خرید ارز دیجیتال سوشی سواپ | فروش SushiSwap | قیمت SUSHI

با رواج استفاده از ارزهای دیجیتال، صرافی‌ها به مراکزی برای انجام معاملات کریپتو تبدیل شدند. کم‌کم برخی از این صرافی‌ها شهرت زیادی به دست آورند؛ اما به‌مرور، فعالان حوزه‌ی کریپتو متوجه شدند که بسیاری از این صرافی‌ها، به‌طور کامل غیرمتمرکز نیستند. پس از اینکه برخی از کشورها، قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای بازار کریپتو در نظر گرفتند، صرافی‌های موسوم به متمرکز (CEX) هم مجبور شدند که اطلاعات کاربران را در اختیار نهادهای نظارتی بگذارند. این اتفاق معامله‌گران را به صرافی‌های متمرکز بدبین‌تر کرد. به‌خاطر همین، صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) مطرح شدند که مبادلات همتابه‌همتا را امکان‌پذیر می‌کنند و نیازی به احراز هویت ندارند. یکی از همین صرافی‌های غیرمتمرکز، سوشی سواپ (SushiSwap) است که امکانات گسترده‌ای را به کاربران ارائه می‌کند. همین مسئله باعث شده که بسیاری از سرمایه‌گذاران، به خرید SUSHI که ارز دیجیتال این پروژه است، علاقه‌مند شوند.


به‌خاطر همین، در این مقاله، به شما می‌گوییم که سوشی سواپ چیست، چگونه کار می‌کند و چطور می‌توانید به خرید و فروش SUSHI در صرافی اکسبیتو اقدام کنید.


قیمت ارز دیجیتال سوشی سواپ SUSHI

قیمت ارز دیجیتال سوشی سواپ SUSHI

با نگاهی به تاریخچه قیمت ارز دیجیتال سوشی سواپ، قیمت SUSHI را در سپتامبر 2020، برابر با 1.28 دلار مشاهده می‌کنیم. یک ماه بعد، قیمت سوشی تا 0.6 دلار پایین می‌آید؛ اما پس از آن، روندی صعودی را آغاز می‌کند و تا فوریه 2021، به اوج قیمت خود، یعنی 15.8 دلار می‌رسد. بااین‌حال، تا ژانویه‌ی همان سال، قیمت ارز SUSHI به 8.15 دلار بازمی‌گردد.


از ژانویه تا اوت 2021، قیمت سوشی سواپ رشد می‌کند و به 12.5 دلار می‌رسد. از آن پس، قیمت SUSHI نوسانات زیادی را تجربه می‌کند و به‌مرور تا زیر 1 دلار پایین می‌آید. به‌این‌ترتیب، قیمت ارز دیجیتال SUSHI از ژانویه 2022 تا سپتامبر 2023، بین 0.5 تا 1.5 دلار نوسان می‌کند.


خرید و فروش ارز دیجیتال سوشی سواپ (SUSHI) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال سوشی سواپ (SUSHI) در ایران

سوشی سواپ (SushiSwap) یک تحول بزرگ در دنیای کریپتو محسوب می‌شود و امکانات گسترده‌ای را به کاربران ارائه کرده است. به‌خاطر همین، امکان خرید و فروش SUSHI در صرافی‌های معتبری مانند بایننس (Binance)، هیوبی گلوبال (Huobi Global) و او کی ایکس (OKX) فراهم شده و خود صرافی سوشی سواپ نیز مرکز اصلی خرید و فروش SUSHI است. بااین‌حال، اغلب صرافی‌های معتبر جهان، ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داده‌اند و به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌کنند. حتی اگر شما با استفاده از ابزارهای تغییر آی‌پی به این صرافی‌ها متصل شوید، باز هم در خطر ازدست‌دادن دارایی‌هایتان قرار دارید. از طرفی، هیچ‌کدام از این صرافی‌ها، امکان خرید سوشی را با ریال فراهم نکرده‌اند.


در نتیجه، برای خرید ارز دیجیتال SUSHI به یک صرافی معتبر ایرانی نیاز دارید. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، امکان خرید و فروش SUSHI را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد فراهم کرده است. یکی دیگر از مزایای خرید و فروش سوشی سواپ در صرافی اکسبیتو، امکان استفاده از بازارهای ریالی و تتری محسوب می‌شود؛ بنابراین، شما با 3 روش «خرید و فروش فوری»، «خرید و فروش محدود» و «سوآپ» می‌توانید ارز دیجیتال SUSHI را در صرافی اکسبیتو معامله کنید.


سوشی سواپ (SushiSwap) چیست؟

سوشی سواپ (SushiSwap) چیست؟

سوشی سواپ (SushiSwap) یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) است که امکان خرید، فروش و مبادله‌ی ارزهای دیجیتال را برای کاربران فراهم می‌کند. سوشی سواپ که بر روی بلاک چین اتریوم (Ethereum) ساخته شده است، از مدل مدرن بازارساز خودکار (AMM) استفاده می‌کند. این مدل، اولین‌بار، توسط صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ (Uniswap) استفاده شده بود. یک بازارساز خودکار به کاربران اجازه می‌دهد که توکن‌های خود را در اختیار استخرهای نقدینگی قرار دهند. این استخرها به پلتفرم کمک می‌کنند که معاملات را با قیمت لحظه‌ای بازار انجام دهد. همچنین، کاربران نیز بابت قرض دادن دارایی‌هایشان به استخرهای نقدینگی، سود کسب خواهند کرد.


در واقع، سوشی سواپ به‌عنوان نسخه‌ی اصلاح‌شده‌ای از یونی سواپ به بازار ارائه شده و امکانات بیشتری را در اختیار کاربران گذاشته است. چارچوب توسعه‌یافته‌ی AMM، پروتکل وام‌دهی، استقراض غیرمتمرکز و... برخی از این امکانات هستند. علاوه‌بر آن، سوشی سواپ به‌صورت یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) راه‌اندازی شده و به‌طور کامل توسط کاربرانش اداره می‌شود. در نتیجه، افرادی که به خرید SUSHI اقدام می‌کنند و این توکن را در اختیار دارند، می‌توانند در تصمیمات حاکمیتی سوشی سواپ مشارکت داشته باشند.


در سال 2020، سوشی سواپ به‌عنوان انقلابی در بازار کریپتو معرفی شد و در مدت کوتاهی توانست شهرت زیادی را کسب کند. شهرت سوشی سواپ یکی از عوامل مهم تأثیرگذار بر قیمت ارز دیجیتال SUSHI محسوب می‌شود.


سوشی خون‌آشام (Vampire Sushi) به چه معناست؟

یکی دیگر از بازارسازهای خودکاری (AMM) که در سال 2020، شهرت زیادی پیدا کرد، یونی سواپ (Uniswap) بود. در واقع، سوشی‌ سواپ (SushiSwap) به‌عنوان انشعابی از یوانی سواپ ظهور کرد. ازآنجایی‌که یونی سواپ یک پلتفرم منبع‌باز بود، همه‌ی افراد می‌توانستند کُدهای آن را مشاهده کنند. همین مسئله باعث شد که توسعه‌دهندگان سوشی سواپ موارد قابل تغییری را در این کدها پیدا کنند. در نتیجه، آن‌ها با ایجاد تغییراتی در برنامه‌نویسی یونی سواپ، سوشی سواپ را ایجاد کردند.


اولین اقدام توسعه‌دهندگان سوشی سواپ پرداخت پاداش‌هایی به ارائه‌کنندگان نقدینگی یونی سواپ بود. همین مسئله باعث شد که بسیاری از آن‌ها به سرمایه‌گذاری در سوشی سواپ ترغیب شوند. این فرایند جنجال‌های زیادی را ایجاد کرد و به‌عنوان «حمله خون‌آشام» (Vampire Attack) شناخته شد. این تاکتیک موفقیت‌آمیز بود و باعث شد که 90 درصد از نقدینگی یونی سواپ جذب پروژه‌ی سوشی سواپ شود.


سوشی سواپ (SushiSwap) چگونه کار می‌کند؟

سوشی سواپ (SushiSwap) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به‌سراغ نحوه خرید SUSHI برویم، باید ببینیم که این پلتفرم چگونه کار می‌کند و چه عواملی روی قیمت ارز سوشی تأثیر می‌گذارند. سوشی سواپ (SushiSwap) امکان مبادله‌ی ارزهای دیجیتال مختلف را برای کاربران فراهم می‌کند. کارمزد این معاملات 0.3 درصد است که برای بهبود عملکرد پلتفرم دریافت می‌شود. کارمزدهای دریافت‌شده به‌صورت زیر تقسیم می‌شوند:


 • 0.25 درصد به ارائه‌کنندگان نقدینگی اختصاص دارد.

 • 0.05 درصد به توکن SUSHI تبدیل شده و به دارندگان این توکن پرداخت خواهد شد.

به همین منظور، همه‌ی افراد می‌توانند کیف پول خود را به سوشی سواپ متصل کرده و نقدینگی‌شان را در اختیار این پلتفرم قرار دهند. برای مثال، اگر شخصی 2 واحد اتر (ETH) دارد و می‌خواهد آن را به استخر نقدینگی جفت‌ارز SUSHI-ETH قرض دهد، باید 1 واحد از اتریوم‌هایش را به SUSHI تبدیل کند.


علاوه‌بر آن، کاربران می‌توانند جفت‌ارزهای خود را به پلتفرم قرض دهند تا از این طریق، استخرهایی که وجود ندارند، ایجاد شوند. یعنی اگر کاربران جفت‌ارز جدیدی را به پلتفرم ارائه کنند، امکان ایجاد استخر آن هم وجود دارد. کاربرانی که توکن‌های خود را به‌عنوان نقدینگی در اختیار پلتفرم می‌گذارند، «توکن‌های تأمین‌کننده‌ی نقدینگی سوشی سواپ» (SushiSwap Liquidity Provider Tokens) یا SLP را دریافت خواهند کرد. توکن‌های SLP نشان‌دهنده‌ی سهمی نسبی از دارایی‌های ادغام‌شده هستند؛ یعنی هر توکن SLP بیانگر ارزش یک ارز نسبت به یک ارز دیگر است و این مسئله به آن کمک می‌کند که جایگزینی برای یک جفت‌ارز باشد. در نتیجه، هر فردی که این توکن‌ها را در اختیار دارد، می‌تواند ثابت کند که جفت‌ارزی را به استخر نقدینگی سوشی سواپ قرض داده است.


سوشی سواپ (SushiSwap) از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

سوشی سواپ (SushiSwap) از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

برای اینکه با سوشی سواپ بیشتر آشنا شوید، در این بخش، اجزای مختلف این صرافی را به شما توضیح می‌دهیم. این مسئله به شما کمک می‌کند که عوامل مختلف تأثیرگذار بر قیمت SUSHI را بشناسید و برای خرید ارز دیجیتال سوشی سواپ تصمیم درستی بگیرید.


کاشی (Kashi) و بنتوباکس (BentoBox)

در کشور ژاپن، به کاسه‌های کوچک مخصوص غذا بنتوباکس (BentoBox) می‌گویند. در سوشی سواپ هم بنتوباکس چنین کاری را انجام می‌دهد؛ یعنی مخزن یا خزانه‌ای برای نگهداری از قراردادهای هوشمند سوشی محسوب می‌شود. درحال‌حاضر، تنها بنتوباکسی که در سوشی سواپ راه‌اندازی شده، کاشی (Kashi) نام دارد. کاشی یک پلتفرم استقراض و وام‌دهی ارز دیجیتال است. همچنین، این پلتفرم از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند تا معاملات مارجین (Margin Trading) مشخصی را به کاربران ارائه دهد.


در پلتفرم کاشی، کاربران باید یک دارایی را با احتمال افزایش قیمت و دارایی دیگری را با احتمال کاهش قیمت، انتخاب کنند. حالا این کاربران می‌توانند روی جفت‌ارز متشکل از این دو دارایی، سرمایه‌گذاری انجام دهند. اگر هر دو ارز موجود در سرمایه‌گذاری، روندی را متناسب با پیش‌بینی سرمایه‌گذاران در پیش بگیرند، این افراد سود خواهند کرد و در غیر این‌صورت، سرمایه‌گذاری آن‌ها با ضرر همراه خواهد بود.


این نوع از سرمایه‌گذاری به‌صورت همتابه‌همتا انجام می‌شود؛ یعنی اگر شما سود کنید، کسی که برخلاف شما پیش‌بینی کرده، ضرر خواهد کرد و بالعکس.


میسو (Miso)

میسو (Miso)

میسو (Miso) یک سوپ سنتی ژاپنی است که طرف‌داران بسیار زیادی دارد. همچنین، یکی دیگر از ابزارهای پلتفرم سوشی سواپ نیز میسو نامیده می‌شود. این ابزار اخیراً به سوشی سواپ اضافه شده است و به کاربران کمک می‌کند که توکن‌های جدید را راه‌اندازی کنند. برخی از امکانات میسو برای توسعه‌دهندگان توکن‌های جدید، عبارت‌اند از:


 • تأمین نقدینگی برای توکن‌های جدید

 • عرضه‌ی اولیه‌ی توکن‌ها

 • استفاده از کدهای آماده برای راه‌اندازی توکن‌ها

سوشیکس سواپ (SushiXSwap)

در سال 2022، سوشی سواپ با استفاده از پروتکل «استارگیت» (Stargate)، امکان انجام مبادلات میان‌زنجیره‌ای (Cross Chain) را فراهم کرد. به‌این‌ترتیب، کاربران می‌توانند توکن‌ها را از زنجیره‌ای به زنجیره‌ای دیگر انتقال دهند. پیش از این، سوشی سواپ انجام معاملات را در زنجیره‌هایی مانند اتریوم (Ethereum)، آربیتروم (Arbitrum)، فانتوم (Fantom)، آوالانچ (Avalanche) و پالیگان (Polygon) فراهم می‌کرد؛ اما حالا سوشیکس سواپ (SushiXSwap) به‌صورت یک پل بلاک چینی عمل می‌کند. به‌این‌ترتیب، کاربران به‌راحتی می‌توانند دارایی‌های موجود در زنجیره‌های مختلف را با یکدیگر مبادله کنند.


فورو (Furo)

فورو (Furo) پلتفرمی برای پرداختی‌های مستمر و کنترل توکن‌ها است. در واقع، سازمان‌های خودگردان غیرمتمرکز (DAOs) با استفاده از فورو، می‌توانند به‌طور مستمر و خودکار به دارندگان توکن‌ها، پاداش پرداخت کنند. ازاین‌طریق، فورو باعث می‌شود که فرایند پاداش‌دهی کارآمدتر، غیرمتمرکزتر و قابل پیش‌بینی باشد.


علاوه‌بر آن، فورو به کنترل خودکار توکن‌ها کمک می‌کند. به‌این‌ترتیب، توسعه‌دهندگان توکن‌ها می‌توانند برنامه‌های مشخصی را برای این دارایی‌ها در نظر بگیرند.


سوشی بار (SushiBar)

سوشی سواپ (SushiSwap) امکان دسترسی به بسیاری از محصولات دیفای را برای کاربران فراهم کرده است. در همین راستا، این پلتفرم سوشی بار (SushiBar) را توسعه داد. در واقع، کاربران می‌توانند توکن‌های SUSHI را در سوشی بار استیک کرده و پاداش‌هایی را با توکن xSUSHI دریافت کنند. این پاداش‌ها از محل کارمزدهای مبادلات صرافی، پرداخت می‌شوند. درحال‌حاضر، پاداش استیکینگ SUSHI در سوشی بار، برابر با 11 درصد است که به‌صورت سود سالانه پرداخت خواهد شد.


بنیان‌گذاران سوشی سواپ (SushiSwap) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران سوشی سواپ (SushiSwap) چه افرادی هستند؟

شناخت بنیان‌گذاران این پروژه به شما کمک می‌کند که سوشی سواپ (SushiSwap) را به‌خوبی بشناسید و با آگاهی کامل برای خرید SUSHI تصمیم‌گیری کنید. سوشی سواپ، در اوت 2020، توسط افراد یا گروه‌هایی ناشناس، با نام‌های مستعار «سرآشپز نومی» (Chef Nomi) و «او ایکس ماکی» (OxMaki) پایه‌گذاری شد. از هویت این افراد، به‌جز حساب‌های شبکه‌های اجتماعی، اطلاعات مشخصی در دسترس نیست. این پروژه بلافاصله کاربران زیادی پیدا کرد و در سپتامبر 2020 به فهرست صرافی بایننس اضافه شد.


در زمان توسعه‌ی سوشی سواپ، سرآشپز نومی یک کیف پول مخصوص توسعه‌‌دهندگان را ایجاد کرد و 10 درصد از سوشی‌ها را به آن انتقال داد. این کار کاملاً طبیعی بود و تقریباً همه‌ی توسعه‌دهندگان چنین کاری را انجام می‌دهند. قرار بود که این مبلغ برای تبلیغات و توسعه‌ی پروتکل هزینه شود. بااین‌حال، سرآشپز نومی تصمیم گرفت کاری را انجام دهد که در دنیای اقتصاد، به «کشیدن فرش از زیر پای دیگران» معروف است. در واقع، این اصطلاح زمانی استفاده می‌شود که بنیان‌گذار یک پروژه تصمیم می‌گیرد که پول‌ها را بردارد و فرار کند. به همین منظور، در آن زمان، سرآشپز نومی تمام سوشی‌های خود را با 38،000 ETH مبادله کرد. این مقدار اتریوم، در آن زمان، 14 میلیون دلار ارزش داشت. بسیاری از کاربران از این اقدام سرآشپز نومی عصبانی شدند و اعتماد خود را به پروژه از دست دادند.


این نارضایتی عمومی باعث شد که سرآشپز نومی توکن‌های SUSHI را پس بدهد و از کاربران عذرخواهی کند. سپس، او مدیریت پروژه را به «سم بنکمن فرید» (Sam Bankman-Fried)، کارآفرین و میلیاردر آمریکایی، واگذار کند. بنکمن فرید با مشاهده‌ی نارضایتی کاربران و احتمال شکست پروژه، به‌خاطر نجات‌دادن سوشی سواپ از ورشکستی، به این ماجرا ورود کرد. او در 6 سپتامبر 2020، مدیریت پروژه را به دست گرفت و توکن‌های ذکرشده را از یونی سواپ به سوشی سواپ منتقل کرد.


چه چیزی سوشی سواپ (SushiSwap) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی سوشی سواپ (SushiSwap) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

ویژگی‌های منحصربه‌فرد سوشی سواپ (SushiSwap)، این پروژه را نسبت به رقبا متمایز می‌کنند و روی قیمت ارز SUSHI هم تأثیر می‌گذارند. سوشی سواپ به‌عنوان یک بازارساز خودکار (AMM) معرفی شده است و به دفتر سفارش نیازی ندارد. اگرچه یونی سواپ (Uniswap) هم از بازارساز خودکار استفاده می‌کرد؛ اما سوشی سواپ تغییرات مهمی را در این زمینه ایجاد کرده و مشارکت کاربران در بازارساز خودکار بسیار بیشتر شده است.


یکی دیگر از ویژگی‌های سوشی سواپ، استفاده از بلاک چین‌های مختلف محسوب می‌شود؛ به‌طوری که کاربران می‌توانند جفت‌ارزهای شبکه‌های مختلف را به استخرهای نقدینگی این صرافی قرض بدهند. همچنین، استفاده از پُل بلاک چین باعث شده که معامله‌گران بتوانند به‌راحتی دارایی‌های زنجیره‌های مختلف را با یکدیگر مبادله کنند.


یکی دیگر از نوآوری‌های سوشی سواپ، مربوط به توکن SUSHI است. در واقع، کاربرانی که نقدینگی این صرافی را با توکن SUSHI تأمین می‌کنند، پاداش دریافت خواهند کرد. همچنین، اگر کابر توکن‌های سوشی را پس بگیرد، باز هم بخشی از کارمزدهای تراکنش‌ها را دریافت خواهد کرد. این مسئله، اهمیت توکن SUSHI را در پلتفرم سوشی سواپ نشان می‌دهد و سرمایه‌گذاران پیش از خرید ارز دیجیتال سوشی سواپ باید از آن اطلاع داشته باشند.


ارز دیجیتال سوشی سواپ (SUSHI) چیست؟

توکن بومی پلتفرم سوشی سواپ، SUSHI نام دارد. این توکن بر اساس استاندارد ERC-20 راه‌اندازی شده و کاربردهای مختلفی در پروژه‌ی سوشی سواپ دارد. برخی از مهم‌ترین کاربردهای این توکن عبارت‌اند از:


 • کاربران می‌توانند با استیکینگ توکن SUSHI در این پلتفرم، توکن معادل آن، یعنی xSUSHI را دریافت کنند. توکن xSUSHI به کاربران اجازه می‌دهد که بدون نیاز به تأمین نقدینگی، پاداش دریافت کنند. به‌این‌ترتیب، 0.05 درصد از حجم معاملات انجام‌شده در سوشی سواپ، به دارندگان توکن xSUSHI پرداخت می‌شوند.

 • سوشی سواپ به‌صورت یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) راه‌اندازی شده است؛ بنابراین، دارندگان توکن SUSHI می‌توانند در تصیمات حاکمیتی این پروژه مشارکت داشته باشند. برای این کار، دارندگان SUSHI باید توکن‌هایشان را با توکن SUSHISWAP معاوضه کنند.

توکنومیک ارز دیجیتال سوشی سواپ SUSHI

توکنومیک ارز دیجیتال سوشی سواپ SUSHI

تعداد کل واحدهای SUSHI برابر با 250 میلیون توکن بوده که تا تاریخ 29 سپتامبر 2023، حدود 232 میلیون توکن از آن، در گردش هستند. ارز دیجیتال سوشی سواپ، تا این تاریخ، ارزش بازاری در حدود 138 میلیون دلار دارد. همچنین، ارزش معاملات ارز SUSHI در 24 ساعت گذشته، حدود 4.5 میلیون دلار بوده است.


علاوه‌بر آن، 10 درصد از کل واحدهای SUSHI در کیف پولی قرار می‌گیرند تا برای توسعه‌ی این پلتفرم هزینه شوند. مابقی توکن‌ها نیز در اختیار کاربران قرار خواهند گرفت و به بازار عرضه می‌شوند.


چه چیزی به سوشی سواپ (SushiSwap) ارزش می‌دهد؟

سوشی سواپ (SushiSwap) به‌صورت یک سازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO) راه‌اندازی شده است و توسط دارندگان توکن SUSHISWAP اداره می‌شود. همچنین، دارندگان توکن xSUSHI می‌توانند از این پلتفرم، پاداش دائمی دریافت کنند. توجه داشته باشید که دسترسی به هرکدام از این دو توکن، از طریق توکن SUSHI امکان‌پذیر می‌شود. در نتیجه، افرادی که به خرید SUSHI اقدام می‌کنند، به امکانات گسترده‌ای دسترسی خواهند داشت.


کاربرانی که توکن SUSHISWAP را در اختیار دارند، می‌توانند پیشنهاداتی را برای ایجاد تغییراتی در پلتفرم ارائه دهند. سپس، این پیشنهادات به نظرسنجی گذاشته می‌شوند و کاربران می‌توانند به آن‌ها رأی بدهند. درصورتی‌که پیشنهادی در نظرسنجی تصویب شود، به‌صورت خودکار توسط قراردادهای هوشمند، اجرا خواهد شد.


برای مثال، در ابتدا قرار بود که تعداد توکن‌های SUSHI نامحدود باشد و سقفی برای آن در نظر گرفته نشده بود. این مسئله باعث می‌شد که با ایجاد تورم در بازار، قیمت SUSHI کاهش پیدا کند. به‌خاطر همین، در سپتامبر 2020، کاربران سوشی سواپ تصمیم گرفتند که برای SUSHI سقف عرضه تعیین کنند تا جلوی تورم این توکن گرفته شود.


مزایا و معایب سوشی سواپ (SushiSwap) چیست؟

سوشی سواپ (SushiSwap) نیز مانند همه‌ی پروژه‌های کریپتو، مزایا و معایب خاص خود را دارد. اطلاع از مزایا و معایب این صرافی ارز دیجیتال، به شما کمک می‌کند که با عوامل تأثیرگذار بر قیمت SUSHI آشنا شوید و برای خرید ارز سوشی سواپ تصمیم درستی بگیرید. به‌خاطر همین، در این بخش، مزایا و معایب سوشی سواپ را بررسی می‌کنیم:


مزایا و معایب سوشی سواپ (SushiSwap) چیست؟

سوشی سواپ (SushiSwap) چه تفاوتی با یونی سواپ (Uniswap) دارد؟

با اینکه سوشی سواپ (SushiSwap) یک نسخه‌ی جدید از یونی سواپ (Uniswap) است؛ اما از نظر ساختار کارمزد و جنبه‌های دیگر با یونی سواپ تفاوت دارد. برای مثال، یونی سواپ دارای 3 سطح کارمزد 0.05، 0.3 و 1 درصدی است. در این صرافی، کارمزد استیبل کوین‌ها 0.05 درصد، کارمزد جفت‌ارزهای قدیمی‌تر 0.3 درصد و کارمزد جفت‌ارزهای جدیدتر برابر با 1 درصد خواهد بود. در سوی مقابل، سوشی سواپ از همه‌ی معاملات، کارمزد ثابت 0.3 درصدی را دریافت می‌کند.


از طرفی، اگر کاربران از توکن SUSHI برای تأمین نقدینگی استفاده کنند، پاداش‌های بیشتری را دریافت خواهند کرد؛ اما یونی سواپ چنین امکانی را برای توکن UNI در نظر نگرفته است.


ارز دیجیتال سوشی سواپ (SUSHI) را کجا ذخیره کنیم؟

برای سرمایه‌گذاری روی سوشی سواپ، پس از خرید SUSHI، به کیف پولی نیاز دارید تا بتوانید توکن‌هایتان را در آن ذخیره کنید. در انتخاب کیف پول مناسب برای SUSHI باید به مواردی مانند امنیت، شبکه‌های انتقال، کارمزدها و... توجه داشته باشید. به‌خاطر همین، در این بخش، بهترین کیف پول‌هایی را که پس از خرید سوشی سواپ می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، معرفی خواهیم کرد:


 • یو هولدر (YouHolder)

 • وان اینچ ولت (1inch Wallet)

 • کی استون ولت (Keystone Wallet)

 • متامسک (MetaMask)

 • ولت کانکت (WalletConnet)

 • فورتماتیک (Fortmatic)

 • کوین بیس (Coinbase)

 • توروس (Torus)

 • کیف پول اختصاصی اکسبیتو

علاوه‌بر موارد فوق، پس از خرید ارز دیجیتال سوشی سواپ، می‌توانید توکن‌هایتان را در کیف پول اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو ذخیره کنید. کیف پول اکسبیتو امنیت بسیار بالایی دارد و به شما کمک می‌کند که هزینه‌ی نقل‌و‌انتقال SUSHI را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال سوشی سواپ (SUSHI) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال سوشی سواپ (SUSHI) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال سوشی سواپ (SUSHI) در صرافی اکسبیتو، با کمترین قیمت و با سرعت بسیار بالایی انجام می‌شود. برای خرید SUSHI در صرافی اکسبیتو، کافی است که مراحل زیر را دنبال کنید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2_ به حساب کاربری‌تان وارد شوید و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید. (احراز هویت در صرافی اکسبیتو سرعت بالایی دارد و به‌راحتی انجام می‌شود. احراز هویت صرافی اکسبیتو دو مرحله دارد. مرحله‌ی اول که تنها 1 دقیقه طول می‌کشد، به شما امکان خرید و فروش سوشی و سایر رمزارزها را می‌دهد. مرحله‌ی دوم نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو است و برای اطلاع از آن، می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه کنید.)


3_ اطلاعات کارت یا حساب بانکی خود را برای واریز پول ارائه دهید. (واریز پول توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_برای خرید SUSHI با ریال، مبلغ مورد نظر را به حساب خود در اکسبیتو واریز کنید و برای خرید سوشی با تتر، مقدار تتر مد نظر را به کیف پول اختصاصی‌تان در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و تکمیل مراحل خرید، مقدار SUSHI مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل خواهد شد.


فروش ارز دیجیتال سوشی سواپ (SUSHI) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال سوشی سواپ (SUSHI) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال سوشی سواپ (SUSHI) در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش SUSHI در صرافی اکسبیتو، معادل ریالی و یا تتری آن به کیف پول شما منتقل می‌شود و شما با ثبت درخواست تسویه حساب آنی، می‌توانید وجه خود را به‌سرت از اکسبیتو برداشت کنید. برای فروش سوشی در صرافی اکسبیتو، مراحل زیر را دنبال کنید:


1_ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مراحل احراز هویت


3_ ارائه‌ی اطلاعات کارت یا حساب بانکی برای واریز پول


4_ انتقال ارز دیجیتال سوشی سواپ (SUSHI) به صرافی اکسبیتو (درصورتی‌که توکن‌های SUSHI در کیف پول اختصاصی شما در اکسبیتو قرار دارند، نیازی به انجام این مرحله ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش SUSHI در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش سوشی در اکسبیتو، معادل ریالی و یا تتری آن به کیف پول شما در این صرافی منتقل خواهد شد. حالا به‌راحتی و با سرعت زیاد می‌توانید وجه خود را از اکسبیتو برداشت کنید.


تسویه حساب آنی سوشی سواپ (SUSHI) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی سوشی سواپ (SUSHI) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ریالی پس از خرید SushiSwap در صرافی اکسبیتو، به‌صورت تسویه حساب آنی یا واریز آنی پول به حساب بانکی انجام می‌شود. تسویه حساب آنی سوشی سواپ و سایر رمزارزها یکی از خدمات محبوب صرافی اکسبیتو است که تنها 3 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد. صرافی اکسبیتو برای تسویه حساب آنی از 14 بانک معتبر کشور استفاده می‌کند. در نتیجه، شما می‌توانید به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته، درخواست تسویه حساب آنی را ثبت کرده و تا سقف 50 میلیون تومان در روز، وجه خود را از اکسبیتو برداشت کنید.


درصورتی‌که در مراحل خرید و فروش ارز دیجیتال سوشی سواپ (SUSHI) و سایر رمزارزها با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه کنید. همچنین، همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته پاسخ‌گوی سوالات شما خواهند بود.