خرید ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس | فروش Ethereum Name Service | قیمت ENS

عبارت‌های رمزنگاری‌شده دنیای بلاک چین امنیت اطلاعات را تضمین می‌کنند، اما بسیار پیچیده هستند و کاربران هنگام استفاده از آن‌ها با مشکل مواجه می‌شوند. به‌عنوان مثال وقتی می‌خواهید آدرس کیف پولی را وارد کنید، اگر امکان کپی و جای‌گذاری آن وجود نداشته باشد و مجبور به تایپ دستی عبارت آدرس شوید، باید چند دقیقه زمان بگذارید و دقت زیادی داشته باشید تا چیزی را از قلم نیندازید یا جایی اشتباه نکنید. اتریوم نیم سرویس (ENS) برای حل این مشکل ایجاد شده است. این سرویس، می‌تواند عبارت‌های نامفهوم رمزنگاری‌شده‌ای را که به عنوان آدرس مورد استفاده قرار می‌گیرند، به عبارات معنادار برای انسان تبدیل کند تا کاربران به راحتی آن‌ها را بخوانند و به خاطر بسپارند. می‌توان گفت اتریوم نیم سرویس، مشابه ارائه‌دهنده خدمات دامنه (DNS) در دنیای بلاک چین عمل می‌کند.


در این مقاله از صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، پروژه اتریوم نیم سرویس (Ethereum Name Service) را بررسی می‌کنیم، درباره روند قیمت توکن بومی آن، ENS، توضیح می‌دهیم و بهترین روش خرید و فروش ENS در ایران را به شما آموزش خواهیم داد.


قیمت ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس ENS

قیمت ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس ENS

اولین قیمت اتریوم نیم سرویس (ENS) در ۱۲ نوامبر ۲۰۲۱، برابر با ۵۴.۶۵ دلار بود. نرخ این ارز در هفته سوم نوامبر روند نزولی پیدا کرد، اما بلافاصله صعودی شد، تاجایی‌که اوج قیمت تاریخی خود را در ۲۹ نوامبر ۲۰۲۱ در نرخ ۷۶.۰۹ دلار ثبت کرد. بعد از آن قیمت ENS وارد روند نزولی شد و تا ۲۲ ژانویه ۲۰۲۲ به ۱۶.۵۸ دلار رسید. قیمت اتریوم نیم سرویس در نیمه ابتدایی ۲۰۲۲ نوسان‌های بسیاری داشت؛ سطح مقاومت این توکن در این بازه ۲۶.۰۷ دلار بود و سطح حمایتی ۸.۶ دلاری را نیز تجربه کرد. در نیمه دوم ۲۰۲۲، نمودار قیمت شیب صعودی گرفت و تا ۱۷ اکتبر به نزدیکی ۲۰ دلار هم رسید. از نیمه اول نوامبر افت قیمت دوباره‌ای آغاز شد و نرخ ENS را به کم‌تر از ۱۱ دلار رساند.


در نیمه اول ۲۰۲۳، نوسان‌های اتریوم نیم سرویس شیب صعودی پیدا کرد. قیمت ENS در ۲۱ فوریه به ۱۷.۶۷ رسید و این مبلغ، بیشترین نرخ این توکن در سال ۲۰۲۳ بود. شیب نمودار این ارز دیجیتال از اواخر آوریل ۲۰۲۳ نزولی شد و در زمان نگارش این مقاله (۲ نوامبر ۲۰۲۳) هر توکن آن، ۷.۸ دلار ارزش دارد. نرخ ۷ دلاری پایین‌ترین قیمت ثبت‌شده در تاریخچه اتریوم نیم سرویس است.


خرید و فروش ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS) ایران

امکان خرید و فروش ENS در صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز بین‌المللی وجود دارد. این توکن در لیست معاملاتی صرافی‌های متمرکزی چون کوکوین، بایننس، بیت استامپ، جمینی و کوین بیس و صرافی‌های غیرمتمرکزی چون یونی سواپ و سوشی سواپ عرضه شده است.


خرید و فروش ENS در صرافی‌های بین‌المللی برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ایرانی ارزهای دیجیتال چالش‌های مختلفی دارد. چالش اول این است که بسیاری از این صرافی‌ها به‌خاطر پیروی از تحریم‌های علیه ایران، به کاربران دارای آی‌پی ایران خدمات نمی‌دهند. در نتیجه کاربران باید از آی‌پی‌های تقلبی خارجی استفاده کنند و این مسئله ریسک مسدود شدن حساب کاربری با تمام موجودی آن را به دنبال دارد. از طرف دیگر، در صرافی‌های بین‌المللی، خرید و فروش ENS یا هر ارز دیجیتال دیگری با ریال ایران ممکن نیست. به همین دلیل، کاربران ابتدا باید ریال را به تتر تبدیل کنند و سپس توکن مورد نظرشان را بخرند.


صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو یک صرافی دانش‌بنیان ایرانی است که چالش‌های معامله در صرافی‌های بین‌المللی را از پیش روی کاربران برمی‌دارد. در این صرافی هیچ محدودیتی در معاملات وجود ندارد و حساب هیچ کاربری بی‌دلیل مسدود نمی‌شود. در اکسبیتو خرید و فروش ENS و سایر ارزهای دیجیتال هم با ریال ایران و هم با تتر امکان‌پذیر است. در اکسبیتو می‌توانید ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس را به سه روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سواپ» معامله کنید. در قسمت‌های بعدی توضیحات بیشتری درباره فرایند خرید و فروش ENS در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو ارائه می‌دهیم.


اتریوم نیم سرویس (Ethereum Name Service) چیست؟

اتریوم نیم سرویس (Ethereum Name Service) چیست؟

اتریوم نیم‌ سرویس (Ethereum Name Service) در فارسی با عبارت «سرویس نام‌گذاری اتریوم» ترجمه می‌شود. این سرویس یک سیستم نام‌گذاری غیرمتمرکز، متن‌باز، قابل دسترسی برای عموم و مبتنی بر بلاک چین اتریوم است.


این سرویس نام‌های قابل خواندن و مفهوم‌شده برای انسان‌ها را به عباراتی قابل درک برای ماشین‌ها تبدیل می‌کند؛ ماشین‌ها می‌توانند اطلاعاتی چون آدرس‌های بلاک چینی، محتواهای هش‌شده و ابرداده‌ها را بخوانند و ENS اطلاعات مفهوم‌شده برای انسان‌ها را به این نوع داده‌ها تبدیل می‌کند. به عبارت ساده‌تر می‌توان گفت ENS همان سرویس DNS (نام‌گذاری دامنه) محسوب می‌شود که به صورت غیرمتمرکز و بر بستر بلاک چین اتریوم توسعه داده شده است. DNSها رشته‌ای از اعداد و عبارات تشکیل‌دهنده آدرس آی‌پی‌ را به یک عبارت قابل خواندن برای انسان تبدیل می‌کنند؛ این عبارت به عنوان نام وب‌سایت نمایش داده می‌شود. در ضمن، اتریوم نیم‌ سرویس عملکرد رزولوشن معکوس هم دارد؛ یعنی می‌تواند آدرس‌ها و عباراتی که به‌صورت تصادفی توسط ماشین‌هایی چون شبکه بلاک چین تولید شده را به عبارات و کلمات قابل تشخیص برای انسان تبدیل کند.


درحال‌حاضر دامنه‌هایی که به .eth یا .test ختم می‌شوند، تحت مدیریت قراردادهای هوشمند ENS در بلاک چین اتریوم قرار دارند. کاربران هم می‌توانند با خرید این دامنه‌ها از خدمات اتریوم نیم سرویس استفاده کنند و هم می‌توانند دامنه‌های قدیمی DNS خود را به این سرویس انتقال دهند. اتریوم نیم سرویس همچنین خدمات تعریف زیردامنه را هم به کاربران ارائه می‌دهد؛ یعنی اگر کسی مالک دامنه Example.eth باشد، می‌تواند زیردامنه pay.Example.eth را نیز پیکربندی کند.


اتریوم نیم سرویس (Ethereum Name Service) چطور کار می کند؟‌

اتریوم نیم سرویس (Ethereum Name Service) چطور کار می کند؟‌

اتریوم نیم سرویس راهکاری ایمن برای تبدیل رشته‌های حروف و اعداد رمزنگاری‌شده آدر‌س‌های اتریومی به عبارات و مفاهیم قابل تشخیص برای انسان‌ها ایجاد کرده است تا انسان‌ها توانایی خواندن و به خاطر سپردن آدرس‌ها را داشته باشند.


تصور کنید قصد دارید یک اتر را به کیف پول دوستتان ارسال کنید و عبارت پایین، آدرس کیف پول مخاطب شماست:


0xabcC46d439338F972307E9805A86Adaa24D003a9


اگر این عبارت را کپی و جای‌گذاری نکنید و بخواهید دستی بنویسید، احتمال اشتباه وارد کردن آن بسیار زیاد است. وقتی از ENS استفاده می‌کنید، عبارت پیچیده‌ بالا، به یک عبارت ساده تبدیل می‌شود و می‌توانید آن را به خاطر بسپارید؛ مثلا اگر نام دوستتان علی علوی باشد، می‌تواند عبارت معناداری مثل AliAlavi.eth را برای آدرس والت شخصی‌اش در نظر بگیرد.


ENS با استفاده از یک قرارداد هوشمند، به نام رجیستری، کار می‌کند. در این قرارداد هوشمند لیستی از تمام دامنه‌های ذخیره‌شده در سیستم اتریوم نیم سرویس وجود دارد و سه ویژگی کلیدی از هر دامنه در آن ذخیره‌ شده است. این سه ویژگی عبارتند از:


 • مالک دامنه: مالک می‌تواند یک شخصیت حقیقی، حقوقی یا حتی یک قرارداد هوشمند باشد.

 • ریسالور (resolver): ریسالورها مسئول تبدیل نام‌های ENS به آدرس‌های رمزنگاری‌شده و تبدیل آدرس‌ها به نام‌های قابل درک برای انسان هستند.

 • زمان تبدیل دامنه: این داده، زمان مورد نیاز برای ترجمه نام‌های ذخیره‌شده در ENS به آدرس‌های رمزنگاری و برعکس آن را تعیین می‌کند.

هر آدرس در ENS یک ریسالور مشخص دارد؛ بنابراین در فرایند تبدیل، ابتدا رجیستری،‌ ریسالوری که دامنه در آن ذخیره شده را به متقاضی معرفی می‌کند و سپس متقاضی می‌تواند با مراجعه به ریسالور مورد نظر، آدرس رمزنگاری‌شده یا نام معنادار ذخیره‌شده در ENS را بگیرد.


بنیان‌گذاران اتریوم نیم سرویس (Ethereum Name Service) چه کسانی هستند؟

اتریوم نیم سرویس در ۴ مه ۲۰۱۷ توسط دو نفر از اعضای بنیاد اتریوم به نام‌های نیک جانسون (Nick Johnson) و الکس ون‌د ساند (Alex Van de Sande) راه‌اندازی شد. این دو نفر سابقه فعالیت به عنوان مهندس نرم‌افزار در گوگل و برنامه‌نویس فرانت در اتریوم را داشتند و مدیران اولین تیم توسعه‌دهنده اتریوم نیم سرویس بودند. بودجه مورد نیاز برای توسعه اتریوم نیم سرویس در ابتدا توسط بنیاد اتریوم تأمین می‌شد،. بنیاد اتریوم یک میلیارد دلار سرمایه در اختیار این گروه قرار داد. اعضای تیم توسعه‌دهنده با این سرمایه توانستند اولین نسخه اتریوم نیم سرویس را راه‌اندازی کنند. سرویس ENS در سال ۲۰۲۰ نیز سرمایه‌ای از چین لینک دریافت کرد، اما مبلغ این سرمایه به‌صورت عمومی اعلام نشد.


چه چیزی اتریوم نیم سرویس (Ethereum Name Service) را منحصربفرد می‌کند؟

چه چیزی اتریوم نیم سرویس (Ethereum Name Service) را منحصربفرد می‌کند؟

ENS برای جایگزینی با DNSها توسعه پیدا نکرده است، این سرویس می‌خواهد در کنار DNS فعالیت داشته باشد و خدمات مرتبط را بر بستر بلاک چین ارائه دهد. اولین ویژگی منحصربه‌فرد اتریوم نیم سرویس این است که خدمات خود را بر بستر بلاک چین و به‌صورت غیرمتمرکز ارائه می‌کند. این سرویس می‌تواند در آینده و با توسعه وب ۳.۰ کاربردی‌تر شود و به کمک وب ۳.۰، قابلیت‌های بیشتری را به کاربران ارائه دهد.


اتریوم نیم سرویس می‌تواند نام مورد نظر کاربران را به‌عنوان دامنه به آن‌ها اختصاص دهد. یعنی شما می‌توانید هر نامی که در ذهنتان می‌ماند و استفاده از آن برایتان ساده‌ است را برای آدرس اتریومی خود در نظر بگیرید. تنها شرط انتخاب نام در ENS این است که کسی قبل از شما آن را رزرو نکرده باشد تا شما بتوانید آن را به نام خودتان ثبت کنید.


ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS) چیست؟

ارز دیجیتال ENS یک توکن ERC-20 و توکن حاکمیتی پروژه اتریوم نیم سرویس است. پروژه ENS توسط یک سازمان DAO مدیریت می‌شود؛ یعنی دارندگان ارز دیجیتال حاکمیتی پروژه حق رأی دارند. آن‌ها می‌توانند برای ارتقا و به‌روزرسانی شبکه پیشنهاد دهند و موافقت یا مخالفت خود با پیشنهادات دیگران را با رأی اعلام کنند. پیشنهاداتی که بیشتر از ۶۷ درصد رأی موافق داشته باشند، در دستور اجرا قرار می‌گیرند. همه دارندگان ENS حق رأی دادن به پیشنهادات را دارند، اما برای اینکه خودشان بتوانند پیشنهادی برای بروزرسانی ارائه دهند، باید حداقل ۱۰۰ هزار توکن ENS داشته باشند.


خرید ارز دیجیتال ENS برای افرادی که قصد استفاده از اتریوم نیم سرویس را دارند، ضروری نیست. متقاضیان باید وارد برنامه اتریوم نیم سرویس شوند و دامنه مورد نظرشان را جستجو کنند. اگر دامنه آزاد باشد، می‌توانند برای خرید آن درخواست بدهند. برای خرید و ثبت دامنه در اتریوم نیم سرویس باید دو تراکنش به فاصله یک هفته پردازش شوند. همچنین کاربران باید مشخص کنند برای چه مدت از این دامنه استفاده می‌کنند؛ به مدت‌زمان تعیین‌شده توسط کاربران «دوره اجاره» می‌گویند. بعد از تعیین دوره اجاره، هزینه دامنه مشخص خواهد شد و کاربر باید این هزینه را با استفاده از ارز دیجیتال اتر پرداخت کند.


توکنومیک ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس ENS

توکنومیک ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس ENS

ارز دیجیتال ENS برای اولین‌بار در ۸ نوامبر ۲۰۲۱ عرضه شد و توزیع آن به شیوه‌ای که در ادامه توضیح می‌دهیم، صورت گرفت:


 • ۲۵ درصد از توکن‌ها به صورت ایردراپ به کاربرانی اختصاص یافتند که تا قبل ۳۱ نوامبر ۲۰۲۱، برای خرید دامنه در اتریوم نیم سرویس ثبت‌نام کرده بودند.

 • ۵۰ درصد توکن‌های عرضه‌شده در خزانه جامعه کاربران ENS ذخیره شدند.

 • ۲۵ درصد هم به مشارکت‌کنندگان در اتریوم نیم سرویس اختصاص یافتند.

این شیوه تقسیم به‌گونه‌ای بود که بسیاری از کاربران عادی، چندین توکن ENS به ارزش ده‌ها هزار دلار در ایردراپ اتریوم نیم سرویس دریافت کردند.


مزایا و معایب اتریوم نیم سرویس (Ethereum Name Service) چیست؟

اتریوم نیم سرویس تمام مزیت‌های سرویس‌های DNS را دارد و افزون بر آن، مزیت‌هایی هم به‌خاطر غیرمتمرکز بودن و فعالیت بر بستر بلاک چین به کاربران می‌دهد. در ادامه ENS را به‌عنوان یک سرویس دیفای و پروژه بلاک چینی مورد بررسی می‌دهیم و مزایا و معایب آن را با این دیدگاه ارزیابی می‌کنیم. ارزیابی مزایا و معایب از دیدگاه شخصی خودتان نیز به شما کمک می‌کند بهترین تصمیم را درباره خرید و فروش ENS و سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال بگیرید.


مزایا و معایب اتریوم نیم سرویس (Ethereum Name Service) چیست؟

ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS) را کجا ذخیره کنیم؟

ارز دیجیتال ENS را می‌توان روی تمام کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری اتریومی ذخیره کرد. کیف پول‌های سخت‌افزاری برای ذخیره بلندمدت این توکن‌ها مناسب هستند و کیف پول‌های آنلاین مثل اپلیکیشن‌ها یا افزونه‌های مرورگر برای ذخیره کوتاه‌مدت و خرید و فروش ENS کاربرد دارند.


لیست بهترین کیف پول‌های رمز ارزی برای ذخیره ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس عبارت است از:


 • متامسک

 • ترزور

 • مای اتر والت

 • تراست والت

 • لجر نانو ایکس

 • اکسودوس

 • کیف پول صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

در میان تمام کیف پول‌های دیجیتالی که از اتریوم پشتیبانی می‌کنند و قابلیت ذخیره ENS را دارند، کیف پول صرافی اکسبیتو بهترین انتخاب برای کاربران ایرانی است. این کیف پول داخلی، تحریم نیست و ریسک مسدود شدن دارایی کاربران ایرانی را از بین می‌برد. همچنین از پیشرفته‌ترین پروتکل‌های امنیتی برای حفظ حریم خصوصی و دارایی‌های کاربران استفاده می‌کند. کیف پول اختصاصی اکسبیتو همچنین به‌صورت مستقیم به صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو متصل می‌شود و امکان خرید و فروش ENS در کوتاه‌ترین زمان ممکن را فراهم می‌کند.


خرید ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تا این بخش از مقاله اطلاعاتی درباره سرویس اتریوم نیم سرویس ارائه دادیم تا با آگاهی کامل درباره خرید ENS تصمیم بگیرید. ENS یکی از توکن‌های موجود در لیست معاملاتی صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو است که امکان خرید آن با ریال ایران و تتر وجود دارد. در اکسبیتو می‌توانید این ارز دیجیتال را با بهترین قیمت بخرید. اکسبیتو به‌سرعت تراکنش شما را پردازش می‌کند و هر تعداد توکن ENS که خریده‌اید را به موجودی حسابتان می‌افزاید.


برای خرید ENS در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو گام‌های زیر را دنبال کنید:


1_ اپلیکیشن اکسبیتو را نصب کنید یا وارد سایت اکسبیتو شوید و روی گزینه «ثبت نام» کلیک کنید.


2_ مراحل ثبت‌نام را پیش بروید؛ در هر مرحله مشخص است که چه اطلاعاتی را باید وارد کرده و یا چه مدارکی را باید بارگذاری کنید. بعد از سپری کردن این مراحل، شما در صرافی اکسبیتو یک حساب کاربری خواهید داشت. اکنون مرحله اول احراز هویت را انجام دهید. این مرحله تنها ۱ دقیقه طول می‌کشد و برای خرید ENS ضروری است. (مرحله دوم احراز هویت برای خدمات پیشرفته‌تر در اکسبیتو بوده و در بخش احراز هویت اکسبیتو توضیحات لازم درباره هر دو مرحله ارائه شده است.)


3_ اطلاعات کارت و حساب بانکی‌ای را که به نام خودتان است، وارد کنید. (واریزهای اکسبیتو بدون محدودیت زمانی و مقدار پول انجام می‌شوند.)


4_ اگر قصد دارید ENS را با ریال بخرید، باید از طریق درگاه‌های پرداخت، حساب اکسبیتو را شارژ کنید. اگر هم قصد دارید خرید ENS را با تتر انجام دهید و تترهایتان در کیف پول دیگری ذخیره شده، آن‌ها را به کیف پول اکسبیتو منتقل کنید.


5_ درخواست خرید ENS را ثبت کنید. بعد از پردازش و تکمیل سفارش، توکن‌ها به حساب شما در اکسبیتو اضافه می‌شوند. اکنون هم می‌توانید آن‌ها را در والت اکسبیتو نگهداری کنید و هم به سایر والت‌های سرد و گرم انتقال دهید.


فروش ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

اکسبیتو خدمات فروش ENS را نیز ارائه می‌دهد. شما می‌توانید به انتخاب خود در ازای توکن‌های فروخته‌شده، تتر یا ریال دریافت کنید. با اکسبیتو فروش ENS در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بهترین قیمت انجام می‌شود. در ادامه فرایند فروش ENS در اکسبیتو را آموزش می‌دهیم:


1_ اپلیکیشن موبایلی اکسبیتو را نصب کنید یا وارد سایت صرافی شوید.


2_ با کلیک روی گزینه «ثبت نام» وارد فرایند ساخت حساب کاربری خواهید شد. این فرایند را تا انتها ادامه دهید و اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.


3_ برای فروش هم مانند خرید، به مرحله اول احراز هویت در اکسبیتو نیاز خواهید داشت. احراز هویت اولیه اکسبیتو ۱ دقیقه طول می‌کشد و برای کارهای ساده‌ای مثل خرید و فروش ENS یا سایر ارزهای دیجیتال کفایت می‌کند. مرحله دوم احراز هویت برای استفاده از خدمات پیشرفته‌تر اکسبیتو نیاز است.


4_ شماره حساب و کارت بانکی را که به نام خودتان است، ثبت کنید.


5_ اگر توکن‌های ENS شما در سایر والت‌ها ذخیره شده‌اند، آن‌ها را به والت اکسبیتو انتقال دهید.


6_ دستور فروش را ثبت کنید.


7_ بعد از پردازش سفارش و فروش توکن‌ها، حساب شما به اندازه معادل ریالی و یا تتری توکن‌های فروخته‌شده شارژ می‌شود. حالا می‌توانید وجه خود را به‌سرعت از اکسبیتو برداشت کنید.


تسویه حساب آنی اتریوم نیم سرویس (ENS) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

یکی از کاربردی‌ترین خدمات اکسبیتو برای کاربران، تسویه حساب آنی است. صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو با ۱۴ بانک در سراسر کشور همکاری دارد؛ به همین دلیل وقتی کاربران درخواست تسویه موجودی حسابشان را ثبت می‌کنند، مبلغ مورد نظر ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه بعد به حساب بانکی‌شان واریز می‌شود. خدمات تسویه حساب آنی اکسبیتو محدودیتی در مبلغ ندارد و در هر ساعتی از شبانه‌روز و هر روزی از هفته که درخواست تسویه بزنید، مبلغ به همین سرعت به حسابتان می‌نشیند.


اگر درباره خرید و فروش ENS یا خدمات تسویه حساب آنی صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو سوالی دارید، بخش سوالات متداول اکسبیتو را مطالعه کنید. اگر با وجود مطالعه این بخش، به پاسخ سوال خود نرسیدید یا سوالتان را در میان لیست پرسش‌های متداول پیدا نکردید، با بخش پشتیبانی اکسبیتو تماس بگیرید. همکاران ما در بخش پشتیبانی پاسخگوی سوالات شما خواهند بود و راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه می‌دهند.