رمزارز آیوتا یکی از ارزهای دیجیتال آینده‌دار است که می‌توانید با ترید آن به سود زیادی دست پیدا کنید. ارز دیجیتال آیوتا Iota در مدت زمان بسیار کوتاهی رشد 100 درصدی را هم تجربه کرده است و همین مسئله نشان می‌دهد که آینده خوبی در انتظارش است. در این مقاله قصد داریم درباره این ارز و آینده‌ای که در انتظارش است توضیحاتی را به شما بدهیم. البته توجه داشته باشید که آینده هیچ ارزی از الان به صورت کاملا دقیق مشخص نیست و تمام صحبت‌ها بر اساس تحلیل‌ها انجام می‌شود.


ارز دیجیتال آیوتا iota چیست؟

آیوتا یک دفتر کل توزیع شده است که به منظور ثبت معاملات بین ماشین‌ها و دستگاه‌های موجود در اکوسیستم IoT (اینترنت اشیاء) و اجرای آن‌ها طراحی شده است. دفتر کل iota از توکن بومی‌اش که MIOTA نام دارد برای تراکنش‌های درون شبکه‌ای استفاده می‌کند. iota از یک فناوری به نام تنگل برای تایید تراکنش‌ها استفاده کرده است. آیوتا مدعی است که فناوری تنگل (Tangle) بسیار بهتر و سریع‌تر از بلاک‌چین‌های معمولی است.

future of iota digital currency (miota)

تاریخچه ارز دیجیتال آیوتا iota

این رمزارز 4 بنیان‌گذار به نام‌های سرگی پوپوف، سرگئی ایوانچلگو، دومینیک شینر و دیوید سانستبی دارد. اعضای تیم آیوتا در حال حاضر در بیشتر از 25 کشور ساکن هستند. ارز iota در سال 2015 فروش توکن‌های خود را آغاز کرد. البته از ابتدا آیوتا با نام Jinn شناخته می‌شد. Jinn در سال 2014 تصمیم گرفت که بخشی از توکن‌های خود را از طریق فروش جمعی به فروش برساند. در همان سال حدود 10000 توکن که ارزشی معادل 250 هزار دلار داشت، فروخته شد. در سال 2015 هم Jinn نام خود را به iota تغییر داد و تا کنون نیز افراد آن را با عنوان ارز دیجیتال آیوتا iota می‌شناسند.


افرادی که توکن‌های Jinn را در اختیار داشتند، با معادل‌سازی توانستند توکن‌های خود را مبادله کنند و همینجا بود که شبکه آیوتا در سال 2016 به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. آیوتا در سال 2015 چندان شناخته شده نبود. در واقع دنیای ارز دیجیتال در آن‌ سال‌ها چندان رونقی نداشت و شناخت افراد هم به همین واسطه نسبت به رمزارزها کم بود.


آینده ارز آیوتا

بسیاری از تحلیلگران پیشنهاد می‌کنند که بر روی ارزهای دیجیتالی که در حوزه IoT یا همان اینترنت اشیاء فعالیت می‌کنند، سرمایه‌گذاری خود را انجام دهند. به احتمال بسیار زیاد این پروژه در آینده‌ای نزدیک به یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌ها تبدیل خواهد شد. با گذشت زمان، افرادی که در بازار ارز دیجیتال فعالیت می‌کنند ارز دیجیتال آیوتا iota را زیر ذره‌بین گرفته‌اند. هرچه شناخت افراد نسبت به این ارز دیجیتال پرسود بالاتر برود، احتمال رشد آن بیشتر خواهد بود. در آینده‌ای نه چندان دور، روز به روز بر تعداد خریداران این ارز دیجیتال افزوده خواهد شد.


ویژگی‌های ارز دیجیتال آیوتا iota

به طور کلی، این ارز دیجیتال ویژگی‌های زیادی دارد اما در ادامه مهم‌ترین ‌آن‌ها را به شما خواهیم گفت.


آیوتا بدون کارمزد است

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این ارز دیجیتال، بدون کارمزد بودن آن است. شما در شبکه آیوتا هیچ کارمزدی پرداخت نخواهید کرد. به همین دلیل بسیاری از افراد و تریدرهای ارز دیجیتال، آیوتا را یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری‌های کلان می‌دانند. اگر شما هم با کارمزدهای بالا میانه خوبی ندارید، خرید و فروش ارز دیجیتال آیوتا iota به دلیل بدون کارمزد بودن می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.


مقیاس پذیری آیوتا نامحدود است

یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین ویژگی‌های iota که بر روی آینده آن تاثیر مهمی خواهد گذاشت، همین مقیاس پذیری نامحدودش است. در شبکه تانگل سرعت تایید تراکنش‌ها به نسبت تعداد کاربران فعال در شبکه، افزایش پیدا می‌کند. در واقع هرچه تعداد افراد و کاربران فعال در شبکه بیشتر باشد، سرعت تایید تراکنش‌ها از طرف شبکه تانگل هم افزایش پیدا می‌کند. سرعت تایید تراکنش از سوی این شبکه در حاضر حدودا 3 دقیقه است اما به مرور زمان و با افزایش کاربران فعال در شبکه این تایم کاهش پیدا خواهد کرد.

buy and sell iota cryptocurrency

امنیت بالای iota

آیوتا جزء ارزهای دیجیتالی است که امنیت بالایی دارد. امنیت این شبکه با استفاده از الگوریتمی که Winternitz signatures نام دارد، تامین می‌شود. Winternitz signatures باعث شده است که امنیت ارز دیجیتال آیوتا iota در بالاترین سطح ممکن قرار بگیرد.


پیشرفت روز به روز آیوتا به دلیل اینترنت اشیاء

یکی از ویژگی‌های مثبت این ارز دیجیتال، مبتنی بر اینترنت اشیاء بودن آن است. این مسئله باعث می‌شود که رفته رفته و با افزایش کاربران، بازار ارز دیجیتال آیوتا داغ‌تر از روز گذشته‌اش باشد. این ویژگی تاثیر مستقیم و بسیار مثبتی را بر روی آینده آیوتا خواهد گذاشت و آن را به یکی از اهداف اصلی تریدرها تبدیل خواهد کرد. امروزه با توجه به اینکه کاربران بیش از پیش نسبت به IoT یا همان اینترنت اشیاء شناخت پیدا می‌کنند، می‌توانیم آینده درخشانی را برای رمزارز آیوتا پیش‌بینی کنیم.


تعداد کوین‌های زیاد

تعداد کوین‌های آیوتا بسیار زیاد است. به طور کلی 21 میلیون عدد از بیت‌کوین و 120 میلیون عدد از اتریوم وجود دارد. اما تعداد کوین‌های iota حدودا 2 تریلیارد است که بدون شک با توجه به مقایسه‌ای که شد، متوجه زیاد بودن آن شده‌اید.


هدف ارز دیجیتال آیوتا iota چیست؟

ایده و هدف اصلی تیم آیوتا طراحی یک وسیله برای پرداخت آسان بود. آن‌ها بر روی این موضوع تمرکز ویژه‌ای کردند و اینکه آن‌ها مبتنی بر اینترنت اشیاء هستند هم بر روی این مسئله تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. اینکه این پروژه بتواند به اهداف تعیین شده خود دست پیدا کند، تاثیر زیادی بر روی رشد ارزش آیوتا خواهد گذاشت.


تحلیل و پیش بینی قیمت ارز آیوتا

ارز آیوتا با توجه به اینکه در حوزه اینترنت اشیاء فعالیت می‌کند، آینده درخشانی در انتظارش خواهد بود. تحلیلگران ارز دیجیتال هم این مسئله را تایید می‌کنند و می‌گویند که تا چند سال آینده این ارز به یکی از سودده‌ترین گزینه‌ها برای ترید تبدیل خواهد شد.


اما با توجه به تمام مسائل، نباید بدون فکر و در نظر گرفتن شرایط وارد بازار ارزهای دیجیتال شد؛ ممکن است تمام سرمایه‌ای که وارد این بازار کرده‌اید با یک اشتباه کوچک و طی شدن چند روز، از بین برود. (این مورد فقط مربوط به ارز دیجیتال آیوتا iota نمی‌شود و تمام رمزارزها را شامل می‌شود.)


البته سیگنال گرفتن از تحلیلگران و افراد با تجربه در این بازار، می‌تواند بهترین راه برای خرید و فروش باشد. (این روش در صورتی که خودتان تحلیل تکنیکال و دیگر روش‌ها را بلد نباشید، توصیه می‌شود.) هم اکنون ارز دیجیتال آیوتا جزء 50 رمزارز با ارزش در بازار است. اما اگر بازار این ارز رشد صعودی خودش را حفظ کند، می‌تواند این رتبه را بهبود ببخشد. (در کوین مارکت کپ coinmarketcap رتبه این رمزارز 22 است.)


تحت تاثیر بازار قرار گرفتن معامله‌کنندگان یکی از شایع‌ترین مواردی است که موجب ضرر آن‌ها می‌شود. به هیچ عنوان تحث تاثیر واکنش‌های مثبت و منفی بازار قرار نگیرید و با تحلیل و فکر جلو بروید. نوسانات در بازار ارز دیجیتال همواره وجود دارد و نمی‌توان قیمت دقیقی را پیش‌بینی کرد. در صورتی که با تحلیل تکنیکال آشنا باشید، می‌توانید تا حدودی آینده ارز دیجیتال آیوتا iota و دیگر ارزهای دیجیتال را با دیدن نمودار قیمتی آن‌ها پیش‌بینی کنید. اما همین پیش‎بینی هم به صورت قطعی درست در نخواهد آمد و تمام این تحلیل‌ها با یک اتفاق کوچک دچار تغییر خواهد شد.


کیف پول‌های قابل استفاده برای نگهداری ارز دیجیتال آیوتا iota

به طور کلی ارز دیجیتال آیوتا را می‌توان در دو نوع کیف پول نرم‌افزاری یا آنلاین و سخت‌افزاری یا آفلاین نگهداری کرد. کیف‌های Ledger Nano S، Trezor One، Ledger Nano X و TREZOR Model-T کیف‌ پول‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این 4 کیف پولی که گفته شد، به همراه کیف پول Trust Wallet ،Trinity، Binance Chain Wallet و MetaMask از ارز دیجیتال آیوتا پشتیبانی می‌کنند. انتخاب کیف پول مناسب بسیار مهم است. باید به امنیت آن کیف پول مورد نظر توجه ویژه‌ای داشته باشید و در صورتی که امنیت آن در سطح بالایی نبود، به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید.


این کیف پول‌هایی که نام برده شد، از امنیت بالایی برخوردار هستند. پیشنهاد ما به شما استفاده از کیف پول تراست ولت (Trust Wallet) است که امنیت بالایی دارد و کاربران زیادی در آن ارزهای خود را نگهداری می‌کنند. در صورتی که شرایط استفاده از کیف پول نرم‌افزاری را ندارید، می‌بایست از کیف پول سخت‌افزاری استفاده کنید که شرایطی متفاوت با کیف‌ پول‌های آنلاین دارد. بایننس هم معروف‌ترین صرافی است که این رمزارز را در لیست خود جای داده و از آن پشتیبانی می‌کند. در صورتی که احراز هویت بایننس را انجام داده‌اید، می‌توانید خرید و فروش ارز دیجیتال آیوتا را در آن انجام دهید.


همچنین شما می توانید از کیف پول رایگان اکسبیتو هم استفاده نمایید. برای استفاده از این کیف پول نیاز است که در سایت اکسبیتو احراز هویت انجام داده باشید و معاملات خود را آغاز کرده باشید. برای شروع معاملات اکسبیتو و کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه معامله می توانید بلاگ خرید و فروش رمز ارز محدود و بازار را مطالعه نمایید. اکسبیتو پلتفرم امن ارز دیجیتال می باشد که هر لحظه پذیرای شما کاربران گرامی است در صورت بروز هرگونه سوال درباره سایت و احراز هویت در آن می توانید با پشتیبانی اکسبیتو تماس حاصل نمایید.


پیش بینی ارز آیوتا در سال 2022

در صورتی که این روند صعودی ارز دیجیتال آیوتا iota ادامه پیدا کند، پیش‌بینی می‌شود که ارز دیجیتال آیوتا تا اواخر سال 2022 به 6.5 دلار هم برسد. اما توجه داشته باشید که این روند صعودی همواره ادامه پیدا نخواهد کرد و ممکن است در مقطعی با افت مواجه شود. تحلیلگران پیش‎بینی کرده‌اند که این رمزارز در 6 ماه اول سال 2022 هم رشد سریعی را آغاز کند. اما در ادامه امکان دارد این رشد با سرعت کمتری ادامه پیدا کند و در اواخر سال 2022 هم ریزش بسیار کوچکی داشته باشد.

Iota Digital Currency Analysis

تمام این صحبت‌ها و پیش‌بینی‌ها فقط به دلیل تحلیل‌های انجام شده و در نظر گرفتن احتمالات است. هیچ پیش‌بینی قطعی نخواهد بود و امکان دارد هیچکدام از این پیش‌بینی‌ها درست نباشد. البته اینکه قیمت رمزارز آیوتا تا اواخر سال 2022 به 6.5 دلار برسد، کاملا قابل تصور و انتظار است. در صورتی که شرایط عادی باشد و iota با افت شدیدی مواجه نشود، حتی 7 دلار هم قابل لمس خواهد بود. اگر به فکر یک سرمایه‌گذاری نسبتا بلند مدت هستید و برای سود کردن عجله‌ای ندارید، سرمایه‌گذاری بر روی ارز دیجیتال آیوتا iota می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌های شما باشد.


در بازار ارز دیجیتال به هیچ عنوان نباید عجله کنید و همواره برای دست یافتن به سود، صبر را در اولویت قرار دهید. توجه داشته باشید که در یک شب و بدون فکر نمی‌توان به سود زیادی دست پیدا کرد. با توجه به اینکه روز به روز بر تعداد کاربران فعال در اینترنت اشیاء افزوده می‌شود، می‌توانیم بگوییم که آینده روشنی در سال 2022 به بعد در انتظار آیوتا خواهد بود. در صورتی که اهداف این پروژه محقق شود هم ارزش این رمزارز را چند برابر خواهد کرد.


بررسی قیمت و خرید ارز دیجیتال آیوتا iota

شما می‌توانید با استفاده از دو راه، برای خرید ارز دیجیتال آیوتا اقدام کنید. اولین راه خرید با استفاده از ارزهای سنتی مانند ریال و دلار است. در صورتی که قصد دارید این رمزارز را با استفاده از ریال بخرید، می‌توانید در صرافی‌های ایرانی که از آیوتا پشتیبانی می‌کنند این کار را انجام دهید. اگر هم قصد خرید این ارز با استفاده از دلار (پول فیزیکی) را دارید، باید حساب بین‌المللی مانند ویزا کارت داشته باشید که با توجه به تحریم‌ بودن کشور ما، این مسئله چندان ممکن نیست.


راه دوم برای خرید ارز دیجیتال آیوتا iota استفاده از روش تبدیل ارزهای دیجیتال دیگر به آیوتا است. شما می‌توانید در بیت‌کوین، اتریوم و هر ارز دیجیتال دیگری را که می‌توانید، خریداری کنید و سپس با پرداخت هزینه تبدیل، آن را به ارز دیجیتال یوتا تبدیل نمایید. با توجه به اینکه افراد ایرانی نمی‌توانند از دیگر روش‌ها بدون دردسر استفاده کنند، روش تبدیل ارزهای دیگر به ارز آیوتا (برای ایرانی‌ها) به پراستفاده‌ترین روش تبدیل شده است.


شما هم با توجه به شرایط و موقعیت مکانی که دارید، می‌توانید یکی از این دو روش را برای خرید ارز دیجیتال iota استفاده کنید. البته پیشنهاد می‌شود که از روش دوم یعنی تبدیل ارزهای دیجیتال دیگر به ارز دیجیتال آیوتا استفاده کنید.


کلام آخر

ارز دیجیتال آیوتا که در همین سال‌های اخیر به محبوبیت زیادی به واسطه نداشتن کارمزد دست پیدا کرده است، می‌تواند یکی از گزینه‌های نهایی شما برای ترید تبدیل شود. برای نگهداری ارز دیجیتال آیوتا هم حتما یک کیف پول مناسب و امن را انتخاب کنید. تمام کیف پول‌های معرفی شده در این مقاله از امنیت بالایی برخوردار هستند اما کیف پول اکسبیتو برا شما از همه مناسب تر و کاربری تر می باشد. آینده ارز دیجیتال آیوتا iota درخشان است و همانطور که گفته شد، می‌تواند تا اواخر سال 2022 به 6.5 دلار هم برسد. حتی گفته می‌شود که این ارز تا اواخر سال 2030 (در صورتی که ارزش صعودی خود را حفظ کند) به 12 الی 15 دلار خواهد رسید.