خرید ارز دیجیتال استورج | فروش Storj | قیمت STORJ

با توسعه‌ی دنیای کریپتو، توکن‌ها و کوین‌های مختلفی به بازار آمده‌اند. هرکدام از این ارزهای دیجیتال به‌دنبال هدف به‌خصوصی هستند و از حوزه‌ی مشخصی تمرکززدایی می‌کنند. با رشد و بلوغ حوزه‌ی رمزارزها، پروژه‌های جدیدی با اهداف خاص‌تری راه‌اندازه شده‌اند. یکی از همین پروژه‌های ویژه، استورج (Storj) با توکن اختصاصی STORJ است. در واقع، استورج پلتفرمی مبتنی بر بلاک چین بوده که امکان ذخیره‌سازی ابری غیرمتمرکز را فراهم می‌کند. با استفاده از این پلتفرم، کاربران می‌توانند فضای اضافی هارددیسک خود را با دیگران به اشتراک بگذارند و از‌این‌طریق، درآمدزایی داشته باشند. این نوآوری در حوزه‌ی ذخیره‌سازی ابری، توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است و افراد زیادی به خرید STORJ علاقه‌مند شده‌اند. به‌خاطر همین، در این مقاله، بررسی می‌کنیم که استورج چیست و نحوه خرید و فروش STORJ در صرافی اکسبیتو چگونه است.


قیمت ارز دیجیتال استورج STORJ

قیمت ارز دیجیتال استورج STORJ

با نگاهی به تاریخچه قیمت ارز دیجیتال استورج، اولین قیمت STORJ را در جولای 2020، برابر با 0.18 دلار مشاهده می‌کنیم. در عرض یک ماه، قیمت ارز استورج موفق می‌شود که تا 0.61 رشد کند؛ اما دوباره تا ماه دسامبر، تا 0.2 دلار پایین می‌آید. از ماه دسامبر، یک روند صعودی شدید در قیمت استورج آغاز شده و تا مارس 2021 به اوج قیمت تاریخی خود، یعنی 2.81 دلار می‌رسد.


پس از آن، دوباره روندی نزولی را در پیش می‌گیرد و قیمت STORJ را در ژانویه 2021، در 0.84 دلار مشاهده می‌کنیم. در 5 ماه بعد، قیمت استورج در دو مرحله اوج می‌گیرد و به‌ترتیب به 1.47 و 2.67 دلار می‌رسد. این محدوده، دومین اوج تاریخی قیمت ارز دیجیتال استورج است. سپس، قیمت ارز STORJ در روند نزولی می‌افتد و تا 1.04 دلار پایین می‌آید. اگرچه قیمت استورج، در مارس 2022، تا 1.33 دلار هم رشد می‌کند؛ اما نمی‌تواند به این روند ادامه دهد و در پایان سال، تا 0.24 دلار کاهش پیدا می‌کند.


قیمت ارز دیجیتال STORJ سال 2023 را در 0.36 دلار آغاز کرده و تا ماه اکتبر هم نمی‌تواند به سطح بالای نیم دلار دست یابد.


خرید و فروش ارز دیجیتال استورج (STORJ) در ایران

ارز دیجیتال استورج (STORJ) یکی از رمزارزهای کاربردی و مشهور بازار کریپتو است؛ ازاین‌رو، امکان خرید و فروش STORJ در بسیاری از صرافی‌های سرشناس دنیا، مانند بایننس، کوکوین و کراکن فراهم شده است. بااین‌حال، اغلب این صرافی‌ها، ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داده‌ و به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌کنند. از سوی دیگر، امکان خرید و فروش استورج با ریال نیز در هیچ‌کدام از این صرافی‌ها فراهم نیست. در نتیجه، برای خرید و فروش STORJ به یک صرافی معتبر ایرانی نیاز دارید. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو امکان خرید و فروش ارز استورج را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. یکی دیگر از مزایای خرید و فروش ارز STORJ در صرافی اکسبیتو، امکان استفاده از بازارهای ریالی و تتری محسوب می‌شود؛ بنابراین، شما می‌توانید به 3 روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سواپ» ارز دیجیتال استورج را در صرافی اکسبیتو معامله کنید.


استورج (Storj) چیست؟

استورج (Storj) چیست؟

استورج (Storj) پلتفرمی مبتنی بر بلاک چین است که یک محیط منبع‌باز غیرمتمرکز را فراهم می‌کند تا کاربران بتوانند در این محیط، داده‌های خود را با حفظ حریم خصوصی و امنیت بالا ذخیره کنند. ذخیره‌سازی در پلتفرم استورج کاملاً غیرمتمرکز بوده و بدون نظارت شخص ثالث انجام می‌شود. در این پلتفرم، داده‌های کاربران با تقسیم به اجزای کوچک‌تر، در سراسر شبکه توزیع شده و به‌این‌صورت ذخیره می‌شوند.


استورج قصد دارد که جایگزین غیرمتمرکزی را برای ارائه‌دهندگان بزرگ ذخیره‌سازی متمرکز، مانند گوگل کلود (Google Cloud) و آمازون (Amazon)، به کاربران ارائه کند. ازاین‌طریق، کاربران می‌توانند به فضای دیسک اضافی افراد دیگر دسترسی داشته باشند و آن را از طریق خدمات همتابه‌همتا برای ذخیره‌ی اطلاعات خود، اجاره کنند.


استورج اولین پلتفرم ذخیره‌سازی غیرمتمرکز است و همین مسئله روی ارزش و قیمت STORJ نیز اثر گذاشته و افراد زیادی به خرید استورج علاقه‌مند شده‌اند. البته بعد از این پلتفرم، پروژه‌های معدود دیگری نیز در این زمینه به بازار آمده‌اند. در چنین پلتفرم‌هایی، کاربران می‌توانند فضای اضافی هارددیسک را به اشتراک بگذارند تا افراد دیگر این فضا را اجاره کنند. کاربرانی که فضای اضافی خود را به اشتراک می‌گذارند، بابت این کار، پاداش دریافت خواهند کرد. به‌این‌ترتیب، یک بازار ذخیره‌سازی همتا‌به‌همتا (P2P) برای ارائه‌دهندگان و اجاره‌کنندگان فراهم می‌شود.


استورج (Storj) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به‌سراغ نحوه خرید ارز دیجیتال استورج برویم، باید با عملکرد این پلتفرم و عوامل موثر بر قیمت STORJ بیشتر آشنا شوید. استورج یکی از اولین بازارها و شبکه‌های مبتنی بر ذخیره‌سازی ابری غیرمتمرکز است و نیاز به یک نهاد مرکزی برای نظارت بر فرایند ذخیره‌سازی را از بین می‌برد. ازآنجایی‌که این پلتفرم بر اساس فناوری بلاک چین کار می‌کند، می‌تواند سیستمی امن، غیرمتمرکز و شفاف را با حفظ حریم خصوصی، در اختیار کاربران بگذارد.


استورج داده‌های آپلودشده را پیش از ذخیره‌سازی، به اجزای کوچک‌تری تقسیم می‌کند. به‌این‌ترتیب، هیچ شرکت و یا سازمانی نمی‌تواند به‌ همه‌ی داده‌های بارگذاری‌شده‌ی کاربران دسترسی داشته باشد. با این روش، کنترل اطلاعات هر کاربر، فقط در اختیار خود او قرار دارد. مدیریت این اطلاعات از طریق پروتکل‌های موجود در شبکه فراهم می‌شود.


فرایند تقسیم اطلاعات به اجزای کوچک‌تر، «شاردینگ» (Sharding) نام دارد. پس از توزیع اطلاعات در کل شبکه، کاربران می‌توانند اجزای اطلاعات خود را به‌طور هم‌زمان از منابع مختلف دانلود کنند. این مسئله باعث می‌شود که سرعت دانلود از شبکه‌ی غیرمتمرکز استورج بسیار سریع‌تر از شبکه‌های متمرکزی مانند گوگل کلود و آمازون باشد.


از طرفی، استورج به‌صورت یک بازار ذخیره‌سازی همتابه‌همتا (P2P) پایه‌گذاری شده است؛ یعنی کاربران این پلتفرم می‌توانند فضای اضافی هارددیسک خود را به‌طور مستقیم به متقاضیان ذخیره‌سازی اجاره دهند. این معامله بین طرفین با استفاده از توکن STORJ انجام می‌شود. فرایند ذخیره‌سازی در استورج، ایمن‌تر، سریع‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر از نمونه‌های متمرکز است.


استورج (Storj) از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

شبکه استورج (Storj) دارای 3 بخش اصلی است:


 • گره‌های ذخیره‌سازی (Storage Nodes): این گره‌ها وظیفه‌ی ذخیره‌سازی داده‌ها و برگرداندن مجدد آن‌ها به کاربران را بر عهده دارند. هر دستگاهی که مورد تأیید پلتفرم استورج قرار بگیرد، می‌تواند به‌عنوان یک گره ذخیره‌سازی انتخاب شود.

 • آپ‌لینک‌ها (Uplinks): آپ‌لینک نرم‌افزاری است که داده‌ها را بارگذاری و بازیابی می‌کند. کلاینت‌هایِ کاربران ارائه‌دهنده‌ی فضای ذخیره‌سازی، آپ‌لینک‌ها را به‌طور خودکار روی سیستم کامپیوتری‌شان اجرا خواهند کرد.

 • ماهواره‌ها (Satellites): ماهواره‌ها واسطه‌هایی بین گره‌های ذخیره‌سازی و آپ‌لینک‌ها هستند و طیف وسیعی از عملکردها را بر عهده دارند. این عملکردها شامل مواردی مانند تعیین گره‌های ذخیره‌سازی اطلاعات، نوع داده‌ی ذخیره‌شده، گره‌های ذخیره‌سازی پرداخت‌ها و... می‌شوند.

این 3 بخش، به‌طور هم‌زمان کار می‌کنند تا ذخیره‌سازی ایمن و غیرمتمرکز داده‌ها فراهم شود. در ابتدا، «فضای ذخیره‌سازی ابری» (Decentralized Cloud Storage) یا DCG اطلاعات را به 80 جزء رمزنگاری‌شده تقسیم می‌کند. سپس، آپ‌لینک از ماهواره برای ذخیره‌سازی اطلاعات اجازه می‌گیرد. بعد، ماهواره 80 گره ذخیره‌سازی را پیدا می‌کند. کاربران هزینه‌ی ذخیره‌‌سازی اطلاعات خود را باید با توکن STORJ بپردازند. در نهایت، این توکن‌ها توسط گره‌ها دریافت شده و اطلاعات ذخیره می‌شوند. کاربرانی که قصد ذخیره‌سازی اطلاعات خود را دارند، باید از قبل به خرید STORJ اقدام کنند.


بنیان‌گذاران استورج (Storj) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران استورج (Storj) چه افرادی هستند؟

اطلاع از بنیان‌گذاران استورج به شما کمک می‌کند که با این پروژه بیشتر آشنا شوید و برای خرید ارز STORJ تصمیم درستی بگیرید. برای اولین‌بار، در سال 2014، استورج (Storj) به‌عنوان فضای ذخیره‌سازی ابری غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین، در وایت پیپر (Whitepaper) این ارز دیجیتال معرفی شد. پس از آن، در سال 2016، این وایت پیپر تغییر کرده و به‌روزرسانی شد. شرکت ارائه‌دهنده‌ی این پروتکل ابری، «استورج لبز» (Storj Labs) نام دارد. این شرکت توسط «جان کویین» (John Quinn) و «شان ویلکینسون» (Shawn Wilkinson) پایه‌گذاری شد.


از زمان تأسیس استورج لبز تا راه‌اندازی کامل، این شرکت 3 دوره‌ سرمایه‌گذاری را پشت‌سر گذاشت. به‌این‌ترتیب، پروتکل استورج در سال 2018 راه‌اندازی شد. سپس، در سال 2019، نسخه‌ی دوم استورج با عنوان V2 به بازار آمد. پیش از راه‌اندازی کامل این پروتکل در سال 2018، استورج بر بستر بلاک چین بیت کوین کار می‌کرد؛ اما در سال 2017 به اتریوم نقل مکان کرد.


این پروژه در اولین دوره‌ی سرمایه‌گذاری توانست 910 بیت کوین را جمع‌آوری کند و سپس، در عرضه‌ی اولیه توکن استورج، 30 میلیون دلار دیگر را نیز به دست آورد.


چه چیزی استورج (Storj) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

ویژگی‌های منحصربه‌فرد استورج (Storj) این پروژه را از سایر رقبا متمایز می‌کنند و بر روی قیمت ارز استورج نیز اثر می‌گذارند. استورج یکی از اولین ارائه‌کنندگان فضای ذخیره‌سازی ابری غیرمتمرکز است که ابزار تقریباً منحصربه‌فردی را به کاربران دنیای کریپتو ارائه می‌کند. این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد که با اجاره دادن فضای اضافی هارددیسک خود، درآمدزایی کنند و توکن STORJ را به دست بیاورند.


یکی از ویژگی‌های اصلی استورج، استفاده از تکنیک شاردینگ است. این تکنیک داده‌های کاربران را به اجزای کوچک‌تری تقسیم کرده و آن‌ها را در سراسر شبکه توزیع می‌کند. این عملکرد در مقایسه با روش کار ارائه‌دهندگان سنتی فضای ابری، بسیار منحصربه‌فرد است. در واقع، شرکت‌های متمرکزی مانند گوگل و آمازون به تمام اطلاعات کاربران دسترسی دارند؛ اما ساختار غیرمتمرکز و استفاده از روش شاردینگ باعث می‌شوند که هیچ‌کس به اطلاعات کاربران استورج دسترسی نداشته باشد.


ارز دیجیتال استورج (STORJ) چیست؟

توکن بومی پلتفرم استورج، STORJ نام دارد. این توکن ابزاری، کاربردهای فراوانی در استورج داشته و اقتصاد آن را بهبود می‌بخشد. کاربرانی که می‌خواهند فضای اضافی هارد دیسک خود را با استفاده از پلتفرم استورج به دیگران اجاره دهند، با توکن STORJ درآمد کسب می‌کنند. در سوی مقابل، اجاره‌کنندگان فضای ابری نیز باید هزینه‌ی خدمات را با این توکن بپردازند؛ بنابراین، آن‌ها باید از قبل، به خرید ارز دیجیتال استورج اقدام کرده باشند.


به‌این‌ترتیب، توکن STORJ بازاری همتابه‌همتا را برای ذخیره‌سازی ابری غیرمتمرکز فراهم می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد که به‌طور مستقیم با یکدیگر در ارتباط باشند.


توکنومیک ارز دیجیتال استورج STORJ

توکنومیک ارز دیجیتال استورج STORJ

عرضه‌ی کل توکن‌های استورج (STORJ) برابر با 424،999،998 واحد است. در زمان نگارش این مقاله (17 اکتبر 2023)، حدود 369 میلیون توکن از کل واحدهای این ارز دیجیتال در گردش بازار قرار دارند. همچنین، حجم بازار این ارز دیجیتال حدود 148 میلیون دلار بوده و ارزش معاملات روزانه‌ی آن برابر با 44 میلیون دلار است. علاوه‌بر آن، کل واحدهای این ارز دیجیتال به‌صورت زیر تخصیص داده می‌شوند:


 • 60 درصد به مشارکت‌کنندگان در ذخیره‌سازی

 • 40 درصد به خود شرکت استورج لبز

ارزش استورج (STORJ) از کجا ناشی می‌شود؟

برای همه‌ی سرمایه‌گذاران ضروری است که پیش از خرید STORJ با عوامل موثر بر قیمت ارز دیجیتال استورج آشنا شوند. ارزش و قیمت STORJ بر اساس تقاضای بازار تعیین می‌شود و به خصوصیات فنی پلتفرم استورج نیز وابسته است. در واقع، افزایش تعداد کاربران این پلتفرم، تقاضا برای توکن بومی آن را افزایش می‌دهد و به‌طور مستقیم روی قیمت استورج اثر می‌گذارد.


در نتیجه، عوامل مختلفی می‌توانند روی قیمت استورج اثر داشته باشند. برخی از این عوامل عبارت‌اند از:


 • ادغام پلتفرم استورج با نرم‌افزارهای دیگر

 • به‌روزرسانی‌های پلتفرم

 • افزایش استفاده از پروتکل

 • مشارکت با شرکت‌های بزرگ

 • پایان عرضه‌ی توکن STORJ

امنیت استورج (Storj) چگونه است؟

استورج (Storj) به‌دنبال حفظ حریم خصوصی و امنیت داده‌های کاربران است تا مالکیت اطلاعات کاربران فقط در اختیار خودشان قرار داشته باشد. به همین منظور، ابرداده‌های موجود در ماهواره‌ها، ابتدا از نظر یکپارچگی تأیید شده و سپس، با فرایند شاردینگ، اجزای اطلاعات در آن‌ها ذخیره می‌شوند. کاربران با استفاده از کلیدهای خصوصی می‌توانند به داده‌ها خود دسترسی داشته باشند. این روش امنیت اطلاعات کاربران را در دفترکل توزیع‌شده تأمین می‌کند.


علاوه‌بر آن، استورج از یک الگوریتم جدید به نام «اثبات قابلیت بازیابی» (Proof of Retrievability) سود می‌برد. این الگوریتم به شبکه اجازه می‌دهد که اطلاعات خاصی را در یک میزبان، از راه دور، ذخیره کند. این اثبات‌ها از طریق یک فرایند «چالش/پاسخ» (Challenge/Response) که به نام «تپش قلب» (Heartbeats) یا ممیزی شناخته می‌شود، صورت می‌گیرند. در واقع، تمام ارائه‌دهندگان فضای ذخیره‌سازی به چالش کشیده می‌شوند تا ثابت کنند که هنوز از اطلاعات کاربران محافظت می‌کنند. این افراد با ارسال کد هش اطلاعات ذخیره‌سازی‌شده، به چالش پاسخ می‌دهند.


مزایا و معایب استورج (Storj) چیست؟

همه‌ی پروژه‌های کریپتو در کنار مزایایشان، معایبی نیز دارند. اطلاع از مزایا و معایب استورج نیز به شما کمک می‌کند که با این پروژه بیشتر آشنا شوید و با آگاهی کامل به خرید STORJ اقدام کنید. به‌خاطر همین، در این بخش، مزایا و معایب استورج را توضیح خواهیم داد.


مزایا و معایب استورج (Storj) چیست؟

ارز دیجیتال استورج (STORJ) را کجا ذخیره کنیم؟

برای سرمایه‌گذاری روی استورج، پس از خرید STORJ، به کیف پولی برای ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال خود نیاز دارید. در انتخاب کیف پول مناسب باید به عواملی مانند امنیت، کارمزد تراکنش‌ها و شبکه‌های انتقال توجه داشته باشید. به‌خاطر همین، در این بخش، بهترین کیف پول‌هایی را معرفی می‌کنیم که پس از خرید استورج، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید:


 • کوین بیس ولت (Coinbase Wallet)

 • متامسک (MetaMask)

 • تراست ولت (Trust Wallet)

 • ترزور ولت (Trezor Wallet)

 • فری ولت (Freewallet)

 • کوین اسپات ولت (CoinSpot Wallet)

 • اگزودوس (Exodus)

 • بیت‌گو (BitGo)

 • بیت‌لاکس (Bitlox)

 • برد ولت (Bread Wallet)

 • چنج ولت (Change Wallet)

 • کیف پول اختصاصی اکسبیتو

پس از خرید ارز STORJ می‌توانید از کیف پول اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو نیز برای نگهداری از توکن‌هایتان استفاده کنید. کیف پول اکسبیتو امنیت بسیار بالایی دارد و به شما کمک می‌کند که هزینه‌ی نقل‌و‌انتقال استورج را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال استورج (STORJ) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال استورج (STORJ) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال استورج (STORJ) در صرافی اکسبیتو، با کمترین قیمت و با سرعت بسیار بالایی انجام می‌شود. برای خرید STORJ در صرافی اکسبیتو، باید مراحل زیر را انجام دهید:


1_ در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2_ به حساب کاربری‌تان وارد شوید و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید. (احراز هویت در صرافی اکسبیتو بسیار ساده بوده و در دو مرحله انجام می‌شود. مرحله‌ی اول که تنها 1 دقیقه طول می‌کشد، به شما امکان خرید و فروش ارز دیجیتال استورج و سایر رمزارزها را می‌دهد. مرحله‌ی دوم نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو است. در ضمن، برای اطلاع از این مراحل، می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه کنید.)


3_ اطلاعات کارت و یا حساب بانکی‌ خود را برای واریز نقدی، ارائه دهید. (واریز پول توسط صرافی اکسبیتو، به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ برای خرید استورج با ریال باید مبلغ مورد نظر را به صرافی اکسبیتو واریز کنید و برای خرید STORJ با تتر باید مقدار تتر مد نظرتان را به کیف پول خود در صرافی اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال استورج، مقدار STORJ مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل می‌شود.


فروش ارز دیجیتال استورج (STORJ) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال استورج (STORJ) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال استورج (STORJ) در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش STORJ، معادل ریالی و یا تتری آن به کیف پول اختصاصی‌ شما در اکسبیتو منتقل خواهد شد و شما می‌توانید با سرعت زیادی وجه خود را برداشت کنید. برای فروش استورج در صرافی اکسبیتو، مراحل زیر را پشت‌سر بگذارید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری‌ در اکسبیتو و تکمیل مراحل احراز هویت


3_ ارائه‌ی اطلاعات کارت یا حساب بانکی برای واریز پول


4_ انتقال ارز دیجیتال استورج به صرافی اکسبیتو (اگر توکن‌های STORJ را در کیف پول خود در اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انجام این مرحله ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال استورج در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش STORJ، معادل ریالی و یا تتری آن به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا به‌راحتی و با سرعت زیاد می‌توانید وجه خود را از اکسبیتو برداشت کنید.


تسویه حساب آنی استورج (STORJ) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ریالی پس از فروش ارز دیجیتال استورج (STORJ) و سایر رمزارزها، در صرافی اکسبیتو، به‌صورت تسویه حساب آنی یا واریز آنی پول به حساب بانکی انجام می‌شود. پس از فروش استورج در صرافی اکسبیتو، می‌توانید به‌راحتی و با سرعت زیاد، درخواست تسویه حساب آنی را ثبت کنید. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی استورج و سایر رمزارزها را توسط 14 بانک معتبر و تا سقف 50 میلیون تومان در روز انجام می‌دهد. تسویه حساب آنی اکسبیتو، پس از فروش STORJ، به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته انجام می‌شود و فقط 3 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد.


درصورتی‌که در مراحل خرید و فروش استورج (STORJ) و سایر رمزارزها با مشکلی مواجه شدید و یا اینکه هرگونه سوالی داشتید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه کنید. همچنین، همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو، به‌صورت شبانه‌روزی و در تمام‌ روزهای هفته، پاسخ‌گوی سوالات شما هستند.