خرید ارز دیجیتال کامپاند | فروش Compound | قیمت COMP

با رشد پلتفرم‌های دیفای (DeFi)، دریافت وام ارز دیجیتال برای کاربران این حوزه تبدیل به یک فرایند مالی رایج شده است. پلتفرم‌های بسیاری هستند که روی وام‌های کریپتویی تمرکز دارند و این کار را در ازای وثیقه ارز دیجیتال انجام می‌دهند. یکی از پروژه‌های مشهور کریپتو در زمینه وام‌های رمز ارزی، پروژه کامپاند (Compound) است. کامپاند روی شبکه بلاک چین اتریوم اجرا شده و از ویژگی‌ها و امنیت این شبکه بهره می‌گیرد. کاربران می‌توانند در مقام وام‌دهنده یا وام‌گیرنده در پلتفرم کامپاند مشارکت داشته باشند و ازاین‌طریق سود ببرند. کامپاند محبوبیت بسیاری در بین کاربران دارد و از سال 2020 به این طرف به‌عنوان یک پروژه مطرح در کریپتو شناخته شده است. در این مطلب ضمن بررسی ابعاد مختلف کامپاند، به بررسی نحوه خرید و فروش ارز کامپاند و عوامل موثر بر قیمت ارز کامپاند (COMP) خواهیم پرداخت.


قیمت ارز دیجیتال کامپاند COMP

قیمت ارز دیجیتال کامپاند COMP

از دیجیتال کامپاند (COMP) برای اولین‌بار در تاریخ 16 ژوئن 2020 با قیمت حدود 101.65 دلار در بازار کریپتو لیست شد و شش روز بعد به قیمت 335.82 دلار رسید. کامپاند تا اکتبر 2020 در محدوده بین 100 تا 200 دلار در نوسان بود، اما در اواخر اکتبر به زیر 100 دلار سقوط کرد. بااین‌حال، در اواخر نوامبر دوباره به بالای 100 دلار رسید و یک روند صعودی را در پیش گرفت. بیشترین قیمت ثبت‌شده برای کامپاند به ماه می 2021 در نرخ 854.31 دلار برمی‌گردد. ارز دیجیتال کامپاند تا می 2022 در محدوده 100 تا 500 دلار در نوسان بود، اما پس از آن به زیر 100 دلار سقوط کرد؛ به‌طوری‌ که کامپاند کمترین قیمت تاریخی خود را در ژوئن 2023 در نرخ 26.50 دلار به ثبت رساند. ارز دیجیتال کامپاند درحال‌حاضر (دسامبر 2023) با قیمت حدود 58.96 دلار در صرافی‌ها معامله می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال کامپاند (COMP) در ایران

برحسب اطلاعات ثبت‌شده در وب‌سایت جامع کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، ارز دیجیتال کامپاند (COMP) در بهترین صرافی‌های جهان معامله می‌شود. ازجمله‌ی این صرافی‌ها می‌توان بایننس (Binance)، اوکی ایکس (OKX)، کوین بیس (Coinbase)، بیت هامب (Bithumb)، بای بیت (Bybit)، یونی سواپ (Uniswap v3)، بیت وینس (BitVenus)، بایکونومی (Biconomy Exchange)، فیمیکس (Phemex) و کراکن (Kraken) را نام برد. کاربران ایرانی به‌خاطر تحریم‌‌ها، نمی‌توانند از صرافی‌های خارجی نامبرده استفاده کنند؛ در همین راستا بیشتر کاربران ایرانی، خرید ارز دیجیتال کامپاند را از طریق صرافی‌های ایرانی انجام می‌دهند. رمز ارز کامپاند (COMP) در صرافی اکسبیتو قابل معامله است. می‌توان یکی از اصلی‌ترین مزایای خرید ارز دیجیتال اکسبیتو را معامله در بازارهای ریالی و تتری این صرافی با بهترین قیمت و کمترین کارمزد در نظر گرفت. شما می‌توانید برای خرید رمز ارز کامپاند در صرافی اکسبیتو از سه روش زیر استفاده کنید:


 • خرید و فروش محدود

 • خرید و فروش فوری

 • سواپ

کامپاند (Compound) چیست؟

کامپاند (Compound) چیست؟

کامپاند (Compound) یکی از اولین پروتکل‌های وام‌دهی ارز دیجیتال در حوزه دیفای است که بر روی شبکه بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود. از طریق کامپاند می‌توان برای دادن یا گرفتن وام ارز دیجیتال اقدام کرد. در وصف بیشتر ماهیت کامپاند می‌توان گفت:


1_ بانک‌ها و مؤسسات مالی سنتی به مردم وام‌های فیات می‌دهند؛ پلتفرم‌های غیرمتمرکزی همچون کامپاند نیز به کاربران خود وام‌های کریپتویی ارائه می‌کنند.


2_ افرادی که سرمایه رمز ارزی بالایی دارند، می‌توانند با وام دادن ارزهای دیجیتال خود از طریق کامپاند، از سرمایه خود درآمد داشته باشند.


3_ افرادی که نیاز به وجه نقد دارند و نمی‌خواهند ارزهای دیجیتال خود را بفروشند، می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را به‌عنوان وثیقه در کامپاند قرار دهند و در برابر آن، وام ارز دیجیتال دریافت کنند. آن‌گاه پس از بازپرداخت وام، وثیقه یا سرمایه آن‌ها آزاد می‌شود.


4_ کاربران می‌توانند پس از دریافت وام ارز دیجیتال از کامپاند، آن را به پول فیات تبدیل کرده و برای اهداف مورد نظر خود به کار بگیرند.


5_ پلتفرم کامپاند در سیستم وام‌دهی خود از ارزهای دیجیتالی همچون دای (DAI)، اتر (ETH)، یو اس دی کوین (USDC) ، تتر (USDT)، بیت کوین (BTC)، بت (BAT) و.... پشتیبانی می‌کند.


6_ ارز دیجیتال بومی و اختصاصی کامپاند با نماد کامپ (COMP) در بازار کریپتو عرضه شده و هر روزه توسط تریدرها مورد معامله قرار می‌گیرد.


کامپاند (Compound) چگونه کار می‌کند؟

کامپاند (Compound) چگونه کار می‌کند؟

کامپاند وام‌دهندگان و وام‌گیرندگان ارز دیجیتال را به هم متصل می‌کند. کامپاند اتصال وام‌دهندگان و وام‌گیرندگان را با استفاده از ترکیبی از قراردادهای هوشمند اجراشده بر روی بلاک چین اتریوم و سرمایه‌گذارانی که سرمایه خود را به دیگران وام می‌دهند، فراهم می‌کند. دو بازیگر اصلی پلتفرم کامپاند عبارتند از:


1_ وام‌دهندگان (Lenders): هر کسی که مایل به قرض دادن یک ارز دیجیتال در کامپاند باشد، می‌تواند توکن‌های خود را به یک آدرس اتریوم که توسط کامپاند کنترل می‌شود، ارسال نماید. وام‌دهندگان با انجام این کار از کامپاند سود دریافت خواهند کرد.


2_ وام‌گیرندگان (Borrowers): کسانی که ارزهای دیجیتال خود را به‌عنوان وثیقه به کامپاند ارسال می‌کنند، می‌توانند ارز دیجیتال مورد نظر خود را با درصدی از ارزش ارسال‌شده در کامپاند، وام بگیرند. این افراد می‌توانند وام خود را بدون تعیین مدت‌زمان مشخص، بازپرداخت کنند. هرگاه بازپرداخت وام انجام شود، وثیقه افراد آزاد خواهد شد. با توجه به اینکه بازپرداخت وام‌های کریپتو مانند وام‌های بانکی مدت‌زمان مشخص ندارد، بهتر است کاربران از همان ابتدا، خودشان برای بازپرداخت وام برنامه‌ریزی کنند.


سی توکن (cToken)

سی توکن مفهومی است که در پلتفرم کامپاند معنا پیدا می‌کند. در حقیقت زمانی که کاربران، مقداری از دارایی خود را به استخر کامپاند واریز نمایند، متناسب با مقدار دارایی‌ خود، سود به آن‌ها تعلق می‌گیرد. کلیه دارایی‌های کاربران، در استخرهای کامپاند به cToken تبدیل می‌شوند. در واقع هر دارایی، cToken خاص خود را دارد. به‌عنوان مثال، اگر کاربری DAI را به پروتکل واریز کند، توکن cDAI مربوطه را دریافت خواهد کرد.


cTokenها، توکن‌هایی با استاندارد «ERC20» هستند؛ به این معنی که می‌‌توان آن‌ها را در کیف پول‌های اتریوم مانند متامسک (Metamask) یا مای اتر والت (MyEtherWallet) ذخیره کرد. کاربران برای پیگیری سرمایه اولیه خود و همچنین مقدار سودی که به آن تعلق گرفته، فقط با سی توکن‌ها سروکار دارند. بنابراین هر زمان که کاربر، مقدار وجه جدیدی را در اختیار پروتکل کامپاند قرار دهد، مقدار موجودی سی توکن وی تغییر کرده و به‌روز می‌شود.


سود تعلق‌گرفته به دارایی کاربران، به‌صورت سالانه و برای هر بلاک، محاسبه خواهد شد. بنابراین، هرچه مقدار سی توکن‌های یک فرد بیشتر باشد، سود تعلق‌‌گرفته به دارایی وی نیز زیادتر خواهد بود. از جمله cTokenهای پلتفرم کامپاند می‌توان cETH، cBAT و cDAI را نام برد. هر cToken را می‌توان بدون محدودیت منتقل یا معامله کرد؛ اما سی توکن‌ها فقط برای ارزهای دیجیتالی که ابتدا در پروتکل قفل شده‌اند، قابل بازخرید هستند.


کامپاند (Compound) چگونه کار می‌کند؟ (2)

نوع سود کسب‌شده در کامپاند

سودی که در کامپاند به دست می‌آورید به‌صورت همان توکنی که قرض داده‌اید نشان داده می‌شود؛ به این معنی که اگر BAT را ارسال کنید، در BAT سود کسب خواهید کرد و اگر DAI را ارسال کنید، DAI خواهید گرفت. این روند برای هر نوع ارز دیجیتال در کامپاند به همین روال است.


افراد مجاز برای استفاده از کامپاند

کامپاند نیازی به بررسی اعتباری ندارد، بنابراین هر کسی در هر کجای دنیا که ارز دیجیتال داشته باشد، می‌تواند از این پلتفرم وام بگیرد. همچنین هرکسی که سرمایه رمز ارزی قابل توجهی دارد، می‌تواند با وام دادن سرمایه خود به سایر کاربران در کامپاند، از سرمایه‌اش سود کسب نماید. کامپاند براساس کیفیت دارایی‌ها تعیین می‌کند که هر کاربر چقدر مجاز به وام گرفتن است.


بهترین نوع وثیقه در کامپاند

با توجه به نوسان زیاد ارزهای دیجیتال مختلف، بهتر است برای ارائه وثیقه‌ دریافت وام کامپاند، از استیبل کوین‌ها استفاده کنید؛ چراکه استیبل کوین‌ها قیمت ثابتی دارند و می‌توان روی اعتبار وثیقه آن‌ها بیشتر حساب کرد. اگر از سایر ارزهای دیجیتال پرنوسان برای وثیقه استفاده کنید، زمانی‌ که ارزش وثیقه شما کاهش یابد، ممکن است سرمایه رمز ارزی شما نقد شود و مدیریت سرمایه و وام برای شما به چالش برخورد کند.


نرخ بهره (Interest Rates)

نرخ بهره (Interest rate) عبارت است از نرخی که بابت جلوگیری از کاهش ارزش پول پرداختی در امروز و دریافتی در آینده (به‌دلیل ارزش زمانی پول و نرخ تورم) از وام‌گیرنده دریافت می‌شود. نرخ بهره همانند وام‌های بانکی در مورد وام‌های دیفای نیز وجود دارد. نرخ بهره در کریپتو به‌صورت مستقیم با نقدینگی موجود در هر بازار مرتبط است. این نرخ‌ها در زمان واقعی بر اساس عرضه و تقاضا در نوسان خواهند بود. وقتی نقدینگی فراوان باشد، نرخ بهره پایین است. با کمیاب شدن نقدینگی، نرخ بهره افزایش می‌یابد که باعث ایجاد انگیزه برای عرضه جدید و بازپرداخت وام می‌شود.


هرچقدر نقدینگی در بازار بیشتر باشد، نرخ بهره کاهش می‌یابد و برعکس. بنابراین بهتر است قبل از دریافت یا واگذاری وام در کامپاند، نرخ بهره را بررسی نمایید. کاربران با مشارکت در پروتکل کامپاند، توکن COMP پاداش می‌گیرند. آن‌ها می‌توانند میزان نرخ بهره وام‌ها و دیگر عوامل مهمی که روی درآمد آن‌ها تأثیر دارند را تعیین کنند تا بتوانند بازدهی بیشتری داشته باشند.


بنیان‌گذاران کامپاند (Compound) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران کامپاند (Compound) چه افرادی هستند؟

کامپاند برای اولین‌بار در سپتامبر 2018 راه‌اندازی شد و سپس مراحل توسعه خود را طی کرد. افرادی که روی توسعه این پلتفرم فعالیت داشته‌اند و آن را ایجاد کرده‌اند، دو کارآفرین فارغ‌التحصیل دانشگاه پنسیلوانیا به اسامی زیر هستند:


 • رابرت لشنر (Robert Leshner): لشنر دارای مدرک اقتصاد است و اکنون به‌عنوان مدیر عامل آزمایشگاه کامپوند (Compound Labs) مستقر در سانفرانسیسکو فعالیت می‌کند. وی در کمک به رشد فناوری بلاک چین به‌صورت فعال عمل کرده و روی برخی از پروژه‌های بلاک چینی نیز سرمایه‌گذاری داشته است.

 • جفری هیز (Geoffrey Hayes): هیز دارای پیشینه مهندسی و علوم کامپیوتر بوده و به‌عنوان مدیر ارشد فناوری (CTO) در کامپاند فعالیت می‌کند. وی سابقه فعالیت در برخی از پروژه‌های اینترنتی مانند سیف شفرد (Safe Shepherd) را در کارنامه خود دارد.

جالب است بدانید که لشنر و هیز قبل از پیوستن به بلاک چین، در یک سرویس تحویل غذای آنلاین کار می‌کردند. درحال‌حاضر کامپاند از یک تیم متشکل از ده‌ها نفر برای توسعه خود بهره می‌گیرد.


چه چیزی کامپاند (Compound) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی کامپاند (Compound) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

اگرچه پلتفرم‌های وام‌دهی بسیاری ایجاد شده‌اند که از ساختاری شبیه به کامپاند برخوردارند، اما کامپاند جایگاه ویژه‌ای در بین کاربران دارد؛ چراکه کامپاند جزء اولین پلتفرم‌هایی بود که در زمینه وام ارز دیجیتال آغاز به کار کرد و توانست در این زمینه به‌خوبی ظاهر شود. از جمله وجوه برتری کامپاند می‌توان چنین مواردی را بیان کرد:


 • کامپاند آنچه را که ارائه می‌دهد، تا حد امکان ساده کرده است. کامپاند توانسته خود را به‌خوبی تبلیغ کرده و به کاربران بفهماند که می‌توانند از دارایی‌های رمز ارزی غیرفعال خود مانند پس‌اندازهای بانکی، سود کسب نمایند. کامپاند منحصربه‌فرد است، چون به‌خوبی موفق شده جایگاه خود را در جامعه تثبیت کند.

 • حاکمیت جامعه کامپاند آن را از سایر پروتکل‌های مشابه جدا می‌کند. دارندگان نشانه حاکمیت بومی این پلتفرم یعنی دارندگان توکن Comp می‌توانند تغییراتی در پروتکل ایجاد نمایند. این تغییرات می‌توانند شامل انتخاب ارزهای دیجیتال جدید برای افزودن پشتیبانی، تنظیم فاکتورهای وثیقه و ایجاد تغییراتی در نحوه توزیع توکن‌های COMP باشند.

 • یکی از ویژگی‌های جالب کامپاند، امکان استفاده از بیت کوین در محیط دیفای است. این کار از طریق رپد بیت کوین (Wrapped Bitcoin) انجام می‌شود. توکن رپدشده بیت کوین با استاندارد «ERC-20» به دارندگان بیت کوین امکان دسترسی به بخش دیفای را فراهم می‌کند. بیت کوین‌های رپدشده در پروتکل کامپاند مبتنی بر اتریوم به‌عنوان وثیقه عمل خواهند کرد.

 • کامپاند با ارائه cToken، یک نشانه سپرده‌گذاری برای کاربران در استخر وام‌دهی خود ایجاد کرده است. این نشانه‌ها ابزار اصلی تعامل با پروتکل کامپاند هستند. هنگامی که کاربر دارایی‌ها را بازخرید کرده، وام می‌گیرد، وام را بازپرداخت می‌کند یا حتی وقتی‌ که وام را انتقال می‌دهد، تمام این کارها را با cToken انجام خواهد داد.

ارز دیجیتال کامپاند (COMP) چیست؟

ارز دیجیتال کامپاند (COMP) چیست؟

ارز دیجیتال بومی و حاکمیتی کامپاند با نماد «COMP» در بازار کریپتو عرضه شده است. این توکن دارای استاندارد «ERC-20» بوده و یک توکن اتریومی محسوب می‌شود. جالب است بدانید که COMP مورد حمایت صرافی آمریکایی کوین بیس (Coinbase) قرار دارد. توکن COMP کاربردهای ویژه‌ای در پلتفرم کامپاند دارد که آن‌ها را می‌توان به‌صورت زیر بیان کرد:


1_ مشوق وام‌‌دهنده‌ها و وام‌گیرنده‌ها: یک مقدار از پیش تعیین‌شده از توکن‌های COMP هر روز بین کلیه وام‌دهندگان و وام‌گیرندگان در پروتکل کامپاند توزیع می‌شود. هر بار که یک بلوک اتریوم (هر ۱۵ ثانیه) استخراج می‌گردد، متناسب با سود حاصل از هر دارایی، توکن‌های COMP مورد توزیع قرار می‌گیرند؛ این موضوع سبب شده تا وام‌دهنده‌ها و وام‌گیرنده‌ها برای استفاده از این پلتفرم ترغیب شوند.


2_ حاکمیت: توکن COMP یک ابزار حاکمیتی است؛ به این معنی که دارندگان این توکن می‌توانند در مورد تغییرات پروتکل کامپاند حق رأی داشته باشند. دارندگان توکن از طریق رأی خود می‌توانند بر ذخایر و خزانه‌های این پروتکل نظارت کنند. هر توکن نشانه یک رأی است که می‌تواند از طرف یک کاربر به کاربر دیگر واگذار شود.


3_ مبادله: توکن COMP خارج از پلتفرم کامپاند در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار می‌گیرد. حتی افرادی که از پروتکل کامپاند استفاده نمی‌کنند، می‌توانند از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال روی این توکن سرمایه‌گذاری کرده یا از نوسانات قیمت آن سود بگیرند. همین حالا می‌توانید برای مشاهده قیمت ارز کامپاند و خرید کامپاند از طریق اکسبیتو اقدام نمایید.


توکنومیک ارز دیجیتال کامپاند COMP

توکنومیک ارز دیجیتال کامپاند COMP

عرضه کل توکن‌های کامپ برابر با 10 میلیون واحد است که از این تعداد بیش از 8 میلیون واحد آن در گردش بازار قرار دارند. جالب است بدانید که نرخ دقیق انتشار کامپ با گذشت زمان می‌تواند تغییر کند، چراکه رأی‌دهندگان می‌توانند با تصویب یک پیشنهاد از طریق حاکمیت جامعه، نرخ انتشار را افزایش یا کاهش دهند. توزیع توکن‌های COMP به این صورت است:


 • حدود 42.15 درصد برای استخراج نقدینگی

 • حدود 23.95 درصد برای سهامداران

 • حدود 22.46 درصد برای بنیان‌گذاران و تیم کامپاند

 • حدود 7.73 درصد برای جامعه

 • حدود 3.71 درصد برای اعضای تیم آینده

مزایا و معایب کامپاند (Compound) کدامند؟

برای اینکه بتوانید در مورد سرمایه‌گذاری روی یک پروژه تصمیم قطعی بگیرید، باید در کنار ویژگی‌ها، از محدودیت‌های آن پروژه نیز آگاه باشید؛ در همین راستا می‌توانید مزایا و معایب کامپاند را در جدول زیر مشاهده کنید:


مزایا و معایب کامپاند (Compound) کدامند؟

ارز دیجیتال کامپاند (COMP) را کجا ذخیره کنیم؟

شما برای نگهداری از توکن‌های کامپاند خود، به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت. در انتخاب کیف پول دیجیتالی مناسب برای COMP، باید به مواردی چون مقدار کارمزد، نوع شبکه‌ی انتقال و امنیت آن کیف پول توجه داشته باشید. بهترین کیف پول‌هایی که درحال‌حاضر می‌توانید پس از خرید COMP از آن‌ها استفاده کنید، موارد زیر هستند:


1_ لجر (Ledger)


2_ ترزور (Trezor)


3_ متامسک (Metamask)


4_ مای اتر والت (MyEtherWallet)


5_ اتمیک والت (Atomic wallet)


6_ تراست والت (Trust Wallet)


7_ کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو


شما می‌توانید علاوه‌بر کیف پول‌های بین‌المللی، پس از خرید COMP از کیف پول اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو استفاده نمایید. این کیف پول امنیت بالایی دارد؛ همچنین به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ی انتقال COMP را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال کامپاند (COMP) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال کامپاند (COMP) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز کامپاند در صرافی اکسبیتو فرایند آسانی دارد. همچنین می‌توان قیمت لحظه‌ای کامپاند را به‌صورت 24 ساعته، در اکسبیتو مشاهده کرد. خرید ارز کامپاند یا هر ارز دیجیتال دیگر از اکسبیتو با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. برای خرید کامپاند در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را طی کنید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری در آن


2_ ورود به حساب کاربری‌ اکسبیتو و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت صرافی اکسبیتو با سرعت بالا و در دو مرحله قابل انجام است. مرحله‌ی اول تنها یک دقیقه طول می‌کشد و به شما اجازه خرید و فروش ارز کامپاند و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. مرحله‌ی دوم برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر صرافی اکسبیتو در نظر گرفته شده و برای اطلاع از آن می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه نمایید.)


3_ ثبت اطلاعات کارت بانکی برای واریز وجه (واریز وجه در اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ پس از طی کردن مراحل فوق، برای خرید کامپاند به‌صورت ریالی، باید مبلغ مورد نظر خود را به صرافی اکسبیتو واریز نمایید. از طرفی دیگر، برای خرید کامپاند به‌صورت تتری نیز باید مقدار تتر مورد نظر خود را به کیف پولتان در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و خرید رمز ارز کامپاند، مقدار COMP مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل شده و در داشبورد حساب کاربری شما قابل مشاهده خواهد بود.


فروش ارز دیجیتال کامپاند (COMP) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال کامپاند (COMP) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش کامپاند در صرافی اکسبیتو نیز با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش کامپاند، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل خواهد شد. برای فروش کامپاند در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی طی شوند:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مرحله اول احراز هویت صرافی اکسبیتو


3_ وارد کردن اطلاعات کارت بانکی برای برداشت وجه


4_ انتقال ارز کامپاند به کیف پول اختصاصی‌ اکسبیتو (درصورتی‌که COMP را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انتقال آن نیست.)


5_ ثبت سفارش فروش ارز کامپاند در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش کامپاند، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا شما به‌راحتی و با سرعت می‌توانید تسویه حساب آنی را انجام داده و وجه حاصل از فروش COMP را از اکسبیتو برداشت نمایید.


تسویه حساب آنی کامپاند (COMP) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی کامپاند (COMP) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

پس از فروش ارز کامپاند می‌توان برای تسویه حساب آنی در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو اقدام کرد. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان در روز انجام می‌دهد. همچنین، امکان تسویه حساب آنی در صرافی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته وجود دارد. پس از ثبت تسویه حساب آنی در اکسبیتو، بین 3 ثانیه تا یک دقیقه بعد، وجه مورد نظر به حساب شما واریز خواهد شد.


اگر در هریک از مراحل خرید و فروش کامپاند یا سایر ارزهای دیجیتال با مشکل مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه نمایید. همچنین، همکاران ما در واحد پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته به‌صورت آنلاین پاسخگوی سوالات شما هستند.