خرید ارز دیجیتال اومیسه گو | فروش OmiseGO |قیمت OMG

مقیاس‌پذیری یکی از قدیمی‌ترین مشکلات بلاک چین‌هاست. از زمانی که تعداد کاربران بلاک چین افزایش پیدا کرد، مقیاس‌پذیری کم شد؛ یعنی شبکه‌های بلاک چینی نمی‌توانستند هنگام افزایش تعداد کاربران، تراکنش‌ها را سریع، ارزان و ایمن پردازش کنند. اتریوم بزرگ‌ترین بلاک چین دنیاست، بیشترین تعداد کاربر را دارد و به همین دلیل، مشکل مقیاس پذیری در آن پررنگ‌تر است. تاکنون متخصصان بسیاری در حوزه بلاک چین، روش‌هایی برای حل مشکل مقیاس پذیری ارائه داده‌اند. از میان پیشنهادهای مختلف، شبکه‌های لایه دوم راهکارهایی عملی و کاربردی برای حل مشکل مقیاس پذیری هستند. یکی از شبکه‌های لایه دو اتریوم، پروژه اومیسه گو است. توسعه‌دهندگان این پروتکل را برای افزایش توان عملیاتی اتریوم در کنار حفظ امنیت بالای این بلاک چین، راه‌اندازی کرده‌اند. اومیسه گو به‌تازگی ریبرند انجام داده است و اکنون با نام شبکه OMG شناخته می‌شود.


در این مقاله از صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، بررسی می‌کنیم اومیسه گو چیست و چه مزیت‌هایی نسبت به سایر راهکارهای لایه دوم اتریوم دارد. همچنین درباره قیمت OMG و بهترین روش خرید و فروش OMG در ایران صحبت می‌کنیم.


قیمت ارز دیجیتال اومیسه گو OMG

قیمت ارز دیجیتال اومیسه گو OMG

اومیسه گو از سال ۲۰۱۷ در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند و فرازونشیب‌های بسیاری را تجربه کرده است. این ارز دیجیتال برای اولین‌بار در تاریخ ۱۹ جولای ۲۰۱۷ عرضه شد؛ در آن زمان قیمت اومیسه گو ۰.۷ دلار بود. قیمت OMG از همان ابتدا روند صعودی داشت و در کمتر از ۳ ماه به ۱۱.۶۸ دلار رسید. در دو ماهه آخر ۲۰۱۷، قیمت اومیسه گو تا ۶ دلار پایین آمد، اما در روزهای آخر سال، شیب نمودار مثبت شد. OMG در اولین روزهای ۲۰۱۸ (۱۰ ژانویه) اوج قیمت تاریخی خود را در ۲۵.۴ دلار تجربه کرد.


اومیسه گو تا آوریل ۲۰۱۸ نوسان‌های بسیاری را پشت‌سر گذاشت. این ارز دیجیتال از اوج قیمت خود پایین آمد و به ۱۰.۸۸ دلار رسید، سپس تا ۲۰ دلار بالا رفت. از اواخر آوریل قیمت OMG وارد یک روند نزولی بلندمدت شد. این روند تا آخر سال ۲۰۱۸ ادامه داشت و قیمت را به کمتر از ۲ دلار رساند.


زمستان اومیسه گو در سال ۲۰۱۹ هم ادامه پیدا کرد. قیمت OMG در ۲۰۱۹ از ۲.۵ دلار بیشتر نشد، اما کف قیمت جدیدی را در ۰.۵ دلار ثبت کرد. شروع دوباره صعود قیمت OMG از آگوست ۲۰۲۰ بود. در اواخر آگوست ۲۰۲۰، قیمت این ارز دیجیتال به ۵.۵ دلار رسید و سپس وارد یک روند نزولی کوتاه‌مدت شد و به ۲.۵ دلار برگشت.


در ابتدای ۲۰۲۱، قیمت OMG روند صعودی گرفت و تا ۱۳ دلار بالا رفت. پس از نزول کوتاه‌مدت در جولای، صعود دوباره آن آغاز شد و در ۵ نوامبر ۲۰۲۱، قیمت OMG به ۱۹ دلار رسید. اومیسه گو از آن به بعد، روند نزولی بلند‌مدت دیگری را آغاز کرد که تا امروز هم ادامه داشته است. در زمان نگارش این مقاله (۷ نوامبر ۲۰۲۳) هر توکن OMG با قیمت ۰.۶۵ دلار خرید و فروش می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال اومیسه گو (OMG) در ایران

اومیسه گو یکی از ارزهای دیجیتال باسابقه در بازار است و در لیست معاملاتی اغلب صرافی‌های بین‌المللی معتبر دنیا وجود دارد. این توکن در صرافی‌هایی چون بایننس، کراکن، کوکوین، بیت‌فینکس، بای‌بیت و بیترکس خرید و فروش می‌شود. همچنین امکان خرید و فروش OMG در صرافی غیرمتمرکز سوشی سواپ هم فراهم شده است.


کاربران ایرانی به‌خاطر تحریم‌های موجود علیه ایران، برای فعالیت در صرافی‌های بین‌المللی ارز دیجیتال چالش‌های بسیاری را تجربه می‌کنند. بسیاری از صرافی‌ها به آی‌پی ایران خدمات ارائه نمی‌دهند؛ بنابراین، کاربران ایرانی باید با آی‌پی تقلبی در این صرافی‌ها فعالیت داشته باشند. در صورت فاش شدن این تقلب، حساب کاربری افراد به‌همراه تمام موجودی آن مسدود می‌شود. همچنین اگر صرافی به احراز هویت نیاز داشته باشد، مدارک هویتی بین‌المللی نیاز است و مدارک احراز هویت ایرانی برای صرافی‌های بین‌المللی کاربردی ندارد. از طرف دیگر، هیچ‌کدام از صرافی‌های بین‌المللی خدمات خرید و فروش OMG با ریال ایران را ارائه نمی‌دهند. بنابراین کاربران ابتدا باید ریال را به تتر تبدیل کنند و سپس اومیسه گو بخرند.


ساده‌ترین و بهترین روش برای خرید و فروش OMG در ایران، استفاده از صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو است. این صرافی دانش‌بنیان ایرانی لیست معاملاتی گسترده‌ای دارد و امکان خرید و فروش بسیاری از توکن‌ها از جمله اومیسه گو را فراهم می‌کند. در این صرافی می‌توان اومیسه گو را به‌صورت مستقیم با ریال ایران یا تتر مبادله کرد. در اکسبیتو می‌توانید خرید و فروش OMG را به سه روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سواپ» انجام دهید.


اومیسه گو (OmiseGO) چیست؟

اومیسه گو (OmiseGO) چیست؟

بیایید پیش از توضیح درباره اومیسه گو، به‌صورت مختصر و ساده توضیح دهیم که تکنولوژی لایه دوم چیست. تکنولوژی لایه دوم بلاک چین، یک زنجیره جانبی است که موازی با زنجیره اصلی کار می‌کند. وظیفه این زنجیره جانبی، پردازش محاسبات بلاک چین و تأیید تراکنش‌هاست؛ این زنجیره جانبی در نهایت نتیجه محاسبات را برای ذخیره به بلاک چین اصلی ارسال می‌کند. با این روش، قدرت پردازش شبکه بلاک چین افزایش پیدا می‌کند و در هر ثانیه می‌توان تعداد تراکنش‌های بیشتری را تأیید کرد.


اومیسه گو به‌عنوان یکی از راهکارهای لایه دوم بلاک چین اتریوم کار می‌کند که با هدف افزایش سرعت پردازش تراکنش‌ها، کاهش کارمزد و فراهم کردن بستری امن برای مبادلات ارزهای دیجیتال توسعه پیدا کرده است.


اتریوم سطح امنیتی بالایی را برای تراکنش‌ها و اطلاعات ذخیره‌شده فراهم می‌کند. اومیسه گو تلاش می‌کند تا در کنار این سطح امنیت، توان عملیاتی بیشتری به دست آورد و تراکنش‌ها را با کارمزد کمتر پردازش کند. زیرساخت‌های شبکه OMG قابلیت پردازش حداکثر ۴ هزار تراکنش را در هر ثانیه دارند که این مقدار، ۲۰۰ برابر بیشتر از توان عملیاتی بلاک چین اتریوم است. کاربران اومیسه گو به‌راحتی می‌توانند اطلاعات و تراکنش‌هایشان را به شبکه اصلی انتقال دهند؛ OMG به کاربران تضمین می‌دهد که در فرایند این انتقال، هیچ تداخل و بی‌نظمی‌ای در اطلاعات آن‌ها ایجاد نخواهد شد.


اومیسه گو (OmiseGO) چطور کار می کند؟‌

درحال‌حاضر، پلتفرم‌هایی مثل مسترکارت، ویزا و یا پی‌پل مهم‌ترین ابزارهای دریافت و پرداخت در سراسر جهان هستند. این پلتفرم‌ها امکان پردازش ده‌ها هزار تراکنش در هر ثانیه را دارند. اومیسه گو در تلاش است تا این توان عملیاتی را در دنیای بلاک چین به کاربران ارائه دهد.

اومیسه گو در به‌روزرسانی جدید خود پروتکل پلاسما را معرفی کرده است. در پلاسما یک زنجیره فرزند وجود دارد که فرایند پردازش تراکنش‌ها را انجام می‌دهد. زنجیره فرزند، درخواست کاربران را پردازش می‌کند و بعد از پردازش و تأیید تراکنش، آن را در بلاک‌ها می‌چیند. سپس، بلاک‌های آماده را برای ذخیره به بلاک چین مادر (اتریوم) می‌فرستد.


ناظران هم بخش دیگری از پروتکل پلاسما هستند. آن‌ها به‌صورت غیرمتمرکز کار می‌کنند و مطمئن می‌شوند که اطلاعات پردازش‌شده در زنجیره فرزند صحت دارند. ناظران فقط می‌توانند اطلاعات را بخوانند و نمی‌توانند تغییری در تراکنش‌ها ایجاد کنند.


بنیان‌گذاران اومیسه گو (OmiseGO) چه کسانی هستند؟

شبکه OMG برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۳ توسط جون هزگوا (Jun Hasegawa) و دانی هرینسوت (Donnie Harinsuit) در تایلند راه‌اندازی شد. اومیسه گو زیرمجموعه‌ای از یک شرکت تایلندی ارائه‌دهنده خدمات مالی با نام «اومیسه» بود. این شرکت، پروژه اومیسه گو را به‌عنوان پلتفرمی برای دریافت و پرداخت آنلاین، بر بستر بلاک چین اتریوم راه‌اندازی کرد. ویتالیک بوترین و گاوین وود، بنیان‌گذاران اتریوم، نیز به‌عنوان مشاور پروژه در روند توسعه آن همراه بودند.


چه چیزی اومیسه گو (OmiseGO) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

⚠️مهم‌ترین ویژگی و مزیت رقابتی اومیسه گو نسبت به سایر پروتکل‌های لایه دوم اتریوم، سرعت آن است. توسعه‌دهندگان شبکه OMG بر این باورند که کارمزد بالای شبکه و سرعت پایین پردازش تراکنش‌ها دو مانع مهم در مسیر پذیرش عمومی ارزهای دیجیتال و بلاک چین هستند. آن‌ها در تلاش‌اند تا این دو مانع را از پیش رو بردارند.

پروتکل پلاسما، داده‌های غیرضروری را از زنجیره اصلی خارج می‌کند و با سبک کردن بلاک چین اصلی، توان پردازشی آن را افزایش می‌دهد. اومیسه گو قراردادهای هوشمند اتریوم را به‌شیوه‌ای مشابه زنجیره اصلی مدیریت می‌کند و نتیجه نهایی هر تراکنش را برای ذخیره به شبکه اصلی می‌فرستد. در نتیجه، بخش مهمی از قدرت پردازش و حافظه زنجیره اصلی آزاد می‌ماند و سرعت پردازش تراکنش‌ها تا حد چشمگیری افزایش می‌یابد. کاربران بلاک چین نیز می‌توانند تا دو سوم در هزینه‌های کارمزد شبکه صرفه‌جویی کنند. با سرعت بالای پردازش تراکنش‌ها در شبکه OMG، توسعه‌دهندگان پروژه‌های دیفای بدون دغدغه درباره تأخیر در پردازش تراکنش‌ها، پروژه‌هایشان را توسعه می‌دهند. اومیسه گو یکی از بهترین راهکارهای لایه دوم اتریوم است و کاربران بسیاری از آن استفاده می‌کنند.


ارز دیجیتال اومیسه گو (OMG) چیست؟

ارز دیجیتال اومیسه گو (OMG) چیست؟

توکن OMG ارز دیجیتال بومی پروژه اومیسه گو و یک توکن مبتنی بر اتریوم است که در سال ۲۰۱۷ برای تأمین مالی پروژه اومیسه گو توسعه پیدا کرد. در عرضه اولیه اومیسه گو، ۲۵ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری شد.


ارز دیجیتال OMG برای پرداخت کارمزد کار با شبکه لایه دوم اومیسه گو هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته از ارزهای دیجیتال دیگری چون اتریوم هم می‌توان برای پرداخت کارمزد شبکه استفاده کرد. OMG همچنین برای استیکینگ و مشارکت در فرایند اثبات سهام (PoS) کاربرد دارد. افرادی که به‌عنوان اعتبارسنج در شبکه OMG فعالیت می‌کنند، با ارز دیجیتال بومی پروژه پاداش می‌گیرند.


توکنومیک ارز دیجیتال اومیسه گو OMG

تعداد توکن‌های اومیسه گو، ۱۴۰ میلیون عدد است که درحال‌حاضر همه آن‌ها در گردش بازار هستند. توسعه‌دهندگان این پروژه درباره مینت توکن‌های جدیدتر یا توقف مینت توکن اطلاعاتی ارائه نداده‌اند. توکن‌های OMG در دو استخر عمومی و خصوصی توزیع شده‌اند.


۶۵ درصد از کل توکن‌های OMG در استخر عمومی ذخیره شده و به‌شیوه زیر تخصیص داده می‌شود:


 • ۲۹.۹ درصد از توکن‌ها به فروش به سرمایه‌گذاران در عرضه اولیه اختصاص پیدا کرد.

 • ۵ درصد در ایردراپ بین کاربران تقسیم شد.

 • ۵ درصد از توکن‌ها هم به کاربرانی که حداقل ۰.۱ اتر داشتند، تعلق گرفت.

توکن‌هایی که در استخر خصوصی قرار داشتند نیز بین شبکه OMG، توسعه‌دهندگان و مشاوران پروژه تقسیم شدند. بخش اصلی این توکن‌ها به تأمین هزینه‌های فعالیت اومیسه گو اختصاص پیدا کرد.


مزایا و معایب اومیسه گو (OmiseGO) چیست؟

راهکارهای لایه دوم اتریوم به‌شیوه‌ای مشابه برای بهبود مقیاس‌پذیری این شبکه بلاک چین کار می‌کنند، اما هرکدام از آن‌ها عملکرد متفاوتی دارند. اومیسه گو یکی از پرسرعت‌ترین راهکارهای لایه دوم برای پردازش تراکنش‌هاست. در ادامه مزیت‌ها و معایب این پروژه را بررسی می‌کنیم تا راحت‌تر درباره خرید و فروش OMG یا استفاده از این پروتکل برای انجام تراکنش‌های اتریومی تصمیم بگیرید.


مزایا و معایب اومیسه گو (OmiseGO) چیست؟

ارز دیجیتال اومیسه گو (OMG) را کجا ذخیره کنیم؟

ارز دیجیتال OMG بر بستر بلاک چین اتریوم راه‌اندازی شده است؛ به همین دلیل، قابلیت ذخیره آن در بسیاری از والت‌های دیجیتال وجود دارد. بهترین والت‌های اتریومی برای ذخیره ارز دیجیتال اومیسه گو عبارتند از:


 • لجر نانو

 • ترزور

 • متامسک

 • تراست والت

 • مای اتر والت

 • اگزودوس

 • کوین‌ بیس

 • کیف پول اختصاصی اکسبیتو

کیف پول‌های سخت‌افزاری برای ذخیره بلندمدت ارزهای دیجیتال ایمن هستند و کیف پول‌های نرم‌افزاری برای ذخیره کوتاه‌مدت OMG مناسب‌اند. از میان کیف پول‌هایی که نام بردیم، والت ایرانی اکسبیتو بهترین انتخاب برای ذخیره OMG در ایران است. این کیف پول دیجیتال سطح امنیتی بالایی دارد و از ذخیره ارزهای دیجیتال مبتنی بر اتریوم پشتیبانی می‌کند. اکسبیتو یک صرافی و کیف پول دیجیتال کاملا ایرانی است؛ بنابراین، حساب کاربری شما هیچ‌وقت به‌خاطر تحریم‌ها مسدود نمی‌شود و نیازی به تغییر آی‌پی هم ندارد. کیف پول اکسبیتو به‌صورت مستقیم به صرافی ارز دیجیتال متصل است؛ بنابراین، می‌توان خرید و فروش OMG را به‌سادگی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام داد.


خرید ارز دیجیتال اومیسه گو (OMG) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال اومیسه گو (OMG) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تا این بخش از مقاله توضیح دادیم اومیسه گو چیست و اطلاعات راهگشایی را برای بررسی پروژه و تصمیم‌گیری درباره سرمایه‌گذاری در آن ارائه دادیم. در این بخش بهترین روش برای خرید OMG در ایران را آموزش می‌دهیم. در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو می‌توانید هر مقدار توکن OMG که می‌خواهید را با بهترین قیمت بخرید. اکسبیتو تراکنش خرید شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تکمیل می‌کند و توکن‌های خریداری‌شده را به کیف پول شما در اکسبیتو واریز خواهد کرد. شما هم می‌توانید ارزهای دیجیتال خریداری‌شده را در کیف پول اکسبیتو نگه دارید و هم می‌توانید آن را به سایر کیف پول‌ها انتقال دهید.


برای خرید OMG از صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، گام‌های زیر را طی کنید:


1_ وارد سایت اکسبیتو شوید یا اپلیکیشن موبایلی صرافی را نصب کرده و سپس، روی گزینه «ثبت‌نام» کلیک کنید.


2_ مراحل ثبت‌نام را با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز پشت‌سر بگذارید.


3_ برای خرید OMG باید مرحله اول احراز هویت را انجام دهید. این مرحله بسیار ساده است و در عرض یک دقیقه به پایان می‌رسد. (مرحله دوم احراز هویت برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو کاربرد دارد. در بخش احراز هویت اکسبیتو، می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره مراحل احراز هویت به دست آورید.)


4_ اطلاعات کارت یا حساب بانکی‌تان را برای واریز پول ارائه دهید. (واریز پول توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


5_ اگر قصد خرید ریالی دارید، حساب کاربری خود را با درگاه‌های پرداخت اکسبیتو شارژ کنید. اگر هم قصد دارید با تتر توکن اومیسه گو بخرید،‌ تترهایتان را به کیف پول اکسبیتو انتقال دهید.


6_ درخواست خرید OMG را ثبت کنید و منتظر بمانید.


صرافی به‌صورت خودکار سفارش شما را پردازش می‌کند و خرید را انجام می‌دهد. بعد از تکمیل تراکنش، OMG به حساب کاربری شما در صرافی اضافه می‌شود و امکان انتقال آن به انواع کیف پول‌های ارز دیجیتال وجود خواهد داشت.


فروش ارز دیجیتال اومیسه گو (OMG) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال اومیسه گو (OMG) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش OMG نیز از دیگر خدمات اکسبیتو است. در اکسبیتو شما می‌توانید توکن‌هایتان را با بهترین قیمت بفروشید و معادل ریالی یا تتری آن را دریافت کنید. همچنین در صورت دریافت معادل ریالی، امکان تسویه حساب آنی خواهید داشت. سرعت بالای تکمیل تراکنش از دیگر مزیت‌های فروش اومیسه گو (OMG) در اکسبیتو است.


مراحل فروش OMG در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو عبارت است از:


1_ در سایت یا اپلیکیشن صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کنید و حساب کاربری بسازید.


2_ اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام را وارد کنید. دقت داشته باشید که برای فروش اومیسه گو (OMG) باید مرحله اول احراز هویت را انجام دهید. تکمیل این مرحله یک دقیقه طول می‌کشد.


3_ اطلاعات کارت یا حساب بانکی‌تان را برای واریز پول ثبت کنید.


4_ اگر توکن‌های OMG در کیف پول دیگری ذخیره شده، آن‌ها را به والت اکسبیتو انتقال دهید.


5_ دستور فروش OMG را ثبت کنید و منتظر بمانید.


6_ بعد از پردازش سفارش و تکمیل فرایند فروش OMG معادل ریالی یا تتری (هرکدام که شما انتخاب کرده‌اید) توکن‌های فروخته‌شده، به حساب شما در صرافی اکسبیتو اضافه می‌شود.


تسویه حساب آنی اومیسه گو (OMG) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

بعد از فروش OMG، می‌توانید درخواست تسویه حساب آنی ثبت کنید. خدمات تسویه حساب آنی، برای برداشت موجودی ریال حساب کاربری شما در اکسبیتو ارائه می‌شود. اکسبیتو با ۱۴ بانک در سراسر کشور همکاری می‌کند؛ به همین دلیل، وقتی درخواست تسویه حساب می‌دهید، مبلغ مورد نظر طی ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه بعد به حسابتان واریز می‌شود. خدمات تسویه حساب آنی محدودیتی برای زمان ثبت درخواست ندارد. حتی اگر در ساعات غیر اداری یا روزهای تعطیل درخواست برداشت ثبت کنید، مبلغ مورد نظر بعد از ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه به موجودی کارت بانکی‌تان اضافه می‌شود. به‌این‌ترتیب، می‌توانید تا سقف 50 میلیون تومان در روز، درخواست تسویه حساب آنی اکسبیتو را ارائه دهید.


اگر درباره فرایند خرید و فروش OMG در اکسبیتو با چالشی مواجه شدید یا درباره تسویه حساب آنی اکسبیتو به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، بخش سوالات متداول را بخوانید. در بسیاری از موارد، راهنمایی‌های ارائه‌شده در این صفحه، مشکل کاربران را حل می‌کنند. اگر با وجود مطالعه این صفحه، پاسخ سوالتان را پیدا نکردید، با بخش پشتیبانی اکسبیتو تماس بگیرید. کارشناسان پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات و راهنمایی شما در تمام زمینه‌های مربوط به کار با صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو هستند.