خرید ارز دیجیتال Linear Finance | فروش لینا (لینیر) | قیمت LINA

امروزه بسیاری از کاربران امور مالی سنتی به ارزهای دیجیتال و امور مالی غیرمتمرکز (Defi) روی آورده‌اند. مشکلات مختلف سیستم‌های مالی سنتی، مانند کارمزد بالا، فراگیر نبودن، عدم امکان دسترسی در ساعات غیراداری و... باعث شده است که روزبه‌روز بر تعداد کاربران دیفای افزوده شود. بااین‌حال، یکی از مشکلات اساسی کاربران، عدم دسترسی هم‌زمان به امور مالی سنتی و دیفای است. به‌ همین منظور، پروتکل لینیر فایننس (Linear Finance) با توکن اختصاصی LINA راه‌اندازی شده تا امکان استفاده‌ی هم‌زمان از سیستم‌های مالی سنتی و جدید را فراهم کند. ایجاد چنین پروتکلی در دنیای کریپتو اهمیت بسیار زیادی دارد و می‌تواند مشکلات کاربران را برطرف کند. به‌خاطر همین در این مقاله به‌سراغ این پروژه‌ی ارز دیجیتال رفته‌ایم تا ارزش Linear Finance را بررسی کنیم و روش خرید و فروش LINA را در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو به شما آموزش دهیم.


قیمت ارز دیجیتال لینیر فایننس LINA

قیمت ارز دیجیتال لینیر فایننس LINA

با نگاهی به تاریخچه‌ی ارز دیجیتال لینیر فایننس، اولین قیمت LINA، در مارس 2021 و برابر با 0.13 دلار است. این قیمت اولیه، بالاترین ارزشی محسوب می‌شود که تا کنون برای ارز لینیر ثبت شده است. پس از آن، قیمت لینیر فایننس با روندی شدیداً نزولی کاهش پیدا می‌کند و در ژوئن همان سال، به 0.025 دلار می‌رسد. سپس، تا نوامبر 2021، با نوساناتی رشد می‌کند و ارزش 0.05 دلار را نشان می‌دهد. در نهایت، با ریزش کل بازار کریپتو، قیمت Linear Finance نیز کاهش پیدا می‌کند و تا ژوئیه 2023، در حدود 0.013 دلار باقی می‌ماند. علاوه‌بر آن، بالاترین قیمتی که برای این ارز در سال 2022 ثبت شده، در ماه مه، برابر با 0.02 دلار است.


خرید و فروش ارز دیجیتال لینیر فایننس (LINA) در ایران

لینا (LINA) ارز دیجیتال مشهوری است و به‌خاطر همین در لیست بسیاری از صرافی‌های معتبر دنیا قرار دارد. برای مثال امکان خرید و فروش LINA در صرافی غیرمتمرکز Uniswap و همچنین، صرافی‌های متمرکز BitMax و MXC فراهم شده است. بااین‌حال، به‌خاطر تحریم‌های جهانی علیه ایران، کاربران ایرانی برای استفاده از این صرافی‌های خارجی با چالش‌هایی مواجه هستند. حتی اگر با تغییر آی‌پی (IP) به این صرافی‌ها متصل شوید؛ باز هم خطر ازدست‌رفتن دارایی‌های شما وجود دارد. از سوی دیگر، در این صرافی‌ها، امکان خرید ارز دیجیتال لینا با پرداخت ریالی محتمل نیست.


در نتیجه، برای خرید و فروش ارز دیجیتال Linear Finance به یک صرافی ایرانی معتبر نیاز دارید. به‌خاطر همین، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، امکان خرید و فروش ارز دیجیتال LINA را با بهترین قیمت و پایین‌ترین کارمزد فراهم کرده است. یکی دیگر از ویژگی‌های خرید و فروش لینیر در صرافی اکسبیتو، امکان معامله‌ی ریالی و تتری این ارز است؛ بنابراین، شما می‌توانید به 3 روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» ارز دیجیتال و «سواپ» لینیر فایننس را معامله کنید.


لینیر فایننس (Linear Finance) چیست؟

لینیر فایننس (Linear Finance) چیست؟

لینیر فایننس (Linear Finance) یک پروتکل غیرمتمرکز و سازگار با فناوری میان‌زنجیره‌ای (Cross-chain) است که امکان برقراری ارتباط میان امور مالی سنتی (Cefi) و امور مالی غیرمتمرکز (Defi) را فراهم می‌کند. در واقع، پروژه‌ی لینیر می‌خواهد که دسترسی هم‌زمان و دموکراتیک به هر دو حوزه‌ی مالی را برای کاربران امکان‌پذیر کند. این پروژه، دانش شرکت‌های مالی متمرکز جهانی را با تجربه‌ی توسعه‌ی ارزهای دیجیتال ترکیب می‌کند تا بازاری منصفانه، سریع و کاربردی برای همگان فراهم شود.


یکی از نوآوری‌های اصلی لینیر فایننس، دارایی‌هایی مصنوعی، با عنوان لیکویید‌ها (Liquids) هستند. این لیکویید‌ها به سرمایه‌گذاران کمک می‌کنند که سبد متنوعی را از انواع محصولات تشکیل دهند که می‌توانند شامل موارد زیر باشند:


 • ارزهای دیجیتال

 • انواع کالاها

و...


دسترسی به این محصولات از طریق نرم‌افزارهای کاربردی لینیر امکان‌پذیر می‌شود. همچنین، قابلیت میان‌زنجیره‌ای این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد که لیکویید‌ها را با قیمتی مناسب و کارمزدی پایین در میان زنجیره‌ها جابه‌جا کرده و مبادله کنند.


لینیر فایننس (Linear Finance) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به‌سراغ نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال لینیر فایننس (Linear Finance) برویم، باید ببینیم که این پروتکل چگونه کار می‌کند و چه عواملی باعث اهمیت و ارزش LINA می‌شوند. همان‌طور که گفتیم، لینیر از چند نرم‌افزار اختصاصی استفاده می‌کند تا امکان معامله‌ی دارایی‌های مختلف را برای کاربران فراهم کند؛ بنابراین، باید بخش‌های مختلف لینیر را به شما معرفی کنیم.


نرم‌افزار Linear Buildr

نرم‌افزاری غیر‌متمرکز است که برای مدیریت استخر وثیقه و لیکویید‌ها کاربرد دارد. این نرم‌افزار با استفاده از توکن LINA دارایی‌های جدید (Liquids) ایجاد می‌کند. در آینده انتظار می‌رود که از ترکیب LINA و سایر ارزهای دیجیتال برای ایجاد این دارایی‌ها استفاده شود. از طرفی، برای ایجاد لیکویید‌ها، به وثیقه‌ای با ارزش چندبرابر دارایی نیاز است تا از این طریق، ارزش لیکویید‌ها تضمین شود. در ابتدا، ارزش وثیقه باید 5 برابر (500 درصد) ارزش دارایی باشد تا در صورت وقوع هرگونه اتفاقی در بازار ارزهای دیجیتال، لیکویید مورد نظر بی‌ارزش نشود. بااین‌حال، با گذشت زمان و با نظر کاربران، میزان وثیقه می‌تواند کاهش پیدا کند. از سوی دیگر، کاربران با استفاده از نرم‌افزار Linear Buildr و با استیک کردن LINA می‌توانند استیبل کوین این پروتکل، یعنی lUSD را ایجاد کنند.


نرم‌افزار Linear Exchange

در واقع، نرم‌افزار Linear Exchange، سیستم صرافی این پروتکل است که می‌خواهد سرعت انجام مبادلات را نسبت به امور مالی سنتی افزایش دهد. این نرم‌افزار با کمک فناوری بلاک چین، تسویه‌ی دارایی‌ها (Liquids) را در عرض چند ثانیه انجام می‌دهد. از طرفی، کاربران می‌توانند استیبل کوین lUSD را با استفاده از LINA بسازند و یا اینکه آن را خریداری کرده و سپس، با استفاده از این استیبل کوین، لیکویید‌ها را در نرم‌افزار صرافی لینیر معامله کنند.


برخلاف صرافی‌های متمرکز که از دفترچه‌ی سفارش استفاده می‌کنند، کاربران صرافی لینیر به‌طور مستقیم با قراردادهای هوشمند مبادلات خود را انجام می‌دهند. این صرافی توسط یک استخر وام پشتیبانی می‌شود و از زیرساخت‌ها و ابزارهای بلاک ‌چین اتریوم برای عملکرد خود استفاده می‌کند. با اینکه این پروتکل روی بلاک چین اتریوم کار می‌کند؛ اما لیکویید‌ها در بلاک چین‌های دیگری ایجاد می‌شوند و این تنوع باعث افزایش توان محاسباتی و کاهش هزینه‌های لینیر فایننس شده است.


نرم‌افزار Linear Swap

این نرم‌افزار به‌صورت سفارشی و با هدف برقراری ارتباط میان اکوسیستم‌های مختلف دیفای، با استفاده از فناوری میان‌زنجیره‌ای (Cross-chain) راه‌اندازی شده است. نرم‌افزار Linear Swap بر روی بلاک چین اتریوم قرار دارد و با زنجیره‌ی هوشمند بایننس (BSC) ادغام شده است؛ همچنین، در آینده، با بلاک چین پولکادات (Polkadot) نیز ادغام خواهد شد. در نتیجه، این نرم‌افزار به کاربران کمک می‌کند که LINA، lUSD و لیکویید‌ها را میان بلاک چین‌ها جابه‌جا کنند.


نرم‌افزار Linear Vault

این نرم‌افزار به کاربران اجازه می‌دهد که با استیک کردن توکن‌ها خود، ارزهای دیجیتال LINA، lUSD و BUSD را پاداش بگیرند. پاداش استیکینگ از طریق دریافت کارمزد تراکنش‌ها جمع‌آوری می‌شود و به‌صورت هفتگی در اختیار استیک‌کنندگان قرار می‌گیرد.


بنیان‌گذاران لینیر فایننس (Linear Finance) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران لینیر فایننس (Linear Finance) چه افرادی هستند؟

شناخت بنیان‌گذاران این پروژه‌ی کریپتو به شما کمک می‌کند که اعتبار و ارزش لینیر فایننس (Linear Finance) را بهتر درک کنید و برای خرید لینا (LINA) تصمیم درستی بگیرید. این پروتکل در سال 2020، توسط کوین تای (Kevin Tai) و دری ان‌جی (Drey Ng) راه‌اندازی شد.


تای که مدیرعامل لینیر است، مدرک تحصیلی خود را از UC Berkeley گرفته و اولین تجربه‌ی کاری او در شرکت Silicon Valley است. او تاکنون، بیش از 20 میلیارد دلار معاملات خرید و واگذاری دارایی‌ها را انجام داده و با بانک‌های معتبر جهان در زمینه‌ی بدهی‌های وثیقه‌دار و محصولات ساختاریافته همکاری داشته است.


دری ان‌جی نیز مدیر ارشد پروژه‌ی لینیر محسوب می‌شود و دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر است. او پیش از اینکه وارد حوزه‌ی بلاک چین شود، در زمینه‌ی امور مالی با Deutsche Bank و HSBC همکاری داشت.


چه چیزی لینیر فایننس (Linear Finance) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

ویژگی‌های منحصربه‌فرد لینیر، باعث شهرت این پروتکل شده‌اند و می‌توانند روی قیمت ارز Linear Finance نیز تأثیر بگذارند. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:


 • پُل میان‌زنجیره‌ای: با اینکه این پروتکل بر روی بلاک چین اتریوم ایجاد شده؛ اما به کاربران اجازه می‌دهد که به زنجیره‌های بلوکی دیگر دسترسی داشته باشند و دارایی‌ها را در بین آن‌ها جابه‌جا کنند.

 • اوراکل قیمتی: پروتکل لینیر با استفاده از اوراکل‌های قیمت دارایی‌های سنتی، قیمت بازارهایی مانند فارکس و کالاهای مختلف را به زنجیره‌ی بلوکی منتقل کرده و در دسترس کاربران قرار می‌دهد. از این طریق، یکی از مشکلات اساسی بلاک چین‌ها که عدم‌دسترسی به داده‌های امور مالی سنتی است، حل می‌شود.

 • لیکویید‌ها: کاربران می‌توانند با استفاده از توکن LINA به‌عنوان وثیقه، دارایی‌هایی جدید (لیکویید‌ها) را ایجاد کنند. همچنین، بخشی از وثیقه را می‌توان با اتریوم (ETH) و رپد بیت کوین (wBTC) پرداخت کرد.

 • تصمیم‌گیری‌ها: لینیر فایننس به‌صورت یک سازمان غیر‌متمرکز خودگردان (DAO) بنا شده و کاربرانی با در اختیار داشتن توکن LINA می‌توانند در تصمیمات حاکمیتی پروژه مشارکت داشته باشند.

ارز دیجیتال لینیر فایننس (LINA) چیست؟

ارز دیجیتال LINA، یک توکن مبتنی بر شبکه‌ی اتریوم (ERC-20) است و توکن بومی پروتکل لینیر فایننس محسوب می‌شود. کاربردهای مختلف این توکن باعث محبوبیت آن شده است و افراد زیادی به سرمایه گذاری روی LINA علاقه‌مند شده‌اند. کاربردهای این توکن عبارت‌اند از:


 • ارائه‌ی وثیقه برای ایجاد دارایی‌های جدید (لیکویید‌ها)

 • استیک‌کردن LINA و کسب پاداش این کار

 • مشارکت در تصمیمات حاکمیتی پروژه

 • ایجاد استیبل کوین lUSD با استفاده از LINA

توکنومیک ارز دیجیتال لینیر فایننس LINA

عرضه‌ی اولیه‌ی LINA در سپتامبر 2020، شامل 25 میلیون توکن و به قیمت هر واحد برابر با 0.004 دلار بود. در مرحله‌ی بعدی عرضه، حدود 22 میلیون توکن، با قیمت 0.0045 دلار ارائه شد. علاوه‌بر آن، تعداد کل واحدهای LINA در نهایت به 10 میلیارد توکن خواهد رسید.


مزایا و معایب لینیر فایننس (Linear Finance) چیست؟

مزایا و معایب لینیر فایننس (Linear Finance) چیست؟

لینیر فایننس (Linear Finance) با هدف ایجاد بستری شفاف و کم‌هزینه برای انجام تراکنش‌های انواع دارایی‌ها راه‌اندازی شده است. طراحی منحصربه‌فرد این پروتکل و همچنین، استفاده از زنجیره‌های بلوکی مختلف، این شبکه را نسبت به سایر رقبا متمایز می‌کند. بااین‌حال، همه‌ی پروژه‌های کریپتو در کنار مزایایشان، با محدودیت‌هایی نیز مواجه‌اند که اطلاع از آن‌ها، به شما کمک می‌کند که تصمیم درستی درباره‌ی خرید ارز دیجیتال LINA بگیرید.


مزایای لینیر فایننس (Linear Finance)

برخی از مهم‌ترین مزایای این پروتکل عبارت‌اند از:


 • سرعت در انجام تراکنش‌ها: گاهی تراکنش‌های مالی سنتی چندین روز طول می‌کشند؛ اما حالا پروژه‌ی لینیر با برقراری ارتباط میان سیستم سنتی و دیفای، سرعت انجام این تراکنش‌ها را کاهش داده و به چند ثانیه رسانده است. از طرفی، ادغام پلتفرم اتریوم با زنجیره‌ی هوشمند بایننس و پولکادات، باعث افزایش سرعت تراکنش‌های لینیر، نسبت به سایر پلتفرم‌های کریپتو می‌شود.

 • دسترسی به کالاهای متنوع: لینیر فایننس با استفاده از یک ساختار ماهرانه، دسترسی به انواع دارایی‌ها را آسان و مقرون‌به‌صرفه کرده است. با توجه به اینکه اغلب پلتفرم‌ها تنها از دارایی‌های محدودی پشتیبانی می‌کنند، این خصوصیت لینیر فایننس می‌تواند باعث رشد بیشتر فناوری بلاک چین شود.

معایب لینیر فایننس (Linear Finance)

بعضی از معایب این پروتکل عبارت‌اند از:


 • وثیقه‌ی زیاد: در حال حاضر، برای ایجاد دارایی‌های جدید یا لیکویید‌ها به وثیقه‌ای 500 درصدی (5 برابری) نیاز دارید. این میزان از وثیقه بسیار زیاد است و احتمالاً در آینده به 400 درصد کاهش پیدا کند.

 • پروتکلی درحال رشد: پروتکل Linear در سال 2020 و با سرمایه‌ی اولیه‌ی 1.8 دلار راه‌اندازی شده است. اگرچه این پروتکل در مدت کوتاهی، شهرت خوبی کسب کرده؛ اما همچنان بخش‌های از پروتکل درحال‌توسعه و گسترش هستند.

ارز دیجیتال لینیر فایننس (LINA) را کجا ذخیره کنیم؟

ارز دیجیتال لینیر فایننس (LINA) را کجا ذخیره کنیم؟

پس از خرید LINA و سرمایه گذاری روی لینیر فایننس، به کیف پولی نیاز دارید تا بتوانید از توکن‌های خود نگهداری کنید. در انتخاب کیف پول مناسب، باید به مواردی مانند امنیت، کارمزد و... توجه داشته باشید. به‌خاطر همین، در این بخش، بهترین کیف‌ پول‌هایی را که از LINA پشتیبانی می‌کنند، به شما معرفی می‌کنیم:


 • Trust Wallet

 • MetaMask

 • Ledger

 • imToken

 • Torus

 • Coinbase

 • TokenPocket

 • iToken Wallet

 • کیف پول اکسبیتو

پس از خرید ارز دیجیتال Linear Finance، می‌توانید این ارز را در کیف پول اختصاصی خود در اکسبیتو نگهداری کنید. این کیف پول بسیار ایمن و کاربردی است و به شما کمک می‌کند که هزینه‌ی نقل‌و‌انتقال ارزهای دیجیتال را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال لینیر فایننس (LINA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال لینیر فایننس (LINA) در صرافی اکسبیتو بسیار آسان است و با سرعت بالایی انجام می‌شود. برای خرید ارز لینا (LINA) در صرافی اکسبیتو، کافی است که مراحل زیر را دنبال کنید:


1_ ثبت‌نام در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری


2_ به حساب کاربری خود وارد شوید و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید. (احراز هویت در اکسبیتو با سرعت بالا و به‌راحتی انجام می‌شود. احراز هویت در صرافی اکسبیتو دو مرحله دارد. مرحله‌ی اول فقط 1 دقیقه طول می‌کشد و به شما امکان خرید و فروش ارز لینا (LINA) و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. مرحله‌ی دوم نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو است. در ضمن، برای اطلاع از این مراحل، می‌توانید بخش احراز هویت اکسبیتو را مطالعه کنید.)


3_ اطلاعات حساب یا کارت بانکی خود را برای واریز پول ارائه کنید. (واریز پول توسط صرافی اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ برای خرید ارز دیجیتال Linear Finance می‌توانید از بازارهای ریالی و تتری اکسبیتو استفاده کنید. اگر می‌خواهید لینا را با پرداخت ریالی بخرید، باید مبلغ مورد نظر را به صرافی اکسبیتو واریز کنید. همچنین، برای خرید LINA با تتر، باید مقدار تتر مد نظرتان را به کیف پول خود در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از تکمیل مراحل ثبت سفارش و خرید ارز لینیر فایننس، مقدار LINA موردنظرتان به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود.


فروش ارز دیجیتال لینیر فایننس (LINA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال لینیر فایننس (LINA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال لینیر فایننس (LINA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو با بهترین قیمت فروش انجام می‌شود و سرعت بسیار بالایی دارد. پس از فروش لینا، می‌توانید به‌راحتی معادل ریالی یا تتری آن را به کیف پول خود منتقل کنید. برای فروش LINA در صرافی اکسبیتو، مراحل زیر را انجام دهید:


1_ در اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2_ به حساب کاربری خود وارید شوید و مراحل احراز هویت را کامل کنید.


3_ اطلاعات حساب یا کارت بانکی‌تان را برای واریز پول ارائه دهید.


4_ ارز لینا (LINA) را به کیف پول صرافی اکسبیتو انتقال دهید. (اگر ارزهای شما در کیف پول اختصاصی‌تان در اکسبیتو نگهداری می‌شوند، نیازی به انجام این مرحله ندارید.)


5_ سفارش فروش LINA را در صرافی اکسبیتو ثبت کنید.


6_ پس از فروش ارز دیجیتال Linear Finance، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا شما می‌توانید به‌راحتی و با سرعت بالا، وجه خود را از اکسبیتو برداشت کنید.


تسویه آنی لینیر فایننس (LINA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ریالی پس از فروش لینیر فایننس (LINA) و سایر رمز ارزها، در صرافی اکسبیتو، به‌صورت تسویه آنی یا واریز آنی به حساب بانکی انجام می‌شود. پس از فروش لینا در بازار اکسبیتو، شما می‌توانید به‌راحتی و به‌سرعت، تسویه حساب آنی را انجام دهید. صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، تسویه حساب آنی را از طریق 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان و به‌صورت 24 ساعته انجام می‌دهد. تسویه حساب آنی پس از فروش LINA و سایر ارزهای دیجیتال، در صرافی اکسبیتو، تنها بین 3 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد.


در صورتی که در مراحل خرید لینیر فایننس (LINA) و سایر ارزهای دیجیتال با مشکلی مواجه شدید و یا اینکه هرگونه سوالی داشتید، می‌توانید به بخش سوالات متداول مراجعه کنید و یا با پشتیبانی اکسبیتو تماس بگیرید. همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو، به‌صورت شبانه‌روزی و در تمام روزهای هفته، پاسخ‌گوی سوالات شما هستند.