خرید ارز دیجیتال کانستیتوشن دائو | فروش ConstitutionDAO | قیمت PEOPLE

ارز دیجیتال پیپل (PEOPLE) یکی از ارزهای دیجیتال محبوب در بازار کریپتو است که داستان جالبی دارد. رمزارز پیپل نیز مانند دوج کوین و شیبا اینو، در رده میم کوین‌ها (Memecoins) قرار می‌گیرد. میم کوین‌ها بیشتر با هدف سرگرمی یا در پی اهداف انسان دوستانه ایجاد می‌شوند. این گروه از ارزهای دیجیتال، اگرچه فرایند فنی خاصی را دنبال نمی‌کنند، اما به‌‌واسطه‌ی هدفی که دارند، طرفداران زیادی به‌دست می‌آورند. علاوه‌بر آن، امکان خرید و فروش پیپل در صرافی‌های رمزارزی ایرانی و خارجی میسر شده است. به همین خاطر، در این مطلب به بررسی ویژگی‌های پروژه کانستیتوشن دائو، نحوه خرید و فروش PEOPLE و عوامل موثر بر قیمت پیپل خواهیم پرداخت.


قیمت ارز دیجیتال کانستیتوشن دائو PEOPLE

قیمت ارز دیجیتال کانستیتوشن دائو PEOPLE

ارز دیجیتال پیپل (PEOPLE) برای اولین‌بار در تاریخ 19 نوامبر 2021 در بازار کریپتو عرضه شد. قیمت ارز دیجیتال پیپل در اولین روزهای عرضه‌اش حدود 0.003798 دلار بود. اگرچه همه فکر می‌کردند که اوضاع برای این توکن خوب پیش نمی‌رود، اما قیمت پیپل در 25 نوامبر 2021 به 0.03004 دلار رسید. آنگاه پس از یک اصلاح قیمت، پیپل توانست در 23 دسامبر 2021، بالاترین قیمت خود را در 0.1852 دلار تجربه کند. پیپل همچنان مسیر صعودی خوبی را طی می‌کرد که روند آن تغییر کرد؛ به‌طوری که قیمت پیپل در 24 ژانویه به 0.03084 دلار سقوط کرد. کمترین قیمت ارز دیجیتال پیپل در 12 می‌ 2022 با نرخ 0.0138 ثبت شده است. ارز دیجیتال پیپل PEOPLE هم‌اینک (29 اکتبر 2023) با قیمت 0.01202 دلار معامله می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال کانستیتوشن دائو (PEOPLE) در ایران

برحسب اطلاعات ثبت‌شده در وب‌سایت جامع کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، ارز دیجیتال پیپل (PEOPLE) در بهترین صرافی‌های جهان معامله می‌شود. ازجمله این صرافی‌ها می‌توان بیت گت (Bitget)، بایننس (Binance)، کوکوین (KuCoin)، یونی سواپ (Uniswap v3) و گیت (Gate.io) را نام برد. البته کاربران ایرانی به‌دلیل تحریم‌‌ها، نمی‌توانند از صرافی‌های خارجی استفاده کنند؛ به همین خاطر، بیشتر تریدرهای ایرانی، خرید ارز دیجیتال پیپل را از طریق صرافی‌های ایرانی انجام می‌دهند. توکن پیپل (PEOPLE) در صرافی اکسبیتو قابل معامله است. می‌توان یکی از اصلی‌ترین مزایای خرید ارز دیجیتال از صرافی اکسبیتو را معامله در بازارهای ریالی و تتری آن با بهترین قیمت و کمترین کارمزد در نظر گرفت. شما می‌توانید برای خرید توکن پیپل در صرافی اکسبیتو از سه روش زیر استفاده کنید:


  • خرید و فروش محدود

  • خرید و فروش فوری

  • سواپ

در صرافی اکسبیتو می‌توان ضمن خرید و فروش PEOPLE، قیمت لحظه‌ای پیپل را نیز در هر ساعت از شبانه‌روز مشاهده کرد.


کانستیتوشن دائو (ConstitutionDAO) چیست؟

کانستیتوشن دائو (ConstitutionDAO) چیست؟

کانستیتوشن دائو یک داستان دارد. بنابراین، برای اینکه بدانیم پروژه کانستیتوشن دائو چیست، باید داستان آن را بشنویم. این داستان را به‌صورت مرحله‌به‌مرحله در اینجا برای شما بازگو می‌کنیم:


1_ تشکیل کانستیتوشن دائو

قضیه از آنجا شروع شد که در نوامبر 2021، گروهی از علاقه‌مندان به وب 3 (به‌عنوان یک سازمان مستقل غیرمتمرکز به‌نام کانستیتوشن دائو) گرد هم آمدند. هدف مشترک این گروه، خرید نسخه‌ای از قانون اساسی ایالات متحده در حراجی ساتبیز (Sotheby’s Auction) بود. در واقع قرار بود یک نسخه کاغذی از قانون اساسی آمریکا، پس از 33 سال در این حراجی به فروش برسد. تیم کانستیتوشن دائو به مردم سراسر جهان پیشنهاد دادند که با استفاده از بلاک چین اتریوم به آن‌ها کمک مالی کنند؛ در ازای این کمک مالی، آن‌ها حق رأی خواهند داشت که با این نسخه از قانون اساسی چه کنند.


2_ ارزش نسخه فیزیکی قانون اساسی آمریکا

تنها 13 نسخه فیزیکی اصلی از قانون اساسی ایالات متحده باقی مانده است که از این تعداد حدود یازده‌تای آن در دست سازمان‌ها قرار دارند. بنابراین، نسخه‌های فیزیکی قانون اساسی آمریکا، جزء ارزشمندترین و نمادین‌ترین اسناد در تاریخ این کشور محسوب می‌شوند.


3_ شکست کانستیتوشن دائو در حراجی

گروه کانستیتوشن دائو توانست حدود 47 میلیون دلار ارز اتر (ETH) جمع‌آوری کند؛ اما در نهایت موفق به خرید نسخه کاغذی قانون اساسی آمریکا نشد؛ در عوض، فردی به‌نام کن گریفین (Ken Griffin) که یک سرمایه‌گذار بزرگ آمریکایی است، آن را با 43 میلیون دلار خریداری کرد. اگرچه به ظاهر کانستیتوشن دائو سرمایه بیشتری را به‌نسبت گریفین در اختیار داشت، اما این سازمان در برنامه‌ریزی‌های خود اشتباه کرده بود. برای مثال، کانستیتوشن دائو باید سهمی از سرمایه خود را برای امنیت 24 ساعته سند، سیستم نگه‌داری دقیق با تنظیم رطوبت محیط و بسیاری از موارد دیگر اختصاص می‌داد؛ اما این سازمان چنین برنامه‌ریزی نکرده بود و در نهایت در حراجی شکست خورد.


4_ نقش ارز دیجیتال پیپل (PEOPLE)

کاربران برای ارائه‌ی کمک‌های نقدی‌ خود به کانستیتوشن دائو، باید برای خرید توکن پیپل (PEOPLE) اقدام می‌کردند؛ در واقع این توکن که توسط تیم کانستیتوشن دائو ارائه شده بود، با توکن اتر (ETH) معامله می‌شد؛ به این ترتیب، هر کاربری که تعداد بیشتری PEOPLE خریداری می‌کرد، سهم بیشتری هم در نسخه فیزیکی قانون اساسی خریداری شده داشت.


5_ بازپرداخت سرمایه (PEOPLE) کاربران

پس از شکست کانستیتوشن دائو در حراجی ساتبیز، این تیم اعلام کرد که همه افرادی که به این سازمان کمک کرده‌اند، می‌توانند پول خود را پس بگیرند. یعنی هر توکن پیپل (PEOPLE) معادل قیمتی که به شخص فروخته شده، از او خریداری می‌شود. بیشتر تحلیل‌گران این نقطه را پایان داستان توکن پیپل می‌دانستند؛ اما اینطور نبود.


6_ ورود ارز دیجیتال پیپل به بازار کریپتو

ارز دیجیتال پیپل (PEOPLE) از 24 مارس 2022 در صرافی‌های رمزارزی لیست شده است. حدود 60 درصد از سرمایه افراد که تقریباً 26 میلیون دلار بود، به آن‌ها بازگردانده شد؛ اما برخی از افراد تصمیم گرفتند تا سرمایه‌ای که به کانستیتوشن دائو داده بودند را پس نگیرند. بنابراین بیش از 20 میلیون دلار در نزد کانستیتوشن دائو باقی ماند.


داستان پیدایش کانستیتوشن دائو و ارز دیجیتال «PEOPLE» را بیان کردیم. درحال‌حاضر، توکن PEOPLE در کنار سایر ارزهای دیجیتال برای ترید و سرمایه‌گذاری مورد توجه قرار می‌گیرد.


کانستیتوشن دائو (ConstitutionDAO) چگونه کار می‌کند؟

کانستیتوشن دائو (ConstitutionDAO) چگونه کار می‌کند؟

همان‌طور که تا به اینجا مطالعه کردید، کانستیتوشن دائو یک میم کوین است. میم کوین‌ها ساختار بلاک چینی ساده‌ای دارند و هدف آسانی را دنبال می‌کنند. توکن بومی کانستیتوشن دائو با نماد «PEOPLE» در بازار کریپتو معامله می‌شود. پیپل یک توکن در شبکه بلاک چین اتریوم است که می‌تواند مورد خرید و فروش قرار بگیرد؛ یعنی از این توکن می‌توان همچون دوج کوین برای پرداخت‌های ساده استفاده کرد.


بنیان‌گذاران کانستیتوشن دائو (ConstitutionDAO) چه افرادی هستند؟

طرح خرید قانون اساسی ایالات متحده به‌عنوان یک سازمان خودگردان غیرمتمرکز مردمی (DAO) در 11 نوامبر 2021 ایجاد شد؛ در پشت این ایده، دو دوست به‌نام‌های گراهام نواک (Graham Novak) و آستین کین (Austin Cain) قرار داشتند. این طرح در ابتدا شبیه یک شوخی بود؛ اما خیلی زود علاقه‌مندان زیادی پیدا کرد؛ به‌طوری که در عرض 6 روز توانست بیش از 40 میلیون دلار جمع‌آوری کند. علاوه‌بر نواک و کین، نام جونا ارلیش (Jonah Erlich) نیز به‌عنوان یکی از اعضای تأثیرگذار کانستیتوشن دائو دیده می‌شود.


چه چیزی کانستیتوشن دائو (ConstitutionDAO) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی کانستیتوشن دائو (ConstitutionDAO) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

کانستیتوشن دائو را می‌توان تحولی در جنبش‌های جمع‌آوری سرمایه مردمی دانست. این پروژه توانست بیش از 47 میلیون دلار را از حدود 17000 اهداکننده ،در عرض چندروز، جمع‌آوری کند؛ همچنین جرقه یک جنبش ویروسی را در توییتر ایجاد کرد. یکی از میراث ماندگار ConstitutionDAO این بود که تعداد زیادی از مردم را وادار کرد تا اولین قدم خود را به دنیای وب 3 بردارند؛ در حقیقت این پروژه قدرت مردم را در اتحاد شبکه بلاک چین نشان داد؛ به همین خاطر است که کانستیتوشن دائو علی‌رغم شکست خوردن در حراجی ساتبیز، همچنان در صحنه باقی ماند و توانست در صرافی‌های رمزارزی لیست شود. البته دلیل دیگر برتری و تمایز کانستیتوشن دائو، عمل به وعده‌های خود است؛ این سازمان پس از شکست در حراجی، تمام سرمایه کاربران را پس داد (مگر آن‌هایی که داوطلبانه سرمایه خود را در این سازمان باقی گذاشتند).


ارز دیجیتال کانستیتوشن دائو (PEOPLE) چیست؟

همان‌طور که اشاره شد، توکن بومی و اختصاصی پروژه کانستیتوشن دائو با نماد «PEOPLE» در بازار کریپتو عرضه شده است. در حقیقت پیپل یک توکن حکومتی با استاندارد «ERC-20» شبکه اتریوم محسوب می‌شود. در ابتدا قرار بود که مالکان این توکن، صاحب سهمی از قانون اساسی شوند؛ اما بعداً این سهم به حاکمیت تغییر پیدا کرد؛ یعنی دارندگان توکن PEOPLE می‌توانستند در مورد مکان نمایش نسخه قانون اساسی، اینکه کجا و در کدام موزه باشد، نحوه نمایش آن چگونه است و... حق رأی داشته باشند. با شکست کانستیتوشن دائو در حراج، مالکیت توکن‌های پیپل هم منحل شد؛ در عوض، درحال‌حاضر این توکن فقط یک میم‌کوین محبوب در جامعه کریپتو است. تریدرها می‌توانند از نوسان قیمت PEOPLE سود بگیرند. شما نیز می‌توانید برای خرید و فروش PEOPLE از طریق صرافی اکسبیتو اقدام کنید.


توکنومیک ارز دیجیتال کانستیتوشن دائو PEOPLE

در‌حال‌حاضر حدود 5.06 میلیارد از توکن PEOPLE در گردش قرار دارند که نشان‌دهنده کل عرضه آن است. کل توکن‌های کانستیتوشن دائو در سال 2021 با هدف جمع‌آوری کمک مالی در بین علاقه‌مندان توزیع شده بود.


مزایا و معایب کانستیتوشن دائو (ConstitutionDAO) کدامند؟

اگر شما به میم‌ کوین‌ها علاقه دارید، خرید PEOPLE می‌تواند برای شما جذاب باشد؛ اما قبل از تصمیم‌گیری در مورد خرید پیپل، بهتر است مزایا و معایب آن را در جدول زیر مشاهده کنید:


مزایا و معایب کانستیتوشن دائو (ConstitutionDAO) کدامند؟

ارز دیجیتال کانستیتوشن دائو (PEOPLE) را کجا ذخیره کنیم؟

برای سرمایه‌گذاری و خرید توکن پیپل، به یک کیف پول دیجیتالی برای نگهداری آن نیاز دارید. در انتخاب کیف پول مناسب برای PEOPLE، باید به مواردی همچون کارمزدها، نوع شبکه‌ی انتقال و امنیت آن توجه داشته باشید. بهترین کیف پول‌هایی که اکنون می‌توانید پس از خرید PEOPLE از آن‌ها استفاده کنید، موارد زیر هستند:


  • لجر (Ledger)

  • ترزور (Trezor)

  • متامسک (Metamask)

  • سیف پل (SafePal)

  • تراست والت (Trust Wallet)

  • کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو

شما می‌توانید علاوه‌بر کیف پول‌های بین‌المللی، پس از خرید توکن پیپل از کیف پول اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو استفاده نمایید. این کیف پول امنیت بالایی دارد و به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ی انتقال PEOPLE را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال کانستیتوشن دائو (PEOPLE) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال کانستیتوشن دائو (PEOPLE) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید پیپل در صرافی اکسبیتو بسیار آسان است. همچنین می‌توان قیمت لحظه‌ای پیپل را در اکسبیتو مشاهده کرد. خرید پیپل یا هر ارز دیجیتال دیگر از اکسبیتو با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. برای خرید PEOPLE در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را طی کنید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری‌ اکسبیتو و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت اکسبیتو با سرعت بالا در دو مرحله قابل انجام است. مرحله‌ی اول که 1 دقیقه طول می‌کشد، به شما اجازه خرید و فروش پیپل و دیگر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. مرحله‌ی دوم برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو در نظر گرفته شده و برای اطلاع از آن می‌توانید به بخش احراز هویت صرافی اکسبیتو مراجعه نمایید.)


3_ ثبت اطلاعات کارت بانکی برای واریز وجه (واریز وجه در اکسبیتو به‌صورت نامحدود قابل انجام است.) پس از طی کردن مراحل فوق، برای خرید پیپل به‌صورت ریالی، باید مبلغ مورد نظر خود را به صرافی اکسبیتو واریز کنید. برای خرید پیپل به‌صورت تتری نیز باید مقدار تتر مورد نظرتان را به کیف پول خود در اکسبیتو انتقال دهید.


4_ پس از ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال پیپل، مقدار PEOPLE مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل خواهد شد.


فروش ارز دیجیتال کانستیتوشن دائو (PEOPLE) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال کانستیتوشن دائو (PEOPLE) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال پیپل در صرافی اکسبیتو نیز با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش پیپل، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در کسبیتو منتقل خواهد شد. برای فروش PEOPLE در صرافی اکسبیتو، مراحل زیر را طی کنید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در صرافی اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مرحله اول احراز هویت اکسبیتو


3_ ارائه‌ی اطلاعات کارت بانکی برای برداشت وجه


4_ انتقال ارز دیجیتال پیپل به کیف پول اختصاصی‌ اکسبیتو (درصورتی‌که PEOPLE را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انتقال آن نیست.)


5_ ثبت سفارش فروش PEOPLE در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش پیپل، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا شما به‌راحتی و با سرعت می‌توانید تسویه حساب آنی را انجام داده و وجه حاصل از فروش PEOPLE را از اکسبیتو برداشت نمایید.


تسویه حساب آنی کانستیتوشن دائو (PEOPLE) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

پس از فروش پیپل می‌توان برای تسویه حساب آنی در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو اقدام کرد. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان در روز انجام می‌دهد. همچنین، امکان تسویه حساب آنی در صرافی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته در تمام روزهای هفته وجود دارد. پس از ثبت تسویه حساب آنی در اکسبیتو، بین 3 ثانیه تا یک دقیقه بعد، وجه مورد نظر به حساب شما واریز خواهد شد.


اگر در هریک از مراحل خرید و فروش پیپل یا سایر ارزهای دیجیتال با مشکل مواجه شدید، می‌توانید به بخش سؤالات متداول اکسبیتو مراجعه نمایید. همکاران ما در واحد پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته، در تمام روزهای هفته پاسخ‌گوی سؤالات شما هستند.