خرید چین لینک و فروش Link | قیمت چین لینک (Chain Link)

Chainlink یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز است که داده های دنیای واقعی را برای قراردادهای هوشمند در بلاک چین فراهم می کند. قراردادهای هوشمند قراردادهای از پیش تعیین شده روی بلاک چین هستند که اطلاعات را ارزیابی می کنند و در صورت برآورده شدن شرایط خاص به طور خودکار اجرا می شوند. توکن‌های LINK نشانه دارایی دیجیتالی هستند که برای پرداخت هزینه خدمات در شبکه استفاده می‌شود. اگر علاقه به خرید و فروش لینک دارید، باید حتما درباره آن اطلاعات کافی کسب کنید.


چین‎‌لینک چیست؟

LINK یک پلتفرم ارز دیجیتال و فناوری است که شرکت های غیر بلاک چین را قادر می سازد تا به طور ایمن با پلتفرم های بلاک چین ارتباط برقرار کنند. LINK یک میان افزار است که قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین را با داده های خارجی مانند امتیازات بیسبال یا قیمت سهام مرتبط می کند. ارز LINK به اپراتورهای شبکه Chainlink پرداخت می کند و قراردادهای قرارداد هوشمند شبکه را وثیقه می کند.


LINK به عنوان یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز یا لایه انتزاعی بلاک چین شناخته می شود. این ارز دیجیتال از فناوری بلاک چین برای فعال کردن محاسبات درون و خارج زنجیره ایمن استفاده می کند و از آنچه قراردادهای هوشمند ترکیبی می نامد پشتیبانی می کند.


شرکت‌هایی که از چین لینک استفاده می‌کنند، می‌توانند به هر شبکه اصلی بلاک چین، از جمله اتریوم و سولانا دسترسی داشته باشند. بلاک چین لینک بر روی پلتفرم اتریوم میزبانی می شود که از پروتکل عملیاتی اثبات سهام استفاده می کند. علاوه بر این، Chainlink یک پروژه بلاک چین منبع باز است، به این معنی که هر کسی می تواند کد پروژه را مشاهده کند و مشارکت کند.


قراردادهای هوشمند برای اجرای دستورات به داده نیاز دارند و به دلیل ماهیت ایزوله شبکه های بلاک چین نمی توانند داده های خارجی را واکشی کنند. در نتیجه، توسعه‌دهندگان در ایجاد قراردادهای هوشمند که می‌توانند از داده‌های خارجی استفاده کنند، با مشکلاتی مواجه می‌شوند. در حالی که ممکن است زمانی که آن را به این شکل می‌بینید این کار بسیار ساده به نظر می رسد، اما چیزهای بیشتری برای از دست دادن توسعه دهندگان وجود دارد. آنها نمی‌توانند از اطلاعات قیمت دارایی ها، حسگرهای اینترنت اشیا، سیستم های سازمانی و بسیاری از مجموعه داده های دنیای واقعی استفاده کنند.

تولد چین لینک

بنابراین، قراردادهای هوشمند باید به اوراکل ها، که اجزای نرم افزاری مفیدی برای به دست آوردن ورودی های داده از منابع خارجی هستند، وابسته باشند. چگونه بلاک چین لینک هر شکلی از ارتباط را در این مورد نشان می دهد؟ توسعه دهندگان قراردادهای هوشمند باید اوراکل هایی را با ویژگی های امنیتی و قابلیت اطمینان همتراز با بلاک چین توسعه دهند. علاوه بر این، یک اوراکل متمرکز در صورتی می تواند کنترل متمرکزی بر قرارداد هوشمند به دست آورد که تنها مسئول ورودی داده ها در قرارداد هوشمند باشد.


اکنون، به وضوح می‌توانید متوجه شوید که چرا اوراکل‌های غیرمتمرکز مانند Chainlink نیاز روز برای اکوسیستم رمزنگاری هستند. اجازه دهید دریابیم که چه چیزی در مورد پلتفرم غیرمتمرکز محبوب اوراکل بسیار خاص است.


عملکرد چین لینک

چین لینک توسط توکن اتریوم به نام LINK تامین می شود. این شبکه قراردادهای هوشمند اتریوم را قادر می‌سازد تا به طور ایمن به سایر منابع داده، سیستم‌های پرداخت و رابط‌های کاربری اپلیکیشن متصل شوند. علاوه بر این، توکن‌های LINK در جبران اپراتورهای گره برای بازیابی داده‌های قراردادهای هوشمند و سپرده‌های درخواستی سازندگان قرارداد استفاده می‌شوند.

عملکرد چین لینک

توکن LINK عملکردی را از ERC20 صادر شده در استاندارد توکن شبکه اتریوم می گیرد و یک توکن ERC677 است که به بارهای داده اجازه می دهد تا در انتقال توکن گنجانده شوند. دارندگان باید توکن های LINK را در یک قرارداد هوشمند قرار دهند تا به یک گره تبدیل شوند و داده ها را به اوراکل های LINK ارائه دهند. این به عنوان یک عامل بازدارنده در برابر سوء رفتار یا ارسال داده های جعلی به شبکه عمل می کند.


اجزای خارج از زنجیره

اجزای خارج از زنجیره جنبه مهم در چین لینک است. چنین گره‌هایی می‌توانند در برداشت پاسخ به درخواست‌های خارجی مختلف کمک کنند. متعاقباً، تمام پاسخ‌های فردی از طریق مکانیسم‌های اجماع مختلف قبل از تبدیل به یک پاسخ واحد و جهانی جمع می‌شوند. مقصد پردازش همه داده ها کجاست؟ Chainlink Core به اتصال بلاک چین با منابع داده خارج از زنجیره کمک می کند. اساساً دستگاهی است که از ترجمه داده های خارج از زنجیره و سپس انتقال آن به یک اوراکل روی زنجیره پشتیبانی می کند.


گره‌های خارج از زنجیره می‌توانند به شکل ارز دیجیتال Chainlink، یعنی LINK، غرامت دریافت کنند. علاوه بر این، گره‌های خارج از زنجیره نیز ادغام آداپتورهای خارجی را برای جمع‌آوری داده‌های مولد تسهیل می‌کنند. آداپتور Chainlink به عنوان یک پل ارتباطی بین گره های خارج از زنجیره و داده های خارجی عمل می کند. آداپتور می‌تواند روی خواندن و پردازش داده‌ها و همچنین نوشتن آن بر روی بلاک چین کار کند.


ویژگی‌های ارز دیجیتال چین لینک

مروری بر معماری و کار Chainlink یک تصویر واضح از اینکه چگونه یک سرویس اوراکل خاص است را ارائه می دهد. با این حال، برخی از ویژگی های منحصر به فرد آن، آن را از سایر اوراکل های موجود در بازار جدا می کند. برای مثال، می‌توانید مزایای ارزش لایه‌های امنیتی متعدد ارائه شده توسط اوراکل بلاک چین را بیابید. از سوی دیگر، شما از مزیت تمرکززدایی برخوردارید و در نتیجه پایه های محکمی از اعتماد در شبکه اوراکل ایجاد می کنید.


اپراتورهای گره زنجیره‌ای

اپراتورهای گره زنجیره‌ای می‌توانند LINK را به عنوان راهی برای ارائه پیشنهاد به خریدار مورد نظر داده در نظر بگیرند. سپس اپراتور گره باید اطلاعات را به قراردادی که درخواست می کند ارائه دهد. هر پرداختی برای اپراتورها در قالب توکن های LINK انجام می شود.


این رویکرد اپراتورهای گره را تشویق می‌کند تا به انباشت LINK ادامه دهند. چرا؟ داشتن توکن های بیشتر به معنای دسترسی به قراردادهای داده های بزرگتر و با ارزش تر است. اگر اپراتور تصمیم بگیرد قوانین را زیر پا بگذارد، در نتیجه توکن های LINK خود را حذف خواهند کرد.


همانطور که می بینیم، توکن LINK در پرداخت به اپراتورها در شبکه کمک می کند. ارزش و تقاضا برای این توکن های LINK تا حد زیادی به تعداد اپراتورهایی که برای ایمن سازی شبکه کار می کنند بستگی دارد، اما توکن ارزش خود را از دیگر موارد استفاده از شبکه غیرمتمرکز اوراکل نیز می گیرد. هرچه بتوان از پلتفرم Chainlink استفاده بیشتری کرد، توکن LINK ارزشمندتر خواهد بود.


این کاملاً متفاوت از قیمت بیت کوین است که بر اساس کاربرد آن به عنوان یک ارز همه منظوره است. و از قیمت اتریوم، که بر اساس نقش سکه در پشتیبانی از بلاک چین اتریوم است، که برای برنامه های غیرمتمرکز و NFT ها ضروری است. قیمت XRP توسط سودمندی بلاک چین XRP Ledger پشتیبانی می‌شود، که برای پشتیبانی از انتقال بین‌المللی شخص به شخص و بانک به بانک تنظیم شده است.


مزایا و معایب چین‌لینک

چین لینک مزایا و معایب زیادی دارد و در نتیجه علاقه‌مندان و مخالفان زیادی دارد. با بررسی مزایا و معایب سعی می‌کنیم، شما را به درک درستی از این ارز دیجیتال برسانیم.

مزایا و معایب چین لینک

مزایای چین لینک

 • معماری تعمیم یافته
  مهمترین ویژگی متمایز Chainlink معماری تعمیم یافته است که به عنوان یک چارچوب انعطاف پذیر برای توسعه و اجرای اوراکل ها عمل می کند. کاربران می‌توانند از انعطاف‌پذیری یکپارچه در ایجاد و اتصال قراردادهای هوشمند به شبکه‌های اوراکل سفارشی شده بدون وابستگی به اوراکل‌های متمرکز لذت ببرند.

 • امضای داده‌ها
  یکی دیگر از نکات برجسته پلتفرم اوراکل کریپتو Chainlink، تسهیلات امضای داده است. اوراکل‌ها در پلتفرم می‌توانند داده‌هایی را که ارائه می‌کنند به اجزای زنجیره‌ای امضا کنند. امضای رمزنگاری منحصربه‌فرد می‌تواند به کاربران در تأیید منشأ داده‌ها از گره‌های اوراکل کمک کند.

 • داده های با کیفیت بالا
  ارزش اوراکل بلاک چین زنجیره لینک برای ارائه داده های با کیفیت بالا از ارائه دهندگان داده ممتاز نیز یکی از نکات قابل توجه برای سرویس اوراکل است. این قراردادهای هوشمند را با قدرت داده های سیستم های خارجی و توانایی انتقال دستورات به سیستم های دیگر برای وظایف خاص، تقویت می کند.

 • ماهیت آگنوستیک بلاک چین
  برجسته ترین پاسخ به "چه چیزی در مورد Chainlink خوب است؟" بدیهی است که به ماهیت آگنوستیک بلاکچین آن اشاره دارد. این می تواند به صورت بومی در هر شبکه بلاک چین بدون هیچ محدودیتی عمل کند و در نتیجه دامنه پذیرش آن را گسترش دهد.

 • عنصر توافق‌نامه‌های سطح خدمات
  شما همچنین می توانید عنصر توافق نامه های سطح خدمات را در خط لوله برای آینده Chainlink بیابید. در طول زمان، سرویس اوراکل به کاربران در تعریف شرایط شغل درخواستی در قراردادهای هوشمند زنجیره ای کمک می کند. بنابراین، توافق‌های سطح سرویس می‌تواند یکپارچگی داده‌های ارائه‌شده توسط سرویس اوراکل را تقویت کند.

 • تسهیلات سیستم شهرت
  تسهیلات سیستم های شهرت نیز یکی دیگر از نکات مهم برای سرویس اوراکل ارز دیجیتال Chainlink است. کاربران می توانند اوراکل ها را با توجه به معیارهای عملکرد تاریخی انتخاب کنند. از سوی دیگر، اپراتورهای گره از امتیاز ارائه اطلاعات اضافی مانند هویت، گواهینامه های شخص ثالث و هویت برخوردار هستند.

معایب چین لینک

 • شرط موفقیت چین لینک
  این پروژه استفاده از قراردادهای هوشمند را رایج می کند، اما موفقیت خود کاملاً به ارتباط استفاده بستگی دارد. LINK نیز به روشی مشابه ارزیابی می شود، عملکرد آن توسط استفاده داخلی و موفقیت پلتفرم محدود شده است.

معایب چین لینک

 • حجم توکن‌ها
  قرار است تا یک میلیارد توکن ارز دیجیتال منتشر شود. بر اساس برآوردهای کارشناسان، چنین حجمی بیش از فعالیت بالقوه کاربر است که شرایط را برای حفظ هزینه کم سکه ها ایجاد می کند.

 • فروش جمعی توکن‌ها
  عامل منفی دیگر ICO Chainlink است. کمپین فروش جمعی برنامه ریزی شده زمانی که معاملات 10 دقیقه پس از شروع به پایان رسید شکست خورد. بسیاری از سرمایه گذاران خود را فریب خورده می دانستند که بر شهرت توسعه دهندگان و خود پروژه تأثیر منفی گذاشت.

سکه در گردش چین لینک

در حال حاضر 491,599,970 سکه چین لینک به بازار وارد شده است. این عدد باتوجه به مدت زمانی که از آغاز عرضه چین لینک، بسیار مناسب به نظر می‌رسد. حداکثر عرضه چین‌لینک 1,000,000,000 کوین در گردش است که مدت زیادی تا رسیدن به آن باقی مانده است.

سکه در گردش چین لینک

آینده چین لینک

چین لینک به عنوان یکی از کوین‌های علاقه‌برانگیز در بازار است و به همین دلیل بسیاری افراد علاقه دارند بدانند آینده آن چگونه خواهد بود. پس از تجزیه و تحلیل قیمت های چین لینک در سال های گذشته، فرض بر این است که در سال 2023، حداقل قیمت چین لینک حدود 11.48 دلار خواهد بود. حداکثر قیمت LINK مورد انتظار ممکن است حدود 14.72 دلار باشد. به طور متوسط، قیمت معاملات ممکن است 11.91 دلار در سال 2023 باشد.

آینده چین لینک

البته اطلاعاتی برای پیش بینی سال‌ 2024 نیز موجود است. برای مثال بر اساس تحلیل فنی کارشناسان ارزهای دیجیتال در مورد قیمت‌های Chainlink، انتظار می‌رود در سال 2024، LINK حداقل و حداکثر قیمت‌های زیر را داشته باشد: حدود 16.54 دلار و 19.87 دلار. میانگین هزینه معاملاتی مورد انتظار 17.14 دلار است. با علم به این تحلیل از آینده چین لینک، می‌توانید تصمیم به خریداری یا سرمایه‌گذاری روی آن را بگیرید.


خرید چین لینک از صرافی آنلاین

خرید چین لینک و ترید کردن آن برای بسیاری از سرمایه‌گذاران و تریدرها اهمیت زیادی دارد و در نتیجه باید به بهترین راه برای خرید LINK از صرافی آنلاین و فروش آن در صرافی ارز دیجیتال پرداخت. شما می‌توانید به راحتی در صرافی آنلاین اکسبیتو ثبت نام کنید و سپس به میزان مورد علاقه خود ارز دیجیتال چین لینک را خریداری کنید.