خرید ارز دیجیتال بایکونومی | فروش Biconomy | قیمت BICO

شبکه بلاک چین اتریوم از سال 2015 به این طرف، اصلی‌ترین شبکه برای اجرای قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) بوده است. با هجوم توسعه‌دهندگان به بلاک چین اتریوم، این شبکه با محدودیت مقیاس‌پذیری و هزینه گس (کارمزد) بالا روبه‌رو شد. به‌دنبال حل این مشکلات، راه‌حل‌های لایه دوم و شبکه‌های بلاک چینی دیگر ایجاد شدند که قابلیت‌های اتریوم را بهبود بخشیده و کارمزدهای کمتری دارند. از آن پس، برنامه‌های غیرمتمرکز به‌صورت پراکنده روی شبکه‌های متعدد ایجاد شدند. کاربران برای ایجاد ارتباط بین این برنامه‌ها مجبور به استفاده از چندین رابط کاربری مختلف بودند. پروژه رمز ارزی بایکونومی (Biconomy) در سال 2021 برای حل چنین مشکلی ایجاد شد. در واقع بایکونومی مانند یک پل، ارتباط بین بلاک چین‌ها و برنامه‌های کاربردی مختلف را تسهیل می‌کند. ارز دیجیتال بایکونومی با نماد «BICO» در بازار کریپتو عرضه شده است. در این مطلب، نحوه خرید و فروش BICO و عوامل مؤثر بر قیمت لحظه‌ای BICO را بررسی خواهیم کرد.


قیمت ارز دیجیتال بایکونومی BICO

قیمت ارز دیجیتال بایکونومی BICO

ارز دیجیتال بایکونومی (BICO) برای اولین‌بار در تاریخ 1 دسامبر 2021 با قیمت 4.4700 دلار در بازار کریپتو عرضه شد و یک روز بعد توانست بالاترین قیمت خود را در 13.84 دلار ثبت کند. به‌صورت کلی، ارز دیجیتال بایکونومی تا چند روز بعد از عرضه اولیه با رشد قیمتی خوبی همراه بود؛ اما در اواخر دسامبر وارد روند نزولی شد؛ به‌طوری که در ماه می 2022 به زیر یک دلار سقوط کرد. این روند نزولی همچنان ادامه داشت؛ تاجایی‌که کمترین قیمت تاریخی بایکونومی با 0.1945597 دلار در سپتامبر 2023 ثبت شد. در‌حال‌حاضر (نوامبر 2023)، قیمت بایکونومی حدود 0.275 دلار است.


خرید و فروش ارز دیجیتال بایکونومی (BICO) در ایران

برحسب اطلاعات ثبت‌شده در وب‌سایت جامع کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، ارز دیجیتال بایکونومی (BICO) در بهترین صرافی‌های جهان معامله می‌شود. ازجمله‌ی این صرافی‌ها می‌توان بیت گت (Bitget)، بایننس (Binance)، کوکوین (KuCoin)، کوین بیس (Coinbase) و کراکن (Kraken) را نام برد. کاربران ایرانی به‌خاطر تحریم‌‌ها، نمی‌توانند از صرافی‌های خارجی نامبرده استفاده کنند؛ به همین دلیل، بیشتر کاربران ایرانی، خرید ارز دیجیتال بایکونومی را از طریق صرافی‌های ایرانی انجام می‌دهند. در همین راستا، توکن بایکونومی (BICO) در صرافی اکسبیتو قابل معامله است. می‌توان یکی از اصلی‌ترین مزایای خرید ارز دیجیتال از اکسبیتو را معامله در بازارهای ریالی و تتری این صرافی با بهترین قیمت و کمترین کارمزد در نظر گرفت. شما می‌توانید برای خرید توکن بایکونومی در صرافی اکسبیتو از سه روش زیر استفاده کنید:


1_ خرید و فروش محدود


2_ خرید و فروش فوری


3_ سواپ


بایکونومی (Biconomy) چیست؟

بایکونومی (Biconomy) چیست؟

بایکونومی (Biconomy) به‌عنوان یک پروتکل چند زنجیره‌ای، با هدف بهبود تجربه کاربر در انجام تراکنش‌ها و استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) ایجاد شده است. با استفاده از این پروتکل می‌توان از پیچیدگی‌های بلاک چین، مانند تغییر شبکه عبور کرده و تراکنش‌های سریع‌تری را تجربه کرد. در وصف بیشتر ماهیت بایکونومی می‌توان گفت:


1_ بایکونومی یک راه‌حل زیرساختی در بلاک چین است که تعامل کاربر با برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) را ساده می‌کند.


2_ پروتکل یایکونومی با هدف یکپارچه‌سازی برنامه‌ها، راه‌حل‌های لایه ۲ و شبکه‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) به وجود آمد.


3_ بایکونومی بر مدیریت تراکنش‌ها و بهینه‌سازی هزینه گس تمرکز دارد و می‌تواند هزینه‌های گس را تا 40 درصد کاهش دهد.


بایکونومی قصد دارد با کاهش هزینه و ساده کردن امکان استفاده از بلاک چین‌ برای کاربرانی مانند من و شما، تجربه استفاده از DApp را مانند استفاده از هر برنامه دیگر آسان کند. در حقیقت بایکونومی به‌دنبال این است که درگاه پرداختی برای تراکنش‌های رمز ارزی باشد. در ادامه چگونگی کارکرد این پروتکل را بررسی خواهیم کرد.


بایکونومی (Biconomy) چگونه کار می‌کند؟

بایکونومی (Biconomy) چگونه کار می‌کند؟

همیشه موضوع هزینه گس در حوزه بلاک چین موجب نگرانی کاربران بوده است. این هزینه‌ها که با هر تراکنش به کاربران تحمیل می‌شوند، اغلب می‌توانند مانع از تجربه یکپارچه برنامه‌های غیرمتمرکز برای کاربران باشند. پلتفرم بایکونومی با هدف رفع چنین مشکلاتی ظهور کرده است. در ادامه با بیان مفاهیم کلیدی این شبکه، چگونگی کارکرد آن را بررسی خواهیم کرد.


معاملات بدون گس (Gasless Transactions)

بایکونومی برای رفع مشکل مربوط به هزینه‌های گس بالا، یک راه‌حل برای کاربران بلاک چین معرفی می‌کند. در واقع این پروتکل با فراهم کردن امکان «تراکنش‌های بدون گس» با حذف پیچیدگی‌های مربوط به کارمزدها در هنگام تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps)، تجربه کاربر را متحول کرده است.


زیرساخت رله (Relayer Infrastructure)

اگرچه بایکونومی مشکل هزینه گس را تا حد زیادی حل کرده، اما رویکرد رویایی این پروتکل فراتر از بهینه‌سازی گس است. به‌طوری که در قلب این تحول دو راه‌حل محوری دیگر ارائه شده:


1_ فوروارد (Forward)

سرویس فوروارد، امکان استفاده از سایر ارزهای دیجیتال به‌جای اتر در انتقال بین بلاک چین‌های مختلف را فراهم می‌کند. این درحالی است که در گذشته برای کلیه تراکنش‌های مرتبط با اتریوم باید از ارز دیجیتال اتر (ETH) استفاده می‌شد. سرویس فوروارد حتی در زمان تراکم شبکه نیز، پردازش تراکنش‌های بهینه را انجام داده و تضمین می‌کند که کاربران هرگز با تراکنش‌های گیر کرده مواجه نشوند. این سرویس با پشتیبانی از توکن‌هایی مانند دای (Dai)، یو اس دی کوین (USDC) و تتر (USDT) استاندارد جدیدی را برای تعاملات بلاک چینی تعیین می‌کند.


2_ هایفن (Hyphen)

سرویس هایفن به کاربران این امکان را می‌دهد تا دارایی‌های خود را بین شبکه‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) و راه‌حل‌های لایه دوم این شبکه منتقل کنند. انتقال سریع دارایی‌ها با کارمزد کمتر از لایه اول اتریوم به لایه‌های دوم از طریق هایفن امکان‌پذیر است. به‌صورت کلی، می‌توان گفت که هایفن راه‌حل‌ها و شبکه‌های منطبق بر ماشین مجازی اتریوم را به‌صورت یکپارچه درآورده؛ بنابراین کاربران می‌توانند دارایی‌های خود را با این سرویس به‌راحتی به شبکه‌های دیگر منتقل کنند. درحال‌حاضر کاربران با این سرویس می‌توانند دارایی‌های خود را بین شبکه‌های اتریوم (Ethereum)، آوالانچ (Avalanche) و پالیگان (Polygon) جابه‌جا نمایند.


بایکونومی محصولات وب 3 را به‌اندازه برنامه‌های وب 2 بصری می‌کند. این کار را از طریق APIهای «Plug-and-Play» انجام می‌دهد که از مفهوم متاتراکنش‌های چندزنجیره‌ای بهره می‌گیرند. کاربران بایکونومی کلیه افراد و مشتریان دیفای، بازی‌های کریپتویی، متاورس و.... را در بر خواهند گرفت؛ چراکه این پروتکل تجربه کاربری بهتر و هزینه‌های تراکنش کمتری را فراهم کرده است.


بنیان‌گذاران بایکونومی (Biconomy) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران بایکونومی (Biconomy) چه افرادی هستند؟

بایکونومی توسط یک تیم بین‌المللی از کارآفرینان بلاک چین در بین سال‌های 2019 تا 2021 تأسیس شد. از جمله بنیان‌گذاران اولیه این پروژه می‌توان افراد زیر را معرفی کرد:


1_ احمد البلاغی (Ahmed Al-Balaghi)

البلاغی فارغ‌التحصیل دانشگاه کوئین مری (Queen Mary University of London) بوده و سابقه بیش از سه سال فعالیت در صنعت بلاک چین در کشورهای چین، بریتانیا و امارات متحده عربی را در کارنامه خود دارد.


2_ ساچین تومار (Sachin Tomar)

تومار کارآفرین و مهندس نرم‌افزار هندی تبار است که سابقه مهندسی سامسونگ الکترونیک را در کارنامه دارد و یکی از علاقه‌مندان اولیه شبکه اتریوم بوده است.


3_ آنیکت جیندال (Aniket Jindal)

جیندال کارآفرین و متخصص بلاک چین هندی تبار است که در دانشگاه فودان (Fudan) شانگهای تحصیل کرده و تا سال 2017 در صرافی بایننس (Binance) فعالیت داشته است.


وجود تیم توسعه‌دهنده شناخته‌شده برای پروژه بایکونومی یک امتیاز محسوب می‌شود؛ چراکه این افراد با سابقه کافی در زمینه بلاک چین می‌توانند بایکونومی را ارتقا دهند.


چه چیزی بایکونومی (Biconomy) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

در چشم‌انداز پویای فناوری بلاک چین، دستیابی به مقیاس‌پذیری، امنیت و تمرکززدایی به‌ع نوان اهداف همیشگی آن مطرح بود‌ه‌اند. در یک تلاش مداوم، سیستم‌های نوظهور همواره مرزها و پتانسیل‌های فضای بلاک چین را بازتعریف می‌کنند. اگرچه بیشتر پروژه‌های بلاک چینی روی ارائه برنامه‌های بهتر تمرکز دارند، پروژه بایکونومی روی ارتباط بین این برنامه‌ها تمرکز کرده است. این موضوع را می‌توان به این داستان نسبت داد: «زمانی‌ که اغلب مردم آمریکا سخت در جستجوی طلا بودند، مردی با فروش بیل به جویندگان طلا، میلیونر شد!»


بایکونومی نیز به‌جای ارائه برنامه‌های بیشتر، سعی در ارتباط ببین برنامه‌های کاربردی موجود دارد. این ارتباط می‌تواند بیشتر از ارائه برنامه‌های جدید برای کاربران مفید باشد.


همچنین بایکونومی یک راه‌حل منحصربه‌فرد را برای یک مشکل رایج در فضای بلاک چین ارائه می‌دهد. استفاده از برنامه‌های وب 3 به پرداخت هزینه گس نیاز دارد؛ اما کاربران برای استفاده از اغلب برنامه‌های وب 2 (اینترنت کنونی) به هیچ پرداخت هزینه‌ای وابسته نیستند. همین موضوع استفاده از برنامه‌های کاربردی وب 3 را دشوار کرده است. بایکونومی تلاش دارد تا استفاده از فضای وب 3 را به‌‌اندازه استفاده از وب 2 برای کاربران آسان کند. این موضوع وجه برتری و تمایز بایکونومی محسوب می‌شود.


ارز دیجیتال بایکونومی (BICO) چیست؟

ارز دیجیتال بایکونومی (BICO) چیست؟

ارز دیجیتال بومی شبکه بایکونومی با نماد «BICO» در بازار کریپتو شناخته می‌شود. توکن BICO از استاندارد «ERC-20» شبکه اتریوم بهره می‌گیرد. از جمله کاربردهای توکن BICO در پروتکل بایکونومی می‌توان موارد زیر را نام برد:


1_ کارمزد شبکه

توکن BICO به‌عنوان ارز برای تسویه و تأیید همه تراکنش‌های شبکه بایکونومی در زنجیره‌های پشتیبانی‌شده عمل می‌کند. اعتبارسنج‌های این شبکه، هزینه تراکنش‌ها را با ارز دیجیتال BICO می‌پردازند.


2_ حاکمیت

دارندگان توکن BICO دارای حق رأی هستند. حق رأی به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا در مورد مسائل مربوط به پروتکل بایکونومی پیشنهاد داده و تصمیم بگیرند. هر کاربر که توکن BICO بیشتری داشته باشد، حق رأی بالاتری خواهد داشت.


3_ مشوق ذی‌نفعان

اعتبارسنج‌ها باید توکن BICO را برای مشارکت در شبکه به اشتراک بگذارند. آن‌ها با مشارکت خود، به تقویت امنیت شبکه کمک کرده و در برابر آن پاداش دریافت می‌کنند. ارائه‌دهندگان نقدینگی در استخرهای پروتکل بایکونومی نیز کارمزد و توکن BICO را با توجه به سهم خود به دست می‌آورند.


به‌صورت کلی توکن BICO در غیرمتمرکز کردن شبکه، ایجاد انگیزه در شرکت‌کنندگان و اجازه دادن به دارندگان توکن برای مشارکت فعال در حاکمیت شبکه نقشی اساسی دارد. این توکن در خارج از پروتکل بایکونومی نیز توسط تریدرها در صرافی‌ها معامله می‌شود. شما می‌توانید همین حالا برای خرید ارز دیجیتال بایکونومی یا مشاهده قیمت لحظه‌ای BICO از صرافی اکسبیتو اقدام نمایید.


توکنومیک ارز دیجیتال بایکونومی BICO

توکنومیک ارز دیجیتال بایکونومی BICO

عرضه کل توکن‌های BICO برابر با 1 میلیارد واحد است که از این تعداد حدود 667 میلیون (66.7 درصد) واحد آن در گردش قرار دارند. توزیع توکن‌های BICO به قرار زیر بوده است:


  • 38.12 درصد به توزیع پاداش در بین جامعه بایکونومی

  • 10 درصد به توسعه پروژه

  • 22 درصد به تیم سازنده و مشاوران

  • 6.38 درصد به فروش اولیه

  • 12 درصد به فروش خصوصی

  • 0.5 درصد به سرمایه‌گذاران استراتژیک

  • 5 درصد به فروش عمومی

  • 6 درصد به پیشفروش

مزایا و معایب بایکونومی (Biconomy) کدامند؟

تا به اینجا فقط به بررسی ویژگی‌ها و مزایای بایکونومی پرداخته‌ایم؛ اما در جدول زیر می‌توان علاوه بر مزایا، معایب این پروژه را نیز مشاهده کرد:


مزایا و معایب بایکونومی (Biconomy) کدامند؟

ارز دیجیتال بایکونومی (BICO) را کجا ذخیره کنیم؟

شما برای نگهداری از توکن‌های بایکونومی خود، به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت. در انتخاب کیف پول دیجیتالی مناسب برای BICO، باید به مواردی چون مقدار کارمزد، نوع شبکه‌ی انتقال و امنیت آن کیف پول توجه داشته باشید. بهترین کیف پول‌هایی که درحال‌حاضر می‌توانید پس از خرید BICO از آن‌ها استفاده کنید، شامل موارد زیر هستند:


متامسک (MetaMask)


مای اتر والت (MyEtherWallet)


تراست والت (Trust Wallet)


اتمیک والت (Atomic Wallet)


کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو


شما می‌توانید علاوه‌بر کیف پول‌های بین‌المللی، پس از خرید BICO از کیف پول اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو استفاده کنید. این کیف پول امنیت بالایی دارد؛ همچنین به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ی انتقال BICO را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال بایکونومی (BICO) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال بایکونومی (BICO) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید بایکونومی در صرافی اکسبیتو فرایند آسانی دارد. همچنین می‌توان قیمت لحظه‌ای Biconomy را به‌صورت 24 ساعته، در اکسبیتو مشاهده کرد. خرید بایکونومی یا هر ارز دیجیتال دیگر از اکسبیتو با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. برای خرید BICO در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را طی کنید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری در آن


2_ ورود به حساب کاربری‌ اکسبیتو و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت صرافی اکسبیتو با سرعت بالا و در دو مرحله قابل انجام است. مرحله‌ی اول تنها 1 دقیقه طول می‌کشد و به شما اجازه خرید و فروش بایکونومی و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. مرحله‌ی دوم برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر صرافی اکسبیتو در نظر گرفته شده و برای اطلاع از آن می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه نمایید.)


3_ ثبت اطلاعات کارت بانکی برای واریز وجه (واریز وجه در اکسبیتو به‌صورت نامحدود قابل انجام است.)


4_ پس از طی کردن مراحل فوق، برای خرید بایکونومی به‌صورت ریالی، باید مبلغ مورد نظر خود را به صرافی اکسبیتو واریز نمایید. از طرفی دیگر، برای خرید بایکونومی به‌صورت تتری نیز باید مقدار تتر مورد نظر خود را به کیف پولتان در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال بایکونومی، مقدار BICO مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل شده و در داشبورد حساب کاربری‌تان قابل مشاهده خواهد بود.


فروش ارز دیجیتال بایکونومی (BICO) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال بایکونومی (BICO) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال بایکونومی در صرافی اکسبیتو نیز با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش بایکونومی، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل خواهد شد. برای فروش BICO در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را پشت‌سر بگذارید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مرحله اول احراز هویت صرافی اکسبیتو


3_ وارد کردن اطلاعات کارت بانکی برای برداشت پول


4_ انتقال ارز دیجیتال بایکونومی (BICO) به کیف پول اختصاصی‌ اکسبیتو (درصورتی‌که BICO را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انتقال آن ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش BICO در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش بایکونومی، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا شما به‌راحتی و با سرعت می‌توانید تسویه حساب آنی را انجام داده و وجه حاصل از فروش BICO را از اکسبیتو برداشت نمایید.


تسویه حساب آنی بایکونومی (BICO) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

پس از فروش بایکونومی می‌توان برای تسویه حساب آنی در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو اقدام کرد. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان در روز انجام می‌دهد. همچنین، امکان تسویه حساب آنی در صرافی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته وجود دارد. پس از ثبت تسویه حساب آنی در اکسبیتو، بین 3 ثانیه تا یک دقیقه بعد، وجه مورد نظر به حساب شما واریز خواهد شد.


اگر در طی مراحل خرید و فروش بایکونومی یا سایر ارزهای دیجیتال با مشکل مواجه شدید، می‌توانید به بخش سؤالات متداول اکسبیتو مراجعه نمایید. همچنین، همکاران ما در واحد پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته به‌صورت آنلاین پاسخگوی سؤالات شما هستند.