خرید ارز دیجیتال آی اگزک | فروش IExec | قیمت RLC

در بسیاری از اوقات، سیستم شخصی ما فضای کافی برای ذخیره یا پردازش اطلاعات مورد نظر را ندارد؛ به همین خاطر، موضوع فضای ابری مطرح شد تا افراد بتوانند داده‌های خود را بدون نگرانی، بر روی یک فضای بزرگ و سریع ذخیره کنند. خوشبختانه فناوری بلاک چین توانسته است به دنیای ذخیره اطلاعات نیز نفوذ کند؛ به‌طوری‌ که یک پروژه بلاک چینی به‌نام آی اگزک آر ال سی (iExec RLC) به این موضوع پرداخته است. آی اگزیک به‌عنوان یک فضای رایانش ابری می‌تواند به کاربران کریپتو امکان دسترسی به برنامه‌های غیرمتمرکز (dApp) را بدهد. ارز دیجیتال آی اگزک «RLC» در بازار کریپتو عرضه شده است. در این مقاله، نحوه خرید و فروش RLC و عوامل موثر بر قیمت لحظه‌ای RLC را بررسی خواهیم کرد.


قیمت ارز دیجیتال آی اگزک RLC

قیمت ارز دیجیتال آی اگزک RLC

ارز دیجیتال آی اگزک (RLC) برای اولین‌بار در تاریخ 20 آوریل 2017 با قیمت 0.2831 دلار به بازار کریپتو عرضه شد و در 4 ژانویه مرز یک دلار را رد کرد؛ اما پس از آن وارد روند نزولی شد تا اینکه در ژانویه 2018 توانست به بالای 2 دلار برسد؛ اما باز هم در یک روند نزولی، به زیر یک دلار برگشت. کمترین قیمت RLC در دسامبر 2018 در نرخ 0.1557077 دلار مشاهده شده و حداکثر قیمت RLC با نرخ 11.22 دلار در می 2021 به ثبت رسیده است. درحال‌حاضر (نوامبر 2023)، ارز دیجیتال آی اگزک با قیمت حدود 1.23 دلار معامله می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال آی اگزک (RLC) در ایران

برحسب اطلاعات ثبت‌شده در وب‌سایت جامع کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، ارز دیجیتال آی اگزک (RLC) در بهترین صرافی‌های جهان معامله می‌شود. ازجمله‌ی این صرافی‌ها می‌توان بایننس (Binance)، کوین بیس (Coinbase)، کوکوین (KuCoin)، کراکن (Kraken) و بیت هامب (Bithumb) را نام برد. کاربران ایرانی به‌خاطر تحریم‌‌ها، نمی‌توانند از صرافی‌های خارجی نامبرده استفاده کنند؛ به همین دلیل، بیشتر کاربران ایرانی، خرید ارز دیجیتال آی اگزک را از طریق صرافی‌های ایرانی انجام می‌دهند. توکن آی اگزک (RLC) در صرافی اکسبیتو قابل معامله است. می‌توان یکی از اصلی‌ترین مزایای خرید ارز دیجیتال از اکسبیتو را معامله در بازارهای ریالی و تتری این صرافی با بهترین قیمت و کمترین کارمزد در نظر گرفت. شما می‌توانید برای خرید توکن آی اگزک در صرافی اکسبیتو از سه روش زیر استفاده کنید:


 • خرید و فروش محدود

 • خرید و فروش فوری

 • سواپ

آی اگزک (IExec) چیست؟

آی اگزک (IExec) چیست؟

آی اگزک آر ال سی (IExec RLC) پلتفرمی برای رایانش ابری است که بر روی شبکه بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود. کاربران می‌توانند از طریق این پلتفرم، برنامه‌های غیرمتمرکز مورد نظر خود را با هزینه کم بسازند. در وصف بیشتر ماهیت پلتفرم آی اگزک می‌توان گفت:


1_ آی اگزک خود به‌تنهایی دارای یک بلاک چین است که به کاربران امکان استفاده از خدماتی همچون پایگاه داده، میزبانی وب و سرور را با هزینه بسیار کم می‌دهد.


2_ آی اگزک یک نرم افزار شبکه دسکتاپ منبع‌باز (Open Source) است که ویژگی‌هایی مانند چندبرنامگی، تحمل خطا، چندکاربری، استقرار تصاویر مجازی، زیرساخت خصوصی، مدیریت داده، امنیت و موارد دیگر را پیاده‌سازی می‌کند.


3_ توکن اختصاصی آی اگزک با نماد «RLC» در بازار کریپتو عرضه شده که مخفف عبارت «Run on Lots of Computer» به‌معنای «قابل اجرا بر روی سیستم‌های متعدد» است.


با توجه به آنچه گفته شد، مشخص است که آی اگزیک یک سرویس کاربردی در بلاک چین محسوب می‌شود که می‌تواند در اینترنت غیرمتمرکز «Web3» به‌صورت کاربردی عمل کند. هدف نهایی این پروژه، جهش سیستم‌های قدیمی مبتنی بر Web2 و تبدیل شدن به یک منبع یک مرحله‌ای برای محاسبات ابری مبتنی بر بلاک چین است. به عبارت دیگر، آی اگزک قصد دارد تا استفاده از فضای ابری را برای کاربران آسا‌ن‌تر و ایمن‌تر کند. در ادامه به بررسی کارکرد این پلتفرم خواهیم پرداخت.


آی اگزک (IExec) چگونه کار می‌کند؟

آی اگزک (IExec) چگونه کار می‌کند؟

آی اگزک یک پروژه بلاک چین است که طیف گسترده‌ای از خدمات رایانش ابری همچون خدمات وب آمازون (Amazon Web Services) و مایکروسافت آزور (Microsoft Azure) را انجام می‌دهد؛ اما این کار را به‌شکل غیرمتمرکز ارائه می‌کند. خدمات متنوع آی اگزک از طریق بازار یا مارکت پلیس (iExec Marketplace) آن به هم پیوند می‌خورند.


آی اگزک یک بازار سازمانی ایجاد کرده که به‌صورت خاص طراحی شده تا به کاربران سازمانی اجازه دهد منابع ابری غیرمتمرکز را در یک محیط زنجیره‌ای مبادله کنند. چهار گروه در این بازار فعال هستند:


1_ کاربران (Users)

اکثر کاربران آی اگزک شرکت‌کنندگانی محسوب می‌شوند که به‌دنبال استفاده از خدمات رایانش ابری غیرمتمرکز از این پلتفرم استفاده می‌کنند.


2_ ارائه‌دهندگان (Providers)

ارائه‌دهندگان، مشاغل یا توسعه‌دهندگان مستقلی هستند که خدمات dApp را در بازار آی اگزک به کاربران ارائه می‌دهند. ارائه‌دهندگان خدمات می‌توانند سفارش‌های فروش را ارسال کرده و قیمت خدمات خود را تعیین کنند. کاربران نهایی نیز می‌توانند سفارش‌های کاری خود را دریافت نمایند. این سفارش‌ها به‌صورت خودکار اجرا می‌شوند. به‌طور کلی، رایج‌ترین پیشنهادات در پلتفرم آی اگزک عبارتند از:


1_ درخواست «محاسبات ابری بلاک چین» که شامل توان پردازشی (CPU)، توان گرافیکی (GPU) و محیط اجرای مورد اعتماد (TEE) است.


2_ درخواست برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) که شامل برنامه‌های محاسباتی غیرمتمرکز با کارایی بالا می‌شود. این برنامه‌ها می‌توانند طیف وسیعی از عملکردها مانند رندر سه‌بعدی، شبیه‌سازی و یادگیری ماشین را انجام دهند.


3_ درخواست «مجموعه داده‌ها» که شامل داده، کلیدهای API برای شناسایی و اتصال به سیستم‌ها، مدل‌های هوش مصنوعی و... است.


4_ ارائه‌دهندگان می‌توانند به کمک دیگر اعضای شبکه، کلیه خدمات نامبرده را به کاربران ارائه کنند.


3_ ورکرها (Workers)

ورکرها منابع محاسباتی را برحسب تقاضا برای کاربران فراهم می‌کنند. آن‌ها این کار را با اجرای اقدامات خاص درخواست‌شده توسط کاربران انجام می‌دهند. کاربرانی که بخواهند در نقش ورکر ظاهر شوند، می‌توانند ماشین‌های خود را به هم متصل کرده و با ارائه منابع خود به شبکه، توکن‌های RLC پاداش بگیرند. ورکرها می‌توانند به‌صورت مستقل فعالیت کرده یا منابع خود را با سایر ورکرها تجمیع کنند. وظایف کاری ورکرها توسط یک «برنامه‌ریز» تعیین می‌شود.


4_ برنامه‌ریزها (Schedulers)

آی اگزک برای سازمان‌دهی ورکرها در استخرهای کاری، واگذاری وظایف کاربر به ورکرها و امتیاز دادن به کیفیت ورودی‌ ورکرها به شبکه توزیع‌شده، به برنامه‌ریزها متکی است. برنامه‌ریزها برای کمک به مدیریت زیرساخت بازار آی اگزک، توکن RLC پاداش می‌گیرند. هنگامی که یک معامله در بازار آی اگزک به توافق می‌رسد، مکانیسم اجماع پوکو آی اگزک «PoCo iExec» به مشارکت ورکرها از طریق یک میان‌افزار به‌ نام «XtremeWeb-HTP» اعتبار می‌دهد. ورکرهایی که توسط برنامه‌ریز برای یک کار انتخاب شده‌اند، مدرک زنجیره‌ای دال بر مشارکت خود خواهند داشت. تصمیم‌های تفویض اختیار برنامه‌ریزها به‌صورت شفاف در زنجیره ثبت می‌شوند تا از رفتار غیرصادقانه آن‌ها جلوگیری شود.


بنیان‌گذاران آی اگزک (IExec) چه افرادی هستند؟

پروژه آی اگزک در سال 2017 توسط دو بنیان‌گذار اصلی راه‌اندازی شد که اسامی آن‌ها به قرار زیر است؛


1_ ژیل فداک (Gilles Fedak)

فداک مدیر عامل و یکی از بنیان‌گذاران آی اگزک است. وی مدرک دکترای فلسفه و کامپیوتر را از دانشگاه «Paris Sud» گرفته و در شهر لیون فرانسه به‌عنوان محقق در مؤسسه تحقیقاتی «INRIA» کار کرده است.


2_ هایوو (Haiwu)

هایوو نیز دیگر فرد مطرح در آی اگزک است که دکترای علوم محاسبات از دانشگاه علوم و فنون لیل در فرانسه دارد. وی قبلاً استاد آکادمی علوم چین بوده و پروژه‌های بسیاری را مدیریت کرده است.


به‌این‌ترتیب، مشاهده می‌کنیم که بنیان‌گذاران آی اگزک سابقه کافی برای مدیریت و رهبری این پروژه را دارند و می‌توان نسبت به توسعه و پیشرفت آن امیدوارتر بود.


چه چیزی آی اگزک (IExec) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی آی اگزک (IExec) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

آی اگزک به قراردادهای هوشمند کمک می‌کند تا بر محدودیت‌های موجود در بلاک چین اتریوم غلبه کنند. ازجمله‌ی این محدودیت‌ها می‌توان به چالش‌های مقیاس‌پذیری، حریم خصوصی و اتصال اشاره کرد. آی اگزک از طریق یک منطقه امن در CPU ماشین است که می‌تواند اجرای تضمینی و امن کدها را تضمین کند. پیاده‌سازی منطق کدها در سطح سخت افزاری، سبب می‌شود تا اطلاعات در این شبکه غیرقابل دستکاری باشند. این شبکه از این نظر منحصربه‌فرد است که هر کسی را قادر می‌سازد تا از برنامه‌ها، سرورها و مجموعه داده‌های خود کسب درآمد کند. توسعه‌دهندگان می‌توانند به محاسبات و داده‌های غیرزنجیره‌ای قابل اعتماد دسترسی پیدا ‌کنند؛ کاربران معمولی نیز می‌توانند به سادگی با به اشتراک گذاشتن توان CPU استفاده‌نشده با آی اگزک، درآمد کسب نمایند.


مسئله دیگری که آی اگزک به کاهش آن کمک می‌کند، محدودیت‌های بلاک چین است. هر شبکه بلاک چین دارای نوعی محدودیت فنی است که توسط ساختارش ایجاد می‌شود. به‌عنوان مثال، اتریوم با محدودیت‌های مقیاس پذیری مواجه است که افزایش بی‌سابقه کارمزدهای شبکه را به همراه دارد. آی اگزک با اجازه دادن به توسعه‌دهندگان برای اجرای محاسبات بر روی یک زیرساخت توزیع‌شده جدید، این محدودیت‌ها را برطرف می‌کند. هم توسعه‌دهندگان و هم کاربران از این پلتفرم سود می‌برند.


ارز دیجیتال آی اگزک (RLC) چیست؟

ارز دیجیتال اختصاصی پلتفرم آی اگزک با نماد «RLC» شناخته می‌شود. توکن RLC یک توکن اتریومی با استاندارد «ERC-20» است. این توکن، وسیله پرداخت هزینه سرویس‌های محاسباتی مورد استفاده در آی اگزک محسوب می‌شود. به عبارت دیگر، تمام تراکنش‌هایی که در بازار ابری و غیرمتمرکز آی اگزک صورت می‌گیرند، با توکن‌های RLC تسویه می‌شوند. ورکرها نیز برای اینکه واجد شرایط اجرای وظایف محاسباتی شوند، باید توکن‌های RLC را در این پلتفرم استیک (سهام‌گذاری) کنند. استیک یا قفل شدن توکن ورکرها، تضمین‌کننده فعالیت صادقانه آن‌ها است. توکن RLC همچنین خارج از پلتفرم بومی خود، در صرافی‌های رمز ارزی قابل معامله است. برای خرید آر ال سی می‌توانید از طریق صرافی اکسبیتو اقدام نمایید.


توکنومیک ارز دیجیتال آی اگزک RLC

توکنومیک ارز دیجیتال آی اگزک RLC

تعداد کل عرضه توکن‌های RLC برابر با 86,999,785 واحد است که از این تعداد بیش از 72382548 واحد آن، تا 8 نوامبر 2023، در گردش بازار قرار دارند. حدود 69 درصد از این توکن‌ها به‌عنوان بخشی از عرضه اولیه پروژه آی اگزک در یک فروش عمومی فروخته شدند. توزیع سایر توکن‌های این پلتفرم به قرار زیر بوده است:


 • حدود 17.2 درصد به تیم آی اگزک و مشاوران آن

 • حدود 6.9 درصد به صندوق اضطراری آی اگزک

 • حدود 6.9 درصد به توسعه مداوم آی اگزک

مزایا و معایب آی اگزک (IExec) کدامند؟

برای تصمیم‌گیری در مورد خرید آر ال سی، باید از مزایا و معایب پلتفرم آن اطلاع داشته باشید. مزایا و معایب آی اگزک را می‌توانید در جدول زیر ببینید:


مزایا و معایب آی اگزک (IExec) کدامند؟

ارز دیجیتال آی اگزک (RLC) را کجا ذخیره کنیم؟

شما برای نگهداری از توکن‌های آی اگزک خود، به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت. در انتخاب کیف پول دیجیتالی مناسب برای RLC، باید به مواردی چون مقدار کارمزد، نوع شبکه‌ی انتقال و امنیت آن کیف پول توجه داشته باشید. بهترین کیف پول‌هایی که درحال‌حاضر می‌توانید پس از خرید RLC از آن‌ها استفاده کنید، شامل موارد زیر هستند:


 • لجر (Ledger)

 • ترزور (Trezor)

 • متامسک (Metamask)

 • سیف پل (SafePal)

 • تراست والت (Trust Wallet)

 • کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو

شما می‌توانید علاوه‌بر کیف پول‌های بین‌المللی، پس از خرید RLC از کیف پول اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو استفاده نمایید. این کیف پول امنیت بالایی دارد؛ همچنین به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ی انتقال RLC را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال آی اگزک (RLC) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال آی اگزک (RLC) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید آی اگزک در صرافی اکسبیتو فرایند آسانی دارد. همچنین می‌توان قیمت لحظه‌ای آی اگزک را به‌صورت 24 ساعته، در اکسبیتو مشاهده کرد. خرید آی اگزک یا هر ارز دیجیتال دیگر از اکسبیتو با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. برای خرید RLC در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را طی کنید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری در آن


2_ ورود به حساب کاربری‌ اکسبیتو و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت صرافی اکسبیتو با سرعت بالا و در دو مرحله قابل انجام است. مرحله‌ی اول 1 دقیقه طول می‌کشد و به شما اجازه خرید و فروش آی اگزک و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. مرحله‌ی دوم برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر صرافی اکسبیتو در نظر گرفته شده و برای اطلاع از آن می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه نمایید.)


3_ ثبت اطلاعات کارت بانکی برای واریز وجه (واریز وجه در اکسبیتو به‌صورت نامحدود قابل انجام است.)


4_ پس از طی کردن مراحل فوق، برای خرید آی اگزک به‌صورت ریالی، باید مبلغ مورد نظر خود را به صرافی اکسبیتو واریز نمایید. از طرفی دیگر، برای خرید آی اگزک به‌صورت تتری نیز باید مقدار تتر مورد نظر خود را به کیف پول خود در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال آی اگزک، مقدار RLC مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل شده و در داشبورد حساب کاربری شما قابل مشاهده خواهد بود.


فروش ارز دیجیتال آی اگزک (RLC) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال آی اگزک (RLC) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال آی اگزک در صرافی اکسبیتو نیز با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش آی اگزک، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل خواهد شد. برای فروش RLC در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی طی شوند:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مرحله اول احراز هویت صرافی اکسبیتو


3_ وارد کردن اطلاعات کارت بانکی برای برداشت پول


4_ انتقال ارز دیجیتال آی اگزک به کیف پول اختصاصی‌ اکسبیتو (درصورتی‌که RLC را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انتقال آن نخواهید داشت.)


5_ ثبت سفارش فروش RLC در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش آی اگزک، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا شما به‌راحتی و با سرعت می‌توانید تسویه حساب آنی را انجام داده و وجه حاصل از فروش RLC را از اکسبیتو برداشت نمایید.


تسویه حساب آنی آی اگزک (RLC) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

پس از فروش آی اگزک می‌توان برای تسویه حساب آنی در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو اقدام کرد. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان در روز انجام می‌دهد. همچنین، امکان تسویه حساب آنی در صرافی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته در تمام روزهای هفته وجود دارد. پس از ثبت تسویه حساب آنی در اکسبیتو، بین 3 ثانیه تا یک دقیقه بعد، وجه مورد نظر به حساب شما واریز خواهد شد.


اگر در هریک از مراحل خرید و فروش آی اگزک یا سایر ارزهای دیجیتال با مشکل مواجه شدید، می‌توانید به بخش سؤالات متداول اکسبیتو مراجعه نمایید. همچنین، همکاران ما در واحد پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته، در تمام روزهای هفته به‌صورت آنلاین پاسخ‌گوی سؤالات شما هستند.