خرید ارز دیجیتال چین لینک | فروش Chainlink | قیمت LINK

بلاک چین (Blockchain) یک شبکه غیرمتمرکز است که داده‌های ثبت‌شده در آن را نمی‌توان دستکاری کرد. با مطرح شدن قراردادهای هوشمند بر بستر این شبکه‌ها، نیاز به دسترسی شبکه‌های بلاک چینی به داده‌های دنیای واقعی به یک نیاز جدی تبدیل شد. در واقع شبکه‌های بلاک چینی نیاز داشتند به داده‌هایی همچون قیمت لحظه‌ای دارایی‌ها دسترسی داشته باشند؛ در این شرایط، مفهوم اوراکل (Oracle) مطرح شد؛ بنابراین اوراکل‌ها به‌عنوان یک پل برای برقراری ارتباط بین دنیای واقعی و دنیای بلاک چین به‌وجود آمدند. یکی از مطرح‌ترین پروژه‌های اوراکل برای بلاک چین، با‌عنوان پروژه چین لینک (Chainlink) شناخته می‌شود. ارز دیجیتال چین لینک با نماد «LINK» در بازار کریپتو عرضه شده است. در این مطلب، ضمن بررسی ماهیت و نحوه کارکرد رمز ارز چین لینک، نحوه خرید چین لینک و عوامل مؤثر بر قیمت چین لینک را بررسی خواهیم کرد.


قیمت ارز دیجیتال چین لینک LINK

ارز دیجیتال چین لینک (LINK) برای اولین‌بار در 20 سپتامبر 2017 با قیمت حدود 0.1565 دلار در بازار کریپتو ارائه شد و در 24 سپتامبر به کمترین قیمت تاریخی خود در 0.1303 دلار رسید. چین لینک پس از طی کردن یک روند صعودی آرام، در 7 ژانویه 2018 توانست مرز یک دلار را رد کند؛ اما خیلی زود به زیر یک دلار سقوط کرد. چین لینک تا می 2019 بیشتر در محدوده 0.4 تا 0.9 دلار در نوسان بود تا اینکه بالاخره در 21 می 2019 توانست دوباره به بالای 1 دلار برگردد و پس از یک نوسان طولانی بین 2 تا 15 دلار، در ژانویه 2021 به بالای 20 دلار برسد. چین لینک بیشترین قیمت تاریخی خود را در 10 می 2021 با نرخ 52.88 دلار ثبت کرد و پس از آن یک روند نزولی آرام را در پیش گرفت. ارز دیجیتال چین لینک درحال‌حاضر (ژانویه 2024) با نرخ حدود 15 دلار در صرافی‌ها معامله می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال چین لینک (LINK) در ایران

برحسب اطلاعات ثبت‌شده در وب‌سایت جامع کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، ارز دیجیتال چین لینک (LINK) در بهترین صرافی‌های جهان معامله می‌شود. ازجمله‌ی این صرافی‌ها می‌توان بایننس (Binance)، کوین بیس (Coinbase)، یونی سواپ (Uniswap v3)، بای بیت (Bybit)، اوکی ایکس (OKX)، گیت (Gate.io)، کراکن (Kraken) و کوکوین (KuCoin) را نام برد. کاربران ایرانی به‌خاطر تحریم‌‌ها، نمی‌توانند از صرافی‌های خارجی نامبرده استفاده کنند؛ به همین دلیل، بیشتر کاربران ایرانی، خرید چین لینک را از طریق صرافی‌های ایرانی انجام می‌دهند. در همین راستا، رمز ارز چین لینک (LINK) در صرافی اکسبیتو قابل معامله است. می‌توان یکی از اصلی‌ترین مزایای خرید ارز دیجیتال از اکسبیتو را معامله در بازارهای ریالی و تتری این صرافی ارز دیجیتال با بهترین قیمت و کمترین کارمزد در نظر گرفت. شما می‌توانید برای خرید چین لینک در صرافی اکسبیتو از سه روش زیر استفاده کنید:


1_ خرید و فروش محدود


2_ خرید و فروش فوری


3_ سواپ


چین لینک (Chainlink) چیست؟

چین لینک (Chainlink) چیست؟

چین لینک (Chainlink) میان‌افزاری است که قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک‌چین را با داده‌های خارجی مرتبط می‌کند. چین لینک به‌عنوان یک شبکه غیرمتمرکز اوراکل یا لایه انتزاعی بلاک چین شناخته می‌شود. اوراکل‌ها ابزارهای شبکه‌ای هستند که بلاک چین‌ها را به سیستم‌های خارجی متصل می‌کنند و در نتیجه به قراردادهای هوشمند اجازه می‌دهند بر اساس ورودی‌ها و خروجی‌های منشأ بلاک چین اجرا شوند. در وصف بیشتر ماهیت پروژه چین لینک می‌توان گفت:


1_ چین لینک یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز است که داده‌های دنیای واقعی را برای قراردادهای هوشمند در بلاک چین فراهم می‌کند. قراردادهای هوشمند (smart contracts) قراردادهای از پیش تعیین‌شده روی بلاک چین هستند که اطلاعات را ارزیابی می‌کنند و در صورت برآورده شدن شرایط خاص به‌طور خودکار اجرا می‌شوند.


2_ چین لینک از قراردادهای هوشمند ترکیبی (hybrid smart contracts) برای ادغام کد درون زنجیره‌ای و زیرساخت داده‌های خارج از زنجیره استفاده می‌کند.


3_ ارز دیجیتال بومی و اختصاصی چین لینک با نماد لینک (LINK) شناخته می‌شود و هر روزه توسط تریدرها در بازار مورد معامله قرار می‌گیرد.


4_ چین لینک بر روی پلتفرم اتریوم میزبانی می‌شود که از الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند؛ بنابراین توکن‌های LINK این پلتفرم قابلیت استیکینگ دارند.


چین لینک (Chainlink) چگونه کار می‌کند؟

چین لینک (Chainlink) چگونه کار می‌کند؟

از آنجا که چین لینک به بلاک چین‌ها اجازه می‌دهد تا داده‌ها را با سیستم‌های خارج از زنجیره به‌ روشی غیرمتمرکز و مقاوم در برابر دستکاری مبادله کنند، شبکه اوراکل چین لینک موارد استفاده زیادی دارد. در واقع چین لینک برای توزیع عادلانه توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، بازی‌سازی پس‌اندازهای شخصی و تسهیل کالیبراسیون مجدد منابع ارزهای دیجیتال در میان سایر برنامه‌ها، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه مفاهیمی را بررسی می‌کنیم که شیوه کار چین لینک را نشان می‌دهند:


نیاز به اوراکل در بلاک چین‌ها

هر کدام از شبکه‌های بلاک چینی دارای قواعد و الگوریتم اجماع مختص به خود هستند؛ بنابراین در حالت عادی، یک زبان مشترک برای تمام شبکه‌های بلاک چینی وجود ندارد. حالا این شبکه‌ها که دارای کاربردهای متفاوتی هم هستند، گاهی برای اجرای قراردادهای هوشمند خود به داده‌های دنیای واقعی نیاز دارند. در چنین شرایطی یک پلتفرم مبتنی بر اوراکل باید اطلاعات دنیای واقعی را به قراردادهای هوشمند داخل شبکه بلاک چین برساند؛ اما اوراکل نیز باید خاصیت غیرمتمرکز داشته باشد؛ در غیر این‌ صورت، کاربران شبکه بلاک چین، نفوذ یک اوراکل متمرکز را نمی‌پذیرند. چین لینک به‌عنوان یک سیستم اوراکل غیرمتمرکز، داده‌های خارج از زنجیره را به داخل بلاک چین‌ها می‌رساند.


درخواست اطلاعات از اوراکل‌ها

هنگامی‌ که یک قرارداد هوشمند به داده نیاز دارد، فرایند در یک بلاک چین فعال با قرارداد هوشمند شروع می‌شود. آن قرارداد هوشمند یک درخواست (Requesting Contract) برای اطلاعات ارسال می‌کند. پروتکل چین لینک این درخواست را به‌عنوان یک «رویداد» ثبت کرده و به‌نوبه خود یک قرارداد هوشمند مربوطه (قرارداد سطح خدمات زنجیره‌ای (SLA)) نیز روی بلاک چین ایجاد خواهد کرد تا این داده‌های خارج از زنجیره را به دست آورد. قرارداد SLA چین لینک سه قرارداد فرعی ایجاد می‌کند:


1_ قرارداد اعتبار (Reputation Contract)


2_ قرارداد تطبیق سفارش (Order-Matching Contract)


3_ قرارداد تجمیع (Aggregating Contract)


قرارداد اعتبار، سوابق ارائه‌دهنده اوراکل را مورد بررسی قرار می‌دهد تا صحت و سابقه عملکرد آن را تأیید کند؛ سپس گره‌های نامعتبر یا غیرقابل اعتماد را پیدا کرده و آن‌ها را دور می‌اندازد. قرارداد تطبیق سفارش، درخواست قرارداد درخواست‌کننده را به گره‌های چین لینک تحویل می‌دهد و پیشنهادات آن‌ها را بر اساس درخواست دریافت کرده و سپس تعداد و نوع مناسب گره‌ها را برای انجام آن انتخاب می‌کند. قرارداد تجمیع نیز تمام داده‌ها را از اوراکل‌های انتخابی گرفته و اعتبارسنجی می‌کند یا آن‌ها را برای یک نتیجه دقیق تطبیق می‌دهد.


تأیید قابل اعتماد داده‌

تأیید قابل اعتماد داده‌ها

گره‌های زنجیره‌ای قرارداد درخواستی برای داده را می‌پذیرند و از نرم‌افزار «Chainlink Core» برای ترجمه آن درخواست از زبان برنامه‌نویسی درون بلاک‌ چین به زبان برنامه‌نویسی خارج از بلاک چین استفاده می‌کنند؛ منبع داده‌های دنیای واقعی می‌تواند این زبان را بفهمد. سپس این نسخه جدید ترجمه‌شده درخواست به یک رابط برنامه‌نویسی (API) خارجی هدایت می‌شود که داده‌ها را از آن منبع جمع‌آوری می‌کند. پس از جمع‌آوری داده‌ها، از طریق Chainlink Core دوباره به زبان بلاک چین ترجمه شده و به قرارداد جمع‌آوری چین لینک ارسال می‌شود. قرارداد تجمیع می‌تواند داده‌ها را از یک منبع واحد دریافت کرده و آن‌ها را با چندین منبع دیگر تطبیق دهد.


برای مثال، اگر پنج گره یک پاسخ را از یک سنسور آب و هوا و دو گره دیگر پاسخ متفاوتی را ارائه دهند، قرارداد تجمیع می‌داند که آن دو گره معیوب (یا ناصادق) هستند و پاسخ‌هایشان را رد می‌کند.


چین لینک درحال‌حاضر به‌دلیل وابستگی به تعداد محدودی از گره‌های قابل اعتماد، علی‌رغم تلاش‌هایش برای غیرمتمرکز بودن، مورد انتقاد قرار گرفته است. بااین‌حال لینک استیکینگ قصد دارد این نگرانی را برطرف کند. لینک استیکینگ پاداش‌ها و جریمه‌هایی را برای ایجاد انگیزه در عملکرد صحیح شبکه اوراکل چین لینک معرفی می‌کند. همچنین توانایی اپراتورهای گره را برای دریافت وظایف و تعیین هزینه در شبکه چین لینک افزایش می‌دهد. در این سیستم، شرکت‌کنندگان توکن‌های LINK خود را به‌عنوان وثیقه قفل می‌کنند. اگر یک گره اطلاعات را اشتباه گزارش دهد، می‌توان از این وثیقه مالیات گرفت. توکن‌هایی که به‌عنوان جریمه از اعتبارسنج‌های خاطی دریافت می‌شوند، به‌صورت پاداش به اعتبارسنج‌های صادق تعلق می‌گیرند. از طرفی دیگر، دارندگان LINK که گره خود را اجرا نمی‌کنند، می‌توانند با واگذاری توکن‌های خود به یک اپراتور گره مورد اعتماد، در استیکینگ شرکت کنند. مشارکت اعضای جامعه در برنامه استیکینگ چین لینک، اپراتورهای گره را تشویق خواهد کرد تا فعالیت صادقانه‌ای داشته باشند.


چین لینک برای ایجاد پل بین برنامه‌های کاربردی روی زنجیره و محاسبات خارج از زنجیره، شبکه‌ای از صدها اوراکل غیرمتمرکز را معرفی کرد که قراردادهای هوشمند را قادر می‌سازد تا موارد استفاده احتمالی خود را گسترش دهند.


بنیان‌گذاران چین لینک (Chainlink) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران چین لینک (Chainlink) چه افرادی هستند؟

چین لینک در سال 2017 ایجاد شد. اسامی افرادی که این پروژه را ایجاد کردند به قرار زیر است:


1_ سرگی نازاروف (Sergey Nazarov): سرگی نازاروف یکی از بنیان‌گذاران اصلی و مدیرعامل شرکت چین لینک لبز (Chainlink Labs) است. وی فارغ‌التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه نیویورک بوده و در سال 2009، یک بازار همتابه‌همتا برای تجارب محلی معتبر به‌نام «ExistLocal» را تأسیس کرد. وی همچنین سابقه بنیان‌گذاری مراکز فناوری دیگری را در کارنامه خود دارد که او را به فردی فعال در حوزه بلاک چین تبدیل کرده است.


2_ استیو الیس (Steve Ellis): استیو الیس یکی دیگر از بنیان‌گذاران چین لینک محسوب می‌شود که در سال 2010 در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه نیویورک فارغ‌التحصیل شد. وی پس از فارغ‌التحصیلی، به‌عنوان مهندس نرم‌افزار در آزمایشگاه «Pivotal» به فعالیت پرداخت. الیس در سال 2014 در بنیانگذاری شرکتی به‌نام «Secure Asset Exchange» که دسترسی آسان وب به یک صرافی دارایی غیرمتمرکز را تسهیل می‌کرد، همکاری داشته است.


3_ آری جولز (Ari Juels): آری جولز در سال 2017 با نازاروف و الیس در راه‌اندازی چین لینک مشارکت کرد و امروزه به‌عنوان یکی از مشاوران و دانشمندان ارشد این پروژه فعالیت دارد. وی یکی از اعضای هیئت علمی علوم کامپیوتر در دانشگاه کورنل (Cornell)‌ بوده و یکی از علاقه‌مندان و فعالین حوزه بلاک چین، ارزهای دیجیتال و قراردادهای هوشمند و همچنین احراز هویت کاربر و حریم خصوصی است.


درحال‌حاضر چین لینک توسط یک جامعه منبع‌باز بزرگ از ارائه‌دهندگان داده، اپراتورهای گره، توسعه‌دهندگان قرارداد هوشمند، محققان، حسابرسان امنیتی و... هدایت می‌شود.


چه چیزی چین لینک (Chainlink) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی چین لینک (Chainlink) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چین لینک یک پروژه قدرتمند در حوزه کریپتو محسوب می‌شود. دلایل برتری و تمایز این پروژه عبارتند از:


1_ چین لینک یکی از اولین شبکه‌هایی است که اجازه ادغام داده‌های خارج از زنجیره در قراردادهای هوشمند را می‌دهد. چین لینک با بسیاری از شرکای قابل اعتمادی که دارد، یکی از بازیگران اصلی در زمینه پردازش داده محسوب می‌شود. چین لینک به‌دلیل توانایی ادغام داده‌های خارج از زنجیره، توجه پروژه‌های بسیاری را به خود جلب کرده است. ارائه‌دهندگان داده می‌توانند دسترسی به داده‌ها را مستقیماً به چین لینک بفروشند، بنابراین از اطلاعاتی که دارند کسب درآمد می‌کنند.


2_ چین لینک به‌عنوان یک شبکه غیرمتمرکز به کاربران اجازه می‌دهد تا با اجرای زیرساخت داده‌های حیاتی مورد نیاز برای موفقیت بلاک چین، به اپراتور گره تبدیل شوند و درآمد کسب کنند. چین لینک همچنین از مجموعه بزرگی از اپراتورهای گره بهره برده تا طیف گسترده‌ای از شبکه‌های غیرمتمرکز اوراکل غیرمتمرکز را که درحال تولید هستند، تأمین کند؛ به‌طوری‌ که درحال‌حاضر میلیاردها ارزش برای برنامه‌های پیشرو DeFi مانند آوه (Aave)، کامپاند (Compound) و... را تضمین کرده است.


3_ شبکه چین لینک از برخی جهات مکمل شبکه اتریوم و سایر بلاک چین‌ها محسوب می‌شود. چین لینک می‌تواند ارتباطات ایمن بین پروژه‌های اتریوم و داده‌های مختلف خارج از زنجیره را تسهیل کند. ازآنجایی‌که توکن LINK بر روی پلتفرم اتریوم ساخته شده، LINK با پروتکل‌های پلتفرم اتریوم سازگاری کامل دارد.


ارز دیجیتال چین لینک (LINK) چیست؟

ارز دیجیتال چین لینک (LINK) چیست؟

ارز دیجیتال بومی و اختصاصی پلتفرم چین لینک با نماد لینک (LINK) در بازار کریپتو عرضه شده است. این توکن از استاندارد «ERC-20» مبتنی بر شبکه اتریوم بهره می‌گیرد و توسط مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) ایمن می‌شود. کاربردهای توکن LINK عبارتند از:


1_ پرداخت: توکن LINK به‌عنوان ارز بومی برای پرداخت به اپراتورهای شبکه چین لینک، در زمینه بازیابی و آماده‌سازی داده‌های خارج از زنجیره و انجام محاسبات، عمل می‌کند.


2_ استیکینگ: دارندگان توکن‌های LINK می‌توانند با قفل کردن توکن‌های خود در شبکه، پاداش بگیرند. البته شرکت‌کنندگانی که قادر به اجرای گره‌های اوراکل نیستند، اما می‌خواهند در امنیت شبکه مشارکت داشته باشند، می‌توانند LINK را به اشتراک بگذارند. دارندگان توکن LINK از طریق استیکینگ می‌توانند از مزایای ایمن‌سازی شبکه بهره ببرند و درعین‌حال اعتبار نودهای اوراکل با کیفیت بالا را بیشتر کنند.


3_ مبادله: توکن LINK خارج از پلتفرم چین لینک در بازار ارزهای دیجیتال معامله می‌شود. تریدرها از نوسان قیمت LINK در بازار سود می‌گیرند. همین حالا می‌توانید برای مشاهده قیمت چین لینک و خرید چین لینک در اکسبیتو اقدام نمایند.


عرضه کل توکن‌های LINK برابر با 1 میلیارد واحد است که بیش از نیمی از این تعداد در گردش بازار قرار دارند. توزیع اولیه توکن‌های LINK به قرار زیر است:


1_ حدود 35 درصد برای توزیع بین سرمایه‌گذاران اولیه


2_ حدود 35 درصد برای توزیع تدریجی در جریان تشویق مشارکت کاربران در اپراتورهای گره


3_ حدود 30 درصد برای اعضا و بنیان‌گذاران چین لینک


مزایا و معایب چین لینک (Chainlink) کدامند؟

تا به اینجا فقط به بررسی ویژگی‌ها و مزایای چین لینک پرداخته‌ایم؛ اما در جدول زیر می‌توان علاوه‌بر مزایا، معایب این پروژه را نیز مشاهده کرد:


مزایا و معایب چین لینک (Chainlink) کدامند؟

ارز دیجیتال چین لینک (LINK) را کجا ذخیره کنیم؟

شما برای نگهداری از توکن‌های چین لینک خود، به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت. در انتخاب کیف پول دیجیتالی مناسب برای LINK، باید به مواردی چون مقدار کارمزد، نوع شبکه‌ی انتقال و امنیت آن کیف پول توجه داشته باشید. بهترین کیف پول‌هایی که درحال‌حاضر می‌توانید پس از خرید چین لینک از آن‌ها استفاده کنید، شامل موارد زیر هستند:


1_ لجر (Ledger)


2_ ترزور (Trezor)


3_ متامسک (MetaMask)


4_ مای اتر والت (MyEtherWallet)


5_ تراست والت (Trust Wallet)


6_ اتمیک والت (Atomic Wallet)


7_ گواردا (Guarda)


8_ کوین بیس والت (Coinbase Wallet)


9_ کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو


شما می‌توانید علاوه‌بر کیف پول‌های بین‌المللی، پس از خرید چین لینک از کیف پول اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو استفاده کنید. این کیف پول امنیت بالایی دارد؛ همچنین به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ی انتقال LINK را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال چین لینک (LINK) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال چین لینک (LINK) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید چین لینک در صرافی اکسبیتو فرایند آسانی دارد. همچنین می‌توان قیمت چین لینک را به‌صورت 24 ساعته، در اکسبیتو مشاهده کرد. خرید چین لینک یا هر ارز دیجیتال دیگر از اکسبیتو با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. برای خرید چین لینک در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را طی کنید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری در آن


2_ ورود به حساب کاربری‌ اکسبیتو و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت صرافی اکسبیتو با سرعت بالا و در دو مرحله قابل انجام است. مرحله‌ی اول تنها 1 دقیقه طول می‌کشد و به شما اجازه خرید و فروش چین لینک و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. مرحله‌ی دوم برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر صرافی اکسبیتو در نظر گرفته شده و برای اطلاع از آن می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه نمایید.)


3_ ثبت اطلاعات کارت بانکی برای واریز وجه (واریز وجه در اکسبیتو به‌صورت نامحدود قابل انجام است.)


4_ پس از طی کردن مراحل فوق، برای خرید چین لینک به‌صورت ریالی، باید مبلغ مورد نظر خود را به صرافی اکسبیتو واریز نمایید. از سوی دیگر، برای خرید چین لینک به‌صورت قیمت تتری نیز باید مقدار تتر مورد نظر خود را به کیف پولتان در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال چین لینک، مقدار LINK مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل شده و در داشبورد حساب کاربری‌تان قابل مشاهده خواهد بود.


فروش ارز دیجیتال چین لینک (LINK) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال چین لینک (LINK) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال چین لینک در صرافی اکسبیتو نیز با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش چین لینک، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل خواهد شد. برای فروش چین لینک در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را پشت‌سر بگذارید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مرحله اول احراز هویت صرافی اکسبیتو


3_ وارد کردن اطلاعات کارت بانکی برای برداشت پول


4_ انتقال ارز دیجیتال چین لینک (LINK) به کیف پول اختصاصی‌ اکسبیتو (درصورتی‌که LINK را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انتقال آن ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش چین لینک در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش چین لینک، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا شما به‌راحتی و با سرعت می‌توانید تسویه حساب آنی را انجام داده و وجه حاصل از فروش LINK را از اکسبیتو برداشت نمایید.


تسویه حساب آنی چین لینک (LINK) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی چین لینک (LINK) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

پس از فروش چین لینک می‌توان برای تسویه حساب آنی در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو اقدام کرد. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان در روز انجام می‌دهد. همچنین، امکان تسویه حساب آنی در صرافی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته وجود دارد. پس از ثبت تسویه حساب آنی در اکسبیتو، بین 3 ثانیه تا یک دقیقه بعد، وجه مورد نظر به حساب شما واریز خواهد شد.


اگر در طی مراحل خرید و فروش چین لینک یا سایر ارزهای دیجیتال با مشکل مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه نمایید. همچنین، همکاران ما در واحد پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته به‌صورت آنلاین پاسخگوی سوالات شما هستند.