خرید ارز دیجیتال انکر | فروش Ankr | قیمت ANKR

وب 3 (Web3) یک اینترنت هوشمند است که از فناوری‌های جدیدی مانند سیستم‌های بلاک چین استفاده می‌کند تا ما را قادر سازد واسطه‌هایی را که تاکنون بر وب 2 (اینترنت کنونی) تسلط داشته‌اند کنار بزنیم؛ این موضوع به ما فرصت می‌دهد تا خدمات ذخیره‌سازی داده، امور مالی و بسیاری از فعالیت‌های دیگر را دموکراتیک کنیم. استفاده از بلاک چین به دسترسی به گره‌ها نیاز دارد. پروژه انکر (Ankr) یکی از پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین است که دسترسی ساده به شبکه جهانی گره‌ها را که بر روی 18 بلاک چین مختلف اجرا می‌شوند، فراهم می‌کند. منظور از گره (node) افراد یا سیستم‌هایی از سراسر جهان است که با هم شبکه‌های بلاک چینی را هدایت می‌کنند. استفاده از انکر، فرایند ساخت، بهره‌برداری و نگهداری تمامی برنامه‌های غیرمتمرکز وب جدید را ساده خواهد کرد. در این مطلب، ضمن بررسی ماهیت و نحوه کارکرد رمز ارز انکر، نحوه خرید انکر و عوامل مؤثر بر قیمت انکر را شرح می‌دهیم.


قیمت ارز دیجیتال انکر ANKR

قیمت ارز دیجیتال انکر ANKR

ارز دیجیتال انکر (ANKR) برای اولین‌بار در تاریخ 6 مارس 2019 با نرخ حدود 0.01278 دلار در بازار کریپتو عرضه شد و یک روند نزولی آرام را در پیش گرفت. کمترین قیمت ثبت‌شده برای انکر 0.000934 دلار است که آن را در 13 مارس 2020 تجربه کرد. انکر پس از کمترین قیمت تاریخی خود، وارد یک روند صعودی آرام شد؛ به‌طوری‌ که انکر توانست بالاترین قیمت تاریخی خود را در 28 مارس 2021 با نرخ 0.1943 دلار تجربه کند. انکر پس از سال 2021 بیشتر در بین 0.01 تا 0.5 دلار در نوسان بود. ارز دیجیتال انکر (ANKR) درحال‌حاضر (ژانویه 2024) با قیمت حدود 0.02 دلار در صرافی‌ها معامله می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال انکر (ANKR) در ایران

برحسب اطلاعات ثبت‌شده در وب‌سایت جامع کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، ارز دیجیتال انکر (ANKR) در بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال جهان معامله می‌شود. ازجمله‌ی این صرافی‌ها می‌توان بایننس (Binance)، اچ تی ایکس (HTX)، کوین بیس (Coinbase)، بیت هامب (Bithumb)، بیت گت (‌Bitget)، ال بانک (LBank)، فیمیکس (Phemex) و کراکن (Kraken) را نام برد. کاربران ایرانی به‌خاطر تحریم‌‌ها، نمی‌توانند از صرافی‌های خارجی نامبرده استفاده کنند؛ به همین دلیل، بیشتر کاربران ایرانی، خرید رمز ارز انکر را از طریق صرافی‌های ایرانی انجام می‌دهند. در همین راستا، رمز ارز انکر (ANKR) در صرافی اکسبیتو قابل معامله است. می‌توان یکی از اصلی‌ترین مزایای خرید ارز دیجیتال از اکسبیتو را معامله در بازارهای ریالی و تتری این صرافی با بهترین قیمت و کمترین کارمزد در نظر گرفت. شما می‌توانید برای خرید رمز ارز انکر در صرافی اکسبیتو از سه روش زیر استفاده کنید:


1_ خرید و فروش محدود


2_ خرید و فروش فوری


3_ سواپ


انکر (Ankr) چیست؟

انکر (Ankr) چیست؟

انکر (Ankr) یک ارائه‌دهنده زیرساخت بلاک چین است که از شبکه‌های اثبات سهام (PoS) زیادی از طریق گره‌های توزیع شده در سطح جهانی پشتیبانی می‌کند؛ این پلتفرم برای ارائه طیف گسترده‌ای از راه‌حل‌های چند زنجیره‌ای طراحی شده است که کاربران روزمره و توسعه دهندگان بلاک چین می‌توانند از خدمات و ابزارهای قوی آن استفاده کنند. در وصف بیشتر ماهیت پروژه انکر می‌توان گفت:


1_ انکر یک تیم توزیع شده جهانی متشکل از کارآفرینان، سازندگان و مهندسان است که به استفاده از فناوری برای ساختن وب بهتر و دنیای بهتر اعتقاد دارند.


2_ انکر در سال 2017 به‌عنوان یک زیرساخت دیفای (DeFi) مبتنی بر بلاک چین و پلتفرم Web3 راه‌اندازی شد. هدف اصلی انکر، امکان دسترسی آسان به Web3 و افزایش کارایی در زیرساخت‌های بلاک چین است.


3_ انکر از بیش از 40 پروتکل بلاک چین برای سهامداری و توسعه پشتیبانی می‌کند.


4_ انکر امکان استیکینگ (staking) و توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز (dApp) را ایجاد کرده و میزبان پروتکل‌های مختلف مربوط به توسعه dApps و بخشDeFi است.


5_ پروژه انکر ابتدا بر روی شبکه بلاک چین اتریوم و سپس در زنجیره هوشمند بایننس (‌BSC) اجرا شد و سپس شبکه خود را را‌ه‌اندازی کرد.


6_ انکر می‌تواند توسعه دهندگان، برنامه‌های غیرمتمرکز، کیف پول‌ها، صرافی‌ها و... را به بلاک چین‌های مختلف متصل کند.


7_ ارز دیجیتال بومی و اختصاصی پلتفرم انکر با نماد «ANKR» در بازار کریپتو عرضه شده و هر روزه توسط تریدرها مورد معامله قرار می‌گیرد.


انکر (Ankr) چگونه کار می‌کند؟

انکر (Ankr) چگونه کار می‌کند؟

انکر قصد دارد با شناخت چالش‌های مرتبط با دسترسی و توسعه در شبکه‌های مختلف بلاک چین، ارائه خدمات زیرساخت ابری قابل اعتماد و غیرمتمرکز را ساده کند؛ این پلتفرم محیط کارآمدتری را برای استقرار، مدیریت و استفاده از شبکه‌های بلاک چین فراهم می‌سازد. عملیات Ankr را می‌توان به چندین فعالیت کلیدی تقسیم کرد:


1_ عملیات گره غیرمتمرکز (Decentralized Node Operation): انکر شبکه‌ای از گره‌های توزیع‌شده را در سراسر بلاک چین‌های مختلف مبتنی بر اثبات سهام (PoS) راه‌اندازی می‌کند تا یک زیرساخت غیرمتمرکز و انعطاف پذیر ایجاد شود.


2_ خدمات آرپی‌سی (RPC Services): واژه (RPC) مخفف عبارت "Remote Procedure Call" به‌معنای پلتفرم خدمات تماس از راه دور است که کاربران را قادر می‌سازد در هر نقطه از جهان با بلاک چین‌های مختلف به‌صورت یکپارچه تعامل داشته باشند.


3_APIهای پیشرفته (Advanced APIs): توسعه‌دهندگان به APIهای پیشرفته مجهز هستند تا یکپارچه‌سازی و تعامل با داده‌ها و همچنین عملکردهای بلاک چین را ساده کنند.


4_ لیکوئید استیکینگ (Liquid Staking): انکر لیکوئید استیکینگ را ارائه می‌دهد؛ این قابلیت به کاربران امکان داده تا ارز دیجیتال خود را بدون قفل کردن در پلتفرم به اشتراک بگذارند و جایزه کسب کنند.


5_ منابع توسعه دهنده (Developer Resources): انکر مجموعه گسترده‌ای از ابزارها، آموزش‌ها و مستندات برای پشتیبانی از توسعه‌دهندگان بلاک چین در ساخت و استقرار dApps را در دسترس قرار داده است. APIهای توسعه‌دهنده در انکر به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهند تا از هر نوع برنامه‌ بلاک چینی به روشی مقرون‌به‌صرفه استفاده کنند؛ چراکه انکر به‌عنوان یک شبکه رایانش ابری عمل کرده و راه‌حل‌هایی را برای شرکت‌ها و توسعه‌دهندگانی که می‌خواهند از اینترنت غیرمتمرکز جدید استفاده کنند، ارائه می‌دهد.


برنامه استیکینگ انکر (Stkr)

برنامه استیکینگ انکر (Stkr)

پلتفرم انکر به کاربران کمک می‌کند که راحت‌تر به فرایند اعتبارسنجی تراکنش‌ها اضافه شوند و از این راه سود خوبی را به دست بیاورند. برای مثال، برای استیکینگ اتریوم در نسخه‌ی جدید این بلاک چین، باید حداقل 32 اتریوم (ETH)داشته باشید؛ اما انکر امکان انجام این کار را فقط با 0.5 اتریوم فراهم می‌کند.


سیستم سهام‌گذاری یا استیکینگ انکر توسط پروتکل «Stkr» که در سال 2020 راه‌اندازی شد، پشتیبانی می‌شود؛ این سیستم از سهام‌گذاری اتر (ETH) در ازای «aETH» پشتیبانی می‌کند که دومی نشان‌دهنده ارزش اتریوم سهام به‌اضافه بازده مورد انتظار موجودی سهام است و سیستمی با نقدینگی بالا برای سهامداران آینده اتریوم 2.0 ایجاد می‌کند. در واقع، aETH توکنی مصنوعی است که ارزشی برابر با اتریوم دارد.


افزونه محافظ نرم‌افزار اینتل (Intel SGX)

(Intel SGX) مخفف عبارت "Intel Software Guard Extensions" به‌معنای «برنامه‌های افزودنی محافظ نرم‌افزار اینتل» است؛ این سیستم به‌عنوان یک مجموعه دستورالعمل امنیتی، به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد که حافظه کامپیوتر را به بخش‌هایی به‌نام اینکلیوز (Enclaves) تقسیم کنند. اینکلیوز مناطق خصوصی و از پیش تعریف‌شده در حافظه هستند که می‌توانند بهتر از اطلاعات حساس کاربران محافظت کنند؛ این نوعی رمزگذاری مبتنی بر سخت‌افزار است که به کاربران اجازه می‌دهد تا از حساس‌ترین داده‌های خود با قرار دادن آن‌ها در یک محیط بسیار امن در حافظه مراقبت نمایند. طبق مقاله‌ای که توسط آزمایشگاه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی MIT منتشر شده، هدف اصلی SGX حل مشکل محاسبات از راه دور است. در واقع، در سسیتم محافظ نرم‌افزار اینتل، سخت‌افزار قابل اعتماد یک ظرف امن ایجاد کرده و کاربر محاسبات و داده‌های مورد نظر را در آن ظرف آپلود می‌کند.


سخت افزار قابل اعتماد از محرمانه بودن و یکپارچگی داده‌ها درحالی که محاسبات روی آن انجام می‌شود، محافظت خواهد کرد. اساساً، Intel SGX با ایجاد یک محیط اجرایی قابل اعتماد در حافظه کمک می‌کند تا داده‌های حساس کاربران آشکار یا دستکاری نشوند؛ از جمله چنین داده‌های حساسی می‌توان به سوابق پزشکی، سوابق مالی، رمز عبور، کلیدهای رمزگذاری، عوامل شناسایی بیومتریک و هرگونه اطلاعاتی را که در صورت افشا یا دستکاری می‌توانند آسیب‌زا باشند، نام برد. پلتفرم انکر از این قابلیت در خدمات خود بهره می‌گیرد؛ بنابراین کاربران انکر می‌توانند به‌صورت ایمن از سرویس‌های راه دور آن استفاده کنند.


بنیان‌گذاران انکر (Ankr) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران انکر (Ankr) چه افرادی هستند؟

Ankr در سال 2017 توسط چندلر سونگ (Chandler Song) و رایان فانگ (Ryan Fang) از فارغ‌التحصیلان دانشگاه کالیفرنیا ایجاد شد. چندلر سابقه فعالیت در تیم آمازون را در کارنامه خود دارد. پروژه انکر درحال‌حاضر دارای یک تیم با افرادی از 16 کشور مختلف در سراسر جهان تشکیل شده است. این تیم روی تمرکززدایی وب و امکان دسترسی آسان به برنامه‌های کاربردی Web3 و پروتکل‌های سهام کار می‌کند. پروژه رمز ارز انکر میزبان بیش از 40 پروتکل مختلف برای توسعه و سرمایه‌گذاری است و به‌عنوان یک شبکه غیرمتمرکز جهانی که دسترسی آسان به Web3 را امکان پذیر می‌کند به رشد خود ادامه می‌دهد. انکر در سال 2019 شبکه اصلی خود را منتشر کرد و تا الان همچنان در مسیر توسعه قرار دارد.


چه چیزی انکر (Ankr)‌ را منحصربه‌فرد می‌کند؟

Ankr تنها پروژه‌ای نیست که هدف آن تمرکززدایی اینترنت و کمک به توسعه Web3 است؛ اما مطمئناً یکی از برجسته‌ترین پروژه‌ها در بخش DeFi محسوب می‌شود. این پلتفرم با کنار هم قرار دادن برخی از ویژگی‌های خاص توانسته است به یک پروژه برتر و منحصربه‌فرد تبدیل شود. دلایل برتری انکر عبارتند از:


1_ پلتفرم انکر با بهره‌گیری از قابلیت Intel SGX، فضایی با امنیت بالا را برای توسعه‌دهندگان فراهم کرده است.


2_ انکر از سیستم لیکوئید استیکینگ برای ایجاد امکان درآمدزایی انعطاف‌پذیر توسط کاربران خود، پشتیبانی می‌کند.


3_ انکر به‌عنوان یک سیستم میان زنجیره‌ای (Cross Chain)، ارتباط بین ده‌ها شبکه بلاک چین مختلف را فراهم کرده که آن را به یک زبان مشترک برای ارتباط بین بلاک چین‌های مختلف تبدیل می‌کند.


ارز دیجیتال انکر (ANKR) چیست؟

ارز دیجیتال انکر (ANKR) چیست؟

ارز دیجیتال انکر یا ANKR توکن بومی پلتفرم انکر است که با دو استاندار «ERC-20» در شبکه اتریوم و «‌BEP-20» در زنجیره هوشمند بایننس (Binance) اجرا می‌شود. ارز دیجیتال انکر کاربردهای مشخصی در پلتفرم انکر دارد که عبارتند از:


1_ پرداخت: هر نوع پرداخت در پلتفرم انکر با استفاده از توکن ANKR انجام می‌شود؛ حتی برای فعال‌سازی و استفاده از نسخه‌های پیشرفته یا پریمیوم انکر نیز باید توکن ANKR مورد استفاده قرار گیرد.


2_ حاکمیت: توکن ANKR یک توکن حاکمیتی است؛ به این معنی که دارندگان این توکن می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های پلتفرم انکر حق رأی داشته باشند. هر کس که توکن ANKR بیشتری دارد، حق رأی بالاتری هم خواهد داشت.


3_ استیکینگ: گفتیم که پلتفرم انکر از لیکوئید استیکینگ پشتیبانی می‌کند، بنابراین دارندگان توکن ANKR می‌توانند توکن‌های خود را در این شبکه به اشتراک بگذارند و در برابر این کار از آن پاداش بگیرند.


4_ مبادله: توکن ANKR خارج از پلتفرم بومی خود در بازار کریپتو لیست شده است. تریدرها از نوسان قیمت رمز ارز انکر در بازار سود می‌گیرند. همین حالا می‌توانید برای بررسی قیمت انکر و همچنین خرید انکر از اکسبیتو اقدام نمایید.


توکنومیک ارز دیجیتال انکر ANKR

توکنومیک ارز دیجیتال انکر ANKR

عرضه کل توکن‌های ANKR برابر با 10 میلیارد واحد است که بیش از 80 درصد این تعداد در گردش قرار دارند. این توکن‌ها به‌صورت زیر توزیع شده‌اند:


1_ حدود 30 درصد برای پیش‌فروش خصوصی


2_ حدود 5 درصد برای فروش عمومی


3_ حدود 40 درصد برای جامعه و سهام‌گذاران (استیک‌کنندگان)


4_ حدود 20 درصد برای تیم اصلی و مشاوران


5_ حدود 5 درصد برای بازاریابی


مزایا و معایب انکر (Ankr) کدامند؟

تا به اینجا فقط به بررسی ویژگی‌ها و مزایای انکر پرداخته‌ایم؛ اما در جدول زیر می‌توان علاوه‌بر مزایا، معایب این پروژه را نیز مشاهده کرد:


مزایا و معایب انکر (Ankr) کدامند؟

ارز دیجیتال انکر (ANKR) را کجا ذخیره کنیم؟

شما برای نگهداری از توکن‌های انکر خود، به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت. در انتخاب کیف پول دیجیتالی مناسب برای ANKR، باید به مواردی چون مقدار کارمزد، نوع شبکه‌ی انتقال و امنیت آن کیف پول توجه داشته باشید. بهترین کیف پول‌هایی که درحال‌حاضر می‌توانید پس از خرید انکر از آن‌ها استفاده کنید، شامل موارد زیر هستند:


1_ لجر (Ledger)


2_ ترزور (Trezor)


3_ متامسک (MetaMask)


4_ مای اتر والت (MyEtherWallet)


5_ تراست والت (Trust Wallet)


6_ اتمیک والت (Atomic Wallet)


7 _کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو


شما می‌توانید علاوه‌بر کیف پول‌های بین‌المللی، پس از خرید انکر از کیف پول اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو استفاده کنید. این کیف پول امنیت بالایی دارد؛ همچنین به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ی انتقال ANKR را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال انکر (ANKR) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال انکر (ANKR) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید انکر در صرافی اکسبیتو فرایند آسانی دارد. همچنین می‌توان قیمت انکر را به‌صورت 24 ساعته، در اکسبیتو مشاهده کرد. خرید انکر یا هر ارز دیجیتال دیگر از اکسبیتو با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. برای خرید انکر در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را طی کنید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری در آن


2_ ورود به حساب کاربری‌ اکسبیتو و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت صرافی اکسبیتو با سرعت بالا و در دو مرحله قابل انجام است. مرحله‌ی اول تنها 1 دقیقه طول می‌کشد و به شما اجازه خرید و فروش انکر و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. مرحله‌ی دوم برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر صرافی اکسبیتو در نظر گرفته شده و برای اطلاع از آن می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه نمایید.)


3_ ثبت اطلاعات کارت بانکی برای واریز وجه (واریز وجه در اکسبیتو به‌صورت نامحدود قابل انجام است.)


4_ پس از طی کردن مراحل فوق، برای خرید انکر به‌صورت ریالی، باید مبلغ مورد نظر خود را به صرافی اکسبیتو واریز نمایید. از سوی دیگر، برای خرید انکر به‌صورت قیمت تتری نیز باید مقدار تتر مورد نظر خود را به کیف پولتان در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال انکر، مقدار ANKR مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل شده و در داشبورد حساب کاربری‌تان قابل مشاهده خواهد بود.


فروش ارز دیجیتال انکر (ANKR) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال انکر (ANKR) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال انکر نیز در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش انکر، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل خواهد شد. برای فروش انکر در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را پشت‌سر بگذارید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مرحله اول احراز هویت صرافی اکسبیتو


3_ وارد کردن اطلاعات کارت بانکی برای برداشت پول


4_ انتقال ارز دیجیتال انکر (ANKR) به کیف پول اختصاصی‌ اکسبیتو (درصورتی‌که ANKR را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انتقال آن ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش انکر در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش انکر، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا شما به‌راحتی و با سرعت می‌توانید تسویه حساب آنی را انجام داده و وجه حاصل از فروش ANKR را از اکسبیتو برداشت نمایید.


تسویه حساب آنی انکر (ANKR) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی انکر (ANKR) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

پس از فروش انکر می‌توان برای تسویه حساب آنی در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو اقدام کرد. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان در روز انجام می‌دهد. همچنین، امکان تسویه حساب آنی در صرافی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته وجود دارد. پس از ثبت تسویه حساب آنی در اکسبیتو، بین 3 ثانیه تا یک دقیقه بعد، وجه مورد نظر به حساب شما واریز خواهد شد.


اگر در طی مراحل خرید و فروش انکر یا سایر ارزهای دیجیتال با مشکل مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه نمایید. همچنین، همکاران ما در واحد پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته به‌صورت آنلاین پاسخگوی سوالات شما هستند.