خرید ارز دیجیتال مارلین | فروش Marlin | قیمت POND

فناوری بلاک چین نقشی اساسی در انتقال اینترنت سنتی (وب 2) به نسل جدید اینترنت (وب 3) دارد. این فناوری با تمرکززدایی از حوزه‌های مختلف، راه‌حل‌های بی‌نظیری را برای دموکراتیک کردن پلتفرم‌ها و رسانه‌های اجتماعی پیشنهاد می‌دهد. همچنین، بلاک چین می‌تواند امور مالی سنتی را به‌صورت غیرمتمرکز در اختیار تمام مردم جهان قرار دهد. بااین‌حال، اغلب شبکه‌های بلاک چینی از مشکل مقیاس‌پذیری رنج می‌برند و از پردازش تعداد زیادی تراکنش در ثانیه عاجز هستند. برای حل این مشکل، پروژه ارز مارلین (Marlin) با توکن پاند (POND) پایه‌گذاری شده تا گره‌های (Nodes) خود را در اختیار شبکه‌های مختلف قرار داده و مشکل پردازش تراکنش‌ها را حل کند. این پروژه جدید مورد توجه اهالی کریپتو قرار گرفته و بسیاری از سرمایه‌گذاران به خرید مارلین علاقه پیدا کرده‌اند. به همین خاطر، در این مقاله، ضمن معرفی ارز دیجیتال POND، به عوامل موثر بر قیمت مارلین خواهیم پرداخت. علاوه‌بر آن، نحوه خرید و فروش مارلین (POND) را در صرافی اکسبیتو برای شما توضیح می‌دهیم.


قیمت ارز دیجیتال مارلین POND

قیمت ارز دیجیتال مارلین POND

با مراجعه به تاریخچه قیمت مارلین (POND)، نرخ این رمز ارز را در ژوئن 2022، برابر با 0.009 دلار مشاهده می‌کنیم. یک ماه بعد، قیمت POND تا 0.014 دلار افزایش می‌یابد. بااین‌حال، این قیمت مارلین دوام نمی‌آورد و در ماه‌های بعد روندی نزولی برای آن آغاز می‌شود؛ به‌طوری که قیمت Marlin را در ماه دسامبر برابر با 0.007 دلار می‌بینیم.


در ابتدای سال 2023، قیمت پاند با رشد مواجه می‌شود و این رمز ارز تا فوریه به 0.011 دلار می‌رسد. قیمت مارلین کمی در همین محدوده نوسان کرده و در ماه ژوئن، به 0.007 دلار سقوط می‌کند. سپس، پس از کمی درجا زدن، قیمت توکن POND در ماه‌های انتهای سال اوج می‌گیرد و سال را در 0.014 دلار به پایان می‌رساند.


به‌این‌ترتیب، قیمت مارلین در ماه‌های آغازین سال 2024 نیز به رشد خود ادامه می‌دهد و درحال‌حاضر (فوریه 2024)، در اوج تاریخی خود در 0.021 دلار قرار دارد و باید دید که آیا می‌تواند به این روند خوب خود ادامه دهد یا خیر.


 خرید و فروش ارز دیجیتال مارلین (POND) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال مارلین (POND) در ایران

مارلین (POND) یک شبکه جدید و مقیاس‌پذیر است که می‌تواند با اغلب بلاک چین‌های قبلی ادغام شود؛ به همین خاطر، امکان خرید و فروش POND در بسیاری از صرافی‌های سرشناس دنیا، مانند بایننس، بیباکس، تپ بیت و... فراهم شده است. بااین‌حال، اغلب این صرافی‌ها، با تبعیت از قوانین مالی ایالات متحده، ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داده‌‌اند و به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌دهند. از طرفی، امکان خرید و فروش مارلین (POND) با ریال نیز در هیچ‌کدام از صرافی‌های خارجی فراهم نیست.


در نتیجه، برای خرید و فروش مارلین به یک صرافی معتبر ایرانی نیاز دارید. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو امکان خرید و فروش پاند (POND) و سایر رمز ارزها را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. یکی دیگر از مزایای خرید و فروش مارلین (POND) در صرافی اکسبیتو، امکان استفاده از بازارهای ریالی و تتری محسوب می‌شود؛ بنابراین، شما می‌توانید به 3 روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سواپ» ارز مارلین را در صرافی اکسبیتو معامله کنید.


 مارلین (Marlin) چیست؟

مارلین (Marlin) چیست؟

مارلین (Marlin) یک پروتکل منبع‌باز ارز دیجیتال محسوب می‌شود که به‌دنبال تسریع ارتباطات غیرمتمرکز است. ازاین‌طریق، یک محیط غیرقابل اعتماد برای توسعه نرم‌افزارهای کاربردی قدرتمند پدید می‌آید تا این نرم‌افزارها بتوانند تراکنش‌های خود را با استفاده از «اثبات‌های دانش صفر» (Zero-Knowledge Proofs) و محیط‌های اجرایی خارج از زنجیره (Off-chain) مورد پردازش قرار دهند. چنین رویکردی منجر به یکپارچگی محاسباتی، محرمانه بودن داده‌ها، بازیابی شکست، مقیاس‌پذیری خودکار و ویژگی‌های زیاد دیگری خواهد شد.


علاوه‌بر آن، پروژه ارز مارلین یک «بازار اثبات دانش صفر» (ZK-proof marketplace) را با نام «کالیپسو» (Kalypso) ارائه می‌دهد. از طریق این بازار، همه‌ی افراد، بدون نیاز به سخت‌افزار تخصصی، می‌توانند به اثبات‌های دانش صفر دسترسی داشته باشند و در زمینه‌های گوناگون زندگی خود، به مبارزه با سانسور بپردازند. همچنین، Marlin یک سیستم ذخیره‌سازی غیرمتمرکز و توزیع‌شده را نیز با نام «وب 3 کچ» (Web3 Cache) ارائه داده است.


پروتکل ارز مارلین و توکن POND بدون نیاز به مجوز بنا شده و اعتبارسنج‌های موجود در این شبکه، منابع محاسباتی را برای اثبات‌های دانش صفر و اجراهای غیرمتمرکز فراهم می‌کنند تا نرم‌افزارهای کاربردی به زیرساختی جامع برای اجرای خود دسترسی داشته باشند. در این میان، توکن POND نقشی حیاتی در اقتصاد این پروژه بر عهده دارد و کاربران و توسعه‌دهندگان برای بهره بردن از خدمات آن باید به خرید مارلین اقدام کنند.


مارلین (Marlin) چگونه کار می‌کند؟

مارلین (Marlin) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به‌سراغ نحوه خرید و فروش مارلین (POND) برویم، باید ببینیم که این پروژه چگونه کار می‌کند. ازاین‌طریق، با عوامل مؤثر بر قیمت مارلین آشنا می‌شوید و با آگاهی کامل به خرید POND اقدام خواهید کرد. مارلین (Marlin) به‌صورت یک زیرساخت شبکه‌ی قابل برنامه‌ریزی بنا شده است. در واقع، مارلین یک پروتکل بلاک چین لایه صفر محسوب می‌شود که از مکانیزم اجماع «اثبات سهام نمایندگی‌شده» (DPoS) برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها و حفظ امنیت خود سود می‌برد.


از طرفی، مارلین زیرساختی را برای ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند حوزه امور مالی غیرمتمرکز (Defi) و صدور توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) فراهم می‌کند. به همین دلیل، در ادامه، به جنبه‌های مختلف عملکردی ارز مارلین یا همان توکن POND خواهیم پرداخت.


فناوری مارلین (Marlin Technology)

مارلین (Marlin) یک پروتکل لایه صفر بوده که از یک لایه کارآمد شبکه پشتیبانی کرده و اکوسیستم خود را بر این اساس گسترش داده است. در واقع، Marlin بر خلاف سایر راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری، دروازه‌های آزمایش‌شده‌ی لایه‌های 1 و 2 را ارائه می‌دهد. ازاین‌طریق، سیستم مارلین می‌تواند به‌صورت ایمن، غیرمتمرکز و پایدار عمل کند.


پروژه ارز POND سعی کرده تا شبکه‌ی خود را به‌صورت قابل برنامه‌ریزی و با توجه به نیازهای بازار راه‌اندازی کرده و کارآمدترین اعتبارسنجی‌ها را در اختیار نرم‌افزارهای کاربردی بگذارد. علاوه‌بر آن، مارلین با کوتاه‌ کردن مسیر اعتبارسنجی، باعث افزایش سرعت شبکه می‌شود. این مکانیزم تضمین می‌کند که بهینه‌ترین مسیر برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها در اختیار گره قرار بگیرد. همچنین، هر گرهی که کارآمدتر بوده و پایداری بیشتری را نشان دهد، پاداش بالاتری هم دریافت خواهد کرد.


 توکن کاربردی دوگانه (Dual Utility Token)

توکن کاربردی دوگانه (Dual Utility Token)

پروژه ارز مارلین (Marlin) برای پیشبرد اهداف خود از یک سیستم دوتوکنی استفاده می‌کند. این توکن‌ها عبارت‌اند از:


 • پاند (POND): پاند توکن اصلی پروژه مارلین است که در زمینه‌های مختلفی به کار می‌رود. همچنین، برای خرید مارلین، سرمایه‌گذاران باید همین ارز را به سبد سرمایه خود اضافه کنند.

 • ام پاند (MPOND): ام پاند یا مگاپاند (MegaPOND) یک توکن غیرقابل انتقال (Non-transferable) است. این توکن که با نام LIN نیز شناخته می‌شود، در زمینه تصمیمات حاکمیتی و سهام‌گذاری پروژه مارلین به کار می‌رود. ام پاند از نظر ارزش برابر با 1 میلیون POND است و ازآنجایی‌که فقط 10 میلیارد POND وجود خواهد داشت، تنها می‌توان 10000 مگاپاند ایجاد کرد.

متانودها (Metanodes)

شبکه ارز مارلین (Marlin) از گره‌هایی به نام متانود (Metanode) بهره می‌برد. متانودها وظیفه ایمنی شبکه را بر عهده دارند و محاسبات و ذخیره داده‌ها را عملی می‌سازند. هرکسی می‌تواند با قفل کردن توکن‌های LIN یا MPOND خود به شبکه بپیوندد و به متانود تبدیل شود. بنابراین، شبکه مارلین برای کاربران انگیزه‌ای اقتصادی ایجاد کرده تا افراد برای کسب سود، در اعتبارسنجی تراکنش‌ها شرکت کنند.


وقتی متانودها وظایف خود را به‌صورت بهینه و به‌موقع انجام دهند، از شبکه پاداش می‌گیرند. همچنین، اگر رفتاری غیرمجاز و مخرب توسط گره‌ها انجام شود، آن‌ها بخشی از مگاپاندهای خود را از دست خواهند داد. در ضمن، باید به این نکته توجه داشت که گره‌ها می‌توانند برای بهبود نتایج اعتبارسنجی، به گروه‌های دیگری به نام «رله» (Relay) ملحق شوند.


 رله (RELAY)

رله (RELAY)

پروتکل «مارلین رله» (Marlin Relay) به هرکسی که به پهنای باند اضافی دسترسی دارد، اجازه می‌دهد تا با تجمیع پهنای باند خود با سایر کاربران، درآمد غیرفعال کسب کند. این پروتکل با هدف تأیید تراکنش‌ها و سرویس‌دهی به شبکه ارز مارلین (Marlin) راه‌اندازی شده است.


مارلین رله از طریق استراتژی بهینه‌سازی گره همراه با روترهای (Routers) قابل برنامه‌ریزی، ارتباطات و انتقال داده‌های همتا‌به‌همتا را به‌صورت ایمن فراهم می‌سازد. هر کاربری که به یکی از رله‌ها بپیوندد، بابت فعالیت خود، با ارز مارلین پاداش دریافت خواهد کرد.


شبکه‌های توزیع بلاک چین (Blockchain Distribution Networks)

شبکه‌های توزیع بلاک چین (BDNs) می‌توانند از مارلین به‌عنوان سرمایه اولیه بهره ببرند. جامعه Marlin میلیون‌ها دلار منابع را به توسعه فناوری‌های روز و گسترش ارتباطات اختصاص داده است. به‌این‌ترتیب، پروژه ارز مارلین (Pond) از توسعه‌دهندگانی که به این اکوسیستم می‌پیوندند، حمایت می‌کند.


کیت توسعه نرم‌افزار مارلین (Marlin SDK)

کیت توسعه نرم‌افزار مارلین (Marlin SDK)

کیت توسعه نرم‌افزار مارلین (Marlin SDK) به نرم‌افزارها اجازه می‌دهد تا با شبکه مارلین (Marlin) تعامل برقرار کنند. این کیت از ارتباطات بی‌درنگ گره‌ها پشتیبانی کرده و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا با ساخت نرم‌افزارهای غیرمتمرکز و سیستم‌های گوناگون، به جهان روبه‌رشد فناوری ملحق شوند. علاوه‌بر آن، این سیستم به‌صورت خودکار شبکه را اسکن می‌کند تا بهترین گره را برای اجرای نرم‌افزارهای غیرمتمرکز بیابد.


مارلین فاندری (Marlin Foundry)

مارلین فاندری (Marlin Foundry) به کاربران اجازه می‌دهد تا شبکه‌هایی ناشناس ایجاد کنند. اخیراً چنین شبکه‌هایی به‌خاطر لایه امنیتی اضافه‌شان محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. در عصر دیجیتال، حفظ حریم خصوصی اهمیت فراوانی دارد و این ویژگی‌ را مارلین فاندری به کاربران ارائه می‌دهد.


مارلین وی ان (Marlin VN)

توسعه‌دهندگان می‌توانند از ساختار توسعه‌پذیر مارلین وی ان برای راه‌اندازی نرم‌افزارهای غیرمتمرکز اختصاصی خود استفاده کنند. در واقع، مارلین وی ان دارای سناریوهای ناتمامی است که توسعه‌دهندگان می‌توانند با گسترش آن‌ها، به سیستم‌های مورد نظر خود دست یابند.


 اجماع مارلین (Marlin Consensus)

اجماع مارلین (Marlin Consensus)

مارلین (Marlin) یک بلاک چین مبتنی بر مکانیزم اجماع «اثبات سهام نمایندگی‌شده» (Delegated Proof-of-Stake) یا DPoS است. در این سیستم، کاربران می‌توانند گرهی را انتخاب کرده و در اعتبارسنجی تراکنش‌ها شرکت کنند. علاوه‌بر آن، این مکانیزم با «ماشین مجازی مارلین» (Marlin VM) سازگار است. این ماشین مجازی به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا با ایجاد قراردادهای هوشمند، اکوسیستمی جامع را پایه‌گذاری کنند.


گره‌های دروازه (Gateway Nodes)

گره‌های دروازه وظیفه دریافت پیام‌ها و درخواست‌ها و همچنین، ارسال آن‌ها به گره‌های اجرایی (Execution Nodes) را بر عهده دارند. بنابراین، برای درخواست‌های محاسباتی، ابتدا باید پیامی را برای گره‌های دروازه فرستاد. علاوه‌بر آن، برای اینکه قراردادهای هوشمند بتوانند درخواستی را ارائه دهند، باید یک قرارداد رله بر روی بلاک چین قرار بگیرد. به‌این‌ترتیب، گره‌های دروازه به قراردادهای رله گوش می‌دهند و سپس، به انتخاب گره‌های اجرایی می‌پردازند. ازاین‌طریق، گره‌های دروازه وظیفه متعادل‌سازی بار محاسباتی را در شبکه بر عهده می‌گیرند.


این گره‌ها می‌توانند گره‌هایی را که در دسترس نیستند و یا اینکه بار زیادی بر آن‌ها تحمیل شده، شناسایی کنند. بنابراین، توسعه‌دهندگان نیازی به انتخاب گره ندارند و این کار را خود گره‌های دروازه انجام می‌دهند. در ضمن، این گره‌ها نتایج محاسباتی را نیز به درخواست‌کنندگان اطلاع می‌دهند.


گره‌های اجرایی (Execution Nodes)

گره‌های اجرایی (Execution Nodes)

گره‌های اجرایی شامل لپ‌تاپ‌ها، سرورهای عادی و همچنین، سخت‌افزارهای تخصصی، مانند GPU ،ASIC و FPGA می‌شوند که وظایف محاسباتی را بر عهده دارند. علاوه‌بر آن، این گره‌ها با استفاده از یادگیری ماشینی، قابلیت استنباط از مسائل را داشته و می‌توانند در زنجیره بلوکی، اثبات‌های دانش صفر را تولید کنند. هر برنامه‌ای که به مارلین متصل شود، قادر است که از قابلیت‌های گره‌های اجرایی بهره ببرد.


گره‌های مانیتورینگ یا نظارتی (Monitoring nodes)

گره‌های مانیتورینگ کل عملیات اجرایی شبکه را زیر نظر می‌گیرند. درصورتی‌که یک گره اجرایی وظیفه خود را به‌درستی انجام ندهد، گره‌های نظارتی سهم عملیاتی آن گره اجرایی را کاهش خواهند داد. بنابراین، گره‌های مانیتورینگ با حذف کردن گره‌های مخرب و کم‌کارکرد، نقشی کلیدی در فراهم آوردن رفتار صادقانه و کارایی بالا در شبکه مارلین ایفا می‌کنند.


محیط‌های اجرایی مورد اعتماد (Trusted Execution Environments)

محیط‌های اجرایی مورد اعتماد (Trusted Execution Environments)

محیط‌های اجرایی مورد اعتماد (TEEs) محیط‌هایی محصور و محافظت‌شده در ماشین مجازی هستند که داده‌ها و کدها را از سایر فرایندهای سخت‌افزاری جدا می‌کنند. بسیاری از عرضه‌کنندگان فضای ابری و سرورهای مجازی چنین فضایی را به کاربران ارائه می‌دهند.


پروژه ارز مارلین (Marlin) نیز از TEEs برای اطمینان از اجرای صحیح و محرمانه نرم‌افزارهای غیرمتمرکز استفاده می‌کند؛ زیرا هر سیستم‌عاملی که بر روی این محیط‌ها اجرا شود، نمی‌تواند به اطلاعات موجود در TEEs دسترسی داشته باشد.


اصولاً هر اطلاعاتی که به این محیط‌ها ارسال می‌شود، داخل خود TEEs پردازش شده و هیچ داده مهمی در اختیار اپراتورهای گره قرار نمی‌گیرد. بنابراین، وقتی محاسبات درون محیط اجرایی مورد اعتماد انجام شوند، یک گواهی اثبات قابل تأیید بر روی زنجیره بلوکی قرار خواهد گرفت.


اثبات‌های دانش صفر (Zero-Knowledge Proofs)

اثبات دانش صفر روشی برای رمزنگاری محسوب می‌شود که به فردی که محاسبات را انجام داده اجازه می‌دهد تا با اشتراک گذاشتن یک اثبات، به شخصی دیگر ثابت کند که به نتیجه درستی دست یافته است. رمزنگاری پشت اثبات دانش صفر ساده بوده، اما امکان شبیه‌سازی آن وجود ندارد؛ مگر اینکه پاسخ درستی به دست آید.


شبکه مارلین از اثبات دانش صفر استفاده می‌کند تا صحت محاسبات انجام‌شده در محیط‌های قابل اعتماد را بر روی زنجیره بلوکی قرار دهد.


بنیان‌گذاران مارلین (Marlin) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران مارلین (Marlin) چه افرادی هستند؟

آشنایی با بنیان‌گذاران ارز مارلین (Marlin) به شما کمک می‌کند که با این پروژه بیشتر آشنا شوید و با آگاهی کامل به خرید ارز POND اقدام کنید. مارلین که در سال 2018 پایه‌گذاری شد، زاده‌ی اندیشه‌های 3 توسعه‌دهنده با نام‌های «سیذارتا» (Siddhartha)، «پراتیش» (Prateesh) و «روشن» (Roshan) است.


سیذارتا که مسئول توسعه «زیلیکا» (Zilliqa)، به‌عنوان اولین بلاک چین با توان عملیاتی بالا نیز بوده، سابقه کار در مایکروسافت و ادوبی را در کارنامه خود دارد. همچنین، دو اختراع از او در «اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا» ثبت شده‌اند.


پراتیش دارای مدرک دکترا از «مؤسسه فناوری ماساچوست» (MIT) است که رشته تحصیلی او بر شبکه‌های کامپیوتری تمرکز دارد. در کارنامه «روشن» نیز سابقه فعالیت در سیستم‌های منبع‌باز مشاهده می‌شود. پروژه ارز مارلین (POND) از پژوهشگران سابق بنیاد اتریوم، برندگان مدال جهانی مسابقه بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشگاهی (ICPC) و توسعه‌دهندگان باتجربه در شرکت‌های معتبر فیسبوک، سیسکو و بوش بهره می‌برد. علاوه‌بر آن، پروژه ارز پاند توسط شرکت‌های سرشناس الکتریک کپیتال و بایننس لبز و همچنین، شخص «مایکل آرینگتون» (Michael Arrington)، بنیان‌گذار و سردبیر سابق «تک کرانچ» (TechCrunch)، حمایت می‌شود.


چه چیزی مارلین (Marlin) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی مارلین (Marlin) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

ویژگی‌های منحصربه‌فرد مارلین (Marlin) این پروژه را نسبت به سایر رقبا متمایز می‌کنند و بر روی قیمت POND نیز تأثیر می‌گذارند. مارلین یکی از معدود پروژه‌های لایه صفر است که بر روی بهینه‌سازی «لایه‌‌ی شبکه‌» تمرکز دارد. مارلین ادعا می‌کند که سیستمی را مشابه libp2p پایه‌گذاری کرده است. منظور از libp2p شبکه ماژولاری بوده که امکان اجرای برنامه‌ها بدون مجوز را از نقاط مختلف جغرافیایی فراهم می‌کند. ازاین‌طریق، پروژه ارز مارلین می‌تواند در محیط وب غیرمتمرکز در همه‌جا ظاهر شود؛ چراکه برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر مارلین، بر روی گره‌های همتابه‌همتایی در سرتاسر جهان توزیع شده‌اند.


از طرفی، شبکه مارلین دروازه‌ای به چندین پلتفرم لایه 1 و 2 ارائه می‌کند. این شبکه به‌جای تمرکز بر حل یکی از محدودیت‌های سه‌گانه‌ی بلاک چین، سعی دارد تا خود لایه اجماع را بهبود ببخشد و با این روش، کارایی شبکه‌ها را افزایش دهد.


 ارز دیجیتال مارلین (POND) چیست؟

ارز دیجیتال مارلین (POND) چیست؟

پاند (POND) یک توکن ابزاری است که با استاندارد ERC-20 و بر بستر بلاک چین اتریوم راه‌اندازی شده و نقش مهمی را در اقتصاد شبکه مارلین (Marlin) بر عهده دارد. کاربردهای ارز مارلین (POND) عبارت‌اند از:


 • افرادی که به خرید مارلین (POND) اقدام کنند، می‌توانند از توکن‌های خود برای مشارکت در تصمیم‌گیری‌ها و به‌روزرسانی‌های آینده شبکه بهره ببرند.

 • توکن POND به کاربران اجازه می‌دهد تا به یک گره اعتبارسنج بپیوندند و برای خود درآمد غیرفعال ایجاد کنند. این مسئله برای افرادی که به خرید POND علاقه دارند، اهمیت فراوانی خواهد داشت.

 • کاربرانی که توکن MPOND خود را در زنجیره رله قفل کنند، ارز مارلین (POND) را به‌عنوان پاداش به دست می‌آورند.

 • برخلاف توکن‌های MPOND، امکان خرید و فروش مارلین (POND) فراهم شده است.

توکنومیک ارز دیجیتال مارلین POND

توکنومیک ارز دیجیتال مارلین POND

ارز مارلین (POND) دارای عرضه کلی برابر با 10 میلیارد واحد است که تا فوریه 2024، حدود 8.08 میلیارد واحد آن در گردش بازار کریپتو قرار گرفته‌اند. ارزش بازار ارز مارلین نیز در حدود 169 میلیون دلار بوده و حجم معاملات روزانه آن به 4.9 میلیون دلار می‌رسد.


علاوه‌بر آن، کل واحدهای توکن POND به‌صورت زیر تخصیص داده می‌شوند:


 • 17.2 درصد به فروش خصوصی

 • 21.8 درصد به پاداش استیکینگ

 • 10 درصد به تیم اصلی

 • 32 درصد به اکوسیستم

 • 3 درصد به مشاوران

 • 16 درصد به FlowMint (فلومینت به فرایندی گفته می‌شود که در آن، کاربران شبکه‌های دیگر می‌توانند به مارلین بپیوندند.)

مزایا و معایب مارلین (Marlin) کدام‌اند؟

مارلین (Marlin) مانند اغلب پروژه‌های کریپتو، در کنار مزایایش، معایبی دارد. اطلاع از این موارد به شما کمک خواهد کرد تا با آگاهی کامل به خرید POND اقدام کنید. به همین دلیل، مزایا و معایب مارلین را به‌طور کامل در جدول زیر برای شما توضیح داده‌ایم.


مزایا و معایب مارلین (Marlin) کدام‌اند؟

ارز دیجیتال مارلین (POND) را کجا ذخیره کنیم؟

برای سرمایه‌گذاری بر روی ارز مارلین (Marlin)، پس از خرید POND، به کیف پولی برای نگهداری از ارزهای دیجیتال خود نیاز دارید. در انتخاب کیف پول مناسب برای پاند، باید به مواردی مانند ایمنی، کارمزدهای تراکنش و قابلیت‌های مضاعف، توجه داشته باشید. همان‌طور که گفتیم، ارز مارلین یک توکن ERC20 است، بنابراین، می‌توان آن را بر روی انواع ولت‌های اتریومی ذخیره کرد. به‌خاطر همین، در این بخش، بهترین کیف پول‌های مارلین را به شما معرفی می‌کنیم:


 • تراست ولت (Trust Wallet)

 • لجر (Ledger)

 • آیم توکن (imToken)

 • کوین بیس (Coinbase)

 • توکن پاکت (TokenPocket)

 • آی توکن ولت (iToken Wallet)

 • کیف پول اختصاصی اکسبیتو

علاوه‌بر کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری گوناگون، پس از خرید مارلین (POND)، می‌توانید رمز ارزهای خود را در ولت اختصاصی‌تان در صرافی اکسبیتو نیز نگهداری کنید. کیف پول اکسبیتو از قوی‌ترین پروتکل‌های امنیتی برخوردار است و به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ی انتقال POND را کاهش دهید. کیف پول اکسبیتو در دو نسخه مرورگر وب و نرم‌افزار موبایل در دسترس شما قرار دارد.


 خرید ارز دیجیتال مارلین (POND) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال مارلین (POND) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید مارلین (POND) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو با کمترین قیمت و با سرعت بالایی صورت می‌گیرد. برای خرید مارلین در صرافی اکسبیتو، فقط باید مراحل زیر را دنبال کنید:


1- در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کنید و حساب کاربری خود را بسازید.


2- به حساب کاربری‌ خود وارد شوید و مراحل احراز هویت را تکمیل نمایید. (احراز هویت اکسبیتو به‌‌سرعت و به‌راحتی قابل انجام است. احراز هویت اکسبیتو دارای دارای دو مرحله بوده که مرحله اول آن تنها 1 دقیقه طول می‌کشد و امکان خرید و فروش مارلین و سایر رمز ارزها را برای شما فراهم می‌کند. مرحله دوم احراز هویت صرافی اکسبیتو نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر این صرافی در نظر گرفته شده که برای اطلاع از آن، می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه فرمایید.)


3- اطلاعات کارت یا حساب بانکی خود را برای واریز نقدی ارائه دهید. (واریز پول توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4- برای خرید پاند (POND) با ریال، مبلغ مورد نظر را به حساب خود در اکسبیتو واریز کرده و برای خرید مارلین با تتر، مقدار USDT مد نظرتان را به کیف پول اختصاصی‌تان در اکسبیتو انتقال دهید.


5- پس از ثبت سفارش و تکمیل مراحل خرید مارلین، مقدار POND مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا می‌توانید به‌راحتی ارز مارلین خود را به آدرس دیگری منتقل کرده و یا در کیف پول اکسبیتو از آن نگهداری کنید.


فروش ارز دیجیتال مارلین (POND) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال مارلین (POND) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش مارلین (POND) در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش مارلین، معادل ریالی و یا تتری آن، به کیف پول اختصاصی‌‌‌تان در صرافی اکسبیتو منتقل شده و سپس، شما به‌راحتی می‌توانید وجه خود را از این صرافی برداشت کنید. برای فروش POND در صرافی اکسبیتو، مراحل زیر را انجام دهید:


1- در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2- به حساب کاربری‌ خود وارد شوید و مراحل احراز هویت را تکمیل نمایید.


3- اطلاعات کارت و یا حساب بانکی‌‌تان را برای واریز نقدی ارائه دهید.


4- ارز مارلین (POND) را به صرافی اکسبیتو منتقل کنید. (درصورتی‌که توکن POND در کیف پول اختصاصی شما در صرافی اکسبیتو نگهداری می‌شود، نیازی به انجام این مرحله نخواهید داشت.)


5- سفارش فروش مارلین (POND) را در صرافی اکسبیتو ثبت کنید.


6- پس از فروش پاند، معادل ریالی و یا تتری آن (به انتخاب شما) به کیف پول اختصاصی‌‌تان در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا می‌توانید با ثبت درخواست تسویه حساب آنی در صرافی اکسبیتو، وجه ریالی حاصل از فروش مارلین را با سرعت برداشت کنید و یا اینکه تترهای خود را به آدرس دیگری انتقال دهید.


 تسویه حساب آنی مارلین (POND) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی مارلین (POND) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ریالی پس از فروش مارلین (POND) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، به‌صورت تسویه حساب آنی یا واریز آنی پول به حساب بانکی انجام می‌شود. تسویه حساب آنی POND و سایر رمز ارزها یکی از خدمات پرطرفدار و محبوب صرافی اکسبیتو است که تنها 3 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد. صرافی اکسبیتو برای تسویه حساب آنی ارز مارلین از 14 بانک معتبر کشور استفاده می‌کند. به همین خاطر، شما می‌توانید به‌صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته، درخواست تسویه حساب آنی Marlin را ثبت کرده و تا سقف 50 میلیون تومان در روز، وجه ریالی خود را از اکسبیتو برداشت نمایید.


درصورتی‌که در مراحل خرید و فروش ارز مارلین (POND) و سایر رمز ارزها با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه کنید. همچنین، همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته پاسخگوی سوالات شما هستند.