خرید ارز دیجیتال لیدو دائو | فروش Lido DAO | قیمت LDO

لیکوئیدیتی یا عدم نقدینگی یکی از بزرگترین چالش‌های سرمایه‌گذاری روی بلاک چین‌های اثبات سهام (POS) است. پس از قفل شدن سرمایه، کاربران نمی‌توانند وجوه خود را تا پایان دوره قفل برداشت کنند. همچنین هزینه‌های بالا برای اجرای یک گره، راه‌اندازی اعتبارسنجی و نیاز به مبلغ بالا برای ورود، باعث شده است که بیشتر کاربران با دارایی کم از شرکت در سهامداری POS صرف نظر کنند. لیدو دائو یکی از بهترین راه حل‌ها برای جایگزینی استیکینگ سنتی است که نقدشوندگی توکن‌های استیک شده را افزایش می‌دهد.


بنابراین شما با استفاده از لیکوئید استیکینگ پلتفرم Lido DAO می‌توانید پاداش بسیار خوبی به دست آورید. در این مقاله به بررسی ارز دیجیتال لیدو دائو می‌پردازیم و نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال LDO را به شما آموزش خواهیم داد.


قیمت ارز دیجیتال لیدو دائو LDO

قیمت ارز دیجیتال لیدو دائو LDO

قیمت ارز لیدو دائو یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که قبل از سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال LDO باید به آن توجه کنید. با بررسی تاریخچه قیمتی ارز LDO می‌توانید اولین قیمت ثبت شده برای آن در تاریخ 5 ژانویه 2021 را مشاهده کنید که برابر با 1.58 دلار است. پس از آن قیمت ارز لیدو دائو فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده است. اوج قیمتی ارز دیجیتال Lido DAO به 20 آگوست 2021 برمی‌گردد که توانست سقف تاریخی خود یعنی قیمت 6.25 دلار را به ثبت برساند.


پس از این بازه زمانی ارز LDO با افت قیمت روبه‌رو شد و به محدوده 2.7 دلار رسید. پس از آن لیدو دائو چند بار خواست تا دوباره به سقف قیمتی خود نزدیک شود ولی موفق نبود. روند کاهش قیمتی این ارز از 4 آوریل 2022 شدت گرفت و مدتی است که در حال رنج زدن است. هم اکنون در تاریخ 2 آگوست 2023، ارز دیجیتال لیدو دائو با قیمت 1.88 دلار معامله می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال لیدو دائو (LDO) در ایران

ارز دیجیتال لیدو دائو یکی از ارزهای جذاب و معتبر کریپتو است که توسط صرافی‌های معتبر دنیا از جمله بایننس، کراکن، کوکوین و... پشتیبانی می‌شود. بنابراین شما به‌راحتی می‌توانید خرید و فروش LDO را انجام دهید. اما با توجه به تحریم‌های جهانی علیه ایران شاهد عدم ارائه خدمات اغلب صرافی‌ها به کاربران ایرانی هستیم. بنابراین حتی تغییر IPنیز راه‌حل مناسبی برای خرید و فروش LDO در این صرافی‌ها نخواهد بود چون در صورت تشخیص هویت ایرانی شما، خطر از دست رفتن دارایی‌ها وجود خواهد داشت. همچنین شما نمی‌توانید ارز دیجیتال لیدو دائو را به‌صورت ریالی از طریق صرافی‌های بین‌المللی خریداری کنید.


با توجه به این مشکلات و محدودیت‌ها لازم است که حتماً از یک صرافی ایرانی معتبر برای خرید LDO استفاده کنید. صرافی اکسبیتو یکی از بهترین صرافی‌های ایران است که شرایط لازم برای خرید و فروش ارز دیجیتال LDO را برای کاربران فراهم کرده است. خرید و فروش ارز لیدو دائو در صرافی اکسبیتو مزایای بسیار زیادی دارد و جزو گزینه‌های ایده‌آل برای شما خواهد بود. دلیل این امر به‌روز بودن قیمت ارزها، دریافت کارمزد پایین توسط صرافی، قابلیت معامله ریالی و تتری این ارز در اکسبیتو است. شما می‌توانید از سه روش خرید و فروش محدود، خرید و فروش فوری و سواپ برای معامله LDO استفاده کنید.


لیدو دائو (Lido DAO) چیست؟

لیدو دائو (Lido DAO) چیست؟

لیدو دائو (Lido DAO) یک راه‌حل ایده‌آل برای لیکوئید استیکینگ است که در سال 2020 راه‌اندازی شده است. این پلتفرم برای ارزهای دیجیتال اثبات سهام است و از اشتراک اتریوم لایه دوم و بلاک چین‌های POS لایه یک همچون سولانا، پولکادات و پالیگان پشتیبانی می‌کند. لیدو دائو این اجازه را می‌دهد که دارایی‌ها را نقد کنید و در پروتکل‌های دیگر مورد استفاده قرار دهید.


لیدو دائو برخلاف سایر پلتفرم‌های لیکوئید استیکینگ، به‌صورت غیر متمرکز کار می‌کند و نرخ درصد سالانه (APR) بالایی به اتریوم، ترا و سولانا می‌دهد. این درصد‌ها به ترتیب 4.8، 8.1 و 6.6 درصد هستند. Lido DAO در حال حاضر یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای لیکوئید استیکینگ است که در عرض یک سال پس از تأسیس خود توانست به 13 میلیارد دلار دارایی سهام دست پیدا کند.


لیدو دائو در ابتدا تمرکز خود را روی اتریوم گذاشت و توانست کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند. این پروژه به قدری قدرتمند بود که توانست گسترش یافته و به سایر شبکه‌های بلاک چین از جمله ترا و سولانا برسد. استیکینگ دائو برای ترا و سولانا در مارس و سپتامبر 2021 راه‌اندازی شد و هم اکنون با قدرت زیادی روبه جلو حرکت می‌کند.


لیدو دائو (Lido DAO) چگونه کار می‌کند؟.

لیدو دائو (Lido DAO) چگونه کار می‌کند؟

لیدو دائو یک سرویس لیکوئید استیکینگ است که محبوبیت بسیار زیادی نزد کاربران دارد. این پلتفرم به کاربران این امکان را می‌دهد که اتریوم‌های خود را در فرآیند استیکینگ اتریوم قفل کنند و 10 درصد کارمزد به ازای آن دریافت کنند. فرآیند استیکینگ در پلتفرم Lido Dao به سه بخش استیکینگ (staking)، مینتینگ (minting) و دیفای (DeFi) تقسیم‌بندی می‌شود.


 • استیکینگ (staking): کاربران می‌توانند هر مقداری را برای استیکینگ در اتریوم انتخاب کنند چرا که LIDO مقدار اتریوم انتخاب شده توسط کاربران را دریافت می‌کند.

 • مینتینگ (minting): پلتفرم لیدو، توکن‌های stETH با استاندارد ERC20 را در ازای اتریوم به کاربران برمی‌گرداند. ارزش این سکه‌ها با احتساب نسبت 1:1 برابر با مقدار واقعی اتریوم‌هایی است که توسط کاربران انتخاب می‌شود.

 • دیفای (DeFi): شما می‌توانید توکن‌های stETH را برای دریافت بازدهی بیشتر در سراسر اکوسیستم دیفای استفاده کنید. با توجه به این قضیه نیازی نیست که برای دریافت پاداش، مضربی از ETH 32 را در اتریوم 2 قفل کنید.

بنیان‌گذاران لیدو دائو (Lido DAO) چه افرادی هستند؟

برای این که بتوانید به ارزش واقعی پروژه Lido DAO پی ببرید لازم است که بنیان‌گذاران آن را به خوبی بشناسید. این کار به شما کمک می‌کند که شناخت کافی نسبت به این پروژه داشته باشید و با دید بهتری برای سرمایه‌گذاری روی LDO تصمیم بگیرید. لیدو دائو (Lido DAO)، در سال 2020 توسط کنستانتین لوماشوک (Konstantin Lomashuk)، واسیلی شاپولوف (Vasiliy Shapovalov) و جردن فیش (Jordan Fish) تأسیس شده است. این سازمان توسط مجموعه‌ای از شرکت‌های مالی و سرمایه‌گذاران پشتیبانی می‌شود. این دو گروه به لیدو کمک می‌کنند تا بتواند با سرعت بیشتری در مسیر رسیدن به اهداف خود قدم بردارد.


چه چیزی لیدو دائو (Lido DAO) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی لیدو دائو (Lido DAO) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

هر یک از پروژه‌های موجود در کریپتو ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند. لیدو دائو (Lido DAO) نیز دارای یک سری ویژگی‌های خاص است که آن را از سایر سرویس‌های لیکوئید استیکینگ متمایز کرده و روی قیمت ارز دیجیتال لیدو دائو تأثیر می‌گذارد. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:


شبکه لیدو دائو یک سرویس قدرتمند و ایمن است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند در حاکمیت آن شرکت کنند، جایزه به دست آورند و به افزایش امنیت شبکه کمک کنند.


شبکه لیدو دائو به گونه‌ای طراحی شده است که داخل آن کاربران برای اجرای اعتبارسنجی خود نیاز به تعهد حداقل ETH32 ندارند و می‌توانند هر میزان اتریومی که دارند را به اشتراک بگذارند.


کاربران به کمک قابلیت لیکوئید استیکینگ می‌توانند اتریوم‌های خود را در استخر لیدو واریز کنند و به ازای آن توکن‌های stETH به دست آورند. سپس می‌توانند از این توکن‌ها در پروتکل‌های دیفای و برای مقاصد دیگر استفاده کنند.


لیدو دائو یک سرویس غیر متمرکز است و به کاربرانی که سهمی از LDO دارند این امکان را می‌دهد که بتوانند برای آینده این پلتفرم رأی بدهند.


ارز دیجیتال لیدو دائو (LDO) چیست؟

LDO ارز حاکمیتی پلتفرم لیدو دائو است که برای ایجاد یک سرویس استیکینگ نقدینگی بدون نیاز به اعتماد ساخته شده است. دارندگان LDO می‌توانند برای آینده پلتفرم تصمیم بگیرند و رأی خود را به صندوق بیندازند. این کار باعث می‌شود که همه دارندگان لیدو دائو بتوانند نظرات خود را بیان کنند و تمرکززدایی را حفظ کنند. توکن‌های LDO از تاریخ دسامبر 2020 به مدت یک سال به‌طور کامل قفل شدند. این قفل در دسامبر 2021 برداشته شد و اکنون ارز لیدو دائو جزو گزینه‌های ایده‌آل برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود. بنابراین می‌توانید با خرید و فروش ارز LDO سودهای بسیار خوبی به دست آورید.


توکنومیک ارز دیجیتال لیدو دائو LDO

توکنومیک ارز دیجیتال لیدو دائو LDO

حداکثر عرضه ارز دیجیتال LDO برابر با 1 میلیارد واحد است که در حال حاضر 879588042 عدد از آن‌ها در حال گردش است. با نگاه به توکنومیک ارز لیدو دائو می‌توانید مشاهده کنید که این توکن‌ها به‌صورت زیر تخصیص یافته‌اند:


 • 36.32 درصد خزانه‌داری DAO
 • 22.18 درصد سرمایه‌گذاران
 • 20 درصد توسعه‌دهندگان اولیه Lido
 • 15درصد بنیان‌گذاران و کارمندان آینده لیدو دائو
 • 6.5 درصد تاییدکنندگان و دارندگان امضا

مزایا و معایب لیدو دائو (Lido DAO) چیست؟

فناوری بلاک چین در حال توسعه است و تمام پروژه‌های کریپتو دارای یک سری مزایا و معایب خاص هستند. لیدو دائو (Lido DAO) نیز از این قضیه مستثنا نیست و در کنار مزایای زیادی که دارد، دارای یک سری معایب خاص نیز هست. بنابراین اگر قصد خرید ارز دیجیتال لیدو دائو را دارید باید مزایا و معایب این پروژه را به خوبی بشناسید. این کار به شما کمک می‌کند که شناخت کاملی درباره LDO داشته باشید و تصمیم درستی در رابطه با خرید آن بگیرید.


مزایا و معایب لیدو دائو (Lido DAO) چیست؟

ارز دیجیتال لیدو دائو (LDO) را کجا ذخیره کنیم؟

پس از خرید Lido DAO لازم است که آن را داخل یک کیف پول امن و معتبر نگهداری کنید. خوشبختانه ارز دیجیتال لیدو دائو یکی از پروژه‌های جذاب کریپتو است به همین جهت کیف پول‌های متنوعی از آن پشتیبانی می‌کنند. اما شما باید در انتخاب کیف پول مناسب برای نگهداری LDO دقت کنید و مواردی همچون امنیت، کارمزد، شبکه‌های انتقال و... را در نظر بگیرید. به‌طور کلی بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال لیدو دائو عبارت‌اند از:


 • Trust Wallet
 • MetaMask
 • Ledger
 • CoinbaseWallet
 • imToken
 • SafePal
 • کیف پول اکسبیتو

کیف پول‌هایی که به شما معرفی کردیم بهترین گزینه برای نگهداری ارز دیجیتال لیدو دائو هستند. همچنین شما می‌توانید برای نگهداری دارایی‌های خود از کیف پول اختصاصی اکسبیتو نیز استفاده کنید. این کیف پول امنیت بسیار زیادی دارد و به شما این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به انتقال LDO آن را در یک کیف پول امن و معتبر نگهداری کنید.


خرید ارز دیجیتال لیدو دائو (LDO) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال لیدو دائو (LDO) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال لیدو دائو (LDO) یکی از خدمات صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو است که به کمک آن می‌توانید سود بسیار خوبی به دست آورید. خرید LDO در صرافی اکسبیتو به‌راحتی و با سرعت بالا انجام می‌شود. برای انجام این کار کافی است که به‌صورت زیر عمل کنید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در صرافی اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل فرآیند احراز هویت (فرآیند احراز هویت در صرافی اکسبیتو کاملاً ساده است و نیاز به زمان کمی دارد. با انجام این مراحل می‌توانید به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو دسترسی داشته باشید و بدون محدودیت خاصی در این صرافی شروع به معامله کنید)


3_ ارائه اطلاعات کارت یا حساب بانکی برای واریز پول (واریز پول توسط صرافی اکسبیتو به صورت نامحدود انجام می‌شود)


4_ برای خرید ارز دیجیتال Lido DAO در صرافی اکسبیتو می‌توانید از روش خرید تتری یا ریالی استفاده کنید. برای خرید ریالی لیدو دائو باید مبلغ مورد نظر را به اکسبیتو واریز کنید. اما برای خرید تتری LDO باید مقدار تتر مورد نیاز برای خرید را به کیف پول اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و تکمیل فرآیند خرید ارز دیجیتال لیدو دائو، مقدار LDO خریداری شده به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل می‌شود.


فروش ارز دیجیتال لیدو دائو (LDO) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال لیدو دائو (LDO) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال لیدو دائو (LDO) یکی از خدمات صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو است که با قیمت به‌روز بازار و با سرعت بالا انجام می‌شود. شما به‌راحتی می‌توانید ارز دیجیتال لیدو دائو را در این صرافی به فروش برسانید و سپس معادل ریالی یا تتری آن را برداشت کنید. برای فروش ارز LDO کافی است که به‌صورت زیر عمل کنید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در صرافی اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری در اکسبیتو و تکمیل فرآیند احراز هویت


3_ ارائه اطلاعات کارت یا حساب بانکی برای امور مالی


4_ انتقال ارز دیجیتال لیدو دائو (LDO) به کیف پول صرافی اکسبیتو (چنانچه ارز لیدو دائو در کیف پول اکسبیتو شما قرار دارد، نیاز به انجام این مرحله نخواهید داشت)


5_ ثبت سفارش فروش LDO در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش ارز دیجیتال LDO، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل می‌شود. اکنون می‌توانید وجه مورد نظر را به‌راحتی و با سرعت بالا برداشت کنید.


تسویه آنی لیدو دائو (LDO) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ریالی در صرافی اکسبیتو به‌صورت تسویه حساب آنی یا واریز آنی به حساب بانکی انجام می‌شود. پس از فروش ارز دیجیتال لیدو دائو (LDO) یا سایر ارزهای دیجیتال می‌توانید به‌راحتی و با سرعت بالا تسویه حساب آنی را انجام دهید. دقت داشته باشید که صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو شرایط لازم برای تسویه حساب آنی از طریق 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان و به‌صورت 24 ساعته را برای شما عزیزان فراهم کرده است. بنابراین شما می‌توانید تسویه حساب آنی پس از فروش ارز LDO و سایر ارزها را بین 3 ثانیه الی 1 دقیقه در صرافی اکسبیتو انجام دهید.


چنانچه در هر یک از مراحل خرید و فروش لیدو دائو (Lido DAO) با مشکل رو‌به‌رو شدید کافی است که به بخش سوالات متداول صرافی اکسبیتو مراجعه کنید. همچنین در صورتی که نیاز به راهنمایی دارید یا می‌خواهید با تیم پشتیبانی ارتباط برقرار کنید، همکاران ما به‌صورت 24 ساعته و شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.