خرید ارز دیجیتال مسک نتورک | فروش Mask Network | قیمت MASK

در دو دهه اخیر، رسانه‌های اجتماعی با استقبال بی‌سابقه‌ای از طرف جامعه روبه‌رو شده‌اند؛ به‌طوری‌ که کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که روزانه در چند شبکه اجتماعی مختلف فعالیت نداشته باشد. اگرچه رسانه‌های اجتماعی فضای ایده‌آلی برای تبادل اطلاعات، آموزش و سرگرمی برای افراد از سراسر جهان هستند، اما هر مقدار که این فضا گسترده‌تر می‌شود، امنیت اطلاعات بیشتر به خطر می‌اُفتد. برخی از شبکه‌های بلاک چینی با هدف ایجاد امنیت اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی کنونی ایجاد شده‌اند. یکی از مطرح‌ترین این پروژه‌ها با عنوان مسک نتورک (Mask Network) شناخته می‌شود. به کمک مسک نتورک می‌توان اطلاعات را به‌صورت رمزنگاری‌شده در رسانه‌های اجتماعی ارسال کرد. ارز دیجیتال مسک نتورک با نماد «MASK» در بازار کریپتو عرضه شده است. در این مطلب، ضمن بررسی ماهیت و نحوه کارکرد رمز ارز مسک نتورک، نحوه خرید مسک نتورک و عوامل مؤثر بر قیمت مسک نتورک را بررسی خواهیم کرد.


قیمت ارز دیجیتال مسک نتورک MASK

قیمت ارز دیجیتال مسک نتورک MASK

ارز دیجیتال مسک نتورک (MASK) برای اولین‌بار در تاریخ 24 فوریه 2021 با قیمت حدود 19.01 دلار در بازار کریپتو عرضه شد و بالاترین قیمت تاریخی خود را در 1 آوریل 2021 با نرخ 28.75 دلار ثبت کرد. مسک نتورک پس از ثبت بیشترین قیمت تاریخی خود، وارد یک روند نزولی شد؛ به‌طوری‌ که در ماه می 2021 به زیر 10 دلار سقوط کرد. مسک نتورک تا آگوست در محدوده 3 تا 8 دلار در نوسان بود تا اینکه توانست به محدوده‌ی نوسانی 10 تا 19 دلار برگردد؛ اما در ژانویه 2022 دوباره به زیر 10 دلار سقوط کرده و یک روند نزولی را در پیش گرفت. مسک نتورک کمترین قیمت تاریخی خود را در 13 اکتبر 2022 با نرخ 0.9759 دلار ثبت کرد و پس از آن به محدوده نوسانی 2 تا 7 دلار برگشت. رمز ارز مسک نتورک (MASK) درحال‌حاضر (ژانویه 2024) با قیمت حدود 3.5 دلار در صرافی‌ها معامله می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال مسک نتورک (MASK) در ایران

برحسب اطلاعات ثبت‌شده در وب‌سایت جامع کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، ارز دیجیتال مسک نتورک (MASK) در بهترین صرافی‌های جهان معامله می‌شود. ازجمله‌ی این صرافی‌ها می‌توان بایننس (Binance)، اچ تی ایکس (HTX)، اوکی ایکس (OKX)، کوکوین (KuCoin)، بای بیت (Bybit)، گیت (Gate.io)، کوین بیس (Coinbase)، دیپ کوین (Deepcoin)، آپ بیت (Upbit) و بینگ ایکس (BingX) را نام برد. کاربران ایرانی به‌خاطر تحریم‌‌ها، نمی‌توانند از صرافی‌های خارجی نامبرده استفاده کنند؛ به همین دلیل، بیشتر کاربران ایرانی، خرید رمز ارز مسک نتورک را از طریق صرافی‌های ایرانی انجام می‌دهند. در همین راستا، رمز ارز مسک نتورک (MASK) در صرافی آنلاین اکسبیتو قابل معامله است. می‌توان یکی از اصلی‌ترین مزایای خرید ارز دیجیتال از اکسبیتو را معامله در بازارهای ریالی و تتری این صرافی با بهترین قیمت و کمترین کارمزد در نظر گرفت. شما می‌توانید برای خرید رمز ارز مسک نتورک در صرافی اکسبیتو از سه روش زیر استفاده کنید:


1_ خرید و فروش محدود


2_ خرید و فروش فوری


3_ سواپ


مسک نتورک (Mask Network) چیست؟

مسک نتورک (Mask Network) چیست؟

مسک نتورک (Mask Network) پروتکلی است که به کاربران خود اجازه می‌دهد پیام‌های رمزگذاری‌شده را از طریق رسانه‌های اجتماعی همچون ایکس (توییتر سابق) و متا (فیسبوک سابق) ارسال نمایند. مسک نتورک به‌عنوان یک پل بین اینترنت و یک شبکه غیرمتمرکز درحال اجرا عمل می‌کند؛ به عبارت دیگر، مسک نتورک می‌تواند امنیت و حریم خصوصی بلاک چین را به برنامه‌های اجتماعی مبتنی بر وب 2 (اینترنت کنونی) ارائه دهد. در وصف بیشتر ماهیت مسک نتورک می‌توان گفت:


1_ مسک نتورک وب 2.0 را با وب 3.0 پیوند می‌دهد تا دسترسی به اینترنت امن‌تر و مقاوم در برابر سانسور را بدون نیاز به API یا سرورهای متمرکز فراهم کند.


2_ مسک نتورک می‌خواهد اینترنت جدید و باز را به پلتفرم‌های اجتماعی موجود بیاورد تا افراد بیشتری بتوانند با Web 3.0 درگیر شوند.


3_ مسک نتورک به‌عنوان یک برنامه غیرمتمرکز (dApp) بر روی شبکه بلاک چین اتریوم ساخته شده است.


4_ پلتفرم مسک به کاربران اجازه می‌دهد پیام‌های رمزگذاری‌شده را به اشتراک بگذارند، تراکنش‌ها را انجام دهند، توکن‌ها را معامله کنند و به برنامه‌های غیرمتمرکز دسترسی داشته باشند؛ بدون اینکه از شبکه مسک خارج شوند.


5_ توکن بومی و حاکمیتی مسک نتورک با نماد «MASK» در بازار کریپتو عرضه شده و هر روزه توسط تریدرها مورد معامله قرار می‌گیرد.


مسک نتورک (Mask Network) چگونه کار می‌کند؟

مسک نتورک (Mask Network) چگونه کار می‌کند؟

اینترنت فعلی (وب 2) تا حد زیادی تحت سلطه شرکت‌های فناوری مانند متا، گوگل و... قرار دارد. آن‌ها نحوه تعامل کاربران با دنیای آنلاین را کنترل می‌کنند؛ یعنی آنچه پست شود یا کاربران با هرکسی ارتباط داشته باشند و بسیاری از فعالیت‌های آنان از تیررس شرکت‌های فناوری عبور خواهد کرد؛ بنابراین کاربران اغلب مالکیت کامل محتوایی را که پست می‌کنند، ندارند. در واقع پلتفرم‌های وب 2 می‌توانند محتوا را درصورتی‌که استانداردهای آن‌ها در آن رعایت نشده باشد، ناپدید کنند. هدف مسک نتورک ایجاد ویژگی‌هایی در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی سنتی است که با دنیای غیرمتمرکز رسانه‌های اجتماعی سازگار باشند؛ این درحالی است که باید میزان آشنایی کاربران وب ۲.۰ حفظ شود؛ به‌این‌ترتیب، افراد بیشتری می‌توانند بدون خروج از سایت‌های وب 2.0 با دنیای وب 3.0 درگیر باشند. در ادامه مفاهیمی را بررسی می‌کنیم که نحوه عملکرد مسک را نشان می‌دهند.


معاملات غیرمتمرکز (Decentralized transactions)

در مسک نتورک می‌توان تراکنش‌های مالی غیرمتمرکز انجام داد. تراکنش‌های غیرمتمرکز این شبکه کاربران را قادر می‌سازد تا بدون نیاز به صرافی‌های متمرکز یا واسطه‌ها، تراکنش‌ها را مستقیماً از فید رسانه‌های اجتماعی خود انجام دهند؛ این امر با ادغام بلاک چین اتریوم با مسک نتورک امکان پذیر شده است. کاربران می‌توانند کیف پول اتریوم خود را به پلتفرم شبکه مسک متصل کرده و از آن برای تعامل با پروتکل‌های دیفای و سایر dAppها استفاده کنند. ویژگی‌های تعامل مالی در مسک نتورک شامل زمان تراکنش‌های سریع‌تر، کارمزدهای کمتر و حفظ حریم خصوصی و کنترل بیشتر بر وجوه هستند. علاوه‌بر این، کاربران در مسک نتورک می‌توانند توکن‌ها را مستقیماً با ایجاد یک محیط معاملاتی همتابه‌همتا (P2P) با سایر کاربران روی پلتفرم معامله کنند.


کنترل کاربر (User control)

ویژگی کنترل کاربر در مسک نتورک به کاربران کنترل بیشتری بر تعاملات آنلاین و حریم خصوصی آن‌ها را می‌دهد. کاربران با ادغام مسک نتورک با پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی محبوب مانند توییتر (X)، فیس‌بوک (Meta) و لینکدین (LinkedIn) می‌توانند بدون ترک برنامه‌های مورد علاقه خود به ویژگی‌های شبکه مسک دسترسی پیدا کنند؛ این امر به آن‌ها اجازه می‌دهد زمان و نحوه تعامل با اپلیکیشن‌های مختلف و رسانه‌های اجتماعی را انتخاب کرده و کنترل بیشتری بر تجربیات آنلاین خود داشته باشند. قابلیت کنترل کاربر در مسک نتورک با تکنیک‌های رمزنگاری پیشرفته برای رمزگذاری پیام‌ها و تراکنش‌ها، به محافظت از داده‌های کاربر در برابر دسترسی و نظارت غیرمجاز کمک می‌کند. کاربران با این سیستم می‌توانند انتخاب نمایند که با کدام dAppها تعامل داشته باشند و از ورود به کدام برنامه‌ها اجتناب کنند.


امنیت (Security)

امنیت (Security)

مسک نتورک امنیت بالایی را به کمک قدرت شبکه بلاک چین اتریوم برای کاربران خود ایجاد می‌کند؛ این پلتفرم با تکیه بر قراردادهای هوشمند و سازوکارهای اجماع توزیع‌شده، می‌تواند خطر هک یا نقض امنیت را کاهش دهد. علاوه‌بر این، مسک نتورک از تکنیک‌های رمزنگاری پیشرفته برای رمزگذاری داده‌های کاربر استفاده کرده و تضمین می‌کند که پیام‌ها و تراکنش‌ها امن و خصوصی می‌مانند. مسک نتورک با اجازه دادن به کاربران برای تعامل مستقیم با dApps و سایر کاربران بدون واسطه، به کاهش خطر عوامل مخرب و کلاهبرداری کمک می‌کند. مسک نتورک همچنین با استفاده از بلاک چین اتریوم می‌تواند شفافیت و مسئولیت‌پذیری بیشتری ارائه دهد و ردیابی تراکنش‌ها و جلوگیری از تقلب را آسان‌تر کند.


حریم خصوصی (Privacy)

شبکه مسک حریم خصوصی را با استفاده از تکنیک‌های رمزنگاری پیشرفته برای رمزگذاری پیام‌ها و تراکنش‌ها در اولویت قرار می‌دهد؛ این پلتفرم با استفاده از قدرت بلاک چین اتریوم می‌تواند راهی امن و خصوصی برای برقراری ارتباط و انجام تراکنش به کاربران ارائه کند. کاربران می‌توانند پیام‌های رمزگذاری‌شده ارسال کرده و بدون ترس از نظارت توسط اشخاص ثالث تراکنش انجام دهند. علاوه‌بر این، ادغام شبکه مسک با پلتفرم رسانه‌های اجتماعی محبوب به کاربران اجازه خواهد داد تا حریم خصوصی خود را در حین تعامل آنلاین با دیگران حفظ کنند. مسک نتورک با استفاده از پروتکل‌های غیرمتمرکز، مالکیت و کنترل داده‌های خود را به کاربران اعطا کرده و اجازه نمی‌دهد آن‌ها اطلاعات شخصی خود را تسلیم واسطه‌ها یا نهادهای متمرکز کنند؛ این موضوع به محافظت از کاربران در برابر نقض داده‌ها و سرقت هویت کمک کرده و درعین‌حال کنترل بیشتری بر نحوه استفاده و اشتراک‌گذاری داده‌هایشان را می‌دهد.


پیام‌های رمزگذاری‌شده (Encrypted messaging)

یکی از کلیدی‌ترین ویژگی‌های مسک نتورک، توانایی رمزگذاری داده‌ها است؛ به‌طوری‌ که این شبکه به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون ترس از نظارت توسط اشخاص ثالث، به‌صورت ایمن و خصوصی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. مسک نتورک از تکنیک‌های رمزنگاری پیشرفته برای رمزگذاری پیام‌ها استفاده کرده و اطمینان می‌دهد که آن‌ها محرمانه باقی می‌مانند. مسک تضمین می‌کند که داده‌ها از دسترسی غیرمجاز محافظت می‌شوند.


مدیریت هویت غیرمتمرکز (Decentralized identity management)

مدیریت هویت غیرمتمرکز (Decentralized identity management)

مسک نتورک از ویژگی مدیریت هویت غیرمتمرکز برخوردار است. این قابلیت به کاربران این امکان را می‌دهد تا هویت خود را به روشی امن و غیرمتمرکز مدیریت کنند. مسک نتورک از تکنیک‌های رمزنگاری پیشرفته برای ایجاد و مدیریت هویت‌ کاربران استفاده کرده که در بلاک چین اتریوم ذخیره می‌شوند؛ این بدان معناست که کاربران کنترل کاملی بر روی داده‌های هویتی خود دارند و می‌توانند هویت آنلاین خود را در چندین dApp و پلتفرم به‌راحتی مدیریت کنند. مسک نتورک با تمرکززدایی مدیریت هویت به جلوگیری از سرقت هویت و نقض داده‌ها کمک کرده و درعین‌حال حریم خصوصی و امنیت آنلاین بیشتری را برای کاربران فراهم می‌سازد. مسک نتورک با مدیریت هویت غیرمتمرکز کاربران به تقویت اعتماد و شفافیت بیشتر در تعاملات آنلاین کمک می‌کند. کاربران در مسک نتورک می‌توانند نسبت به معتبر بودن و تأیید هویت سایر کاربران نیز مطمئن شوند.


سازگاری با زنجیره متقابل (Cross-chain compatibility)

سازگاری زنجیره‌ای متقابل مسک نتورک به کاربران اجازه می‌دهد با برنامه‌های غیرمتمرکز در چندین شبکه بلاک چین مختلف تعامل داشته باشند. این ویژگی کاربران را قادر می‌سازد صرف‌نظر از اینکه روی کدام شبکه بلاک چین ساخته شده‌اند، به طیف وسیع‌تری از dAppها و خدمات دسترسی پیدا کنند. مسک نتورک با ارائه سازگاری زنجیره‌ای متقابل به ارتقای قابلیت همکاری بیشتر بین شبکه‌های مختلف بلاک چین کمک کرده که برای رشد و توسعه وب غیرمتمرکز ضروری است. این قابلیت همچنین به کاهش موانع ورود کاربرانی که احتمال دارد با شبکه بلاک چین خاصی آشنایی نداشته باشند نیز کمک می‌کند. وقتی کاربران بتوانند از طریق پلتفرمی که قبلاً با آن آشنا هستند به برنامه‌های کاربردی جدیدی دسترسی داشته باشند، احتمالاً برنامه‌های جدید را امتحان می‌کنند و این موضوع به گسترش وب 3 در جامعه کمک خواهد کرد.


نحوه دسترسی به مسک نتورک

نحوه دسترسی به مسک نتورک

دسترسی به مسک نتورک آسان است. کاربران می‌توانند از طریق افزونه مرورگر وب با مسک نتورک ارتباط برقرار کنند که با پلتفرم رسانه‌های اجتماعی محبوب همچون ایکس، متا و لینکدین ادغام می‌شود. مسک نتورک در فروشگاه وب کروم، افزونه‌های فایرفاکس و نسخه بتا در دستگاه‌های iOS و Android در دسترس است. مسک نتورک همچنین درحال‌حاضر از تعدادی برنامه غیرمتمرکز (dApps) از جمله یونی سواپ (Uniswap) و سوشی سواپ (SushiSwap) نیز پشتیبانی می‌کند. امکانات دسترسی به مسک نتورک به این صورت است:


1_ هنگامی که کاربر افزونه مسک را نصب کرده یا برنامه آن را دانلود می‌کند، باید حساب‌های خود را به آن متصل نماید.


2_ کاربران می‌توانند توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را در نمایه رسانه‌های اجتماعی خود نمایش داده یا برای یک NFT خاص از طریق پلتفرم‌هایی همچون اوپنسی (OpenSea) یا رریبل (Rarible) پیشنهاد دهند.


علاوه‌بر موارد فوق، اشتراک‌گذاری یا کمک مالی در گیت کوین (Gitcoin)، ارسال ارز دیجیتال با یک پست رسانه اجتماعی و... در برنامه مسک امکان‌پذیر است.


نسخه 2 مسک نتورک

نسخه 2 مسک نتورک

انتشار نسخه 2.0 شبکه مسک شامل چند محصول است:


1_ یک کیف پول چند زنجیره‌ای برای نگهداری و تبادل توکن‌ها


2_ یک سیستم ورود به سیستم به‌نام مسک آیدی (MaskID) که حساب رسانه‌های اجتماعی و آدرس‌های وب 3.0 کاربران را تجمیع می‌کند.


3_ یک بازار dApp به‌نام دی مارکت (D.Market) که در آن می‌توان به برنامه‌های کاربردی مختلف دسترسی داشت.


مسک نتورک با ارائه محصولات فوق توانسته است گام بزرگ‌تری در جهت تثبیت خود در وب 2 و وب 3 بردارد.


بنیان‌گذاران مسک نتورک (Mask Network) چه افرادی هستند؟

مسک نتورک یک نرم‌افزار رایگان و متن‌باز (Open source) است که توسط شرکت دایمنشن دات آی‌ام (Dimension.im) توسعه داده شد. استارت‌آپ دایمنشن توسط سوجی یان (Suji Yan) که به‌عنوان یک مهندس نرم‌افزار باتجربه و فردی فعال در صنعت بلاک چین شناخته می‌شود، تأسیس شده است. دایمنشن مجموعه‌ای از محصولات بود که برای دفاع از آزادی اجتماعی در امتداد جنبش سایفرپانک (Cypherpunk)، به‌ویژه برای حق رمزنگاری و آزادی تفسیر طراحی شد.


سوجی یان و تیمش پتانسیل فناوری بلاک چین برای ایجاد ارتباطات ایمن و غیرمتمرکز را تشخیص دادند و پیگیر ساخت پلتفرمی شدند که بهترین جنبه‌های رسانه‌های اجتماعی و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) را ترکیب کند. این تیم در سال 2020 نسخه بتای پلتفرم خود را راه‌اندازی کرد که به کاربران اجازه می‌داد با برنامه‌های غیرمتمرکز مانند یونی سواپ (Uniswap)، کامپاند (Compound) و آوه (Aave) مستقیماً از فید رسانه‌های اجتماعی خود تعامل داشته باشند. این تیم همچنین قابلیتی را اضافه کرد که به کاربران امکان می‌داد پیام‌های خود را رمزگذاری کرده و به‌صورت خصوصی با دوستان، خانواده و همکاران به اشتراک بگذارند. جامعه به‌خوبی از نسخه بتا استقبال کرد و تیم مسک به افزودن ویژگی‌های جدید براساس بازخورد کاربران ادامه داد. تیم مسک در فوریه 2021 توکن بومی خود یعنی MASK را راه‌اندازی کرد که برای حاکمیت، سهام‌داری و دسترسی به ویژگی‌های برتر در پلتفرم استفاده می‌شود.


چه چیزی مسک نتورک (Mask Network) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی مسک نتورک (Mask Network) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

مسک نتورک یک پروژه بسیار کاربردی است و وجوه برتری بسیاری دارد. با توجه به اینکه مردم در عصر حاضر به‌دنبال راه‌های امن‌تری برای برقراری ارتباط و اشتراک‌گذاری اطلاعات آنلاین هستند، مسک نتورک می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشد. برتری‌ها و تمایزهای مسک نتورک را می‌توان در چنین مواردی جستجو کرد:


1_ پیشنهاد اولیه توییتر یا (Initial Twitter Offering)

مسک نتورک یکی از پروژه‌هایی است که از پیشنهاد اولیه توییتر (ITO) استفاده کرد. پیشنهاد اولیه توییتر یک سازوکار منحصربه‌فرد برای جذب سرمایه است که برای اولین‌بار توسط مسک نتورک در اوایل سال 2021 معرفی شد. این امر یک چرخش جدید در مدل عرضه اولیه سکه (ICO) محسوب می‌شود که در طول رونق ارزهای دیجیتال در سال‌های 2017-2018 رایج شد. مدل ITO به کاربران اجازه می‌دهد تا به‌جای سرمایه‌گذاری مستقیم وجوه، تعداد محدودی توکن را با ارسال توییت در مورد پروژه و انجام وظایف رسانه‌های اجتماعی خریداری کنند. ITO راهی برای مسک نتورک فراهم کرد تا از رسانه‌های اجتماعی و قدرت مشارکت جامعه برای جمع‌آوری سرمایه و افزایش آگاهی در مورد پلتفرم استفاده کند. همچنین راهی برای توزیع توکن‌ها به مخاطبان گسترده‌تر فراهم کرد.


فرایند ITO شامل تکمیل وظایف خاص رسانه‌های اجتماعی مانند توییت کردن در مورد پروژه، دنبال کردن حساب توییتر مسک نتورک یا پیوستن به گروه تلگرام پروژه است. هنگامی که کاربران وظایف را کامل کردند، می‌توانند توکن‌های خود را دریافت نمایند و بخشی از جامعه مسک نتورک شوند.


2_ حاکمیت مسک

شبکه مسک دارای یک سیستم حاکمیت غیرمتمرکز است که به کاربران اجازه می‌دهد در فرایندهای تصمیم‌گیری مربوط به توسعه آینده پلتفرم شرکت کنند. این موضوع کمک خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که منافع جامعه با اهداف پروژه هماهنگ است و این پلتفرم به‌گونه‌ای به تکامل خود ادامه می‌دهد که نیازهای کاربران خود را برآورده کند.


 مجموعه ویژگی‌های کاربردی

3_ مجموعه ویژگی‌های کاربردی

مسک نتورک مجموعه‌ای از ویژگی‌ها را ارائه می‌دهد که آن را به دروازه‌ای همه‌کاره و کاربرپسند برای وب غیرمتمرکز تبدیل می‌کند. ادغام مسک با پلتفرم‌ رسانه‌های اجتماعی محبوب به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون ترک برنامه‌های مورد علاقه خود به ویژگی‌های هریک از آن‌ها دسترسی داشته باشند. علاوه‌بر این، تراکنش‌های غیرمتمرکز مسک، کاربران را قادر می‌سازند تا توکن‌ها را مستقیماً از فید رسانه‌های اجتماعی خود، بدون نیاز به صرافی‌های متمرکز یا واسطه‌ها، معامله کنند. ویژگی کنترل کاربر مسک نتورک نیز به کاربران کنترل بیشتری بر تجربیات آنلاین خود را می‌دهد.


4_ ادغام با پلتفرم‌های محبوب رسانه‌های اجتماعی

ادغام شبکه مسک با پلتفرم رسانه‌های اجتماعی محبوب یکی از متمایزترین ویژگی‌های آن است. این امکان کمک می‌کند تا کاربران مستقیماً از برنامه رسانه‌های اجتماعی مورد علاقه خود بدون نیاز به جابه‌جایی بین چندین برنامه یا ویندوز به سایر برنامه‌ها دسترسی داشته باشند. این یکپارچه‌سازی کاربران را قادر می‌سازد تا با برنامه‌ها و سرویس‌های غیرمتمرکز تعامل برقرار کنند؛ درحالی‌که در محیط رسانه‌های اجتماعی آشنای خود باقی می‌مانند. این موضوع می‌تواند شروع کار با فناوری‌های غیرمتمرکز را برای کاربران جدید آسان‌تر کند، چراکه نیازی به یادگیری پلتفرم‌ها یا رابط‌های جدید ندارند. مسک نتورک با آوردن برنامه‌ها و خدمات غیرمتمرکز به فید رسانه‌های اجتماعی کاربران، به پر کردن شکاف بین رسانه‌های اجتماعی سنتی و وب غیرمتمرکز کمک کرده است.


ارز دیجیتال مسک نتورک (MASK) چیست؟

ارز دیجیتال مسک نتورک (MASK) چیست؟

ارز دیجیتال بومی مسک نتورک با نماد «MASK» شناخته می‌شود که توکن کاربردی این پلتفرم است. توکن MASK از استاندارد «ERC-20» شبکه اتریوم بهره می‌گیرد. کاربردهای این توکن به قرار زیر هستند:


1_ پرداخت: توکن MASK برای تقویت تراکنش‌ها و تشویق کاربران برای مشارکت در مسک نتورک استفاده می‌شود. توکن MASK بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده و می‌توان از آن برای پرداخت هزینه‌های مربوط به استفاده از ویژگی‌ها و خدمات مختلف پلتفرم استفاده کرد.


2_ استیکینگ: کاربران می‌توانند با شرکت در فعالیت‌های متعدد مسک نتورک مانند سهام‌گذاری و استخراج نقدینگی، توکن‌های MASK را پاداش بگیرند.


3_ حاکمیت: یکی از ویژگی‌های کلیدی توکن MASK، استفاده از آن به‌عنوان یک توکن حاکمیتی است؛ یعنی دارندگان این توکن توانایی رأی دادن به پیشنهادات مربوط به توسعه و مدیریت پلتفرم را دارند. این موضوع کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود مسک نتورک به‌شیوه‌ای شفاف و دموکراتیک مدیریت شده و همچنین منافع جامعه در هنگام تصمیم‌گیری در نظر گرفته می‌شود.


4_ مبادله: توکن MASK در خارج از پلتفرم مسک نتورک در بازار کریپتو مورد معامله قرار می‌گیرد. تریدرها از نوسانات قیمت این رمز ارز در بازار سود به دست می‌آورند. همین حالا می‌توان برای مشاهده قیمت مسک نتورک و خرید مسک نتورک از اکسبیتو اقدام کرد.


توکنومیک ارز دیجیتال مسک نتورک MASK

توکنومیک ارز دیجیتال مسک نتورک MASK

عرضه کل توکن‌های MASK برابر با 100 میلیون واحد بوده که تابه‌حال بیش از 68 درصد آن در گردش قرار گرفته است. توزیع توکن‌های MASK به قرار زیر انجام شده:


1_ حدود 39.55 درصد به بنیان‌گذاران


2_ حدود 8 درصد به سرمایه‌گذاران


3_حدود 6.25 درصد به راه‌اندازی


4_ حدود 14.2 به عرضه خصوصی


5_ حدود 1 درصد به ایردراپ


6_ حدود 1 درصد به استخر نقدینگی


7_ حدود 7 درصد به فروش عمومی


8_حدود 23 درصد به تیم اصلی


مزایا و معایب مسک نتورک (Mask Network) کدامند؟

تا به اینجا فقط به بررسی ویژگی‌ها و مزایای مسک نتورک پرداخته‌ایم؛ اما در جدول زیر می‌توان علاوه بر مزایا، معایب این پروژه را نیز مشاهده کرد:


مزایا و معایب مسک نتورک (Mask Network) کدامند؟

ارز دیجیتال مسک نتورک (MASK) را کجا ذخیره کنیم؟

شما برای نگهداری از توکن‌های مسک نتورک خود، به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت. در انتخاب کیف پول دیجیتالی مناسب برای MASK، باید به مواردی چون مقدار کارمزد، نوع شبکه‌ی انتقال و امنیت آن کیف پول توجه داشته باشید. بهترین کیف پول‌هایی که درحال‌حاضر می‌توانید پس از خرید مسک نتورک از آن‌ها استفاده کنید، شامل موارد زیر هستند:


1_ لجر (Ledger)


2_ ترزور (Trezor)


3_ متامسک (MetaMask)


4_ مای اتر والت (MyEtherWallet)


5_ تراست والت (Trust Wallet)


6_ کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو


شما می‌توانید علاوه‌بر کیف پول‌های بین‌المللی، پس از خرید مسک نتورک از کیف پول اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو استفاده کنید. این کیف پول امنیت بالایی دارد؛ همچنین به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ی انتقال MASK را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال مسک نتورک (MASK) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال مسک نتورک (MASK) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید مسک نتورک در صرافی اکسبیتو فرایند آسانی دارد. همچنین می‌توان قیمت مسک نتورک را به‌صورت 24 ساعته، در اکسبیتو مشاهده کرد. خرید مسک نتورک یا هر ارز دیجیتال دیگر از اکسبیتو با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. برای خرید رمز ارز مسک نتورک در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را طی کنید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری در آن


2_ ورود به حساب کاربری‌ اکسبیتو و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت صرافی اکسبیتو با سرعت بالا و در دو مرحله قابل انجام است. مرحله‌ی اول تنها 1 دقیقه طول می‌کشد و به شما اجازه خرید و فروش مسک نتورک و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. مرحله‌ی دوم برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر صرافی اکسبیتو در نظر گرفته شده و برای اطلاع از آن می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه نمایید.)


3_ ثبت اطلاعات کارت بانکی برای واریز وجه (واریز وجه در اکسبیتو به‌صورت نامحدود قابل انجام است.)


4_ پس از طی کردن مراحل فوق، برای خرید مسک نتورک به‌صورت ریالی، باید مبلغ مورد نظر خود را به صرافی اکسبیتو واریز نمایید. از سوی دیگر، برای خرید مسک نتورک به‌صورت قیمت تتری نیز باید مقدار تتر مورد نظر خود را به کیف پولتان در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال مسک نتورک، مقدار MASK مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل شده و در داشبورد حساب کاربری‌تان قابل مشاهده خواهد بود.


فروش ارز دیجیتال مسک نتورک (MASK) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال مسک نتورک (MASK) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش رمز ارز مسک نتورک در صرافی اکسبیتو نیز با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش مسک نتورک، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل خواهد شد. برای فروش مسک نتورک در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را پشت‌سر بگذارید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مرحله اول احراز هویت صرافی اکسبیتو


3_ وارد کردن اطلاعات کارت بانکی برای برداشت پول


4_ انتقال رمز ارز مسک نتورک (MASK) به کیف پول اختصاصی‌ اکسبیتو (درصورتی‌که MASK را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انتقال آن ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش مسک نتورک در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش مسک نتورک، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا شما به‌راحتی و با سرعت می‌توانید تسویه حساب آنی را انجام داده و وجه حاصل از فروش MASK را از اکسبیتو برداشت نمایید.


تسویه حساب آنی مسک نتورک (MASK) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی مسک نتورک (MASK) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

پس از فروش رمز ارز مسک نتورک می‌توان برای تسویه حساب آنی در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو اقدام کرد. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان در روز انجام می‌دهد. همچنین، امکان تسویه حساب آنی در صرافی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته وجود دارد. پس از ثبت تسویه حساب آنی در اکسبیتو، بین 3 ثانیه تا یک دقیقه بعد، وجه مورد نظر به حساب شما واریز خواهد شد.


اگر در طی مراحل خرید و فروش مسک نتورک یا سایر ارزهای دیجیتال با مشکل مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه نمایید. همچنین، همکاران ما در واحد پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته به‌صورت آنلاین پاسخگوی سوالات شما هستند.