خرید ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو | فروش Unifi Protocol DAO | قیمت UNFI

در سال‌های اخیر، فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال به حوزه‌های مالی مختلفی راه پیدا کرده‌اند. از آنجایی که استفاده از فناوری بلاک چین باعث تمرکززدایی از سیستم‌های سنتی می‌شود؛ از این طریق، امور مالی غیرمتمرکز (Defi) پدید آمده است. در همین راستا، پروژه‌های مختلفی در دنیای کریپتو ایجاد شده‌اند که باعث گسترش حوزه‌ی دیفای می‌شوند. یکی از بهترین پروژه‌ها در این زمینه، یونیفای پروتکل دائو (Unifi Protocol DAO) با توکن اختصاصی UNFI است. به‌خاطر همین در این مقاله به‌سراغ این پروژه رفته‌ایم تا با ارزش ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو آشنا شوید و نحوه خرید و فروش UNFI را در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو یاد بگیرید.


قیمت ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو UNFI

قیمت ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو UNFI

با نگاهی به تاریخچه‌ی قیمت ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو، اولین قیمتی که برای این ارز مشاهده می‌شود، در نوامبر 2020، برابر با 4.14 دلار است. پس از آن، قیمت UNFI روند صعودی شدیدی را پیش می‌گیرد و در فوریه‌ی 2021، به 35.75 دلار می‌رسد که بالاترین ارزش این ارز تا کنون است. سپس، تا ژوئن همان سال، دوباره با کاهش قیمت Unifi Protocol DAO مواجهیم و این ارز به محدوده‌ی 6.58 دلار بازمی‌گردد. پس از آن تا نوامبر 2021، در محدوده‌ی 12 تا 13 دلار نوسان می‌کند و در نهایت، روند نزولی ملایمی را در سال 2022 پیش می‌گیرد و در ژوئیه‌ی 2023، 3.33 دلار را نشان می‌دهد.


خرید و فروش ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو (UNFI) در ایران

ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو یکی از ارزهای معتبر دنیا است و خرید و فروش UNFI در صرافی‌های معتبر دنیا، مانند Binance، KuCoin، Kraken و Uphold فراهم شده است. بااین‌حال، به‌خاطر تحریم‌های جهانی، اغلب این صرافی‌ها به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌کنند؛ بنابراین، حتی اگر با تغییر آی‌پی (IP) بخواهید UNFI را از این صرافی‌ها خریداری کنید، با خطر ازدست‌رفتن دارایی‌هایتان مواجه هستید. از سوی دیگر، خرید یونیفای پروتکل دائو با پرداخت ریالی در هیچ‌کدام از صرافی‌های جهانی امکان‌پذیر نیست. در نتیجه، برای خرید UNFI به یک صرافی معتبر داخلی نیاز دارید. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو امکان خرید و فروش ارز دیجیتال UNFI را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. یکی دیگر از مزایای خرید و فروش یونیفای پروتکل دائو در صرافی اکسبیتو، امکان معامله ریالی و تتری این ارز است؛ بنابراین، شما می‌توانید به 3 روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سواپ» UNFI را معامله کنید.


یونیفای پروتکل دائو (Unifi Protocol DAO) چیست؟

یونیفای پروتکل دائو (Unifi Protocol DAO) چیست؟

یونیفای پروتکل دائو (Unifi Protocol DAO) یک رویکرد مالی غیرمتمرکز محسوب می‌شود که به‌صورت یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) راه‌اندازی شده است. این پروتکل از قراردادهای هوشمند غیرمتمرکز و چندزنجیره‌ای (Multichain) استفاده می‌کند تا فرصت‌های جدیدی را به نسل جدید امور مالی غیرمتمرکز (Defi) ارائه کند.


یونیفای پروتکل دائو به توسعه‌دهندگان حوزه‌ی دیفای، بلوک‌هایی کاربردی را ارائه می‌کند که این بلوک‌ها با اتصال چندین بلاک چین به یکدیگر، بازار مالی غیرمتمرکز بزرگ‌تری را پدید می‌آورند. معمولاً منظور از دیفای، خدمات مالی‌ای است که از طریق قراردادهای هوشمند شبکه‌ی اتریوم و سایر بلاک چین‌ها انجام می‌شوند. در همین راستا، یونیفای پروتکل دائو با استفاده از پل میان‌زنجیره‌ای محصولات دیفای مبتنی بر اتریوم را به یکدیگر متصل می‌کند.


یونیفای پروتکل دائو با استفاده از قراردادهای هوشمند، مجموعه‌ای از توکن‌ها را قفل می‌کند تا یک استخر نقدینگی با اهداف زیر ایجاد شود:


 • ایجاد یک پلتفرم وام‌دهی

 • پرداخت پاداش کاربران

 • فراهم کردن قابلیت تبادل میان‌زنجیره‌ای

یونیفای پروتکل دائو (Unifi Protocol DAO) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به‌سراغ آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو (Unifi Protocol DAO) برویم، باید ببینیم که این پروژه چگونه کار می‌کند و چه عواملی روی قیمت UNFI تأثیر دارند. به‌خاطر همین، در این بخش، قسمت‌های مختلف این پروتکل را بررسی می‌کنیم تا با ارزش Unifi Protocol DAO آشنا شوید و برای خرید UNFI تصمیم درستی بگیرید.


صرافی غیرمتمرکز uTrade

یکی از بخش‌های اصلی یونیفای پروتکل دائو (Unifi Protocol DAO) صرافی غیرمتمرکز (DEX) آن، با عنوان uTrade است. در واقع، uTrade یک صرافی غیرمتمرکز چندزنجیره‌ای است که با اغلب بلاک چین‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم ارتباط برقرار می‌کند. این صرافی در تاریخ 13 ژوئن 2022 راه‌اندازی شده و از 462 جفت‌ارز مختلف پشتیبانی می‌کند.


برخلاف صرافی‌های غیرمتمرکزی که از بازارساز خودکار متمرکز استفاده می‌کنند، uTrade مبتنی بر استخر نقدینگی بنا شده و توسط کاربران اداره می‌شود. هر کاربری که با ارائه‌ی ارزهای خود، نقدینگی پروتکل را فراهم کند، بابت این کار پاداش دریافت خواهد کرد. پاداش این کاربران از جمع‌آوری کارمزدهای تراکنش‌های صرافی فراهم می‌شود.


پل میان‌زنجیره‌ای uBridge

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم یونیفای پروتکل دائو (Unifi Protocol DAO)، استفاده از پل میان‌زنجیره‌ای uBridge است. با استفاده از uBridge، کاربران می‌توانند توکن UNFI را به یک بلاک چین دیگر سازگار با ماشین مجازی اتریوم ارسال کنند. از طرفی، برای بهبود عملکرد نقل‌و‌انتقالات، یونیفای پروتکل دائو در تمام این بلاک چین‌ها، استخرهای نقدینگی را ایجاد کرده است. در همین راستا، بزرگ‌ترین استخر نقدینگی UNFI با 98208 واحد توکن در بلاک چین BNB واقع شده و پس از آن، استخرهای بلاک چین‌‌های اتریوم، اولانچ و آنتولوژی قرار دارند.


در واقع، یونیفای پروتکل دائو از پل میان‌زنجیره‌ای استفاده می‌کند تا این فناوری جایگزینی برای روش دشوار استفاده از رپد توکن‌ها (wrapped Tokens)، ضرب‌کردن و سپس سوزاندن توکن باشد. از این طریق، توکن‌ها به‌راحتی توسط استخرهای نقدینگی، بین بلاک چین‌ها جابه‌جا می‌شوند.


الگوریتم گواه اثبات سهام نیابتی (DPoS)

یونیفای پروتکل دائو (Unifi Protocol DAO) از الگوریتم جدید گواه اثبات سهام نیابتی (DPoS) برای حفظ امنیت تراکنش‌های شبکه استفاده می‌کند. در این الگوریتم که نوعی جدید از اثبات سهام (PoS) است، اعتبارسنج‌ها توسط رأی‌گیری از گره‌های دیگر انتخاب می‌شوند. مکانیزم اجماع یونیفای پروتکل دائو در 5 بلاک چین زیر اجرا می‌شود:


 • Ontology

 • Harmony

 • Icon

 • Tron

 • IoTex

هرکدام از این بلاک چین‌ها به‌عنوان یک گره اصلی در نظر گرفته می‌شوند تا امنیت شبکه را فراهم کنند. از طرفی، حدود 6000 کاربر ارز دیجیتال UNFI را با ارزش تقریبی 6.3 میلیون دلار در اختیار این گره‌ها می‌گذارند و بابت این کار پاداش دریافت می‌کنند.


بنیان‌گذاران یونیفای پروتکل دائو (Unifi Protocol DAO) چه افرادی هستند؟

شناخت بنیان‌گذاران این پروژه‌ی کریپتو، به شما کمک می‌کند که با ارزش Unifi Protocol DAO بیشتر آشنا شوید و برای سرمایه گذاری روی UNFI تصمیم درستی بگیرید. یونیفای پروتکل دائو (Unifi Protocol DAO)، در ژوئن 2018، توسط جامعه‌ی سهام‌داران بلاک چین «سسام سید» (Sesameseed) راه‌اندازی شد. اعضای اصلی تیم مدیریتی این پروژه عبارت‌اند از:


 • جولیون برابون (Juliun Brabon)؛ مدیر اجرایی که در کالیفرنیا مستقر است.

 • وی یانگ کرک (Wei Yang Kirk)؛ توسعه‌دهنده‌ی قراردادهای هوشمند که در سنگاپور حضور دارد.

 • دانیل بلانکو پارلا (Daniel Blanco Parla)؛ توسعه‌دهنده‌ی اصلی بلاک چین که در مادرید مستقر است.

چه چیزی یونیفای پروتکل دائو (Unifi Protocol DAO) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی یونیفای پروتکل دائو (Unifi Protocol DAO) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

ویژگی‌های خاص یونیفای پروتکل دائو (Unifi Protocol DAO) می‌تواند این پروژه را از سایر پروتکل‌های کریپتو متمایز کند و روی قیمت ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو نیز تأثیر بگذارد. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:


 • سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO): این پروتکل به‌صورت کامل غیرمتمرکز است و دارندگان توکن UNFI درباره‌ی آینده‌ی آن تصمیم می‌گیرند.

 • صرافی غیرمتمرکز: صرافی uTrade از فناوری میان‌زنجیره‌ای استفاده می‌کند تا امکان معامله‌ی انواع جفت‌ارزها را فراهم کند.

 • وام‌دهی: از سال 2021، پلتفرم وام‌دهی این پروژه نیز با عنوان uLend راه‌اندازی شده است.

ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو (UNFI) چیست؟

توکن بومی یونیفای پروتکل دائو، UNFI نام دارد. این توکن که نقش مهمی را در اقتصاد این پروتکل برعهده دارد، در صرافی‌های معتبری لیست شده است و امکان خرید و فروش UNFI در آنها وجود دارد. برخی از مهم‌ترین کاربردهای این توکن عبارت‌اند از:


 • کاربرانی که UNFI را در یکی از بلاک چین‌های Ethereum، BNB Chain، Polygon، Fantom، Avalanche و یا Harmony نگهداری کنند، می‌توانند در نظرسنجی‌ها و تصمیمات حاکمیتی این پروژه مشارکت داشته باشند.

 • امکان استیکینگ UNFI و دریافت پاداش آن فراهم است.

 • با راه‌اندازی نسخه‌ی دوم uTrade، کاربران می‌توانند جفت‌ارزهای مختلف UNFI را معامله کنند.

توکنومیک ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو UNFI

عرضه‌ی نهایی توکن‌های UNFI برابر با 10 میلیون واحد است و این توکن‌ها به‌صورت زیر تخصیص داده می‌شوند:


 • 51 درصد به استخر نقدینگی

 • 15 درصد تیم اصلی

 • 12 درصد فروش خصوصی

 • 10.5 درصد پشتیبانی اکوسیستم

 • 5 درصد استخراج از استخر

 • 6.5 درصد به توکن SEED که توکن اختصاصی بلاک چین Sesameseed است.

مزایا و معایب یونیفای پروتکل دائو (Unifi Protocol DAO) چیست؟

ازآنجایی‌که فناوری بلاک چین درحال‌توسعه است، یونیفای پروتکل دائو (Unifi Protocol DAO) و همه‌ی پروژه‌های کریپتو در کنار مزایایشان، معایبی نیز دارند. اطلاع از مزایا و معایب این پروژه نیز به شما کمک می‌کند که Unifi Protocol DAO را به‌خوبی بشناسید و برای خرید ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو تصمیم درستی بگیرید.


مزایا و معایب یونیفای پروتکل دائو (Unifi Protocol DAO) چیست؟

ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو (UNFI) را کجا ذخیره کنیم؟

پس از خرید Unifi Protocol DAO به کیف پولی نیاز دارید که بتوانید از این ارز دیجیتال نگهداری کنید. در انتخاب کیف پول مناسب برای UNFI باید به مواردی مانند امنیت، کارمزد، شبکه‌های انتقال و... توجه داشته باشید. به‌خاطر همین، در این بخش، بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو را به شما معرفی می‌کنیم:


 • Trust Wallet

 • MetaMask

 • Atomic Wallet

 • Coin98

 • CoinHub

 • Coinomi

 • Edge

 • کیف پول اکسبیتو

علاوه‌بر این موارد، می‌توانید UNFI را در کیف پول اختصاصی خود در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو نگهداری کنید. این کیف پول امنیت بسیار بالایی دارد و به شما کمک می‌کند که از هزینه‌ی نقل‌و‌انتقال UNFI به کیف پولی دیگر خلاص شوید.


خرید ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو (UNFI) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو (UNFI) در صرافی اکسبیتو به‌راحتی و با سرعت بالا انجام می‌شود. برای خرید UNFI در صرافی اکسبیتو، کافی است که مراحل زیر را انجام دهید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در صرافی اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری اکسبیتو و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت در اکسبیتو بسیار ساده است و با سرعت بالایی انجام می‌شود. احراز هویت در صرافی اکسبیتو دو مرحله دارد. مرحله‌ی اول فقط 1 دقیقه طول می‌کشد و امکان خرید و فروش ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو و سایر رمزارزها را برای شما فراهم می‌کند. مرحله‌ی دوم نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر است. همچنین، برای اطلاع از این مراحل، می‌توانید به بخش احراز هویت در اکسبیتو مراجعه کنید.)


3_ارائه‌ی اطلاعات حساب یا کارت بانکی برای واریز پول (واریز پول توسط صرافی اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ برای خرید ارز دیجیتال Unifi Protocol DAO می‌توانید از بازارهای ریالی و تتری اکسبیتو استفاده کنید. درصورتی‌که می‌خواهید UNFI را با پرداخت ریالی بخرید، باید مبلغ موردنظر را به اکسبیتو واریز کنید و برای خرید تتری یونیفای پروتکل دائو، باید مقدار تتر مدنظرتان را به کیف پول اختصاصی خود در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از تکمیل مراحل ثبت سفارش و خرید یونیفای پروتکل دائو، مقدار UNFI موردنظرتان به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود.


فروش ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو (UNFI) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو (UNFI) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو (UNFI) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، به‌سرعت و با بهترین قیمت فروش انجام می‌شود. پس از فروش یونیفای پروتکل دائو، می‌توانید به‌راحتی معادل ریالی یا تتری آن را برداشت کنید. برای فروش UNFI در صرافی اکسبیتو، مراحل زیر را انجام دهید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مراحل احراز هویت


3_ ارائه‌ی اطلاعات کارت یا حساب بانکی برای واریز پول


4_ انتقال ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو (UNFI) به کیف پول خود در صرافی اکسبیتو (درصورتی‌که ارز UNFI را در کیف پول خود در اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انجام این مرحله ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش UNFI در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش ارز دیجیتال یونیفای پروتکل دائو، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا می‌توانید به‌راحتی و با سرعت بالا وجه خود را برداشت کنید.


تسویه آنی یونیفای پروتکل دائو (UNFI) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ریالی پس از فروش یونیفای پروتکل دائو (UNFI) و سایر رمزارزها، در صرافی اکسبیتو، به‌صورت تسویه آنی یا واریز آنی به حساب بانکی انجام می‌شود. پس از فروش UNFI در بازار اکسبیتو، می‌توانید به‌راحتی و با سرعت زیاد، تسویه حساب آنی را انجام دهید. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان و به‌صورت 24 ساعته انجام می‌دهد. تسویه حساب آنی پس از فروش UNFI و سایر رمزارزها، در صرافی اکسبیتو، تنها بین 3 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد.


در صورتی که در مراحل خرید و فروش یونیفای پروتکل دائو (UNFI) و سایر ارزهای دیجیتال با مشکلی مواجه شدید و یا اینکه هرگونه سوالی داشتید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه کنید. علاوه‌بر آن، همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو، به‌صورت شبانه‌روزی و در تمام روزهای هفته، پاسخ‌گوی سوالات شما هستند.