خرید ارز دیجیتال بیت تورنت | فروش BitTorrent | قیمت BTT

در اوایل قرن بیست‌و‌یکم، سرویس اشتراک‌گذاری فایل بیت تورنت (BitTorrent) قلب بسیاری از علاقه‌مندان به فیلم و موسیقی را تسخیر کرده بود. در آن زمان، بیت تورنت با ارائه‌ی نرم‌افزاری برای اشتراک‌گذاری فایل به‌صورت همتابه‌همتا، محبوبیت بسیار زیادی کسب کرد. در واقع، به‌جای آپلود فایل‌ها در یک سرور، کاربران به شبکه‌ای از کامپیوترها متصل می‌شدند و نرم‌افزاری را اجرا می‌کردند که برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها طراحی شده بود. بااین‌حال، با گذشت زمان و فراگیرشدن انواع سرویس‌های ارسال و دریافت فایل، کم‌کم بیت تورنت محبوبیت خود را از دست داد؛ تا اینکه بنیاد ترون (Tron)، پایه‌گذار بلاک چین ترون، بیت تورنت را خرید.


حالا، مدیران جدید ترون که تجربه‌ی گسترده‌ای در زمینه‌ی فناوری بلاک چین دارند، می‌خواهند بیت تورنت را به شبکه‌ای غیرمتمرکز و جامع تبدیل کنند. به همین منظور، بیت تورنت به شبکه‌ی ترون منتقل شده و ارز اختصاصی BTT برای آن طراحی شد. مدیران ترون و بیت تورنت معتقدند که می‌توانند بیت تورنت را به سیستمی جامع و کامل تبدیل کنند تا این سیستم باعث ترویج استفاده از ارزهای دیجیتال شود. به‌خاطر همین در این مقاله به‌سراغ این پروژه رفته‌ایم تا با ارزش بیت تورنت بیشتر آشنا شوید و همچنین نحوه‌ی خرید و فروش BTT را در صرافی اکسبیتو یاد بگیرید.


قیمت ارز دیجیتال بیت تورنت BTT

قیمت ارز دیجیتال بیت تورنت BTT

با نگاهی به تاریخچه‌ی قیمت BTT، اولین قیمتی که برای این ارز دیده می‌شود، در فوریه‌ی 2019 و برابر با 0.00082 دلار است. این ارز تا ژانویه‌ی 2021، رشد چندانی را نشان نمی‌دهد؛ اما در این ماه، ناگهان روند صعودی شدیدی را پیش می‌گیرد و تا آوریل 2021، به 0.0071 دلار می‌رسد. سپس، قیمت بیت تورنت تا ژوئن همان سال، تا 0.0025 دلار کاهش پیدا می‌کند و تا ماه دسامبر در همان محدوده باقی می‌ماند. در نهایت، با ریزش کلی بازار کریپتو، روند نزولی قیمت BTT نیز آغاز می‌شود و تا جولای 2023، قیمت 0.00000047 دلار را ثبت می‌کند که از قیمت اولیه‌ی آن هم پایین‌تر است.


خرید و فروش ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT) در ایران

خرید و فروش BTT در بسیاری از صرافی‌های معتبر جهان، مانند Binance، Kraken و Bybit فراهم شده است. بااین‌حال، به‌خاطر تحریم‌ها، استفاده از این صرافی‌ها و خرید و فروش بیت تورنت، برای کاربران ایرانی مشکل است. در نتیجه، بهترین راه برای خرید BitTorrent و یا فروش آن، استفاده از یک صرافی ایرانی است که امکان پرداخت ریالی را نیز برای شما فراهم کند. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، امکان خرید و فروش BTT و سایر رمزارزها را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای فراهم کرده است. در نتیجه، برای سرمایه گذاری روی بیت تورنت، می‌توانید BTT را با دو روش «خرید و فروش محدود» و «خرید و فروش فوری» در صرافی اکسبیتو معامله کنید. در ضمن، امکان خرید و فروش بیت تورنت به‌صورت ریالی و تتری در صرافی اکسبیتو فراهم شده است و از این طریق، گزینه‌های مختلفی برای معامله BTT پیش روی شما قرار دارد.


بیت تورنت (BitTorrent) چیست؟

بیت تورنت (BitTorrent) چیست؟

بیت تورنت (BitTorrent) یک پروتکل اشتراک‌گذاری فایل با جامعه‌ای در حدود 100 میلیون کاربر است. این پروتکل سرشناس، در سال 2019 و به‌عنوان بخشی از یک معامله‌ی 140 میلیون دلاری، توسط بنیاد ترون (Tron) خریداری شد. پس از آن، مدیران ترون، ارز دیجیتال BTT را برای این سرویس در نظر گرفتند تا بتوانند به اهداف زیر دست پیدا کنند:


 • همیشه کاربران بیت تورنت از این سرویس برای اشتراک‌گذاری مستقیم و بدون‌سانسور فایل استفاده می‌کردند. ازطرفی، یکی از اهداف اصلی فناوری بلاک چین نیز، حفظ حریم خصوصی افراد و جلوگیری از سانسور است. در نتیجه، اهداف بیت تورنت با فناوری بلاک چین سازگار بوده و ترکیب آن‌ها با هم، می‌تواند کاربران را به این هدف نزدیک‌تر کند.

 • بیت تورنت باید به‌عنوان رابطی میان تولیدکنندگان محتوا و مخاطبان عمل کند. همچنین، استفاده از توکن BTT، می‌تواند به غیرمتمرکز شدن و جلوگیری از سانسور اطلاعات کمک کند؛ بنابراین، در این فرایند، همه‌ی تراکنش‌ها توسط ارز دیجیتال BTT انجام می‌شوند و نیازی به ارزهای فیات نیست.

 • ترکیب سیستم اشتراک‌گذاری بیت تورنت و بلاک چین ترون، اکوسیستم یکپارچه‌ای را ایجاد کرده و دسترسی به بلاک چین را برای میلیون‌ها کاربر فراهم می‌کند. در نتیجه، انتظار می‌رود که بیت تورنت بتواند مقبولیت بلاک چین را در بین افراد بیشتر کند.

بیت تورنت (BitTorrent) چگونه کار می‌کند؟

بیت تورنت (BitTorrent) چگونه کار می‌کند؟

برای اینکه با ارزش BitTorrent بیشتر آشنا شوید و بتوانید درباره‌ی سرمایه گذاری روی BTT بهترین تصمیم بگیرید، باید ببینیم که این پروتکل چگونه کار می‌کند. نقطه‌ی اشتراک بیت تورنت و ترون، تمرکز آن‌ها بر فناوری همتابه‌همتا (P2P) است. در واقع، بیت تورنت از فناوری همتابه‌همتا به‌عنوان ستون فقرات یک پروتکل اشتراک‌گذاری فایل استفاده می‌کند.


حالا، ترکیب ترون و بیت تورنت، می‌خواهد که این پروتکل را به شبکه‌ای جامع‌تر و کاربردی‌تر برای اشتراک‌گذاری فایل‌های بزرگ تبدیل کند. از این طریق، پروتکلی برای اشتراک‌گذاری فایل‌های بزرگ‌تر، مانند کلیپ‌های ویدیویی، نمایش‌های تلویزیونی، فیلم‌، موسیقی، بازی و... ایجاد می‌شود.


ساختار شبکه‌ی بیت تورنت (BitTorrent)

نرم‌افزار بیت تورنت امکان اشتراک‌گذاری فایل‌ها را برای کاربران فراهم می‌کند و سابقه‌ی تمام تراکنش‌ها، با کمک توکن BTT، در بلاک چین ترون (Tron) ثبت و نگهداری می‌شود. زمانی‌ که تقاضای انتقال بین فرستنده و گیرنده تأیید شود، یک شبکه‌ی کانال انتقال در شبکه‌ی ترون ایجاد می‌شود. از این طریق، امکان انتقال فایل با کمک ارز دیجیتال BTT فراهم می‌شود. از طرفی، کاربردی‌بودن این توکن، اهمیت آن را در پروژه‌ی بیت تورنت نشان می‌دهد و می‌تواند روی قیمت BitTorrent تأثیر بگذارد.


نرم‌افزار غیرمتمرکز بیت تورنت (BitTorrent)

شبکه‌ی انتقال بیت تورنت (BitTorrent) از مجموعه‌ی قراردادهای هوشمند ترون برای ایجاد نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (dApps) استفاده می‌کند. این نرم‌افزارها امکان انتقال انواع فایل‌ها و همچنین دسترسی به خدمات دیگر بیت تورنت را برای کاربران فراهم می‌کنند. برای مثال، نرم‌افزار "BitTorrent Speed" یکی از مهم‌ترین نرم‌افزارهای غیرمتمرکز بیت تورنت است. این نرم‌افزار به کاربران اجازه می‌دهد تا پهنای باند موردنظرشان را خریداری کنند و سرعت اینترنت خود را افزایش دهند. کاربران برای خرید پهنای باند، به ارز دیجیتال BTT نیاز دارند.


یکی دیگر از نرم‌افزارهای محبوب این پلتفرم، «سیستم فایل بیت تورنت» (BTFS) است. نرم‌افزار BTFS به‌منظور ایجاد فضایی برای ذخیره‌سازی فایل و برای حل مشکلات سیستم‌های سنتی ذخیره‌سازی، راه‌اندازی شده است. این نرم‌افزار شباهت‌های زیادی به نرم‌افزارهای Siacoin، Filecoin و Storj دارد که هرکدام از ویژگی‌های خاص خود برخوردارند.


زنجیره بیت تورنت (BTTC) چیست؟

بیت تورنت چین یا زنجیره بیت تورنت (BTTC) که در دسامبر 2021 راه‌اندازی شد، تأثیر زیادی روی اهمیت و ارزش BTC می‌گذارد. زنجیره بیت تورنت به‌عنوان راه‌حلی مقیاس‌پذیر و همچنین، پروتکلی برای ایجاد همکاری بین بیت تورنت و ترون مطرح می‌شود. این زنجیره از ماشین مجازی بلاک چین استفاده می‌کند تا امکان انتقال دارایی‌ها را از بلاک چین اتریوم (Ethereum) و زنجیره هوشمند بایننس (BSC) به شبکه ترون فراهم کند. در واقع، BTTC به‌صورت یک پل میان‌زنجیره‌ای طراحی شده است که امکان انتقال بیش از 100 توکن مختلف را فراهم می‌کند.


علاوه‌بر آن، این شبکه از الگوریتم اعتبارسنجی مستقل اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند. از این طریق، کارمزدهای شبکه‌ی بیت تورنت بسیار کاهش پیدا می‌کنند و به کمتر از 0.01 دلار می‌رسند. در نتیجه، کاربرانی که ارز BTT را در این شبکه استیک (Staking) می‌کنند، در اعتبارسنجی تراکنش‌ها و ساخت بلوک‌های جدید شرکت کرده و بابت آن پاداش می‌گیرند. استیکینگ BTT نیز روش خوبی برای سرمایه‌گذاری روی بیت تورنت است و شما می‌توانید این روش را با خرید BTT و نگهداری از آن، ترکیب کنید.


چه چیزی بیت تورنت (BitTorrent) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی بیت تورنت (BitTorrent) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

کاربرانی که تجربه‌ی استفاده از بیت تورنت را دارند، این پلتفرم را کارآمد و مفید می‌دانند. از طرفی، بیت تورنت برای ایجاد تجربه‌ی کاربری ساده و جذاب، سه نسخه‌ی وب، ویندوز و اندروید را ارائه می‌کند. همچنین، از ویژگی‌های دیگر بیت تورنت، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


 • سرعت: بیت تورنت از BTT و سایر پروتکل‌ها استفاده می‌کند تا سرعت دانلود فایل‌ها را بالا ببرد. همچنین، کاربران می‌توانند با پرداخت BTT از سرعت بیشتری بهره‌مند شوند. در ضمن، این پلتفرم کیف پولی را به کاربران ارائه می‌کند که امکان ذخیره‌سازی و انتقال سریع ارزهای دیجیتال را فراهم کرده است.

 • پروتکل DLive: پروتکل DLive یک پلتفرم غیرمتمرکز پخش زنده است که به تولیدکنندگان محتوا اجازه می‌دهد تا به‌صورت زنده با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. سرعت پخش DLive بسیار بالا است و کاربرانی که این ویدیوهای زنده را تماشا می‌کنند، پاداشی را با ارز دیجیتال BTT دریافت خواهند کرد.

 • سیستم فایل بیت تورنت: همان‌طور که گفتیم، یکی از نرم‌افزارهای مفید و کاربردی بیت تورنت، BTFS است. کاربران میزبان می‌توانند فضای ذخیره‌سازی خود را از طریق این نرم‌افزار با سایر کاربران به اشتراک بگذارند و بابت این کار، ارز دیجیتال BTT را دریافت کنند. علاوه‌بر آن، از طریق دروازه‌ی BTFS، هر کسی می‌تواند به فایل‌های ذخیره‌شده روی این نرم‌افزار دسترسی داشته باشد.

بنیان‌گذاران بیت تورنت (BitTorrent) چه افرادی هستند؟

در ابتدا، بیت تورنت (BitTorrent) توسط «برام کوهن» (Bram Cohen)، توسعه‌دهنده و کارآفرین، راه‌اندازی شد. بعدها خود کوهن نیز به دنیای کریپتو روی آورد و شهرت زیادی را در این زمینه کسب کرد. کوهن معتقد بود که برای حل مشکلات صنعت سرگرمی، به شبکه‌ای مانند بیت تورنت نیاز داریم. بااین‌حال، بیت تورنت، به‌خاطر مسائل کپی‌رایت، با موانع قانونی مختلفی مواجه شد؛ اما خود کوهن معتقد است که این شبکه، قوانین کپی‌رایت را نقض نمی‌کند.


در سال 2018، بیت تورنت توسط بنیاد ترون خریداری شد و مدیریت این شبکه را «جاستین سان» (Justin Sun) برعهده گرفت. در واقع، خرید بیت تورنت بخشی از فعالیت‌های شبکه‌ی ترون برای گسترش استفاده از فناوری بلاک چین محسوب می‌شود.


مزایا و معایب بیت تورنت (BitTorrent) چیست؟

ازآنجایی‌که فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال درحال‌توسعه هستند، همه‌ی پلتفرم‌های کریپتوکارنسی، در کنار مزایایشان، معایبی نیز دارند. شناخت مزایا و معایب بیت تورنت نیز به شما کمک می‌کند که بتوانید در مورد خرید BTT تصمیم درستی بگیرید.


ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT) چیست؟

ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT) چیست؟

توکن اختصاصی بیت تورنت، BTT نام دارد و کاربردهای گسترده‌ی این توکن، سرمایه‌گذاران را به خرید BTT ترغیب کرده است. BTT یک توکن TRC-20 محسوب می‌شود و روی شبکه‌ی ترون (Tron) راه‌اندازی شده است. توکن BTT با اغلب نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (dApps) و اکوسیستم‌های امور مالی غیرمتمرکز (Defi) سازگار بوده و می‌توان از BTT برای موارد مختلف دیفای، مانند وام‌دهی و یا استخراج، استفاده کرد. برخی از مهم‌ترین کاربردهای BTT عبارت‌اند از:


 • کاربران می‌توانند با استفاده از پل BTTC، این توکن را از اتریوم و زنجیره‌ی هوشمند بایننس، به زنجیره بیت تورنت (BTTC) منتقل کنند.

 • توکن BTT به‌عنوان پایه‌ای برای انجام تراکنش‌های زنجیره‌ی بیت تورنت استفاده می‌شود.

 • کارمزد تراکنش‌های زنجیره‌ی بیت تورنت را می‌توان با توکن BTT پرداخت کرد.

 • امکان استیکینگ BTT نیز فراهم شده است و کاربران می‌توانند با خرید ارز دیجیتال بیت تورنت و استیک کردن آن، پاداش دریافت کنند.

 • کاربرانی که ارز BTT را در اختیار دارند، می‌توانند در تصمیمات حاکمیتی این شبکه مشارکت داشته باشند.

 • توکن BTT برای استفاده از انواع خدمات پلتفرم بیت تورنت، مانند ذخیره‌سازی و یا خرید پهنای باند، کاربرد دارد.

توکنومیک ارز دیجیتال بیت تورنت BTT

در ابتدا، توکن بیت تورنت با نماد BTTOLD و استاندارد TRC-10 ارائه می‌شد. مجموع عرضه‌ی نهایی این توکن، 990 میلیارد واحد بود. در سال 2019، 6 درصد از این توکن‌ها در عرضه‌ی اولیه ارائه شد و 2 درصد به فروش خصوصی اختصاص یافت. همچنین، بیت تورنت و ترون هم هرکدام 10 درصد از واحدها را برای خودشان برداشتند.


توکن جدید بیت تورنت، یعنی BTT، عرضه‌ای برابر با 990 تریلیون واحد دارد و به استاندارد TRC-20 تغییر پیدا کرده است. در نتیجه، افرادی که توکن قدیمی بیت تورنت را در اختیار دارند، می‌توانند این توکن را از طریق صرافی‌های متمرکز (CEX) و یا وب‌سایت زنجیره‌ی بیت تورنت، با توکن BTT معاوضه کنند.


خرید ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT) در صرافی اکسبیتو به‌راحتی انجام می‌شود و سرعت بسیار بالایی دارد. برای خرید BTT در اکسبیتو، کافی است که مراحل زیر را دنبال کنید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل فرایند احراز هویت (احراز هویت در صرافی اکسبیتو بسیار ساده است و به‌سرعت انجام می‌شود. فرایند احراز هویت اکسبیتو، دو مرحله دارد. مرحله‌ی اول که تنها 1 دقیقه طول می‌کشد، امکان خرید و فروش BTT و سایر ارزهای دیجیتال را برای شما فراهم می‌کند. همچنین، مرحله‌ی دوم احراز هویت، برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر است و برای اطلاع کامل از مراحل احراز هویت، می‌توانید به بخش احراز هویت صرافی اکسبیتو مراجعه کنید.)


3_ ارائه‌ی اطلاعات کارت یا حسابی بانکی برای واریز پول و تسویه حساب (واریز پول در اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ برای خرید ارز BTT می‌توانید از بازارهای ریالی و تتری در صرافی اکسبیتو استفاده کنید. درصورتی‌که می‌خواهید BTT را با ریال بخرید، باید مبلغ موردنظرتان را به صرافی اکسبیتو واریز کنید و برای خرید بیت تورنت با تتر، باید مقدار تتر مدنظرتان را به کیف پول شخصی‌تان در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از تکمیل مراحل ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال BTT، مقدار ارز بیت تورنت موردنظرتان به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. ازآنجایی‌که کیف پول اکسبیتو امنیت بالایی دارد، می‌توانید ارز بیت تورنت را در همین کیف پول نگهداری کنید و هزینه‌های نقل‌و‌انتقال ارز را کاهش دهید.


فروش ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، با بهترین قیمت فروش انجام می‌شود و سرعت بالایی دارد. پس از فروش BTT، می‌توانید بلافاصله معادل ریالی و یا تتری آن را برداشت کنید. در نتیجه، برای فروش BitTorrent در صرافی اکسبیتو، مراحل زیر را انجام دهید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ساخت حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری شخصی‌تان در اکسبیتو و تکمیل مراحل احراز هویت


3_ ارائه‌ی اطلاعات حساب یا کارت بانکی


4_ انتقال ارز دیجیتال بیت تورنت به کیف پولتان در صرافی اکسبیتو (درصورتی‌که ارز BTT را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انجام این مرحله ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش BTT در بازار صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش ارز بیت تورنت (BTT)، معادل ریالی و یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا، شما می‌توانید به‌راحتی تقاضای تسویه‌حساب و برداشت آنی را در اکسبیتو ثبت کنید.


تسویه آنی بیت تورنت (BTT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب بیت تورنت (BTT) در صرافی اکسبیتو به‌صورت تسویه حساب آنی یا واریز آنی وجه به حساب بانکی انجام می‌شود. پس از فروش راحت بیت تورنت در بازار اکسبیتو، شما می‌توانید به‌راحتی و با سرعت زیاد، تسویه حساب آنی را انجام دهید. تسویه حساب بیت تورنت و سایر رمزارزها، در صرافی اکسبیتو از طریق 14 بانک معتبر کشور و تا سقف 50 میلیون تومان انجام می‌شود. تسویه حساب ریالی آنی اکسبیتو، فقط 3 ثانیه تا نهایتاً 1 دقیقه طول می‌کشد.


در صورتی که در مراحل خرید و فروش بیت تورنت (BTT) و یا سایر رمزارزها با مشکلی مواجه شدید و یا هرگونه سوالی داشتید، می‌توانید به بخش سوالات متداول صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو مراجعه کنید. در ضمن، همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو، به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته، پاسخ‌گوی سوالات شما هستند و می‌توانید با ما تماس بگیرید.