خرید ارز دیجیتال لایوپیر | فروش Livepeer | قیمت LPT

وقتی به پروژه‌های مختلف دنیای کریپتو نگاه می‌کنیم، برخی از آن‌ها روی انجام امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای تمرکز دارند. برخی دیگر به‌دنبال ارائه مقیاس‌پذیری در سطح بالاتر هستند. برخی روی انجام بازی‌های ویدئویی تمرکز دارند. در بین این پروژه‌ها، پروتکل‌هایی نیز ایجاد شده‌اند که روی پخش ویدئو متمرکز شده‌اند. یکی از این پلتفرم‌ها، پروژه رمزارزی لایو پیر است. با توجه به متمرکزبودن شبکه‌های پخش ویدئو، مانند یوتیوب، شبکه‌های مبتنی بر بلاک چین قصد دارند تا بتوانند شبکه پخش ویدئو را از حالت متمرکز و انحصاری خارج کرده و به شکل غیرمتمرکز، دموکراتیک و مردمی دربیاورند. در این مطلب به بررسی پروژه لایو پیر (Livepeer) می‌پردازیم تا ببینیم این پروتکل تا چه حد در ارائه هدف خود موفق بوده است.


قیمت ارز دیجیتال لایو پیر LPT

قیمت ارز دیجیتال لایو پیر LPT

ارز دیجیتال لایو پیر (LPT) در زمان اولین ارائه خود، در تاریخ 19 دسامبر 2018، حدود 5.51 دلار قیمت داشت. اوج قیمت این ارز دیجیتال، در تاریخ 9 نوامبر 2021، در نرخ 100.97 دلار ثبت شده است. کمترین قیمت این رمزارز نیز در نرخ 0.354051 دلار در تاریخ 27 اکتبر 2019 می‌باشد. هم‌اینک (سپتامبر 2023) ارز دیجیتال «LPT» با نرخ 0.354051 دلار معامله می‌شود. این آمارها نشان می‌دهند که لایو پیر پس از طی‌کردن فراز و نشیب‌های بسیار، از سال 2018 تا به امروز، به زیر یک دلار سقوط کرده؛ اما در عوض، توانسته است در اوج خود، مرز 100 دلار را نیز رد کند. این پروژه در حال حاضر به نزدیک نرخ اولیه خود بازگشته است. بنابراین، با توجه به قیمت‌های بسیار متفاوتی که در تاریخچه آن مشاهده می‌کنیم، پیش‌بینی قیمت آینده آن دشوار است.


خرید و فروش ارز دیجیتال لایو پیر (LPT) در ایران‌

ارز دیجیتال لایو پیر با نماد اختصاری «LPT» در بستر بهترین صرافی‌های جهان مانند بایننس (Binance)، کوین بیس (Coinbase)، بیت هامب (Bithumb)، کوکوین (KuCoin) و کراکن (Kraken) قابل معامله است. با توجه به محدودیت‌هایی که صرافی‌های بین‌المللی، به‌خاطر تحریم‌ها، برای کاربران ایرانی ایجاد کرده‌اند، تریدرهای ایرانی باید برای خرید ارز دیجیتال لایو پیر یا هر ارز دیجیتال دیگر، به یک صرافی ایرانی مراجعه کنند. خوشبختانه لایو پیر در صرافی اکسبیتو نیز لیست شده است. صرافی اکسبیتو امکان خرید ریالی و تتری لایو پیر را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای شما فراهم می‌کند. یکی دیگر از مزایای خرید و فروش لایو پیر در صرافی اکسبیتو، امکان استفاده از دو بازار «ریالی» و «تتری» است؛ همچنین شما با 3 روش «خرید و فروش فوری»، «خرید و فروش محدود» و «سوآپ» می‌توانید ارز دیجیتال لایو پیر را در صرافی اکسبیتو معامله کنید.


لایو پیر (Livepeer) چیست؟

لایو پیر (Livepeer) چیست؟

لایو پیر (Livepeer) یک پروتکل مبتنی بر شبکه بلاک چین اتریوم است که کار رمزگذاری ویدئو را در سراسر شبکه غیرمتمرکز خود انجام می‌دهد. هدف این پروتکل، ارائه زیرساخت‌های مقرون‌به‌صرفه، ایمن و قابل اعتمادی است که بتوانند تقاضای بالای جهان امروز برای پخش ویدئو را برآورده کنند. درباره ماهیت پروژه لایو پیر می‌توان گفت:


1_ لایو پیر یک پلتفرم غیرمتمرکز پخش ویدئو است که از فناوری بلاک چین برای ارائه راه‌حل کارآمدتر برای خدمات رمزگذاری، ذخیره سازی و توزیع ویدئو استفاده می‌کند.


2_ اهمیت لایو پیر در صنعت کریپتو و بلاک چین، در توانایی آن برای حل مشکلات کلیدی، مانند مقیاس‌پذیری، هزینه و مقاومت در برابر سانسور بوده که مدت‌ها است صنعت متمرکز پخش ویدئو را آزار می‌دهند.


3_ با استفاده از قدرت فناوری بلاک چین، پروتکل لایو پیر به کاربران این امکان را می‌دهد تا محتوای ویدئویی را به صورت غیرمتمرکز و ایمن تبدیل و توزیع کنند. در نتیجه، دسترسی به زیرساخت‌های ویدئو را دموکراتیک کرده و فرصت‌های جدیدی را برای سازندگان و توسعه‌دهندگان ویدئو ایجاد می‌کند.


4_ هر کاربر لایو پیر می‌تواند در ارائه خدمات تولید و توزیع ویدئو شرکت کند؛ زیرا این پلتفرم امکان ساخت یک سیستم همتابه‌همتا (P2P) را برای رمزگذاری و تولید ویدئو فراهم می‌کند.


5_ لایو پیر با عدم میزبانی، ذخیره یا توزیع ویدئو، خود را از سرویس‌های پخش ویدئوی سنتی، مانند یوتیوب، متمایز می‌کند. در عوض، پروتکل لایو پیر قصد دارد تا از قدرت محاسباتی مازاد، برای اشتراک‌گذاری کارآمدتر ویدئو استفاده کند.


6_ لایو پیر یک پروتکل منبع‌باز است؛ به این معنی که توسعه‌دهندگان و طرف‌داران می‌توانند، به‌صورت آزادانه، به کدهای زیرساختی آن دسترسی داشته باشند.


7_ لایو پیر اولین پروتکل شبکه پخش زنده ویدئویی است که به‌صورت کاملاً غیرمتمرکز کار می‌کند. هدف این پلتفرم تبدیل‌شدن به یک جایگزین کارآمد، اقتصادی و غیرمتمرکز برای راه‌حل‌های پخش متمرکز است.


8_ شبکه Livepeer از زمان آغاز به کار خود در سال 2017 تا به امروز، بیش از 150 میلیون دقیقه ویدئو را پردازش کرده است. ارز دیجیتال بومی و اختصاصی لایو پیر با نماد «LPT» در بازار کریپتو عرضه شده که مخفف «Livepeer Token» است.


با توجه به آنچه گفته شد، مشخص است که پروژه لایو پیر می‌تواند روی غیرمتمرکزسازی پخش ویدئو که هم‌اینک این صنعت در انحصار شرکت‌های متمرکز قرار دارد، کار کند و راه‌حل ایده‌آلی برای آن باشد.


چرا استفاده از پروتکل لایو پیر (Livepeer) اهمیت دارد؟

پخش ویدئو، منبع اصلی استفاده از پهنای باند اینترنت در جهان است؛ به‌طوری‌که برخی گزارش‌ها نشان می‌دهند که پخش ویدئو در سال 2021، حدود 80 درصد از مصرف جهانی اینترنت را به خود اختصاص داده است. این آمارها پس از سال 2021، باز هم افزایش پیدا کرده و به بیش از 80 درصد رسیده است. بیشترین هزینه برای پخش‌کننده‌های ویدئویی، رمزگذاری (فرآیند تبدیل و قالب‌بندی مجدد ویدئوی خام) آن‌ها است تا اطمینان حاصل شود که می‌توان آن را در چندین دستگاه و شبکه (از تلفن‌های هوشمند گرفته تا لپ‌تاپ و صفحات بزرگتر) پخش کرد. شبکه Livepeer که توسط هزاران گره توزیع‌شده فعالیت می‌کند، به توسعه‌دهندگان و سازندگان برنامه‌های ویدئویی امکان دسترسی به معماری رمزگذاری ایمن با کیفیت بالا و مقرون‌به‌صرفه را می‌دهد؛ بدون اینکه قیمت سنگینی را برای آن‌ها در نظر بگیرد.


لایو پیر (Livepeer) چگونه کار می‌کند؟

لایو پیر (Livepeer) چگونه کار می‌کند؟

چگونگی کارکرد شبکه لایو پیر به بازیکنان اصلی این شبکه وابسته است که برای حفظ کیفیت بالای پخش زنده با هم کار می‌کنند. بازیکنان اصلی را در شبکه لایو پیر می‌توان به‌صورت زیر معرفی کرد:

اپراتورهای گره (Node Operators)

اپراتورهای گره مسئول پردازش فیدهای ویدئویی و تبدیل آن‌ها به فرمت‌های متنوع برای اجرا در دستگاه‌های مختلف و تنظیمات گوناگون شبکه هستند. این گره‌ها، اساس شبکه لایو پیر را تشکیل می‌دهند و برای مشارکت خود در شبکه، پاداش‌هایی را در قالب توکن «LPT» دریافت می‌کنند.


ارکستراتورها (Orchestrators)

هر کسی که تجهیزات استخراج ویدئویی دارد، می‌تواند توکن‌های «LPT» خود را به اشتراک بگذارد و کار پردازش ویدئو را در شبکه لایو پیر انجام دهد. این افراد در ازای ارائه این سرویس، سهمی از هزینه پردازش ویدئو را به صورت «LPT» یا اتر «ETH» دریافت می‌کنند. به این شرکت‌کنندگان شبکه، ارکستراتور می‌گویند. در واقع، ماهیت ارکستراتورها به‌صورت زیر است:


1_ ارکستراتورها در اکوسیستم لایو پیر، اپراتورهای گره هستند که خدمات رمزگذاری را به شبکه ارائه می‌کنند. آن‌ها نرم افزار Livepeer را برای انجام رمزگذاری ویدئو و توزیع بخش‌های آن در سراسر شبکه اجرا می‌کنند.


2_ ارکستراتورها در انجام کار رمزگذاری و دریافت هزینه برای خدمات خود، با یکدیگر رقابت می‌کنند. آن‌ها همچنین با اشتراک‌گذاری توکن‌های «LPT»، در اجماع شبکه شرکت می‌کنند و می‌توانند با انتخاب‌شدن به‌عنوان اعتبارسنج تراکنش‌ها و ایجاد بلوک‌های جدید در بلاک چین Livepeer، جوایز بیشتری دریافت کنند.


3_ ارکستراتورها، نقشی اساسی در هدایت لایو پیر دارند. در واقع، اکستراتورها کاربرانی هستند که قدرت پردازنده، کارت گرافیک و پهنای باند رایانه خود را در اختیار شبکه لایو پیر قرار می‌دهد. آن‌ها این کار را در ازای هزینه‌های تعیین‌شده بر حسب اتر (ETH) که از پخش‌کننده‌ها دریافت می‌شود، انجام می‌دهند.


4_ برای تبدیل‌شدن به یک ارکستراتور، باید بتوانید نرم‌افزار لایو پیر را به روی سیستم خود اجرا کنید. در واقع به کمک این نرم‌افزار است که ارکستراتورها می‌توانند امکاناتی همچون پهنای باند خود را در اختیار لایو پیر قرار دهند.


5_ هزینه ارکستراتورها توسط کاربران به‌صورت رمزارزهایی همچون اتر «ETH» و استیبل‌کوین‌هایی همچون دای «DAI» پرداخت می‌شود. البته ارکستراتورها، توکن‌های «LPT» جدیدی را هم که در شبکه لایو پیر ساخته می‌شوند، به‌عنوان جایزه یا پاداش دریافت می‌کنند.


6_ ارکستراتورها باید توکن‌های «LPT» خود را به عنوان وثیقه در شبکه قفل کنند تا وسیله‌ای برای اطمینان از عملکرد صحیح آن‌ها باشد؛ اما اگر کسی به‌عنوان یک ارکستراتور، بدخواهانه یا غیربهینه رفتار کند، سهام توکن‌های «LPT» وی کاهش پیدا می‌کند.


7_ به ارکستراتورها، ترانسکودر «Transcoder» هم گفته می‌شود؛ چراکه فرمت ورودی را به فرمت خروجی تبدیل می‌کنند. هر ارکستراتور، با توجه به ظرفیت‌های سخت‌افزاری سیستم و پهنای باند خود، می‌تواند چندین ترانسکودر را اجرا کند.


اگر توکن «LPT » دارید؛ اما نمی‌خواهید به‌عنوان ارکستراتور یا ترانسکودر فعالیت کنید، می‌توانید در ازای بخشی از پاداش‌ها و هزینه‌های ارکستراتور، توکن‌های «LPT» خود را با یک ارکستراتور به اشتراک بگذارید.


نمایندگان (Delegators)

نمایندگان در اکوسیستم لایو پیر، افراد یا نهادهایی هستند که توکن‌های «LPT» خود را به اشتراک می‌گذارند تا در اجماع شبکه شرکت کرده و جایزه کسب کنند. آن‌ها «LPT»های خود را به یک اپراتور گره واگذار می‌کنند که نرم‌افزار لایو پیر را اجرا کرده و کار رمزگذاری را در شبکه انجام می‌دهد. در ازای این عمل، نماینده‌ها بخشی از پاداش‌های اپراتور گره را دریافت می‌کنند.


اپراتورهای رمزنگار (Transcoder Operators)

اپراتورهای رمزنگار، نوعی اپراتور گره هستند که برای پردازش ویدئوها و تبدیل آن‌ها به فرمت‌های مختلف انتخاب شده‌اند. این گره‌ها می‌توانند علاوه بر مزایای مشارکت در شبکه، برای خدمات ترانسکودینگ (تبدیل فرمت‌های ویدئویی) نیز پاداش دریافت کنند.


تولیدکنندگان ویدئو (Video Producers)

افراد یا مشاغلی که محتوای ویدئویی را ایجاد می‌کنند و آن را برای تحویل و پردازش در اختیار پلتفرم لایو پیر قرار می‌دهند، به‌عنوان تولیدکننده ویدئو شناخته می‌شوند. این افراد می‌توانند برای تضمین اینکه محتوای آن‌ها با کیفیت خوب ارائه شود و مخاطبان بیشتری را جذب کند، تصمیم بگیرند برای خدمات ترانسکودینگ هزینه کنند.


کاربران (Users)

افرادی که محتوایی ویدئویی را که از طریق شبکه لایو پیر توزیع می‌شود، تماشا می‌کنند، به‌عنوان کاربر شناخته می‌شوند. این افراد، بدون نیاز به سخت‌افزار و یا نرم‌افزار تخصصی، می‌توانند از طریق طیف وسیعی از ابزارها و شبکه‌ها به داده‌های ویدئویی لایو پیر دسترسی داشته باشند و از پخش ویدئو، با کیفیت بالا، لذت ببرند.


استخراج کنندگان ویدئو (Video Miners)

استخراج کنندگان ویدئو یا ویدئو ماینرها در اکوسیستم لایو پیر، افرادی هستند که منابع محاسباتی را برای پردازش و رمزگذاری جریان‌های ویدئویی در اختیار شبکه قرار می‌دهند. آن‌ها با مشارکت به‌عنوان ماینرهای ویدئویی، به اطمینان از مقیاس‌پذیری و قابلیت اطمینان شبکه کمک می‌کنند و در مقابل آن، با توکن «LPT» پاداش می‌گیرند. مقدار «LPT» دریافتی آن‌ها متناسب با میزان قدرت پردازش و پهنای باندی است که در اختیار شبکه قرار می‌دهند.


دارندگان توکن (Token Holders)

دارندگان توکن LPT این امکان را دارند که با رأی‌دادن، در مورد ارتقا و تغییرات پروتکل، در اداره شبکه لایو پیر شرکت کرده و بخشی از کارمزد تراکنش‌های شبکه را به‌عنوان پاداش دریافت کنند. تمام تراکنش‌ها و تعاملات درون اکوسیستم لایو پیر؛ در بلاک چین اتریوم ثبت می‌شوند و این اکوسیستم را منبع‌باز، شفاف و تا حد زیادی قابل اعتماد می‌کنند.


همکاری بازیکنان فوق با یکدیگر، چگونگی کارکرد شبکه لایو پیر را رقم می‌زند. در واقع، لایو پیر یک شبکه کاملاً مشارکتی و غیرمتمرکز است که تمام گره‌ها می‌توانند سهمی در هدایت آن داشته باشند.


بنیان‌گذاران لایو پیر (Livepeer) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران لایو پیر (Livepeer) چه افرادی هستند؟

پروژه لایو پیر در سال 2017، توسط داگ پتکانیکس (Doug Petkanics) و اریک تانگ (Eric Tang) ساخته شد. «Livepeer Inc» مرکزی است که توسط داگ پتکانیکس و اریک تانگ تأسیس شده و روی توسعه پروژه لایو پیر فعالیت دارد. سابقه فعالیت بنیان‌گذاران این پروژه به قرار زیر است:


1_ سابقه فعالیت‌های داگ پتکانیکس

داگ پتکانیکس در سال 2006 در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه پنسیلوانیا (University of Pennsylvania) فارغ‌التحصیل شد. از آن زمان، او بخشی جدایی‌ناپذیر از چندین شرکت بزرگ، مانند «Groupon» که یک شرکت تجارت الکترنیک آمریکایی است و «Wildcard» که نوعی شرکت مبتنی بر تکنولوژی می‌باشد، بوده است. او در سال 2006 به‌عنوان تحلیلگر، به شرکت چندمیلیتی خدمات فناوری «Accenture» پیوست و در سال 2010 شرکت «Hyperpublic» را تأسیس کرد که بعدها گروپون آن را خرید. پتکانیکس در سال 2013، یکی از بنیان‌گذاران پلتفرم انتشار و مرورگر وب «Wildcard» بوده و از سال 2016، در مرکز توسعه «Livepeer» مشغول به فعالیت شده است.


2_ سابقه فعالیت‌های اریک تانگ

اریک تانگ در رشته مهندسی برق و کامپیوتر از دانشگاه آمریکایی کارنگی ملون (Carnegie Mellon University) فارغ‌التحصیل شد. وی در سال 2008، به‌عنوان توسعه‌دهنده نرم‌افزار به شرکت فناوری «Next Jump» پیوست و در سال 2010، مدیر محصول شرکت «Clickable» شد. در سال 2010، او با داگ پتکانیکس همکاری داشت و «Hyperpublic» را تأسیس کرد. از آن زمان، این دو نفر در پروژه «Wildcard» با هم همکاری داشته و پس از آن، به فعالیت روی پروژه لایو پیر «Livepeer» پرداختند.


پتکانیکس و تانگ با توجه به سابقه‌ای که در شرکت‌های مطرح مبتنی بر فناوری داشتند، نیاز جامعه امروز را به پلتفرم‌های ویدئویی مقرون‌به‌صرفه و غیرمتمرکز احساس کردند. از همین رو، به فکر راه‌اندازی پروژه لایو پیر افتادند.


چه چیزی لایو پیر (Livepeer) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی لایو پیر (Livepeer) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

لایو پیر (Livepeer) یک پروژه منحصر‌به‌فرد محسوب می‌شود؛ چراکه هدف آن ایجاد یک انقلاب در صنعت پخش ویدئو، با استفاده از ویژگی‌های فناوری بلاک چین است. لایو پیر به‌عنوان یک پروژه منبع‌باز به کاربران و توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا آزادانه در مدیریت و بهبود آن مشارکت داشته باشند. تولید دوربین‌های دیجیتال جدیدتر برای تولید محتوای ویدئویی با کیفیت بالا، توسعه صنعت پخش ویدئو را به همراه دارد. لایو پیر قصد دارد در زمینه استفاده از امکانات جدیدتر، به کاربران خود انگیزه بدهد. البته در لایو پیر، علاوه بر استفاده از امکانات ضبط و پخش ویدئوی جدید، از سیستم ذخیره‌سازی و پخش غیرمتمرکز استفاده می‌شود که برای کاربران مزایای دیگری را به همراه دارد. در ادامه به دیگر مزایای لایو پیر واقف خواهید شد.


ارز دیجیتال لایو پیر (LPT) چیست؟

همان‌طور که گفته شد، ارز دیجیتال بومی و اختصاصی پروژه لایو پیر با نماد «LPT» در بازار کریپتو عرضه شده است. توکن «LPT» یک توکن اتریومی مبتنی بر استاندارد «ERC-20» محسوب می‌شود که برای بیان کاربردهای آن، می‌توان چنین مواردی را عنوان کرد:


1_ توکن «LPT» طراحی شده است تا به‌عنوان یک عامل برای هماهنگی و تشویقی در لایو پیر عمل کند که به حفظ شبکه مقرون‌به‌صرفه، قابل اعتماد و ایمن کمک می‌کند.


2_ لایو پیر یک پلتفرم غیر متمرکز است؛ به این معنی که توسط کاربرانش اداره می‌شود و دارای یک سیستم حاکمیت عمومی است. دارندگان توکن «LPT» می‌توانند با رأی‌دادن به پیشنهادات، برای تغییرات در شبکه، در فرآیند تغییرات آن شرکت کنند. این شامل تغییرات در پروتکل، تخصیص بودجه برای توسعه و سایر تصمیمات مهمی است که بر آینده پروژه تأثیر می‌گذارند.


3_ توکن «LPT» به‌عنوان یک فرآیند جامع عمل می‌کند که از نظر مالی به ارکستراتورها انگیزه می‌دهد تا صادقانه عمل کنند.


4_توکن‌های جدید «LPT» در پایان دوره‌هایی که به عنوان راند «rounds» شناخته می‌شوند (هر دوره معادل 24 ساعت است)، ضرب شده و با توجه به مقدار سهم هر کاربر، بین نمایندگان و ارکستراتورها توزیع می‌شوند (به کسانی که در لایو پیر شرکت می‌کنند، مالکیت بیشتری بر شبکه، نسبت به کسانی که در آن شرکت نمی‌کنند، داده می‌شود).


5_ توکن «LPT» خارج از پلتفرم لایو پیر، در بازار کریپتو، از طریق صرافی‌های رمزارزی قابلیت خرید و فروش و سرمایه‌گذاری دارد. بنابراین، تریدرها می‌توانند در کنار سایر ارزهای دیجیتال، این توکن را نیز در سبد معاملاتی یا سرمایه‌گذاری خود قرار دهند.


6_ دارندگان توکن «LPT» می‌توانند در شبکه لایو پیر عمل استیکینگ (Staking) را انجام دهند. استیکینگ سبب می‌شود تا اطمینان حاصل شود که شبکه لایو پیر، غیرمتمرکز و مقاوم در برابر عوامل مخرب باقی می‌ماند. کاربران می‌توانند با قراردادن «LPT» خود، توکن‌های «LPT»‌ بیشتری را به‌عنوان پاداش دریافت کرده و سرمایه خود را بیشتر کنند.


لایو پیر طیف وسیعی از خدمات پخش ویدئو و رمزگذاری را ارائه می‌دهد و توکن «LPT» به‌عنوان مجوزی برای این خدمات استفاده می‌شود. با افزایش تقاضا برای این خدمات، تقاضا برای «LPT» نیز ممکن است افزایش پیدا کرده و به‌صورت بالقوه منجر به افزایش ارزش آن نیز می‌شود.


توکن «LPT» ابزار اصلی پروتکل لایو پیر برای حفظ امنیت و کارایی شبکه خود است. بنابراین، برای فعالیت و مشارکت در این شبکه، باید مالک توکن‌های «LPT» باشید. همچنین، برای خرید لایو پیر در سریع‌ترین زمان، می‌توانید از طریق صرافی اکسبیتو اقدام کنید.


همکاری و مشارکت لایو پیر(Livepeer) با سایر پروژه‌ها

همکاری و مشارکت لایو پیر(Livepeer) با سایر پروژه‌ها

لایو پیر برای کمک به پذیرش و استفاده از فناوری خود، با چندین شرکت و سازمان مشارکت کرده که توضیحات این مشارکت‌ها به قرار زیر است:


1_ همکاری با «ETHDenver»

لایو پیر با ETHDenver همکاری کرد تا زیرساخت ویدئویی را برای بزرگ‌ترین سیستم‌های مبتنی بر اتریوم در جهان فراهم کند.


2_ همکاری با «DLive»


لایو پیر با یک پلتفرم استریم غیرمتمرکز به‌نام DLive همکاری کرد تا زیرساخت ویدئویی غیرمتمرکز و مقیاس‌پذیرتر را به کاربران خود ارائه دهد.


3_ همکاری با «Hashed»

لایو پیر روی یک شرکت سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، به‌نام Hashed، سرمایه‌گذاری انجام داد و با آن همکاری کرد تا به پذیرش زیرساخت‌های ویدئویی غیرمتمرکز کمک کند.


4_ همکاری با «Parity Technologies»

لایو پیر با Parity Technologies همکاری کرد تا یک زیرساخت امن و مقیاس‌پذیر را برای پخش غیرمتمرکز ویدئو فراهم کند.


5_ همکاری با «Band Protocol»

بند پروتکل (Band Protocol) یک پلتفرم غیرمتمرکز اوراکل است که با لایو پیر برای ارائه داده‌های ایمن و غیرمتمرکز، در راستای برنامه‌های پخش ویدئو همکاری می‌کند.


6_ همکاری با «Graph»

لایو پیر برای ایندکس‌کردن و خواندن سریع اطلاعات از شبکه بلاک چین و افزایش سرعت ارائه ویدئو، با گراف (Graph) نیز همکاری کرده است.


موارد فوق، برخی از همکاری‌های پروژه لایو پیر با سایر پروژه‌های مبتنی بر فناوری بود تا از طریق آن‌ها، بتواند به افزایش کارایی اکوسیستم خود کمک کند. برای آگاهی از سایر همکاری‌ها و فعالیت‌ها در پروژه لایو پیر، می‌توانید وایت پیپر لایو پیر را مطالعه کنید.


توکنومیک ارز دیجیتال LPT

توکنومیک ارز دیجیتال LPT

پروتکل لایو پیر دارای حداکثر عرضه محدود « 22,906,951» واحد است که حدود 90 درصد این واحدها در گردش قرار دارند. مجموع عرضه توکن‌های «LPT» به این شکل توزیع شده‌اند:


  • بنیان‌گذاران و اعضای اولیه تیم حدود 12.35٪ را بین خود تقسیم کردند که در یک دوره واگذاری 36 ماهه، از زمان راه‌اندازی شبکه انجام شد

  • حدود 19 درصد دیگر از توکن‌ها «LPT» به‌سمت خریدهای پیش‌فروش هدایت شدند.

  • بیشترین مقدار توکن، یعنی 63.437 درصد نیز به فروش جمعی اختصاص یافت.

  • در نهایت، 5٪ از کل عرضه توکن‌های «LPT» برای حفظ شبکه لایو پیر رزرو شده است و توسعه آینده پروژه را تضمین می‌کند.

مزایا و معایب (Livepeer) کدامند؟

لایو پیر نیز مانند هر پروژه رمزارزی دیگر، دارای مزایا و معایب مختص به خود است که آگاهی از آن‌ها برای تصمیم‌گیری در مورد سرمایه‌گذاری روی این پروژه، اهمیت زیادی دارد. آگاهی از مزایا و معایب لایو پیر در کنار هم، به شما کمک می‌کند تا برای سرمایه‌گذاری روی این پروژه (خرید لایو پیر)، با اطمینان بیشتری تصمیم‌گیری کنید.


مزایا و معایب (Livepeer) کدامند؟

ارز دیجیتال لایو پیر (LPT)‌ را کجا ذخیره کنیم؟

برای ذخیره هر ارز دیجیتال، اعم از ارز دیجیتال «LPT»، باید از کیف پول‌های رمزارزی استفاده کنید. از جمله کیف‌ پول‌هایی که می‌توانید ارز دیجیتال لایو پیر را روی آن‌ها ذخیره کنید، می‌توان موارد زیر را نام برد:


1_ لجر «Ledger»


2_ ترزور «Trezor»


3_ متامسک «MetaMask»


4_ تراست والت «TrustWallet»


5_ کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو


در صورتی که شما قصد هولد (نگهداری) ارز دیجیتال لایو پیر را داشته باشید، بهتر است پس از خرید آن از صرافی، توکن‌های خود را به یکی از کیف پول‌های نامبرده انتقال دهید؛ اما اگر قصد دارید تا با ارزهای دیجیتال خود معامله کرده یا آن‌ها را برای کوتاه‌مدت نگهداری کنید، نیازی به انتقال آن‌ها به کیف‌ پول نیست.


خرید ارز دیجیتال لایو پیر (LPT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال لایو پیر (LPT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال لایو پیر «LPT» در صرافی اکسبیتو با سرعت زیاد و با کمترین قیمت انجام شده و به دو روش ریالی و تتری امکان‌پذیر است. برای این منظور، فقط باید مراحل زیر را پشت‌سر بگذارید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کنید و حساب کاربری‌تان را بسازید.


2_ وارد حساب کاربری خود در صرافی اکسبیتو شده و در طی یک دقیقه، مرحله اول احراز هویت آن را پشت سر بگذارید. (برای استفاده از امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو می‌توانید مرحله دوم احراز هویت آن را طی کنید.)


3_ کارت بانکی خود و شماره شبای آن را ثبت کنید.


4_ از طریق شماره کارتی که ثبت کرده‌اید، به مقداری که می‌خواهید «LPT» بخرید، وجه ریالی به حساب اکسبیتوی خود واریز کنید.


5_ درصورتی‌که قصد خرید «LPT» را با تتر دارید، تترهای خود را از کیف‌ پول یا هر جای دیگری که هستند، به کیف پولتان در صرافی اکسبیتوی منتقل کنید.


پس از طی‌کردن مراحل فوق، می‌توانید درخواست خرید «LPT» یا هر ارز دیجیتال دیگر را در صرافی اکسبیتو ثبت کرده و رمزارز موردنظر خود را خریداری کنید. خرید لایو پیر از صرافی‌ اکسبیتو، آسان‌ترین و در دسترس‌ترین راه برای سرمایه‌گذاری روی این پروژه در ایران است.


فروش ارز دیجیتال لایو پیر (LPT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

وقتی شما بخواهید توکن‌های «LPT» یا هر ارز دیجیتال دیگری را که در کیف‌پولتان هست به فروش برسانید، می‌توانید روی صرافی اکسبیتو حساب کنید. به‌این‌ترتیب، هر زمان که بخواهید، می‌توانید وارد حساب کاربری خود در اکسبیتو شده و درخواست فروش را ثبت کنید. برای این منظور باید مراحل زیر را انجام دهید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و مرحله اول احراز هویت را پشت‌سر بگذارید.


2_ اطلاعات حساب یا کارت بانکی خود را برای واریز و درخواست وجه ثبت کنید.


3_ توکن‌های LPT خود را از به کیف پول صرافی اکسبیتو انتقال دهید.


(البته اگر ارز لایو پیر را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انتقال آن‌ها نیست.)


4_ سفارش فروش LPT خود را در اکسبیتو ثبت کنید.


پس از فروش ارز دیجیتال لایو پیر، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. شما می‌توانید در هر زمان، برای دریافت آنی وجه حاصل از فروش توکن‌های خود در اکسبیتو اقدام کنید.


تسویه حساب آنی لایوپیر (LPT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی لایوپیر (LPT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

یکی از موضوعات آزاردهنده در کار با صرافی‌های رمزارزی مختلف، تسویه حساب‌های زمان‌بر است. خوشبختانه این موضوع در صرافی اکسبیتو وجود ندارد. یعنی کاربران نیازی ندارند تا برای تسویه حساب در اکسبیتو منتظر بمانند. تسویه حساب‌های ریالی اکسبیتو به‌صورت آنی در طی چند ثانیه تا حداکثر یک دقیقه انجام می‌شوند. بنابراین، شما پس از فروش لایو پیر یا هر ارز دیجیتال دیگر، وقتی درخواست تسویه حساب از اکسبیتو داشته باشید، بلافاصله مبلغ درخواستی شما به شماره کارتی که ثبت کرده‌اید واریز خواهد شد. تسویه آنی در اکسبیتو با قابلیت‌های زیر همراه است:


1_ سقف برداشت آنی تا 50 میلیون تومان


2_ تسویه حساب آنی توسط 14 بانک معتبر کشور


3_ امکان برداشت آنی در 24 ساعت شبانه روز


4_ تسویه آنی در عرضه چند ثانیه تا یک دقیقه


شاید تصور کنید که این سرعت در برداشت وجه دور از انتظار است؛ پس می‌توانید امتحان کنید تا مطمئن شوید.


درصورتی‌که در هر مرحله از خرید و فروش لایو پیر با چالشی روبه‌رو شدید و نیاز به راهنمایی داشتید، به بخش سؤالات متداول در اکسبیتو مراجعه کنید. اگر در آن‌جا نتوانستید پاسخ سؤال خود را پیدا کنید، می‌توانید از پشتیبانی آنلاین اکسبیتو کمک بگیرید. همکاران ما در تمام ساعات شبانه‌روز و در تمام روزهای هفته از طریق گفتگوی آنلاین اکسبیتو، آماده خدمت‌رسانی به شما هستند.