خرید ارز دیجیتال بیت تورنت | فروش BitTorrent | قیمت BTT

بسیاری از مردم جهان سرویس اشتراک‌گذاری فایل بیت تورنت (BitTorrent) را می‌شناسند. ابتدا، این سرویس در سال 2001 راه‌اندازی شد و توانست شهرتی جهانی را به دست آورد. بااین‌حال، با گسترش دنیای اینترنت، بیت تورنت هم کم‌کم به حاشیه رفت؛ اما حالا دوباره این سیستم با رویکردی جدید برگشته است. پروژه‌ی تازه‌ی بیت تورنت با استفاده از فناوری بلاک چین، قصد دارد تا سرویس همتابه‌همتا و غیرمتمرکزی را برای اشتراک‌گذاری فایل، به کاربران ارائه دهد. این پروژه ارز بیت تورنت (BTT) را نیز به‌عنوان توکنی کاربردی در اختیار کاربران گذاشته است؛ ازاین‌رو، بسیاری از سرمایه‌گذاران به خرید بیت تورنت علاقه نشان می‌دهند. به همین خاطر، در این مقاله، ضمن معرفی کامل این پروژه، عوامل موثر بر قیمت بیت تورنت را توضیح می‌دهیم. همچنین، چگونگی نحوه خرید و فروش بیت تورنت در صرافی اکسبیتو را نیز شرح خواهیم داد.


قیمت ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT)

قیمت ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT)

با مراجعه به تاریخچه قیمت ارز‌ دیجیتال بیت تورنت، اولین نرخ BTT در ژانویه 2019، برابر با 0.0004 دلار مشاهده می‌شود. یک ماه بعد، قیمت بیت تورنت به 0.0008 دلار می‌رسد. اگرچه در آوریل آن سال شاهد کاهش جزئی قیمت ارز BTT هستیم، اما در ماه مه، این ارز دیجیتال رشد خوبی را تجربه کرده و تا 0.0015 دلار نیز بالا می‌آید. بااین‌حال، این قیمت بیت تورنت دوام نمی‌آورد؛ به‌طوری که تا انتهای سال 2020، نرخ BTT بین 0.0002 تا 0.0004 دلار نوسان می‌کند.


بااین‌وجود، سال 2021 برای ارز بیت تورنت نیز پربرکت بوده و این رمز ارز موفق می‌شود که تا آوریل این سال، به اوج قیمتی خود در 0.0072 دلار برسد. در دو ماه بعد، قیمت بیت تورنت دوباره به 0.0027 دلار بازمی‌گردد. در بین ماه‌های ژوئیه و دسامبر، قیمت بیت تورنت را در بازه 0.0028 تا 0.0042 دلار می‌بینیم؛ تا اینکه در پایان سال، قیمت BTT به‌شدت افت کرده و به کمترین مقدار خود، یعنی 0.000002 دلار سقوط می‌کند. پس از آن، هیچ رشد قابل توجهی در قیمت بیت تورنت آشکار نمی‌شود و این رمز ارز تا پایان سال 2023، به 0.0000009 دلار نیز کاهش می‌یابد.


خرید و فروش ارز دیجیتال بیت تورنت (BitTorrent) در ایران

بیت تورنت (BitTorrent) یک سرویس قدیمی و باسابقه است که در زمینه اشتراک‌گذاری فایل و ذخیره‌سازی غیرمتمرکز فعالیت می‌کند. حالا این پروژه توکن اختصاصی خود را نیز به کاربران ارائه داده؛ ازاین‌رو، خرید و فروش BTT در بسیاری از صرافی‌های معتبر بین‌المللی، مانند بایننس، هیوبی گلوبال، او کی ایکس و... فراهم شده است. بااین‌وجود، اغلب این صرافی‌ها از قوانین مالی ایالات متحده پیروی کرده و ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داده‌اند. از طرفی، امکان خرید بیت تورنت با ریال نیز در هیچ‌کدام از صرافی‌های خارجی فراهم نشده است.


در نتیجه، برای خرید و فروش بیت تورنت به یک صرافی معتبر ایرانی نیاز دارید. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، امکان خرید و فروش بیت تورنت و سایر رمز ارزها را با بهترین قیمت و پایین‌ترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. یکی دیگر از مزایای خرید و فروش BTT در صرافی اکسبیتو، امکان پرداخت ریالی و تتری محسوب می‌شود؛ بنابراین، شما می‌توانید به 3 روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سواپ» ارز بیت تورنت را در صرافی اکسبیتو معامله کنید.


بیت تورنت (BitTorrent) چیست؟

بیت تورنت (BitTorrent) چیست؟

بسیاری از کاربران از پروتکل‌های همتابه‌همتای (P2P) محتوا استفاده می‌کنند تا بتوانند به توان عملیاتی و مقیاس‌پذیری بالای سیستم‌های توزیع‌شده دسترسی داشته باشند. در اینجا، منظور از «همتا» (Peer) کامپیوتر آنلاینی بوده که به اینترنت متصل شده است. بیت تورنت (BitTorrent) نیز یکی از همین سیستم‌های توزیع‌شده به حساب می‌آید که در سال 2001، با هدف کوتاه‌تر کردن زمان دانلود فایل‌های بزرگ اینترنتی، پایه‌گذاری شد. بیت تورنت یک پروتکل «انتقال توزیع‌شده» (Distributed Transfer) است که با سایر پروتکل‌های این حوزه، مانند «پروتکلی برای انتقال ابرمتن‌ها» (HTTP) و «پروتکل انتقال فایل» (FTP)، تفاوت‌هایی دارد. HTTP پروتکلی است که امکان ارسال فایل‌هایی، مانند متن، عکس و فیلم را از طریق اینترنت فراهم می‌کند. همچنین، وقتی شما با مرورگر خود به اینترنت متصل می‌شوید، درحال استفاده از HTTP هستید. به‌طور مشابه، FTP نیز به کاربران اجازه می‌دهد که فایل‌ها را بین دو کامپیوتر و یا دو مکان، جابه‌جا کنند.


در این دو پروتکل، سرعت دانلود و انتقال به اینترنت مبدأ و مقصد بستگی دارد. بااین‌حال، بیت تورنت بخش‌های «تصادفی» (Random) فایل‌ها را فراخوانی کرده و حتی می‌تواند این بخش‌ها را به‌طور هم‌زمان دانلود کند. به‌این‌ترتیب، سرعت دانلود و انتقال آن تا 4 برابر افزایش پیدا می‌یابد.


این ویژگی باعث شد که در سال 2005، بیت تورنت حدود 35 درصد از ترافیک کل شبکه اینترنت را به خود اختصاص دهد. البته تا سال 2008، بیت تورنت نیز روبه‌افول رفت و از تأمین هزینه‌های خود عاجز شد. این وضعیت ادامه داشت تا اینکه در سال 2019، بنیاد ترون بیت تورنت را خریداری کرد. مالکان جدید این پروژه، ارز بیت تورنت (BTT) را نیز به‌عنوان یک توکن بومی عرضه کردند تا این سیستم توزیع فایل، جان دوباره‌ای بگیرد.


بیت تورنت (BitTorrent) چگونه کار می‌کند؟

بیت تورنت (BitTorrent) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به‌سراغ نحوه خرید و فروش بیت تورنت (BitTorrent) برویم، باید ببینیم که این پروژه چگونه کار می‌کند. ازاین‌طریق، شما با عوامل موثر بر قیمت بیت تورنت بیشتر آشنا خواهید شد. ازاین‌رو، در این بخش، به جنبه‌های مختلف بیت تورنت خواهیم پرداخت.


زنجیره بیت تورنت (BitTorrent Chain)

زنجیره بیت تورنت (BitTorrent Chain) که معمولاً با BTTC شناخته می‌شود، در دسامبر 2021 راه‌اندازی شد. زنجیره بیت تورنت یک راه‌حل مقیاس‌پذیری بلاک چین و یک پروتکل میان‌زنجیره‌ای (Cross Chain) به حساب می‌آید که در بلاک چین ترون (Tron) ساخته شده است. این پروتکل از انتقال دارایی‌ها بین زنجیره‌های سازگار با «ماشین مجازی اتریوم» (EVM)، مانند «زنجیره هوشمند بایننس» (BNB Smart Chain) و «بلاک چین اتریوم» (Ethereum Blockchain)، پشتیبانی کرده و جابه‌جایی توکن‌‌ها را از طریق «پل بی‌تی‌تی‌سی» (BTTC Bridge) فراهم می‌کند. پل BTTC از حدود 100 توکن پرکاربرد با استفاده از مکانیزم «نقشه‌کشی» یا «نقشه‌برداری» (Mapping) پشتیبانی خواهد کرد. منظور از «نقشه‌کشی توکن» (Token Mapping) روشی است که به شناسایی و طبقه‌بندی توکن‌ها می‌انجامد.


علاوه‌بر آن زنجیره بیت تورنت از مکانیزم اجماع «اثبات سهام» (PoS) اختصاصی خود استفاده می‌کند تا امنیت شبکه را افزایش داده و هزینه پردازش تراکنش‌ها را به کمتر از 0.01 دلار کاهش دهد. کاربرانی که قصد مشارکت در اعتبارسنجی این شبکه را دارند، باید ارز بیت تورنت را سهام‌گذاری کنند. آن‌ها بابت ایجاد بلوک‌ها و پردازش تراکنش‌ها، پاداش دریافت خواهند کرد.


ارتباطات میان‌زنجیره‌ای (Cross-chain Communication)

ارتباطات میان‌زنجیره‌ای (Cross-chain Communication)

اعتبارسنج‌ها به‌طور منظم بلوک‌های زنجیره بیت تورنت (BitTorrent Chain) را بسته‌بندی کرده و آن‌ها را به اتریوم، ترون و یا زنجیره هوشمند بایننس می‌فرستند. محتوایی که به‌طور مداوم به این شبکه‌ها ارسال می‌شود، «چک پوینت» (Checkpoint) نام دارد. اعتبارسنج‌ها بابت انجام این کار نیز، پاداشی را با ارز بیت تورنت (BTT) دریافت می‌کنند.


افزونه قرارداد هوشمند (Smart Contract Extension)

یکی دیگر از ویژگی‌های زنجیره بیت تورنت (BitTorrent Chain)، قابلیت افزونه قرارداد هوشمند است که به کاربران اجازه می‌دهد تا قراردادهای هوشمند خود را به شبکه‌های مختلف انتقال دهند. ازاین‌طریق، نرم‌افزارهای غیرمتمرکز توسعه‌دهندگان می‌توانند از زنجیره‌های گوناگونی بهره ببرند.


بیت تورنت اسپید (BitTorrent Speed)

پروتکل بیت تورنت اسپید به تولیدکنندگان اجازه می‌دهد تا محتوای اختصاصی خود را در شبکه بارگذاری کنند. هربار که این محتوا توسط سایر کاربران دانلود می‌شود، تولیدکننده‌ی آن با توکن BTT پاداش دریافت خواهد کرد. همچنین، هر کاربری که به سرعت بالاتری نیاز داشته باشد، می‌تواند با پرداخت ارز بیت تورنت، سرعت دانلود خود را افزایش دهد.


پروتکل دی لایو (DLive Protocol)

پروتکل دی لایو یک سرویس پخش زنده ویدئویی غیرمتمرکز است که بین تولیدکنندگان محتوا و مخاطبان ارتباط برقرار می‌کند. ازاین‌طریق، سازندگان محتوا می‌توانند به سیستم پخش زنده ارزانی دسترسی داشته باشند و بابت مدت‌زمان تماشای محتوای خود یا واچ تایم آن (Watch Time)، ارز بیت تورنت (BTT) پاداش بگیرند.


سیستم فایل بیت تورنت (BitTorrent File System)

سیستم فایل بیت تورنت (BTFS) یک سیستم غیرمتمرکز ذخیره‌سازی فایل است که در آن، کاربران با اشتراک‌گذاری فضای هارددیسک خود، درآمد کسب می‌کنند. هرکسی که قصد استفاده از فضای BTFS را داشته باشد، باید اجاره این فضا را با ارز بیت تورنت بپردازد. این وجوه به‌عنوان پاداش به ارائه‌کنندگان هارددیسک تعلق می‌گیرند. علاوه‌بر آن، همه افراد می‌توانند به تمام فایل‌های موجود در BTFS دسترسی داشته باشند.


بنیان‌گذاران بیت تورنت (BitTorrent) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران بیت تورنت (BitTorrent) چه افرادی هستند؟

بیت تورنت (BitTorrent) اصلی حاصل ایده‌های یک توسعه‌دهنده و کارآفرین، به نام «برام کوهن» (Bram Cohen) بود. برام کوهن در سال‌های اخیر، فعالیت چشم‌گیری نیز در حوزه ارزهای دیجیتال داشته است. او معتقد بود که برای رفع مشکلات و محدودیت‌های صنعت سرگرمی، به سیستمی جدید و کارآمد نیاز داریم؛ به همین منظور، بیت تورنت را راه‌اندازی کرد. از آن زمان، این پلتفرم درگیر اختلافات حقوقی مختلفی شد تا کوهن بتواند ثابت کند که بیت تورنت قوانین کپی‌رایت را نقض نخواهد کرد.


در سال 2019، بنیاد ترون به رهبری «جاستین سان» (Justin Sun) بیت تورنت را از کوهن خرید. البته خود سان هم فرد بدنامی در دنیای کریپتو به حساب می‌آید. برای مثال، او 4.5 میلیون دلار به «وارن بافت» (warren Buffett)، یکی از مخالفان سرسخت کریپتو، پیشنهاد داد تا با او ناهار خورده و به مصاحبه بپردازد.


پس از پیوستن BitTorrent به ترون، این سرویس به قابلیت‌های فناوری بلاک چین مجهز شد و ارز بیت تورنت (BTT) را نیز ارائه کرد.


چه چیزی بیت تورنت بیت تورنت (BitTorrent) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی بیت تورنت بیت تورنت (BitTorrent) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

ویژگی‌های BitTorrent این پروژه را از سایر رقبا متمایز می‌کنند و بر روی قیمت بیت تورنت نیز تأثیر می‌گذارند. به همین دلیل، در این بخش، ویژگی‌های منحصربه‌فرد پروژه و ارز بیت تورنت را بررسی خواهیم کرد.


افزایش سرعت دانلود

تقریباً همه افراد دوست دارند که فایل‌های مورد نظرشان را با سرعت بیشتری دانلود کنند. بااین‌حال، مشکل کُندی دانلود در بیت تورنت نیز وجود داشت تا اینکه ارز BTT به این پروژه اضافه شد. ازاین‌طریق، هرکسی که به‌دنبال سرعت بالاتر است، می‌تواند از ارز بیت تورنت برای تشویق گره‌ها به پردازش سریع‌تر درخواست دانلود خود استفاده کند.


بااین‌حال، حتی مشتریانی که قصد پرداخت پول را هم ندارند، می‌توانند از بیت تورنت بهره ببرند و به فایل‌های مورد نظرشان سریع‌تر از روش‌های سنتی دسترسی داشته باشند.


تولید محتوا

تولیدکنندگان می‌توانند از طریق بیت تورنت (BitTorrent)، محتوای خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارند و از این راه، درآمد کسب کنند. در این روش، حتی افرادی که بابت دانلود پولی را پرداخت نکرده‌اند نیز به برخی از محتواهای آپلودشده دسترسی خواهند داشت.


خدمات دیگر

بیت تورنت (BitTorrent) خدمات دیگری را هم مانند نرم‌افزار اندروید، ios و ویندوز ارائه کرده است. همچنین، این پلتفرم وی‌پی‌ان و مرورگر خود را برای افزایش سطح دسترسی، به کاربران عرضه می‌کند. در هنگام استفاده از مرورگر بیت تورنت کاربران با هیچ تبلیغی مواجه نخواهند شد.


ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT) چیست؟

ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT) چیست؟

ارز بیت تورنت (BTT) یک توکن مبتنی بر استاندارد TRC-20 محسوب می‌شود که بر بستر بلاک چین ترون توسعه یافته است. چندین جفت‌ارز معاملاتی برای BTT توسط پلتفرم «سان» (Sun) ارائه می‌شوند که می‌توان آن‌ها را در صرافی‌های غیرمتمرکز معامله کرد. همچنین، امکان وام گرفتن و یا استخراج این رمز ارز در پلتفرم «جاست لند دائو» (JustLend DAO) نیز فراهم شده است.


علاوه‌بر آن، با کمک پل BTTC، کاربران قادر هستند که ارز بیت تورنت را بین بلاک چین‌های ترون، اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس جابه‌جا کنند. به‌این‌ترتیب، توسعه‌دهندگانی که بیت تورنت را با ماشین مجازی اتریوم ادغام کرده باشند، می‌توانند از BTTC برای پرداخت هزینه گس (Gas Fee) استفاده نمایند.


از طرفی، همان‌طور که گفتیم، کاربرد اصلی ارز بیت تورنت، پرداخت خدمات این سرویس است. در ضمن، دارندگان BTT در تصمیمات حاکمیتی بیت تورنت نیز مشارکت کرده و در مورد آینده این پروژه تصمیم‌گیری خواهند کرد.


توکنومیک ارز دیجیتال بیت تورنت BTT

توکنومیک ارز دیجیتال بیت تورنت BTT

ارز بیت تورنت (BTT) دارای سقف عرضه‌ای برابر با 990 میلیارد واحد است. درحال‌حاضر (ژانویه 2024)، از این تعداد، حدود 968 میلیارد توکن در گردش بازار کریپتو قرار دارند. همچنین، ارزش بازار BTT در حدود 944 میلیون دلار بوده و حجم معاملات روزانه آن نیز به 30 میلیون دلار می‌رسد.


علاوه‌بر آن، کل واحدهای بیت تورنت به‌صورت زیر تخصیص داده می‌شوند:


 • 6 درصد به فروش عمومی

 • 2 درصد به فروش خصوصی

 • 9 درصد به فروشی «سید» (Seed)

 • 10.1 درصد به ایردراپ ترون

 • 19 درصد به تیم و بنیاد بیت تورنت

 • 20 درصد به بنیاد ترون

 • 19.9 درصد به اکوسیستم بیت تورنت

 • 4 درصد به شرکا

 • 10 درصد به ایردراپ پروتکل بیت تورنت

بیت تورنت (BitTorrent) چگونه ایمن می‌شود؟

بیت تورنت (BitTorrent) چگونه ایمن می‌شود؟

اگرچه ارزهای دیجیتال ذاتاً دارای ریسک هستند، اما بیت تورنت اعتقاد دارد که از قوی‌ترین تدابیر امنیتی برای محافظت از وجوه کاربران بهره می‌برد. همچنین، این شرکت به کاربران توصیه کرده که از رمزهای بیومتریک و دومرحله‌ای برای ورود به حساب کاربری خود استفاده کنند تا بتوانند امنیت دارایی‌های BTT خود را افزایش دهند.


مزایا و معایب بیت تورنت (BitTorrent) چیست؟

تا اینجای مقاله درباره ویژگی‌های بیت تورنت (BitTorrent) صحبت کردیم. بااین‌حال، برای اینکه BTT را بهتر بشناسید، باید با مزایا و معایب آن به‌طور هم‌زمان آشنا شوید. به همین خاطر، در این بخش، مزایا و معایب بیت تورنت را برای شما شرح خواهیم داد.


مزایا و معایب بیت تورنت (BitTorrent) چیست؟

ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT) را کجا ذخیره کنیم؟

برای سرمایه‌گذاری بر روی BTT، پس از خرید بیت تورنت، به کیف پولی برای ذخیره‌سازی توکن‌های خود نیاز دارید. در انتخاب ولت مناسب برای ارز بیت تورنت، باید به مواردی مانند امنیت، شبکه‌های انتقال و کارمزدها توجه داشته باشید. به همین دلیل، در این بخش، بهترین کیف پول‌های BTT را به شما معرفی خواهیم کرد:


 • تراست ولت (Trust Wallet)

 • ترون لینک (TronLink)

 • گواردا ولت (Guarda Wallet)

 • کوین بیس (Coinbase)

 • متامسک (MetaMask)

 • لجر نانو اس (Ledger Nano S)

 • ترزور وان (Trezor One)

 • کیف پول اختصاصی اکسبیتو

علاوه‌بر ولت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، شما می‌توانید از کیف پول اختصاصی‌ خود در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو نیز برای نگهداری از ارز بیت تورنت استفاده کنید. کیف پول اکسبیتو از قدرتمندترین پروتکل‌های امنیتی برخوردار بوده و به‌خوبی از توکن‌های BTT شما محافظت خواهد کرد. همچنین، با استفاده از ولت اکسبیتو می‌توانید هزینه نقل و انتقال ارز بیت تورنت را کاهش داده و مستقیماً از داخل ولت خود، معاملاتتان را انجام دهید.


خرید ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید بیت تورنت (BTT) در صرافی اکسبیتو، با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. همچنین، اکسبیتو برای خرید BTT کمترین کارمزدها را در نظر گرفته تا شما بتوانید سرمایه‌گذاری مقرون‌به‌صرفه‌ای را انجام دهید. بنابراین، برای خرید بیت تورنت در این صرافی، باید مراحل زیر را دنبال نمایید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2_ به حساب کاربری‌ خود وارد شده و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید. (احراز هویت در صرافی اکسبیتو سرعت بالایی داشته و به‌آسانی قابل انجام است. احراز هویت اکسبیتو شامل دو مرحله بوده که مرحله‌ی اول آن تنها 1 دقیقه طول می‌کشد و برای شما امکان خرید و فروش بیت تورنت و سایر رمز ارزها را فراهم می‌کند. مرحله‌ی دوم نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو در نظر گرفته شده که برای اطلاع از آن، می‌توانید به بخش احراز هویت این صرافی مراجعه نمایید.)


3_ اطلاعات کارت یا حساب بانکی خود را برای واریز پول ارائه دهید. (واریز پول توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ برای خرید بیت تورنت با ریال، مبلغ مورد نظر را به حساب خود در اکسبیتو واریز کنید و برای خرید BTT با تتر، مقدار USDT مد نظر را به کیف پول اختصاصی‌تان در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و تکمیل مراحل خرید بیت تورنت، مقدار BTT مورد نظرتان به کیف پول شما در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو منتقل خواهد شد.


فروش ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش بیت تورنت (BTT) در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت فروش و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. پس از فروش بیت تورنت، معادل ریالی و یا تتری آن (به انتخاب خودتان)، به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل خواهد شد و شما می‌توانید، با ثبت درخواست تسویه حساب آنی، وجه دریافتی‌ خود را با سرعت زیادی از این صرافی برداشت کنید. برای فروش بیت تورنت در اکسبیتو، مراحل زیر را پشت‌سر بگذارید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2_ به حساب کاربری‌‌تان وارد شده و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید.


3_ اطلاعات کارت و یا حساب بانکی‌‌ خود را برای واریز پول ارائه دهید.


4_ ارز بیت تورنت را به صرافی اکسبیتو منتقل کنید. (اگر توکن‌های BTT در کیف پول اختصاصی شما در اکسبیتو قرار دارند، نیازی به انجام این مرحله نخواهید داشت.)


5_ سفارش فروش بیت تورنت را در اکسبیتو ثبت کنید.


6_ پس از فروش بیت تورنت، معادل ریالی و یا تتری آن (به انتخاب خودتان) به کیف پول اختصاصی شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. سپس با ثبت درخواست تسویه حساب آنی، می‌توانید وجه دریافتی‌تان را با سرعت زیادی برداشت کرده و یا اینکه تترهایتان را به آدرسی دیگر انتقال دهید.


تسویه حساب آنی بیت تورنت (BTT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی بیت تورنت (BTT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ریالی، پس از فروش بیت تورنت (BTT)، در صرافی اکسبیتو به‌صورت تسویه حساب آنی یا واریز آنی پول به حساب بانکی انجام می‌شود. صرافی اکسبیتو از 14 بانک معتبر کشور برای واریز آنی پول بهره می‌برد تا وجه درخواستی‌تان را تنها در 3 ثانیه تا 1 دقیقه به حساب شما واریز کند. ازاین‌طریق، شما می‌توانید به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته، تا سقف 50 میلیون تومان در روز، درخواست تسویه حساب آنی ارز بیت تورنت را در اکسبیتو ثبت کرده و معادل ریالی BTTهای فروخته‌شده را به‌سرعت از این صرافی برداشت نمایید.


درصورتی‌که در مراحل خرید و فروش بیت تورنت (BTT) و یا سایر ارزهای دیجیتال با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه کنید. همچنین، همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو، به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته‌ پاسخگوی سوالات شما هستند.