خرید آیوتا و فروش ارز دیجیتال IOTA | قیمت لحظه ای رمزارز ایوتا

با خرید آیوتا کارمزدها را کاهش می‌دهیم؟ آیوتا شبکه توزیع شده‌ای در نسل سوم ارزهای دیجیتال است که انجام مبادلات مالی را با سرعت بالا و بدون پرداخت کارمزد برای کاربران خود فراهم کرده است. از جمله ویژگی‌های بارز آیوتا، ضد حمله بودن آن است. به عبارت دقیق‌تر باید گفت که آیوتا مجهز به سیستم مقابله با حملات کامپیوترهای کوانتومی است. برخلاف بیشتر شبکه‌ها و اکوسیستم‌های به وجود آمده در نسل سوم ارزهای دیجیتال، آیوتا تنها با هدف ایجاد بستری برای انجام نقل و انتقالات مالی پدیدار شده است و از انجام قراردادهای هوشمند و خدماتی که سایر شبکه‌های نسل سوم ارزهای دیجیتال به صورت غیر متمرکز ارائه می‌دهند، پشتیبانی نمی‌کند.


از جمله چشم‌اندازهای آینده ارز دیجیتال آیوتا IOTA، توانایی و پتانسیل این شبکه توزیع شده برای گسترش مسیر اینترنت اشیا است. ممکن است اندکی نسبت به ارز دیجیتال آیوتا سردرگم شده باشید اما نگران نباشید، در ادامه شما را به طور دقیق با ماهیت ارز دیجیتال آیوتا، قیمت ارز دیجیتال آیوتا، نحوه خرید ارز دیجیتال آیوتا و آنچه که درباره آینده این رمزارز گفته می‌شود آشنا خواهیم کرد.


ارز دیجیتال آیوتا IOTA چیست؟

از آن‌جایی که بیشتر شبکه‌ها و پلتفرم‌های ارز دیجیتال دارای رمز ارز اختصاصی و مربوط به خود هستند، شبکه آیوتا نیز دارای ارز دیجیتال آیوتا IOTA است. این رمز ارز ویژگی‌هایی دارد که پس از آشنایی با شبکه آیوتا به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت. اکنون ببینیم که به طور کلی ارز دیجیتال آیوتا چیست؟ گفتیم که آیوتا رمز ارزی که هر زمان به آینده آن نگاه می‌شود، صحبت از اینترنت اشیا به میان می‌آید.


اینترنت اشیا (IOT) چیست؟

از آن‌جایی که صحبت درباره اینترنت اشیا ما را از بحث اصلی درباره آیوتا دور می‌کند به یک توضیح کلی بسنده می‌کنیم. اما به دلیل آن‌که دنیای ارزهای دیجیتال از دنیای اینترنت اشیا فاصله چندانی ندارد، پیشنهاد می‌کنیم بعدها درباره این موضوع مطالعات بیشتری انجام دهید. به طور کلی اینترنت اشیا به اینترنتی گفته می‌شود که در نسل جدید اشیا و محصولات محیط پیرامون ما نقش‌آفرینی می‌کند. این روزها بیشتر محصولات، وسایل و اشیای محل کار و زندگی ما با اپلیکیشن‌هایی بر روی تلفن‌های هوشمندمان قابل کنترل کردن هستند. این تکنولوژی همان اینترنت اشیا است.


اکنون که به یک نگاه کلی درباره اینترنت اشیا دست پیدا کردیم به بحث اصلی یعنی ارز دیجیتال آیوتا (IOTA) برگردیم. گفتیم که در آینده نزدیک یک پل ارتباطی قوی میان آيوتا و اینترنت اشیا به چشم می‌خورد. این یعنی امکان استفاده از بسیاری از خدمات و امکانات برنامه‌نویسی شده بر روی محصولات و اشیای اطرافمان با پرداخت رمزارز آیوتا بر روی اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند فراهم خواهد بود. اجازه دهید این موضوع را با ذکر یک مثال به طور دقیق‌تر بررسی کنیم. فرض کنید که در خانه خود یک یخچال مجهز به اینترنت اشیا دارید. به این ترتیب می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن مخصوصی که بر روی تلفن هوشمند شما نصب است از برخی امکانات ویژه بهره‌مند شوید.


برای مثال می‌توانید لیست خوراکی‌های موجود در یخچال را طوری تنظیم کنید که هر زمان بیشتر از ۵ قلم آن‌ها به اتمام رسید، به طور خودکار به سوپرمارکت محل زندگی شما سفارشی حاوی آن ۵ محصول ارسال شده و مبلغ آن نیز پرداخت شود. کلیه این خدمات و امکانات زمانی که پای آیوتا در میان باشد قابل دریافت و بهره‌وری است.


ارز دیجیتال آیوتا چیست؟

چه ارتباطی میان آیوتا (IOTA) و اینترنت اشیا (IOT) وجود دارد؟

تا این‌جای بحث همه چیز به اینترنت اشیا ربط داشت. اما زمانی که مجبور باشید برای دریافت این خدمات پیش‌پرداخت یا پرداخت نهایی داشته باشید، می‌توانید در همان اپلیکیشن این کار را با استفاده از رمزارز آیوتا انجام دهید. این همان پل ارتباطی میان آیوتا و اینترنت اشیا است. تغییر عظیمی که آیوتا در زندگی بشر به وجود می‌آورد به قدری چشم‌گیر است که ترجیح دادیم صحبت درباره این رمزارز را از اینترنت اشیا آغاز کنیم و سپس به بررسی سایر ویژگی‌ها و توضیحات مربوط به شبکه آیوتا بپردازیم. می‌توان گفت که این موضوع بارزترین تفاوت رمزارز آیوتا با سایر رمز ارزهای موجود در دنیای ارزهای دیجیتال است.


تولد ارز دیجیتال آیوتا IOTA

سال ۲۰۱۷، در کشور آلمان یک سازمان غیرانتفاعی با نام بنیاد آیوتا یا IOTA FOUNDATION به طور رسمی به ثبت رسید. این بنیاد که پیش از به ثبت رسیدن با شرکت‌های حوزه اینترنت اشیا همکاری می‌کرد، طی یک پروژه جدید وظیفه پشتیبانی و هماهنگی سیستم مالی IOTA را برعهده گرفت. برای این کار مجبور به طراحی و تولید رمز ارز مربوط به شبکه خود تحت عنوان آیوتا شد. به طور کلی مقدار ۲,۷۷۹,۵۳۰,۲۸۳,۲۷۷,۷۶۱ واحد آیوتا در جهان وجود دارد که تمام آن در اولین روز تولد آیوتا در اولین بلاک شبکه آن تولید شد و دیگر به تعداد آن افزوده نمی‌شود.


ارز دیجیتال آیوتا را با نماد i نمایش می‌دهند اما اگر جایی نماد mi را مشاهده کردید بدانید در حال صحبت درباره آیوتا با استفاده از واحد MegaIota هستند. زیرا از آن‌جایی که تعداد ارقام آیوتا بسیار زیاد هستند، صرافی‌ها و سرمایه‌گذاران موقع صحبت درباره آن از واحد Megalota که آن را MIOTA نیز می‌نامند استفاده می‌کنند. در نظر داشته باشید که هر mi معادل ۱,۰۰۰,۰۰۰ i یا آیوتا است.


چهار نفر زیر در پایه‌گذاری ارز دیجیتال آیوتا نقش کلیدی ایفا کردند:

 • سرجی ایوانچگلو (Sergey Ivancheglo)
 • سرجویی پاپو (Serguei Popov)
 • دیوید سانستبو (David Sonstebo)
 • دومینیک اسکینر (Dominic Schiner)

قیمت ارز دیجیتال آیوتا

شبکه حامی ارز دیجیتال آیوتا IOTA

موضوع قابل توجه بعدی این است که آیوتا یک شبکه غیرمتمرکز است که ساختاری مبتنی بر بلاک‌چین ندارد بلکه بر اساس سیستم تنگل (Tangle) طراحی و راه‌اندازی شده است. اگر تاکنون اسم تنگل را نشنیده‌اید باید بگوییم که توضیح درباره آن نیز مانند توضیح درباره اینترنت اشیا، ما را از بحث اصلی پیرامون ارز دیجیتال آیوتا دور می‌کند اما برای دست‌یابی به یک درک نسبی درباره آن، توضیح کلی زیر می‌تواند کارآمد باشد.


تنگل، یک ساختار مبتنی بر حرکات جهت‌دار غیر مدور است. درست مانند شبکه بلاک‌چین، تنگل نیز دارای دفتر کل توزیع شده است. تانگل از نودهای ناپیوسته‌ای تشکیل شده است که مجاز به برقراری ارتباط با با یکدیگر به صورت نامنظم هستند. در واقع در ساختار تنگل، به جای آن‌که مانند ساختار بلاک‌چین ارسال تراکنش‌ها توسط کاربران و تایید آن‌ها توسط استخراج‌کنندگان صورت گیرد، کیف‌پول کاربرها پس از هربار درخواست تراکنش، دو تراکنش قبلی آن کاربر را نیز تایید می‌کند. این گونه است که سرعت سیستم در پردازش درخواست‌ها بسیار بالا و هزینه کارمزد تراکنش‌ها برای هربار درخواست بسیار پایین است. بنابراین می‌توان گفت که در آیوتا هیچ‌گونه استخراجی صورت نمی‌گیرد و آیوتا یک رمزارز غیر قابل استخراج است.


آیوتا با استفاده از سیستم تانگل به جای بهره‌گیری از استخراج‌کنندگان برای تایید تراکنش‌ها از کاربران شبکه برای تایید تراکنش خودشان استفاده می‌کند. این کار ضمن سرعت بالایی که در انجام تراکنشات به وجود می‌آورد، هزینه‌های مربوط به محاسبات تراکنش‌ها را از بین می‌برد. به همین دلیل است که آیوتا کارمزدی بابت تراکنش‌ها دریافت نمی‌کند.


خرید ارز دیجیتال آیوتا IOTA و هولد در کیف پول

با توجه به این‎که شبکه آیوتا با اغلب رمز ارزهایی که تاکنون می‌شناختید اندکی متفاوت است، ممکن است پس از پاسخ به سوال ارز دیجیتال آیوتا چیست، این سوال برای شما پیش بیاید که آیا این رمز ارز برای مصرف مناسب است یا سرمایه‌گذاری؟ از آن‌جایی که آیوتا غیرقابل استخراج است و باز از‌ آن‌جایی که آینده آن از برون مرزهای دنیای تکنولوژی با ما سخن می‌گوید، می‌توان گفت که آیوتا یک رمز مناسب جهت سرمایه‌گذاری و مناسب جهت مصرف برای دست‌یابی به خدمات مبتنی بر اینترنت اشیا است. یعنی خرید آیوتا بستگی به نگاه کوتاه‎مدت یا بلندمدت شما به این رمزارز دارد.


اما به طور کلی در صورتی که نسبت به خرید آیوتا مطمئن هستید، در نظر داشته باشید که برخی از کیف ‎پول‌های قابل استفاده برای این رمز ارز به شرح زیر هستند:

 • لجر نانو اس (Ledger Nano S)
 • آیوتا والت لجر (IOTA Wallet Ledger)
 • کوین بیس (Coinbase)
 • نوستالژیا نایت والت (Nostalgia Light Wallet)
 • ترینیتی (Trinity)
ارز دیجیتال آیوتا چیست؟

خرید ارز آیوتا IOTA از صرافی‌های آنلاین

اکنون که می‌دانید ارز دیجیتال آیوتا چیست و درباره متمایز بودن ماهیت فعلی ارز دیجیتال آیوتا و همچنین آینده ارز دیجیتال آیوتا نسبت به رمز ارزهای دیگر اطلاعات جامعی به دست آوردید، بسیار بهتر از قبل می‌توانید درباره خرید آیوتا تصمیم‌گیری کنید. برای خرید ارز دیجیتال آیوتا می‌توانید به صرافی‌های مطمئن و معتبر آنلاین ارزهای دیجیتال مراجعه کنید. صرافی اکسبیتو یکی از صرافی‌های معتبر است که در فهرست صرافی‌های دارای حجم معاملات بالا قرار دارد.


برای خرید آیوتا یا مشاهده قیمت آیوتا و سایر رمزارزهای مورد استفاده خود می‌توانید در صرافی اکسبیتو یک حساب کاربری ایجاد کنید. سپس در صفحه مربوط به رمزارزها، قیمت آیوتا را بررسی کرده و در زمان مناسب نسبت به خرید آیوتا اقدام کنید.

قیمت ارز دیجیتال آیوتا IOTA

مشاهده و بررسی قیمت ارز دیجیتال آیوتا برای مشخص کردن زمان مناسب جهت خرید آن بسیار مهم است. اگرچه آیوتا غیرقابل استخراج است اما قیمت آن مانند سایر رمزارزها دارای نوسانات زیادی است. جالب است بدانید که نوسانات بیت‌ کوین بر روی قیمت آیوتا تاثیر زیادی می‌گذارد.


دانستن پاسخ این سوال که ارز دیجیتال آیوتا چیست به تنهایی برای تصمیم‌گیری جهت خرید آیوتا کافی نیست. لازم است که پیش از خرید آیوتا حتما چند روزی نوسانات قیمت آیوتا را تحت نظر داشته باشید تا خرید خود را با قیمت بالا انجام ندهید. برای خرید آیوتا و استفاده از آن در شبکه آيوتا نیز بار دیگر این موضوع را در نظر داشته باشید، همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، ثبت هر تراکنش در آیوتا نیازمند تایید دو تراکنش قبلی انجام شده در این شبکه است. بنابراین نیازی به پرداخت کارمزد در شبکه آیوتا نیست.


آینده ارز دیجیتال آیوتا IOTA

این مبحث را از نگاه به آینده ارز دیجیتال آیوتا آغاز کردیم زیرا این موضوع مهم‌ترین وجه آیوتا بود که می‌توانست مسیر ما را برای دست‌یابی به شناخت بیشتر و بهتر درباره این رمزارز آغاز کند. سپس به بررسی ویژگی‌های آیوتا و پاسخ به این سوال که ارز دیجیتال آیوتا چیست پرداختیم. بررسی همین موضوعات به ما یک دیدگاه کلی درباره آینده ارز دیجیتال‌ آيوتا می‌دهد اما به احتمال زیاد دانستن نکات زیر نیز دید ما را در بررسی آینده این رمزارز بیش از پیش وسعت می‌بخشد:


 • آیوتا هم‌زمان با رشد قیمت بیت کوین به چهارمین رمزارز دنیای ارزهای دیجیتال تبدیل شد. پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم که قیمت ارز دیجیتال آیوتا از قیمت بیت‌کوین تاثیر می‌گیرد.

 • پس از آن‌که مسیر پر فراز و فرود نوسانات قیمتی را پشت سر گذاشت در مقام ۳۵ ارزهای دیجیتال قرار گرفت.

 • مسیر نوسانات قیمت ارز دیجیتال آیوتا همواره یک مسیر صعودی و رو به رشد بوده است.
ارز دیجیتال آیوتا چیست؟

جمع‌بندی

اکنون به خوبی می‌دانیم که ارز دیجیتال آیوتا چیست و از چه ويژگی‌هایی برخوردار است. با توجه به آن‌چه درباره آینده ارز دیجیتال آیوتا گفته شد، بهتر از پیش می‌توانیم تصمیم بگیریم که قصد ورود به اکوسیستم ایجاد شده توسط آیوتا را داریم یا نه. در یک دیدگاه اغراق شده، بسیاری از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال درباره آینده جهان این‌گونه می‌اندیشند که به احتمال زیاد بسیاری از افرادی که امروزه حتی دیدگاهی نسبت به ارزهای دیجیتال ندارند نیز از جمله مصرف‌کنندگان ارز دیجیتال آیوتا در آینده باشند.