود را برعهده ندارند و باید از قوانین شرکت‌های مالک اینترنت پیروی کنند. در همین راستا، ماسک نتورک تمام مشکلات بالا را شناسایی کرده است و می‌خواهد راه‌حلی را برای آن‌ها ارائه کند. علاوه‌بر آن، مسک نتورک مشکلات زیر را نیز شناخته و به‌دنبال رفع آن‌ها است:


 • فضای ذخیره‌سازی محدود

 • مشکل در پرداخت‌های بین‌المللی

 • سوءاستفاده‌ی پلتفرم‌های اجتماعی از اطلاعات کاربران

 • عدم وجود رمزگذاری ایمن

مسک نتورک (Mask Network) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه با روش خرید و فروش مسک نتورک آشنا شویم، باید ببینیم که این شبکه چگونه کار می‌کند و چه عواملی ارزش مسک نتورک و قیمت MASK را تعیین می‌کنند. ماسک نتورک (Mask Network) برای حل مشکلات وب 2، افزونه‌ی «مسک نتورک» (Mask Network) را معرفی می‌کند. کاربران وب 2 می‌توانند با نصب افزونه‌ی مسک نتورک، وب 2 را با وب 3 ادغام کنند. همچنین، امکان انتخاب شناسه‌ی (ID) اختصاصی برای این افزونه و اتصال کیف پول ارز دیجیتال به آن فراهم شده است.


افزونه‌ی مسک نتورک از بلاک چین‌های اتریوم (Ethereum)، زنجیره‌ی هوشمند بایننس (BSC) و... پشتیبانی می‌کند و با شبکه‌های اجتماعی مختلفی، مانند فیسبوک و توییتر، سازگار است. در نتیجه، این افزونه امکانات زیر را به کاربران ارائه می‌کند:


 • پنهان‌کردن محتوای اختصاصی و نمایش آن به کاربران هدف

 • ارسال پیام‌های رمزگذاری‌شده

 • استفاده از ویجت‌های افزونه‌ی مسک نتورک برای مشاهده‌ی قیمت آنلاین ارزهای دیجیتال

 • ایجاد نمایه‌ی اختصاصی و پیگیری فعالیت‌های مختلف خود از طریق این نمایه

 • مبادله‌ی مستقیم توکن‌های غیرقابل‌تعویض (NFTs)

 • ذخیره‌ی اطلاعات و فایل‌های شخصی در یک شبکه‌ی غیرمتمرکز

بنیان‌گذاران ماسک نتورک (Mask Network) چه کسانی هستند؟

شناخت بنیان‌گذار این پروژه برای درک اعتبار و ارزش Mask Network اهمیت زیادی دارد و برای سرمایه گذاری روی MASK باید توسعه‌دهنده‌ی آن را بشناسید. مسک نتورک در سال 2017، توسط سوجی یان (Suji Yan) پایه‌گذاری شد. سوجی یان که مدیرعامل مسک نتورک است، پژوهش‌های گسترده‌ای را در زمینه‌ی فناوری‌های اینترنتی انجام داده و بسیاری از مقالات او در مجلات معتبر دنیا منتشر شده‌اند.


چه چیزی مسک نتورک (Mask Network) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی مسک نتورک (Mask Network) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود تا کاربران وب 2 از افزونه‌ی ماسک نتورک (Mask Network) برای اتصال به نسل جدید اینترنت استفاده کنند. برای مثال، این کاربران می‌توانند ارزهای دیجیتال را به‌راحتی به حساب خود منتقل کرده و از مزایای مختلف کریپتو در محیط وب 2 بهره‌مند شوند.


از سوی دیگر، بزرگان فناوری بلاک چین تلاش زیادی کرده‌اند تا ارزهای دیجیتال را به محیط وب 2 بیاورند و همچنین، از پلتفرم‌های رایج تمرکززدایی کنند. حالا ماسک نتورک این کار را به‌راحتی و با ایجاد یک پل میان وب 2 و وب 3، انجام داده است. از این طریق، موانع فنی موجود هم برطرف شده و کاربران می‌توانند از فناوری بلاک چین و اینترنت در کنار یکدیگر استفاده کنند.


مسک نتورک به‌عنوان یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO)

مسک نتورک به‌صورت غیرمتمرکز و به‌عنوان یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) اداره می‌شود. در واقع، ماسک نتورک از نظرسنجی‌های مختلفی استفاده می‌کند تا کاربران بتوانند در تصمیمات حاکمیتی این پروژه مشارکت داشته باشند. از طرفی، توکن حاکمیتی این پروژه، MASK نام دارد. دارندگان توکن MASK به یکی از اعضای این اکوسیستم تبدیل می‌شوند و می‌توانند در نظرسنجی‌های MaskDAO شرکت کنند.


نظرسنجی‌های ماسک نتورک بین 1 الی 3 ساعت طول می‌کشند و فقط افرادی که ارز MASK را به‌مدت 7 روز در شبکه قفل کرده باشند می‌توانند در این نظرسنجی‌ها شرکت کنند. در نتیجه، کاربرد این توکن در پروژه‌ی مسک نتورک و پیشبرد اهداف آن، نقش مهمی در تعیین ارزش و قیمت MASK دارد.


توکنومیک ارز دیجیتال مسک نتورک MASK

عرضه‌ی کل توکن MASK برابر با 100 میلیون واحد خواهد بود و این تعداد توکن به‌صورت زیر تخصیص داده می‌شوند:


 • 39.55 درصد به بنیان‌گذاران

 • 8 درصد به سرمایه‌گذاران

 • 6.25 درصد برای راه‌اندازی

 • 2.85 درصد به عرضه‌ی خصوصی دور اول

 • 5.74 درصد به عرضه‌ی خصوصی دور دوم

 • 5.61 درصد به عرضه‌ی خصوصی دور سوم

 • 1 درصد برای ایردراپ

 • 1 درصد به استخر نقدینگی

 • 7 درصد فروش عمومی

 • 23 درصد به تیم اصلی

چگونه ارز دیجیتال مسک نتورک (MASK) را ذخیره کنیم؟

چگونه ارز دیجیتال ماسک نتورک (MASK) را ذخیره کنیم؟

برای سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال مسک نتورک، پس از خرید MASK باید این ارز دیجیتال را در یک کیف پول ذخیره کنید. در انتخاب کیف پول مناسب، باید به مواردی مانند امنیت، راحتی و کارمزدهای آن توجه داشته باشید. از طرفی، هر کیف پول ارز دیجیتالی مزایا و معایب خاص خود را دارد؛ بااین‌حال، ما در اینجا بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال را برای ذخیره‌ی MASK به شما معرفی می‌کنیم:


 • Trust Wallet

 • MetaMask

 • Ledger

 • imToken

 • Torus

 • Coinbase

 • TokenPocket

 • iToken Wallet

خرید ارز دیجیتال مسک نتورک (MASK) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید و فروش ماسک نتورک (MASK) در صرافی اکسبیتو بسیار ساده است و با سرعت بالایی انجام می‌شود. برای خرید MASK در اکسبیتو، کافی است که مراحل زیر را انجام دهید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت در اکسبیتو بسیار آسان است و با سرعت زیادی انجام می‌شود. احراز هویت در اکسبیتو در دو سطح صورت می‌گیرد. سطح اول که فقط 1 دقیقه طول می‌کشد، به شما امکان خرید و فروش MASK و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. سطح دوم برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر صرافی اکسبیتو است. برای اطلاع کامل از مراحل احراز هویت، می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه کنید.)


3_ ارائه‌ی اطلاعات کارت و یا حساب بانکی برای واریز پول (واریز پول در اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ برای خرید ارز دیجیتال ماسک نتورک (MASK) می‌توانید از بازارهای ریالی و تتری در اکسبیتو استفاده کنید. اگر می‌خواهید که با پرداخت ریالی MASK را بخرید، باید مبلغ موردنظرتان را به صرافی اکسبیتو واریز کرده و برای خرید تتری باید مقدار تتر مدنظرتان را به کیف پول خود در اکسبیتو منتقل کنید.


5_ پس از تکمیل مراحل ثبت سفارش و خرید MASK، مقدار ارزی که خریده‌اید به کیف پول اختصاصی شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. ازآنجایی‌که کیف پول اکسبیتو بسیار ایمن است، می‌توانید ارز مسک نتورک را در اکسبیتو نگهداری کنید.


فروش ارز دیجیتال مسک نتورک (MASK) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال مسک نتورک (MASK) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال مسک نتورک (MASK) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، با بهترین قیمت فروش انجام می‌شود و سرعت بالایی دارد. پس از فروش MASK، شما می‌توانید معادل ریالی و یا تتری آن را به‌سرعت با کیف پول خود منتقل کنید. برای فروش ماسک نتورک در اکسبیتو، مراحل زیر را انجام دهید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ساخت حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مراحل احراز هویت


3_ ارائه‌ی اطلاعات کارت و یا حساب بانکی


4_ انتقال ارز دیجتال MASK به کیف پولتان در صرافی اکسبیتو (درصورتی‌که ارز دیجیتال ماسک نتورک را در کیف پول اختصاصی خود در اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انجام این مرحله ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال MASK در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش MASK، معادل ریالی و یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. در نتیجه، به‌راحتی و با سرعت زیادی می‌توانید وجه خود را از اکسبیتو برداشت کنید. (واریز وجه در اکسبیتو به‌صورت آنی و ازطریق 14 بانک معتبر انجام می‌شود.)


تسویه حساب آنی مسک نتورک (MASK) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ماسک نتورک (MASK) و سایر ارزهای دیجیتال در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، به‌صورت آنی ریالی یا انتقال آنی به حساب بانکی انجام می‌شود. در واقع، پس از فروش MASK در صرافی اکسبیتو، می‌توانید با سرعت زیاد و به‌راحتی تقاضای برداشت آنی را در اکسبیتو ثبت کنید.


صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، تسویه حساب ماسک نتورک (MASK) و سایر ارزهای دیجیتال را تا سقف 50 میلیون تومان، به‌صورت آنی انجام می‌دهد. اکسبیتو از طریق 14 بانک معتبر کشور و در تمام ساعات شبانه‌روز، وجه شما را بین 3 ثانیه و تا حداکثر 1 دقیقه، به حساب بانکی‌تان واریز می‌کند.


درصورتی‌که در مراحل خرید و فروش ارز دیجیتال مسک نتورک (MASK) و سایر رمزارزها با مشکلی مواجه شدید و یا اینکه هرگونه سوالی داشتید، می‌توانید بخش سوالات متداول اکسبیتو را مطالعه کنید و یا با همکاران ما در پشتیبانی اکسبیتو تماس بگیرید. تیم پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته پاسخ‌گوی سوالات شما هستند.