خرید ارز دیجیتال آنکر | فروش ANKR | قیمت انکر (Ankr)

با ظهور فناوری بلاک چین، روش‌های گوناگونی برای کسب درآمد از حوزه‌ی امور مالی غیرمتمرکز (Defi) و ارزهای دیجیتال پدید آمد. برخی از این روش‌های درآمدزایی مربوط به زیرساخت‌های بلاک چین‌ها است؛ برای مثال، تبدیل‌شدن به یک گره (Node) در الگوریتم اثبات سهام، یکی از روش‌های خوب کسب درآمد است. بااین‌حال، دسترسی به بسیاری از این زیرساخت‌ها دشوار بوده و نیاز به صرف هزینه‌های بالایی دارد. در همین راستا، پلتفرم آنکر یا انکر (Ankr) با توکن اختصاصی ANKR آمده است تا استفاده از زیرساخت‌های بلاک چین و دیفای را برای کاربران ساده کند. این مسئله باعث شهرت این پروژه شده است و سرمایه‌گذاران زیادی به خرید ارز دیجیتال آنکر علاقه‌مند شده‌اند. به‌خاطر همین، در این مقاله می‌خواهیم با ارزش آنکر بیشتر آشنا شویم و روش خرید و فروش ANKR را در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو آموزش دهیم.


قیمت ارز دیجیتال آنکر ANKR

قیمت ارز دیجیتال آنکر ANKR

با نگاهی به تاریخچه‌ی قیمت ارز دیجیتال آنکر، اولین قیمت ANKR را در ژوئیه‌ی 2019، برابر با 0.005 دلار می‌بینیم. قیمت آنکر تا سال 2021 در همان محدوده نوسان می‌کند و در فوریه‌ی همان سال، با یک روند صعودی شدید به 0.15 دلار می‌رسد. در ماه مارس 2021 نیز شاهد اوج قیمت انکر، با 0.17 دلار هستیم. تا یک سال بعد، قیمت این ارز فراز و نشیب‌هایی را پشت سر می‌گذارد و در آوریل 2022، با یک روند نزولی، تا 0.02 دلار کاهش پیدا می‌کند. در نهایت، قیمت ارز ANKR تا سال 2023 در همان سطح باقی می‌ماند.


خرید و فروش ارز دیجیتال آنکر (ANKR) در ایران

پلتفرم آنکر (Ankr) یکی از پروژه‌های سرشناس کریپتو محسوب می‌شود و خرید و فروش ANKR در صرافی‌های معتبر جهان، مانند Binance، Coinbase، Bithmax، Uniswap و... فراهم شده است. بااین‌حال، به‌خاطر تحریم‌های جهانی علیه ایران، کاربران ایرانی نمی‌توانند به‌راحتی از خدمات این صرافی‌ها استفاده کنند و حتی خطر ازدست‌رفتن دارایی‌هایشان نیز وجود دارد. در نتیجه، برای خرید و فروش ارز دیجیتال آنکر (ANKR) به یک صرافی معتبر ایرانی نیاز دارند. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، امکان خرید و فروش آنکر و سایر ارزهای دیجیتال را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. یکی دیگر از مزایای خرید و فروش ANKR در صرافی اکسبیتو، امکان پرداخت ریالی و تتری است؛ بنابراین، شما می‌توانید به 3 روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سواپ» ارز دیجیتال آنکر را در صرافی اکسبیتو معامله کنید.


آنکر (Ankr) چیست؟

آنکر (Ankr) چیست؟

پلتفرم آنکر یا انکر (Ankr) در سال 2017 و با هدف ساده‌سازی دسترسی به زیرساخت‌های بلاک چین و نسل جدید اینترنت (Web 3.0) راه‌اندازی شد. در واقع، آنکر با استفاده از فناوری میان‌زنجیره‌ای (Cross Chain) به زیرساختی مبتنی بر بلاک چین و دیفای تبدیل شده است تا امکان استیکینگ (Staking) و توسعه‌ی نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (dApps) را فراهم کند. در نتیجه، این پلتفرم از پروتکل‌های گوناگون نرم‌افزارهای غیرمتمرکز و دیفای میزبانی می‌کند.


نسل جدید اینترنت یا وب 3 می‌خواهد که با استفاده از فناوری دفترکل توزیع‌شده یا همان بلاک چین، پروتکل‌ها و نرم‌افزارهای غیرمتمرکز و ایمن را به کاربران ارائه کند. ایده‌ی اصلی وب 3، حذف واسطه و تسلط افراد مشهور بر اینترنت و واگذاری پلتفرم‌های اینترنتی به خود کاربران است. به همین منظور، پلتفرم آنکر استفاده و دسترسی به زیرساخت‌های نسل جدید اینترنت را آسان‌تر می‌کند.


آنکر (Ankr) چگونه کار می‌کند؟

آنکر (Ankr) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به‌سراغ نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال آنکر برویم، باید ببینیم که این پلتفرم چگونه کار می‌کند و چه‌ عواملی روی ارزش ANKR تاثیر می‌گذارند. در واقع، آنکر (Ankr) شرکتی بین‌المللی محسوب می‌شود که با هدف ارائه‌ی زیرساخت‌های وب 3 و بلاک چین راه‌اندازی شده است. آنکر برای ایجاد تمرکززدایی در نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (dApps) و فرایند استیکینگ (Staking) و همچنین ارائه‌ی زیرساخت‌های وب 3، از فناوری دفترکل توزیع‌شده (DLT) استفاده می‌کند. این فناوری می‌تواند داده‌ها را از طریق مراکز داده دریافت کرده و بین استیک‌کنندگان و توسعه‌دهندگان توزیع کند تا هزینه‌ی ایجاد گره‌ها و راه‌اندازی نرم‌افزارهای غیرمتمرکز کاهش پیدا کند.


در همین راستا، پروتکل استیکینگ آنکر، با عنوان Stkr، در سال 2020 راه‌اندازی شد تا فرایند استیک‌کردن را در بلاک چین اتریوم ساده‌سازی کند. در نتیجه، پلتفرم آنکر دو عملکرد کلی دارد:


 • زیرساخت گره

 • استیک‌فای

زیرساخت گره (Node Infrastructure) چیست؟

پلتفرم انکر شرایط کاربران را برای راه‌اندازی یک گره اعتبارسنجی بررسی می‌کند؛ چه آن‌ها بخواهند که یک گره کامل را بسازند و چه تمایل داشته باشند که فقط بخشی از فرایند اعتبارسنجی باشند. آنکر این فرایند را به استفاده از ده‌ها بلاک چین، مانند Tron، Bifrost و Kusama، برای کاربران آسان‌تر می‌کند.


علاوه‌بر کاهش پیچیدگی ایجاد گره، آنکر بر فرایند اعتبارسنجی نودها نظارت می‌کند تا در صورت خراب‌شدن یک بلوک، گره‌ها جریمه نشده و سرمایه‌ی خود را از دست ندهند. از سوی دیگر، این پلتفرم با ارائه‌ی زبان برنامه‌نویسی مخصوصی می‌خواهد پذیرش و استفاده از نرم‌افزارهای غیرمتمرکز را گسترش دهد. زیرساخت‌های آنکر به توسعه‌دهندگان کمک می‌کنند بدون نیاز به برنامه‌نویسی پیچیده، به ده‌ها پلتفرم پیشرو مانند اتریوم، پالیگون و پولکادات دسترسی داشته باشند.


استیک‌فای (StakeFi) چیست؟

پلتفرم آنکر (Ankr) به کاربران کمک می‌کند که راحت‌تر به فرایند اعتبارسنجی تراکنش‌ها اضافه شوند و از این راه سود خوبی را به دست بیاورند. برای مثال، برای استیکینگ اتریوم در نسخه‌ی جدید این بلاک چین، باید حداقل 32 اتریوم (ETH) داشته باشید؛ اما آنکر امکان انجام این کار را فقط با 0.5 اتریوم فراهم می‌کند.


از طرفی، کاربران برای استیکینگ اتریوم به قفل‌کردن دارایی‌های خود نیازی ندارند؛ بلکه می‌توانند این دارایی را در کیف پول خود نگهداری کنند و معادل آن، یعنی aETH را با بلاک چین به اشتراک بگذارند. در واقع، aETH توکنی مصنوعی است که ارزشی برابر با اتریوم دارد.


بنیان‌گذاران آنکر (Ankr) چه افرادی هستند؟

شناخت بنیان‌گذاران این پروژه‌ی کریپتو به شما کمک می‌کند که با ارزش Ankr بیشتر آشنا شوید و درباره‌ی سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال آنکر تصمیم درستی بگیرید. این پلتفرم در سال 2017، توسط چندلر سانگ (Chandler Song) و رایان فانگ (Ryan Fang) پایه‌گذاری شد. هر دوی این افراد از دانشگاه کالیفرنیا فارغ‌التحصیل شده و جوایزی را در زمینه‌ی فناوری برنده شده‌اند. علاوه‌بر آن؛ چندلر سابقه‌ی فعالیت به‌عنوان مهندس در تیم آمازون را در کارنامه‌ی خود دارد.


چه چیزی آنکر (Ankr) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی آنکر (Ankr) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

ویژگی‌های منحصربه‌فرد آنکر (Ankr) این پروژه را نسبت به رقبا متمایز می‌کنند و روی قیمت ارز دیجیتال انکر تاثیر می‌گذارند. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:


 • زیرساختی برای ایجاد گره‌ها

 • ارائه‌دهنده‌ی خدمات وب 3

 • برقراری ارتباط بین نرم‌افزارهای غیرمتمرکز

 • بهبود اجرای نرم‌افزارها

 • ساده‌سازی تبدیل‌شدن به گره

 • کسب درآمد بیشتر توسط کاربران

ارز دیجیتال آنکر (ANKR) چیست؟

ارز دیجیتال آنکر (ANKR) چیست؟

توکن بومی پلتفرم آنکر، ANKR نام دارد. این ارز دیجیتال یک توکن مبتنی بر اتریوم (ERC-20) و زنجیره‌ی هوشمند بایننس (BEP-20) است و روی این دو بلاک چین اجرا می‌شود. ارز دیجیتال آنکر که تعداد کل واحدهای آن برابر با 10 میلیارد توکن است، کاربردهای زیر را در پلتفرم Ankr دارد:


 • نسخه‌ی پریمیوم: کاربران برای دسترسی به امکانات نسخه‌ی پریمیوم آنکر، باید هزینه‌ی این نسخه را با توکن ANKR بپردازند.

 • استیکینگ: افرادی که می‌خواهند گره مستقلی را ایجاد کنند باید مقداری توکن ANKR را به اشتراک بگذارند.

 • ایمنی: کاربران با اشتراک‌گذاری ANKR می‌توانند در ایمن‌سازی این پلتفرم مشارکت داشته باشند.

 • حاکمیت: دارندگان این توکن می‌توانند در نظرسنجی‌های حاکمیتی پلتفرم شرکت کنند.

توکنومیک ارز دیجیتال آنکر ANKR

گفتیم که تعداد واحدهای ANKR در عرضه‌ی نهایی، برابر با 10 میلیارد واحد است. این توکن‌ها به‌صورت زیر تخصیص داده می‌شوند:


 • 30 درصد به پیش‌فروش خصوصی

 • 5 درصد به فروش عمومی

 • 40 درصد به جامعه و استیک‌کنندگان

 • 20 درصد به تیم اصلی و مشاوران

 • 5 درصد به بازاریابی

امنیت آنکر (Ankr) چگونه فراهم می‌شود؟

امنیت آنکر (Ankr) چگونه فراهم می‌شود؟

پلتفرم انکر (Ankr) با استفاده از قدرت محاسباتی شبکه ایمن می‌شود. در واقع، این قدرت محاسباتی، بلوک‌ها را در سراسر شبکه توزیع می‌کند و از این طریق، ساختاری ایجاد می‌شود که از زبان برنامه‌نویسی آنکر، راه‌حل‌های سازمانی و پروتکل‌های استیکینگ پشتیبانی می‌کند. همچنین، گره‌های شبکه امنیت پلتفرم آنکر را افزایش می‌دهند. این گره‌ها به‌صورت مجموعه‌ای از نودها درآمده و به‌طور تصادفی انتخاب می‌شوند. در نتیجه، کاربرانی که توکن‌های خود را با آنکر به اشتراک می‌گذارند، می‌توانند در انتخاب گره‌ها و اعتبارسنجی تراکنش‌ها مشارکت داشته باشند.


مزایا و معایب آنکر (Ankr) چیست؟

همه‌ی پلتفرم‌های کریپتو در کنار مزایایشان، معایبی نیز دارند. اطلاع از مزایا و معایب آنکر نیز به شما کمک می‌کند که با این پلتفرم بیشتر آشنا شوید و درباره‌ی خرید ارز دیجیتال انکر تصمیم درستی بگیرید.


مزایا و معایب آنکر (Ankr) چیست؟.png

چگونه ارز دیجیتال آنکر (ANKR) را ذخیره کنیم؟

چگونه ارز دیجیتال آنکر (ANKR) را ذخیره کنیم؟

برای سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال آنکر، پس از خرید ANKR به کیف پولی برای نگهداری از ارزهای خود نیاز دارید. در انتخاب کیف پول مناسب برای آنکر باید به مواردی مانند امنیت، شبکه‌ی انتقال، کارمزدها و... توجه داشته باشید. به‌خاطر همین، در این بخش، به معرفی بهترین کیف پول‌های ANKR می‌پردازیم:


 • Trust Wallet

 • OKX

 • MetaMask

 • Math Wallet

 • imToken

 • Huobi Wallet

 • Coin98

 • Coinbase

 • کیف پول اکسبیتو

علاوه‌بر این کیف پول‌ها، پس از خرید ارز دیجیتال ANKR، می‌توانید ارزهای خود را در کیف پول اختصاصی‌تان در صرافی اکسبیتو نگهداری کنید. کیف پول اکسبیتو امنیت بالایی دارد و هزینه‌ی نقل‌و‌انتقال آنکر را کاهش می‌دهد.


خرید ارز دیجیتال آنکر (ANKR) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال آنکر (ANKR) در صرافی اکسبیتو بسیار ساده است و با سرعت بالایی انجام می‌شود. برای خرید ارز ANKR در صرافی اکسبیتو، کافی است که مراحل زیر را انجام دهید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت در اکسبیتو بسیار سریع و ساده است و در دو مرحله انجام می‌شود. مرحله‌ی اول تنها 1 دقیقه طول می‌کشد و امکان خرید و فروش ANKR و سایر رمزارزها را به شما می‌دهد. مرحله‌ی دوم نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو است. در ضمن، برای اطلاع از این مراحل می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه کنید.)


3_ ارائه‌ی اطلاعات حساب یا کارت بانکی برای واریز پول (واریز پول توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ برای خرید ریالی آنکر، مبلغ موردنظرتان را به صرافی اکسبیتو واریز کرده و برای خرید تتری آنکر باید مقدار تتر مدنظرتان را به کیف پول خود در صرافی اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال آنکر، مقدار ANKR موردنظر، به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود.


فروش ارز دیجیتال آنکر (ANKR) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال آنکر (ANKR) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال آنکر (ANKR) در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت فروش و با سرعت زیادی انجام می‌شود. پس از فروش ANKR، به‌سرعت می‌توانید معادل ریالی و یا تتری آن را برداشت کنید. برای فروش آنکر در صرافی اکسبیتو، مراحل زیر را انجام دهید:


1_ ثبت‌نام در اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مراحل احراز هویت


3_ ارائه‌ی اطلاعات کارت یا حسابی بانکی برای واریز پول


4_ انتقال ارز دیجیتال آنکر به صرافی اکسبیتو (اگر ارز ANKR را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انجام این مرحله ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال آنکر (ANKR) در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش ANKR، معادل ریالی و یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا به‌راحتی و با سرعت زیاد می‌توانید وجه خود را از صرافی اکسبیتو برداشت کنید.


تسویه حساب آنی آنکر (ANKR) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی ریالی پس از فروش ارز دیجیتال آنکر (ANKR) و سایر رمزارزها در صرافی اکسبیتو به‌صورت تسویه حساب آنی و یا واریز آنی پول به حساب بانکی انجام می‌شود. پس از فروش ANKR در صرافی اکسبیتو، می‌توانید به‌راحتی و با سرعت بالا، تسویه حساب آنی را انجام دهید. تسویه حساب آنی آنکر و سایر ارزهای دیجیتال در صرافی اکسبیتو، توسط 14 بانک معتبر کشور و تا سقف 50 میلیون تومان انجام می‌شود. تسویه حساب آنی اکسبیتو تنها از 3 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد و به‌صورت شبانه‌روزی انجام می‌شود.


درصورتی‌که در مراحل خرید و فروش ارز دیجیتال آنکر و یا سایر رمزارزها با مشکلی مواجه شدید و یا اینکه هرگونه سوالی داشتید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه کنید. در ضمن، همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو، به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته پاسخ‌گوی سوالات شما هستند.